Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Melorin


Melorin
addikt

Úgy látom nem értitek, megpróbálom részletesebben.
Van 2db HDD a nasban. Mindkettő külön kötet.
Az egyiken van egy olyan mappa, hogy Filmek, de van más is, mint pl Zene, Fotók, stb.
Na én csak a Filmek mappát szeretném megosztani NFS-el, nem az egész kötetet.
Az előző képen ahogy látom, az egész kötetet osztod éppen NFS-el, nem egy mappát.

(#40252) kigyi_23 válasza Melorin (#40251) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ott látszik, hogy zene megosztott mappa szerkesztése tehát nem winyót/kötetet hanem mappát oszt a képen is nfs-el. Én is csak mappákat osztottam vele a popcorn úgy vettem észre ezt jobban szereti így és nekem is gyorsabb a böngészés :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#40253) e90lci válasza Melorin (#40251) üzenetére


e90lci
senior tag

Mezga Aladár bocs hogy elloptam a képed.Iszunk rá egy sört! ;]

(#40254) Melorin válasza kigyi_23 (#40252) üzenetére


Melorin
addikt

"Vezérlőpult--megosztott mappa(itt kiválasztod melyik mappa)"
Itt én nem látok mást csak a megosztott köteteket. Ahhoz, hogy ott megjelenjen a Filmek mappa, külön meg kellene osztanom csak azt a mappát és csak utána lehetne NFS-t osztani rá.
De nekem csak kompletten az egész HDD tartalma van megosztva, hogy a hálózaton lévő PC-K úgy lássák az egészet mintha a HDD a gépükben lenne.

(#40255) e90lci válasza Melorin (#40254) üzenetére


e90lci
senior tag

Ja most már értem. :W Hát ezzel kellett volna kezdeni.Így valóban csak az egész kötetet lehet.De jó ez neked így?Csak kérdezem,de ha így szeretnéd használni nekem ok.Csak úgy nem lett volna jó hogy a megosztott mappákat csatolod?Úgy is olyan mintha a pc-ben lenne.Értem azt pl:filmek mappa=z:\\(meghajtó);képek mappa=k:\\ (meghajtó) stb?

[ Szerkesztve ]

(#40256) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Még mindig CardDAV, remélem nem unjátok... :))

Megformáztam a névjegyeket a CardDAV szerveren belül, most már mind jók. Beállítottam a DavDroid-ot a leírás alapján. A telefon-->szerver szinkron megy minden gond nélkül, de a szerver-->telefon szinkron nem megy, azt írja: "Internal Server Error</h1>An error occurred rendering the requested page. More information is available in the server log.". Esetleg valaki tudna segíteni, hogy a CardDAV szerver logjait, ha vannak ilyenek merre találom? Kerestem a log centerben, de nem igazán jártam sikerrel. Esetleg van rá lehetőség, hogy valami varázslattal SSH-n keresztül ki lehet ezt nyerni?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40257) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés van egy DS218 play nasom meg lehet azt csinálni, hogy a média szerver úgy küldje a tv-re a filmeket ahogy a Ds video-ban van képekkel információkkal?

(#40258) Véreshurka válasza Ghost84 (#40257) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerintem nem, mivel a lejátszónak kell tudnia ezt. Persze ha tudja alapból a beépített lejátszó (kétlem) akkor igen. Jobban jársz ha veszel pár ezer Ft környékén egy Amlogic alapú media lejátszót és azzal használod.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40259) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A Syno NAS-omon végeztem egy port scan-t az összes portra az alábbi oldalon.

Az 515-ön(nyomtatóport) és egy 5440,5441-es portokat (unknown) talált nyitva amikről nem tudtam, miért nyitottak.

Csináltam egy tűzfal szabályt, ami az összes illesztőfelületnél tiltja ezt a 3 portot.
Mégis, a scan-t újra futtatva, az 515-ös és az 5440-es továbbra is open?! :Y

Tudja valaki, miért nem tudom ezeket letiltani? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40260) Multibit válasza MrCsiT (#40259) üzenetére


Multibit
veterán

Mert a routered nyitja azokat a portokat. Ott zárd be!

(#40261) hackeeeee válasza MrCsiT (#40259) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A router-en UPNP-t használsz?

Véleményem szubjektív...

(#40262) Multibit válasza hackeeeee (#40261) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Vagy UPNP, vagy a NAS-sal lett kinyittatva néhány port feleslegesen.

(#40263) hackeeeee válasza Multibit (#40262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én A DSM-ben ezért nem is hozok létre külön szabályokat, sőt a nas külön tűzfala Nálam ez miatt tiltva is van. Lehet jó, lehet nem.. De a routeren intézek mindent, pont az ilyen jellegű dolgok elkerülése végett.

