Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) gyugyo79 válasza tomic (#40348) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az akkor windows az oprendszer ha jól sejtem, én megnézném, hogy amikor ezt csinálja akkor ugyan azt a fájlt tudod e másolni a HTPC -re olyan 10 MB/s felett ha az megvan akkor még megnézném pld a lejátszást egy MPC-HC -val. Ha smb -n van felcsatolva akkor a NAS nem szól/(hatna) bele (elvileg) ilyen szinten a lejátszásba

[ Szerkesztve ]

(#40352) Ispy


Ispy
veterán

Eddig az offline backupot úgy csináltam, hogy van az MS-nek ez a SyncToy nevű programja, és ezen beállítottam, hogy a NAS bizonyos folderjeit lementse a külső vinyóra.

A 218-on viszont van ez a copy gomb, ezt is lehetne elvileg erre használni? Vagy ez csak a külsőről ment a NAS-ra?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40353) gyugyo79 válasza Ispy (#40352) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha felrakod az USB copy -t és megnézed a beállításokat minden világos lesz. Két irányt is tud a beállításodtól függ, hogy mit csinál, de ennél biztos többet látsz vagy ez a leírás lesz érthetőbb ha felraktad.

[ Szerkesztve ]

(#40354) LiteCross91 válasza gyugyo79 (#40345) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Bárcsak igazad lenne. Akkor most a saját administrator fiókom se lenne kizárva.
Az admin csoport tagságiról képkivágat (több nasom van): admin
Sajnos csak holnap tudom kipróbálni a soft resetet.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40355) tomic válasza gyugyo79 (#40351) üzenetére


tomic
addikt

Ennyivel màsolja a nas-music mappàból a fàjlt a htpc ssd-re.
Mpc- próbàltam. Vele is ugyan ez van.

(#40356) gyugyo79 válasza LiteCross91 (#40354) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ott a pipa a képen is, nem értelek, ha a users kiesik az administrators ott marad ...
Ha nem vetted ki a az admin -t ebből a csoportból és az administrators csoportnak van asztal engedélye akkor akkor a csoport tagjainak megmarad a joguk.

(#40357) gyugyo79 válasza tomic (#40355) üzenetére


gyugyo79
addikt

Windows fájlkezelő. Amikor mpc -vel játszod le jobb klikk -> szűrők -> Enhanced Video Renderer
Itt mennyi a lejátszási sebesség (23.976 vagy 24 nek kéne lenni) meg van e kihagyott és sok van e?

(#40358) tomic válasza tomic (#40355) üzenetére


tomic
addikt

Nagy igyekezetemben lehagytam,hogy mennyivel màsolja. 11200kbt.

(#40359) gyugyo79 válasza tomic (#40358) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak 100 -as hálózat van a 2 közt ? Mert ez kb olyan kicsit több mint 10 MB/s. Nem lehet, hogy valami terheli még a hálózatot és olyankor nem jó? Mert elvileg ha ez megvan akkor éppen még egy BD lejátszáshoz elégnek kéne lenni, de azért a gigabites kapcsolat jobb lenne.

(#40360) Ispy válasza gyugyo79 (#40353) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, meglesem. :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40361) tomic válasza gyugyo79 (#40359) üzenetére


tomic
addikt

Gőzöm nincs milyen a hálózat sajna. Nem értek hozzá.Ami futhat(na) az a transmission .De azt is ha kikapcsolom akkor is megmarad a hiba.
Eddig ment minden flottul.A héten kezdte ez el csinálni.
De ami érdekes,hogy ha a transmission mappába van a fájl akkor flottul viszi.

(#40362) gyugyo79 válasza LiteCross91 (#40354) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megnéztem szűz Virtuális gépen. Az admin -t nem zárja ki - gondolom azt tiltottad - az utólag hozzá adott adminokat viszont ilyenkor kiveszi, ha az admin csoportnak nem volt előtte a jog megadva.
A reset elvileg a sima admint vissza engedélyezi és azzal be kéne tudnod lépni.

Ráadásul a többi admin jogú felhasználót ahogy nézem abszolút másképpen kezeli, szóval hiába adsz külön engedélyt kifelyezetten az admin gruprnak vagy akár annak az admin felhasználónak akit az admin helyett használnál nem fog beengedni. Csak az admin - nak van joga ha a users csoport tiltva van.

[ Szerkesztve ]

(#40363) claire78


claire78
senior tag

Ez a Moments nem akar javulni, sőt nálam egyre rosszabb. :( Ma volt egy frissítés, de nálam egyre több képet meg sem jelenít. Az indexelés újraindítása sem segít.

