Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Aristeus válasza mormota (#2150) üzenetére


Aristeus
tag

Végre jó hírt is hallani, sok sikert a salakon is! :)
Este rám is vár egy 3km + 4x1:30p gyors tempó, majd még 3 km. (Vigyázz 10K! Hamarosan megvagy! ;] )

Hamár örömhír és jó-hírek téma: Idén, kinek mi volt a legjobb futással kapcsolatos élménye?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2152) Nyugdíjas válasza Aristeus (#2151) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 45:38-as 10K :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2153) tomcica válasza Aristeus (#2151) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem az idei legjobb elmenyem a tanitvany 12 perc alatti 3K-ja volt...valamikor tavasz vegen...annak lehet jobban orultem mint barmelyik sajat eredmenyemnek a multbol :B

(lehet oregszem :DDD )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2154) blackydan


blackydan
senior tag

Igen az a helyes amikor a talp elülső része fog élősszőr talajt - repülő fázist követően: ujjpárnák, majd a lábközépcsont-ujjperc ízületeinek feletti párnás rész és ezen gördül végig. Sokaknak vannak hasonló problémáik mint neked de a futás mozgásának tudatosításával ez is orvosolható! Szóval összpontosíts a mozgásodra, a helyes hátsó támaszfázis, repülő támaszfázis, első támaszfázis alkalmazására. Van egy két olyan gyakorlat ami segít a helyes mozgás elsajátításában: szökellőfutás illetve az ugráló futás is magas térdemelésekkel.

(#2155) szki válasza Aristeus (#2151) üzenetére


szki
őstag

Nekem ez a terepfélmaraton volt nagyon élvezetes februárban: [link] Abszolút nem foglalkoztam az extrém időjárással, és a terep okozta nehézségekkel. Csak futottam, és futottam. Rám esteledett, és csak azért álltam meg talán, hisz a végén voltam a leggyorsabb:) Az endorfin termelődött rendesen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2156) gooool válasza Aristeus (#2151) üzenetére


gooool
őstag

Nekem ez volt a legnagyobb sikerem, élményem: 5km-t 20 perc alá vittem

Voltak még eredmények, de ez volt a legjobb, mert akkor még nem is terv szerint mentem...Azóta is a legjobbam. :)

Üdv, Balázs

(#2157) tomcica


tomcica
Topikgazda

tesztelek egy Adidas Climacool Fresh Ride nevezetu "joszagot" 195gram...minimal...alig van benne csillapitas/szivacs...resztavos edzeseknel palyan probaltam (200/400) a cipo piszkosul gyors es kemeny,majdnem olyan mint a szoges cipo...szinte csak labujjhegyen enged futni,tol elore bele a halalos tempoba :D NEKEM VALO

a fuzo persze csuszik meg duplara kotve is,de sebaj...alacsony,lent vagy szinte a talajon,minden morzsat erzel a labad alatt (apro kovek,szalmaszal stb..)

Szigoruan csak olyanoknak ajanlom akik futottam mar szogesben es tudjak mi az amikor nincs csillapitva a becsapodas...jo gumitalp van rajta,nem szivacs/habtalp mint a Kinvaran es a Freerun-on ez nem fog kopni...ugynez a felepitese a masik ket Climacoolnak is:
a Ride-nak es a Chill-nek...szoval azok sem kegyelmeznek..profi szerszam,avatatlan kezekben eletveszelyes a bokara/talpra/achillesre nezve

ennyi,ha van kerdes ne kimeljetek ja 22-25 ezer ft...noi/ferfi modelltol fuggoen,ez kozepes ar

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2158) greenmukk


greenmukk
tag

Szükségem lenne a tanácsotokra. Az van hogy elég jól megy a futás a távokkal teljesen kivagyok békülve (a maraton azért még cél), a félmaraton simán megy akármikor és természetesen az annál kevesebb távok is. A tempómmal viszont nem vagyok megelégedve szeretnék rajta javítani. Milyen technikával tudom ezt legjobban fejleszteni? :))

(#2159) gooool válasza greenmukk (#2158) üzenetére


gooool
őstag

tomcica majd ad kimerítő választ, de szerintem gyorsasági állóképesség ami hiányos. ;)
Kicsit variáld a futásokat, ne legyen monoton (szökdelések, gyorsítók, ilyesmik).

