Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) blackydan válasza tomcica (#2495) üzenetére


blackydan
senior tag

Túl sok hasonló kaliberű emberke volt a klubban így végül nem kiabáltam :B
Kellemes volt az edzés, kb egy órával a kezdés előtt ott voltam, DK Gergőt is leszólítottam és sikerült több mint egy bő fél órát beszélni vele. Hihetetlenül jófej, társalogtunk a futó táskákról is, erre lekapta az ő tatyóját és mondta h próbáljam ki. Mindezt úgy, hogy televolt a személyes cuccaival, irataival, pénztárcájával.... mindössze fél lityó kólát vett ki belőle.
Nem semmi ember :P Amúgy a tatyó eléggé bejött, majd veszek is valamit szeptemberben.

Futás: 10 kilire mentem edzővel a mai napon, a csapat aránylag gyorsan felbomlott ki-ki a saját tempójában haladt én az erősebbekkel elhúztam, jó volt végre ilyen emberekkel is futni pozitívan hatottunk egymásra.

Holnapi nap meg irány DK edzés mivel Gergő beinvitált a csapatába.

Gooool: remélem mihamarabb megjön a kedved a futáshoz :K

(#2502) gooool válasza blackydan (#2501) üzenetére


gooool
őstag

Nekem akkor megy el az életkedvem is a távoktól, mikor meglátom a kis aszott kenyai és egyéb afrikai nemzedék fiait, akik 35 kilósan is hajmeresztő tempóban száguldoznak a rekortánon...akkor minek dolgozom én a testem izomzatán, ha ezeknek sem kell... :U :DDD

Üdv, Balázs

(#2503) wikings2 válasza gooool (#2502) üzenetére


wikings2
őstag

fejben dől el minden :DDD :K

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#2504) gooool válasza wikings2 (#2503) üzenetére


gooool
őstag

Nem tudom hogy vagy vele, de én ha leborotvált fejjel és totál elszántan állnék neki egy 14 perces 5 kilinek, akkor se menne, mert agyondöglenék az első 500m után a tempótól... :DDD :DDD

Üdv, Balázs

(#2505) Nyugdíjas válasza gooool (#2504) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Látod... ;] :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2506) tomcica válasza blackydan (#2501) üzenetére


tomcica
Topikgazda

de jo..vegre rendes csapatban tolhatod...ez jo :D en meg megyek holnap valami versenytempot Goool forumtarsunk tiszteletere,meg az is lehet egy idei leggyorsabb 400at,de meg nem dontottem el 4-5-600m kozul mi is legyen,gyors lesz az tuti :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2507) gooool válasza tomcica (#2506) üzenetére


gooool
őstag

Legyen 400, ha már nekem lesz. :B ;]
Ha lenyugszik a lábam, akkor én is futok már picit, de a mai focin sikerrel megzúzták a nagylábujjam... :O

Üdv, Balázs

(#2508) blackydan válasza gooool (#2502) üzenetére


blackydan
senior tag

Hát igen. Viszont az ottani emberek évezredek óta futnak az oroszlánok és más ragadozók elől, asszem az kellő motivációt jelent számukra ;] Nem csoda a jó eredményeik.

(#2509) blackydan


blackydan
senior tag

Ja és kipróbáltam az új lunarglide 4-est: nagyon baró cipő elég könnyű és nagyon finoman körbeveszi az ember lábát, ami olyan érzést keltene mintha a cipő is a lábad részét képezné. Futás közben teljesen jól csillapított, félig aszfalton félig kavicsos pályán próbáltam.
Az árát viszont sokallom 34 körül mozog ami nem kicsit sok mivel nike honlapon 110 dolcsi körül vesztegetik ami most olyan ~25 ezer forintnak felel meg. Persze már megszoktuk, itthon minden drágább. Majd az 5-ös széria elött biztosan leviszik az árát, úgy ahogy azt a 3-assal tették :K

(#2510) gooool válasza blackydan (#2508) üzenetére


gooool
őstag

Én úgy tudtam, hogy minden célba érkezőt zsíros kenyér vár és azért tepernek annyira... :F :DDD
Na sebaj, viszont ma már sántítok is a lábujjam miatt, hurrá... :U

