Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) Alex91 válasza fulton (#40800) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40802) Véreshurka válasza fulton (#40785) üzenetére


Véreshurka
senior tag

10e Ft-ot szánj még a rendszered mellé és vegyél egy S905/S905X-es Androidos mediaplayert, amit LibreElec-el használva egy nagyon jól működő rendszert kapnál.

(#40766) e90lci: tegnap lefekvéskor megnéztem a video-t, nagyon jónak tűnik. Viszont rögtön meg is akadt a szemem azon, hogy az ember vett valami + cuccot, amit a NAS USB-jébe kell kötni. Na már most a 918+-on pl. 2 db USB csati van, amiből az egyiken az UPS helyezkedik el, a másikat szabadon hagynám külső vinyónak. Vajon meglehet osztani USB hubbal az egyik csatlakozót?

El Psy Kongroo

(#40803) fulton válasza Alex91 (#40801) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm!!

(#40804) fulton válasza Véreshurka (#40802) üzenetére


fulton
addikt

Utána járok.

Hm van a tv-n play és xplay is, mi a különbség ?

[ Szerkesztve ]

(#40805) e90lci válasza Véreshurka (#40802) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
"Vajon meglehet osztani USB hubbal az egyik csatlakozót?"
Na most megfogtál. :Y Nekem 916+ van usb hub-ot még nem próbáltam.De adok egy tippet,vedd fel Maxx-al a kapcsolatot,neki 918+ van.Én úgy tudom ő használ Domoticz-ot is,ha jól tudom.Érdemben ő biztosan tud segíteni.

(#40806) #29810560 válasza fulton (#40799) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mindent be lehet állítani megosztáskor a 'Megosztott hivatkozások' ablakban. (Biztonságos megosztás DSM felhasználókkal, megosztás másokkal jelszóval, érvényesség időtartama stb.)

Sőt utólag is menedzselhető a DSM > File Station > Eszközök gomb > Megosztott hivatkozások kezelője menüpontban.

"Zene fájl-al is lehet ilyet?"

Bármilyen fájl lehet.
Sőt mappa is. A teljes mappa tömörítve tölthető le (ZIP), de a benne lévő fájlok egyesével tömörítés nélkül is.

Ezek alap dolgok. Javaslom kicsit olvasgass DSM felhasználói doksi/segédletet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40807) hackeeeee válasza IT user (#40793) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őőő.. Naszóval, lényegében ez a gond, nagyjából.

Csak Nekünk nem oldódik meg. Próbáltunk a win alatt azonos nevű felhasználót, a nason azonos névre felhasználót létrehozni, de akkor sem megy. Parancssorból sem megy, akkor is kéri a jelszót, akkor is, ha nincs a mappához jelszó.

Véleményem szubjektív...

(#40808) #29810560


#29810560
törölt tag

Megjelent nálam (DS414Slim) a Version: 6.1.6-15266 frissítés lehetősége.(Linux kernelt is érint és Samba-t is.)

Telepítette már valaki? Tapasztalat? :F

(#40809) fulton válasza #29810560 (#40806) üzenetére


fulton
addikt

KÖszi!

Sikerült feltenni a plex-t a tv-re, serveren is fut. Azonban, hiába rendelem hozzá a könyvtárat a nas-on, sem a laptopon sem a tv-n bejövő plex filmek könyvtárában semmit nem talál. Nem értem miért nem. Van tippetek?
A filmek könyvtárnál a tulajdonságainál a "plex" hozzárendeltem "olvasási jogkörhöz". De semmi...mintha nem látna benne semmit.

(#40810) gyugyo79 válasza fulton (#40809) üzenetére


gyugyo79
addikt

A plex webes felületén adtad hozzá?
Ott jól látszik?
http://192.168.x.x:32400

Otthon ról és a 192.168.x.x az a te NAS od ip címe.

