Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) Elemental válasza #29810560 (#40699) üzenetére


Elemental
addikt

Áttettem 3 percre.

(#40702) #29810560 válasza Elemental (#40701) üzenetére


#29810560
törölt tag

Miért is? :F

Kb. 2100 másodpercnyi, tehát kb. 35 perces áthidalási időd van. (... és ebbe beleszámol minden rákötött és aktuálisan működő eszközt, pl. a PC-t is.)

(#40703) gyorol válasza Pasek (#40682) üzenetére


gyorol
tag

Ha Plexet szeretnél használni, akkor mindenképp javasolt, hogy a 4Król ne is beszéljek :)

May the force be with you!

(#40704) Elemental válasza #29810560 (#40702) üzenetére


Elemental
addikt

Jellemzően nálunk vagy pár másodperces, vagy pár órás áramszünet szokott lenni. Szóval mindegy, hogy 15 vagy 3 percre rakom.

(#40705) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Tegnap sikeresen megnövelték a feltöltési sebességemet, így már kezdem látni az értelmét a DS Video-nak, viszont lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban, hátha van aki tudna segíteni:

1. Be tudom-e állítani azt, hogy magyarul jelenjenek meg a filmcímek? Nálam nem gond, de a családban mások nem boldogulnak az angol címekkel.

2. Az előzőhöz kapcsolódik: van pár svéd film, ahol a címek svédül vannak. Ezen nem tudnék segíteni, hogy angol legyen?

3. Jól látom, hogy a DS Video nem egyben kezeli az adatbázist, tehát hiába ugyanazzal a user-el vagyok bejelentkezve mindenhol, készülékenként kezeli azt, hogy egy tartalmat láttam-e vagy sem?

4. Van egy film ahol a magyar hang AC3-as, az eredeti hang pedi DTS. Ha a dts-el akarom megnézni a filmet ipad-en, akkor "Hiba - A videó formátuma nem támogatott." hibaüzenettel nem játszik le semmit. Ez vajon a DS Video, vagy az ipad hibája?

5. Androidon ha a DS Video-ban elindítanék egy bármit, nem maga a DS Video játsza le, hanem a telefonon lévő más videolejátszó alkalmazással akarja megnyitni, a választékban nem tűnik fel a DS Video, mint lehetőség, arról nem is beszélve, hogy rögtön a DS Video-n belül játsza le, mint ios-en. Én vagyok a béna, vagy másnál is így működik?

Hirtelen ennyi, a válaszokat előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#40706) #29810560 válasza Elemental (#40704) üzenetére


#29810560
törölt tag

Te tudod. ;)

Bár én 35 perces áthidalási idő esetén minimum kb. 10-12 percre tenném.

(#40707) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Találkoztatok olyan esettel, hogy a webdavban megosztott mappák közül néhányat megmagyarázhatatlan módon nem lehet elérni? Látható, de mégis azt írja hosszú várakozás után a fájlkezelő program (adott esetben az androidos total commander - webdav client-tel), hogy "not found". Millió egy mappa elérhető, használható is, de néhány nem. Helyi hálózaton nincs probléma a problémás mappák elérésével, a jogosultságok is megfelelőek külső elérés esetén.

Remélem valaki találkozott ilyen esettel, és tud segíteni.

(#40708) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40705) üzenetére


gyugyo79
addikt

1.: Video adatok keresésének a magyar -t add meg.(Sok minden így is angol lesz)
2.: Bárminek át tudod írni a címét, és egyéb adatit (admin jogú felhasználóval)
3.: Nem tudom szerintem össze - vissza ...
4.: A synology által fordított ffmpg nem támogatja a DTS -t de van SynoCommunity -s ami igen (kivéve amikor becsúszik valami hiba a fordításba de ez a githubos hozzá szólásokból kiderül és javítják.
5. Használj MXplayer-t costum codek még kell + vagy VLC -t a mobilosba tudtommal nem állítható hogy saját/külső lejátszó legyen. Android TV-n állítható.

[ Szerkesztve ]

(#40709) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Halp!

