Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) WaterWave válasza Borisz76 (#39399) üzenetére


WaterWave
veterán

és újra kell indítani a nast az életbe lépéshez nem?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39402) Borisz76 válasza tobias40 (#39400) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha így van, akkor el kellene , hogy érjék a gépek a nast !
Mert ugye nem változott az IP címe.

Esetleg mi van még a hálózatban ?
1 db router minimum ami az IP-t osztja ki az eszközöknek.
Switch esetleg van közbeiktatva ?
A gépeken van net ?
Van családi csoport megosztás és megy is ?

Tehát összességében megy a net meg a gépek közötti kommunikáció csak a nast nem látják ?
A NAS és a gépek között esetleg valami eszköz elszállt ?

A NAS fizikailag közel van hozzád ?
Látod ? Ledek , hogy világítanak , villognak ?

WaterWave

Igen, kellett a restart.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39403) WaterWave válasza Borisz76 (#39402) üzenetére


WaterWave
veterán

működik, köszi :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39404) tobias40 válasza Borisz76 (#39402) üzenetére


tobias40
veterán

Van egy gigás Switch van de azzal is láttam a NAS-t.
A win-es gépek látják egymást de a NAS-t egyik sem.

Családi csoportot nem állítottam be ,de régebben is volt olyan hogy csak a Workgroup-n keresztül értem el a nas-t de most ott sem látok semmit,a win-es gépeket sem...
Igen van net minden gépen meg a NAS-on is mert megy a seed!

De mondom hogy a droidos telóm,meg a droidos média pléjerem is látja a a NAS-t csak aw in-es gépek nem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#39405) Borisz76 válasza tobias40 (#39404) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez így korrekt hibaleírás.
Sajnálatos módon azonban nincs ötletem , hogy akkor mi lehet.
Ha beugrik valami úgy is írok....bár nem vagyok az a kifejezett hálózat guru.

Mod :

Esetleg a droidos telón böngészőben nyisd meg a Nas-t.
Nézz egy Napló-t hátha lesz benne valami....
Én szoktam így belépni , igaz 10'-s tabletről nem telefonról.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39406) tobias40 válasza Borisz76 (#39405) üzenetére


tobias40
veterán

Most jut eszembe hogy volt a router-en egy frissítés is közben 2-3 napja,de ha nem jó vmi akkor a droidok miért látják a nas-t a win-es gépek meg nem?
Asus RT-AC87U a routerem...

De nem tudom hogy a frissítés óta nem megy-e a dolog vagy már előtte is így volt,nem nézem sűrűn a nas tartalmát a laptopokról...

[ Szerkesztve ]

(#39407) tobias40


tobias40
veterán

És webes felületen is betudok bármelyik gépről lépni a NAS-ba csak a hálózati gépek között nem látom egyik win-es gépemen sem!

(#39408) Borisz76 válasza tobias40 (#39407) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt egy kép az én jelenlegi állásomról.

A hálózati résznél nem látszik a NAS.

Édesanyám HP Laptopja látszik a hálózati résznél és az otthoni csoportban is benne van.
Valamint látszanak a NAS-ról felcsatolt mappák mint hálózati meghajtók.

Nálad is valami hasonló van akkor ?
Mert így is tökéletesen használható a számomra.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39409) zoltan6 válasza tobias40 (#39407) üzenetére


zoltan6
őstag

Ez a windows 10-nek a hülyesége,hogy nem látja a hálózati eszközöket,nálam is ezt csinálja állandóan. :(
Nyisd meg az intézőt,katt a hálózatra,majd felül írd be hogy \\DISKSTATION

Meg esetleg ha kaspersky-d van kapcsolt ki a tűzfalat,mert nekem például csak akkor látja a hálózati megosztásokat.

(#39410) Borisz76 válasza zoltan6 (#39409) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.
Aztán JOBB KLIKK a Hálózati részen megjelent ikonra.
A megnyíló menüből pedig "Rögzítés a Gyors Menübe".

