Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15823) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futottam ma 6x200-at tesztnek, 3:55-4:15 között mentem, 3:55 volt a csúcssebesség, amit az elején azért hoztam a vége felé meg már elfáradtam. Van még hova fejlődnöm. Regenerálódásban sem vagyok a toppon R200-R300-al operáltam lassú kocogással, de a 4. után kénytelen voltam 10 perc pihenőt kapni, mert majdnem kidobtam a taccsot. :D [link]

Jelenleg a 4:00 a cél 15k-n, de lehet, hogy kezdetnek feljebb kellene vinnem 4:15-re. Még 1-2 hétig tesztelem, meg megpróbálom kitolni az ismétlésszámot, addig eldől, hogy csak a minden kezdet nehéz dolog miatt nem tudok 3:50-re lemenni, vagy jelenleg ennyi ami belefér. Kipróbálom az új cipővel is, hátha ilyen rövid távon nem töri a sarkam, és hoz 10 másodpercet időben azzal, hogy könnyebb. Ha megvan a célsebesség, akkor addig növelem az ismétlésszámot, meg csökkentem a regenerációs időt, amíg át tudom vezetni 400m-re, aztán később meg 600m-re. Ha megvan a 600, az már long interval-os edzés, a short-ot meg újrakezdem 200-al erősebb tempóban (-0:15), és ugyanúgy átvezetem majd. Legalábbis ez a terv.

A mobillal voltak gondok, az utolsó kört úgy mérte, mintha átlóban átfutottam volna a pályán. A lényegen persze ez nem változtat. Tervben van egy óra, de 2 hónapon belül még biztosan nem veszem meg. Esetleg van ötlet, hogy stopperrel hogyan lehetne egyedül fix köröket mérni? Én nem érzem pontosnak a klasszikus gombnyomós módszert; 200m-en néhány másodperc eltérés 5x annyit számít pace-ben, szóval pl 2sec 10 másodpercet. Nincs valami olcsó időmérő, amit csak lerakok, aztán tudja nézni, hogy mennyi az annyi, mondjuk egy rádió jeles kütyü alapján, amit magammal viszek?

A pálya sem a legjobb, salak, de mivel csak 200m egy kör, ezért sűrűn vannak a kanyarok, ami belassít. Van még egy füves focipálya, amin 300m körül van egy kör, de a fém tetejű kilátó, vagy valami miatt állandóan elmegy ott a GPS jel. Átlóban 125m egy magyar focipálya, szóval úgy sem lenne jó. Ezen kívül, ami szóba jöhet, hogy kimegyek a mezőre (ami nyár kivételével mocsár), vagy úton futok, ami meg nem túl ideális, mert azt mondják sprintnél töri a lábat, de az legalább egyenes lenne. Stadion itt nincs 400m-es körpályával, amiatt meg nem járok be Veszprémbe. Ti milyen pályán szoktatok résztávozni?

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.