Adott egy DS115j, amit Win98 alatt kellene elérni, valamilyen módon. A miért részt ugorjuk át, a lényeg, hogy kellene. Csak a Samba megosztás lenne a fontos, de sajnos az sem megy.

Van valakinek tippje, megoldása erre a témára?

Véleményem szubjektív...

(#40710) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40708) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

1. Video station-ben tudom ezt megejteni, vagy az appban egyesével? Igazából csak egy eszközön kellene, hogy magyar legyen.

4. ez a cytec általi ffmpeg, vagy a www.ffmpeg.org általi csomag? Illetve ezzel mi a teendő? Letöltöm, majd indítom és a kezemet fogva installálja magát és beépül a video stationbe, kicserélve a hivatalosat, vagy kell még vele tennem valamit? Nem sok infót írnak magukról a csomagok. :(

5. ok, akkor itt gondolom ki mit szeret. Csak azon csodálkozom, hogy IOS-en megy simán, androidon meg csak külső lejátszóval.

El Psy Kongroo

(#40711) hackeeeee válasza hackeeeee (#40709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ami a gond, hogy pingelni sem lehet a nas-t 98 alól, meg smemit sem lehet vele csinálni.

Előre is köszi.

Véleményem szubjektív...

(#40712) E.Kaufmann válasza hackeeeee (#40711) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos jók a hálózati beállításai a Windows 98-nak? FTP elérés nem játszik?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#40713) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40710) üzenetére


gyugyo79
addikt

1.: Egy adatbázist használ ezért ezek globálisak:
Nyelv.:

Mappára vonatkozik és a csoport függő ami alá be van rakva, hogy a sorozatos vagy filmes scrapert használja.
Azt is lehet, hogy egy könyvtár angol egy meg magyar stb.

Szerkesztés :

Minden a VS -ben és admin felhasználó által szerkeszthetőek. Amit A átír az átíródik B -nél is meg mindenkinél.

4.: Hozzá adod a SynoCommunity -t a csomag forrásokhoz és onnan már telepíted.
http://packages.synocommunity.com/
Olvasni esetleges hibák esetén vagy bejelenteni meg itt tudsz. Pld az utolsó ffmpeg -es.

Ebből neked ami érdekes lehet :
"Recent VideoStation version no longer loads SynoCommunity ffmpeg libraries. I should not recommend that but there is a process to downgrade it: #2952 (comment)"

5. Sokáig a "sima" androidos kliensbe is így volt aztán egyszer csask megváltoztatták. Mint írtam az android TV -s kliensbe még mindig állítható de jól működik a beépített ezért nem is kell külső ..

[ Szerkesztve ]

(#40714) claire78 válasza claire78 (#40363) üzenetére


claire78
senior tag

Másnál nincs meg ez a hiba a bétás Moments-szel?

[link]

Nálam a jogosultág állítás nem segített. :(

(#40715) Elemental


Elemental
addikt

Note station biztonsági mentését hogyan kell megoldani?

(#40716) gyugyo79 válasza Elemental (#40715) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Hyper Backup -ba biztos beállítható, hogy mentse. De, hogy jól menti e meg, megeszi e csak ennek a mentését egy üres könyvtárral azt nem tudom.

(#40717) Multibit válasza hackeeeee (#40709) üzenetére


Multibit
veterán

Nézd meg, hogy a DSM-ben melyik SMB verzió van alapértelmezettre állítva. Állítsd 1-re, ha nem az a default!

(#40718) Elemental válasza gyugyo79 (#40716) üzenetére


Elemental
addikt

Megnézem. Jelenleg a nason, és három kliensen ( két teló egy pc) vannak meg az adatok. Ez elvileg elég is lehet, de egyre több mindenre használom. Nehogy valami legyen.

