Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) vtechun válasza Borisz76 (#39542) üzenetére


vtechun
veterán

egyelőre ezt írja

A merevlemeznél, amit hozzáadtam, meg csak secure erase-t enged.

Azután lehet engedi majd a kezelést? Köszi!

(#39552) gyugyo79 válasza ggg666 (#39549) üzenetére


gyugyo79
addikt

A vezérlőpultba ott a frissítés és vissza állítás amiből neked a vissza állítás kell. Utána 0-ról tudod beállítani. Szóval igen van lehetőség.

eszakas
Ha nem érted akkor lehet jobb nem piszkálni. Max újra kell akkor telepítened meg álltanod ami a kötet egyre lett telepítve.

(#39553) ggg666 válasza gyugyo79 (#39552) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi, de ettől már hülyét kapok, most távolról szét bírom bontani ezt az adatvédelemmel ellátott shr kötetet két különálló kötetre vagy majd reggel ki kell vennem belőle a másik lemezt és csak úgy tudom megoldani?

(#39554) #56573440 válasza gyugyo79 (#39548) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jbod indítható egy lemezzel is. Mint az shr. Bár tény, hogy itt semmi értelme nincs:D

(#39555) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Új helyre költöztem. A NASom (DS213J) a belső hálón szuperül üzemel, hálózati meghajtóként van hozzárendelve a Windowshoz, neten keresztül a ***.synology.me:5001 eléréssel is hozzá tudok férni. De nem tudom a munkahelyi gépemhez hálózati meghajtóként csatlakoztatni.
Ami változott:
-Az összerakáskor a a belső hálón kapott IP címe, ezt a port-forwardban módosítottam.
-Digi=>UPC, emiatt a router és a modem közé bekerült egy connect box, amit modem módba állítottam. Az IP cím publikus.

Amit beírok házózati meghajtóként: \\***.synology.me\Könyvtárnév

A nyitva lévő portok, ahogy eddig is (eddig működött): 5001,5006,137,138,139,445

A Win diagnosztikája szerint "az eszköz nem válaszol".

Mi lehet a baj?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39556) gyugyo79 válasza ggg666 (#39553) üzenetére


gyugyo79
addikt

Erre nem tudom a választ. Elvileg 0 -ról kéne kezdeni ilyenkor tehát 0 kötet csak a meghajtók és lehet mindent létrehozni újra. De még sose csináltam ezért a gyakorlatot nem tudom. Ha megléped akkor majd megírod és akkor legközelebb már biztosra tudjuk ha valaki megkérdezi.

blackrulz Na már ezt is tudom annyira kerülöm, hogy nem is emlékeztem, hogy lehet indítani is vele, azt hittem basic kell első lépésnek és ahhoz lehet a következőt már hozzá adni :)

Más. Ha valakit érdekkel csináltam egy ismerősnek apollolake procis NAS -hoz feltelepíthető Peta Space -t a módosított telepítő innen letölthető.
Csak azt írtam át, hogy a csomagkezelő kezelje és telepítse amúgy 100% a synologys csomag csak ugye a Synology a kisebb modellekre ezt nem adja ki. Természetesen pont ezért 0 szupport (Synology oldalról pláne) és csak saját felelősségre stb.

[ Szerkesztve ]

(#39557) #56573440 válasza gyugyo79 (#39556) üzenetére


#56573440
törölt tag

Isten vagy. Ezzel megoldódik sok esetben a hogyan bővítsem a meglévő kötetemet mizéria \o/ Rohadt jó cucc egyébként, egyáltalán nem értem miért nem lehet kiadni akár a kétlemezesekhez is...

(#39558) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!
Először csinálom a lenti dolgot és lennének kérdéseim.
VM Win 10-et raktam fel a Synora.
1, A PCI driverek nem jók az eszközkezelőben, mit tegyek?
2, Nem látom a NAS gazdagép meghalytót és nem is tudok semmit felmásolni a virtuális windows meghajtóra.
Mit tegyek?
3, Szeretnék Office-t telepíteni. Hogyan kell?

