Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) rlazol válasza seger (#39600) üzenetére


rlazol
addikt

biztosan, hiszen nem is látom WiFi-jét.
dinamikus, IPv4

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39602) próbakocka válasza WaterWave (#39597) üzenetére


próbakocka
senior tag

Igen, én is pont ezt néztem. Ott van normális garancia? Eléggé EMAG 'hangulatú' cégnek tűnik.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#39603) seger válasza rlazol (#39601) üzenetére


seger
addikt

Itt tudod nézni nyitott-e a port. https://portchecker.co

(#39604) MrCsiT válasza próbakocka (#39602) üzenetére


MrCsiT
addikt

NAS szerint gigás hálód van? Mit mutat? :F

2 év garral adja az alza, csak kérdés, hogy bolthoz szól-e?
Igazából, az a kérdés, hogy magyar regisztrációs kártyát adnak-e hozzá? Ha igen, akkor az importőrtől szerzik be, ha nem nem.
Azonban, ahogy látom, vásárolható alzán +1 év gar. kiterjesztés 8e-ért, azt én biztos megvenném rá, és akkor már a kérdés az, hogy (amellett, hogy a bolt nem zár-e be xD) máshol megkapod-e 3 év garral a 218+ -t? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39605) rlazol válasza seger (#39603) üzenetére


rlazol
addikt

basszus, csak az 5001 van nyitva. :s Mit tudok tenni, hol tudom kinyitni a többit?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39606) próbakocka válasza MrCsiT (#39604) üzenetére


próbakocka
senior tag

"1000 Mbps, Duplex, MTU 1500"

Nekem mondjuk kérdés, hogy a magyar importőr miben előny. Most halt be tetszőleges alkatrészem és a kisker szépen most utaztatja kb másfél héten át a cuccot, mire kimondják hogy rossz ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#39607) seger válasza rlazol (#39605) üzenetére


seger
addikt

Router port átirányítást nézd meg. Valami ott lehet elírva. Vagy esetleg nincs engedélyezve.

(#39608) rlazol válasza seger (#39607) üzenetére


rlazol
addikt

Engedélyezve? Hol és mit kell engedélyezni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39609) rlazol


rlazol
addikt

ezek a kliensek:

így megy a port forward:

pár beállítás:

miért csak az 5001-es portot látom nyitva? Reseteljem a routert?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39610) seger válasza rlazol (#39609) üzenetére


seger
addikt

Katt a ceruzára és onnan is csinálj egy kepet

(#39611) gyugyo79 válasza rlazol (#39609) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet a szolgáltatóknál van bekapcsolva ezekre a szűrés, hogy védjék a vakmerő felhasználókat...

(#39612) spm válasza #56573440 (#39593) üzenetére


spm
tag

Megcsináltam, de maradt a sebesség 18-22 Mb/s közt. :(
Még elég sok adatot kell megmozgatnom. Valami tipp?

(#39613) rlazol válasza seger (#39610) üzenetére


rlazol
addikt

ez a szerver

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39614) rlazol válasza gyugyo79 (#39611) üzenetére


rlazol
addikt

rákérdeztem szolgáltatónál állítólag nincs szűrés.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39615) seger válasza rlazol (#39613) üzenetére


seger
addikt

A port forwardról csinálj képet!

(#39616) rlazol válasza seger (#39615) üzenetére


rlazol
addikt

már az imént beraktam, de tessék:

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39617) seger válasza rlazol (#39616) üzenetére


seger
addikt

Nem tudod úgy hogy tcp legyen csak? Ha ezen a képen a szerkesztésre mész mit ad be?

(#39618) rlazol válasza seger (#39617) üzenetére


rlazol
addikt

hogyhogy csak TCP? ezt nem értem. :s
Tessék:

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39619) seger válasza rlazol (#39618) üzenetére


seger
addikt

Mi van ha az UDP-t üresenhagyod?

(#39620) Sanya válasza rlazol (#39614) üzenetére


Sanya
nagyúr

A connect box router vagy bridge módban van?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39621) rlazol válasza seger (#39619) üzenetére


rlazol
addikt

Most üresre állítottam az UDP-t, de a portokat továbbra is zártnak tekinti.
Mivel itthon vagyok, külső tesztre sajnos nincs lehetőségem.

Sanya: bridge módban van.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39622) seger válasza rlazol (#39621) üzenetére


seger
addikt

Milyen routered van?

(#39623) rlazol válasza seger (#39622) üzenetére


rlazol
addikt

D-Link DIR-842

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39624) vtechun válasza #56573440 (#39572) üzenetére


vtechun
veterán

Lehet be fogja adni a kulcsot a sz@r winyó. Ugye hivatalosan tudtommal, csak ugyanakkora vagy nagyobb winyóval lehet pótolni a kiesett lemezt. Ez akkor is áll, ha van annyi szabad hely, hogy egy kisebb is elég lenne? Valaki tud erről valami biztosabbat? Köszi!