Véleményem szubjektív...

(#40264) claire78 válasza Ghost84 (#40257) üzenetére


claire78
senior tag

LG tv esetében pl. lehet. Látsz borítót filmcímet, de ennyi.

(#40265) MrCsiT válasza Multibit (#40262) üzenetére


MrCsiT
addikt

Természetesen egyáltalán nem használok UPNP-t. A router beállításait nem módosítja a NAS.
A NAS-on az 515-ös portot használó nyomtató szolgáltatás sehol nincs engedélyezve, konkrétan nincs olyan tűzfalszabály, ami az internet felé nyitná az 515-ös portot. Minden egyéb esetre tiltás van beállítva.

Ezen azonban eltöprengtem:
"Mert a routered nyitja azokat a portokat. Ott zárd be!"

Nos, megnéztem ezt az ötletet, és tényleg :) :R

..csak erősen a NAS felől közelítettem meg a kérdést, holott a DDNS szolgáltatás nem hajlandó egy ideje működni a NAS-on (konkrétan: Dyndns.hu-s címet nem lehet úgy felvenni rá, hogy a NAS képes legyen csatlakozni és frissíteni azt, mióta a DNS listából kivették a "sima" dyndns-t.) ezért a routeren van felvéve a DDNS frissítés nálam.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40266) Essejó válasza MrCsiT (#40239) üzenetére


Essejó
veterán

Nincs Plex videó mappa a nason. Van egy Video nevű megosztás azon belül egy filmek mappa, és azon belül különféle szempontok szerint válogatva a filmek. Nincs annyi helyem a Nason, hogy áthelyezzem az összeset egy másik mappába a megosztáson belül. Max annyit tudok tenni hogy a mappa nevet megváltoztatom.
A plex évekkel később lett telepítve mint ahogy a Nas működni kezdett, mert nem volt okos tv-m és semmi nem indokolta a jelenlétét. Viszont amikor a Plexet telepítettem akkor minden filmet látott és nem irkált marhaságokat, hogy a mappa nem tartalmaz filmet. Ergo valami mostanában a valamelyik Plex frissítést követően romlott el benne.
De megoldom a másolást és majd jelentkezek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#40267) MrCsiT válasza Ghost84 (#40257) üzenetére


MrCsiT
addikt

Csináld azt, hogy tegyél fel egy Plex Szerver alkalmazást a NAS-ra. Nem bonyolult beállítani, és a Syno Médiaszerverével ellentétben, az küld képecskéket a TV-re (már, ha fel tudja ismerni a filmcímet, és megtalálja a képet hozzá.)

Valamivel visszább írtam le egy fórumtársnak a telepítés mikéntjét, olvass vissza.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40268) kinzo


kinzo
csendes tag

Üdv, olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a DS710+ bár lehet a típusnak nincs jelentősége, hogyan lehet azt megoldani, hogy eddig 1db 500GB-os HDD-vel használtam. Most vettem 1db 2TB-osat és az 500-on lévő adatokat,beállításokat, minden ahogy van szeretném átköltöztetni a 2TB-osra, lehetőleg adatvesztés nélkül....
Erre van valamilyen megoldás?
Köszönöm a válaszaitokat.
Üdv

kinzo

(#40269) Borisz76 válasza kinzo (#40268) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Az 500 Gb-s lemezt kivennéd a NAS-ból ?
Vagy maradna benne a 2 TB-s mellett ?

Mert ha berakod a 2 TB-s lemezt akkor simán átmásolhatóak az adatok rá.
Ugyanakkor ha ezután kiveszed az 500 GB-s lemezt , akkor a telepített alkalmazásokat újra kell telepíteni és beállítani. Ha nincs sok alkalmazás amit használsz , akkor ez annyira nem kell, hogy problémás legyen.

Az új 2 Tb-s lemezt pedig lehetőleg ALAP kötetnek hozd létre.

ALAP kötet létrehozása :
Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Egyedi / Egyetlen kötet a RAID-en / Alap

SHR kötet létrehozása :
Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Gyors

Meglévő SHR kötet bővítése :
Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez.
Ez a TE esetedben nem ajánlott mert ekkor tükrözi az adatokat és marad 500 GB a kapacitás.
Cserébe bekapcsol a lemezvédelem.Tehát a 2 db HDD bármelyike meghal, attól még az adatokat eléred.
A hibás lemezt pedig érdemes minél előbb cserélni.