[ Szerkesztve ]

(#40811) fulton válasza gyugyo79 (#40810) üzenetére


fulton
addikt

Leszedtem a nas-ra elsőnek.
Utána a Tv-re.
Aztán a tv-n elindítottam, ekkor kiirt egy kódot.
Majd a laptop böngészőjéből a nast megnyitotttam, "plex" és ott volt egy link neki, amire kattintottam. Bejött a plex bejelentkezés, beléptem. Majd ezt követően beírtam a böngészőbe a tv-n megjelenő linket és ott a 4 kódot.
Most a laptopon is és a tv-n is azonos fiókba vagyok bejelentkezve.
Sehol nem látom a filmet, sem a tv-n sem a laptop plex oldalán (belépve).

Smartshare egyébként látja a tv-n, játsza is. Tehát meg van osztva..

[ Szerkesztve ]

(#40812) #29810560 válasza Véreshurka (#40802) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Vajon meglehet osztani USB hubbal az egyik csatlakozót?"

Nálam meg volt osztva, mert nekem is kevés volt az USB port. Szám szerint 2 db, nekem meg 3 kellett.
Ezért a szünetmentest és a TV tunert elosztottam egy HUB-al. Működött, de a szünetmentes gyakran lekapcsolódott majd visszakapcsolódott. A TV tuner viszont jól/probléma mentesen működött.

... de, gyanítom inkább a terheléssel volt gond, mert passzív HUB volt és nem volt tápja és szerintem a két eszköz táplálására az egy elosztott USB port kevés volt.

(#40813) #29810560 válasza fulton (#40811) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Smart Share az DLNA, a Plex meg Plex. Két tök különböző dolog. A Plex-et be is kell állítani, nem olyan mint a DLNA, hogy semmit nem kell benne reszelni.

[ Szerkesztve ]

(#40814) gyugyo79 válasza fulton (#40811) üzenetére


gyugyo79
addikt

A könyvtárat nem a tv-t.
Nem elég, hogy a Synologys felületen adsz jogosultságot. A plexbe be is kell állítani...

(#40815) fulton válasza #29810560 (#40813) üzenetére


fulton
addikt

Én értem, csak arra céloztam hogy meg van osztva a video mappa.
De mit lehet még ezen állítani?
Logikusan mindent megcsináltam. Hacsak nem a haladón belül kell valamit majmolni. De így is hozni kellene szerintem.
---
közben telepített valami frissítést a Nas Ds218j, az nomális hogy 9 percet ír ujraindításnak? nem lehet hogy valahol valami delay van beállítva ? (amit ki lehetne venni)

[ Szerkesztve ]

(#40816) #29810560 válasza fulton (#40815) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Én értem, csak arra céloztam hogy meg van osztva a video mappa."

Szerintem nem érted. :N
A TV DLNA protokollja (LG Smart Share) a Médiaszerver alkalmazás indexelt mappáit deríti fel. Jogosultsági rendszere sincs. ... max. gyerekzár funkciója bizonyos tartalmak "védelmére".

A Plex meg a saját maga által képzett médiastruktúrát. A kettőnek az égvilágon semmi köze egymáshoz.

A Plex beállítását illetően - sajnos - nem tudok segíteni. Nálam fent van, egyszer kipróbáltam, de úgy éreztem, hogy nekem egy egyszerűbb rendszer is elég. Így maradtam a DLNA-nál. Az LG folyamatosan és hibamentesen lejátszik mindent, ami nekem kell.
... de, vannak itt Plex guruk, azok majd segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#40817) #56573440 válasza fulton (#40792) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: a plex telepítéskor nem konfigolható csak lokál hálóról. Vpn se játszik. Le van tiltva a távoli elérés, azt egedélyezni kell, onnantól okés.

2: a plex tud dlna szerverként is menni, de ugye azt pont tudja a nas is magától, szóval nem egy mondás, akkor lesz szép borítós felületed, ha a plex klienst használod.