Üdv, Balázs

(#2511) tomcica válasza gooool (#2510) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en nem tudom mi van ezekkel a mai fiatalokkal...nincs kedve komoly futashoz,pedig most van ideje,nincs suli...leserul a labujja...hat mibol vannak,pillecukor? ;] ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2512) blackydan válasza tomcica (#2511) üzenetére


blackydan
senior tag

Én nem bánnám, ha pillecukorból lenne a lábam, jobban menne legalább a futás ;]

(#2513) tomcica válasza gooool (#2507) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nos meg is van>

hosszu bemelegites...gyorsitok es 400m verseny,Gool kedveert,pedig komoly szel volt a palyan,de legalabb lesz szeles idos 400am is :B

52.20

nem tudom pontosan mennyi volt a tavaszi 57 tulso felere emlekszem 57.70-80...

27-es elso 200m pedig annak a vege mar szel volt 250-tol pedig sav bacsi megerkezett...gyanitom szeptemberben megprobalom meg egyszer 57-ala be fog ez menni es elegedett is leszek egy ilyen 56 tulso felevel

a tobbi hosszu kifutas 3x szokdeles es 10x valtogato sprint + nyujtas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2514) gooool válasza tomcica (#2511) üzenetére


gooool
őstag

Ha nem a kétszerese lenne az eredeti méretének és éppen rá tudnék állni szavam se lenne... :DDD
Egyébként gratula az időhöz, még van hova nőnöm, vagy inkább fogynom... ;]

Üdv, Balázs

(#2515) szki válasza gooool (#2514) üzenetére


szki
őstag

Ne fogyjál!!
400 méteren már inkább izomtömeg kell, nemde?

(#2516) gooool válasza szki (#2515) üzenetére


gooool
őstag

Nincs tervben, csak úgyis folyton basztatnak, hogy lusta vagyok, valamivel vissza kell vágni. :D

Most jöttem haza haveromtól egyébként és pár világcsúcsot megdöntöttem...PC-n atlétikás játékban...kifejezetten jó ujjtorna. :DDD

Üdv, Balázs

(#2517) tomcica válasza tomcica (#2513) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hopp 57,20 nem 52,20 :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2518) szki válasza tomcica (#2517) üzenetére


szki
őstag

Pedig én simán elhittem az 52,20-at:) De az 57,20 is remek!
Ősszel kipróbálom mire vagyok képes 400-on, de most csak futókilométereket gyűjtögetek. Jó lenne ősszel ezeket elérnem: 20 perces 5 km, 42 perc 10 km, 1:35 félmaraton.

Néztétek tegnap a 800 méteres síkfutás olimpiai döntőjét? A kenyai Rudisha futótechnikája csodálatos! Ráadásul végig vezetve világcsúcsot futott 1:41-el.

(#2519) Nyugdíjas válasza szki (#2518) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem sajnos,de hallottam hogy őt érdemes nézni. Majd megnézem felvételről jól:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2520) tomcica válasza szki (#2518) üzenetére


tomcica
Topikgazda

milyen durva vilagrekord lett am 800on..nyul nelkul egyedul vegig..van ebben meg egy fel masodperc,ha van esze tizedenkent futja le a Gyemant ligan 60-100ezer euroert :K /rekord

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2521) blackydan


blackydan
senior tag

Mai 10 kili is lefutva, jó volt :DDD

(#2522) tomcica válasza blackydan (#2521) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ma mar en is a szokasos edzeshosszal dolgoztam... 14km benne hosszu bemelegito 4km tempo ebbol 2km konnyu...2km iramjatek eros

palyan: 4 x 300m piheno 300m

44...44...44...45

kifutas + nyujtas

jo volt,porgott,savasodott,faradt ahogy kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2523) szki válasza blackydan (#2521) üzenetére


szki
őstag

Én meg csak lazultam egy 2 órás félmarával. Végre kellemes idő volt este futni!

