Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) #54657280 válasza < DominuS > (#39725) üzenetére


#54657280
törölt tag

Esetleg még arra gondoltam, hogy egy korábbi Plex verziót megpróbálhatnál rátölteni a 118-as NAS-ra. Nekem még megvannak a 0.9-es 32 bites verziók. Ha gondolod elérhetővé teszem őket, hogy kipróbálhasd.

(#39752) gyugyo79 válasza #54657280 (#39751) üzenetére


gyugyo79
addikt

Más processzor arhitektúra ezekre még nem is készült ARMv7 -re volt ARMv8 -ra meg még nincs. De nem kompatibilis vissza felé a v7 -el a v8 (amúgy valószínűleg már lenne megoldás).
" It is an ARMv8 derivative without ARMv7 compatibility mode. If it were a full ARMv8, with ARMv7 compatibility mode, limited support would be possible."

Ha lesz is csak korlátozott tudású lesz, szóval a transzkód helyett rögtön kiírja, hogy nem támogatott formátum. Átírni át lehetne ugyan a telepítőt, hogy a csomag kezelő egyáltalán elkezdje telepíteni de a fentiek miatt teljesen mindegy. Mert egy Intel procinál kb. a legtöbb esetbe annyi(/ volt) a apollolake változat elkészítése, hogy hozzá kellet adni a telepítőhöz, hogy Apollolake kompatibilis vagy egyszerűen x86_64 és kész.

[ Szerkesztve ]

(#39753) WaterWave


WaterWave
veterán

718+ kell venni, azon elzötyög a plex

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39754) Richard


Richard
őstag

Van valami program/kiegészítő ami megmutatja hogy pontosan mi és mennyi helyet foglal a NAS-on? Pl a megosztási mappák. Valami miatt irreálisan megcsappant a helyem.

(#39755) Mezga Aladár válasza Richard (#39754) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tárolóelemző

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39756) Richard válasza Mezga Aladár (#39755) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm, de ezen kívül esetleg más?

A probmémám: 2x1TB WD RED van ben a NAS-ban

Kötet típusa: RAID, Synology Hybrid Raid (SHR) (Adatvédelemmel, 1 lemez meghibásodása esetén)

A tárolóelemző szerint (és ténylegesen) a foglalt hely 204,1 GB

A NAS tárolás kezelője szerint a kötet kapacitása 912,36 GB (ami jogos is a RAID miatt mert ugye emiatt csak 1TB a használható) , amiből felhasznált 564,01 GB.

Valahol úszik 350 GB

Most akkor mi van? :)

[ Szerkesztve ]

(#39757) Madwe válasza Richard (#39756) üzenetére


Madwe
nagyúr

Verziókövetés pl cloud station miatt, vagy torrent shadowcopyk?

(#39758) Varszegig válasza Mezga Aladár (#39743) üzenetére


Varszegig
veterán

Nálam ugyanez, nincs nyitva a nyolcvanas, és mindig megújul. Nem bírom nem észrevenni, mert olyankor a Cloud Station Drive szinkron leáll, és bekéri a jelszavamat.

(#39759) Richard válasza Madwe (#39757) üzenetére


Richard
őstag

Torrent soha nem futott rajta. Cloud station ment folyamatosan 4 db 20 megás mappát kb 1 hónapja. Annak a mappának amibe backupol mindössze 5,24GB a mérete.

:F

(#39760) Borisz76 válasza Richard (#39759) üzenetére


Borisz76
veterán

Lomtár engedélyezve? Ha igen ürítsd ki....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39761) Richard válasza Borisz76 (#39760) üzenetére


Richard
őstag

Nincs sehol engedélyezve lomtár

(#39762) Borisz76 válasza Richard (#39761) üzenetére


Borisz76
veterán

Cloud Station rendben, DS sosem volt, lomtár sincs...
Esetleg rejtett fájlok? Amiről megfeledkeztél , hogy más ne lássa....
Hirtelen nincs más ötletem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39763) gyugyo79 válasza Richard (#39759) üzenetére


gyugyo79
addikt

A CS -be van olyan, hogy felhasználói kezdőlap ami = minden USER home mappájával és a verzió előzményeket sambán át, fájl station-n is alkalmazza (Nem csak a saját kapcsolt alkalmazásain át). Ha valaki tehát nagy fájlokkal dolgozott saját könyvtárában és az 32 -es verzióval be van kapcsolva meg tudja enni a helyet.
Viszont van egy gomb aminek a neve számítás ha arra rányomsz megmondja pontosan mennyit használt fel.
Érdemes azárt ránézni mert az a könyvtár mértet lekérdezésnél nem fog látszódni.