Üdv, Balázs

(#2160) Perillustris válasza greenmukk (#2158) üzenetére


Perillustris
senior tag

luk et disz

Perillustris

(#2161) szki válasza greenmukk (#2158) üzenetére


szki
őstag

Az előttem szólókhoz kapcsolódva én még belevenném a dombfutást is. Nekem a sprintelgetés, szökdelés, gyorsítgatás unalmas. Azt nem mondom, hogy a dombfutás ezeket kiváltja, de dombokkal tűzdelt terepen futni igazán élvezetes edzés! És tényleg terepen, nem aszfalton. Persze csak ha lehetőség van rá...

(#2162) Aristeus


Aristeus
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R
Jó olvasni a sikerekről, extra motivációt tud adni az embernek! :) Nekem a K&H félmaraton váltó volt idén a legnagyobb élményem, jövőre pedig már nem váltóban fogom végigfutni, hanem egyedül! :)

Tegnap este meg meglett az idei második legjobb élményem is:
http://www.endomondo.com/workouts/67115264
27:27-es 5K, ami több, mint 1 perccel (1m:06s) jobb az eddigi PB-mnél. És ami a legjobb ebben, hogy nem futottam erőből, az első 3K csak bemelegítő futás volt, ráhangolás a rákövetkező 4x1:30-as iramra. :)

Endos téma még: Szívesen felvenném az Endos ismerőseim közé az itteni "fórumos futóbolondokat", valamint itt az én elérhetőségem az Endo-n: http://www.endomondo.com/profile/5526653. Jelöljetek! :DD

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2163) tomcica válasza szki (#2161) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol mondjak a fiuk...ahhoz h a tempd javuljon minden tartomanyt edzetned kell...a hosszukat gondolom csinalod..ez melle kell meg a levego nelkuli tartomanyt (gyorsasagi allokepesseg..pl 400-1000m 90-95% minimalis pihenovel es annyi sorozatot ameddig csak birod novelni) valamint a tiszta gyorsasagot is (sprintek,dombra felfutas-felszokdeles) ez azert kell h megerosodjenek azok az izmok is.

ez mellett a szokdeles,telen kis ruddal kilepes,guggolas,felugras,valtott labu kitores is fontos szinten h megerositse...

szoval kell tudo,sziv,labizom

amikor mar eleg erosek,akkor pedig a kopkodos +95%os tempokat gyakorolni,hogy szokja a szervezet(2K-3K-5K) mert az egy dolog h kulon erosited,meg egy masik h ossze is kell oket kesobb fuzni...persze annak a fenyebe h mire is edzel (10k-FM-Mara v. rovidebb utcai 5K-k)

ha kerdes van igyekszunk valaszolni... :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2164) greenmukk


greenmukk
tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsot,ráállok a fejlesztésre :K

(#2165) blackydan


blackydan
senior tag

Mai termés: 8 kilométer a szigeten , 4,20/km tempóban. Jól esett :DD

(#2166) tomcica válasza blackydan (#2165) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na az mar egesz edzesnek nevezheto tempo...szep :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2167) blackydan válasza tomcica (#2166) üzenetére


blackydan
senior tag

Köszi :R Neked meg gratu a cipőhöz, majd írj róla még amennyiben kissé bejárattad, miként mükszik az előzőhöz/előzőkhöz képest :) Mindenesetre az ára egész tűrhető nem szálltak el úgy az adidasnál mint azt a nike tette :K

(#2168) tomcica válasza blackydan (#2167) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja kesobb lesz egy atfogo tesztem,majd par het/honap mulva...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2169) blackydan


blackydan
senior tag

Ma megvettem a Polar RS300x-et a zergében, természetesen narancs színben, hogy jó legyen ránézni ;] Este barátnővel szigetkör... közben teszt ... :P