Más: mobil eszközöknél vettem mostanában észre, hogy pár másodpercre "megszakad" a kapcsolat a NASsal, és azt írja (Moments) nem sikerült a hálózati kapcsolat. De más appoknál is észrevettem ugyanezt. Távolról is ezt csinálja. Mitől lehet ez?

(#40364) gyugyo79 válasza tomic (#40361) üzenetére


gyugyo79
addikt

SMB -n át szerintem csak szerencse/szerencsétlenség kérdése, hogy melyikből jó, ha egy köteten vannak a könyvtárak. Mert ha a NAS egyéb erőforrásai gátolnák, az átvitelt pld indexelés az pont ugyan úgy gátolhatnák a X mappából való lejátszást ha az Y mappában valami mást néz éppen át. Eldobott képkockák vannak amikor rossz?

(#40365) tomic válasza gyugyo79 (#40364) üzenetére


tomic
addikt

Igen van. Nem is kevés. És ez folyamatos.

Érdemes lenne màsik módon kapcsolódni?

[ Szerkesztve ]

(#40366) LiteCross91 válasza gyugyo79 (#40356) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nagyon szurkolok, hogy így legyen! De azért leírom, hogy az én "administrator" nevű admin jogú useremnek is bent volt a pipa a users csoportnál és a az administrators csoportnál is, mégsem enged be most. De nagyon szeretném, hogy a gyári admin beengedjen. Holnap kiderül.
Egyébként jogosultság kezelés szempontjából, ha megtiltasz valamit egy csoportnak, aminek tagja az adott felhasználó, akkor a tiltás sztem érvényes lesz rá, hiába tagja mellette olyan csoportnak is, aminek nincs megtiltva az adott dolog. Tehát ez így logikus sajnos. Legalábbis OS-en ezt tanultam az egyetemen.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40367) gyugyo79 válasza LiteCross91 (#40366) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem húztam át a hozzászólás elejét mert amikor írtam még nem gondoltam volna, hogy így kezeli az admin -al beengedett, de utána írtam (miután megnéztem végig mit csinál létrehoztam más adminokat és megnéztem úgy is), hogy bármit csinálsz csak az admin -t nem tiltja ki. Ezt külön kezeli a linux jogoktól . Szóval semmilyen más admin csoportba rakott és egyébként admin jogal rendelkezőt nem enged be. Azt is próbáltam, hogy admin -nal külön engedélyezem utólag egy admin jogúnak és úgy se ...

[ Szerkesztve ]

(#40368) gyugyo79 válasza tomic (#40365) üzenetére


gyugyo79
addikt

Windowsal nem tudnék jobbat. Szerintem a hálózatod kéne feljavítani gigabitesre. DE lehet lesz akinek van még jobb ötlete! Az is lehet másik, hogy a HTPC -d nem hardveresen gyorsítja valamiért ezeket és szoftveresen meg nem vagy csak így bírja lejátszani olyankor amikor előjön ez az anomáli és ott frissült valami ami ezt okozza...
A NAS biztos tudja a gigabitet HTPC 99% de nem nagy tétel egy hálózati kártya, a router már lehet egy komolyabb tétel is de igazából egy switch a NAS és a Gép közé is megoldja ezt ami megint nem feltétlen komoly tétel. De ha a hálózat kevés és nem akarsz erre költeni akkor a filmek gyengébb minőségben való beszerzése is megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40369) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

Vagy egy DS118 nasom. Az elmúlt időszakban kétszer ez az üzenet fogad „DSM blokkolta DiskStation [95.70.6.67] IP-címét. A beállítás 10 bejelentkezési kisérlet 10 percen belül, 10 napig blokkolja az IP-t.

Mindkét cím Oroszországi.

Működőképes nason a beállított alapértelmezett portokat bármikor lehet módosítani az általam kiválasztottra?

Még esetleg valami, amit tudok tenni?
Köszönöm a segítséget előre is. :R

(#40370) Ispy válasza trol75 (#40369) üzenetére


Ispy
veterán

hehe, 3 órája kaptam pont ugyanezt az üzenetet. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40371) trol75 válasza Ispy (#40370) üzenetére


trol75
tag

Ha ez vigasztal én 6 órája kaptam. Akkor én győztem? :DD

Már csak egy jó megoldás kéne.

(#40372) Multibit válasza trol75 (#40371) üzenetére


Multibit
veterán

Routerben UPnP van beállitva? Tiltsd le!