Javaslom a 2 TB-s lemez ALAP kötet létrehozást.
Majd adatok másolását.
Ezt követően a Csomagkezelési központban az alkalmazások leállítását / törlését / újratelepítését az új kötetre. Lehet ott van mód az átmozgatásra is....ezt így nem tudom fejből.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40270) krealon válasza MrCsiT (#40259) üzenetére


krealon
veterán

"A Syno NAS-omon végeztem egy port scan-t az összes portra az alábbi oldalon.
http://www.ipfingerprints.com/portscan.php
"

Ooooooo... komolyan az internet felol probaltad szkennelni a belso halozatodon levo eszkozt? :F

Az internet felol maximum a router-edet tudod szkennelni...
(Persze kiveve, ha DMZ-be tetted a NAS IP cimet, ami pedig tokeletes ongol, es mar biztosan fel is tortek. :D )

"Az 515-ön(nyomtatóport) és egy 5440,5441-es portokat (unknown) talált nyitva amikről nem tudtam, miért nyitottak."

Mert ha a router-en nincs forward szabaly definialva ezekre a portokra, akkor a router valaszolt rajuk. (Marha tenyleg valaszolt rajuk vallaki es nem az oldal kamuzott be valamit. ;] )

(#40271) Drachoo


Drachoo
senior tag

Sziasztok,

erre valaki?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#40272) kinzo válasza Borisz76 (#40269) üzenetére


kinzo
csendes tag

Kedves Borisz76!

Az alap koncepció az lenne, hogy az 500-as kijönne a dolgok végezetével, mert tervben van még 2TB és akkor meglennének tükrözve (biztonság szempontjából) a családi holmik.
Arra gondoltam, hogy az 500-ason lévőről csinálnék egy biztonsági mentést majd az új HDD-re egy helyre vagy visszaállítást... csak nem tudom, hogyan kivitelezhető ez a legjobban a legkevesebb macerával és persze adatvesztés nélkül, ill. hogy a biztonsági mentés összes adatról-e vagy csak a beállításokról és telepített alkalmazásokról készíti-e a mentést. Attól félek ha a nagyra csinálok egy tiszta rendszert és visszateszem a kicsit, akkor a 2 rendszer összeakad vagy nem indul el :B (bár ez lehet nem win.. hogy ne működjön)

[ Szerkesztve ]

kinzo

(#40273) Borisz76 válasza kinzo (#40272) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha jól értem....remélem :

Tehát a jelenlegi 500 Gb-t szeretnéd áthúzni a 2TB-s lemezre.
Ez minden gond nélkül kivitelezhető.
Az adatokra értem, mert csomagokat, appokat így nem lehet átmásolni.

A későbbiekben viszont szeretnél egy 2. lemezt is ami megint csak 2 Tb és tükrözve lenne a két db 2 Tb-s HDD.

Ez is megoldható DE az előzőekben írt ALAP kötet helyett , akkor neked az SHR-t kell választanod.

Sorban :

1. Bedobod a 2 Tb-s lemezt.

2. SHR kötetet hozol létre : Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Gyors
Ekkor a lemezre a DSM rendszer is felkerül ! DE az appok maradnak az 500 GB-s lemezen.

3. Adatokat átmásolod az új 2 TB-s SHR kötet egyetlen lemezére.

4. 500 GB-s lemez kivehető.
Előtte érdemes a csomagkezelőben leállítani a telepített csomagokat, appokat.
A lemezkivétel után bekapcs és lehet megint feltenni , indítani a csomagokat, appokat.

5. Idővel érkezik egy újabb 2 Tb-s lemez amit beteszel a NAS-ba.

6. Ekkor a meglévő SHR kötetet terjeszted ki :
Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez

Így a végeredményed 2*2 Tb lemezzel : 2Tb használható tárhely , 1db lemezvédelemmel.
Bármelyik HDD pusztul is el az adatokat eléred.

Fontos : Ezen kívül ha nem gond javaslom az 500 GB-s lemezt tedd külső usb-s dobozba, majd kösd rá a NAS-ra. Erre a legeslegeslegfontosabb dolgokat megint mentsd ki.
Mert OK, hogy az SHR a lemezhiba ellen véd....de NAS hiba / táp, alaplap, cpu / ellen nem véd.