(#2524) Nyugdíjas válasza szki (#2523) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Najó, holnap k.rvára futok egyet énis (már hogy félmaratont), itthon pihentetem a seggem majdnem egész héten. Ezmicsodadolog :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2525) szki válasza Nyugdíjas (#2524) üzenetére


szki
őstag

Muszáj futnom. Kevés időm van rá, de azért heti 5 órát rászánok. Így a bicajozás "kárára" 51 futó km még belefér (15+15+21).

Neked meg csak hajrá! Már csak 4 hét van a Nike félmaratonig! Gondolom indulsz rajta, hisz az ott lesz helyben:)

(#2526) gooool válasza szki (#2525) üzenetére


gooool
őstag

Istenem de szép távok is ezek...anno hogy hajtottam én is a kilométereket... :))

Most meg inkább a tempó és a sprint, de majd lesz még időm 40 év körül futni az ekkorákat, bár még sokféle lehet a jövő... :)

Üdv, Balázs

(#2527) Nyugdíjas válasza szki (#2525) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet, hogy kellene,de nagyon zöldfülű vagyok én még ehhez, ugyérzem...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2528) gooool válasza Nyugdíjas (#2527) üzenetére


gooool
őstag

Én csak annyit mondok, hogy nyugodtan próbáld meg, sok idő a félmara, van időd kompenzálni ha valamit elrontasz, a lényeg, hogy ne fusd el az elejét és minden oké lesz. :)

Üdv, Balázs

(#2529) szki válasza Nyugdíjas (#2527) üzenetére


szki
őstag

Szerintem is próbáld meg a félmaratont! Aszfalton könnyű gyorsan futni. Ha jól belövöd a pulzust, akkor nem lehet gond. Én ma csak olyan pulzussal futottam 21 km-t lazán, amivel bicajozni szoktam egyhuzamban 200 km-t.

(#2526) gooool : ja kérem! Fiatalság, ifjúság! Én már nem ugrabugrálok, hogy gyors legyek 100-400 méteren. De azért dombfutásokat végzek, és az is fejleszt izomerőben, és aerobban valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#2530) Nyugdíjas válasza szki (#2529) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kéne a dombfutásra valami jó terepet találnom. Az a baj a pesti oldal olyan lapos itt, hogy max felfuthatok valamelyik hídra. De nem a legjobb a beton erre a célra azt hiszem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2531) gooool válasza szki (#2529) üzenetére


gooool
őstag

A dombfutás iszonyat jó, bár itt kicsi a gát, szóval pörgetni kell, de oda se neki. :DDD
Amúgy én nem mondanám magam fiatalnak, a 30-40-eseket meg öregnek...lám itt és endon is jópár "idősebb" van aki aláz engem oda és vissza... :)

Üdv, Balázs

(#2532) tomcica válasza gooool (#2531) üzenetére


tomcica
Topikgazda

van az angol forumon Stuart,aki az iden futotta ki a londoni maratont 02:28:39 32eves az iden
2eve meg le volt serulve...szamold csak ki az ezreit :D

azt irja akad par 40-45eves a klubjaban akik meg tudnak 32es 10K-t :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2533) szki válasza Nyugdíjas (#2530) üzenetére


szki
őstag

Na igen. A nagyvárosi sík környezet. Beton/aszfalt felfelé még nem probléma, de lefelé nagyon megterheli a térdeket. Tudtommal a dombfutás lényege felfelé tempósan, lefelé lazán.

(#2531) gooool : Öregnek én a 80 éveseket mondom:) Csak egészség legyen! "A rendszeres sport által nem biztos, hogy tovább fogunk élni, de egészségesebben fogunk meghalni":)

(#2532) tomcica: Akkor még van hova fejlődni:) Egy 40 perces 10k-t még el tudnék képzelni magamról, de ahhoz sokat kellene futni. És lehet le kellene adnom 10 kilót, amit nem akarok csak a futás miatt:)

