Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Borisz76 válasza MrCsiT (#39249) üzenetére


Borisz76
veterán

A külső USB-s lemezre simán lehet mentést beállítani és a usb3.0-s csatinak hála gyors is lesz.

A Hyper Backup alkalmazással időzíthető, hogy mikor és mit szeretnél menteni.
Sőt a változásokat is menti úgy , hogy közben nem pazarolja a tárhelyet.

Win alá kell hozzá a a Hyper Bacup Explorer , hogy lásd a tartalmat.

Mod :

Az USBCopy még akár jó is lehet....ha a NAS a támogatott listában is szerepel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39252) gyugyo79 válasza MrCsiT (#39250) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az USB -re sima linux parancsokkal (cp) is át tudod másolni a feladat időzítő használatával. Annyira kell figyelni, hogy az adott USB -s eszköz rá legyen dugva. Meg a parancs megírásakor is hasznos ha ott van mert az USB -s HDD -ket is számozza és uuid -hez köti azt. Szóval ha rotáni szeretnél kettőt akkor a páros napokra pld. a az usb1 -hez kell a másoló szkriptet futtatni a páratlanokon meg a 2 -hez meg ugye a megírásban is segít ha tudod a jó nevet ...

[ Szerkesztve ]

(#39253) MrCsiT válasza gyugyo79 (#39252) üzenetére


MrCsiT
addikt

Max azt lehet garantálni az adott helyzetben, hogy pl. este 8-kor LESZ rádugva egy USB-s hdd a NAS-ra, (netán még hogy az a mappanév is meglesz, ami a felvett célmappa a feladatban) de hogy melyik és milyen uidd-vel, azt már nem.
Nekem az kellene, hogy HA van rádugva eszköz, akkor kezdjen másolni - nyilván ha nincs rádugva, akkor nem tud - és ne álljon le hisztizni azon, hogy "jajj, ez is N terás meg amikor a feladatot felvették is N terás volt, de a kettő nem azonos, eltérés error"?!

(és azért lehetne jó az USBCopy-s megoldás, mert a Copy gombos NAS-okon akár a gombnyomáshoz rendelhető a feladat indítása, tehát a DSM-be belépés nélkül is elvégezhető a másolás, bár ha ütemezem időpontra akkor még ez sem kell. Egyszerű felhasználók használnák a megoldást, bármilyen parancs futtatás kb. kizárt.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39254) Borisz76


Borisz76
veterán

Az RSS letöltéshez írtam pár példát a blogban. ( Még nem publikus mert nem végleges. )
A hozzáértők lessék már meg !
Köszi !

- Tesztelő cím
Ide írjuk be a keresendő nevet ami előreláthatólag a jövőben érkezik az RSS csatornán.

- Találatok
Itt lehet a konkrét keresési szűrést beállítani.

- Nincs találat
Ide beírt feltételek teljesülése esetén nem kerül letöltésre az anyag.

Kitöltés után a Szűrő tesztelése gombra kattintva ellenőrizhető az eredmény :
Zöld pipa és "Találat" felirat jelzi ha jó a szűrés.
A kitöltésnél karaktereket vagy komplett részeket lehet helyettesírteni a " * "-al ( csillag ).

Pár példa a működésre :

1.
Tesztelő cím : bármilyen szöveg...défgjlhdfgjklhgfklfjh
Találatok :
Nincs találat :
A jövőben felkerülő bármilyen torrent esetén elindul a letöltés....
Mert nincs szűkítve a Találatok rész !

2.
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03E*[ Sorozat ( HUN HD )]
Találatok :Rick.and.Morty.S03E*[ Sorozat ( HUN HD )]
Nincs találat :
A jövőben felkerülő epizódok kerülnek letöltésre E02, E03 stb..
Mivel a "Nincs találat" rész nincs kitöltve ezért letöltődik az összes :
- 720p-s és 1080p-s változat.
- Ha több "csapat" is kiadja a saját verzióját, akkor azok is letöltődnek.
- HDTV , WEBRip , BDRip verziók is.

3.
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03E*[ Sorozat ( HUN HD )]
Találatok :Rick.and.Morty.S03E*[ Sorozat ( HUN HD )]
Nincs találat :1080p
Az 1080p-s változatok kiesnek.

