Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) WaterWave válasza maci25 (#39149) üzenetére


WaterWave
veterán

mi bajod vele?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39152) maci25 válasza WaterWave (#39151) üzenetére


maci25
aktív tag

Röviden: ds cloud telefonon- bár kb a synology open vpn gyengesége volt az amikor kezdtem kiábrándulni a synoból.
110j vel kezdtem és 215j fojtattam, jó stabil rendszernek tartottam, most viszont mintha béta verziós volna a stable is. Frissítés után ez nem megy az akad, stb,stb. 110j és 215j volt, hogy el is felejtettem az admin jelszót mert kb 6 hónapig be sem léptem.

Na meg persze, hogy szerintem van valami a synonak a hdd kezelésével manapság. Kivágott 2 db hdd anélkül, hogy asztaliban azóta is bármi hibája jelentkezne. Az meg, hogy kb semmit nem mond róla a dsm, hogy ugyan mi a fene baja van vele.

[ Szerkesztve ]

(#39153) Borisz76 válasza Borisz76 (#39125) üzenetére


Borisz76
veterán

Pont ma elmélkedtük , hogy milyen , melyik HDD ajánlott.....
Melyik a legmegbízhatóbb HDD - PH cikk.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39154) WaterWave válasza maci25 (#39152) üzenetére


WaterWave
veterán

én megvárnám a 6.2 végleges frissitést és ugy megnézni... kb sztem március eleje

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39155) dkess válasza klambi (#39127) üzenetére


dkess
őstag

Igen, én használok Btfrs file rendszert és a ráépülő szolgáltatásokat. Aránylag fiatal file rendszer. Net -en utánaolvasva pont e miatt éles (főleg nagy-) céges környezetbe nem használják még. A működési elve miatt is talán az az általános vélemény, hogy a töredezettségre a teljesítmény szempontjából vizsgálva jobban érzékeny illetve idővel pont e miatt is a teljesítménye (reszponzibilitás/sebesség) valamivel jobban visszaesik elméletileg. Értelemszerűen, ha jelentős arányban pl. filmek vagy egyéb nem túl gyakran változó adat van, akkor ez nem túl jelentős. A mindennapokban ezt észre sem veszem – igaz én bő egy hónapja használom. Alapvetően csupa pozitív tapasztalatokról tudok beszámolni.

Én alapvetően a Cloud Station Server/Sync és a Snapshot Replication alkalmazásokat használom, mely szervesen ráépül a Btfrs nyújtotta előnyökre. A koncepció a következő – a defult felhasználói csoportok mellett egy ’csalad’ nevű. Felhasználók létrehozva szülőknek, húgomnak és sógornak meg egy külön nekem is (mely nem admin) és mindenki a ’csalad’ csoportba. Jogosultságok beállítva mindenkinek – a mappákhoz is.

Mappák: van egy ’csalad’ mappa (100 GB kvóta) – ehhez a ’csalad’ felhasználói csoport tagjai teljes jogosultságot kapnak. Plussz mindenki saját mappát is kapott, melyhez csak Neki van teljes elérési jogosultsága (kvóta igények szerint – 300-800 GB között). A NAS –ról letölthető a Cloud Station Server alkalmazásból a Cloud Station Sync (van külön csak Backup – egetrengető különbségek nincsenek) letölthető és telepítve a delikvensek gépeire (ez egy Windows kliens program). Nem eszik sok erőforrást és beépül a file kezelőbe. Ezen program az adott felhasználóval és jelszót megadva mindenkinél két mappát ér el a fentebbiek alapján:

- csalad,
- a saját mappája.

