Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Mocsokba válasza Multibit (#39200) üzenetére


Mocsokba
tag

Kritikus hibát írt a NAS, bár most nézve HD sentinel szerint 100/98% , 1 bad sektor-ral.

Visszarakom szerintem és akkor megpróbálom úgy.

Üdv: Mocsokba

(#39202) Borisz76 válasza Mocsokba (#39201) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak abba a fiókba tedd amiben eredetileg is volt....
Ha szerencséd van , akkor simán feláll a rendszer.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39203) Zerdal válasza IT user (#39198) üzenetére


Zerdal
tag

Próbáltam. Nem talált semmit.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#39204) Mocsokba


Mocsokba
tag

Transmission telepítésénél ebbe a hibába ütköztem:

Üdv: Mocsokba

(#39205) Mocsokba válasza Mocsokba (#39204) üzenetére


Mocsokba
tag

Ez már nem aktuális, köszönöm.

Üdv: Mocsokba

(#39206) WaterWave


WaterWave
veterán

Frissült a Photo Station és az antivirus... Jöhetne már a 6.2 végleges...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39207) IT user válasza Zerdal (#39203) üzenetére


IT user
tag

Ha a SMB-t használsz, és van fent Total Commander, akkor annak a parancssorába próbáld beírni a következő parancsot, persze a te NAS-od IP címével.
cd \\192.168.2.41\

Szerk.: vagy a Windows fájlkezelő címsorába simán az IP címet, így: \\192.168.2.41\
IP helyett próbálhatod a NAS nevét is, de az IP-vel gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#39208) lacy86 válasza Borisz76 (#39194) üzenetére


lacy86
addikt

Megprobalom ezt a progit.
Koszi

(#39209) klambi


klambi
addikt

Hogy tudjátok ezeket magyarul használni... én agyérgörcsöt kapnék :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39210) Pubszon


Pubszon
veterán

Van a NAS-on rengeteg film.
Hogy tudom újra seed sorba rakni a DS-el?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39211) Borisz76 válasza Pubszon (#39210) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Bent vannak a DS-ben ? Futnak ?
Mert akkor csak a lista fölötti Fáljnév, letöltési sebesség , feltöltési sebesség....stb fülre kell kattintani.
A sor végén 3 db pötty van, ott lehet még hozzáadni , hogy milyen oszlopok jelenjenek meg.
Egy fülre 2* is lehet kattintani és akkor vált növekvő és csökkenő sorrendek között.

Ha nem fut mint feladat , akkor a létrehozott letöltési mappádba másold vissza eredeti néven és eredeti mappaszerkezettel az anyagot majd add hozzá a torrent fájlt.
Mivel a letöltös mappádban ott az állomány nem letölti hanem első körben ellenörzi az anyagot.
Ha 100%-ra stimmel , akkor beáll seedbe.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39212) Pubszon válasza Borisz76 (#39211) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem, köszi!
Ki is próbálom egyel.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39213) vtechun válasza Borisz76 (#39211) üzenetére


vtechun
veterán

Symlink létrehozására van mód valamilyen módon? Mert akkor elég lenne azt létrehozni a letöltési mappában, rámutatva a tényleges mappára, nem?

(#39214) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A MailPlus -t használja valaki? HOgy működik?

Van egy saját domaines emailcímem, de kicsi a tárhelye. Jó lenne arra, hogy ez a mail pluson keresztül a nas tárhelyének erejéig jó legyen kiváltani pl. a gmailt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39215) Csabroncka válasza V.Stryker (#39214) üzenetére


Csabroncka
addikt

Keress privátban elmondom....

"in medias res"

(#39216) seger válasza Csabroncka (#39215) üzenetére


seger
addikt

Ha erről lenne egy kis leírás, engem is érdekelne!

[ Szerkesztve ]

(#39217) Csabroncka válasza seger (#39216) üzenetére


Csabroncka
addikt

Csak részben tudom, egyébként sajnos, az egész beállítást nem.

Közel 1 éve sikerült a cégnél beállítanom a Mailplust (17 kliensfiók fut egyszerre), jól használható, viszont külső pop3 szerverrel használjuk. Ennek azért megvan az előnye hiszen egy nagy tárhelyszolgáltatónál nem áll le a levelezőrendszer, míg nálunk ezer féle ok lehet és nem kellene, hogy eldobálódjanak a levelek.