Ésssss itt jön képbe a masszív szívás. A plex topikban is jól látszik, hogy az lg gyári plex kliense, egy határ használhatatlan trágya. De nem kicsit, hanem így nagyon. Arra készülj fel, hogy ha a tv-re le is szeded az appot, lejátszási gondjaid dögivel lesznek, ugyanis a kliens nem fér mindenhez hozzá jellemzően hw szinten, így azt látja, hogy az adott formátumot nem tudja a tv-d lejátszani. Innentől át kell kódolnia a szervernek emészthetőbb formátumba a videót, méghozzá real time. Ez jellemzően proci-t zabál, és a nasodban lévőnek annyi esélye van akárcsak egy 720p-s transzkódolásra mint Kiszel Tündének a jogi diplomára. Egyszerűen nem fog menni. És akkor még nem beszéltünk feliratokról pl, ami fix szívás lesz.

A kérdéskör feloldására 3 út létezik jelentleg:

1: törlöd a plexet és használod a gyári dsvideo-t ha a tv-dre van app
2: leszeded és kipróbálod az xplay-t ami jellemzően fényévekkel jobb mint a plex app és ugyanúgy megy. Viszont fizetős, 5 nap próbaidőd viszont van. Addig érdemes tesztelni, utána valami 2k.
3: külső lejátszó eszköz... Raspberry pi 3 + rasplex, megfelelő androidos box libreelec + pkc vagy plex pluginnal, apple tv/mi box/shield és társai.

Ha a tv-re van pl emby azzal is lehet futni egy kört, hátha azt jobban szereti.

A nem látom a filmeket-re. A kezdő képernyőn hozzáadtad a megfelelő mappákat a plexen belül, és megjelölted jól, hogy abban a mappában mit tárolsz? (filmek VAGY sorozatok). Arra figylej, hogy egy ömlesztett "download" mappából nem fogja helyesen kiszedni, hogy ez film ez sorozat, ez ez az évad ez meg oda, szét kell mindenképpen szedni a megfelelő típusokat külön mappába, és úgy hozzáadni. Ill ha utólag másolsz be oda fileokat, akkor kézzel kell frissíteni a plex megfelelő mappáját a webes felületen, vagy a szerver beállítások között az automata frissítést be kell kapcsolni ha változás történik. A változás viszont fontos, hogy alternatív torrent kliensek esetében nem biztos -biztos hogy nem- fut le rendesen, ha ds-el szeded le a filmet az triggereli a frissítést, míg pl tm-el nem szokása...

[ Szerkesztve ]

(#40818) Véreshurka válasza e90lci (#40805) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! Rákérdezek majd, azt hszem itt is tolja/tolta Novamaxx néven, de követem a blogját is...

(#40812) Mr. Janó: úgyis beakartam már szerezni egy aktív USB hubot, legalább már indok is lesz hozzá, hogy miért kéne :D Ha majd meglesz beszámolok a tapasztalatokról. Milyen típusú TV Tunert használsz?

(#40804) fulton: szerintem nem jársz rosszul egy ilyen kis készülékkel, és ha mégsem jön be nagyjából árában meg is lehet tőle szabadulni itt a hardver aprón (feltéve persze ha jól választassz :DD )

El Psy Kongroo

(#40819) Sanya válasza fulton (#40792) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha a DS video nem találta meg, akkor a plex sem fogja. valahogy mindkettő ugyanúgy dolgozik, ugyanonnan szedi le a borítókat, ugyanabból az adatbázisból keres.

120 darab film borítójának a megkeresése a webes felületén a dsvideónak kb 1 óra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40820) gyugyo79 válasza #56573440 (#40817) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én nem értem ezt a PLEX rossza LG TV-n mizériát. Tőlem 2 ismerős nézi távolról a tartalmat WebOs -es LG -vel 1 meg NetCast. Igaz ahogy nézem nem néznek csak szinkronos filmeket DE ezeket mind Direkt Stream vagy Direkt Play -be kérték le 0 transcode volt tőlük. Pedig most több hónapot vissza néztem a Tautulli ba.
Teljesen vegyes FHD/HD/SD filmek/sorozatok. Még a NetCast -osnak se volt az utóbbi 2 hónapba 1 transzkódja se.

