Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) Véreshurka válasza Multibit (#40649) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálad hogyan tud a minix úgy csatlakozni NFS-en, hogy a Squash résznél a "nincs hozzárendelés" van beállítva? Nekem csak úgy működik az NFS ha a Squash-nál a "map all users to admin" van beállítva.

El Psy Kongroo

(#40652) WaterWave válasza Peathee (#40650) üzenetére


WaterWave
veterán

nem értem minek kell két adminjog egy olyan gépre ahol kivülállóként testvérek vagytok :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40653) Multibit válasza Véreshurka (#40651) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam arra a beállításra nincs szükség. Amíg a régi mediaplayeremmel egyező beállítással próbálkoztam, csak a megosztást látta a Minix, de tallózni nem tudott a fájlok között. Engedélyeznem kellett a Nem privilegizált portokról történő csatlakozást, így már tökéletesen működik. Hozzátenném, hogy Minix Neo U9-H mp-ről van szó, tehát Droiddal használom. Ha lesz rá stabil LE, majd váltok. U1, vagy U9 boxot használsz? Droid, vagy LE?

(#40654) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, eddig hibanélkül ment a Plex - LG Smart combo vitt szépen mindent 1080 ig bezárólag. Viszont ma már csak a gyengefelbontású videok indulnak el. Ha egy 30Gb-s Blueray-t próbálnék inítani akkor 3 pöty proci 100%on majd kb félperc után kidob. Háttérben leállítottam már mindent, nem feliratos szóval nem tudom milehet a gondja, eddig tényleg hibanélkül ment. Próbáltam újraindítani mindent, de semmi.
Olvastam erről az Xplay-ről. Ez csak abban segít, hogy a feliratot nem a nas égeti rá a képre? Sima szinkronos filmnél van érezhető hatása?

(#40655) Dolphine válasza Multibit (#40653) üzenetére


Dolphine
addikt

Peathee
Már több mint egy napja rajta van a hálózaton. Azt írta a használati, hogy kikapcsolt állapotban is tölt, remélem így van! :DDD

Multibit
Az Amlogic topikot olvasva nem valószínű, hogy bármelyik S912-es procira mint az U9 lesz LE. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40656) Multibit válasza Dolphine (#40655) üzenetére


Multibit
veterán

Nem gond. Egyrészt a Minix - az olcsó Amlogic boxoktól eltérően - Android alatt is használható, másrészt nálam ez a "szükség lejátszó". Arra az esetre, ha olyan film kerülne hozzám, ami csak 4K változatban elérhető (ilyen még nem volt ;] ).

(#40657) Dolphine válasza Multibit (#40656) üzenetére


Dolphine
addikt

Tervezek én is venni egy boxot ugyanígy NAS-ról menne a film, de bizonytalan vagyok.
Két kiszemeltem van: U9 illetve Vero 4K. Az U9 az csak Android - nem tudom, hogy mennyire jó, van-e kadenciahelyes lejátszás, kezeli-e a HD hangokat stb. A Vero 4K - ott van minden, OSMC vagy LE, de csak 100M LAN, szóval nem egyszerű dönteni. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40658) Multibit válasza Dolphine (#40657) üzenetére


Multibit
veterán

van-e kadenciahelyes lejátszás, kezeli-e a HD hangokat stb
Van. Kezeli. Nem véletlenül írtam, hogy Android alatt is használható. Ez többször meg lett említve a mediaplayeres topikban is.

(#40659) Dolphine válasza Multibit (#40658) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40660) Véreshurka válasza Multibit (#40653) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Most megnéztem, az is be van jelölve... Emlékszem, hogy amikor beállítgattam a mediaplayert akkor játszogattam mindennel, de csak akkor indult el bármi, ha a már említett beállítást bejelöltem. Úgy sem megy a dolog, ha az ip-hez így írom be a címet: 192.168.2.x Ugyanaz volt a jelenség, mint nálad: láttam a megosztott mappát, de nem tudtam belelépni. Annyira nem nagy gond, mert megy és az a lényeg :DD Egyébként U1-es, de van egy X96-os is, ott sem ment anélkül de lehet, hogy már rosszul emlékszem.

Így van belőve:

(#40657) Dolphine: ha csak medialejátszásra keresel akkor s905x-es doboz (nálam X96 és M8S Pro+ van, mindkettő működik szépen LE-el), de ha fontos az android akkor a Minix-et csak ajánlani tudom én is.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40661) Dolphine válasza Véreshurka (#40660) üzenetére


Dolphine
addikt

Rendszeresen olvasom az Amlogic topikot, így tudom, hogy az S905X box a nyerő. :) Ráadásul most, hogy az OSMC is beindult Csicsóka jóvoltából! :DDD
Igazság szerint nekem csak médiabox kell. Játszani nem tervezek, így valószínűleg az Android felesleges lenne. Arra ott a tablet.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40662) Véreshurka válasza Dolphine (#40661) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Akkor 10e-ért nem kérdés az M8S Pro+ :D Banggoodról lőttem az enyémet, nem hibás szériát adtak.

