Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Polacheck válasza cekkk (#3300) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez már inkább gyúróstopik, de ez az edzés nem jó, nem tudod megfelelően megterhelni az izmokat annyira, hogy fejlődésre kényszerítsd őket. 1-2 hónapig lehetne alapozó edzést csinálni, de onnantól szét kéne bontani több napra a testrészeket és több gyakorlatot csinálni egy-egy testrészre.

A futás részébe nem kontárkodok bele csak annyit, hogy, én 105 körül kezdtem futni, nekem is fájt mindenem, de megerősödnek az izmok és az ízületek pár hónap alatt. Az első félmaratont egy éve 98 kilósan futottam (na jó, kocogtam :D ).

Egyébként pedig 70% étkezés és 30% mozgás a fogyás. Nem csirkerizst kell enni, de át kell állni lassú felszívódású szénhidrátokra és lehetőleg telítetlen zsírokra és messziről el kell kerülni a gyors szénhidrátokat (egyedül edzés után mehet ilyesmi) és a cukrot. Sok fehérjetartalmú étel és sok zöldség.

Én 133-ról 89-re mentem le ezzel meg futással+kondizgatással (még 4 kiló diéta benne van egyébként december elejéig)

less qq more pewpew!

(#3302) cekkk válasza Polacheck (#3301) üzenetére


cekkk
veterán

Hát pedig ezzel hidd el erősödöm, de nem célom a nagy izomtömeg felszedése. Debrecen legjobban foglalkoztatott személyi edzője segített nekem össze állítani ezt, reggelente edz ő is így segített nekem.
Ha meg nagyon nőni akar az ember nem a kemény edzéstől fog és a fehérje poroktól :U Látok épp elég ilyet a terembe :W
Majd nézd meg a fegyenc edzést is. De ismerem Kathi Bélát ott a nagy izom tömeg de a terembe nem tudott úgy feljönni a lépcsőn(2 emelet), hogy ne kapjon infarktust :D :Y Na ezért akarok erősödni , és nem izom tömeget felszedni. :U

Sok fehérje?:D Hát azzal is simán vigyázni kell mert gondolom a purinról? Főleg a húsokban van és ez meg emeli a húgysav szintet majd jönnek a kövek. Sajnos egy barátom a túlzott fehérje bevitel miatt tönkre vágta a veséjét. Úgy hogy ezzel is érdemes vigyázni.

Persze 70% a kaja ebben teljesen igazat adok neked :D Azért is nem fogyok igazából, de ezért érdekel, mert padon lefutok egy órát semmi bajom másnap, kint meg ha pályán futok fáj :( De majd meglátjuk mi lesz 1-3 hónap múlva, csak féltem a térdem ugye apám mondásával élve jó lenne ez az erő 50 évesen szarni is :DDD
Nem akarom az ízületeimet szét verni, eztán öregkoromba meg járni ne tudjak :(

(#3303) Perillustris válasza tomcica (#3287) üzenetére


Perillustris
senior tag

No, ilyet még nem láttam, de rád majd akasztunk egyet, ha újra formában leszel. :DDD

Perillustris

(#3304) tomcica válasza Perillustris (#3303) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igen,plussz meg dombnak fel ;] nalunk a sprinterek bizonyos szakaszban hasznalnak sulyt,derekukon egy olyan sulyozos ov,rakapcsolva 5-6m kotel azon egy lapos vasdarab kb 8-10kg es 60-80m-es gyorsitasokat csinalnak vele,hat megindulni kesz moka lehet benne

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3305) Nyugdíjas válasza Perillustris (#3303) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egész komoly fokai vannak az önkínzásnak, látommár :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3306) tomcica válasza Nyugdíjas (#3305) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kepzeld igy is hulyenek nez az atlagember az utcan,ha atfutsz a varoson (foleg esoben v hoban) hat meg ha lenne rajtad egy ilyen ernyo is :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3307) Nyugdíjas válasza tomcica (#3306) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt a megfigyelést tettem, hogy csak a japánok nem lepődnek meg ha 5fokban, és szakadó esőben rohangálok a Kálvin téren (muszáj vagyok átfutni ott, erre lakok), a többi turiszt, meg a helyiek azok pislognak:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3308) tomcica válasza Nyugdíjas (#3307) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy latszik orokoltek valamit a szamuraj kulturabol es tisztelik a test edzeset minden korulmeny kozt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3309) Nyugdíjas válasza tomcica (#3308) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy legalábbis annyi féle hülyét látnak odahaza, hogy ez meg sem kottyan nekik :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3310) Polacheck válasza Nyugdíjas (#3307) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Engem konkrétan minden szembejövő hülyének nézett vasárnap délután, pedig nem is esett éppen, csak a meteorológusok bepromózták a világvégét. :)

less qq more pewpew!

