Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) Patice válasza Primary92 (#39849) üzenetére


Patice
Topikgazda

A kompatibilitás miatt én nem vennék ilyen régi NAS-okat. 413j esetleg?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39852) toyee09 válasza twingo16v (#39850) üzenetére


toyee09
csendes tag

Sziasztok!
Lassan eljon az ido es raszannam magam egy Synology Nas vasarlasara!
Amire hasznalnam:
2 ip kamera kezelese, fotok, videok, filmek tarolasa, tavolbol eleres, amire valo egy NAS;)
Ugy gondoltam 1. HDDre csak az ip kamera altal keszult felveteleket tolnam kimondottan es a 2. HDDre mennenek a sajat dolgaim(letoltesek,fotok, stb....)
Mindenkepp Synology erdekelne mert nagyon tetszik a felulete es folyamatos frissitesei, szoftveres tamogatasa!

Velemenyetek szerint milyet vegyek?
Odaig eljutottam hogy 2 tarhelyes, csak ezen belul is van se/play/air
+ valtozatot vagom hogy a legjobban felszerelt, valoszinuleg az felesleges szamomra!

(#39853) #31774976


#31774976
törölt tag

Sziasztok,

próbáltatok már kívülről mountolni NFS megosztást mondjuk Kodiban?

Az volna a célom, hogy családon belül, hálózaton kívül elhelyezett Kodi-s mediaplayer tallózza a userhez rendelt mappákat. Elvileg 111, 892 és 2049 portokon kommunijkál az NFS, nyitva is vannak, de mégsem érem el.

Köszi

(#39854) Primary92 válasza Patice (#39851) üzenetére


Primary92
senior tag

Az is megfordult a fejemben, az aprón láttam egyet lemezekkel.
Milyen szempontból lehetnek kompatibilitási gondok? Szoftveresen mit nem tudnak, amit a 418 igen?

(#39855) Mezga Aladár válasza Patice (#39851) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

kompatibilitás

Mire gondolsz?

(#39853) forregand: VPN?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39856) rlazol válasza toyee09 (#39852) üzenetére


rlazol
addikt

toyee: szerintem jobban jársz, ha fizikailag 2 azonos winyót tükrözöl és kialakítasz két vagy több mappát igény szerint a dolgaidnak.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39857) toyee09 válasza rlazol (#39856) üzenetére


toyee09
csendes tag

Oke! Koszonom a tippet! Ugy lesz! Es milyen tipusu nast ajanlanal?

(#39858) Primary92 válasza Mezga Aladár (#39855) üzenetére


Primary92
senior tag

Arra amire Patice is gondolhatott. :D

(#39859) Essejó válasza toyee09 (#39857) üzenetére


Essejó
veterán

Konkrét típust én nem tudok mondani, mert nem ismerem a gyári vasakat. :) Viszont arra figyelj oda, hogy ha esetleg Plexet is akarsz használni (mert okos Tv-re akarsz filmet tolni) szóval a kétlemezesek közül csak az Intel procisakat támogatja a Plex.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39860) felho001 válasza #31774976 (#39853) üzenetére


felho001
tag

nekem ez plex-el van megoldva az ismerőseim telepítették a plex és a DS videót a DS-hez csináltam felhasználót aminek megadtam a jogosultságot és azzal lépnek be a plex-el meg az én felhasználó nevem van beállítva ha valamelyik épp nem menne a másik biztos megy. A kodi-t nem ismerem nem használom.

Felhő

(#39861) rlazol válasza toyee09 (#39857) üzenetére


rlazol
addikt

sajnos nem vagyok szakértő, de a fórumtársak biztosan válaszolnak. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39862) Véreshurka válasza gyugyo79 (#39800) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Gondolom, ha a public mappa helyett mást írok be akkor oda menti. Ha így ahogy te írtad megcsinálom a parancsot úgy, hogy nincs public mappám akkor létre is hozza azt, vagy error üzenettel nem csinál semmit?

(#39847) kulu22: az EuroDNS-t hogy tudtad felvenni? Nem látok a legördülőben ilyen lehetőséget :(

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#39863) Véreshurka válasza #31774976 (#39853) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Webdavon keresztül elérni? Nekem majd csak tavasszal lesznek ez irányú tapasztalataim...