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39411) tobias40 válasza zoltan6 (#39409) üzenetére


tobias40
veterán

Ez volt a megoldás,köszi!! :Y
De mi történt a win8.1-es gépeimmel ami eddig minden gond nélkül látta a NAS-t és nem kellett így mókolni vele!?

Borisz76:rögzítés kezdő képernyőre van de nem jegyzi meg ha kilépek az intézőből,űjra be kell írnom fentre a \\DISKSTATION-t" :W
És a totalkommanderben sem látom a NAD-t továbbra sem!

[ Szerkesztve ]

(#39412) Dolphine válasza Pubszon (#39381) üzenetére


Dolphine
addikt

Én a flickr feltöltéssel vagyok ugyanígy! :F Átmenet megoldás Drivera fel, majd multclouddal flickr, de ezt eddig miért nem oldották meg?! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39413) tobias40


tobias40
veterán

Unúgy megtalálom a totalkommanderben is ha beírom a \\DISKSTATION-t de itt sem marad meg a hálózati helyeknél,újra be kell írnom ha ellépek onnan!!Hogyan tudom véglegesen rögzíteni hogy ne felejtse el a beállítást!?
"Rögzítés a Gyors Menübe".--ilyet nem látok...

[ Szerkesztve ]

(#39414) IT user válasza tobias40 (#39413) üzenetére


IT user
tag

Én ezt úgy oldottam meg a Total Commanderben, hogy a menübe kiraktam egy gombot, ami a "cd \\Diskstation" parancsot kiadja, így csak egy gombnyomás elérni a megosztott mappákat.

(#39415) zoltan6 válasza tobias40 (#39413) üzenetére


zoltan6
őstag

ha már bejön a nas intézőbe katt az egyik mappára jobb egérrel,majd hozzáadás a gyors eléréshez,igy már ott lesz utána,de akár fel is csatolhatod hálózati meghajtóként.

(#39416) tobias40 válasza IT user (#39414) üzenetére


tobias40
veterán

És ezt hogyan kell létre hozni,leírnád?(sosem csináltam ilyet! ;)

Zoltán6:nekem nincs ilyen menüm,csak "rögzítés kezdő képernyőre" és rögzítés start menübe" van.
Az elsőre nem tartja meg a beállítást a második meg ugye a start menübe rakja..
Ha a mappát felcsatolom akkor meg csak azt az egy mappát tudom böngészni(csak azt látom),a NAS-t nem!

[ Szerkesztve ]

(#39417) tobias40


tobias40
veterán


Így van most.De ha kilépek eltünik a NAS,újra be kell írnom!!

[ Szerkesztve ]

(#39418) Borisz76 válasza tobias40 (#39417) üzenetére


Borisz76
veterán

Kezdjük az elején.

Létrehoztál a nason 1 kötetet.
A kötetnek van neve.
A köteten lehet létrehozni mappát és Megosztott mappát is !

A köteten létrehozott Megosztott mappát lehet felcsatolni a pc-nek mint hálózati meghajtó.

Ha nem akarsz sok-sok meghajtót felcsatolni akkor :
Hozz létre 1 db Megosztott mappát.
Ebbe a mappába pakold a cuccaidat , válogatva több almappába.

Ugyanakkor ha telepíted a Photo Stationt akkor az is létrehoz egy Megosztott mappát Photo néven a "Gyökérben".
A bedugott külső merevlemezek is ott jelennek meg.

Ezek után a pc-n a fájlkezelő \ fájl \ hálózat résznél nem látszik.
Nekem sem, másnak sem mert hülye a Windows.....

De

Fájlkezelő \ Megosztás fülnél fel lehet csatolni a Megosztott mappát , mappákat mint hálózati meghajtót.
Ekkor mintha plussz lemez kerülne a gépedbe.....
Megjelenik a total commanderben is.