(#2170) Perillustris válasza blackydan (#2169) üzenetére


Perillustris
senior tag

Mármint az órát teszteled? ;]

Perillustris

(#2171) Nyugdíjas válasza Perillustris (#2170) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát őszintén bízom benne, hogy ha már a barátnője akkor legalább a teszt megvolt ;]

Egyébként az említett helyről jövök épp. Hát amii ott van... Egyrészt tesztelni való hölgyek szempontjából :DDD , másrészt ami a hőmérsékletet illeti. Még most is majd megdöglöttem olyna meleg volt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2172) Djuree válasza Perillustris (#2170) üzenetére


Djuree
félisten

az órát?! mi a sz@rnak? a csajt érdekesebb tesztelni. habár gyanítom most az óráról van szó :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2173) gooool


gooool
őstag

Csak halkan jegyzem meg Deák-Nagy Marcell az EB-n 400-on ezüstöt hozott a magyaroknak.
Hatalmas gratula neki! :R :C

Üdv, Balázs

(#2174) Chosen válasza Nyugdíjas (#2147) üzenetére


Chosen
addikt

A vége felé nekem is ilyen érzés volt, amikor már nagyon kikészült.

Viszont tegnap a videóban látott techikával futottam, tényleg gördültem szinte, ami furcsa, hogy elkezdtem ugyanott érezni a fáradást, tehát még mindig jobban fáradt, minta bal lábam, de nem halt le teljesen, tehát nem jött a bot feeling. Meglátjuk ma milyen lesz.

(#2175) blackydan válasza Perillustris (#2170) üzenetére


blackydan
senior tag

Hát persze...mi mást ;] :DD

(#2176) Perillustris válasza Nyugdíjas (#2171) üzenetére


Perillustris
senior tag

Engem a tegnap délutáni strandolás eléggé kifárasztott, de egészen estig úgy gondoltam, lefutom az adagom. Aztán amikor kidugtam az ablakon a f... ejemet, s úgy éreztem, mintha egy hőfalba vertem volna be, úgy döntöttem, inkább reggel megyek el. Mármint futni. Persze így sikerült kifogni a hajnali melegrekordot. No, de most már tiszta a lelkiismeretem (19.95 kilometer Run/Jog on Jul 1, 2012 at 06:01 am - 1:51:04 - 5:33 Avg Pace). S hát igen, a lányok angyalok.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2177) gooool


gooool
őstag

Aránylag nagy kihagyás után elmentem futni, most este 10-kor, így nem csap meg a meleg.
10km lett a vége, 48 perc körüli a vége, 1kilonként 100m-es sprintekkel fűszereztem.
Jó volt, főleg a tegnapi 139km bringázás után. :)

Üdv, Balázs

(#2178) Chosen válasza gooool (#2177) üzenetére


Chosen
addikt

Én 8 felé mentem futni, de majd megfulladtam a melegben, víz se volt nálam, nem is bírtam végig a tervezett távot.

(#2179) gooool válasza Chosen (#2178) üzenetére


gooool
őstag

Akkor én még füvet vágtam, az is elég kihívás ebben a jó időben. :DDD
Utána nem bírtam magammal és elmentem erre a körre. A lábam szépen bírja, a bringa tényleg növeli az állóképességet rendesen, de a versenytempót nem is próbáltam, szörnyethaltam volna még így este is... :(

Üdv, Balázs

(#2180) Nyugdíjas válasza gooool (#2179) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lustaságból (több időt kell rászánni, mint a futásra) hanyagoltam a bringát mostanában,de ma én is voltam egy 80-90km körüli kört (órát se vittem, csak just for fun), és kezd vissztérni a kedvem a bringázást illetően.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2181) gooool válasza Nyugdíjas (#2180) üzenetére


gooool
őstag

Nekem ebben az időben valahogy jobban fekszik, könnyebb vinni frissítőt, és akármilyen állapotba kerülök a végére hazáig tudok tekerni, míg futásnál volt, hogy majdnem ottmaradtam...
De ősszel és télen a koliban csak a futás marad, szóval fél év ilyen, fél év olyan... :))

