Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) Madwe válasza gyugyo79 (#40050) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen. Amire meg érdemes figyelni, h egyedi mappaneveknel ne használjon az ember különleges karaktereket, pontot, /t stb mert sokan létrehozzák s az lokális lesz csak...:)

(#40052) Janaboy válasza gyugyo79 (#40050) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, ez legalább egységesíttette, de elég furcsa az egész.

Ha bemegyek a mail stationbe akkor látom a mappákat, de vannak amik fixek és nem lehet változtatni.
Pl Érkezett, meg Kuka, meg Küldöttek.

Most ezzel annyi lett jó, hogy mindkét gépen lett Trash meg Sent, de nem tudom, hogy okoz-e problémát ha átnevezet Törölre meg Küldöttre.

Persze emelett az Outlookban továbbra is ott van az Elküldött levelek és a Törölt elemek mappa.

Ha a Nason pedig a Trasht meg a Sentet átnevezem akkor a kövi indulásnál tuti létrehozza őket megint.

Janaboy

(#40053) gyugyo79 válasza Janaboy (#40052) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ahhoz, hogy átnevezd be kell lépned amit meg nem szabad :)
Vagyis nekünk az volt a tapasztalat, hogy az is össze kutyulja amint belép valaki (már maga a belépés elég volt).
Neked lehet nehéz most egy már működőn ez az egész de mi ezt így adtuk 0-ról. Úgy meg ezeket betartva megy. Ott ahol kellet egy 200 MB max tárterületes inviteles levelezés korlátjainak a kibővítése volt csak a cél és 4-5 ember használja ugyan azt az 1 címet ....
Nem szerintem sem normális de sajnos jobbat nem tudtunk kitalálni mi. Aztán lehet van valami banális megoldása amire nem gondoltunk :/ .Igazából sok energiát nem öltünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#40054) Janaboy válasza gyugyo79 (#40053) üzenetére


Janaboy
veterán

Majd lehet irok a Synology forumara, mert eleg gaz igy.

Janaboy

(#40055) Madwe válasza Janaboy (#40054) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az outlook erőszakolja ezt ki belőle :D Amúgy rémlik, h lehet állítani imap esetén mely mappákat használja, sajátot vagy szerverét, s állísd át szerverére, sajátot töröld :) Fiókbeállítások további beállítások között valahol lennie kéne ilyennek...

(#40056) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
Ez miért lehet? Synologynal van a baj vagy net szolgáltató? Kedves felhasználó!

A rendszernek nem sikerült a(z) XX.XX.XXX.XXX külső IP-cím regisztrálása ide: XXXXX.DiskStation.me a(z) Synology DDNS-szerveren. A jelentés szerint az ok a következő: [Ideiglenesen nem működik a DDNS kiszolgáló. Forduljon a szolgáltatóhoz.].

Üdvözlettel:
Synology DiskStation

(#40057) e90lci válasza k.daniel91 (#40056) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ugyanezt dobta nekem is lépj be és frissítsd le kézzel.Szerintem Syno gond,hacsak nem te is Telekomos vagy mert még akkor az is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40058) gyugyo79 válasza k.daniel91 (#40056) üzenetére


gyugyo79
addikt

Synology szervereivel voltak gondok én is kaptam ma egy halom ilyet.

madwe azért rémlik neked mert volt ilyen.
De :
"

Outlook 2013-ban nem lehet minden IMAP mappát átnevezni, de limitációk voltak már a régebbi Outlookokban is.

Az elküldött leveleket Outlook 2013-ban nem lehet máshova menteni, csak az alapértelmezett mappába.
"
https://answers.microsoft.com/hu-hu/msoffice/forum/msoffice_outlook-mso_windows8-mso_2013_release/imap-mapp%C3%A1k-%C3%A1thelyez%C3%A9se/beb088b7-2b74-4e4f-a4b7-1f8e61a6225a

[ Szerkesztve ]

(#40059) Janaboy válasza Madwe (#40055) üzenetére


Janaboy
veterán

Hol lehet ilyet? En nem talaltam erre opciót.