(#40719) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40713) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! Otthon kicsit jobban áttanulmányozom majd! :R

El Psy Kongroo

(#40720) gyugyo79 válasza Elemental (#40718) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megnéztem mert rémlett de nem voltam benne biztos, hogy a windowsos kliensből is lehet exportálni a jegyzeteket és teendőket amit egy másik kliensbe be lehet importálni.De most már biztosra írom, hogy lehet. Mondjuk ezt nem lehet időzíteni. Meg ki már nem próbáltam, ezt se, hogy működik e valósan! Használni amúgy én is használom 2 laptop egy asztali meg a telefonomon meg mentésre be is van állítva a HB -be csak másokkal együtt meg szerencsére a vissza állítást még nem kellet kipróbálnom, hogy valósan jól működik e :)

[ Szerkesztve ]

(#40721) hackeeeee válasza E.Kaufmann (#40712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gép biztos, mert ha vissza kerül a linux-os szerver, akkor minden működik tökéletesen.

Nem, lehetőség szerint lan-os megosztással kellene megoldani, amennyiben meg lehet oldani.

Véleményem szubjektív...

(#40722) tubika1972


tubika1972
csendes újonc

Sziasztok!

DS218j-re van Deluge vagy qBittorrent?Szeretném lecserélni a Transmissiont.Előre is köszi a válaszokat.

Üdv:tubika1972

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#40723) e90lci válasza tubika1972 (#40722) üzenetére


e90lci
senior tag

(#40724) tubika1972 válasza e90lci (#40723) üzenetére


tubika1972
csendes újonc

Szia.
Köszönöm szépen.

Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#40725) hackeeeee válasza hackeeeee (#40721) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

No mindegy, teremtünk környezetet, hogy legyen egy nas, és egy 98-as gép lanon, és próbálkozunk..

Ugye, router sincs, fix ip van, viszont ha bekerül egy win10-es gép a hálóba, az eléri a nas-t, de a 98-as nem. :(

Véleményem szubjektív...

(#40726) Chrys_ válasza tubika1972 (#40722) üzenetére


Chrys_
addikt

Miért éri meg a Deluge a Transmission helyett? Ráadásul még login/pwd-t is meg kell adnod fixen. Egyébként úgy néz ki, mint az eredeti DS töltőprogram.

(#40727) E.Kaufmann válasza hackeeeee (#40725) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én úgy olvastam, hogy a Win98-nak kellene pár frissítés, hogy tudja a teljes értékű SMB1-et. Amúgy 98 vagy 98SE?
Meg kell próbálni az FTP-t, és ha az megy, megmagyarázni a megbízónak, hogy örüljön ennek is.
Amúgy iexplorer még ha hibásan is, nem hozza be a Synology webes felületét?
Nem hiszem, hogy pl LAN-on nagy szerepe volna, de pl MTU érték csökkentése nem javít a helyzeten?
Biztos eléri a hálózatot a Win98?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#40728) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Tegnap este ahogy nézegettem a Video Staton beállításait, gondoltam megnézem a Photo Stationt is. Azonban ezt csak akkor tudtam megtenni ha LAN ip-ről léptem be a DSM-be, majd onnan a Photo Station-be, DDNS-es belépés esetén "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadz." hibaüzenettel nem tölti be az oldalt. Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a gond? A Video Station megy szépen DDNS címről is, DS Photo-ba be tudok lépni ddns címmel is (ASUS saját DDNS szolgáltatását használom, nem a synology-sat). Ami mostanában történt, hogy frissítettem pár csomagot a DSM-ben, illetve új modemet kaptam a Telekomtól ami ment is a beszerelés pillanatától bridge módba ahogy eddig is volt a régi modem, routeren nem történt változtatás. Előfordulhat, hogy a modem csere kavart be? Vagy esetleg a csomag frissítés?

El Psy Kongroo

(#40729) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40728) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tipp.: a 80 as port másra mutat a routerba (akár saját maga) amibe ráadásul nincs mögötte service, vagy csak tiltva van az elérés.

[ Szerkesztve ]

(#40730) hackeeeee válasza E.Kaufmann (#40727) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmit sem csinált.. Az alapvető probléma az, hogy pingelni sem lehet a nas-t a 98-as gépről. Win10 alól megy. Ha már csak az lenne a gond, hogy a samba nem menne, már előrébb lennénk.