(#2534) deicide válasza szki (#2533) üzenetére


deicide
veterán

Itt vidéken nem gond a szint :DDD

Mai adag 1150 méter szinttel. A lábammal elégedett vagyok, az utolsó 6 kilométert futottam (44-50km, illetve közben is olyan 8-10km-t), mert vízhólyag nőtt a sarkamra és futni kényelmesebb volt és bírtam gond nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2535) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Na, ez a mai kör nagyon-nagyon jólesett. Utóbbi időben enyhén szólva is küszködtem némi motivációs gonddal. Most asszem meglesz egy időre megint. Az ilyen alkalmakért érdemes csinálni :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2536) gooool válasza tomcica (#2532) üzenetére


gooool
őstag

Én ma az 50km-es gyaloglókat néztem...3:35:59...én futva sem tudnék a közelébe sem kerülni... :DDD

Na de ma kegyes volt az idő, csepergett az eső és hűvös volt, így tettem egy kitérőt.
10km össztáv, benne 4x50 váltott lábú szökdelés, 4x30m gyorsító, 3km közepes tempó, és a csúcspont, féltávnál 2x100m és egy 400m-es maximális erővel.

A százak:
13:65
14:08
A négyszáz:
66:05

Egész jó 5km-rel a lábamban, most valami nagyon hajtott belülről, pedig előtte egy 1 órás diszkóizom edzés volt, karom érezte is olykor... :D
Végén nyújtás és laza futás hazáig.

Üdv, Balázs

(#2537) tomcica válasza gooool (#2536) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tetszik ez az edzes...olyan szep komplett vaza van :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2538) gooool válasza tomcica (#2537) üzenetére


gooool
őstag

Igen, nekem is ismerős valahonnan. ;]

Az első 2km-en azt hittem megdöglök, nagyon rossz volt, de utána elkezdett pörögni a lábam és csak az óra volt, ami megállított a végén. :)
A száznál kicsit bakkecske effektust éreztem, annyira szökdelős lett, de az eredmények azt mutatják nem olyan rossz ez, csak talán szokatlan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2539) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap megvolt nekem is egy jó kis 13K. Azt hiszem ez pályázik a nyár futóélménye címre:
Kicsit későn indultam el, és olyan terepen, ahol eddig még sohasem jártam, izgalmas lett:

http://www.endomondo.com/workouts/80565840
Szinte ideális futóidő: 17 °C, enyhe oldalszél.
Terv: 13K, 6:00 perc körüli kilikkel.
80% terep, 20% aszfalt.
Másodlagos küldetés: Konda-patak völgyének felfedezése, meddig futható a völgy.
100%-os siker, a következő helyeken futottam: Erdő, tó melletti ösvény, magas-fű, kétágú forrás, agyagbánya, a semmi közepe, mászlonyi út. :)
A visszafelé út nem volt ennyire vicces, mert amint ráfordultam a visszafelé útra, és megláttam Dombóvárt, mellettem lement a Nap, és rohamosan sötétedni kezdett, ekkor kicsit felment az adrenalin szintem, mert nem szerettem volna két kukorica tábla között éjszakázni így a 8-12. kilométerig, volt egy kis iram. :D Átlag 5:10-es kilikkel. :)
Így még lett egy 5K (nemtervezett) PB is!
A városba visszaérve még egy nagyon laza 1K, végül séta haza.

Tanúság: Ha ismeretlen terepen akarsz futni, ne napnyugta előtt indulj el! :D Valamint nem gondoltam volna, hogy 7K után képes vagyok 5:10-es kilikre földúton/füvön. A PB eszembe sem járt, csak az, hogy mikor érek már be a városba! Nagyon durván hatott rám az adrenalin. :D

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2540) Nyugdíjas válasza Aristeus (#2539) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor tegnap mindenkinek élményszámba ment az edzés :D Lehet csak mert nem volt 35 fok ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2541) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Most van maraton döntő. Nézi valaki? De rohadék mód szépen (és gyorsan) futnak ezek az afrikai cingár gyerökök ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2542) szki válasza Nyugdíjas (#2541) üzenetére


szki
őstag

Ja, néztem. Szépen futnak. Úsznak szinte a levegőben a repülő fázisban. Persze ők madárcsontúak, és 50-55 kilósak lehetnek csak. Úgy meg könnyű ;]