Janaboy

(#40060) Bence008


Bence008
tag

Van egy DS218+ NAS-om, benne 2x3 TB HDD és lassan elfogy a szabad hely, azonban törölni nem szeretnék. Nagyobb lemezeket sem szívesen vennék, mert van itthon még pluszban 3 használaton kívüli HDD, azokat szeretném felhasználni. Mi lenne a legegyszerűbb módja annak, hogy ezekkel tudjam bővíteni a tárhelyem? Építsem őket külső USB-s házba és használjam őket az USB porton? Járna ez valamilyen hátránnyal azon kívül, hogy nem lesznek RAID-ben a külső lemezek? Lehetséges ezen külső lemezek titkosítása valahogyan? Illetve a fájlelérések útvonala nem fog változni újraindításkor? :F

(#40061) tomic


tomic
addikt

Lenne egy DS116 nasom amiben van egy 3tb red.
A problémàm az lenne,hogy a helyi hàlózaton belől a filmlejàtszás nem folyamatos.
Tehàt ha nézne valaki a telefonján az Es explorer appon keresztül egy filmet az akadozik. Elsősorban fullhd filmek vannak rajta mkv formàtumban.
Mit kellene csinàlnom hogy folyamatos legyen a lejàtszás?

[ Szerkesztve ]

(#40062) sujgojo


sujgojo
csendes tag

Sziasztok,

sokat keresgeltem a forumon, de egyertelmu valaszt nem talaltam.
kerdes:
Publikus ip nelkuli synology-t el lehet erni kivulrol? Pl. Quickconnect-tel?
Es ha igen, ez milyen portokat fog megcsinalni? Csak a DSM-et? vagy egyebet is?

Sajnos nem kapunk elerheto ip cimet, 5 eve Team Viewer-ezek, de mar kicsit unom, jo lenne valami kozvetlen eleres barmilyen porton, ha szukseg van ra.

koszonom,
suj

(#40063) Borisz76 válasza Bence008 (#40060) üzenetére


Borisz76
veterán

Bence008

Természetesen használható USB-n a nas-ra kötött HDD.
Ami fontos, ha szeretnéd használni PC-n is az adott lemezt , akkor NTSF-re legyen formázva.
Bár megoldható a PC-re felcsatolás hálózati meghajtóként is a Kötet felcsatolása résznél írtam róla.

Fájlelérések alatt mire gondolsz ?
Ha rá van dugva a NAS-ra, akkor elérhető ha kihúzod, akkor nem elérhető. Ennyi.

tomic

Próbáld meg a Synology saját fájlkezelőjét / böngészőjét.
DS File a neve. Majd a kívánt filmet VLC-vel indítsd el.
Én így használom a tabletemen és a telómon is.

sujgojo

A QuickConnect-el el lehet érni a Syno több alkalmazását is.
Én szinte csak a DS Get-t használom amivel a Download Station-hoz férek hozzá. De létezik még a DS Photo és a DS Video is....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40064) tomic válasza Borisz76 (#40063) üzenetére


tomic
addikt

Köszi ezzel folyamatos. Viszont a VlC helyett Mxplayert hasznàlok. Egy kicsit vàrni kell mire elindul a film de legalàbb folyamatos. Kipróbàlom majd a VLC- is.
4k filmek lejàtszàsa amúgy lehetséges?

Ami érdekelne még,hogy hogyan kell,lehet a torrentet(letöltést)elindîtani telefonról vezérelve?
Laptopon szoktam de néha kellene telefonról is indîtani.
Transmissiont hasznàlok.

[ Szerkesztve ]

(#40065) krealon válasza sujgojo (#40062) üzenetére


krealon
veterán

"Publikus ip nelkuli synology-t el lehet erni kivulrol?"