Ami biztos, hogy kliensként alkalmazva nálunk bevált, lenne egy-két dolog amit javíthatnának benne, de használható.

Beszélek Borisszal hátha tud segíteni a mailserver-es rész összeállításával.

Sajnos nem két mondatban letudható, ezért a türelmeteket kérem, mert kevés infó van a neten a hibákról és azok orvoslásáról is!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39218) Borisz76 válasza Csabroncka (#39217) üzenetére


Borisz76
veterán

A MailPlus-t nem használom....bocs. Még csak telepíteni sem próbáltam soha.
Itthon egy gépet nyüstölök és minden levelezésemet a gmail-en intézem.

Most éppen a DS + NCore + RSS témára cuppantam rá...
Próbálgatom és 1-2 érdekes dolgot már találtam is.
De a szűréssel meggyűlt a bajom....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39219) Csabroncka válasza Borisz76 (#39218) üzenetére


Csabroncka
addikt

Akkor egyedül maradtam :)

Magáncélra én is gmail, de cégesről beszéltem....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39220) Sanya válasza V.Stryker (#39214) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem a synology.me-s emailcímemmel megy

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39221) Dolphine válasza Borisz76 (#39218) üzenetére


Dolphine
addikt

RSS témában gyugyo79 kolléga nagyon ott van. Nekem is Ő segített! :K :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39222) Borisz76 válasza Dolphine (#39221) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudom....keresem is az RSS témát a hozzászólások között és sok találatot dob az ő neve alatt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39223) gyugyo79 válasza Borisz76 (#39218) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha gondolod privátba írj rám és össze hozunk úgy, hogy megmutogatom az egészet.
Igazából amíg nincs szükség a Feldolgozás normál kifejezésekkel / Parse with regular expressions addig pofon egyszerű, ha egyszer rájössz a logikájára vagy valaki megmutatja és amúgy olyan 99% el is lehet lenni anélkül is.
De majd mutatok arra is példákat.

[ Szerkesztve ]

(#39224) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a DS918+ miért van két lan port? Mire tudnám használni? Hogyan tudnám kihasználni?
Előre is köszi!

(#39225) WaterWave


WaterWave
veterán

Mondjuk az RSS menünek örölnék mert egyelőre én se tudom eszik-e vagy isszák, lényegét értem, de a beállításáról sok szó nem esik...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39226) Peathee válasza crips15 (#39224) üzenetére


Peathee
aktív tag

googlizd meg a "Link aggregation"-t

(#39227) WaterWave


WaterWave
veterán

Mondjuk pluszban menüként a dsm beállításaihoz...

1. távoli elérés kivesézve... (belerakni a tanusitványt is)
2. mailserver és kliens beállítás kivesézve
3. RSS
4. Docker

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39228) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39223) üzenetére


Borisz76
veterán

Privátban dobhatnál pár képet és egy kis leírást, hogy nagy vonalakban hogyan is megy.
Kezdek én is rájönni de ugye idő mire olyan anyag kerül fel , ami a beállított kritériumoknak megfelel és ténylegesen el is kezdi a letöltést. Azaz idő mire kitapasztalom, hogy ilyen-olyan változtatások mit is okoznak....

WaterWave

Az RSS-t most próbálgatom....meg akarom csinálni egy bejegyzésben ezt is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39229) WaterWave válasza Borisz76 (#39228) üzenetére


WaterWave
veterán

én csak addig jutottam el, hogy van egy webcím és egy passkey (direkt nem írok oldalt), és onnen szedi az rss a dolgokat..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39230) Borisz76 válasza WaterWave (#39229) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is ezt szeretném megcsinálni / leírni. Képekkel illusztrálva, hogy a legkezdőbbek is eligazodjanak rajta.
Én meg leírom : NCore :D Onnét szeretném a Linux disztrókat kiszűrni és leszedni :DD

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39231) WaterWave válasza Borisz76 (#39230) üzenetére


WaterWave
veterán

Nah ez az, hogy leszedi nekem már az megvan de nincs kategorizálva.. mert kb nem látom hogy ki fia borja az adott sor, csak szövegek.. mondjuk így se rossz, hisz nem kell felmennem az általad írt címre, hanem rss ből kattintással már tölti is le... :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39232) Borisz76 válasza WaterWave (#39231) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezzel én is megvagyok.
Most próbálgatnám a szűrést....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39233) Rosep


Rosep
senior tag

Kerestem valamit, így visszaolvastam kicsit. És valami máson megakadt a szemem. Valaki írta, hogy a 218play-re nem volt Plex. Ez igaz? Van olyan modell, amire nem lehet felrakni? Ha igen, hogyan tudom vásárlás előtt lecsekkolni, hogy a kiszemelt típusra van-e?