Azt nem tudom, hogy sima, vagy SE, Én csak "szócső" vagyok.

Véleményem szubjektív...

(#40731) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40729) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Gyorsan ránéztem a port forwardomra, hátha tényleg ott mászott el valami, de ott is az van ami eddig: mind a http, mind pedig a https-re saját port van megadva ami a NAS 80-as, illetve 443-as portjára mutat. Eddig nem volt vele gond. Azt nem mondtam, hogy belsőhálóról voltam a ddns címmel (nat loopback-et tudja a router). Ekkor is lehet gond a port forwarddal, nem csak akkor ha kívülről szeretném elérni?

El Psy Kongroo

(#40732) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40731) üzenetére


gyugyo79
addikt

"nem csak akkor ha kívülről szeretném elérni"
Nem.
A külső 80-ast kell a NAS 80 -sára ha így szeretnéd elérni. Mondjuk látod, hogy nem működik :)
De megnézheted az alkalmazásportál fordított proxy -részét és egy tetszőleges portot használsz stb.

[ Szerkesztve ]

(#40733) Valkűr


Valkűr
őstag

Fú srácok köszi mindenkinek az iránymutatást aki segitett a döntésben...Ez a 218+ egy álom a 216J után, pedig igazából azzal sem volt a sebességen kivül különösebb bajom. A letöltések tizesével is lazán futnak ugy ahogy a másikon egyesével :) Ez már plusz pont, és öröm a köbön. Végre a proci és a ram se 100-on pörög :) :R

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40734) Borisz76 válasza Valkűr (#40733) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd egészséggel!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40735) WaterWave válasza Valkűr (#40733) üzenetére


WaterWave
veterán

Más kávéház :)) Rakj bele még memóriát és leesik az állad is:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40736) Valkűr válasza WaterWave (#40735) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen azon gondolkodtam, h bele teszek még egy 2 gigást, csak nem tudom, h muszáj -e ugyan azt a fajtát mint ami benne van. Van a lejátszok oldalán kompatibilis ram ami olcsobb mint a gyári lényegesen. Meg nem tudom, h fontos -e mindkettőnek azonos méretűnek, és fajtának lennie?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40737) Borisz76 válasza Valkűr (#40736) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet eltérő márkájú és lehet eltérő méretű a memóriamodul.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40738) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40732) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Gyorsan rákerestem itt a topikban a fordított/reverse proxyra, hátha volt már róla szó, sajnos nem nagyon :( A fordított proxy mit csinál tulajdonképpen (átnyálaztam a wiki fordított proxy cikkét, illetve a syno-s help-et is, , de nem lettem okosabb :( )? Ez nem egyenlő azzal, hogy tetszőleges portot állítottam be a routeren ami a NAS belső 80-as portjára mutat? Bár ahogy olvasom a zsaroló vírusos kommenteket még 2014-ből, ott belebotlottam @Magnat írásába, ebből nekem az jön le, hogy ez egyfajta + biztonság a NAS külső elérésére. De ha nem egyenlő, akkor hogyan kell beállítanom azt? Illetve ha be is állítom akkor attól még a port forwardomat meghagyjam, vagy töröljem?

Description: gondolom ide írok valamit amiről felismerem, hogy milyen szabályt hoztam létre

Source Protocol: gondolom, hogy milyen protokolhoz akarok szabályt csinálni (http/https)
Source Hostname: itt most egy * van (maradhat így, vagy mit tudok még ide írni?)
Source Port: most szürkén a 80 van bennt (gondolom, hogy milyen portról akarom majd a későbbiekben elérni?)
Enable HSTS: nincs megjelölve (ez kell nekem?)
Enable HTTP/2: nincs megjelölve (ez kell nekem?)

Destination Protocol: gondolom attól függően, hogy a Source Protocol-nál mit adtam meg. Vagy itt tudok olyat csinálni, hogy a http-t irányítsa https-re (pl. Source Protokol: http, Destination Protocol: https)?
Destination Hostname: most szürkén a localhost szerepel (maradhat így, vagy mit tudok még ide írni?)
Destination Port: most szürkén a 80 van bennt (gondolom, hogy milyen portra akarom majd irányítani a Source Port-ot?)