Az hogy a DSM minden lemezen fent van nem gond....és tényleg nem hasonlítható a windowshoz.
Pont az a lényeg ha meghibásodik egy DISC , akkor is indul a DSM a másik ép, jól működő lemezről.
Nálam 24 DSM van akkor...... :))

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40274) kinzo válasza Borisz76 (#40273) üzenetére


kinzo
csendes tag

Nagyon köszönöm a kielégítő választ és magyarázatot. Amint lesz rá időm elvégzem a dolgot.

kinzo

(#40275) Zippair


Zippair
aktív tag

Sziasztok. Nemrég vettem használtan egy 214+ NASt, és nem tudom eldönteni,hogy ennyit tud sebességben a download stadion, vagy kell-e valamin finom hangolnom. Net : Digi 1000/200.
Futó alkalmazások: photo, audio, download station.
A letöltés ingadozik, ahogyan a proci terheltség is, nagy átlagban 10MB/s, de nem megy fel 20ig sem. Van egy 214play-em is, de nehéz jo összehasonlítást végezni, mert ahhoz kellene egy ugyanolyan torrent file.

Valakinek van ebben tapasztalata?

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#40276) Borisz76 válasza Zippair (#40275) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Természetesen van tapasztalata a fórum tagjainak.
Az összefoglalót nézd meg.
Azon belül a Download Station bejegyzésben olvashatsz róla további információt.

A DS 214+ adatlapján látható a processzor típusa és sebessége. Marvell , 2 magos , 1,33 GHz.
Sajnos nem valami acélos a CPU ezért többet ne várj tőle.
Ha a célod, hogy kihasználd a sávszélesség nagyobb részét , akkor az Intel procis ds218+ , ds718+ , ds918+ modellek a legjobbak. Ugyan is a torrentezés erősen CPU függő feladat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40277) Zippair válasza Borisz76 (#40276) üzenetére


Zippair
aktív tag

Köszi a választ! Ha jól értem, jelen esetben jobban járok, ha a 214play-t használom torrentezésre, "ebben erősebb" mint a 214+ ?

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#40278) Borisz76 válasza Zippair (#40277) üzenetére


Borisz76
veterán

Az adatlap szerint dupla magos Intel Atom cpu-val szerelt , 1,6 GHz- megy.
Tehát igen, gyorsabb lesz mint a DS214+

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40279) Multibit válasza Zippair (#40277) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, de az 1000 Mbps eléréséről ne álmodj! ;]

(#40280) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Üdv!

Tudtok abban segíteni, hogy mi lehet a gond akkor ha:

Mede8er medialejátszót közvetlenül kötöm a switch-hez, akkor NFS-el elérem a Synology NAS tartalmát,
viszont a ház elrendezése miatt most csak Access Pointtal(TP-link WA701) lehet megoldani a kapcsolódást, Client módban, hogí kábelen adja tovább a Mede8er-nek.

Tehát:
Mede8er----Switch----NAS -> OK, be tud lépni NFS-el
Mede8er----Access point----Switch----NAS -> Csatlakozás FAILED

Mede8er és az AP-nak is fix ip címe van, azt is próbáltam, hogy a NAS-on az NFS beállításoknál az AP ip címét adtam meg, de úgysem jó.
Universal Repeater módban is próbáltam, nem jó.
Internet mindkét esetben van a médialejátszón!

(#40281) e90lci válasza _kovi_ (#40280) üzenetére


e90lci
senior tag

WMM ki van kapcsolva az ap-n?Vagyis csak ez tipp soha életemben nem próbáltam.

Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#40282) _kovi_ válasza e90lci (#40281) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Megpróbáltam sajnos nem segített. Azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#40283) e90lci válasza _kovi_ (#40282) üzenetére


e90lci
senior tag

Akkor keresd krealon-t ő ott van a toppon,biztos tud rá megoldást.

(#40284) _kovi_ válasza e90lci (#40283) üzenetére


_kovi_
aktív tag

:R

(#40285) e90lci válasza _kovi_ (#40284) üzenetére


e90lci
senior tag

Szívesen

(#40286) Multibit válasza _kovi_ (#40280) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy konfiguráltad az AP-t? Ugyanabban az alhálózatban van, mint a Mede8er és a NAS?

(#40287) Zippair válasza Multibit (#40279) üzenetére


Zippair
aktív tag

Csodára nem számítok, csak szeretném eldönteni, melyik NAS-t tartsam meg. :C

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#40288) Multibit válasza Zippair (#40287) üzenetére


Multibit
veterán

Tartsd meg mindkettőt! :K

(#40289) Zippair válasza Multibit (#40288) üzenetére


Zippair
aktív tag

Ilyet ne is mondj :DD legszívesebben azt tenném, mindkettő nagyon szép darab... valamiért elkezdett médiaindexelni az egyik, amin az élő adataim, képeim vannak, pedig már korábban megcsinálta. Biztosan azért teszi, nehogy tudjak normálisan tesztelni :-D

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#40290) Zippair


Zippair
aktív tag

Egy dolgot nem igazán értek, a 214play erőforrás figyelése/memória fülön azt látom, hogy fogalt mem:324,5MB. Mi foglalja ezt? teljesen szűz a DSM, csak a Download station van fent. A 214+ esetében 14MB mem foglalt...