Mind a kettőre szinkronizálás beállítva. Ez azt jelenti például, hogy amennyiben valaki bemásol egy adag fényképet/videót a ’csalad’ mappába, akkor az mindenkinél letöltődik, ha éppen nem szünetelteti a klienst vagy nem állította le. A szinkronizáció első alkalommal sok időt elvitt – később inkrementális (csak a változások kerülnek szinkronizálásra) alapokon már nem. Torrent mappát vagy nagy adag kis file –t nem érdemes folyamatos szinkron mellett az érintett mappákra ráengedni – a folyamatos különbségszámítgatás mellett visszafogja a másolás sebességét rendesen. Ennek alapja, hogy pl. a file legkisebb módosítása esetén (pl. torrent letöltögetés) a file egy változatát különbözeti módszerrel elmenti. Komoly probléma nincs – csak lassulás a másolásban (amennyiben a klienst szünetelteted kicsit és visszakapcsolod, akkor az sem).

A NAS –on azt, hogy egyes file verziókból (módosítás esetén) mennyit tároljon azt a NAS –on a Cloud Station Serverben állíthatod (alapértelmezés: 32, ha jól emlékszem, de ez sok – jóval kevesebb is elég). Mivel a kliens beépül a Win filekezelésébe – így jobbklikk és kiválasztva a megfelelő korábbi verziót visszaállítható egy korábbi verzió az adott file –ból (dátum és időt látsz hozzá). Törölt (Windows lomtárból törölt file –t is) file –t is könnyedén visszaállíthatsz. Azaz a Cloud Station megoldás szinkronizálásra/backupra jó illetve file –ok (nem mappák vagy meghajtó) korábbi vagy törölt verziójának visszaállítására. A ’csalad’ mappára csak szinkronizáció van beállítva – korábbi verziók megtartása nem (azaz gyakorlatilag küldés-fogadásra használjuk csak és addig maradnak a file –ok, amíg valaki ki nem törli). Minden egyes mappára eltérő változat darabszámok illetve szabály állítható.

A felszinkronizált egyéni mappákról a NAS –on a Snapshot Replication alkalmazás segítségével pillanatképeket készíthetsz. Minden mappához eltérő egyedi szabályokkal (pillanatkép rögzítésének frekvenciája). A korábbi időpontok mentéseit tallózhatod vagy visszaállíthatod (akár mint egy sima másolás) a NAS –on vagy, ha felcsatolod SMB meghajtóként, akkor akár a Windows file kezelőben is. Alábbi képen látható, hogy a NAS lomtárából is tudsz visszaállítani illetve korábbi pillanatfelvételeket tallózni – azokból kimásolni vagy akár az egészet visszaállítani. Az alábbi képből is látható, hogy milyen szabály van a saját meghajtómra például a pillanatképek tekintetében:

- félóránként pillanatkép készítése,
- ezek közül óránkénti napi utolsó 12 db (12 óra) kerül megtartásra folyamatosan,
- mainál régebbiek közül napi egy kerül megtartásra egy héten keresztül,
- ezt követően havi egy féléven keresztül,
- félévnél régebbi vagy éves mentést nem tartok meg jelenlegi beállítás alapján, de ez is módosítható akár.

A NAS –t ezek minimálisan dolgoztatják meg. Amikor első alkalommal mindenki egyszerre szinkronizált (többszáz GB interneten keresztül + a saját dolgaim felmásolása) akkor persze tekerte a HDD –ket. Mindenkinél 100/100 Mbit/s internet (nálam hamarosan 500/200), de ez folyamatos üzemben már nem annyira releváns.

Azaz:

- Cloud Station – én szinkronizációra és file verziók kezelésére (törölt file –ok kezelése) használom. Azaz egyes file –ok kezelésére hatékony,
- Snapshot Replication – pillanatképek készítése a szinkronizált adatokról. Ez mappák/meghajtók együttes kezelésekor hatékony (bár file szinten tallózható/kezelhető/visszaálltható is akár). Hosszabb távú archiválás céljára Nálam.

Mivel a szülők és húgomék más fizikai helyszínen vannak – ezért az Ő szemükből ez:

- saját személyes felhő,
- off-site backup (azaz más helyszínen archiválás leegyszerűsítve).