Nem.

"5 eve Team Viewer-ezek"

A TeamViewer kliens es szerver azert tud osszekapcsolodni, mert a TV szervereire kapcsolodik mindketto es ott mar a helyi kapcsolatok kozott konnyu megvalositani az atjarast.

"jo lenne valami kozvetlen eleres"

Ha IPv4 nem is, de IPv6 publikus cimet (prefix-et) igazan adhatna az internetszolgaltato. Azzal is mukodne a QuickConnect.

(#40066) Borisz76 válasza tomic (#40064) üzenetére


Borisz76
veterán

Transmission....a gyári DS is TM-t használ csak más a kezelőfelülete.
A Download Station bejegyzésben írtam a DS Get-ről amivel pofon egyszerűen lehet feladatot hozzáadni a DS-hez.

Hogy a "buherált TM-t" hogyan lehet kívülről elérni nem tudom.
Majd valaki , aki így használja esetleg tud válaszolni.

4K-s filmet nem nézek így mert nem bírja a tablet.
A telóm az tudja de azon nem filmezek a kicsi mérete miatt.
Hardverfüggő , hogy megy vagy sem.
Esetleg a nason a transzkódolás lehet megoldás de azt még alapból a Video Station kezeli és a DS Video kell hozzá a kliensre. Ez átalakítja a 4K-s videót olyan formátumra amit a kliens is képes kezelni , lejátszani.
Csak éppen a nas prociját terheli le....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40067) Bence008 válasza Borisz76 (#40063) üzenetére


Bence008
tag

A fájleléréssel kapcsolatban arra irányult volna a kérdés, hogy USB-n csatolok egy merevlemezt a NAS-ra, a Plexben pedig betallózom a rajta lévő filmeket. Ha ezt a merevlemezt a jövőben kihúzom az USB-ből, mert mondjuk kell másra az adott port, később pedig visszadugom, olyankor változik a fájlok útvonala vagy pedig ugyanúgy megtalálja majd a Plex a filmeket azon a megadott útvonalon? Köszönöm a segítséged. :R

(#40068) Borisz76 válasza Bence008 (#40067) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem megjegyzi mert lementi a Plex az elérési útvonalat.
Bár én nem használom a Plex-et .....Kodi-t használok de az így működik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40069) sujgojo válasza Borisz76 (#40063) üzenetére


sujgojo
csendes tag

Koszonom a valaszt!
Valojaban nem annyira a syno sajat alkalmazasainak eleresre szeretnem hasznalni, persze arra is, de mas portokon levo eszkozoket is jo lenne latni rajta keresztul, mint pl. az otthoni pi vagy egyebek. vagy ha pl. fut egy mqtt vagy egy node-red service a synon, azt is jo lenne elerni. de akkor ha jol ertem a quickconnect csak a syno sajat alkalmazasaihoz tartozo portokhoz epit ki elerest, aztan annyi. a 1880-as portot peldaul nem fogom tudni elerni.

(#40070) Borisz76 válasza sujgojo (#40069) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , a QC-el csak a saját alkalmazásokat lehet elérni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40071) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Üdv
Egy Synology NAS-ra szeretnénk ütemezett biztonsági mentéseket készíteni (napi/heti/havi). Milyen megoldást javasoltok? Az adatok egy Windows szerver megosztott meghajtóján vannak. A szerverre telepített alkalmazás is szóba jöhet, vagy a Synology-ra felcsatolt (SMB) mappa is. Köszönöm.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#40072) Borisz76 válasza mekkGyver (#40071) üzenetére


Borisz76
veterán

Hyper Backup esetleg ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40073) mekkGyver válasza sujgojo (#40069) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Vannak olyan VPN alkalmazások, amik publikálják az IP-t egy netes szerverre, és az alapján fel tudnak csatlakozni a kliensek, akkor is, ha változik az IP. Az "otthoni" hálózatodon kell futtatni a szerver részét, és minden olyan gépre felrakni a klienst, amit el szeretnél érni. Én a NeoRoutert használom, minden platformra van kliense, még Armbianra meg OpenVRT-re is...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#40074) mekkGyver válasza Borisz76 (#40072) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Köszönöm. Azzal kísérletezek éppen, de úgy látom, hogy az csak arra jó, hogy a NAS-on lévő fájlokat mentsem valahova, és nem fordítva!?