(#3311) Nyugdíjas válasza Polacheck (#3310) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Aszcsinálják. Autóval félnek kimenni, mert jajj fúja szél, és esik az eső. Mintha valaha bárkinek baja lett volna ettől :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3312) DopeBob


DopeBob
addikt

Én magamat is hülyének néztem, mikor tegnap kimentem futni :D Jó hideg volt, fújt a szél, remek volt, mit ne mondjak. Igazából attól félek, hogyha egy egyzést is kihagyok, elindulok lefelé a lejtőn, úgyhogy megyek ha esik ha fúj. Meg legalább ki tudtam próbálni a decathlonos hideg időre vett futocuccokat. Egy technikai póló, hosszú újjú pulcsi, széldzseki, cicanaci rajta melegítő. Fázni mondjuk nem fáztam. Valami kesztyű/sapka kell majd még holnapra, ha ilyen marad az idő... :(((

MZ/X

(#3313) tomcica válasza DopeBob (#3312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen a kesztyut en is elovarazsolom valahonnan a szekrenybol,sapka az meg varat,de az ujjaim faztak nagyon,mondjuk attol meg lehet alul rovidgatyo marad :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3314) Perillustris válasza tomcica (#3313) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nálam a Tchibo-s darabok ismét jól vizsgáztak, a kesztyű szerintem nulla fok körül még elég, a sapka meg kibírja az egész telet. A feszülős nadrág kb. mínusz kettő-három fokig lehet jó, aztán gátlások nélkül ráveszem a normál szabásút, ami önmagában kicsivel fagypont felettig kényelmes (könnyebben alászökik a hideg).

Amit rettentően sajnáltam, hogy a softshell nadrágból nem volt S-es, Baromi jó szabása van egyébként, és az anyaga is roppant kellemesnek és tartósnak nézett ki. Nem is értettem, miért nem gyártottak kisebbet.

BTW a rövidnadrág elégnek tűnhet, de véleményem szerint hosszútávon(sic!) nem feltétlenül kedvez az izületeknek a 0-5 fok közötti hőmérséklet.

Perillustris

(#3315) t-bali3 válasza Perillustris (#3314) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nekem is beváltak eddig! (Köszi a tippet anno!!!)
Én csak a feszülős gatyát hordom egy ideje, de nagyon jó és kényelmes. Megvettem a thermot is, hasonlóan szeretném majd alkalmazni, mint ahogy Te is írtad.
Emellett vettem sapkát, amit még nem teszteltem és vettem egy rövid ujjú pólót is, ami szintén szuper, rettentően megbántam, hogy nem kettőt vettem! :W

Holnap megyek Decathlonba széldzseki és kesztyű lesre :)

Ami még bejött az egy Intersportos Pro Touch pulcsi, 5000 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#3316) TripleB válasza Perillustris (#3314) üzenetére


TripleB
senior tag

Szemeztem én is a kávés webáruházzal, de próba nélkül nem mertem megvenne a nadrágokat ott.
Pl a kesztyűt mi alapján döntsem le, h jó-e a méret láttatlanban?

Sajnos nem lett jó a kinsei 3, így eladó lesz. Ha érdekel valakit teszek fel róla képeket.

#3317
Az ott, az nem itt van ;) Drágább lenne a leves, mint a hús...

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#3317) t-bali3 válasza TripleB (#3316) üzenetére


t-bali3
senior tag

Van ott próbafülke, én mindent kipróbáltam mielőtt megvettem.
Ok, leesett gondolom nincsen bolt a lakóhelyed közelében. Úgy én sem mertem volna bevállalni, mindenből rossz mérethez nyúltam először.

[ Szerkesztve ]

(#3318) Perillustris válasza t-bali3 (#3315) üzenetére


Perillustris
senior tag

A webshopban még elérhető a póló.

A próbafülke hiánya úgy orvosolható, legalábbis volt, hogy ezt alkalmaztam, amikor nem volt időm elmenni az üzletbe, hogy belövöd nagyjából a méretet, és megrendeled az S-es és az M-es méretűt is. Amelyik jó, megtartod, a másikat pedig visszaküldöd 30(!) napon belül. Ez nyilván mindenképpen plusz költséget jelent, de az egy-két ezer forint több ruha vásárlása esetén (netán egy, de drágábbnál) behozhatja azt. (Tény, hogy ehhez átmenetileg dupla költséggel kell számolni).