(#39625) gyugyo79 válasza vtechun (#39624) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor is áll

(#39626) #54657280 válasza WaterWave (#39597) üzenetére


#54657280
törölt tag

Az Alza ad regisztrációs kártyát?

(#39627) WaterWave


WaterWave
veterán

PhotoStationba érdemes a 80 és 443-as szabvány portokat kicserélni másra?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39628) #56573440 válasza vtechun (#39624) üzenetére


#56573440
törölt tag

Teljesen mindegy, ezért mondtam amit mondtam. Tök mindegy mennyi a helyed, mennyit tároltál, ez nem hatja meg a dsm-et. Ha 10 tb-s vinyót tettél elsőnek, és csak 3 megát tárolsz rajta, akkor se tudsz kisebbet hozzáadni. Ez logikusan és üzemszerűen így kell működjön, ez a koncepciója.

Mondom, a dsm, a legkisebb hibára utaló jelnél kivágja a lemezt mint macskát szrni, ami megint egy normális viselkedés egy rendes nas os esetében, mert ami sz@rakodik annak nincs helye ott, ahol akár fontos adatokat tárolsz. Átmegy read only-ba, így ad lehetőséget, hogy még azelőtt kimentsd az adatokat, hogy teljesen offos lenne a lemez. Persze ez gondot jelent akkor amikor köt a bevételi oldal, meg amikor annyira még nem gáz hogy gariban cseréljék, de ez a legtöbb nasnál kb így működik, és szerintem így is kell hogy működjön. ;)

WaterWave: Mindenhol javasolt mindent átcserélni másra. Az is elég alapvetően, hogy a routerben egy magasabb egyedi portot forwardolsz a belső alap portra, pl a külső 14533-as megy a belső alapra.

[ Szerkesztve ]

(#39629) WaterWave


WaterWave
veterán

Egy kérdés:

Plexen belül egy adott mappának lehet szülői felügyeletet beállítani? Vagy jelszavaztatni?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39630) #56573440 válasza WaterWave (#39629) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem igazán. A plex passhoz van kötve az egyik ha nem az egyetlen olyan funkció, ami gyakran kéne sok embernek, a felhasználóváltás. Az ingyenesben ez nincs bene.

Másik free userrel meg tudod osztani a mappákat, amiket akarsz, és azokat tudják nézni, de folyamat ki és bejelentkezni macerás így.

Értelmes workaround nem nagyon van rá egyébként.

(#39631) WaterWave válasza #56573440 (#39630) üzenetére


WaterWave
veterán

Hát igen... vannak filmek amiket azért jobb lenne távoltartani.... de akkor majd a jogokkal kell babrálni... ki melyik mappát kapja, és úgy létrehozni egy felhasználónevet...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39632) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

A következő a kérdésem. 2 lemezes NAS-on meg lehet-e azt oldani, hogy legyen csak a fizikai meghajtók egy-egy párhuzamos része legyen felhasználva adattükrözésre, a többi ne tartalmazzon redundáns adatot? Mivel van egy csomó "nem kár érte" fájlom, nem akarom feleslegesen a teljes meghajtót tükrözni.

Köszi előre is!

(#39633) gyugyo79 válasza sabrinho (#39632) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, raidel nem. Viszont használhatsz erre valami szoftvert ami ugyan lehet nem valós időben de megcsinálja a másolást egy másik kötetre (a beállított időnként). Ezzel kicsit biztonság már azon a szinten majdnem meg van mint ami a RAID -el lenne a rendelkezésre állás viszont ugyan úgy nincs mert baj esetén ugyan úgy át kell állni azokra a könyvtárakra ahova a mentés készült és esetlegesen használt telepített programokat is újra fel kell telepíteni és be kell állítani viszont ha nem folyik aktív munka a NAS -ra akkor ez nem is biztos, hogy szempont.

[ Szerkesztve ]

(#39634) Thomas16


Thomas16
tag

Hi!

Windows 7-nél a 807-es hiba VPN csatlakozásnál mit jelenthet pontosan?

(#39635) gyugyo79 válasza Thomas16 (#39634) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs a 47 GRE (vagy a "VPN Pass Through" a PPTP -re beállítva) meg a port átirányítás (1723) nem meglétére is dobhatja talán de azt kevésbé szokták elhagyni ha router mögött van a VPN szerver. Meg még ki tudja

[ Szerkesztve ]

(#39636) sabrinho válasza gyugyo79 (#39633) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

Nem szempont a valós idejű mentés, magáncélra használom, nem vállalati anyag veszik el, ha elveszik. Melyik progival csinálnád?