[ Szerkesztve ]

(#39764) #54657280 válasza gyugyo79 (#39752) üzenetére


#54657280
törölt tag

Értem. Pedig jó lett volna... mert jó kis cucc az a Plex :)

(#39765) Véreshurka válasza gyugyo79 (#39740) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Megy jól! Köszi! :R

El Psy Kongroo

(#39766) e90lci válasza < DominuS > (#39725) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Emby esetleg?

(#39767) < DominuS > válasza #54657280 (#39751) üzenetére


< DominuS >
csendes tag

Egy próbát megér , köszönöm ha küldesz privibe egy linket ! :R

Apple Iphone 11 PRO 64GB | Apple Macbook Air 2019

(#39768) gyugyo79 válasza Véreshurka (#39765) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nézni akarod valaminek a kimenetét real time akkor belépsz egy másik ssh -n és tail -f /var/log/messages (és ctrl+c -re tudsz kilépni) persze a /var/log/ -ba nem csak a messages van. Ezekhez root kell de egy MC -vel is ide tudsz jönni és a nézegetőjével (F3) bele tudsz nézni a logokba meg ebbe abba ha érdekelnek az ilyenek. Annyi hogy root -ként óvatosan nehogy törölj valami fontosat.

(#39769) claire78


claire78
senior tag

Használ vki homebridge-t dockerral? Segítségre lenne szükségem.

(#39770) Norbe


Norbe
újonc

Sziasztok! Új vagyok még ebben NAS témában! A Kérdésem a következő:
webgalériába szeretném felhasználni a NAS-ról a képeket, és az istenért nem találok megoldást, hogy érhetném el úgy a mappákat, hogy onnan ki is tudjam szedni a képek elérési útvonalát. Nem szeretném egyesével megosztani a képeket. Az oldal nem a NASról fut.

Valakinek valami tipp?

(#39771) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, h a Synologynál melyik 218 a legerősebb, a sima 218 vagy a play, esetleg a plusszos?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39772) Multibit válasza Valkűr (#39771) üzenetére


Multibit
veterán

Mindig a pluszos a legerősebb (lásd Syno honlap).

(#39773) Valkűr válasza Multibit (#39772) üzenetére


Valkűr
őstag

Azért kérdeztem mert a plusszos csak 2 magos, a sima meg 4 magos

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39774) Multibit válasza Valkűr (#39773) üzenetére


Multibit
veterán

A magok számán kívül azért van némi eltérés itt-ott :)

(#39775) WaterWave válasza Valkűr (#39771) üzenetére


WaterWave
veterán

ha jövőre tervezel, akkor pluszost vegyél...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39776) Valkűr válasza Multibit (#39774) üzenetére


Valkűr
őstag

Valoban és én azt látom, h a sima 218 azon kivül, h nem»bővithető jobb. 4 mag, 60 pfs a 4K, és több szálon tud letölteni. Miben jobb akkor a plusszos amit otthoni felhasználo kitud használni és előnyére válik?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39777) WaterWave válasza Valkűr (#39776) üzenetére


WaterWave
veterán

pl memóriabővítés... 6gb rammal már másabb a gyerek fekvése is :D

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39778) Multibit válasza Valkűr (#39776) üzenetére


Multibit
veterán

Ha jobb, akkor vedd a DS218-at! ;)

(#39779) Mezga Aladár válasza Multibit (#39778) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én is ezt néztem. Nem is igazán értem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39780) WaterWave


WaterWave
veterán

Nas kérdés félig, viszont jó lenne ha valaki segítene mert nem vágom...

Van egy tv-m, ez össze van kötve hdmi kábellel egy onkyo 818 as erősítővel, majd erősítő össze van kötve egy popcorn 410 es lejátszóval, és az egészet a nasban lévő tartalmat játszom le belső hálón.... Tehát popcorn lejátszón megkeresem a hálózatot- nas, majd fogom és lejátszom a tartalmat... Remélem ez tiszta...