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#40291) _kovi_ válasza Multibit (#40286) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Igen.

(#40292) Sanya válasza Zippair (#40275) üzenetére


Sanya
nagyúr

A ds214 vagy 214+ olyan 20 megát tudhat, csak ne nyiss túl sok kapcsolatot neki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40293) Melorin válasza e90lci (#40255) üzenetére


Melorin
addikt

Megpróbáltam úgy csinálni ahogy írtad, de vagy én nem értek valamit, vagy ennyire idióta a DSM mappamegosztás logikája. :F

Adott a HDD-m amin van egy rakat film a "Filmek" mappában, ezenkívül van még más mappa is a gyökerében, zene, utils, stb.
Szeretném ha egy felhasználó csak a Filmek mappát lássa. Ezt ahogy elnézem nem lehet megtenni.
Ahhoz, hogy meglehessen ezt tenni, új megosztott mappát kell létrehoznom, ami csak virtuálisan hoz létre egy "mappát" és átmásolni bele a több GB-nyi filmemet a Filmek mappából. Nóóóóórmális? :(((

Miért nem lehet úgy elintézni mint windowsban, hogy jobb klikk egy tetszőleges mappára, megosztás , majd kiválasztani, hogy melyik felhasználó használhassa? :W

(#40294) Mezga Aladár válasza Melorin (#40293) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a helyzet én roppant buta vagyok és még mindig nem értem, hogy mi a gondod.
Tennél be egy képernyőmentést a vezérlőpult--megosztott mappa(itt kiválasztod melyik mappa) helyről?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40295) Melorin válasza Mezga Aladár (#40294) üzenetére


Melorin
addikt

Ahogy látható, a 3TB nevű megosztott mappa a komplett 2. kötet tartalma. Azon belül van nekem egy Filmek mappa, arra szeretném korlátozni az egyik felhasználó jogát. Vagy a hálózati mégialejátszóm csak azt lássa NFS megosztásnál, ne "láthasson" bele a többi mappámba.

[ Szerkesztve ]

(#40296) Mezga Aladár válasza Melorin (#40295) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hát nem régen küzdöttem nfs megosztáson hasonlóan.
Javaslatom: Hozz létre egy valamilyen nevű mappát(ezt fogod megosztani) és az rc.local fájlba írd be ezt a sort. mount --bind /volume1/csatolandó mappa neve /volume1/Media/ahova csatolod a mappát neve

Nálam ez igy néz ki:

mount --bind /volume4/Temp /volume1/Media/Temp
exit 0

Magyarázat: a 4 köteten levő temp mappát csatolom az egyes köteten levő media/temp mappába. A media/temp mappának léteznie kell és üresnek kell lennie hogy működjön. A parancs lefutása után a volume1/media/temp mappában megjelenik a volume4/Temp mappa tartalma. Ezt már meg tudod osztani nfs-en. Pipáld még ki a csatolt almappákhoz való hozzáférés engedélyezését is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40297) Melorin válasza Mezga Aladár (#40296) üzenetére


Melorin
addikt

Ha jól értem ez olyan mint windowsban az 'mklink' parancs?

Hol találom az rc.local fájlt?

(#40298) dkess válasza MrCsiT (#40267) üzenetére


dkess
őstag

A Synology Mediaszerver kiküldi a képeket is. Ehhez az kell, hogy a dlna kliensbeállításnál az adott TV -re az 'Alapértelmezett' -ről állítsuk át 'Általános DLNA' -ra. Ez a gyakorlatban kicsit a kompabilitáson is segít.

(#40299) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Azt azért nem is gondoltam volna, hogy ha a download stationben átállítom mondjuk a max peer feltöltést, akkor az azt eredményezi, hogy megszakítja az összes torrent feltöltését, és újracsatlakozik.

Mindig lestem mitól szakadt meg a seed időm, mire rájöttem erre. De, hogy ezt miért csinálja, más kliens ugyanúgy 1 hete seedben van.

(#40300) e90lci válasza Melorin (#40293) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Hát igen ez így egy picit kesze kusza nekem.Szerintem igen ez így hosszadalmas lesz átmásolni.Ha teheted kezded teljesen előröl,átgondolva mit szeretnél.Igen ez nem windows.Próbáld meg amit Mézga írt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.