Amúgy nagyon bitang a cucc. :K :K :K

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39559) WaterWave


WaterWave
veterán

még egy vpn kérdés aztán többet nem kérdezek... bármilyen windows7 és windows 1o géppel tudok rá csatlakozni a pptp hálózathoz... viszont macbook pro high sierra géppel nem....
eleve nincs a hálózat menünél pptp kapcsolat... tehát programmal tudnám megoldani... a shimo program tudja osx-en viszont azzal meg nem tudok felcsatlakozni az otthoni szerveremre, de windows7 és 1o el megy... Ötlet?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39560) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Médiaszervernél vettem észre azt a jelenséget, hogy ha Samsung Smart TV-én nézek valamit a NAS-ról és olyan sokáig tartom pause állapotban a filmet, hogy a HDD-ék már leállnak (csak a LAN led világít), majd folytatni szeretném a filmet akkor nem élednek fel a merevlemezek és újra el kell indítanom a videó, hogy elinduljanak a vinyók. Ez a régi NSA320-nál nem volt probléma létezik erre valami beállítás ami ezt kiküszöböli?

Köszi a válaszokat!

i9 / 4080 / 32"

(#39561) Véreshurka válasza Véreshurka (#39537) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nos megoldódott azzal a probléma, hogy elvettem az NFS jogokat a megosztott mappáktól majd ugyanazokkal a beállításokkal újra megadtam. Viszont nem értem, hogy mi történhetett, miért ment gallyra az NFS megosztás... Pláne annak fényében, hogy minden beállítás maradt a régiben. :F

El Psy Kongroo

(#39562) gyugyo79 válasza WaterWave (#39559) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert a PPTP kompromittálódott és így nem elég biztonságos ahhoz, hogy az Apple támogassa :)
A legszebb, hogy pld egy iphone internet megosztáson át se lehet PPTP kapcsolatot létrehozni pld. egy Windowst futtató laptoppal:)
Igazából azon túl, hogy Windowson baromi jó és kényelmes beállítani és használni nem a legjobb választás. Nem azért mert otthoni hálózathoz csatlakozáshoz esetleg nem lenne elég vagy ahhoz a biztonság amit nyújt esetleg kevés lenne inkább az miatt amit te is tapasztaltál.
Az L2TP/IPSEC -el ott van a registry mahina ha a VPN szerver egy router mögött van ami az átlag usernek megint nem egyszerű. Ezért az Open VPN talán a legjobb választás még akor is ha a Synologys alap az nem atom biztonságos, de ha a konfig fájlok nem kerülnek illetéktelen kezekbe és be van állítva az automatikus blokkolás akkor kb csak matematikai esély van az illetékteleneknek az ezzel való vissza élésre, kliense meg szinte mindenre van.

[ Szerkesztve ]

(#39563) WaterWave válasza gyugyo79 (#39562) üzenetére


WaterWave
veterán

hihetetlen .. :D akkor marad a windows gép... vagy l2tp engedélyezése, akkor elvileg macos-el elérem..?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39564) gyugyo79 válasza WaterWave (#39563) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azon még nem kellet beállítanom szerencsére ezért nem tudom. A windows 10 -en ha a NAS -hoz akarsz csatlakozni ami router után van ugye tuti szerkeszteni kell registry-t.
De igazából egy google keresés a megfelelő Windows verzióval a kiegészítve pld :
Windows 10 L2TP/IPsec server behind a NAT

Én az open VPN -t nézném meg a helyedben és kb amin megy a PPTP azt hagynám egyenlőre (mehet a 2 szerver egyszerre a NAS -on) utána hasonlítsd össze azokat a klienseket amiből van mind a 2 és dönts min mit használsz, a Open VPN amúgy nem annyival kényelmetlenebb mint amennyivel biztonságosabb de persze ez otthoni használatnál valószínűleg nem számít annyira mint a kényelem.

[ Szerkesztve ]

(#39565) WaterWave válasza gyugyo79 (#39564) üzenetére


WaterWave
veterán

l2tp-vel mukodik... csak routeren a 17o1, 5oo, 45oo udp portokat ki kell nyitni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39566) rlazol válasza rlazol (#39555) üzenetére


rlazol
addikt

erre valaki, szépen kérem?

"Új helyre költöztem. A NASom (DS213J) a belső hálón szuperül üzemel, hálózati meghajtóként van hozzárendelve a Windowshoz, neten keresztül a https://***.synology.me:5001 eléréssel is hozzá tudok férni. De nem tudom a munkahelyi gépemhez hálózati meghajtóként csatlakoztatni.
Ami változott:
-Az összerakáskor a a belső hálón kapott IP címe, ezt a port-forwardban módosítottam.
-Digi=>UPC, emiatt a router és a modem közé bekerült egy connect box, amit modem módba állítottam. Az IP cím publikus.