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#3319) t-bali3 válasza Perillustris (#3318) üzenetére


t-bali3
senior tag

Közben észrevettem, szerintem rendelés lesz belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#3320) Perillustris válasza t-bali3 (#3319) üzenetére


Perillustris
senior tag

Iratkozz fel a hírlevélre, mert ez jön utána levélben (én is hat napja tettem meg ezt):

Örömünkre szolgál, hogy feliratkozott hírlevelünkre. Ezért köszönetképpen engedje meg, hogy következő megrendelését szállítási költségektől mentesen
juttassuk el Önnek. Ez az utalvány 1 hónapig érvényes, érdemes tehát minél gyorsabban végigböngészni a Tchibo.hu kínálatát!

:C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#3321) cekkk válasza Perillustris (#3320) üzenetére


cekkk
veterán

Na Debrecenben is nyílhatna egy ilyen bolt :D
Egész tetszetős ruháik vannak, és nem is olyan iszonyat áron :U
Ha minőségiek, akkor uj kedvenc boltot találtam magamnak :D

(#3322) cekkk


cekkk
veterán

Ennek van bármi értelme szerintetek? :U

(#3323) Newboy911


Newboy911
tag

Ma egész véletlenül, lefutottam életem leghosszabb távját !
Hosszabb távot eddig csak szombatonként futottam: 2+10K-t.
A korai sötétedés miatt, a sportpálya most már hétköznap nem jöhet szóba.
Új útvonalat találtam a lakásunktól a Vakegér vendéglőig.
90%-a bicikliút és 80%-a városon kívül van, ami fontos mert az emberek jelentős része még döglött macskával is begyújt :)
Volt benne egy kis kaland is, mert a forduló előtt (városon kívül 5K) egy részeg nő a korom sötétben guggolt. :Y
Megszólít: "Gyere mán ide hee" :Y :Y :Y
Résztáv edzés azonnal megvolt. :D
Visszafelé futva látom hogy bandukol a város felé, megneszelte hogy jön valaki megfordult.
Akkor már közel voltam hozzá, úgy megijedt hogy befordult az árokba. :DD
Már alig várom a következő 15K-t :K

(#3324) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Télen szokott valahol futócipő akció lenni? A Lunar Glide 2 megérett a nyugdíjra és keresem az utódját, de ezek a hazai 30+-os cipőárak eléggé elkeserítenek, ezt legutóbb 15k-ért vettem a sportsdirecten.

less qq more pewpew!

(#3325) Perillustris


Perillustris
senior tag

Csendben megbújik a nagyobb szervezettségű futások között a"Tudás Útja" félmaraton, teljesen véletlenül akadtam rá én is. Cserébe a nevezési díj is a töredéke a megszokottaknak, szóval aki kedvet érez, az jöjjön. :C

Perillustris

(#3326) mate317 válasza Polacheck (#3324) üzenetére


mate317
tag

Hervis törzsvásárlói kártyával szokott kettőt fizet, hármat vihet akció lenni rendszeresen, a legolcsóbb van ingyen. 3 cipő úgyis ajánlott, egy téli, egy nyári jól csillapított, és egy nyári gyors.

(#3327) Polacheck válasza mate317 (#3326) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hát, így hirtelen azért 60k-t nem adnék ki cipőre. (két pár ott annyiba kerül)

less qq more pewpew!

(#3328) tomcica válasza Polacheck (#3327) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha nem muszaj Nike es megelegszel Sauconyval is akkor a jo oreg Jazz mar 21K-ert foghato,attol jobb mindenes cipo meg nem is kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3329) cekkk válasza Polacheck (#3327) üzenetére


cekkk
veterán

Mi itt Debrecenben vásároltunk a abból a sportdirekt boltból, sajnos eddig minden cipőt vissza kellett vinni minőségi kifogások miatt(Lekopott az orra,elengedett a ragasztás stb 1-2 hét alatt ), szóval én már nem merek náluk cipőt venni. De ez a 8ezer forintos noname és 17 ezres puma cipőnél is ugyan úgy megtörtént. :U
De a legjobb az egészben amikor megkérdezem, hogy ugyan mennyi is a garancia, erre a csaj azt mondja 3 hónap! :Y Mondom neki nem tartós fogyasztási cikkekre minimum 6 van. Szerinte nem és ez céges utasítás, meg persze a cég lebeszélte a politikusokkal :)) Na itt kaptam röhögő görcsöt :C
De ha véletlen erre vetődnél nem nem tudod merre van a boltjuk nagyon szívesen segítek kijutni oda. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#3330) Polacheck válasza tomcica (#3328) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Agyalok rajta, hogy elzarándokolok a saucony boltba. Egyébként nekem viszonylag jó csillapítású cipő kellene (89kg) és a régi cipőm alapján szupináló a lábam. Van valami ötleted ilyen párosításra?

less qq more pewpew!