Ebből én azért arra következtetek, hogy egy átlag usernek akkor csak jó lehet az is. Azt gondolom, hogy ez nem ilyen volt kapásból meg simán lehet valakinek rossz de azért ezt a 3 utat kicsit erősnek érzem.
Talán egy próbát lehet neki adni első körben nem ?

(#40821) #29810560 válasza Véreshurka (#40818) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Milyen típusú TV Tunert használsz?"

Komplex megoldást már kb. két éve. Én még DVBLogic brand néven vettem. A napokban álltak át az új brandre (TV Mosaic), de ez gyakorlatilag a régi csak továbbfejlesztve. (A tuner egyébkén a TVButler amit régen és most is árultak/nak. Ez a rendszer "saját" tunere, de nagyon sok másik tunerrel is működik pl. a közkedvelt HDHomeRun-al, ami nem USB-s hanem Ethernet LAN csatlakozós.)
Amúgy a régi szotver sem volt rossz de, ez az új még stabilabb streamet ad.

Sajnos 20 €-ba fog kerülni az átállás TV Mosaic-ra, mert én már kilógtam a free upgrade időszakból... de, úgy érzem megéri. :K

(#40822) Véreshurka válasza #29810560 (#40821) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R Ha nem is mostanában vennék, de érdekel a téma. Jól gondolom, hogy így a DS Video alkalmazásból lehet TV-t nézni? A kapcsolódó topikokat azt hiszem elkezdem majd olvasgatni.

El Psy Kongroo

(#40823) fulton válasza #56573440 (#40817) üzenetére


fulton
addikt

2k alatt azt érted , egyszeri 2.000 ft?
Az nem gond.
Tényleg gyorsabb az xplay.
Srácok, nem igaz :) már addig eljutottam hogy egy könyvtárat hozzá tudtam adni. De hiába adom hozzá a másik kettőt ugyan ugy, nem olvassa be a filmet. MIért?
Film 3D
Film HD
Film SD

A film 3D adtam hozzá elsőnek, majd sorba a többit. AZ elsőt beolvasta...a többit miért nem?
Rámegyek a könyvtár melletti kis lenyilló ablakra, majd könyvtár beolvasása, de semmi...nem látja.

(#40824) fulton válasza Sanya (#40819) üzenetére


fulton
addikt

Nekem nincs DS Video a tvre sajnos. Csak plex.
Egyébként a video station tökéletesen látja pl amit leszedtem mobilra. MInden könyvtárban lévő fájlt...
csak a tv-vel szívok még

(#40825) fulton


fulton
addikt

Javítsatok ki de mennyire normális az hogy nekem pl wifiről 4 esen van a jel erőség az 5 ből, és 5G n vagyok, 6 Mb/s másol csak laptopról NAs-ra.? ..sőt mostmár csak 2.4 mbyte/s
-------------
Még azt akartam kérdezni, futtasam én le ezt az "EZ Internet" alkalmazást?

(#40826) #29810560 válasza Véreshurka (#40822) üzenetére


#29810560
törölt tag

Saját TV Mosaic alkalmazással működik. Az alapverzió ingyenes, a Plus verzió 40 €, de a Plus 20 napig ingyenesen kipróbálható.
Élő TV műsor streamelése LAN-ra és Internetre bárhova a világban. TV műsor rögzítése - azonnal vagy programozottan (EPG ill. idő alapú programozás) - NAS-ra. Rögzített műsorok visszanézése, menedzselése. Stb. (Ingyenes Android app is van hozzá, az iOS még nem készült el.) Nézegesd a TV Mosaic site-ot minden le van írva! :K