Üdv, Balázs

(#2182) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap lefutottam életem első 10K-ját, egyben megállás nélkül!
http://www.endomondo.com/workouts/68126557

Elég meleg, száraz (a tó mellett elfutva kicsit hűsebb és párásabb) idő. 35 °C induláskor; 31 °C befejezéskor.
Ha már megvolt a 10K, nem álltam meg, hanem hazafutottam. Így a vége 10,6K lett.
10K, 58:33perc, a cél, hogy 1 órán belül legyek: SIKERÜLT!

+1 pozitívumról tudok még beszámolni, sikerült 'agy'-gyal futnom, szintén életemben először, soha ilyen még nem sikerült:
10K után még úgy gondoltam, hogy hazafutok, már nincs olyan messze, de a lábaim már nem szerettek volna, és egyszerűen meg akartak állni, már éreztem is, hogy kész, vége, lassulok, majd meg is állok, de ekkor elkezdtem motiválni magamat: erősen arra gondoltam, hogy most futni fogok, meg fogom csinálni, nem állít meg semmi! Csodák csodájára a lábaim elkezdtek újra működni, és hazáig meg sem álltam!
Így az utolsó 600 métert 'aggyal' futottam le. :DD Amikor hazaértem meg már azt éreztem, hogy tudnék még rátenni 1-2K-t legalább.
Szóval a nagyon meleg idő ellenére csupa pozitív élmény jutott tegnapra!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2183) szki válasza Aristeus (#2182) üzenetére


szki
őstag

Gratulálok! :C
Azért lehetőleg ne kánikulában fuss ezentúl! Csak ha olyan versenyre készülsz, ami biztosan ilyen körülmények között lesz. Túl sokat vesz ki a szervezetből a hőség!

(#2181) gooool : A bicajozás nagy előnye, hogy lehet kajálni, inni eleget tekerés közben. Illetve az erőt is jobban be lehet osztani. Ha meg mégis elfogyna, és visszaesik a pulzus, akkor is haza/célba lehet gurulni :DDD
Ha egy hosszú futásnál kipurcanok, akkor utána még sétálni is kínszenvedés :)

(#2184) gooool válasza szki (#2183) üzenetére


gooool
őstag

Igen, ezek mindenképpen jól jönnek és eddig nem látott helyekre is eljutottam... :D
Holnap hajnal fél 4-től megyek címerezni, 3 hét meló, de délben már itthon vagyok legalább. Kíváncsi leszek mennyit fog számítani ez a sok sport ott. :)
Nekem a futás után egyből elkezd savasodni a lábam, szóval érdekesen nézek ki... :DDD

Üdv, Balázs

(#2185) Djuree válasza gooool (#2184) üzenetére


Djuree
félisten

semennyit. meg fogsz dögleni. én is címereztem 1 hónapot 35 fokban. soha többet. leöntöttem magam 1,5 liter vízzel, 2 perc után csontszáraz volt az ingem :Y gyilkos meló volt. ráadásul pont mikor a nagy árvíz volt, úgy 10-12 éve. volt ahol derékig vízben nyomtuk vegyvédelmi ruhában, 35 fokban, mindenhol szép méretes darázspókok a sorok között. nekem rémálom volt, ugyanis félek a pókoktól mint a tűztől :(
le is voltunk fényképezve a megyei újságban, egy bácsi fotózott csónakból mellettünk :DDD
legalább neked árvíz nem lesz most.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2186) gooool válasza Djuree (#2185) üzenetére


gooool
őstag

Tavaly is hasonló volt a menü (átjárás, kapálás, paprikaszedés) és nem volt nehéz, pedig ott aztán tényleg 10-11 óráztunk és hajtottak, mint az állatokat.
Árvíz kötve hiszem, hogy lesz, max. a locsoló fog megszórni reggel.
Pókoktól én is félek, de ha nem figyelem őket, akkor elférnek, meg úgyis jobban félnek tőlem. :DDD