Kérdésem annyi, hogyha ebben az évben upgradelném a tv-met 4k kijelzősre, akkor 2.0 ás hdmi kábellel kötöm össze a tv-t és a házimozit, viszont ha nas szerveren ultrahd tartalmat rakok, akkor 4k-ban fogja a tartalmat a tv kijelzőjére rakni?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39781) Multibit válasza Mezga Aladár (#39779) üzenetére


Multibit
veterán

Az a baj, hogy az otthoni felhasználo kitud használni nem egzakt meghatározás. Akinek csak médiatár és letöltő kliens kell, annak nyilván kiváló választás a DS218. De ugyanúgy otthoni felhasználás a virtuálizálás (Dockerhez Btrfs kell, 2 GB RAM ott már kevés), vagy az oly közkedvelt Plex használata (most biztosan sok rajongónak bepárásodott a tekintete ;] ). Állítólag az UniFi kontroller is csak Intel procis NAS-ra készült el. De lehet, hogy valakinek pl. az eSATA port megléte fontos. Sokan vagyunk, sokféle igénnyel.

(#39782) Valkűr


Valkűr
őstag

Én csak letöltés és médiatárnak használnám, egy DS216J tipust váltana

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39783) Multibit válasza Valkűr (#39782) üzenetére


Multibit
veterán

Miben kevés a DS216j? Miért akarsz váltani?

(#39784) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok.

Adott egy synology da213 és egy wd tv live 3. Feliratot nem játssza illetve nem teszi rá a filmre és nincs lehetőség több felirat esetén váltani sem vagyis egyáltalán nem ismeri fel. Srt fájl.
Célszerű beruházni egy másik tv okosito eszközre? Vagy valakinek van ötlete erre a problémára?
Köszi

(#39785) Véreshurka válasza gyugyo79 (#39768) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, kicsit be is vagyok mindig sz@rva ha ilyen helyeken root/admin felhasználóval lépkedek, de igyekszem óvatosan intézni a dolgaimat, dehát ugye hajt a kíváncsíság is :DD

A parancs kiadás után amikor láttam, hogy root-ként megy minden szépen, be is léptem MC-n keresztül megvizslatni a log file-okat :) 3 db ilyen file-t találtam: messages1/2/3 néven. Durva, mert amikor megnyitottam őket, alul ugye csak annyi van, hogy enter-re még több logot adjon. Egy darabig eljátszottam vele, de rengeteg logot mutat és ez eddig csak 1 file volt. Mondjuk még a NAS beállítása elején ahol csak volt lehetőség mindenhonnan kértem a logolást :) Viszont arra nem jöttem rá, hogy hogyan tudok ilyenkor visszatérni az MC-hez (Putty kliens)? Végig kell zongoráznom enterrel a logokat? Eddig mindig exit paranccsal léptem ki mindenhonnan, de most erre nem reagál, sem az esc gombra.

"Ha nézni akarod valaminek a kimenetét real time" - ezt mondjuk úgy képzeljem el, hogy ha csinálok valamit a DSM-ben (tegyük fel képeket másoltam fel és most nagyban konvertál, vagy esetleg csak kíváncsi vagyok ha éppen a NAS-ról nézek filmet nfs-en kersztül) akkor puttyon belépve és kiadva a parancsot látom az ezekre vonatkozó logokat élőben?

El Psy Kongroo

(#39786) Richard válasza gyugyo79 (#39763) üzenetére


Richard
őstag

Kösz, megoldódott! A Cloud Station által mentett egyik mappába bekerült egy nagy file aminek már 5 verziója volt. :)

(#39787) gyugyo79 válasza Véreshurka (#39785) üzenetére


gyugyo79
addikt

A .zx végű az már arhivált ha abba nézel bele is a ctrl+c -vel kiléphetsz belőle rendesen.

"ezt mondjuk úgy képzeljem el, hogy ha csinálok valamit a DSM-ben (tegyük fel képeket másoltam fel és most nagyban konvertál, vagy esetleg csak kíváncsi vagyok ha éppen a NAS-ról nézek filmet nfs-en keresztül) akkor puttyon belépve és kiadva a parancsot látom az ezekre vonatkozó logokat élőben?"
Ha az adott logba kerül valami az megjelenik. A cat -el vagy pld MC szerkesztő/ nézegető vagy hasonlóval meg tudod utólag nézni a log-ot. Viszont így rögtön látod amint egy bejegyzés bekerül. Nem mindent ide log meg nem is minden logolódik tehát azért nem azt kell képzelni, hogy megnyitod pld ezt és akkor ott szaladni fog mindenről az infó ;)

(#39788) Véreshurka válasza gyugyo79 (#39787) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Vettem! Valamikor ki is próbálom majd...