4.
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03*[ Sorozat ( HUN HD )]
Találatok :Rick.and.Morty.S03*[ Sorozat ( HUN HD )]
Nincs találat :1080p
Ha kivesszük a S03E* részből az "E" betűt, akkor a jövőben megjelenő összes 720p-s variáció lejön a Sorozat HD HUN kategóriából. A külön feltett epizódok valamint - amint teljes lesz az évad - a feltett évadpack is lejön !

Kerestem az oldalon egy olyan sorozatot angolul , SD felbontásban amiből több csapat is készít rls-t.
The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-SVA
The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-KILLERS

5.
Tesztelő cím :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Találatok :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Nincs találat :
Így letöltődik :
- A sorozat újonnan felkerülő ősszes része
- Mindkét csapattól

6.
Tesztelő cím :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Találatok :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Nincs találat :KILLERS
Ezzel a módszerrel a KILLERS rls-t kizártuk.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39255) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39254) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem jó.

2.
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03E02.720p.AMZN.WEBRip.x264.HUN.ENG-nIk [Sorozat (HUN HD)]
Találatok :Rick.and.Morty.S03E*[ Sorozat ( HUN HD )]
Nincs találat :
A jövőben felkerülő epizódok kerülnek letöltésre E02, E03 stb..
Mivel a "Nincs találat" rész nincs kitöltve ezért letöltődik az összes :
- 720p-s és 1080p-s változat.
- Ha több "csapat" is kiadja a saját verzióját, akkor azok is letöltődnek.
- HDTV , WEBRip , BDRip verziók is.
vagy
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03E02.1080p.AMZN.WEB-DL.H.264.HUN.ENG-nIk [Sorozat (HUN HD)]

Ahogy az oldalon az RSS -be szerepel. Nyilván a E03 fog majd legközelebb felkerülni és aki akarja azt át is írhatja. A többi ok.

3.
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03E02.720p.AMZN.WEBRip.x264.HUN.ENG-nIk [Sorozat (HUN HD)]

4.
Tesztelő cím :Rick.and.Morty.S03E02.720p.AMZN.WEBRip.x264.HUN.ENG-nIk [Sorozat (HUN HD)]

..................
"The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-SVA
The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-KILLERS"
Amik az RSS -ben így néznek ki :
The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-SVA [ Sorozat ( ENG SD )]
The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-KILLERS [ Sorozat ( ENG SD )]

Ezért :
5.
Tesztelő cím :The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-KILLERS [ Sorozat ( ENG SD )]
Találatok :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Nincs találat :
Így letöltődik :
- A sorozat újonnan felkerülő összes része
- Mindkét csapattól
.....................
vagy
Tesztelő cím :The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-SVA [ Sorozat ( ENG SD )]


6.
Tesztelő cím :The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-KILLERS [ Sorozat ( ENG SD )]
Találatok :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Nincs találat :KILLERS
Ezzel a módszerrel a KILLERS rls-t kizártuk. Ezért erre nincs találatod ad.
De ha így ellenőrizzük :
6.
Tesztelő cím :The.Flash.2014.S04E13.HDTV.x264-SVA [ Sorozat ( ENG SD )]
Találatok :The.Flash.2014.S04E*[ Sorozat ( ENG SD )]
Nincs találat :KILLERS
Akkor találatod ad így látjuk, hogy az lesz amit szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

(#39256) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39255) üzenetére


Borisz76
veterán

Tehát a Tesztelő cím sorba a rls teljes neve kell a kategóriával.
Találatok sornál pedig jó a csillagos verzió mert ugye ott a változó epizód számot helyettesíti a csillag.

Beírom a változtatásokat és publikussá teszem.
Aztán menet közben még alakítok rajta.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39257) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39256) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tesztelni valamennyire valós adattal érdemes, mivel azt nem lehet tudni, hogy biztos, hogy fog felkerülni a következő ezért csak előző már létezővel lehet jól tesztelni hisz valószínű, hogy a következő is úgy kerül majd fel hisz egy szabályt követni kell a feltöltőknek.
Sorozatoknál főleg amiből már van 1-2 évad egyszerű. Filmeknél is azért ha megnézünk párat rá lehet jönni, hogy hogy lehet biztosan jól szűrni rá.