Utólag is elnézést a hosszú és értetlen hsz-emért :B ! Megértem ha nincs kedved/időd/energiád válaszolni, annyira nem sürgős a dolog (hiszen LAN-on elérem), de ha valamikor a közeljövőben úgy éreznéd, vagy valaki úgy érezné, hogy szánna ennek az elmagyarázására némi időt, azt nagyon megköszönném! :R

El Psy Kongroo

(#40739) Valkűr válasza Borisz76 (#40737) üzenetére


Valkűr
őstag

Királyság, köszi!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40740) spider23


spider23
aktív tag

Üdv.

Van egy 213j nasom amit szeretnék egy gyorsabbra cserélni. Mennyit érhet ez teljesen hibátlanul karcmentesen dobozában? Milyet javasoltok helyette?
Több kamera mentését kellene kezelnie akadás nélkül, plusz ha belépek a menüben akkor ne gondolkozzon. Webdav ftp torrent film nézés megy rajta leginkább.

(#40741) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Előrébb vagyunk, most már eljutottunk odáig, hogy látja a hálózatot, viszont, ugye kéri a jelszót a felhasználóhoz, de a felhasználót nem lehet állítani.

Most csináltunk olyat, hogy van a windowsos felhasználónévhez tartozó megosztott mappa a NAS-on, de sajnos így sem jó.. Mit lehetne még esetleg tenni?

Véleményem szubjektív...

(#40742) Borisz76 válasza spider23 (#40740) üzenetére


Borisz76
veterán

218+ esetleg 918+

Ezekben biztosan nem csalódnál !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40743) #29810560 válasza Véreshurka (#40738) üzenetére


#29810560
törölt tag

Írd már le - légy oly bátyám - mit írsz a címsorba, amikor el akarod érni a Photo Stationt?! :F

(Persze szimbolikusan. Nem kell a valódi DDNS-ed.)

[ Szerkesztve ]

(#40744) WaterWave válasza Borisz76 (#40742) üzenetére


WaterWave
veterán

718+ :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40745) Borisz76 válasza WaterWave (#40744) üzenetére


Borisz76
veterán

Már megint kihagytam....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40746) WaterWave válasza Borisz76 (#40745) üzenetére


WaterWave
veterán

szomorú :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40747) #29810560 válasza Borisz76 (#40745) üzenetére


#29810560
törölt tag

Sebaj! ... majd a 2019-es modellek, no meg a 2020-asok. No, azok már a kávét is ágyba viszik. ;)

(#40748) Borisz76 válasza #29810560 (#40747) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem az ágyban szoktam kávézni mert rossz szokásom a dohányzás....ezért erkélyen vagy a konyhában iszom az ébresztőt.

Mod :

Létezik okosotthon alkalmazás Nas-ra?
Ha már úgy is non stop megy.....futhatna rajta.
Hálózaton meg kommunikálna az érzékelőkkel,kapcsolókkal.
Nagyon elvetemült gondolat?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40749) #29810560 válasza Borisz76 (#40748) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor oda se kell vinniük ... csak lefőzni. ;)

Szerk.:

Jó kérdés!

Nálam a klíma megy távszabályzással, a fiamnál meg a robotporszívó.
Nagyon az elején van ennek még a világ.Csak most jön az IoT (a dolgok internete).

[ Szerkesztve ]

(#40750) Chrys_ válasza Borisz76 (#40748) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem lenne rossz egy otthon-vezérlés rá, de ez ugye meg könnyebben megoldható egy szerver PC-vel. Nekünk távfűtés van a lakásban, a radiátorokra meg digitális szabályzókat szeeltem, amikhez tartozik egy központi egység, ami a helyi hálón keresztül programozható. Van hozzá PC-s, Android és talán IOS program is. És nem használnak közös adatbázist, hogy ne legyen annyira egyszerű és nagyszerű megoldás :D Ez az 4 termosztáttal és valamivel több ajtó és ablak nyitásérzékelővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.