El Psy Kongroo

(#40663) Melorin válasza Borisz76 (#40611) üzenetére


Melorin
addikt

Tegnap próbáltam megcsinálni de semmi haszna a letöltési sebesség csökkentésének. Az online játékok teljesen akadoznak. Csak akkor simul ki minden ha a letöltést teljeden megállítom.
Tehát mégiscsak kéne az a qos a routerben, de azt is hiába állítom be a NAS címére és adom meg neki, hogy low priority, semmi változás nincs.

(#40664) Sakab válasza Sakab (#40654) üzenetére


Sakab
senior tag

Erre valaki? :/

Sziasztok, eddig hibanélkül ment a Plex - LG Smart combo vitt szépen mindent 1080 ig bezárólag. Viszont ma már csak a gyengefelbontású videok indulnak el. Ha egy 30Gb-s Blueray-t próbálnék inítani akkor 3 pöty proci 100%on majd kb félperc után kidob. Háttérben leállítottam már mindent, nem feliratos szóval nem tudom milehet a gondja, eddig tényleg hibanélkül ment. Próbáltam újraindítani mindent, de semmi.
Olvastam erről az Xplay-ről. Ez csak abban segít, hogy a feliratot nem a nas égeti rá a képre? Sima szinkronos filmnél van érezhető hatása?

(#40665) appel válasza Sakab (#40664) üzenetére


appel
őstag

Az okára nem tudok mit mondani, de miért nem próbálod ki az xplay-t? Pár napig ingyen kipróbálható. (utána elődöntöd neked megéri-e)

(#40666) WaterWave válasza Sakab (#40664) üzenetére


WaterWave
veterán

és ha újratelepíted a plexet?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40667) Alex91 válasza Sakab (#40664) üzenetére


Alex91
félisten

Tv-t kihuztad 230V-bol, ugy inditottad ujra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40668) Borisz76 válasza Melorin (#40663) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Nálam jelenleg egy 100\40-s csomag van. A letöltésre nincs korlát beállítva.
A feltöltés pedig kb az elérhető maximum 70% körül lett belőve.
Bár nem sokat játszom eddig nem tapasztaltam jelentős késleltetést , magasabb ping-et.

Elképzelhető hardveres gond - rosszalkodik a router , esetleg az internetelőfizetésed - szolgáltató miatti hiba.

Csinálj egy speedtest-et közvetlen a routerre kötött pc-vel. Minden más eszközt kapcsolj le róla.
Aztán egyesével csatlakoztasd az eszközöket és ismételd meg a tesztet.

Másik dolog....a Download Stationban csökkentsd a "szálak" , kapcsolatok számát.
Ez csak egy tipp....talán bejön.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40669) gyugyo79 válasza Melorin (#40663) üzenetére


gyugyo79
addikt

A letöltési sebesség csak az egyik része, a kapcsolatok száma legalább annyira fontos. Milyen interneted van és milyen routert használsz?
Az a baj, hogy a torrent olyan kapcsolat számmal tud forgalmat generálni amivel az otthoni eszközök nagy része rendesen nem tud mit kezdeni qos szinten. Meg van amikor már egyáltalán. A szolgáltatótól kapott eszközökre ez hatványozottan jellemző főleg ip tv szolgáltatás mellet.
Vedd estleg a max peers t vissza radikálisan tesztnek.

[ Szerkesztve ]

(#40670) Sakab válasza appel (#40665) üzenetére


Sakab
senior tag

A demo verziot hogy tudom feltenni? Mert az appstorba csak a fizetos van fent :/

(#40671) appel válasza Sakab (#40670) üzenetére


appel
őstag

Pár napig megy a fizetős, utána kell aktiválni. Sajnos nem tudom megnézni, mert már régen megvettem. Nekem megérte, bár azóta a gyári lg tv-s plex kliens is sokat javult.

(#40672) Doze


Doze
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja boldog tulaja lettem egy DS118-nak, elég jól be tudtam konfigurálni... DE elakadtam.. létre akartam hozni egy másik felhasználót, vagyok ugye én, meg lenne a másik felhasználó aztán kb ennyi... létre is hozom azonos jogosultságokkal, de a hálózati meghajtót nem tudom felcsatlakoztatni SEHOGY... de az én jelszavammal/felhasználó nevemmel megy mind a 2 gépen, az uj felhasználó névvel meg egyik gépen sem..

A dsm-be be tudok lépni vele mind a 2 gépről, és egyszerűen nem értem mi baj... Tudtok rá valami megoldást?