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#40075) sujgojo válasza krealon (#40065) üzenetére


sujgojo
csendes tag

"Publikus ip nelkuli synology-t el lehet erni kivulrol?"

Nem.

tehat quickconnect-tel sem. ez ellentmondani latszik Borisz76 valaszanak, ha jol ertelmezem.

(#40076) ttl2k6


ttl2k6
újonc

Sziasztok,

Hogyan lehet elérni a chattr, lsattr parancsokat ?

Syonology RS814RP+ + Synology DS418
DSM 6.1.5-15254 Update 1

Azt szeretném elérni, hogy a file megosztásokat(pl. 1 hónapnál régebbi fájlok) csak olvasni lehessen, ne lehessen törölni

ttl2k6

(#40077) krealon válasza sujgojo (#40075) üzenetére


krealon
veterán

"ez ellentmondani latszik Borisz76 valaszanak, ha jol ertelmezem."

TL;DR Akit a technikai reszletek nem erdekelnek, annak egyszeruen csak "mukodik".

Nem ellentmondas.

Ha nincsenek megnyitva portok (vagy nem lehet megnyitni portokat) az adott Synology NAS-on, akkor a Quickconnect egy tunnel-t hoz letre egy publikus IP-vel rendelkezo Synology relay (atjatszo) szerverre, es azon keresztul tudod elerni a NAS-odat.

Tehat Quickconnect-el is publikus IP-t ersz el, csak ilyenkor az nem nalad van, hanem a Synology-nal.

Ha nincs publikus IP-d, minden adat atfolyik a Synololgy szerverein, amitol lenyegesen lassabb lehet az atvitel, mint kozvetlen kapcsolodasnal.

(#40078) gyugyo79 válasza ttl2k6 (#40076) üzenetére


gyugyo79
addikt

Első tippem, hogy Synologyn sehogy de belépsz ssh -n és rá próbálsz.
De szerintem command not found lesz. Persze kellemes meglepetés lenne ha nem. 100% -ra nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#40079) sujgojo válasza krealon (#40077) üzenetére


sujgojo
csendes tag

tehat akkor el lehet erni, csak lassabban?
sebesseg annyira nem erdekel, nem videot akarok nezni.

(#40080) ttl2k6 válasza gyugyo79 (#40078) üzenetére


ttl2k6
újonc

A tipp nem stimmel, van ssh (web-es felületen engedélyezni kell).
Standard linux az op. rsz, csak itt a parancsok közül lefelejtették az lsattr, és chattr-t, amivel az immutable bitet lehetne állítani.
pl.: ******* uname -a
Linux RackStation 3.10.102 #15254 SMP Fri Jan 26 06:43:23 CST 2018 x86_64 GNU/Linux synology_cedarview_rs814rp+

******* cat /proc/version
Linux version 3.10.102 (root@build2) (gcc version 4.9.3 20150311 (prerelease) (crosstool-NG 1.20.0) ) #15254 SMP Fri Jan 26 06:43:23 CST 2018

******* smbd -V
Version 4.4.16
Synology Build 15254, Jan 26 2018 07:03:55

(#40081) Madwe válasza krealon (#40077) üzenetére


Madwe
nagyúr

De natolt ip címmel is megy a qc? mert nem a fix ip cím hiánya a probléma, hanem a natolt külső ip címé...