(#39156) momoxp válasza e90lci (#38994) üzenetére


momoxp
tag

Köszi szépen! Beállítottam jól működik! Egy-két kérdésem még lenne:
Mi a Dinamikus és a Statikus között a különbség?
Amúgy mennyi az ideális sebesség?
Nálam most
Running a 400MB file write on Y: 5 times...
Iteration 1: 92,53 MB/sec
Iteration 2: 86,26 MB/sec
Iteration 3: 88,85 MB/sec
Iteration 4: 92,71 MB/sec
Iteration 5: 93,39 MB/sec
-----------------------------
Average (W): 90,75 MB/sec
-----------------------------
Running a 400MB file read on Y: 5 times...
Iteration 1: 104,69 MB/sec
Iteration 2: 101,22 MB/sec
Iteration 3: 97,83 MB/sec
Iteration 4: 99,69 MB/sec
Iteration 5: 91,76 MB/sec
-----------------------------
Average (R): 99,04 MB/sec
-----------------------------

[ Szerkesztve ]

(#39157) #56573440 válasza maci25 (#39152) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azok a lemezek mik voltak milyen felállásban? Én se ma kezdtem a synot, és eddig még nem hullott ki ok nélkül semmi...

Olyan már volt, hogy smart szerint pl raw read error rate ok volt, de látszott, hogy jelentősen nőtt. Mittomen 200-as limit volt talán, és 100+ volt. Értelem szerűen nem várta meg, hogy totálisan kihulljon...

Másnak is volt itt ilyen, kidobta, lementette a smartrol a képet, visszatette, pár nap után kidobta, osszenezte, nőtt valamelyik érték sokat.

(#39158) crips15 válasza Borisz76 (#39148) üzenetére


crips15
csendes tag

Igen kevertem a szezont.... A DS-re gondoltam és nem a Get-re. Megnéztem a linket amit küldtél. Nagyon korrekt és felhasználóbarát. Köszi.

(#39159) #54657280 válasza nooop (#39019) üzenetére


#54657280
törölt tag

Több, mint 3 év használat után (27545 óra, 257 bekapcsolással) = nulla hiba. 2017 márciusában a DS412+ NAS-omat le is ejtettem bekapcsolva kb. 15 centi magasból - kicsúszott a kezemből. Utána mind a 4 HDD átköltözött a DS918-ba, mégsincs semmi problémám velük.

Nekem ez a típus van: WD40EFRX-68WT0N0

[ Szerkesztve ]

(#39160) maci25 válasza #56573440 (#39157) üzenetére


maci25
aktív tag

1tb lemez volt de márkája már passz.
Milyen felállásban kérdésed gondolom a raid dologra volt. Semmi, 1 lemez be dsm telepítés(jelenleg ez egy ssd) konfig meg hasonlók. 2 lemez be formáz, alkalmazások telepítése erre a lemezre.3 lemez dettó. A 2 lehetne most akár raidben is mert a 3 nincs használatban egyenlőre. 4 lemez - biztonsági mentéseknek . Alap elképzelés az volt, hogy a 4 lemez csak a mentés idejére lesz bent. De mivel a ds cloud nem megy megfelelően ezért nem lett száműzve az onedrive. Itt bőven elférnek a mentések és az aktuális képek.(1tb + ha minden igaz még 4 tb)
Kb 6 hónapig nem volt synom, viszont volt wines telefonom. Na az egy állom volt, minden eszközön mondhatni, hogy egy rendszer futott . Tavaszi virág volt :W Okokat nem kell mondani szerintem.
Vagy a mult idővel megszépül, bár nem hiszem, de lett a 918 és droidos telefon.
Hát valahogy már nem éreztem azt az érzést mint annak idején

Na igen, a kiesett lemezt öcsém azóta is kínozza rendesen. Játékokat arra telepíti. Meg se nyikkan. A másik kiesett lemez az csak ugy összeomlott nak jelezte a nas töröltem javítottam nem segített rajta. Levél nehezék lett .