A DS Videó sajnos nem kezel DVB-C tunereket, ezért régen nem működött a DTV opció benne. Sőt, le is kellet állítani, mert ütközött a "régi" DVBLink szerverrel.
... de, most az új TV Mosaic-nál úgy néz ki megoldottak valami kompatibilitást, mert be lehet kapcsolni a DTV opciót.
Én ugyan nem használom a DS Videó DTV-t, mert nekem elég a TV Mosaic, mint 3-rd party megoldás. :K

Mint írtam, a régi rendszert kb. két éve használom/használtam. Néztem már vele DIGI TV-t Görögországban, Lengyelországban és Csehországban is. Indítottam rögzítést ezekből az országokból, majd amikor ráértem visszanéztem őket pár órával később. Natív HD/SD streamet transzportál(t)/rögzít(ett) hibamentesen.
... és az új jobb, mint a régi. Kb. egy hete tesztelem és nagyon bejön. :K
Egy hátránya van. Nem kezel CI+-os DVB-C tunereket - igaz nem is nagyon van ilyen - így a DIGI kódolt adásait (pl. DIGI Film) nem tudom nézni vele.

[ Szerkesztve ]

(#40827) Multibit válasza fulton (#40825) üzenetére


Multibit
veterán

Át kéne szokni kábelre! Ha valaki nagy mennyiségű adatot másolgat, a wifi csak önszivatás :K

futtasam én le ezt az "EZ Internet" alkalmazást
Jaj! Azt inkább ne!

(#40828) gyugyo79 válasza #29810560 (#40826) üzenetére


gyugyo79
addikt

De jó, hogy ez írod, te át álltál már TVMosaic -ra, vagy még a DVBLink -et használod (NAS -on) ? Ha át álltál, neked jó a felvétel ? Már ha nem XMLTV -t használsz forrásnak. Hanem amit a DIGI küld a TP -ken . :)

[ Szerkesztve ]

(#40829) #29810560 válasza gyugyo79 (#40828) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, gyakorlatilag átálltam TVMosaic-ra. :K
Egyelőre a TVMosaic Plus-t a próba licensszel tesztelgetem, de ha letelik a 20 nap biztos kifizetem és upgradelem (még 15 nap van hátra).

Bár a DVBLink még fent van a NAS-on és párhuzamosan is használható lenne a TVMosaic-al, de mivel csak egy TV tunerem van leállítottam a DVBLink-et.

Vettem már fel DIGI EPG-vel is és igen, jó a felvétel.
Most épp az XMLTV sorozatfelvételét tesztelem, mert valaki egy másik fórumon azt kérdezte, hogy ez működik-e? Eddig működött annak ellenére, hogy csak 2 napos XMLTV alapú EPG-m van.

Pont most tettek fel új Build-et a Synology-hoz a TVMosaic download site-ra. Azt gondolom az elején még sok ilyen lesz. Biztos folyamatosan javítgatják a "hibákat" a felhasználói visszajelzések alapján. (... és az Android app is tegnap frissült.)

[ Szerkesztve ]

(#40830) gyugyo79 válasza #29810560 (#40829) üzenetére


gyugyo79
addikt

A fórumán küzdök Oberon -al az egyik javítás elvileg ezt orvosolta volna, de kb 1 napig volt csak jó nálam. Jól megjelenik az EPG meg nézni is lehet csak a felvétel nem működik.

Én már ráadásul átváltottam a licencemet ezért csak TVMosaic van.

[ Szerkesztve ]

(#40831) fulton válasza #56573440 (#40817) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a teljeskörű válaszod!

Plex-ről a véleményem, az xplex valóban jobb gyorsabb, lehet tekerni is...

Viszont, hiába oldottam meg mindent , könyvtárakat, most per pil beolvas minden filmet. De ha töltök hozzá le valamit, azt nem frissíti. igen bekapcsoltam a köyvtár beállításainál hogy automatikusan frissítsen ha változás van. De semmi..