El Psy Kongroo

(#39864) gyugyo79 válasza Véreshurka (#39862) üzenetére


gyugyo79
addikt

Neki a képen amit berakott láttam, hogy van azért azt írtam.
Természetesen ezt is mint root ( sudo -i vagy su ...).
du -ah /honnan/es_lehet alkonyvtar_is > /volume1/hova/barmi lehet a neve.txt
Ha jól van beírva végig megy és kiírja mindennek a méretét ami a megadott könyvtáron belül van (alkönyvtárakból is)

"EuroDNS-t hogy tudtad felvenni"
A DDNS résznél testreszabás néven fut ahol hozzá lehet adni szolgáltatóak és van is egy példa a változókra, a szolgáltatóknál meg az van általában leírva, hogy hogy kell meghívni a linket, az ip lejelentéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#39865) biker


biker
nagyúr

Jött a napokban valami szájbavert frissítés a synora. vagy csak szimplán lassítanak, hogy vegyek újat?
Van egy DS216+II egység, 2x4TB WD red, minden frankó volt, pár napja kezdett szórakozni mikor párom betegen nézte volna a filmeket egész nap, elkezdte egyre lassabban betölteni a sorozatokat, aztán meg is állt lejátszás közben (DS Video és Apple TV)
Átálltunk VLC-re, de idővel azon is akadtak a filmek, sőt le is dobta a hálózatot a nas, ilyenkor villog a 2 lemez led, a lan led, senki nincs belogolva, nem is elérhető se lanon, se sehogy, harveresen kell lelőni.

Ilyenkor amíg még be leleht lépni, akkor a gst-launch-1.0 process 50-60%-on fut (videó transzkódolás elvileg), és 100% proci használattal nyom egy szaros sd videót.
VLC-vel ekkor még megy, 20% terhelésssel, de pár óra múlva jöhet a reset.

Mi lehet ez, amikor ilyet csinál? 600GB free van

Most lelövöm a time mchine backupot, mert az szeret szórakozni "integritás ellenőrzéssel" és átfésüli a 4-500GB-ot bytról bytera, de fene tudja, csak ez e a gond?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39866) baandii


baandii
senior tag

sziasztok,

ha a video statin-be indexelem a letöltött filmeket akkor ezek az adatok és borítok vhogy elérhetem a liberrelec-es s905x-es média lejátszómmal?

(#39867) hotkar válasza biker (#39865) üzenetére


hotkar
aktív tag

Amennyi ideig nézegetted a processzorterhelést, addig megnézhetted volna a szájbavert logot is a NAS-on. :U

(#39868) e90lci válasza baandii (#39866) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ehhez nem kell indexelned a videó stationnal.NFS-en vagy SMB-n megosztod a nas videó tartalmát az androidos boxal,a libreelecben meg betallózod,hogy lássa ezeket a mappákat és megcsinálja magának a box.A boxban kiválasztod,hogy a mappát a themoviedb vizsgálja át minden bekapcsolásnál,vagy 1,2 óránként.És kész.

(#39869) baandii válasza e90lci (#39868) üzenetére


baandii
senior tag

igen ezt tudom eddig így csináltam de a frissítés nem akar működni nálam mindig ez a hiba üzenet jön kodin: "Információ letöltése sikertelen. Nem lehet kapcsolódni a távoli kiszolgálóhoz..." vagy a themoviedb rossz vagy a kodinek van vmi gondja ezért gondoltam hogy vhogy megkerülöm a kodit...

(#39870) biker válasza hotkar (#39867) üzenetére


biker
nagyúr

de nincs a naplóban semmi hiba. Csak felmegy 100%-ra a proci, aztán elkezd akadni a film, aztán nem válaszol többet se weben, se smb-n, se afp-n, dlna-n
csak darál mint állat.
aztán lelövöm.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39871) e90lci válasza baandii (#39869) üzenetére


e90lci
senior tag

És nincs valami ip ütközés?Nekem hálózati problémára utal amit írsz.Fix ip a nasnak meg a boxnak is.Ha lehetőséged van akkor mindent a routerben állítsd fix ip re a belső hálón és elmúlik minden gondod.Ha szolgáltatói eszközöd van akkor tegyél mögé egy saját routert és az dhcp -en.

(#39872) #56573440 válasza baandii (#39869) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem tudod megkerülni, főleg nem így.