(#40082) gyugyo79 válasza ttl2k6 (#40080) üzenetére


gyugyo79
addikt

Egy kicsit félre olvastad amit írtam.
Első tippem, hogy Synologyn sehogy ->kb. biztos voltam, hogy ezeket a parancsokat nem implementálták.
de belépsz ssh-> látod tudom, hogy van

Persze kellemes meglepetés lenne ha nem. 100% -ra nem tudom. -> mert nem voltam azért 100% biztos benne ...

[ Szerkesztve ]

(#40083) ttl2k6 válasza gyugyo79 (#40082) üzenetére


ttl2k6
újonc

Még kb. 1.5 éve volt smb3 probléma, ami miatt a windows mentések nem mentek, és akkor a Sylology szervíz segített, lehet, hogy most is egy megkeresést megérne a dolog, de ha másképp nem megy, akkor az írási jogot leszedem az archívról, vagy nekiugrok a windows acl-eknek a nason, de eddig nem úgy működött, mint ahogy le volt írva.

(#40084) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Van valaki aki DSM 5.2-n megcsinálta a "Lets Encrypt" tanúsítvány kérést, és frissítést ez a [leírás alapján] , és működik neki?

Vagy van valaki aki vállalkozna arra, hogy kipróbálja, mert nekem a visszaellenőrzésnél hibát ír, és nem tudom, hogy mi lehet a gond.

Már szét néztem a logot, de nem jövök rá.

No-ip-s ddns-t használok!

Ha kell a log, akkor privátban elküldöm.

Előre is köszönöm!

(#40085) krealon válasza Madwe (#40081) üzenetére


krealon
veterán

Halozati fogalmak tisztazasa:

publikus IP = az internetrol kozvetlenul elerheto IP = nem NAT-olt IP

privat IP = belsohalozati IP = szolgaltato altal biztositott, NAT-olt IP

fix IP = kezzel beallitott allando (nem valtozo) IP cim (lehet publikus vagy privat egyarant)

DHCP-vel kiosztott IP = a halozatra csatlakozo eszkoznek DHCP szerver altal DHCP folyaman kiosztott IP cim (ez is lehet publikus vagy privat egyarant)

dinamikus IP = automatikusan kioasztott IP, ami az egyes csatlakozasokkor eltero lehet (ez is lehet publikus vagy privat egyarant)

statikus DHCP IP = a csatlakozo halozati eszko MAC cime szerint a DHCP szerver mindig ugyanazt az IP-t osztja ki (ez is lehet publikus vagy privat egyarant)

[ Szerkesztve ]

(#40086) Melorin válasza sujgojo (#40062) üzenetére


Melorin
addikt

DDNS? :F

(#40087) Dolphine válasza tomic (#40061) üzenetére


Dolphine
addikt

A KODI is nagyon jó lejátszó. Én a DS218-al azt használom!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40088) Multibit válasza tomic (#40061) üzenetére


Multibit
veterán

A wifi már csak ilyen. Nem lehet rá alapozni. A környezeten nehéz változtatni (esetleg router áthelyezés), a kliens adott. Milyen wifi van a telefonban? Egy helyiségben van a telo és a router? Lehet, hogy csak az segít, ha alacsonyabb bitrátás filmeket nézel (egérmozin amúgy is felesleges az efhádé). Próbáltál más lejátszó programot a telefonon (ami jobban pufferel)?

(#40089) bendefeco válasza Dolphine (#40087) üzenetére


bendefeco
tag

Sziasztok.

Nekem a KODI nem teljes képernyőn jelenik meg. Full HD 32” tv. Xiaomi M3 tv boxom van. Csak ez az egy alkalmazás ami valamiért nem teljes képernyős.
Valaki járt már így?

(#40090) Melorin válasza bendefeco (#40089) üzenetére


Melorin
addikt

Van erre beállítás a kodiban csak meg kell keresni advanced módban, de erre van topik.