Üdv, Balázs

(#2187) Djuree válasza gooool (#2186) üzenetére


Djuree
félisten

hát nekem nehéz volt, nem is a meló, hanem a körülmények miatt. de túléltem, ma már csak emlék, amiről jó beszélni :)
"meg úgyis jobban félnek tőlem." gondolod te :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2188) gooool válasza Djuree (#2187) üzenetére


gooool
őstag

Ezt is ki kell próbálni, ami nem öl meg az erősebbé tesz, és ha vége, akkor lesz pénz és idő, nyomom tovább a sportot, kár, hogy úszni nem tudok sehol... :(
Az szép pók, még el is viselem, csak a többit nem kezelem jól... :DDD

Üdv, Balázs

(#2189) tomcica


tomcica
Topikgazda

en azert csinalom tovabb ebben a melegben is...annyi hogy keszitettem vizet a palya melle (amikor a resztavok mennek) meg van hogy a darabszambol lefele kell kerekiteni :B ez van...the show must go on

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2190) Djuree


Djuree
félisten

na min. 1 hónapig no sport, pedig végre újrakezdtem futni, a térdem is rendbejött talán. a belső combomra valami lézeres kezelést írt a doki, azt mondja ez a húzódás nagyon genyó dolog, nem nagyon lehet vele mit csinálni, sok pihi. mind1, ha rendbejön megéri, de már ha lépek egy erősebbet érzem hogy fáj, kezd megőrjíteni.
örüljetek hogy futhattok, szarjátok le a meleget, nekem sajna nem ez a legnagyobb problem :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2191) blackydan válasza Djuree (#2190) üzenetére


blackydan
senior tag

Fukk :( Szomorúan hallom a hírt de remélhetőleg jót fog tenni a pihi... én is baromira ki voltam amikor egy-egy baleset után nem futhattam, de próbáld el valamivel addig is elterelni a figyelmedet. Jobbulást!

(este 8-tól futás majd meglátom mennyire fogom bírni ebben a rekkenő hőségben, mindenesetre 10 kilit tervezek :)) )

(#2192) Djuree válasza blackydan (#2191) üzenetére


Djuree
félisten

kösz :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2193) szki válasza gooool (#2184) üzenetére


szki
őstag

Igyál rengeteg folyadékot! Jó kis hideg fröccs az igazi ilyenkor :DDD

Számít a fizikai melonál, hogy mennyit sportoltál előtte. De ennél a melónál az állóképességi sport lényeges, azaz bírni fogod a futás, és a bicajozás révén. Ha küzdősportot, vagy kosaras labdajátékot csináltál volna, akkor az kevésbé számít.
Tavaly ősszel rokonoknak segítettem kukoricát szedni az októberi melegben. Egész álló nap én voltam a leggyorsabb szedő, hordtam a zsákokat, és a nap végén még a padlásra is felhordtam:) Kérdezték, hogy bírom ezt erővel? Mondom, hisz még csak el se fáradtam :DDD Képes vagyok napkeltétől napnyugtáig bicajozni, ami azért fárasztóbb.

Djuree: jobbulást! Akkor most lehet csajozni a strandokon!

Ma hajnalban voltam futni terepen egy 13-ast. A végén megbotlottam, és elhasaltam a földúton:( Pár horzsolással, és zúzódással megúsztam. Ha ki kellene hagynom 1 hónapot a sportban, akkor azt nem is bírnám ki:)

[ Szerkesztve ]