(#39873) Patice válasza biker (#39870) üzenetére


Patice
Topikgazda

Melyik AppleTV?
Mr. MC-vel próbáltad?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39874) biker válasza Patice (#39873) üzenetére


biker
nagyúr

a 4K előtti utolsó ATV, és fél éve hibátlanul megy.
mi az a mr mc?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39875) Valkűr válasza Multibit (#39783) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát szegénykém 100 százalékon pörög mikor töltök és filmezek vele, ezt már nem birja. Egy idejü letöltés alkalmával 2-3 torrentnél már elfogy az ereje, iszonyat lecsökken a sebesség is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39876) Multibit válasza Valkűr (#39875) üzenetére


Multibit
veterán

Bírja az, csak vissza kell fogni rajta a letöltő klienst.
Egyébként, ha új típus után néznél, ne foglalkoztasson a 2 vs 4 mag dilemma, mert a Transmission (a DS is az) esetén nincs muticore support.
Amennyiben a kb. 30 MB/s letöltési sebesség plafon megfelel, a DS118/DS116 jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#39877) Valkűr válasza Multibit (#39876) üzenetére


Valkűr
őstag

Mindenképp 2 tárast akarok,...A 216J másik problémája a fehér szin, nem tudom megszokni :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39878) baandii válasza e90lci (#39871) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a tippet...most gyorsan ránéztem a dolgokra. a routerba ÍGY vannak beállítva a dolgok fix ip-nek a nas-nak és a kodinak. EZ a nas ip-je EZ meg a kodié.
ez így jó nem?

[ Szerkesztve ]

(#39879) e90lci válasza baandii (#39878) üzenetére


e90lci
senior tag

De jó így.Próbáld meg most már mennie kell. :K

(#39880) Multibit válasza Valkűr (#39877) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor a kinézett DS218 megfelel neked. Persze, ha biztos vagy benne, hogy nem lesz szükséged a pluszos modell - már emlegetett - jövőállóságára.

(#39881) baandii válasza e90lci (#39879) üzenetére


baandii
senior tag

még mindig ugyan EZT a hibát írja...már tegnap este óta küzdök vele akkor vettem észre hogy nem frissít :/

(#39882) WaterWave válasza Valkűr (#39877) üzenetére


WaterWave
veterán

szerintem 218+ akkor... ha belefér a keretbe

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39883) e90lci válasza baandii (#39881) üzenetére


e90lci
senior tag

Próbáltad a libreelec-ben megfrissíteni a themoviedb-t?Ez a 9LE vagy még a 8-as?

[ Szerkesztve ]

(#39884) Valkűr válasza Multibit (#39880) üzenetére


Valkűr
őstag

Jövőálloságon mit értetek a plusszos modell esetében? Én amit látok a ram bövithetősége ami papiron láthatóan jobb, miben jövóállobb még?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39885) baandii válasza e90lci (#39883) üzenetére


baandii
senior tag

igen próbáltam, 8.0.2e

(#39886) e90lci válasza baandii (#39885) üzenetére


e90lci
senior tag

Én még mindíg azt mondom,hogy valami hálózati gebasz van.Írás olvasási jog az gondolom ki van adva a nasban az nfs,smb megosztásoknál,ha eddig ment.Router újraindítás is megvolt?IP ütközés nincs?Nézd meg a routerben.
Ui:Délután leszek,akkor próbálok még segíteni,hacsak addig be nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#39887) baandii válasza e90lci (#39886) üzenetére


baandii
senior tag

próbálkozok már mindennel de nem igazán akar össze jönni.
ok akkor ha nem boldogulok délután dobok privátba üzenetet, előre is köszi!

(#39888) gyugyo79 válasza baandii (#39881) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt a hibát nekem KODI csak akkor írta, ha a scraper nem tudott infót lekérni a beállított helyről. Nem a NAS -ról hanem nálad a kép alapján a The Movie Database -ről. Ha megnézed Video - > Files -nál szerintem a könyvtárak ott vannak fájl szinten látod is őket csak Filmek - Sorozatok -hoz nem kerül be a tartalom mert nem tudja lekérni az információt hozzá a beállított scraper. Próbáld a scraper-t frissíteni vagy cserélni másikra, esetleg olyan KODI verziót rakni amiben jó. De sokszor a speciális változatoknál elég a türelem ha a készítő foglalkozik vele akkor idővel megcsinálja. A lényeg kb. hogy a NAS -on hiába indexeltetsz Video Stational a KODI max a PLEX -től vesz át Plex Kodi Connect -tel adatbázist. De az egészhez segítséget KODI szinten és megfelelő topikban fogsz hamarabb találni.

[ Szerkesztve ]

(#39889) Multibit válasza Valkűr (#39884) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel Intel SoC van benne, nincsenek kizárások, nagyobb szabadságot élvezel a telepíthető alkalmazásokat illetően. Azaz, nem érhet olyan meglepetés, mint pl. a 2018-as, ARM procis NAS-sal rendelkező, Plex rajongókat.