El Psy Kongroo

(#39789) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Tudnátok e a következő problémámra választ adni?
Adott egy Synology DS1815+ 8 lemezes nas, RAID5-el. Elromlott. (valszeg tápos)
Amíg nem javítják meg, addig viszont kellene egy másik helyette. Vennék is egy DS1817+ -ot. De biztosra kellene tudnom, hogy a régiből kivett 8db RAID5-ös diszket ha átteszem az ÚJ 1817+ -osba, akkor felépül e a RAID tömb, nem lesz e adatvesztés?

(#39790) spm


spm
tag

Sziasztok!
Download station-be Bithumen-hez létezik olyan kereső plugin mint nCore-hoz?

(#39791) gyugyo79 válasza JockeyEwing (#39789) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, lehet migrálni. Az ip címét kell csak beállítani normális esetben. Nekünk 1515+ kellet gariztatni és annál egy 1517+ ba lettek átrakva a HDD -k és gari 1 hónap volt ( Ingram Microba közvetlenül vásárolt ).
A hdd ket számozzátok be és ugyan abba a sorrendbe legyen vissza rakva az új -ba. Bekapcsolás után észreveszi, hogy Synology volt telepítve és migrálni lehet a rendszert (nem újat telepíteni!!!).

(#39792) JockeyEwing válasza gyugyo79 (#39791) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Köszi szépen.

(#39793) gyugyo79 válasza spm (#39790) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom működik e. Én erről tudok csak. Link

(#39794) Mezga Aladár válasza Varszegig (#39758) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azon agyalok, lehet a QuickConnect szolgáltatáson keresztül megy?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39795) zoltan6


zoltan6
őstag

Lenne egy két kérdésem.
DS216 play-ben merevlemezt cserélnélk .A 2-es kötetet cserélném 3tb-osról 8 tb-osra,már mindent lementettem róla,lementés után a megosztott mappákat töröltem,már minden az 1-es köteten van,mégis vagy 627gb-ot ír használtnak a 2-esen :Y .Mi lehet az? 1-2 alkalmazás fut még a 2-esről,de ennyi helyet foglalna?

Ezeket majd szép lassan letörölgetem.Másik kérdésem,hogy a lemezcsere előtt a 2-es kötetet a tároláskezelőből eltávolítsam?

Majd kikapcsolás,új lemez berakása után új kötet létrehozása,aztán megosztott mappák létrehozása,majd régi cuccok visszamásolása.Jól csinálom így?

(#39796) Véreshurka válasza zoltan6 (#39795) üzenetére


Véreshurka
senior tag

3 dolgot tudok mondani, hogy miért jelezhet még mindig adatot (ha van más is majd írnak még):

1. Cloud Station (ha fe volt telepítve és nem nagyon állítottad akkor ott a verziókövetés miatt)
2. lomtár
3. Ha arra a kötetre töltöttél DS-el akkor a shadowcopy mappa

El Psy Kongroo

(#39797) zoltan6 válasza Véreshurka (#39796) üzenetére


zoltan6
őstag

cloud station már el lett távolítva,lomtárak ürítve lettek,torrentek a 2-es tárolón mentek,de törlések,áthelyezések előtt szabályosan távolítottam el a download stationból.

(#39798) Véreshurka válasza zoltan6 (#39797) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Esetleg attól, hogy volt cloud station és csinált verziókövetést azokat eltárolta. Gondolom program törlés után nem távolítja el a mappát ahová ment, hanem valahol megvannak (ha emiatt). De ez csak ötletelés...

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#39799) Borisz76 válasza zoltan6 (#39797) üzenetére


Borisz76
veterán

Nyomj neki egy restartot.....talán segít.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39800) gyugyo79 válasza zoltan6 (#39797) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézd meg ezt: ssh vagy feladatütemezőből futatva :
du -ah /volume2/ > /volume1/public/meret.txt
a public könyvtáradba csinál egy meret.txt -et abba nézz bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.