Ha ugyan azt írod a teszthez mint amivel tesztelsz az csak ha logikusan végig gondolod is mindig rossz lesz hisz persze, hogy egyezést fog vissza adni ;)

Ezért másoltam az RSS -ből amikor mutattam.

[ Szerkesztve ]

(#39258) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39257) üzenetére


Borisz76
veterán

Én meg publikussá tettem azt ami eddig elkészül az irományból.

Synology DSM 6 - RSS beállítása : Download Station + nCORE

Természetesen jelezzétek ha van benne valahol hiba !
Mert ugye pont ez lenne a lényeg, hogy végre minden infó korrektül egy helyen megtalálható legyen.
Küldhettek még példát más kategóriára is ! ...ha van kedvetek és időtök.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39259) Dolphine válasza Borisz76 (#39258) üzenetére


Dolphine
addikt

RSS lehíváshoz ez az oldal is használható:
Link

Itt már eleve kategóriára és sorozatcímre lehet szűrni, nálam így van beállítva.
Ez is egy járható út ;)

A példát meg nem igazán értem, mivel ha egy epizódból két külön rls jelenik meg, az dupla lenne.
A példában szereplő Flash rész (S04E13) KILLERS rls csapat része nincs is fenn :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39260) Borisz76 válasza Dolphine (#39259) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor azt a rls-t menet közben törölték.
Mikor én néztem még fent volt.

Na nézzük :

Ha jól gondolom és csinálom :

A linkelt oldalon fent a "Kategória szűrő" feliratra kattintok.
Mondjuk a Sorozatok HD HUN kategóriát kiválasztom.
Az alatta megjelenő 3 db színes négyszögből nekem a középső kell :
RSS Link ( Jobb klikk a link címének másolása )

A kimásolt linket a DS-RSS részénél a nagy kék " + " jelnél hozzá lehet adni.
Ebben jelennek meg a kritériumnak megfelelő találatok.

Ahogy nézem egészen 1 adott sorozatra is le lehet így szűkíteni a keresést.
Nem is rossz.....

Szerintem ezt is bele fogom írni mert ez kevésbé komplikált.
Mert eleve szűrt adatokat adunk a DS-RSS-nek.

Mondjuk ha csak 1 db kiválasztott sorozat URL-jét adom meg ( iZombi Sorozat HD HUN ) a DS-RSS-ben megjelenő találatok 2 variációt dobnak csak : 720p és 1080p.
Ezt meg már könnyű tovább szűrni és letölteni.

Már csak 1 kérdés merült fel bennem :
Így hogyan azonosít az oldal engem ?
Mert a már leírt példában a passkey-el azonosítani tud engem.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39261) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39260) üzenetére


gyugyo79
addikt

Annyi, hogy az már egy változtatott RSS-t ad a DS -nek. Leszedi a nC kategória jelölését. Ezért ha tovább akarja valaki szűrni akkor annak megfelelően kell.

[ Szerkesztve ]

(#39262) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39261) üzenetére


Borisz76
veterán

És az azonosítás ?
Itt nem kellett passkey-t megadni.

Most dobtam hozzá a : A mi kis falunk sorozatot.
Listázza is szépen az 1080i és a 720p verziókat.
Gondolom a szűrésnél ( Találat ) meg elég a 720p-t beírni ha azt akarom letölteni.

Most kipróbáltam és csak egy 404.php-t dobott :)
Tehát kell egy bejelentkezést / azonosítást végrehajtani előtte.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39263) Dolphine válasza Borisz76 (#39262) üzenetére


Dolphine
addikt

De meglehet, csak máshogy! ;)
A finders oldalon, nem az RSS linket kéred, hanem az utorrent linket.
Ilyet ad:

Oda beírod a passkey, vagy utólag és azt másolod be a DS-hez.