[ Szerkesztve ]

(#39161) e90lci válasza momoxp (#39156) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Itt leírják ettől szebben én sem tudnám.(mondjuk német,de Chrome lefordítja ha nem beszélsz németül)Hogy mi az ideális nem tudom pontosan,de szerintem a te értékeid jók.Nálam stabilitás miatt van.Ha az asszony másol fel a gyerekről képeket vagy videót a nasra,akkor ne hisztizzen hogy lassú,meg csak ugrál a sebesség össze vissza. ;]

(#39162) daniel2121 válasza e90lci (#39161) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ugye jelenleg két lemez van nekem shr-ben. Hol kell beállítanom, hogy ha új tartalom kerül fel az egyik lemezre akkor az szinkronizálva legyen a 2. lemezen is?

(#39163) Borisz76 válasza daniel2121 (#39162) üzenetére


Borisz76
veterán

És a 2 lemez SHR-ben 1 kötetet alkot ?
Mert akkor tükrözve vannak az adatok , alapból, minden.
Külön nem kell vele foglalkoznod , mert amint másolsz valamit a kötetre azt a rendszer mindkét lemezre menti.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39164) daniel2121 válasza Borisz76 (#39163) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi akkor rendben.

(#39165) seger válasza claire78 (#39136) üzenetére


seger
addikt

Mi a PS?

(#39166) gyugyo79 válasza seger (#39165) üzenetére


gyugyo79
addikt

Photo Station

(#39167) seger válasza gyugyo79 (#39166) üzenetére


seger
addikt

Jaaaa. Köszi :)

(#39168) seger válasza maci25 (#39149) üzenetére


seger
addikt

Mi lett az utód? Ha szabad kérdezni...

(#39169) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül hogyan tudnám a file stationnel böngészni a helyi gépen lévő fájlaimat?

Bepipáltam a file stationnél ezt az opciót, restart minden megvolt, mégsem tudom böngészni őket.
Pedig egyszer régebben már megcsináltam.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#39170) gyugyo79 válasza ggg666 (#39169) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak IE alól és a java engedélyezés után megy.

(#39171) ggg666 válasza gyugyo79 (#39170) üzenetére


ggg666
őstag

Távoli elérésen keresztül nem is tudom böngészni a fájlokat a PC-n?

(#39172) gyugyo79 válasza ggg666 (#39171) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát az a gép érhető így el amin belépsz és a böngésző fut.Így egyszerűbben lehet másolni a gép meg a Synology közt fájlokat, de ez a gép lehet a világon bárhol. A kérdés erre irányul vagy egy otthoni gép megosztott tartalmára ?

[ Szerkesztve ]

(#39173) ggg666 válasza gyugyo79 (#39172) üzenetére


ggg666
őstag

Van egy ilyen opció a file stationben, hogy helyi fájlok tallózása. És akkor az adott hálózaton belüli gép tartalmát lehetne a file stationnal böngészni, de sehogy sem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#39174) gyugyo79 válasza ggg666 (#39173) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az az amit írtam.
Ez:

Be/ Ki kapcsolás után kell egy böngésző frissítést nyomni , hogy életbe lépjen. Olyan böngésző kell amiben fut a java ami a populáris naprakészek közül szerintem csak a IE.

[ Szerkesztve ]

(#39175) MrCsiT


MrCsiT
addikt

WD Gold 6TB vinyóra vajon miért írja a DSM a tároláskezelőnél hogy "Becsült élettartam: - " (igen, egy vonal van mögötte.) :F

Nyilván teljesen hibátlan a lemez.. Nem ismerné?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39176) ggg666 válasza gyugyo79 (#39174) üzenetére


ggg666
őstag

Ez kellene, de nem jelenik meg.

(#39177) gyugyo79 válasza MrCsiT (#39175) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem mindhez ezt írja szerencsére :)
Az a nagyon sok van még hátrát jelenti.