Ami tökéletesen szinkronizál, az a SmartShare, és a Video Station. (utóbbit mobilon ellenőriztem le) rögtön megjelent a film benne amit leszedtem. Tv-n pedig a smart share-n szintén.
Plex-en nem. Baker hogy nem jön össze. De sajnálom hogy a video station nem elérhető LG--n

(#40832) #56573440 válasza fulton (#40831) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha be van pipálva a "Update my library automatically" mellett a box, akkor bizony kéne neki. Nem instant a történet, mert egy 10 másodperc kell neki, amire talál is valamit vagy több függően attól, hogy mi van, ill érdekes kérdés, hogy ha kézzel rányomsz, akkor megtalálja e.

A másik, hogy egyszerre csak egy keresés futhat. Tehát ha még dolgozik az egyik mappán, és te a másikat frissíted, akkor az majd az első után lesz felnyalva.

gyugyo79: Én elhiszem, hogy alapvetően másnak jó. Én csak azt mondom, hogy a plex topik tanulsága szerint meg sok sebből vérzik. Pl volt akinél a tekerés után széthullott a hang/kép. De a feliratok kezelése pl fixen szar, és transzkódoltat akármit csinálsz. Függetlenül attól hogy most plex vagy nem plex, én tartom, hogy egy külső eszközzel évekig kvajól el lehet lenni, és mindent is tud majd, nem mint a gyári smart, hogy holnap vagy jön frissítés hozzá, vagy nem, és ha épp nem, vagy leveszik az appot, akkor semmit se tehetsz. 10k körül szinte minden szívástól mented meg magad, azért az nem a világ vége mostanában ;)

(#40833) #29810560 válasza gyugyo79 (#40830) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Én már ráadásul átváltottam a licencemet ezért csak TVMosaic van."

Én ennél óvatosabb vagyok. Addig sosem váltok, amíg alaposan le nem tesztelem az újat.
(Láttam, hogy az upgrade 50%-os kedvezményéért cserébe elveszik a régi licensz. Lehet, hogy nekem 40 €-t is megér, hogy egyelőre talonban maradjon a régi DVBLogic.)

Egyébként kár izgulni, az elején biztos lesznek gyermekbetegségek, de alapvetően jó az új TVMosaic Plus szoftver.

Anno a DVBLink is ilyen volt - pl. az elején baromi instabil volt a stream, folyton kockásodott, ráadásul nálam az Android app "összeveszett" a HEOS android app-jával - de, a frissítések révén egyre jobb lett és most, hogy "halottnak nyilvánították" - a "Meghalt a király, éljen a király!" szlogennel - ereje teljében múlt ki.

(#40834) gyugyo79 válasza #29810560 (#40833) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam otthon van egy 4 tuneres (2dbC/2dbS2) meg egy 2 tuneres (1dbC/1dbS2) -es enigmás box amik atom stabilak ez csak játék. A tunerjük miatt (TVButler)vettem meg a softvert mert a 2 összevonva olcsó volt. Mert azt alapból ismeri az android TV, PLEX (synologyn is) is ezért minden képen ki akartam próbálni. Szóval izgulni annyira nem izgulok inkább csak érdekelnek ezek nagyon szeretek elbohóckodni velük. Most éppen a NAS -on futó PLEX -et tesztelgetem, milyen TV-zésre :)

[ Szerkesztve ]

(#40835) Varszegig válasza gyugyo79 (#40834) üzenetére


Varszegig
veterán

A NAS-os plex tv-re jó lehetne, ha tudná a magyar guide-okat. Anélkül kicsit vicces, mert a magyar csatornákhoz lehet pl. társítani a román műsort:)

(#40836) gyugyo79 válasza Varszegig (#40835) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én kicseréltem egy svájci szolgáltató *.ini -jét.
/var/packages/Plex Media Server/target/Resources/Tuner/Shared/scanners/dvbc/transponders/
Itt a 5041.ini -ben ezt kell beírni az helyett ami van :
[SATTYPE]
1=5041
2=DVB-C Hungary (Digi HU)
3=CH