Utána már menni fog és nem lesz 404 ;)

A Te példádnál maradva, a Mi kis falunk esetében, hogyha a Findersnél a Series HD HUN-t választottad, akkor a nincs találatnál csak az 1080i-t kell megadnod, hogy azt ne töltse le. Alapból így 720P-ben töltődik le a fájl.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39264) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39262) üzenetére


gyugyo79
addikt

A második felét meg is válaszolták az első kérdésedre meg igen a válasz.

(#39265) Borisz76


Borisz76
veterán

Kösz fiúk ! :R

Megy az RSS leírásba....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39266) Dolphine válasza Borisz76 (#39265) üzenetére


Dolphine
addikt

gyugyo79 érdeme, nekem is Ő mutatta meg! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39267) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Lenne egy kérdésem , tervezek telepíteni egy XPEology-t és lenne egy kérdésem!

Jelenleg asztali pc-n mezzomoval van megosztva a film és a Samsung TV-n úgy nézem a filmet. Source gomb megnyom , megjelenik forrás ként a Mezzmo ott pedig kitallozom a kívánt filmet.

kérdés egyszerű

NAS-ra ugye tudok DLNA szervert telepíteni , ugyanígy működik ez ? Használja valaki így esetleg a rendszert?

(#39268) Borisz76 válasza petir (#39267) üzenetére


Borisz76
veterán

Annó kipróbáltam....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39269) petir válasza Borisz76 (#39268) üzenetére


petir
senior tag

Szóval akkor megy :) Tekerni enged?

(#39270) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

egy 216j-nek mennyi körülbelül a max letöltési sebessége a torrentnél?

(#39271) Borisz76 válasza petir (#39269) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudom - régen volt már a próba - de mindjárt meglesem a kedvedért.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39272) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39265) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor itt a Feldolgozás Normál kifejezésekkel -hez is egy kis induló infó ha valakit érdekel.
Például ha valaki le akarja szedni az összes 2017 -es felkerülő BDrip -et magyarul SD felbontásban.
Akkor az így néz ki:

2017.*.[b-bB-B][d-dD-D][r-rR-R][i-iI-I][p-pP-P].x264.* \[Film \(HUN SD\)\]|2017.[b-bB-B][d-dD-D][r-rR-R][i-iI-I][p-pP-P].x264.* \[Film \(HUN SD\)\]

Ez 2 részből ás és egy | karakter választja el jelentése vagy, tehát vagy teljesül az első vagy a második és így tovább egymás után rakhatunk több feltételt.
Jelen példában az első feltétel az ha a 2017 után még szerepel valami infó pld.: CUSTOM,READ.NFO,RETAiL stb. arra is találatod ad a második rész a | karakter után meg azokra ad találatod amik után nincs ilyen írva. A BDRip azért van így írva mert a kis nagy betűkel szoktak variálni és az így van lekezelve mivel a itt már kis - nagy betű érzékeny a keresés. A kategória jelölésnél meg a / karakterek azért kellenek mert a zárójelnek és a szögletes zárójelnek is az álló vonalhoz hasonlóan funkciója van a RegExp -nél és így kell megadni, hogy ne mint operátor kezelje őket. Ha valaki belevág ezekre figyelni kell.
Szóval akkor megvan, hogy mi kell a Találathoz. De mi van ha nekünk nem kell a UNRATED, RETAiL, CUSTOM verzió? Akkor használjuk a Nincs találat részt és a | operátorral elválasztva beírjuk ezeket, de itt is előjöhet a kis nagy betű ezért :
[u-uU-U][n-nN-N][r-rR-R][a-aA-A][t-tT-T][e-eE-E][d-dD-D]|[r-rR-R][e-eE-E][t-tT-T][a-aA-A][i-iI-I][l-lL-L]|[c-cC-C][u-uU-U][s-sS-S][t-tT-T][o-oO-O][m-mM-M]

Természetesen ugyan így lehet a HD filmekre is írni meg igazából ha valaki megértette a hogyan -t bármire.