Mint ahogyan a Filmek mappád.
Vagy felcsatolod az összeset vagy amit az elején javasoltam :
1 db Megosztott mappát hozol létre és azon belül pakolod a cuccaid.

Kötet felcsatolása résznél írtam róla....
Mondjuk megtévesztő a cím mert a kötetet nem lehet felcsatolni csak a köteten létrehozott Megosztott mappát\mappákat....amit már fentebb is írtam.

A felcsatolási folyamatnál elviekben van hálózat tallózás....
Ez ugye nem használható mert a win hülye.
Kézzel kell megadni az elérési utat....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39419) tobias40 válasza Borisz76 (#39418) üzenetére


tobias40
veterán

Nem kötekedem,köszi a segítségedet! :R

De eddig minden gond nélkül láttam a win8.1 (meg a többi win-es gépról is)alól felcsatolás nélkül is a NAS-t ezért nem értem miért nem látom 1-2 napja!Totalkommandert használtam mindig máshol sosem néztem és nem is állítottam semmit..Volt amikor a workgroup alatt értem el a nas és a többi eszközömet,volt hogy a gyökérből,de most meg csak a pc-ket látom a hálózaton belül automatikusan,se a NAS-t sem pedig az androidos pléjeremet (a rádugott esb-s vinyó tartalmát) látom most már... :W
4 éve így ment a belső rendszer....
Nem értem az egészet,tudom hogy zavarosnak tűnik de másképpen nem tudom megfogalmazni,nem vagyok ennyire szaki de már közel 20 éve magam tartom renbe az összes eszközt és eddig boldogultam velük! :F

Nem akarom bepakolni egy mappa alá mindent mert így szoktam meg,nekem így jobban tetszett.
Lehet az én hibám de eddig így ment ,tehát nem lehetetlen amit szeretnék....

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#39420) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Tud valaki olyan dlna szerver alkalmazást ahol be lehet állítani, hogy csak a film hangját transzkódolja ha szükséges?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#39421) tobias40


tobias40
veterán

Ez a "rögzítés a kezdő képernyőre" ez mit csinál mert nem látom sehol.... :U

(#39422) IT user válasza tobias40 (#39416) üzenetére


IT user
tag

Így tudod megcsinálni:
- jobb klikk a nyomógombsor üres helyén, és a "Módosítás..." választása (ahol a piros pötty van a képen)

- a felugró ablakban a "Hozzáad" nyomógomb

- az alsó részen a "Parancs" sorhoz beírod, hogy cd \\DISKSTATION (vagy ami a NAS-od neve, esetleg az IP címe)
- az "Ikon" résznél választasz egy szimpatikus ikont
- végül az "OK" gomb
És kész is van. Nálam így néz ki:

Ez pedig a végeredmény:

[ Szerkesztve ]

(#39423) tobias40 válasza IT user (#39422) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,,így tökéletes! :R

Van ötleted hogy miért tűntek el nekem 1-2 nappal ezelőtt még látható hálózati gépeim a total commanderben?

(#39424) zoltan6 válasza tobias40 (#39423) üzenetére


zoltan6
őstag

Valamelyik nagyobb windows frissítéstől lett ilyen,az a vicc hogy időnként ott van nálam is intézőben is totalcommanderben is.Meg víruskereső is okozhatja,nálam például a kaspersky tűzfala szereti letiltogatni a hálózati eszközöket.
Én totalcommanderben úgy oldottam meg,hogy az előzmények nyilat használom,így mindíg bejön a nas,utána meg már lehet lépegetni a mappákban.

(#39425) tobias40 válasza zoltan6 (#39424) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi még megnézem a vírus írtókat is.