(#39178) MrCsiT válasza ggg666 (#39176) üzenetére


MrCsiT
addikt

böngésző? Nálam nincs most IE, és másban valóban nálam sem működik.

gyugyo79: na jó, de akkor az SSD-mre miért írja, hogy 100%? Mert nem 100%? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39179) ggg666 válasza gyugyo79 (#39174) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi sikerült, de még egy olyan gondom lenne, hogy windows-os mappát vagy hdd-t fel tudok csatolni a nasra valahogy?

(#39180) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Vinyó cserén vagyok túl. A régi 2TB-s hdd-t rádugtam külső vinyóként, hogy majd átmásolom a szükséges dolgokat. Látni látja a NAS, de a File Station-be nem látom.

Üdv: Mocsokba

(#39181) gyugyo79 válasza ggg666 (#39179) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, admin jogú felhasználóval az eszközök fülnél a következő kell neked : Távoli mappa telepítése és itt a CIFS megosztott mappa.

(#39182) gyugyo79 válasza MrCsiT (#39178) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az SSD elhasználódása az pontosan kiolvasható a HDD élettartalma becsülhető csak. Ott az SSD -nél nem hátralévő időt ír mert az is csak becsülhető lenne hanem állapotot.

Mocsokba
Annak a Usernek van joga olvasni az USB -s eszközöket amivel nézed ?
Vezérlőpult ->külső eszköz->beállítások.
Alapból azt hiszem mindenki kap de lehet hogy nem nem emlékszem :/ és ez csak egy tipp

[ Szerkesztve ]

(#39183) Borisz76 válasza Mocsokba (#39180) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen nas , hány lemezzel és milyen kötet ?

Vezérlőpult / Külső eszközök / Formázás : ( Ext4 vagy Fat32 lehet )
Ez után fogja látni a NAS is.

Mivel a NAS-ban volt ezért most több ( 3 db ) partició is van rajta.
- Rendszer ( DSM )
- Gyorsítótár
- Adat

Nálam így mutatta a DS918+ -ból kivett majd USB-n rádugott 2 Tb-s lemezt :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39184) ggg666 válasza gyugyo79 (#39181) üzenetére


ggg666
őstag

És az elérési utat azt hogyan kell beírnom, mondjuk a c vagy d meghajtó esetén?
\\192.168.2.42\

[ Szerkesztve ]

(#39185) gyugyo79 válasza ggg666 (#39184) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez nem jó kérdés. De amúgy úgy amilyen néven megosztottad és ott a példa a kis kék i -betűnél...
DE komplett meghajtót ne ossz meg pláne ne a C -t !
Szóval ha a D meghajtón csinálsz egy megosztott mappát aminek megosztási névnek azt adod, hogy D és a géped ip címe az 192.168.0.50 akkor
\\192.168.0.50\D
javítottam

[ Szerkesztve ]

(#39186) WaterWave válasza ggg666 (#39169) üzenetére


WaterWave
veterán

Most próbáltam ki én is.. firefox alól és chrome alól nem megy... De sima bugos IE alol megy. Fel is jön egy ablak, hogy futtatom-e a java alkalmazást, ha allow-ra mész onnantól látod a gépedet...
Mondjuk ezt az opcióját a file stationnek nem tudtam úgyhogy loptam tőled és marad :D Mondjuk az lenne tuti, ha menne java nélkül is firefox-al

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39187) ggg666 válasza gyugyo79 (#39185) üzenetére


ggg666
őstag

Létrehoztam egy üres megosztott mappát, de ebbe a hibába futottam.

[ Szerkesztve ]

(#39188) #29810560 válasza ggg666 (#39187) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Csatlakoztatás a következőhöz: mappa kell, hogy üres legyen.