(#3331) Polacheck válasza cekkk (#3329) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem másról beszélünk: sportsdirect.com

less qq more pewpew!

(#3332) cekkk válasza Polacheck (#3331) üzenetére


cekkk
veterán

http://www.facebook.com/sportsdirectdebrecen/info

Nyitottak Debrecenben és Miskolcon is boltot. :U

[ Szerkesztve ]

(#3333) tomcica válasza Polacheck (#3330) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Jazz-ek neutralis cipok,pesze egy kis tamasz azert van bennunk,a nagy sulyra okes,azt viszont nem mernem alairni hogy a szupinalo labra is okes,ahhoz fel kellene probalnod es menni a boltban benne egy kicsit.Viszont a boltban a csavo ert is hozza es keszseges is,tuti keres neked valo cipot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3334) Polacheck válasza tomcica (#3333) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Közben kiderült, hogy puma futócipőket meglehetősen olcsón be tudnék szerezni (ott dolgozik a feleségem barátnője), úgyhogy első körben ebbe az irányba fogok mozdulni. De ha nem találok semmit, akkor saucony lesz szerintem.

less qq more pewpew!

(#3335) Polacheck válasza cekkk (#3332) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ezt nem is tudtam, thx az infót.

less qq more pewpew!

(#3336) cekkk válasza Polacheck (#3335) üzenetére


cekkk
veterán

Igazán nincs mit. Bárki aki jár erre , és nem tudja merre van, annak szívesen segítek.

De cipőt nem ajánlok senkinek ott venni :U :B

(#3337) tomcica válasza Polacheck (#3334) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Puma Faas 500 v 550 (az 550 az ujabb modell,de mindketto nagyon jo kis napi edzocipo) esetleg ha robosztusabb kell akkor Faas 800 (ez mar joval nehezebb cipo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3338) Perillustris válasza Polacheck (#3334) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szeretem a Puma termékeket. Bármit választhatok? :U

:DDD

Perillustris

(#3339) Polacheck válasza tomcica (#3337) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én a 800-at néztem ki első körben, az a két hónappal ezelőtti árlistában 13k (és csak most szól a feleségem, hogy nála volt ilyen :W ), de várom az új árakat, meg, hogy mi van raktáron, aztán majd lehet, hogy írok kérdést.

Perillustris: Persze, ott a westend márkabolt :)

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#3340) tomcica válasza Polacheck (#3339) üzenetére


tomcica
Topikgazda

13k-ert azonnal vidd azt a 800ast...annyiert boven megeri,en 15ert vettem a Faas 300-at,igaz az versenycipo de azota lattam 26-ert mas szinben,mondom ki az az allat aki 26ert megveszi?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3341) szki


szki
őstag

Jön valaki holnap futni Sárvárra?
Most nézem már a helyszínen nem is lehet nevezni. Lehet akkora tömeg lesz? :Y Még szerencse, hogy előneveztem :))

Félmaratoni távra megint felkészültem, és remélem összejön egy jó idő. 4:30-as ezrekkel tervezem végignyomni, hogy összejöjjön az 1:35-ös időeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#3342) PumpkinSeed válasza szki (#3341) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha hamarabb tudom mentem volna én is. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3343) DopeBob


DopeBob
addikt

Nah, edzésterv nélkül egyenlőre úgy futok, hogy 5km-eket futottam eddig, most pedig a terv az, hogy 1-1 km-el emelem a távot hetente olyan 10-12km-ig, és egyenlőre ennyi :B

Vagy nincs sok értelme kedd-csütörtök-vasárnap edzésnek úgy, ha a táv mondjuk 10-10-10km? Egyenlőre a sebességemmel nem akarok foglalkozni, csak minél többet futni, a cél most az 1 óra folyamatos futás, ez lenne a kb 10km.

