Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66095) dkess válasza TBMC (#66084) üzenetére


dkess
őstag

Szia, BUÉK!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy megosztott mappát helyeztél át avagy "csak" egy almappát?

Alapvetően azért fogja a tárhelyet ilyenkor kötetek közötti áthelyezéskor, mert a régi köteten:

- snapshot -okban (pillanatkép) ott van a teljes anyag. Ugye hiába "különbözeti" a dolog a "valami volt" -hoz képest a "semmi" az tulajdonképpen a teljes tárhely,
- ami még lehet az a törölt file -ok korábbi verziói. Ez meg azért macerás, mert amennyiben direkt nem jeleníted meg, akkor nem látod.

Most ilyen lomtárral meg hasonlókkal nem jövök, mert feltételezem, hogy azt törölted illetve adott esetben eleve ki volt kapcsolva. Értelemszerűen amennyiben a fentebbieket törlöd, akkor felszabadul a tárhely ...

@letoltobeze, #66092

Kodi frontend -el használod az Emby adatbázisát? Én az Emby -t pont a megjelenése miatt szeretem. A Plex nekem túlzottan hasonlít a Video Station -re - ami nem baj, csak kis változatosságot akartam annakidején és maradt ... Az Emby zenei részével nem foglalkozom.

Zenére nekem elég a Médiszerver+Audio Station tandem (aránylag pofás tag szerkesztője van, keres net -en, képeket kezel, pl. a FLAC -ek stb. tag -jeit is ezzel kezelem stb.). Persze BubbleUPnP Server -el kiegészítve (ez tulajdonképpen nekem leginkább csak a "távol otthontól" esetére használom - a klienst meg mindenhol). Esetleg a MinimServer -t érdemes csak zenére kipróbálni, ha gondolod.

"Ha jól tudom a SOtM is tudja a BubbleUPnP-t." - Félreérted a BubbleUPnP (mind a szerver - mind a mobilapp) filozófiáját. Nem a SOtM tudja a BubbleUPnP-t - hanem a BubbleUPnP tud minden eszközt legyen az server, remote, renderer (vagy bármi) és ő maga is tud bármelyik (akár többen egyszerre) szerepkörben remekelni - ráadásul nem vagy a helyi LAN -hoz kötve - kinyílik az egész világ. A mobilapp kezelése olyan egyszerű és magától értetődő mint beverni egy szöget a falba (na a beállítása nem az). Mind a szerver - mind a mobilapp csiliárd funkcióval, transzkódol bármiről bármire, részletes beállítások alapján, nem bugzik és mindenhol működik.

Én azt mondom a BubbleUPnP Server -el akkor foglalkozz, ha kompabilitási gondjaid vannak DLNA -n vagy az alapértelmezett kötöttségeit unod (leginkább a helyi LAN -hoz kötést). Ez nem fog katalogizálni vagy adatbázist építeni vagy ilyesmi - nem ez a dolga. Azonban, ha járod a világot és egy hotel TV -jére szeretnél kilökni egy filmet (nem foglalkozva azzal, hogy a TV mit tud vagy mit nem) zenével ugyanezt avagy mondjuk buszon utazva hallgatnád a saját zenéidet NAS -ról (mondjuk ez utóbbit az Audio Station is tudja). A klienst ajánlom akár csak sima otthoni használatra is. Kezel felhőtárhelyeket (azaz mondjuk nemcsak a NAS -on lehetnek a zenéid) és egyes streaming szolgáltatókat is. Persze a szerverrel nyílik ki a világ, de ez azért nem kell/való mindenkinek ...

@Bitpalace, #66094

A "Porttovábbítás engedélyezése" opciót pipáld ki a képernyőképeden ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.