(#2194) tomcica válasza Djuree (#2190) üzenetére


tomcica
Topikgazda

afcking serules :(

futunk helyetted is (en holnap a NEvedben egy + gratisz 400at olyan kopkodosre ;] )

ma 18.00-tol laza 10km-volt mar fejeztem is...konnyu laza futas (se a tav se a tempo nem volt meghatarozva) amolyan feltolto jelleggel...azert egy 3km-t beleloptam (nem birtam ki :D) de csak olyanra h jol erezzem vegig magam...fokozo lett,lassu kezdessel 4.20...4.00as irammal kozepen es 3.40es fejezessel...a vegen 200m olyan igazi tuzijatek...piszkosul jol ereztem magam...a meleg csak kesobb csapott ki,de addigra mar ivoviz kozelebe jutottam...a tobbi beszeletos kifutas...ennyi mara,pihenes es holnap kezdodik a nyari felkeszito 2.ik szakasza...innen mar munka van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2195) Djuree válasza szki (#2193) üzenetére


Djuree
félisten

kösz. meló van az a baj, de hétvégén lehet lejutok valahova. én is nehezen fogom kibírni, de muszáj lesz valahogy. nemsoká balcsi, majd ott nem a sportra gondolok.

tomcica: oks, de az legyen a leggyorsabb ;]

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2196) tomcica válasza Djuree (#2195) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hujuj...akkor a masodik lesz a Te tiszteletedre...altalaban az a leggyorsabb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2197) gooool válasza szki (#2193) üzenetére


gooool
őstag

3 liter behűtött (fagyasztott) ásványvizet viszek, talán kibírom vele, most úgyse leszünk olyan sokat, mint tavaly.
Érdekes lesz számomra, hogy addigra végzek a melóval, mikor még a múlt héten még csak ébredeztem. :DDD
Engem sem nagyon lehet megölni ilyen munkával, de a suli, a szellemi odafigyelés az nagyon kiüt.

Akkor bedobtad magad a célba, még jó, hogy nem lett komolyabb. :)

Üdv, Balázs

(#2198) blackydan


blackydan
senior tag

Mai futás befejezve: 10 kili bontva (5-5) közte vízivás kis nyújtással. Jó volt, bár annyira belelendültem, h mentem volna még 10-et csak időm nem volt rá ;]