(#39234) Borisz76 válasza Rosep (#39233) üzenetére


Borisz76
veterán

Felmész a Synology Termékek oldalára.
A Kiválasztott NAS oldalára mész és ott a Műszaki adatokat megnézed.

Ha Intel processzoros a NAS , akkor jó vagy mert azokon megy a PLEX

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39235) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39223) üzenetére


Borisz76
veterán

Most akkor - amíg friss az élmény - nekiesek és megpróbálom megfogalmazni amit meséltél :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39236) eszakas válasza claire78 (#39136) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem ami tetszik és amiért használom a mobilos szinkronizálás.
A mobil szinkronizál a Moments-es a nason onnan pedig a géppel, tehát a képeim biztonságban vannak.
Az arcfelismerő rendszert használom egyenlőre azt szedtem rendbe. Az első frissítés előtt beállt a rendszer egyszerűen nem volt hajlandó felismerni senkit. Most már megy rendesen csak a szinkronizálást kell időzíteni, mert ha egyszerre csinálja mobil szinkronizálást a gép szinkronizálással és a konvertálással akkor rendesen eszi az erőforrást.
Ami nem tetszik benne, hogy ha elírok egy névhez tartozó arcok akkor nem tudtam kitörölni csak újratelepítéssel :( .
De nem adom fel mert maga az alkalmazás tetszik :) .

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#39237) Rosep válasza Borisz76 (#39234) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor egy DS116-oson pl. nem is megy?

(#39238) Multibit válasza Rosep (#39237) üzenetére


Multibit
veterán

Miért kell visszakérdezni? Nem Inteles.

(#39239) lajos75 válasza Multibit (#39238) üzenetére


lajos75
senior tag

Bocs fiúk hogy beleszólok, de én úgy emlékszem hogy annak idején a DS216j-re feltudtam rakni a Plex :U
És én úgy látom letölthető nem Inteles Nas hoz is a Plex.

De ha rosszul emlékszem akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#39240) Multibit válasza Rosep (#39237) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs! Úgy látszik, az x16-os szériánál még megvolt a lehetőség ARM-ra is. Nézz utána, lehet, hogy létezik rá csomag!

Lajos75
Ezek szerint csak az x18 NAS-oknál igaz ez az Intel dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39241) Rosep válasza Multibit (#39240) üzenetére


Rosep
senior tag

Most találtam meg a Synology oldalán:

Nem tudtam, hogy ez készülékfüggő...
Akkor az EDS14 ki is esett. Most már megrendelem a DS116-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#39242) claire78 válasza eszakas (#39236) üzenetére


claire78
senior tag

Géppel szinkronizálást gondolom nem a Moments, hanem valami más programmal csinálod.
Ezt így a Photo Station is tudja.

Ha jól emlékszem, a nevet akárhányszor tudod módosítani. Szóval, ha elírtad, akkor újra rákattintasz és átírod másra.

Nekem egyetlen funkció hiányzik nagyon, amit a PS tud: mappákat közössé tenni. Pl. egy családon belül közösen használt mappák, albumok. Ez is jól működik a PS-ben, Momentsben csak megosztásra van lehetőség, ami sztem meg elég béna. Azaz megosztásra jó, de közös albumokra nem.

(#39243) eszakas válasza claire78 (#39242) üzenetére


eszakas
senior tag

Szinkronizálást a géppel Drive végzi. A megosztás nekem azért tetszik jobban mert a mappán belül is megadhatod a képekhez ki fér hozzá nem kell össze vissza rendszerezni. Nem kell fizikailag meg lenni a képnek a közös mappában, mert ez biztos a a másik felhasználónál is meg van /nehogy elvesszen :) / .