(#39890) allein


allein
addikt

Kedves Synology tulajdonosok. Amíg zajlik a merevlemezek ellenőrzése a háttérben, javasolt bármit is csinálni - torrentezni? Vagy inkább várjam meg a folyamat végét.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39891) Valkűr válasza Multibit (#39889) üzenetére


Valkűr
őstag

Értem, köszi...Gondolom a 4K esetében a 30fps a 60 helyett nem bir jelentőséggel, mivel külső mediaplayert használok. Mert a plusszos sajna csak 30-at kezel a 60-at nem.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39892) Essejó válasza biker (#39865) üzenetére


Essejó
veterán

Az nem lehet, hogy elkezdett halódni valamelyik lemezed? Nekem anno nem is a nasban hanem az asztali gépben voltak hasonló tünetek amikor pár nap alatt megdöglött benne egy 500-as Blue WD.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39893) rlazol válasza gyugyo79 (#39838) üzenetére


rlazol
addikt

A VPN-t még mindig nem próbáltam meg, mert erősen cidrizem a sebesség miatt, viszont WEBDAV-val sikerült, a NETDRIVE programot használva, a synology leírása alapján.

Így legalább az alap gépemen nincs gond, egyelőre.

Viszont ez csak egy 30 napos trial. Tudtok esetleg olyan programot erre a célra, ami ingyenes?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39894) Borisz76 válasza allein (#39890) üzenetére


Borisz76
veterán

Mehet minden a régiben....a folyamat a háttérben megy.
Nálam a havi egyszeri kötetellenörzés kb 2*3 napig! tart.....
Ugyanúgy torrentezel,filmezek stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39895) allein válasza Borisz76 (#39894) üzenetére


allein
addikt

De nálam ez nem havi, hanem most 4 új vinyó van benne. Nem számít?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39896) gyugyo79 válasza rlazol (#39893) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én 918+ al mértem VPN sebességet és olyan 5-10% bukó van csak a vpn tunel miatt. Open VPN kép. A max fel irány amin néztem 200 MBit/s és ez rendes használat mellet volt tehát egy 5 MB/s -es torrent feltöltés is van. Ha a 18,3+5 MB/s nézem ami ugye ~184 MBit/s akkor nem olyan gáz a VPN és a IPSec -el még lehet hozni olyan 1 MB/s -et.

allein
Mehet minden majd észre veszed, hogy amíg nem végez úgyis lassú lesz minden. Igazából időt nem nyersz mert annyival tovább fog minden tartani ha nem tovább mintha egymás után csinálnád. Max ugye az nem mindegy mikor van időd vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#39897) Véreshurka válasza gyugyo79 (#39864) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

SSH-ba belépve még azért bátortalanul csinálok bármit :))

DDNS-nél csak a hozzáadás alatti lehetőségeket néztem, azt hittem ott nézek el valamit, de így már megvan.

(#39887) baandii: nálam jarvis alapú kodin nem megy a tmdb, helyette a Universal Movie Scrapert használom, a kodi tárolóból telepíthető.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#39898) Multibit válasza Valkűr (#39891) üzenetére


Multibit
veterán

Így van. Mediaplayer esetén az határozza meg a lejátszási képességet.
Ha már szóba hoztad:
Milyen mediaplayered van?
Mennyire vagy kitömve 4K 60p-s filmekkel? ;]

(#39899) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Van egy DS118-as amiről megosztanék egy kb. 4 GB-os mappát ami rarba van csomagolva. A netem UPC 120/10 Mb/s. A linket amit a File Station generált elküldtem ismerősnek aki elkezdte a letöltést, de hívott, hogy nagyon lassú. Azt írta ki neki a böngészőben, hogy kb. 7 óra a letöltés. Én megnéztem a Nason az Erőforrás figyelése widgeten és 100-300 KB/s között ingadozott a feltöltés. Ilyenkor ő mennyivel tud rólam letölteni? Az én netem feltöltési sebessége szabja meg? Neki a legmagasabb UPC nete van. Ha nekem 10 Mb/s a feltöltésem akkor azért 100-300 KB/s-nél gyorsabbnak kéne lenni, nem?

(#39900) Sanya válasza rlazol (#39893) üzenetére


Sanya
nagyúr

A netdrive 1-es verziója ingyenes, ugyanazt tudja.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.