2017.*[b-bB-B][l-lL-L][u-uU-U]-[r-rR-R][a-aA-A][y-yY-Y].* \[Film \(HUN HD\)\]|2017.*[b-bB-B][l-lL-L][u-uU-U][r-rR-R][a-aA-A][y-yY-Y].* \[Film \(HUN HD\)\]

Regular Expression -hez egy kis leírás amivel simán el lehet indulni.
Amiket írtam tesztelje aki használná mert lehet elgépeltem valamit stb. arra biztos jó, hogy lássátok hogy hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#39273) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39272) üzenetére


Borisz76
veterán

A hozzászólásodat belinkeltem a bejegyzésben ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39274) Borisz76 válasza petir (#39269) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A TV-m egy Samsung UE55F6470SS.

Távkapcsolója : Kép.

A kis távvezérlőn vannak dedikált Play / Pause és tekerő gombok.
A Play/Pause működik a tekerők nem.
Viszont a távkapcs közepén vannak a menüben lépkedésre szolgáló nyilak.
Azokkal jobbra / balra azaz előre és hátra lehet tekerni a fimben.
Egy nyomásra kb 10 mp-t ugrik a film az adott irányba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39275) WaterWave válasza gyugyo79 (#39272) üzenetére


WaterWave
veterán

végre tudjuk az rss szurés lényegét.. köszi :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39276) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#39272) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a szűrő használatos kész még írd le azt is, hogy ha az oldalon csinálva vannak könyvjelzők akkor azok is beállíthatók, úgy, hogy rögtön egy könyvtárba letöltődjön ami ahhoz hozzá van adva, az már egyszerűbb de hasznos lehet azoknak akiknek nem rögtön kell amit kinéznek az oldalon hanem ráér egy RSS frissítésnyit :)

Persze ha lesz majd kedved :)

[ Szerkesztve ]

(#39277) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39276) üzenetére


Borisz76
veterán

Rendben!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39278) WaterWave


WaterWave
veterán

Egyben segits mert nem tiszta....

találatokhoz bertam ezt:
2017.*[b-bB-B][l-lL-L][u-uU-U]-[r-rR-R][a-aA-A][y-yY-Y].* \[Film \(HUN HD\)\]|2017.*[b-bB-B][l-lL-L][u-uU-U][r-rR-R][a-aA-A][y-yY-Y].* \[Film \(HUN HD\)\]

Névhez mit kell beirnom?

2o17 ben feltöltött csak hd anyagot akarom kilistáztatni azaz szurni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39279) gyugyo79 válasza WaterWave (#39278) üzenetére


gyugyo79
addikt

A név mindegy az jelenik meg ott a listában. Az a szűrő neve.
DE ezt így óvatosan mert az összes felkerülőt szedi! A 720p-1080p-2160p -s változatot amiből felkerül mind a 3.
Legalább a nincs találathoz ezek közül írd be amiket hagyjon ki még írd be :
720p|2160p
720p|1080p
2160p|1080p

De a múltba nem keres csak majd ami új felkerül arra fog működni. A beállított időnként a DS frissíti az RSS -t és amikor felkerül olyan amire találat van azt letölti oda ahova beállítottad.

[ Szerkesztve ]

(#39280) WaterWave válasza gyugyo79 (#39279) üzenetére


WaterWave
veterán

jó... de nekem nem szur... frissitettem kiadott 1o3 elemet, de ez a 1o3 elem az elmult 1o3 feltöltés a lapon...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39281) WaterWave válasza gyugyo79 (#39279) üzenetére


WaterWave
veterán

értem de olyat nem lehet hogy az rss szürésnél mikor passkeyyel kilistáztatom csak a 2o17 és 2o18 as hd filmeket jelenitse meg olyan formábn hogy majd én eldöntöm hogy le akarom-e tölteni vagy sem?? magyarul csak listázza ki

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39282) gyugyo79 válasza WaterWave (#39281) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem olyat nem.Eleve az RSS csak egy bizonyos ideig visszamenőleg tartalmazza az adatokat. Szóval nem a komplett oldal.
De ha felrakod a keresőt a BT kereséshez utána beírod a keresőbe, hogy 2017 Blu és szépen ki lesz ez listázva (a 18 -asokhoz meg 2018 Blu ) a Blu-Ray és BluRay miatt írj csak Blu -t mert volt amikor valaki - jellel írta nem tudom miért ... ;)
Ja és a kategóriák is kezelve vannak az jobbra fent választható pld.: a HD/HU ...
nc kereső

[ Szerkesztve ]

(#39283) Borisz76 válasza WaterWave (#39281) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg amit a fiúk linkeltek oldalon csinálsz egy ilyet :

Értelem szerűen a kategória Film HUN HD
Könytárnévhez : 2017 vagy 2018

Majd a kapott találatot ( Utorrentes link + passkey ) beilleszted a DS RSS-be.
Kilistázza a találatokat és "manuálisan" válogatsz.