(#40673) Elemental válasza Doze (#40672) üzenetére


Elemental
addikt

Az új felhasználónak van joga írni/olvasni azt a megosztott mappát, amit fel akarsz csatolni?

(#40674) Doze válasza Elemental (#40673) üzenetére


Doze
aktív tag

Időközben rájöttem, hogy a mappánál lemaradt egy pipa, át is konfiguráltam a jogokat, de most már teljesen jó :), elvesztem a beállitásokban egy kicsit...

Apropó a torrent nálam (digi 1000), 35-50 mb/s tud... az asztali pc sem tud többet.. gyanakodom a ruterre, tp link archer c7... vagy a nas nem tud igazán többet?

Még egy kérdés: vinyó hőmérséklet, a nast besuvasztottam a szekrénybe... 40-44 fokos, kielégítő ez?(wd red pro)

(#40675) WaterWave


WaterWave
veterán

Kis érdekesség...

A tanusítványom (Lets Encrypt) április 21-én járt volna le, azt hiszem, de lehet április 18. Direkt néztem, és mivel 1 hónapon belül volt már, így a zöldről narancssárga számokkal jelenítette meg a biztonság - tanusitvány menüpontban.

Ma nézem, a tanusitványom kitolódott július.21-re tehát két hónapot ráadott...
Nem tudom hogy automatikusan, vagy a vezérlőpult - feladatidőzítő - /usr/syno/sbin/syno-letsencrypt renew-all -vv sor minden hét vasárnapja, de működik vele.

Gondolam megosztom mert volt probléma a tanusitvány meghosszabbításával.

Gyanítom hogy ettől lett jó, mert ma ugye vasárnap van és minden hét vasárnapján fut le a feladatidőzítőm.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40676) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Nem tudom elérni Budapestről a Debrecenben lévő NAS-t. Sehogyan sem, se a synology.me oldalon, se webdavon. Semmi sem változott, csak egyik napról a másikra megadta magát a dolog... Teamviewer segítségével arra rájöttem, hogy a saját belső hálózaton megy a nas.synology.me:port elérhetőség. Mintha a portok nem lennének nyitva, de elviekben a HG8247H eszközön a portok ugyanúgy nyitva vannak. Tipp, ötlet? :(

Előre is köszönöm szépen.

(#40677) Doze válasza Willie (#40676) üzenetére


Doze
aktív tag

Diginet? Mert most fosta el magát a DNS szerverük

(#40678) Willie válasza Doze (#40677) üzenetére


Willie
őstag

Igen

(#40679) Doze válasza Willie (#40678) üzenetére


Doze
aktív tag

Dolgoznak rajta, [link]

(#40680) #29810560 válasza Willie (#40678) üzenetére


#29810560
törölt tag

Jelenleg gyengélkednek a DIGI DNS szerverei. Ideiglenesen át lehet térni pl. a Google publikus névszervereire. (8.8.8.8 ill. 8.8.4.4)

[ Szerkesztve ]

(#40681) gyorol válasza Véreshurka (#40633) üzenetére


gyorol
tag

Akkor lehet lecserélem egy WD Purple-re. Köszönöm :R

nkpolip: Köszönöm neked is a segítséget! :)

May the force be with you!

(#40682) Pasek


Pasek
csendes tag

Sziasztok! Van értelme egy DS218+os NAS-t +4Gb rammal bővíteni? Lesz érezhető változás a rendszer gyorsaságában? Akár másolási sebesség hálózaton vagy torrentezés közben? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(#40683) WaterWave válasza Pasek (#40682) üzenetére


WaterWave
veterán

Mememóriabővítésnek mindig van haszna... Nem tudhatod majd mikor kell. nyilván ha két torrent fut és napi 1x ftp-zel akkor nem kell..
Viszont nálam mikor megy a Plex oda kell a 6 giga ram

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40684) Sanya válasza Pasek (#40682) üzenetére


Sanya
nagyúr

van

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40685) Pasek válasza WaterWave (#40683) üzenetére


Pasek
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Egy ilyen ramra gondoltam: http://www.crucial.com/usa/en/ct51264bf160bj

(#40686) Sanya válasza Pasek (#40685) üzenetére


Sanya
nagyúr

menni fog vele

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40687) bosa


bosa
tag

Sziasztok!

Elég régen használom már a synology nast, de most akadtam olyan problémába amivel eddig nem boldogultam. A lényeg szeretnék hozzáférni több userrel is a nason tárolt filek-hoz melyet webdavval oldottam meg. Fontos hogy ne csak helyileg érjem el így lett a webdav. Viszont sok a videó amivel dolgoznak és ezeket sajnos valamiért nem engedi lejátszani. Érdekesség nekem annó a telefonommal és pcről is sikerült. Nem tudom hogy esetleg valami beállítás került bele ami elkerülte a figyelmem? Próbáltam a speciális engedéllyel de azzal sem ment. Előre is köszönöm a segítséget. Esetleg egyéb megoldás valakinek?