Az előzményekben nem lehet időben vhogy visszább menni?Mert akkor így a plajeremet is visszahozhatnám ide...(ha másképp nem megy)
De valószínű hogy win frissítés okozta mert a napokban frissített azóta nem látja ! :W

[ Szerkesztve ]

(#39426) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok!
Windows biztonsági mentés készítésével küszködök. Készítettem külön felhasználót, egy külön mappát,majd : Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Biztonsági mentés és visszaállítás (Windows 7), kiválasztom a synologyt- bejelentkezek a felh-valm ez eddig mind megy, viszont a mentés mindig megszakad:
[kép]
(Azért válaszoztam a WIN7 fajta backupot, mert ott lemezképet is ment nem csak felhasználói mappákat.)
Köszönöm!

(#39427) dkess válasza Mezga Aladár (#39420) üzenetére


dkess
őstag

BubbleUPnP Server. Létezik Synology NAS -ra szánt verzió is. Előtte a csomagkezelőből a Synology -s JAVA 8.0 -t kell telepíteni és ennyi. Minimális beállítás kell csak - a csatlakozáshoz felhasználónév és jelszó meg az, hogy melyik DLNA/UPnP szervert tegye közzé. No meg persze port forward a routeren, ha internet felől szeretnéd elérni a DLNA szervert.

Külön lehet állítani a videó és hang transzkódot. Azt is, hogy mire. Plussz a logikát:

- soha,
- csak akkor, ha a DLNA renderer nem támogatja az aktuális formátumot,
- mindenképp,
- stb.

Jól működik. Amennyiben a borítóképeket is szeretnénk, akkor a Synology NAS-on a kliens profilt az 'Alapértelmezett' -ről bármi másra át kell állítani ...

(#39428) Mezga Aladár válasza dkess (#39427) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm.A bibi az hogy amikor indítanám akkor azt kapom, nem indítható. Java 8 fen van. 0.9 a verziója.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#39429) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#39428) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ami a csomagkezelőben van úgy tűnik hibás, a gyártó oldaláról letöltött elindult.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#39430) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, lehetséges feladatütemezést időzíteni? Mondjuk letöltés csak éjféltől reggel 5-ig menjen... stb..

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#39431) Sanya válasza Sickboy25 (#39430) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lehetséges

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39432) Borisz76 válasza Sickboy25 (#39430) üzenetére


Borisz76
veterán

Download Station / Beállítások / Általános / Speciális ütemezés / Ütemezési terv

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39433) Sickboy25 válasza Borisz76 (#39432) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm király!! :R Már be is állítottam:-)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#39434) ahab1313


ahab1313
csendes újonc

Helló!

DSM-be nem bírok belépni, mobilon még egyszer sikerült, de közben desktopon már nem. Belefagy a belépési adatok utáni betöltésbe, majd frissítésre fehér oldal marad. A böngésző a konzolon 405-ös hibát ír ki.

Total Commanderben látom a fájlokat, módosítani is tudom őket, de a kezelőfelületet nem ér el. Többféle böngészővel is próbáltam.

Ötlet?

(#39435) Immy válasza Borisz76 (#39432) üzenetére


Immy
őstag

Olyan ütemezést lehet állítani hogy csak akkor töltsön le/fel amikor nincsen más kliens a hálózaton?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39436) Borisz76 válasza Immy (#39435) üzenetére


Borisz76
veterán

Ritka kérés de nem lehetetlen :

Download Station \ Beállítások \ Ütemezés \ Speciális Beállítások \ Atomcsapás indítása....