[DVB]
0=25
1=114500,v,6000,,QAM256
2=121500,v,6000,,QAM256
3=128500,v,6000,,QAM256
4=135500,v,6000,,QAM256
5=346000,v,6900,,QAM256
6=354000,v,6900,,QAM256
7=362000,v,6900,,QAM256
8=370000,v,6900,,QAM256
9=378000,v,6900,,QAM256
10=386000,v,6900,,QAM256
11=394000,v,6900,,QAM256
12=402000,v,6900,,QAM256
13=410000,v,6900,,QAM256
14=698000,v,6900,,QAM256
15=706000,v,6900,,QAM256
16=714000,v,6900,,QAM256
17=722000,v,6900,,QAM256
18=730000,v,6900,,QAM256
19=738000,v,6900,,QAM256
20=746000,v,6900,,QAM256
21=754000,v,6900,,QAM256
22=762000,v,6900,,QAM256
23=770000,v,6900,,QAM256
24=778000,v,6900,,QAM256
25=786000,v,6900,,QAM256

Így 100% le lehet a DIGI-t keresni. Svájcot kell választani és ott lesz a Digi HU ha abba cseréled. Plex leállítás / indítás kell, a csere után, hogy belolvassa az új adatokat.
Az XMLTV -fájlt feladat időzítővel le lehet szedni :
wget http://epg.gravi.hu/guide.xml -O /volume1/Plex/guide.xml

Utána ezt kell megadni /volume1/Plex/guide.xml xmltv forrásnak.
Ezzel lehet párosítani a csatornákat és kész.

[ Szerkesztve ]

(#40837) Varszegig válasza gyugyo79 (#40836) üzenetére


Varszegig
veterán

Köszi. Kipróbálom. Korábban azt is megcsináltam, hogy nem wget-tel leszedem az xml-t, hanem több napra előre legenerálom saját nas-ra, de meg kell néznem hogy is volt pontosan. De mindenképp izgalmas dolog ez, megnézzük:)

(#40838) WaterWave


WaterWave
veterán

6.1.6 feltelepítve.. eddig hibamentes

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40839) gyugyo79 válasza Varszegig (#40837) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit nem írtam, hogy amivel a tunert használod előtte állítsd le meg a PLEX -et is és utána indítsd a PLEX-et (érdemes ekkor módosítani az *.ini -t), mert PLD DVBLink be tudta lockloni a tunert ha futott. Viszont ha áll akkor biztos nem tréfál meg :)
Az xmltv -t most amíg nézegetem beraktam napi letöltésre. De ha megtetszene amire most még kicsi az esély tuti csinálnék saját xml-t mert a PLEX -be vagy a HD vagy a SD adóhoz rendelsz egy forrást az guid.xml -ből ezért vagy egyik vagy másik van ebbe a letölthetőbe (meg van ez is de ez volt amikor nem volt jó http://epg.koditvepg.com/HU/guide.xml). Ami sima használathoz lehet elég is lenne mert minek az sd de itt azért én pld azért választottam sd-ket mert azt könnyebb streamelni butított változatba távoli eléréshez ezért jó ha van sd is ugyan abból :) ...

[ Szerkesztve ]

(#40840) Essejó válasza fulton (#40799) üzenetére


Essejó
veterán

Bekapcsolod a biztonságos megosztás engedélyezését, és akkor jelszót is tudsz hozzá rendelni, és csak a jelszó birtokában lehet letölteni. Egyébként meg rajtad múlik kivel osztod meg és mit, igen zenét is, mondom bármit, de tudod jogvédett tartalmak megosztása.......
Időbeli korlátozásról nem tudok, de csinálsz a megosztáson belül egy üres mappát amibe berakod a megosztani kívánt fájlokat. Aztán x idő (nap, óra) elteltével törlöd a mappát vagy a tartalmát, és máris nem él a link amit küldtél róla.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#40841) FordFair válasza Multibit (#40765) üzenetére


FordFair
tag

Köszi a választ!
Visszaolvasok...