(#40688) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A UPS engedélyezésnél ez a beállítás jó?

Nem teljesen világos mi ez a biztonságos üzemmód. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40689) hegyimorc válasza Dolphine (#40688) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Nem teljesen világos mi ez a biztonságos üzemmód. :F"

Az ablak jobb felső sarkában van a "?", az a help. Elolvastad? Úgy sem világos?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40690) #29810560 válasza Dolphine (#40688) üzenetére


#29810560
törölt tag

A 9400 másodperc becsült akkumulátor idő (áthidalási idő) az több mint 2.5 óra.
Ahhoz képest nevetségesen kevés az 5 perc 'A DiskStation Biztonsági üzemmódba való váltása előtt eltelő idő'.

Ez azt jelenti, hogy áramkimaradás esetén 5 perc után leválasztja a köteteket és inaktívvá válik a DiskStation, sőt még a szünetmentes tápegységet is lekapcsolja - így kikapcsol a DiskStation, mert elmegy a tápja - bár még - ezen az elektromos fogyasztási szinten - kb. 2 és fél órát életben tudná tartani a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

(#40691) Dolphine válasza hegyimorc (#40689) üzenetére


Dolphine
addikt

Mr. Janó
Köszönöm, azt hiszem értem.
Akkor emelek az értéken. 2 óra azt hiszem elég lesz! :U

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40692) #29810560 válasza Dolphine (#40691) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nálam a becsült akku idő 2/3-ára van beállítva a biztonsági nyílt idő, hogy még kb. 1/3-nyi kapacitás maradjon benne egy esetleges - sorozatban másodszor - következő áramszünetre.

Bár nekem nincs ilyen brutális áthidalási idejű szünetmentesem és több eszköz is rá van kötve, de így is túlél kb. 8-10 perces áramszüneteket.

(#40693) Dolphine válasza #29810560 (#40692) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm szépen! :R
Ez csak átmeneti, majd később lesz rajta más is, vagy ez az UPS máshova kerül még nem döntöttem el.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40694) Elemental válasza Dolphine (#40688) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem így van:

Ide is tegyél pipát, ha még nincs:

(#40695) #29810560 válasza Elemental (#40694) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez sem szerencsés eállítás, mert az alacsony akkuszintnél amúgy is biztonsági üzemmódba lépteti a NAS-t a legtöbb UPS függetlenül a nyílt időtől. Ráadásul nem kapcsolja ki a szünetmentest így az teljesen kimerül, mert életben tartja a NAS-t még akkor is amikor az már biztonsági üzemmódba lépett. (Hacsak vissza nem jön közben az áram.)

Így amennyiben visszajön az áram akkor a szünetmentes és NAS visszakapcsol, a rendszer bebootol és feláll, de ha ismét jön véletlenül egy áramszünet pl. akár a boot alatt - nálunk már volt erre példa - akkor KO!, mert a szünetmentesnek már nincs akku kapacitása, ergo már nincs vagy alig van áthidalási ideje.

[ Szerkesztve ]

(#40696) Dolphine válasza Elemental (#40694) üzenetére


Dolphine
addikt

A másodikat pepipáltam már korábban, de köszönöm a figyelmeztetést.

A Biztonsági Üzemmód Nálad nincs beállítva. Mi történik akkor, hogyha az áram elmegy és a szünetmentes is lemerül és addig nem jön vissza az áram? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40697) Elemental válasza #29810560 (#40695) üzenetére


Elemental
addikt

Van benne logika :)

Ha például 10 percre teszem a lekapcsolási időt, és valamiért 5 perc alatt lemerül az ups akksija, akkor is kikapcsol a nas?
Nálam rajta van a pc is a szünetmentesen, az meg gyorsan le tudja szívni.

(#40698) #29810560 válasza Dolphine (#40696) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A Biztonsági Üzemmód Nálad nincs beállítva."

... de, be van állítva ún. 'Alacsony akkumulátorszintig' beállításon van, nem pedig nyílt időn. Így akkor lép biztonsági üzemmódba a DiskStation amikor a szünetmentes eléri az ún. minimális akkumulátor szintet.

(#40699) #29810560 válasza Elemental (#40697) üzenetére


#29810560
törölt tag

Minimális akkuszintnél elvileg biztonsági üzemmódba kell lépnie a DiskStation-nek még akkor is, ha nem telt le a beállított idő.

DE! Próbáld ki!

(Én anno kipróbáltam és az én UPS-emmel - ha jól emlékszem - így működöt, de ennek már több mint két éve, hogy kipróbáltam.)

[ Szerkesztve ]

(#40700) Dolphine válasza #29810560 (#40698) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, köszönöm.
Rosszul fogalmaztam, erre gondoltam én is :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.