Amit beírok házózati meghajtóként: \\***.synology.me\Könyvtárnév

A nyitva lévő portok, ahogy eddig is (eddig működött): 5001,5006,137,138,139,445

A Win diagnosztikája szerint "az eszköz nem válaszol".

Mi lehet a baj?"

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39567) Borisz76 válasza vtechun (#39551) üzenetére


Borisz76
veterán

Én ezt a lemezt nem tenném be....147 hibás szektorral !

Korábban pont tárgyaltunk , hogy ilyen állapotban lévő merevlemezeket a Low Level Format eljárással talán gatyába lehet rázni....persze garancia nincs rá!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39568) Sanya válasza WaterWave (#39565) üzenetére


Sanya
nagyúr

o vagy 0? Mert nem mindegy

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39569) Multibit válasza Sanya (#39568) üzenetére


Multibit
veterán

Ugyan már! Ezen fennakadsz ;) Hányszor olvshatjuk, ahogy terráznak a kedves fórumtársak... a millibitekről nem is beszélve :D

[ Szerkesztve ]

(#39570) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok!

Időzített PHP feladatot szeretnék futtatni de a mysqli modult valamiért nem tölti be pedig a php.ini-ben engedélyezve van. Mit csináljak hogy jó legyen?? Van valami tippetek?

A script:
/usr/bin/php /volume1/web/cronjob.php > /volume1/web/errors.log

A hiba:
Fatal error: Class 'mysqli' not found in /volume1/web/config.php on line 13

(#39571) vtechun válasza Borisz76 (#39567) üzenetére


vtechun
veterán

Hdsentinelen lefuttattam 5x a destruktív tesztet, szerinte csak 12 hibás szektor van és a többi az gyenge. De most sem engedi kezelni az SHR kötetet, ugyhigy ez max usb-be lesz jó :(

Mod: mellőzve a hibajelzést, engedi a javítást. Teszek egy próbát, mentés van.

[ Szerkesztve ]

(#39572) #56573440 válasza vtechun (#39571) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az a baj, hogy azok nem maguktól alakulnak ki. Ahol egy van, ott lesz több is, főleg ha kap terhelést. Egy shr-be betétel elég sok írás, faragás, persze próbálkozni lehet, de az én tippem, hogy még javítás közben kidobja. Ha nem, akkor záros határidőn belül használat közben :(

A syno nagyon háklis ezekre, többször jött elő, hogy látszólag jó lemezt vágott ki mint macskát, pedig a smart szerint semmi nem volt határértéken kívül, és ennyire látványos hiba se volt...

[ Szerkesztve ]

(#39573) WaterWave válasza Sanya (#39568) üzenetére


WaterWave
veterán

angol billel konnyebb volt a o mint a 0 :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39574) pc360 válasza WaterWave (#39573) üzenetére


pc360
addikt

Már a kérdés is hülye volt, hisz a portok esetén nyilván számok az értelmezési tartomány.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39575) WaterWave válasza pc360 (#39574) üzenetére


WaterWave
veterán

:C :C

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39576) seger válasza rlazol (#39555) üzenetére


seger
addikt

Nincs natolva?

(#39577) rlazol válasza seger (#39576) üzenetére


rlazol
addikt

publikus az IP cím, ha ez a kérdés.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39578) vtechun válasza #56573440 (#39572) üzenetére


vtechun
veterán

Régi tápnál, táphiba miatt alakultak ki a hibák. Azaz semmilyen külső mechanikai behatás nem érte, szóval a fej/tányér annyira nem sérülhetett, mintha valaki belerúgott volna. De persze puding próbája az éves, két hete még nem is volt nasom :) ez a winyó meg az asztalon hevert.

[ Szerkesztve ]

(#39579) #56573440 válasza rlazol (#39577) üzenetére


#56573440
törölt tag

A legtöbb esetben azt kapsz a szolgáltatótól. A kérdés az, hogy egy random erre szakosodott what's my ip keresésre felugró oldalon is azt az ipt látod e, amit a szolgáltató oszt a modemként üzemelő eszközödnek.

Ha natolva vagy, akkor a kettő eltér. Akkor szólni kell nekik, hogy ne natoljanak, kapsz egy rendes ip-t amit elérsz bárhonnan. A nat nagyvonalakban annyi, hogy egy alhálózat alá húzzák be az előfizetőket, így többet tudnak bekötni egy ip alá. Nekik jó, mert a címek fogynak, egy átlag usernek meg valóban mindegy. Ez az ip látszik pl itt is majd. De egyáltalán nem biztos, hogy ezt az ipt kapja a modemed.