(#2199) Djuree válasza szki (#2193) üzenetére


Djuree
félisten

küzdősport kevésbé számít? látszik hogy nem csináltad még :) kendo-ban vívok két komolyabb meccset, majd behalok (2x5perc). nagyon durván fárasztó, kívülről ez nem látszik annyira, nekem is fura volt először hogy ennyire fárasztó. szellemileg is koncentrálni kell, sokat kivesz ez is, meg rohadt meleg az a qrva páncél :DDD pedig nincs szar állóképességem, mi lenne ha nem edzenék. egy 2 órás edzés, ha jól össze van rakva, olyan hogy utána a padlón lihegünk 5 percig, főleg ha jönnek japán diákok és ők tartják az edzést, na az halál, volt hogy nem tudtam a végén hol vagyok, annyira elfáradtam, kellett pár perc míg visszatért belém az élet :U
de a kosár is ilyen, nem csak millió sprint oda-vissza, hanem ugrálás is, 10 perc alatt abban is kidöglök ha beleadok mindent, még jó hogy van csere, nem egyszerű az, hidd el.
mint a tenisz, nem néztem sokba, aztán teniszeztem 3 órát, végigfutkostam az egészet. a végén négykézláb mentem le a pályáról :DDD
ezekhez a gyors dolgokhoz kell ám az igazi állóképesség rájöttem, ezért is edzek magamtól is rengeteget. múltkor edzés előtt még bicóztam, néztek is hogy hogy fogom bírni az edzést. hát nem ment könnyen, de kibírtam...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2200) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Azt hiszem a hétvégén megvolt eddigi életem egyik legmeghatározóbb sporteseménye az Ultrabalaton személyében. Az előzetes tervek alapján 22 kili jutott volna rám, ami nem is lett volna túl nagy gond, egyedül a vasárnapi tihanyi befutó volt benne szintes, viszont már szombaton a rajtnál 38 fok volt és az első váltóponton ahová odamentem megnézni a versenyzőnket le kellett őt váltanom mindenféle bemelegítés, kajálás, ivás, felkészülés (no pulzusmérő, no rajtszám) nélkül, mert az ájulás határán volt. Onnantól borult az egész terv, így kezdésnek futottam egy ötöst hegyre felfelé árnyék nélkül a betonon, fent a Balaton-felvidéken 40,5 fokot is mértek, iszonyat durva volt. Utána leváltottak, és legközelebb este fél6kor kellett futnom, megint elviselhetetlen hőség, dombos terep, nagyon durva 7 kili volt, bele is sétáltam. Onnantól hajnal fél2-ig szünet, ezalatt sikerült enni, viszont vezetnem kellett egy csomót, kísérni a többieket, folyamatosan frissíteni, vizet osztani. Éjjel még futottam 9 kilit ami kifejezetten jól esett, fejlámpával a déli part elején, beálltam egy srác mellé és végig húztuk egymást a távon. Hajnal 3 körül még egy váltópontra tovább kellett mennünk megbeszélni a másnapot, onnantól szerencsére jött pár pihent csapattárs, így tudtam aludni három órát miután visszavezettem Világosig. Másnap reggel 7kor ébresztő és felkészülés, aznap még elvileg 4,5 kili várt volna rám, a Tihanyi befutó, de 8-kor hívtak, hogy kidőlt az egyik lányzó, be kellene állni a helyére, cserébe elviszik a befutómat. Elautóztam Csopakra, onnan 4,5-öt futottam Füredig, ami megint kemény volt, az út mellett a bringaúton tűző napon, megint 38 fok körül. Szerencsére itt már volt bringás kísérőnk, így menet közben is tudtam frissíteni, különben biztosan belegyalogoltam volna. Füreden autóba pattantam, átvittek Tihany aljához az utolsó váltópontra, hogy megnézzük tényleg bírja-e az utolsó 9 kilit egyben a futónk. Már messziről láttam, hogy fehér az arca, lobogtatja a trackert, úgyhogy kb 1 perc alatt bevágtam egy marék szőlőcukrot és két pohár izot és leváltottam a lányzót és elindultam Tihany felé. Az emelkedőt amikor megláttam, azt mondtam, hogy nem vagyok normális. Kb 1,5 kili, folyamatos emelkedő semmi árnyék, még a bringások is tolták felfelé. Életem legkeményebb futása volt, menet közben a bringásunktól kaptam vizet egyszer, illetve az egyik kísérőautónk ott állt félúton és kaptam egy fél üveg vizet a nyakamba is, de amikor felértem a tetőre az maga volt a megváltás. Innen a befutó már lefelé sima volt, a végén még sprintelésre is jutott energiám.

Kicsit összevissza lett a fenti beszámoló, de kavarognak még bennem az emlékek. Kicsivel 30 kili felett lett a vége, aludtam 3 órát, egyszer sikerült normálisat kajálnom egy mekiben és vezettem kb. 250 kilit. Egy őrület volt, de olyan képek maradtak meg, amit sosem fogok elfelejteni, pld amikor Dörgicsén egy néni műanyag otthonkában a kertkapuban állva a saját slagjával locsolja a futókat, vagy amikor egy teljesen ismeretlen ember melléd áll és érzed, hogy innentől húzzátok egymást a váltópontig, különben egyikőtök sem fogja bírni és a váltópontnál valóban odajön és megköszöni a közös futást úgy,hogy a táv alatt egy szót sem beszéltünk.

A szervezés egyébként a legkeményebb része az egésznek, körbelogisztikázni 10 embert és 3 autót meg egy bringást a Balaton körül és mindenhol pontosan ott lenni és lehetőleg minden váltóponton állni valakinek, ha a futónk kidőlne, plusz a melegben autóval kísérni a futót és 1-2 kilométerenként csekkolni, hogy jól van-e.

Egy kép a befutóról, szerintem az arcom visszaadja amit éreztem:

[link]

Jövőre biztosan megyünk megint, már most várom :)

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.