(#39637) Pubszon válasza sabrinho (#39636) üzenetére


Pubszon
veterán

Hyper Backup

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39638) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Nálatok az Ncore jelzi a seedet?
Nálam több mint 500 torrent fut , van le és feltöltés de az oldalon a profilomnál az szerepel , hogy jelenleg nem futtatok egy torrentet sem!
Csak most melóból ránéztem....és meglepődtem....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39639) vadmajomka válasza Borisz76 (#39638) üzenetére


vadmajomka
tag

Nálam sem jelzi :F

(#39640) Borisz76 válasza vadmajomka (#39639) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor megnyugodhatok..oldal hiba lesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39641) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Telekom optikára váltottam. Itt mi a jó beállítás dowload stationra? Kell a DHT hálózat engedélyezése (ncore)?
Meg az upnp/nat-ot kell engedélyezni? Kell dht udp port?
Vagy ezek továbbra sem kellenek csak a tcp egyedül?
:R

(#39642) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39640) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam jelzi

sabrinho Ahogy már előttem is írták a Hyper Backup. Azért nézd meg első körbe azt mert az tud az alkalmazások egy jó részéről is mentést csinálni ami jól jöhet neked.

[ Szerkesztve ]

(#39643) WaterWave válasza Borisz76 (#39638) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem kb a felét jelzi... érdekes :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39644) fsdb válasza bigdady (#39641) üzenetére


fsdb
aktív tag

DHT WIKI
"A privát torrent oldalak (ahova a torrentek használatához be kell jelentkezni) kikapcsolják ezt a funkciót, mert a DHT-n forgalmazott adatmennyiséget nem látja a tracker, így nem is számolhatja el, és ebből adódhatnak félreértések. Ellenben a publikus oldalról letöltött torrentnek kifejezetten jól jön a dolog, mert ott sok peer névtelenül be tud kapcsolódni a forgalomba."
Csalni lehet vele, csak nincs értelme ott ahol nincs arány.
Ha jól tudom van az oldalon saját wiki ha rá keresel a DHT-re biztos dob valamit...

(#39645) Borisz76 válasza bigdady (#39641) üzenetére


Borisz76
veterán

Olvastad a Download Station bejegyzésemet ? Abban is megemlítem , hogy a DHT-t ki kell kapcsolni !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39646) bigdady


bigdady
nagyúr

:R

(#39647) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Sziasztok,
Kb egy hete fenálló problémáim vannak a PLEX-el. NAS416 Play-en fut. Hosszú idő óta tökéletesen működött, de egy hete ha elindítok egy lejátszást a TV-n (SAMSUNG), akkor csak homokórázik és végül kiírja hogy nem található a tartalom...A NAS újraindítása után van hogy ismét minden a régi, de aztán újra elő jön a jelenség. Találkozott már valaki ilyen hibával, mi lehet a probléma? Köszönöm.

(#39648) MrCsiT válasza Borisz76 (#39251) üzenetére


MrCsiT
addikt

OK. Azt a részt, hogy egy adott mappa tartalmát egy USB lemezre - akár növekményesen - másolja át a NAS ha bedugok egy USB-s lemezt, az megoldható USB Copy-ban felvett feladattal.

Most az a következő/megelőző probléma, hogy a forrás adattároló rendszer ( valami linuxos ) nem képes titkosított formában biztosítani a másolandó adatokat a forráshelyen, és arra sem, hogy pl. növekményes mentés keretében a hálózati NAS eszközre titkosítva másolja fel a növekményt.

Emiatt, a NAS-on kellene azt megoldani, hogy a NAS mint hálózati eszköz "magára húzza" egy megadott útvonalról a fájlokat, de egyrészt titkosítva tárolná, másrészt az USB-s eszközre is így kerüljön rá. Az USB eszközön ext4 fájlrendszert tervezek használni.

Ahogy tudom, létezik fájlrendszeri titkosítás lehetőség a syno-n, azonban amit nem tudok:
- a titkosított megosztott mappa vajon milyen titkosítást használ? Luks-ot?
- ha titkosítást alkalmazok egy megosztott mappán, akkor az onnan átmásolt adatok is vajon titkosítva kerülnek át a bedugott USB HDD-re? - ezt azért nem hiszem, de ha nem, akkor hogyan tudom - pláne növekményes mentéssel - titkosítani az USB-re kerülő adatokat?
- mi történik, ha végül valahogy sikeresen megoldom a titkosított tárolást az USB meghajtón, majd a NAS valamiért elromlik? Akkor hozzá fogok tudni férni az adataimhoz valahogyan?

Van ezzel kapcsolatban valakinek személyes tapasztalata?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39649) allein


allein
addikt

Sziasztok. Nem tudja valaki pontosan milyen beállítások szükségesek a Synon ahhoz, hogy a hálózati lejátszóm lássa a megosztott mappákat? Ez működött korábban, csak ugye nem rég DSM újra lett telepítve :U

FLAC anyagot szeretnék lejátszani.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39650) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok! Adott egy irodai pc és a nas. Van arra valami megoldás, hogy a kamerák képeit ami a nason levő szoftverhez csatlakozik, külön pc nélkül megjelenítsem egy tv-n? Az irodában a pc-t használom és közben szeretném ha egy tv-n látnám a kamerákat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.