Láttam diginél olyan natolt ip-t ami látszólag tök rendben volt szemre.

[ Szerkesztve ]

(#39580) seger válasza rlazol (#39577) üzenetére


seger
addikt

Blacrulz amit írt, arra értettem. Ellenőrizd ahogy írta! Abból kiderül

(#39581) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Tudok valahogy alkalmazás portál alias-t létrehozni a DSM felülethez?

A probléma alapja az alábbi:
alias-al elérem a nasnevem/szolgaltatas formátummal a file stationt vagy a levelezést, de az Alkalmazás portál csak a File Station,Download Station és Mailplus-t ajánlja fel, mint amihez alias-t tudok hozzárendelni, a DSM-et nem. A nasnév:portszám megoldás viszont abból a hálózatból ahol most vagyok, nem működik.

Létezik erre megoldás? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39582) MrCsiT válasza MrCsiT (#39581) üzenetére


MrCsiT
addikt

No, egyelőre úgy oldottam meg, hogy a 443-as portot vettem fel fordított proxy-ként aminél a DSM felületének portját adtam meg, mint célt. Kérdés,hogy van-e jobb megoldás, ha bármilyen custom porttal a jelenlegi helyemről nem tudom elérni a NAS-t, és hogy a 443-as port használata így vajon mennyire lesz biztonságos, hányan akarnak majd ráugrani a NAS-ra?

6-os DSM alá még az alábbi cikket találtam ami segített.

Jobb megoldás lehet a problémára?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39583) próbakocka


próbakocka
senior tag

DS215j-m van, digi 1000-es nettel, HG8247H routerrel, a közvetlenül UTP-vel rákötött gépig van 2db gigabites Switch.
Miért csak 10Mb/s érték jön át torrenten, miért kb ugyanez az érték van ha FTP-vel próbálom elérni?

(az hogy az smb másolás maximuma 25 abba lassan beletörődök ... veszek valami gyorsabb syno cuccot, de vajon elég egy újabb cuccot vennem, vagy valamit állítanom is kellene?)

Bármilyen racionális tippet meghallgatok.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#39584) MrCsiT válasza próbakocka (#39583) üzenetére


MrCsiT
addikt

Itt azt írja a tag, hogy 215j-ről 416Play-re váltva az addigi 6-7MB/s-ről 30MB/s-re nőtt a letöltési sebessége.

A 215j helyett legalább egy 2016-os modellre javasolnám, hogy frissíts: a gyártó igen erősen - sok esetben duplájára - növelte az újabb NAS-ok hardveres teljesítményét(erősebb proci, több ram).

Amúgy ha ftp-vel is csak ennyi a sebesség, akkor nem lehet, hogy a forrás nem tud többet? :F

Az SMB-re az a 25.. MB/s? a helyi hálózaton nekem nagyon kevésnek tűnik. Milyen cat osztályú kábelekkel vagy a hálózatra kötve, és tuti, hogy gigabitet tud minden résztvevő? A 215j emlékeim szerint ennél azért gyorsabb. :F
DSM-ben SMB hányas van engedélyezve nálad?
A NAS hogyan látja, gigabites a hálózat amire csatlakozik? (persze, ez csak 1 elem, a géped vagy amire másolnál és minden hálózati eszköz szintén kérdéses)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39585) Elemental válasza próbakocka (#39583) üzenetére


Elemental
addikt

Torrent kb reális.
Ha smb alatt helyi hálót értesz, akkor furcsa, nekem 212j-n az olvasási sebesség (nasról pcre) 80-100 MB/s cat6 kábellel mindenhol.

(#39586) claire78 válasza MrCsiT (#39581) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, erre van a QuickConnect. :)

(#39587) kulu22 válasza gyugyo79 (#39370) üzenetére


kulu22
aktív tag

Megjött a synology support válasza:

"thank you very much for contacting us. We are very sorry for delayed reply.

Unfortunately, DX513 does not compatible with DS918+, only with DX517.

https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/DSM/tutorial/Compatibility_List/Which_Synology_DiskStation_RackStation_can_I_use_with_Synology_Expansion_Units

In order to do such upgrade, need to replace expansion unit as well."