(#39189) gyugyo79 válasza ggg666 (#39187) üzenetére


gyugyo79
addikt

A NAS -on amit kiválasztottál az nem lehet gyökér megosztott (azért nem üres szerintem mert ott a kuka de ha azt törlöd majd írja ezt)

(#39190) ggg666 válasza #29810560 (#39188) üzenetére


ggg666
őstag

Na talán sikerült megoldanom azt is, de csak akkor tudom a megosztott mappát csatlakoztatni, ha a windowsos gépen bejelentkezéshez jelszót használok?
Vagy annélkül is mehet?

(#39191) #29810560 válasza ggg666 (#39190) üzenetére


#29810560
törölt tag

"... de csak akkor tudom a megosztott mappát csatlakoztatni, ha a windowsos gépen bejelentkezéshez jelszót használok?"

Passz!

Én még életemben nem használtam olyan számítógépet/IT cuccot amin lett volna lehetőség account létrehozására és ne lett volna rajta.

(#39192) gyugyo79 válasza ggg666 (#39190) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom, lehet megeszi ha be van kapcsolva a fn/jelszó nélküli bejelentkezés és "mindenkit" hozzá adtad írás/olvasás joggal. Akkor is lehet kell egy guest -et írni mint user a bejelentkező részhez. Létező felhasználót használva megy azt tudom.
Ami biztos, hogy olyan Win10 -hez nem lehet csatlakozni amiben az SMB 1 ki van kapcsolva már. Vissza kell hozzá kapcsolni a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#39193) lacy86


lacy86
addikt

Help pls,

Toltottem le NAS-ra egy UHD filmet.
Tele van bdmw fajlal.
Ezt milyen progival tudom *.mkv-ra osszerakni?
( nem talalok normalis programot )

Koszi

(#39194) Borisz76 válasza lacy86 (#39193) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem véletlenül BDMV mappa , azon belül STREAM mappa amiben .m2ts fájlok vannak ?
A legnagyobb méretű .m2ts általában maga a filmfájl.
Így néz ki egy BD lemez ....

Mondjuk az UHD BD lehet más mappaszerkezetet és fájlstruktúrát használ.

Amúgy a Media Player Classic - Home Cinema viszi....

Az MKVToolNix-el pedig remekül lehet muxolni, darabolni, összefűzni. Én sokszor használom. Főleg hang és feliratsáv muxolására.
Mod:
Meglestem és a támogatott fáljformátumok között szerepel a .bdmv

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39195) Mocsokba válasza Borisz76 (#39183) üzenetére


Mocsokba
tag

Nálam is így látja:

Akkor nem is tudok róla másolni? Csak PC-n keresztül fog menni?

Üdv: Mocsokba

(#39196) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Adott egy DS115 mint média és file szerver. Win10 alatt látszik a hálózatok között

Ugyan ezt és így mostanában Win7-en nem tudom elérni. Mit kellene tennem?(új win telepítés nem megoldható munkagép is egyben)
Azonos munkacsoporton vannak. Eddig látszott,de mostanában már nem.

DSM verzió: 6.1.5-15254

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#39197) Borisz76 válasza Mocsokba (#39195) üzenetére


Borisz76
veterán

Megint kérdezem. :
Milyen nas, hány lemez, milyen kötet volt az eredeti felállás?
Hogyan csináltad a lemezcserét?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39198) IT user válasza Zerdal (#39196) üzenetére


IT user
tag

Ez a Windows hálózat-kezelésének a hibája. Próbálj rákeresni a NAS nevére a hálózaton, és ha megvan, akkor a megosztott mappát csatold fel meghajtóként.

(#39199) Mocsokba válasza Borisz76 (#39197) üzenetére


Mocsokba
tag

216j, egy lemez van benne, egy is volt.

Kivettem a régit és beraktam az újra. DSM újra telepítés.

Üdv: Mocsokba

(#39200) Multibit válasza Mocsokba (#39199) üzenetére


Multibit
veterán

Miért vetted ki a régit? Benne hagyhattad volna, úgy egyszerűbb a másolás az új lemezre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.