MZ/X

(#3344) tomcica válasza DopeBob (#3343) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy bizonyos tempot/utazosebesseget 2 oldalrol lehet megkozeliteni: fentrol azaz ahogy most tervezed,jo sok kilometer de altalaban lassubbak a temposebessegnel es idovel gyorsul magatol (ezt ugy vettem eszre csak 4perc/km-ig lehet igy lenyomni utana muszaj mas munka is)
lentrol azaz a tempotol gyorsabb resztavokkal es rovid tempokkal,kevesebb kilometert futva de minosegire

En most a tanitvannyal egy hibrid munkat vegeztetek lassabban epiti fel,de szeles alapon fokent minosegi muka,de heti 75-80km szoval van ott hosszu futas is boven.3 nap viszont minosegi.Igy halad legjobban,nem a leggyorsabban de nem is fog kiegeni 1-2 szezon alatt.A PB-k lassabban jonnek,de 5%-os kulonbseggel meg tudja futni szinte egesz nyaron oket,ami azt mutatja hogy lassu de massziv alapon allnak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3345) deicide


deicide
veterán

Uhh, a mai 42km-es gyalogtúrán voltak terepfutók is, akik valószínűleg végigtolták a teljes távot kocogva, 810m szinttel :Y Ettől még messze vagyok, nekem gyalog is elég volt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3346) tomcica válasza deicide (#3345) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Becsületes azt meg legyalogolni is,szep munka,jót tesz az alapozasnak!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3347) Aristeus


Aristeus
tag

Tomcica:
Megvolt mindkét féle (rövid és hosszú résztávos) edzésből 2-2db. Sajna nem tudom rendszeresen csinálni, mert mindig van valami, és ez még így fog menni egészen December közepéig.
De jó lenne már a saját házunkban lanki.
Na de a tények:
Rövid résztáv:
1. hét: 400m: 120, 119, 118 és 108mp Részletek itt: link
2. hét: 400m: 97, 96, 100 és 111mp Részletek itt: link

A 90-es 400-ak menni fognak szerintem, kicsit még edzeni kell rá, de vállalható.

Hosszú résztáv:
1. hét: 1000m: 4:16, 4:26, 4:16 Részletek itt: link
2. hét: 1000m: 4:08, 4:15, 4:23 Részletek itt: link

A 4 perces ezreket jelenleg tényleg elég feszesnek érzem még, de 4:10-4:20 között vállalhatónak tartom, kérdés: legyen inkább 4:10-4:20 között és növeljem az 1000-ek darabszámát, vagy inkább maradjak meg a 3x 1000-nél míg meglesz 4:00-4:10-es sorozat?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3348) tomcica válasza Aristeus (#3347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gyorsan ra fogsz allni..jo jel..a 400-nal fontos a gyorsasag (remelem rovid pihenovel volt az is fontos)
az 1000-nel jo lesz igy es menj fel 5db-ig,meg is mondom miert,azert mert Te hosszabb tavra edzel tehat fontos a darabszam is,legyen 5x 4.10-4.20 (piheno ugye 400m lassu kb 1perc) amikor az 5db stabilizalodott akkor szepen elkezded minden masodikat tolni,de ahogy majd engedi.
A 400-nal fontos hogy a 90et elerd,utana lehet novelni,de mind minosegi legyen.Mindketto masra valo,ezert is mas a megkozelites,attol fuggetlenul hogy mindketto interval edzes.

Hogy erezted magad a 400-nal a rovid piheno mit csinalt?
1K-nal hogy ment,mid faradt el? pulzus,tudo,lab?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3349) mate317 válasza tomcica (#3348) üzenetére


mate317
tag

Tomcica!
szeretnék egy edzéstervet kérni. rájöttem, hogy az én távom az 5km, így ezen akarok sokat gyorsulni, jó lenne 20 perc alá menni jövőre. (idén a legjobb időm 27:26 volt...) valamint a rövid távokon, 100m, 60m, 200, 400 terén is szeretnék sokat fejlődni. ezekhez télen milyen alapozásra van szükség? sima kilométergyűjtés, vagy valami speciális? ha előbbi, egy héten mennyit? van a közelben 400-as rekortán, illetve sok emelkedő is, már csak egy jó edzéstervet szeretnék:)

[ Szerkesztve ]

(#3350) Aristeus válasza tomcica (#3348) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a választ. :R
A pihenő az sajna több, mint 1 perc. Inkább 2 perc. Van, hogy két és fél perc is volt, mert séta is kellett bele, egy fél perc, hogy normálisan megnyugodjon a pulzus. A pulzus ami nagyon magasra megy föl az 1000-es tempónál, a láb is fárad, de nem vészes, a tüdő meg kb. rendben van. Tempónál: 2 lépésre belégzés, 2 lépésre ki.
A 400-ak között is séta kellett, ott mégjobban kijött a pulzushátrány... csiszolom majd folyamatosan. Ha megvan a 4x400 90-esre, közötte lassú futással, akkor továbblépek. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.