Ennek fényében nem fogok nekiállni kísérletezni vele :)

(#39588) rlazol válasza #56573440 (#39579) üzenetére


rlazol
addikt

ezt már egyszer megnéztem, de majd otthon megnézem újra: igen, ugyanazt látom.
Ennek ellenére hívjam fel a UPC-t? Pontosan mit kell kérdeznem/kérnem?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39589) #56573440 válasza rlazol (#39588) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ettől függetlenül fölösleges. Nézd meg tutira. Aztán ha eltér, akkor napszaknak megfelelően köszönsz, megadod az általuk kért adatokat, és megkéred őket hogy ne natoljanak, mert a nasodat nem éred így el kívülről.

(#39590) spm


spm
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy DS218-at és most a régi DS212j-ről tolom át az adatokat LAN-on (Netgear WNR3500 router). Teljesen normális a kb. 20Mb/s-os sebesség?

(#39591) #56573440 válasza spm (#39590) üzenetére


#56573440
törölt tag

Fileméret és kötet státusz függvénye. Sok kis file-t nem fog nyélen tolni semmi, ill ha még inicializálja a lemezt az is bekavar.

Direktben húzod át gondolom köztük, és nem a pc-n keresztül

(#39592) spm válasza #56573440 (#39591) üzenetére


spm
tag

Kb. 5Tb-nyi adat 1-30Gb-os fájlok.
Amúgy Pc-n keresztül kezdtem el azt nem írtam, így már korrektnek tűnik a 20Mb/s? Azt hiszem direktben is kipróbálom de nem vagyok nagy mágus.
Ami itt le van írva az a jó megoldás? [link]

(#39593) #56573440 válasza spm (#39592) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pont az lenne a jó neked jah.

(#39594) gyugyo79 válasza kulu22 (#39587) üzenetére


gyugyo79
addikt

Köszönöm szépen. Hát ez így még gázabb mert reménykedtem, hogy "Independent volumes only" működik azért de akkor ebből az látszik, hogy szerintük semennyire ami furcsa. De teljesen megértelek én se rizikóznám így be ezért is írtam, hogy kérdezz rá mert féltem ettől a választól.. Majd lehet lesz aki amúgy is cserél és rápróbál és megírja, hogy működik mint egy sima bővítő. Mert neked az már jó volna, mondjuk ha úgy se lehet áthozni hanem 0-ról kell indítani akkor megint mókás az adatokat addig elrakni egy átlag felhasználónak. Nem is tudom, hogy gondolták ezt de elég gusztustalan megoldás.

(#39595) próbakocka válasza MrCsiT (#39584) üzenetére


próbakocka
senior tag

Végignéztem a kábeleket, most 1 gigabites switch, és 2 db CAT5e kábel van a gép és a NAS között.
Most SMB 35-40 között van, de a torrent összesen így is max 10 MB/s marad. A Snyo Drive adatmentés sebessége is jó esetben megy fel 15-re. Ugyanazt az adatkupacot ha nekiállok win alatt másolni a dobozra, akkor megy 35-el ... ?

Szóval ha veszek egy újabb NAS-t akkor boldogabb leszek?
DS218 és 218+ között meditálok, van e akkora előny a plus javára, hogy még beletoljam a többlet árat? Racionálisabbnak tűnik erősebb cuccot venni, és ritkábban cserélgetni...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#39596) rlazol válasza #56573440 (#39589) üzenetére


rlazol
addikt

blackrulz: az általad megadott honlap és a routerem szerinti IP cím azonos. akkor most nem vagyok nat-olva, ugye?
Felhívtam a UPC-t ők is azt modták, hogy ginamikus, nem nat-olt az IP cím em.

De akkor miért nem tudok bemenni kívülről? :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39597) WaterWave válasza próbakocka (#39595) üzenetére


WaterWave
veterán

alzánál 91e a 218, és 108e a 218+

megéri-e az a ~17e többlet? igen!!

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39598) seger válasza rlazol (#39596) üzenetére


seger
addikt

Nas ip tuti az ahova a portokat nyitottad? Router után van valami eszköz?

(#39599) rlazol válasza seger (#39598) üzenetére


rlazol
addikt

Igen, a portok tuti jó helyre mutatnak, most leellenőriztem újra. A belső hálóról simán látom, hálózati meghajtóként. Router és NAS között semmi. Router és NET között egy modem módba állított UPC connect box.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39600) seger válasza rlazol (#39599) üzenetére


seger
addikt

Biztos modem módban van? Milyen ip címet kap a routered? Statust nézd meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.