Hogy komoly legyek....
Nem , ilyet nem lehet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39437) vtechun válasza Immy (#39435) üzenetére


vtechun
veterán

állíts be ütemezést éjféltől reggel 7-ig. Ha meg esetleg akkor is tölteni szeretne valaki, akkor így járt :)

(#39438) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Mi az a konvertálási folyamat? "pörgő karika jobb fent"

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39439) Borisz76 válasza Hiperhuje (#39438) üzenetére


Borisz76
veterán

Thumbnail-t , azaz miniatűrőket , bélyegképeket készít a nas.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39440) Hiperhuje válasza Borisz76 (#39439) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Mire kell az?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39441) Borisz76 válasza Hiperhuje (#39440) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha mondjuk mobilról akarod elérni a fényképeket , akkor nem kell 4-5-6 MB-s képeket letölteni a nas-ról. Elég a bélyegkép ami jóval kisebb.
Sávszélességet és adatforgalmat lehet vele spórolni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39442) Hiperhuje válasza Borisz76 (#39441) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszönöm az infót! :R

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39443) Mocsokba


Mocsokba
tag

Szép jó reggelt!

Plex-es topikban is kérdeztem, de felteszem itt is, hát ha...

https://prohardver.hu/tema/re_plex_multimedia_az_egesz_lakasban/hsz_2824-2824.html

Tulajdonképpen nem tudok 720p-s filmet a Samsung TV-en, ami egy ue49k6300-as. A 6 éves ue40ES6100-ás simán játszani, pedig az wifi-n csatlakozik.

Mióta pár napja új vinyó és új DSM van fent, azóta nem megy. Korábban nem volt gond.

Valakinek van esetleg ötlete?

Üdv: Mocsokba

(#39444) #56573440 válasza Mocsokba (#39443) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tehát van egy tv amin megy. Miért gondolod hogy dsm frissítés miatt nem jó? Plex topikba írtad, hogy elallitottal valamit. Mivel kismillió dolog lehet, ezért persze hogy kutya nem tudja mit csináltál.

Szedd le mindenhonnan, és kezd elölről.

Amikor nem megy, akkor mi nem megy és hogy? Mit látsz?

(#39445) Mocsokba válasza #56573440 (#39444) üzenetére


Mocsokba
tag

Web részét állítottam be, hogy lehessen távolról is nézni. Ez működik is.

Hibaüzenet jelenik meg, hogy a szerver nem elég erős...

Üdv: Mocsokba

(#39446) #56573440 válasza Mocsokba (#39445) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor transzkodol. Az a tv app miatt van, és nem tudsz vele mit kezdeni. Felirat, hangsav, akármi lehet amit nem ismer a tvd. Vagy azt hazudja hogy nem ismeri a gyári app.
Nem a dsm nem is a syno, és nem a plex szerver a hibás jellemzően.

Külső lejátszó alá amin rendesen megy a plex. Vagy androidos box libreelec + pkc plugin kombó, vagy akármi.

[ Szerkesztve ]

(#39447) Borisz76 válasza Mocsokba (#39445) üzenetére


Borisz76
veterán

Hibaüzenet jelenik meg, hogy a szerver nem elég erős...

Indíts el egy 720p-s vagy 1080p-s filmet és lesd meg mit mutat az :
" Erőforrások Figyelése " a DSM-ben.

Vagy el sem kezdi a lejátszást ?

Ja....Transzkódolás.

Az így meg tudja ölni a gyengébb nasokat is.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39448) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Okos TV és egy Dune médialejátszó, mindkettő látja a music, photo, video mappákat, viszont nem látják azt az egy mappát amit én létrehoztam. Média indexelésnél hozzá van adva az általam létrehozott mappa és indexelve is van.

Mi az amit nem állítottam be, tudtok ebben légy szíves segíteni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39449) Mocsokba válasza Borisz76 (#39447) üzenetére


Mocsokba
tag

El sem indulnak. TV alkalmazáson a videóbeállításoknál a Helyi résznél (és mindenhol) Eredeti van beállítva.

Üdv: Mocsokba

(#39450) #56573440 válasza Mocsokba (#39449) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az a preferált, de ha kell, transzkodolni fog. Transzkodol jelenleg, ahhoz kell az erő, azért sír, hogy gyenge. Weben belépsz plexen, tvn inditod a filmet, weben szívritmus ikon klikk, mutatja mit csinál. Ott írja, hogy mit transzkodol mire.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.