(#40091) sujgojo válasza Melorin (#40086) üzenetére


sujgojo
csendes tag

DDNS nem megy mert nincs publikus ip cimem. csak egy 192.168....
sajnos a szolgaltatoval remenytelen egyeztetni akar portforward akar ipv6 ugyeben.

(#40092) e90lci válasza tomic (#40064) üzenetére


e90lci
senior tag

"Ami érdekelne még,hogy hogyan kell,lehet a torrentet(letöltést)elindîtani telefonról vezérelve?"
[link]

(#40093) tomic válasza e90lci (#40092) üzenetére


tomic
addikt

Sikerült, köszönöm.

(#40094) Melorin válasza sujgojo (#40091) üzenetére


Melorin
addikt

Te egyáltalán hogy próbálod kideríteni a publikus IP címedet?
Milyen típusú neted van és szolgáltatód?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40095) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.
Megoldható-e?

1.A 2sz kötetet kiveszem a NAS-ból.
2.Beteszek helyére egy 3Tb winyót.
3.Rámásolom a teljes Kötet1-et.
4.Kiveszem a két lemezt.
5.Visszateszem a 3Tb-os lemezt mint Kötet1.
6. Melléteszem a Kötet2-t.

Működhet ez így?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#40096) Borisz76 válasza eszakas (#40095) üzenetére


Borisz76
veterán

Elviekben igen....de kevesebb lépésből is megoldható :

A jelenlegi kötet1 tartalmát másolod a kötet2-re.
Kötet1-t kiveszed és betolod helyette a használaton kívüli 3Tb-s lemezt.

Bár ekkor fordítva lesz a két lemez , ahhoz képest amit te írtál.
De ez lényegtelen mert úgy is külön kötet a két HDD.
Ez viszont tuti biztosan kivitelezhető! Ráadásul egyszerűbb!

Abban pedig nem vagyok biztos , hogy a jelenlegi kötet2-t ha visszateszed majd kötet1 helyére, hogy mi fog történni......lehet ,hogy egy migrálást is kell ekkor csinálnod ami megint csak nyűg.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40097) Pubszon


Pubszon
veterán

Több halókártyás NAS tulaj használja a gépet routerként?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40098) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Az SHR olyasmi, mint a Raid 5 csak spórolósabb és szofver alapú?
Érdemes használni?

Psn ID: sefter_hun

(#40099) Borisz76 válasza Sefter (#40098) üzenetére


Borisz76
veterán

Az SHR rugalmasabb mint a RAID5 !

2 fiókos NAS-ban az SHR olyan mint a RAID1, tükrözi az adatokat ezáltal biztosítja a lemezmeghibásodás elleni védelmet.

4 fiók vagy több esetén :

Azonos lemezméret - minden fiókban - esetén nincs különbség az SHR és a RAID5 között.

Eltérő méretű lemezek esetén az SHR több tárhyelyet biztosít.

Itt a Synology RAID kalkulátora. Játsz vele kicsit.

Valamint írtam is róla pár sort....

Spórolósabb szót nem tudom hová tenni....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40100) gyugyo79 válasza Sefter (#40098) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia! Nem.
SHR = Synology Hybrid RAID
A Raid 5 != "nem szoftver alapú raid" -el mert lehet az is.
A SHR is lehet Raid5 (meg sok minden másik "szabvány raid" is).
Ha elolvastad a linket lehet megérted mitől Hybrid, viszont azt, hogy érdemes e használni egy beugratós kérdés lehet. Nyilván valóan ha nem lenne érdemes használni akkor senki sem használná és a Synology elég nagy hülye lenne ha évek óta ennek ellenére ezt nyomatná.
Az más kérdés, hogy ki mit gondol akár a hybrid megoldásokról vagy akár a Raid5 ről is. Van aki egyiket se használná soha míg sokan megelégedéssel használják akár ezek kombinációját is akár tudva a lehetőségeit akár boldog tudatlanságban. Viszont azt, hogy neked mi a jó azt csak te tudhatod. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.