2018-ra ezt dobja : 5 találat !!! Lehet idő kell még frissít, pedig rányomtam a frissítésre.

Gyorsban kipróbáltam de a 2017-s verzióra is csak 10 találatot dob.

Valami nem kerek....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39284) Helioport


Helioport
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segedelemre lenne szükségem.
Kaptam kipróbálásra egy DS115J NAS-t, a problémám a következő.
Itthon UPC 500-as net van, Compal féle Connect Box-szal, muzsikál szépen.

A probléma, hogy mikor rádugom a NAS-t, semmi nem történik. Bekapcsol a NAS, elindul, de HÁTUL, a doboz hátulján a LAN jelző zöld/sárga jelző sem világít, ezzel együtt a Connect Boxon sem, kábelt 5 félét kipróbáltam.
Nincs kapcsolat. :(
Elé teszek egy gigabit switch-et, sehol semmi, nincs kapocs.
find.synology.com nem találja.
telepített synology assistant nem találja.
Lehet, valamit a Connect boxon kéne beállítani, de nem tudom, merre induljak, a NAS-t meg nem érem el sehogy. :F :F :F

A vicc, hogy visszavisszük haverhoz, szalad minden, röfög, mozog, villog...

Előzetesen is köszönöm a segítséget! :R

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#39285) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39283) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az oldalon a két NBA -t se hozza ha rákeresel (mert sorozat) :)
Vagyis én rászűrtem az összes 2018 - Film - HD/HU -ra és azok meg se jelennek mint találat

[ Szerkesztve ]

(#39286) Borisz76 válasza Helioport (#39284) üzenetére


Borisz76
veterán

Szinte biztos, hogy a routerek különbsége ( más tartományban osztanak IP címeket ) a ludas.
Elképzelhető, hogy a havernál kapott IP-t ( a NAS-ban , pontosabban a telepített DSM-ben ) fix-re állította.

A NAS indulás után ezt a fix IP-t kéri a routertől.
Csak sajna a te routered egészen más tartományból osztogatja a szabad IP-ket.

Lehet tévedek....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39287) Rosep válasza Csabroncka (#39082) üzenetére


Rosep
senior tag

És ez hol a bánatban van mert már órák óta keresem, de nem találom. Lehet én vagyok a vak és nem szúrja ki a szememet...

(#39288) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39285) üzenetére


Borisz76
veterán

Közben ha van időd nézz már rá a bejegyzésre.
A vége a szűrés résznél jó lett e......

Ha jól rémlik azt írtad, hogy ide már nem kell beírni a kategóriát :
[ Sorozat ( HUN HD )]
Mert eleve csak az jön benne.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39289) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39288) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem nagyon emeld ki az
"Összes elem automatikus letöltése részt hagyjuk üresen !"
mert aki azt benézi az pórul járhat.

A végén az iZombie -s résznél így is jó de az is elég ha csak a találat vagy csak a nincs találat van kitöltve.

Ha gondolod + infó.

Ha így van keresve akkor a * karakter egy "JollyJoker" helyettesítő ami többször is használható.

Példa a Rick.and.Morty.S03E02.1080p.AMZN.WEB-DL.H.264.HUN.ENG-nIk [Sorozat (HUN HD)] -ra

Találat: Rick*Morty.S03E* [Sorozat (HUN HD)]

így is jó szóval az első * az helyettesíti a .and. részt a második * az 02.1080p.AMZN.WEB-DL.H.264.HUN.ENG-nIk részt.
Tehát ezeken a helyeken bármi lehet ezért ha olyanra keresünk amit nem tudunk pontosan, hogy fog kikerülni így lehet a találati esélyt növelni.

(#39290) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39289) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm!
Javítva és kiegészítve.