(#40373) kulu22 válasza Multibit (#40372) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha pedig mégis el kell érned kívülről:
- portot állítsd át
- csak https
- tűzfalon RU és CN alapból kitilt

(#40374) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Meg tudom oldani vajon időzített feladatként, hogy egy adott megosztott mappa tartalmát becsomagolja a NAS, saját magán lévő másik mappába? (zipbe vagy gz-be, mindegy) :F
(..és azután ezt a csomagolt fájlt másolnám usb-re, bár azt nemigen tudnám vizsgálni, hogy adott helyen készen van-e egy adott fájl, de legfeljebb több időt hagynék a csomagolásra azaz későbbre időzíteném a másolást. hm.. :U )

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40375) gyugyo79 válasza MrCsiT (#40374) üzenetére


gyugyo79
addikt

tar -zcvf /volume1/Hova/mentes.tar.gz /volume1/MIT
Feladat ütemezővel tudod indítani nem kell a felhasználónak parancs sorozni. (ezt legutóbb félre értetted amikor az usbre másolást írtam ;) )

[ Szerkesztve ]

(#40376) MrCsiT válasza gyugyo79 (#40375) üzenetére


MrCsiT
addikt

aham. tehát ezt a parancsot DSM felületen meg tudom adni feladatütemezéssel?
Köszönöm, kipróbálom :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40377) MrCsiT válasza gyugyo79 (#40375) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm szépen, ez működik így :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40378) Laposelemer válasza trol75 (#40371) üzenetére


Laposelemer
tag

He ... nálam is pont ezt az IP-t tiltotta örökre az egyik NAS-om.

UPnP tiltva van.

(#40379) kulu22


kulu22
aktív tag

Mindenki ugyanannál a szolgáltatónál? Mármint az orosz IP által érintettek.

Nálam mondjuk ki vannak tiltva, nem véletlenül.

(#40380) Multibit válasza Laposelemer (#40378) üzenetére


Multibit
veterán

Ha tiltva van, akkor zárd be a nyitott, botok által kedvelt portokat!

(#40381) tomic válasza gyugyo79 (#40368) üzenetére


tomic
addikt

Ráköltök ha mindenképp ez a baj ez nem probléma csak legyen végre jó.
Bár fura,hogy az egyik mappából az istennek sem akarja lejátszani a filmet míg ugyan azt a másikból hiba nélkül viszi.

Írtad,hogy vegyek vagy egy háló kártyát vagy egy switchet vagy egy routert. Routerem a szolgáltatótól kapott Technicolor TG588V, Van itthon egy TP-Link WR1043-as de a lakásba bejövő kábel(mint kiderült) telefon kábel.Ennek a csatija egy kicsit kisebb mint amit a TP befogad.Nem tudom ide van-e valami átalakító?
Ennek fényében melyik lenne a célravezető szerinted?
Haló kártyából,switchből is milyet,melyiket érdemes beszerezni?

(#40382) Dolphine válasza kulu22 (#40379) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez a beállítás hol van, én nem találom! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40383) kulu22 válasza Dolphine (#40382) üzenetére


kulu22
aktív tag

A routeren :) De miután ez is Synology, ugyanezek a tűzfal beállítási lehetőségek (szűrés geoip alapján) megvannak a NAS-on is a Vezérlőpult/Biztonság/Tűzfal alatt.
Ön-kicsukással vigyázni :)

(#40384) Laposelemer válasza kulu22 (#40379) üzenetére


Laposelemer
tag

Nálam a Digi-nél próbálkozott be.
A UPC-n még nem.

Mondjuk nem nagyon vagyok kétségbe esve a próbálkozás miatt....
Csak az egybeesés volt érdekes.

De most a hely alapú IP tiltást bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#40385) trol75 válasza kulu22 (#40379) üzenetére


trol75
tag

Digi

(#40386) gyugyo79 válasza tomic (#40381) üzenetére


gyugyo79
addikt

Neeeeeem. Én nem írtam, hogy vegyél bármit!!! Előbb várjuk meg hátha lesz valakinek ötlete. Utána is csak ha valamid nincs és cserélnéd kéne venned bármit. pld.: a WR1043 -asnak tuti gigabites portjai vannak ...
Viszont itt az nagyon off lenne már ezért ha nem jön megoldás akkor privátba keress meg és megpróbálok ott segíteni, vagy ha tudsz "szakembert" akár egy barát aki ért hozzá keresni aki elmenne hozzád akkor lehet az lenne a legjobb.

Technicolor TG588V -re meg nem tudok semmi biztosat találtam egy leírást pld amibe ez van :
A Interfaces WAN
RJ-11 DSL line port
1 Ethernet WAN 10/100/1000 Base-T port (optional)

Interfaces LAN
4-port autosensing 10/100Base-T
auto-MDI/MDI-X Ethernet LAN switch

ez alapján pld a lan része csak 100 de wan -on meg mi az az opcionális 1000 Base-T port akkor ????