(#40842) fulton


fulton
addikt

összefoglaló alapján átírtam a port számot , bekapcsoltam hogy http irányitson https -re.
Azonban most ha be akarok lépni azt írja ki, "nem biztonságos, és a https át van húzva. Mit csináltam rosszul? vagy ennek ilyennek kell lennie?

(#40843) #56573440 válasza fulton (#40842) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha httpsre keresel itt, elég hamar kikopi a megoldást...

Egyébként meg.

(#40844) fulton válasza #56573440 (#40843) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm, sajnos ez magas nekem.
A tanusitványnál "tartomány név, email , alany alternativ neve" ide mit írhatok? mind1?
bocsi srácok csak szeretném biztonságban tudni a nas-t amennyire lehet, de nagyon idegen ez a talaj nekem.

[ Szerkesztve ]

(#40845) #56573440 válasza fulton (#40844) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nézd meg a képes leírást, és rájössz ;)

De az én kommentemben is benne van... Alternatív nem kell, írja is szerintem hogy opcionális.

[ Szerkesztve ]

(#40846) fulton válasza #56573440 (#40845) üzenetére


fulton
addikt

Próbálom de egyelőre idegen az egész. miért is jó ez nekem?

Az összefoglalóban leírtakat is próbálom járni végig, ott mikor azt írja hazsnos fix ip címet adni neki, az csak a belépés miatt van nem? Biztonság szempontból jobb a dinamikus ip (ami változik) nemde?
Én csak telóról quickconnectről lépek be ha távol vagyok, azt is két lépcsős azonosítással. Idegen pc-ről soha nem fogok belépni, csak itthoni gépről lesz a nas megnyitva. Ilyen esetben elég a biztonsághoz ez?:

Feltettem a virusirtót, két azonosításos belépést, belépéseket korlátoztam 5 alkalomra (jut eszembe automatikusan, vagy valahol be kell állítanom hogy kapjak email ertesítést a behatolási kísérletről?)
Valamin átírta random a portokat http és https nél az ott lévő 5000 és 5001 ről.
Mit javasolnátok még?

(#40847) #56573440 válasza fulton (#40846) üzenetére


#56573440
törölt tag

Fix ipt te csak a belső hálózaton tudsz állítani, és az kell is. A külsőt azt a szolgáltató osztja, és alap esetben dinamikus, kérésre és pénzért kaphatsz fixet.

A fix ip nem a qc miatt kell, hanem ha mentesen kívül kell másra is, pl tortentezni, akkor a portokat a routeren forwardolni kell. Az meg ha a nas ipje nem fix szívás lesz.

(#40848) fulton


fulton
addikt

** ez nekem nagyon magas amit leírtál. Uh..
Akkor lényegében menjek a rouer beálltásaihoz és ahol a mac cim alapján megtalálom a nas-t adak meg neki egy saját fix ip címet a kereten belül. Majd restart a router.

[ Szerkesztve ]

(#40849) fulton válasza #56573440 (#40847) üzenetére


fulton
addikt

A hálózatokon belül, a hálózati interface nél, a lan-ra ha rámegyek majd szerkesztés, azt látom kézi konfigurálás használata van beírt IP vel...akkor ezek szerint ez fix igaz? (bocsi a zöld kérdésért)

(#40850) csizo


csizo
tag

Segítség!Frissítettem a DS116 op.rendszerét és azóta nem érem el nast.A net és a hdd visszajelző világít a statusz nem.A főkapcsoló kék ledje villog.Próbáltam a syno finddal keresni,de nem találja a hálózaton.Assistant sem talál semmit.Mit csináljak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.