Este futok egyet én is. De csak fele távot, és fele olyan tempóban, mint ezek az afrikai legények:)

(#2543) Nyugdíjas válasza szki (#2542) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pontosan ezt tervezem mára énis. Igaz én hamarosan. (Most még emésztek egy cseppet :D )

Nézegettem, ilyen 55-60 kilót nyomnak. Mondjuk hozzá meg ilyen 180 magasak. Könnyű nekik ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2544) tomcica válasza Nyugdíjas (#2541) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en is neztem....az etiopok meg sehol...Ryan Hall kiszallt...valami gond lehetett ott a palyaval vagy a szellel...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2545) tomcica


tomcica
Topikgazda

a mai egy specifikus formabahozo edzes

17 km benne: hosszu bemelegites,gyorsitok,torna,szokdeles,egy rovid tempo

palyan:
600-500-400-300-200-100

(a piheno annyi meter rovid futas amennyit elotte futottal)

1:43...1:19...59...44...28...13.8

jol ereztem magam...alakul a forma...az 1perc alatti 400m faradt labra jo jel :K

utana kifutas es nyujtas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2546) Perillustris válasza Nyugdíjas (#2541) üzenetére


Perillustris
senior tag

Egyszerűen abszurd (az én agyamnak, a saját szintemhez viszonyítva :Y ), hogy ~ 3 perces kilométerekkel végigfutják a maratont, ami 19-20 km/h-s sebességet jelent.

Tudom, a futógép más, de én azt néha felpörgetem maximumra, s majdnem leesek róla ilyen sebességnél (nem is bírom sokáig biztonsággal, max. egy percig szoktam loholni).

Perillustris

(#2547) Nyugdíjas válasza Perillustris (#2546) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha Wigginsről az időfutam után az jutott szembe (52km/h-s átlag), hogy neki pl. tök kár vennie egy robogót ;] , akkor ezekről meg az, hogy nekik biciklire kár költeni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2548) tomcica válasza Aristeus (#2539) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha fáradt lábra ment egy 5K PB akkor ott bőven van meg benned,ergo egy megfelelő melegitessel bemegy az meg a mostani PB alá is!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2549) Aristeus válasza tomcica (#2548) üzenetére


Aristeus
tag

Igen, el is ültette a bogarat a fülemben rendesen az az edzés. Tényleg úgy tempóztam, hogy nem éreztem fáradtságot. (ráadásul terepen, földúton/füvön) Csak azt nem tudom, mennyi volt belőle az adrenalin-bomba. Tényleg eléggé rámjött a frász, hogy na most itt sötétedik rám, két kukoricatábla között, a várostól legalább 4-5K-ra! :DDD

Bár most 10K gyorsítása a cél, de ugye jön vele automatikusan az 5K is. :)
Ha lejár a 6 hetes terv, és megvolt a 10K verseny, pihenek 2 napot és megyek egy 5K-t is, a kíváncsiság kedvéért.

5K-ra, 10K-ra tudnál nekem javasolni valamilyen egyszerű bemelegítést? Eddig mindig csak tornáztam egy max. 10 percet, esetleg torna után 100-200m tempó és ennyi, aztán Endo bekapcsol, és uccu neki. :))

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2550) tomcica válasza Aristeus (#2549) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod en joval tobbet melegitek ra...3-4km konnyu futas,a vegen 300m eros tempo...utana pici konnyu futas,h ne azonnal essen le a pulzus...majd torna (ez nalam ugy nez ki h setalok es kozben csinalom sorba a bemelegito tornat,kilepes,szokdeles,labujjhegy stb...stb) utana gyorsitok 20-30m sprint konnyeden 3-5db koztuk seta...es kesz is a bemelegito,utana rahangolo futas,az nagyon lassu es kozben figyelem h minden rendben van-e a labizom,pulzus,legzes,hangulat,figyelem...amikor osszehangolodnak akkor inditom a versenytempot

osszeadva konnyen megvan 5-6km is osszesen,kozben torna es seta is persze...

a versenytempo utan pedig 2-3km lassu kocogas h levezesse a pulzust es helyrerakjon,a legvegen pedig nyujtas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.