[ Szerkesztve ]

(#40387) tomic válasza gyugyo79 (#40386) üzenetére


tomic
addikt

Rendben köszi.Ha holnapig nem jön valami ötlet akkor kereslek privátban.
Barát aki értene hozzá az ország másik felén lakik sajna.
Köszönöm a felajánlást. :R

(#40388) e90lci válasza tomic (#40381) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Vegyél egy UTP cat5e kábelt a Technicolor TG588V és a WR1043 as közé.Így állíts be. A wr1043-asba meg dugd be a synot meg a htpc-t.Próbáld meg így.WR1043 asnak Gbit-es portjai vannak a Technicolornak csak 100Mbit-es Lan portjai vannak.

(#40389) e90lci válasza gyugyo79 (#40386) üzenetére


e90lci
senior tag

Ez érdekes ,mert a VDSL2 csak 100 méterig tud 250Mbit max.Ha jól tudom,de ha nem majd kijavít valaki.Ha neki VDSL2 van egyáltalán és nem csak ADSL2+,vagy VDSL mert akkor 100Mbit a felső határ.De gondolom osztrák szolgáltató.

(#40390) Dolphine válasza kulu22 (#40383) üzenetére


Dolphine
addikt

Megvan :K
Ez így jó lehet?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40391) tomic válasza e90lci (#40388) üzenetére


tomic
addikt

Igen osztràk a szolgàltató. A1.
Kàbelem van itthon.Megpróbálom beàllîtani,bàr ez elég kînai nekem de hàtha.

Amúgy egy valamit még mindig nem értek. Nézzétek el nekem.
Ha a nas-on eddig(kb hétfőig) tökéletesen futott minden formàtum minden mappàból,akkor most miért nem?
Plusz az,hogy egy bizonyos mappàból (transmission)megy minden formàtum minden méret a màsikból meg nem. Ez nem fura?
A nas,a router,a htpc mind àllandó.

(#40392) e90lci válasza tomic (#40391) üzenetére


e90lci
senior tag

Milyen régi a szolgáltatói modemed?Szolgáltatói modem újraindítása meg volt?

(#40393) Melorin válasza tomic (#40355) üzenetére


Melorin
addikt

És milyen sebességgel másol abból a mappából ahonnan nem akadnak a filmek?
Mert ha az sem gyorsabb akkor máshonnan kell megközelíteni a dolgot.

(#40394) tomic válasza e90lci (#40392) üzenetére


tomic
addikt

Kb 3 éves.
Gondolom az nem elég ha kihúzom az àramforràsból és úgy indîtom újra? Valahol mintha làttam volna a menüjében újraindîtàsi lehetőséget. Megkeresem.

Melorin Kb 11200kbt

(#40395) eszakas


eszakas
senior tag

Ezt egy kötet összeomlás után kaptam. Akármit csinálok nem engedi javítani, és telepíteni sem.

Mit kellene kezdeni vele?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#40396) Mezga Aladár válasza Dolphine (#40390) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ügyes vagy.Mielőtt kitiltanád magad azért a belsőhálózatot engedélyezd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40397) e90lci válasza tomic (#40394) üzenetére


e90lci
senior tag

Végül is az még nem olyan öreg 3 év.De ha a 11200 az kilobyte akar lenni akkor hellyel közel megvan a sávszél (100Mbit).4K-nak általában elégnek kell legyen,meg ha eddig ment ugyan az a film most nem,akkor biztosan elég is.Akkor valami más gond lesz.

(#40398) tomic válasza e90lci (#40397) üzenetére


tomic
addikt

Igen kilobyte.
Ugyan az a film a transmission mappàból hibàtlanul fut mîg ugyan az a film a music mappàba màsolva màr nem.
Merevlemez nem csinàlhat ilyet a nas-ban?

[ Szerkesztve ]

(#40399) e90lci válasza tomic (#40398) üzenetére


e90lci
senior tag

Ha egy köteten van a transmission meg a film mappa akkor ott nem.Ha két különböző vinyón van egy-egy kötet és a másikon amin a filmek vannak esetleg hibás akkor lehetséges.De gyugyó79 vagy a többiek ezeket jobban vágják.Nálam SHR -ben van egy kötet.Amúgy NFS-megosztással próbálod a HTPC fele?Kodi van a htpc-n?

[ Szerkesztve ]

(#40400) tomic válasza e90lci (#40399) üzenetére


tomic
addikt

Akkor nem a winyó a bűnös.Ebbe a nas-ba csak egy megy bele tehàt ez kizàrva.
Smb-n megy. Kodi igen a dsplayeres verzió.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.