Már csak a "Könyvjelzős" megoldás maradt amit bele kell tenni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39291) petir válasza Borisz76 (#39274) üzenetére


petir
senior tag

Köszönöm szépen akkor asszem lassan telepítek :)

(#39292) WaterWave válasza Borisz76 (#39283) üzenetére


WaterWave
veterán

Az lenne jó ha mondjuk csak a Film --- HD HUN anyagot listázná ki nekem, de akkor igy nem lehet... mert engem csak ezek érdekelnének

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39293) Dolphine válasza WaterWave (#39292) üzenetére


Dolphine
addikt

Kilistázni, kilistázza, csak az a baj, hogy nem az összes 2017-es filmet fogod látni, hanem csak azokat, amiket egy bizonyos ideje feltöltöttek. Az RSS egy idő után frissül így eltűnik. :F Nem tudom, hogy az oldal alapértelmezetten mennyi RSS sort kezel. Pl. beállítod a 2017-es filmekre az RSS-t. Az utóbbi hétre (nem tudom mennyi időre vissza ugrik) megjelenik, de amikor frissül, az utolsók eltünnek. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39294) claire78 válasza claire78 (#39136) üzenetére


claire78
senior tag

Moments

"Helyeknél nekem héber? karaktereket ír ki, ez nálad is megvan?"

Mai frissítés, ezt javították. Belerakták a HyperBackup mentési lehetőséget.
De egyéb hasznos dolgot én nem vettem észre a kezelőfelületen. :(

Böngészőben miért nem lehet pl. távolítani a nézetet? Mint mobilon, nap-hónap-év nézet.

Valahogy ezt a közös mappa kezelést megoldhatnák.
Pl. egy családban a gyerekről készült fotókat -melyet mindkét szülő készít- egy helyen lehetne kezelni.
Vagy egy Upload mappa, ahová több felhasználó tölt fel.

[ Szerkesztve ]

(#39295) eszakas válasza claire78 (#39294) üzenetére


eszakas
senior tag

Gondolom ezért "BETA" még mert fejlesztik. Írj nekik miket hiányolsz hátha megcsinálják :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#39296) eszakas


eszakas
senior tag

Más.

Adott egy 216play UPS-re kötöttem azóta nem megy le hibernációba a NAS. Most tesztelem hogy kikapcsol-e 20 percet írt üzemidőre eltelt 20 perc lement 12%-ra az aksi. További 50 perce 12%-on áll és üzemel a NAS. Mit tanácsoltok állítsak be időt a nas kikapcsolásra vagy maradjon "Alacsony akkumulátorszint" a beállítás?
És a hibernálást felejtsem el /éjszaka kikapcsol, reggel bekapcsol ütemezés szerint/ ?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#39297) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok!

Valakinek van ötlete, hogy iphone esetében miért nem megy az ipsec vpn a dsm-mel? Asztali win10-zel megy, bár ott is csak tanúsítvánnyal, de érdekes módon sehol sem kell kiválasztani semmilyen tanúsítványt. Iphone anélkül el sem engedi menteni, hogy a tanúsítványt kiválasztanám. Ha a telefonon lévő bármilyen tanúsítványt kiválasztom, akkor értelemszerűen nem működik.

Tehát preshared key-jel sehogy sem megy, tanúsítvánnyal is csak windows-on. Valakinek ötlet? Köszi!

(#39298) Borisz76


Borisz76
veterán

Úgy gondolom, hogy készen van az anyag :

RSS beállítása : Download Station + nCORE

Az utolsó bekezdéssel ( Könyvjelzős módszer ) most lettem készen.

Ha van még ötlet tanács, jöhet !
Valamint ha hibát találtok , akkor is jelezzétek!

Mod : Nem gondoltam volna , hogy ilyen hosszúra nyúlik.... :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39299) olajbogyo válasza Borisz76 (#39298) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszönet a rengeteg munkáért, amit beleteszel/tesztek, hogy mi "egyszerű" halandók is megértsük a nélkületek "megérthetetlent"...!

:R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#39300) Pubszon


Pubszon
veterán

KStar szünetmentest támogatja a DSM?
A kompatibilitási listában nincs, de attól függetlenül lehetséges.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.