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#39244) gyugyo79 válasza lajos75 (#39239) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az sokat segítene, ha ilyenkor a volt felhasználók leírnák a korlátozásokat is és nem a NAS vétel után látná meg az új tulaj, hogy ugyan van rá PLEX, de csak korlátozott tudással.
Persze lehet ez az ő hibája is mert a PLEX fórumon le van írva ha utána néz láthatja. De sokszor jobb nem magunkból kiindulni és azért figyelmeztetni az érdeklődőt.
;)

Más PLEX - Synology . A Syno frissítésnél elveszhetnek jogosultságok amik érintik pld. PLEX PASS os hardveres kódolást. A fórumon írnak erről is.

(#39245) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39244) üzenetére


Borisz76
veterán

Küldtem privátot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39246) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Mentési feladattal kapcsolatban lenne egy kérdésem:

Ha van egy 2 lemezes NAS, amiben az 1-es lemezre készítek egy mentést az első napon, majd azt átmásolom a 2-es lemezre, akkor meg tudom azt tenni, hogy a 2-es lemezt kiveszem, és egy másikat beteszek helyette, hogy a héten a további mentéseket már másik lemez(ek)re készítsem? (Közben a 2-es helyen használt lemez(ek)en vinném át az adatokat egy másik telephelyre.)

Le fogja tudni kezelni a mentési feladat a lemezcserét? (mert ugye ilyenkor a lemez megváltozik, és ha addig pl. kötet 2 volt a 2-es lemez, akkor az újonnan betett már kötet 3 lesz)

Megoldható a 2-es lemez (kvázi folyamatos) cseréje a mentési feladat alatt? :F

Elvileg, egy 2 lemezes NAS elég lenne a feladatra. Azt ne írjátok, hogy szinkronizáljak hálózaton keresztül, mert az nem oldható meg ebben az esetben.

Melyik típus lenne az "én NAS-om"? Gondolom, olyan kellene, ami hot plug-et támogat?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39247) Borisz76 válasza MrCsiT (#39246) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem ez így kivitelezhetetlen.

Az eleje még megy is :
Tehát kötet1-ről készítesz mentést kötet2-re.

Ha a kötet2-t kiveszed , akkor az megszűnik létezni a NAS/DSM számára.
Az újonnan berakott lemezt formázni kell és új kötetet létrehozni.
Mivel ekkor már csak kötet1 van ezért az új megint kötet2 lesz.
A mentés folytatható az új kötetre.

A probléma az első kötet2-vel lesz - ( amit kivettél ).
Ha át is teszed egy másik nasba, akkor az nem fogja felismerni.
Formázni kell és kötetet létrehozni rajta....ez meg ugye nem használ a mentett adatoknak.

Sokkal egyszerűbb lenne egy USB-s külső HDD-re készíteni mentést.
Sőt ha azt a lemezt NTFS-re formázod Windows alatt, akkor nem csak NAS-al de Win-es PC-vel , laptoppal is látod a rajta található adatokat.

Mod:

A HotPlug funkciót nem használom ezért nem tudom, hogy az milyen hatással is lenne a lemezre és a rajta található adatokra.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39248) lajos75 válasza gyugyo79 (#39244) üzenetére


lajos75
senior tag

Sajnos csak kipróbáltam és utánna megszabadultam tőle :D
Nekem nagyon gyenge volt.
Plex is csak éppen hogy ment rajta de inkáb nem.

Én még mindig azt mondom hogy az építtetnél nincs jobb :D
Pedig jelenleg egy DS718+ van használatban nálam, de ez is gyengének érzem :)

(#39249) MrCsiT válasza Borisz76 (#39247) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és ha nem 2. lemezt használnék adatmozgató lemeznek, hanem egy usb-s vinyót, ami Usb3-on azért már elég gyors tudna lenni? :F
Gondolom, azzal sem biztos, hogy meg lehetne csinálni, hogy mondjuk reggel rádugom a NAS-ra, és másnap reggelig valamikor egy ütemezett feladat másolna rá? :F ..és az usb-s lemez már lehetne NTFS amit bármi el képes olvasni?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#39250) MrCsiT válasza MrCsiT (#39249) üzenetére


MrCsiT
addikt

Úgy látom, ez akár meg is oldható az USBcopy használatával. Azaz, hogy egy USB eszköz bedugásakor, automatikusan másolódjanak rá előre definiált tartalmak.

Ha valakinek van ezzel saját tapasztalata, azt szívesen fogadom.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.