Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) allein válasza allein (#39448) üzenetére


allein
addikt

Megoldódott :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39452) Mocsokba válasza #56573440 (#39450) üzenetére


Mocsokba
tag

Nem ír semmit. Újraraktam a TV-n és a NAS-on is a Plex-et, de nem csinál semmit.

Üdv: Mocsokba

(#39453) Borisz76 válasza allein (#39451) üzenetére


Borisz76
veterán

És mi volt a gond?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39454) #56573440 válasza Mocsokba (#39452) üzenetére


#56573440
törölt tag

Végülis mindegy. Kéne alá külső lejátszó. Ha az egyik tvn megy, a másikon nem akkor a tv fele kell keresni, a kliens és a tv által támogatott hang/kép formatumokon csak így tudsz túllépni.

(#39455) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Azt írja a rendszerem, hogy system partition failed. HDD-knél ezt látom.

Ez mit jelent? Meghalt a vinyó?

(#39456) Mauzes válasza Mauzes (#39455) üzenetére


Mauzes
őstag

Újraindítottam, most már ezt írja.

(#39457) Borisz76 válasza Mauzes (#39455) üzenetére


Borisz76
veterán

Rendszer partició hiba.

Ha még elérhető a köteten létrehozott Megosztott mappa \ mappák , akkor ments mindent róla.

A DSM megpróbálja rendbe tenni...ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39458) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Synology ddns mennyire megbizható? Szokott gond lenni vele? ugye nem csak akkor megy ha a nas is? :B

[ Szerkesztve ]

(#39459) ahab1313


ahab1313
csendes újonc

Sziasztok!

Újraposztolom a korábbi kérdésemet, hátha most eljut olyanhoz, aki találkozott hasonlóval. Úgy tűnik, nem vagyok egyedül, synology forumon van ilyen megoldatlan issue "White screen of death" címmel:
https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=116510

A tegnapi posztom:
Helló!

DSM-be nem bírok belépni, mobilon még egyszer sikerült, de közben desktopon már nem. Belefagy a belépési adatok utáni betöltésbe, majd frissítésre fehér oldal marad. A böngésző a konzolon 405-ös hibát ír ki.

Total Commanderben látom a fájlokat, módosítani is tudom őket, de a kezelőfelületet nem ér el. Többféle böngészővel is próbáltam.

Ötlet?

Arra gondoltam, a firmware-t kéne korábbi verzióval feltenni és kipróbálni, de azt se tudom, hogy fogjak hozzá. Csak a mobilos felület jön be illetve a megosztott mappákat elérem.

(#39460) Mauzes válasza Borisz76 (#39457) üzenetére


Mauzes
őstag

Minden fájl rendesen elérhető.

Az volt az előzmény, hogy a 3. HDD-nél a rendszer szektorhibát jelzett, de ment minden rendesen, nem jelzett kötet hibát vagy hasonlót. Majd kivettem a vinyót. Ekkor a rendszer nyilván degraded állapotot mutatott. Majd visszatettem a 3. vinyót, és az történt, amit fent mutattam.

(#39461) Mocsokba válasza #56573440 (#39454) üzenetére


Mocsokba
tag

Ez mit jelent? Mit csináljak?

Üdv: Mocsokba

(#39462) bigdady válasza bigdady (#39458) üzenetére


bigdady
nagyúr

Illetve a routerben mit adjak meg neki felhnévnek és jelszónak? :R

[ Szerkesztve ]

(#39463) #56573440 válasza bigdady (#39458) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vezerlopult külső elérés, ddns hozzáadás. Ott tudtad megcsinálni ha jól emlékszem. A szolgáltatás folyamatos, attól függ mire fog végül mutatni... Értelem szerűen kikapcsolt nast nem érsz el vele :DDD

Azt add meg amivel beregelted...

[ Szerkesztve ]

(#39464) Borisz76 válasza ahab1313 (#39459) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-on a ledek milyen színűek, hogy villognak ?

Géped rendben ? Vírus, malware stb....

Mauzes

Ha kivetted és visszaraktad , akkor ez a normális, hogy ellenőriz.
Figyelj rá oda , ha nőni fog a hibás szektorok száma...akkor előbb utóbb csereérett lesz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39465) bigdady válasza #56573440 (#39463) üzenetére


bigdady
nagyúr

A kikapcsolt nast nem akarom elérni :)
De a kérdés hogy ez megy-e akkor is ha nem megy a nas vagyis a többi eszközt elérem-e kikapcsolt nasnál?
Illetve a routerben mit kell megadnom hogy menjen? Mi a felhnév és jelszó a ddns-hez?

[ Szerkesztve ]

(#39466) #56573440 válasza Mocsokba (#39461) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vegyél egy mi boxot, egy apple tvt, vagy bármit amin van rendes vas és plex. Akár raspberry pi3+ rasplex.

Vagy engedelyezd a dlnat szerveren, és azzal hátha megy. De az nem lesz boritos fancy stuff.

(#39467) #56573440 válasza bigdady (#39465) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igen, csak nem a nason kell regelni hanem a routeren pl.

Írtam, nem tudom melyik része kérdés. Én honnan tudnám, hogy TE mivel regelted be? Kb így csináltad.

De ha a routeren bejössz ezzel mi a koncepció? Hova és hogy szeretnél továbbmenni, elérni dolgokat?

(#39468) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

A telefonromon lévő képekről szeretnék biztonsági mentést végezni.
Felraktam a Photo Stationt, megy is egy darabig, aztán 10005 hátralévő képnél azt írja biztonsági mentés sikertelen. Töröltem, telefonról és DSM-ről is az alkalmazást, újrakezdve megint ezt dobja. Valakinek ötlet, hogy mi okozhatja?

Van egyébként arra mód, hogy ne konvertálgasson se videót, se képet? Eleve semmi értelme ,ll. eszi a procit is.

A moments-et is felraktam most. Azon is elindítottam a biztonsági mentést, kíváncsi leszek rá, hogy az sikerrel jár-e.

Egyébként ilyen célra érdemes létrehozni egy nem admin usert? Mert jelenleg van egy vtec nevű userem, ami admin, aztán tulajdonképpen azzal csinálok mindent. Köszi!

(#39469) Mocsokba válasza #56573440 (#39466) üzenetére


Mocsokba
tag

Értem :)) :)) :))

Eddig ment, ezért nem értem, hogy most miért nem.

Üdv: Mocsokba

(#39470) Borisz76 válasza vtechun (#39468) üzenetére


Borisz76
veterán

Photo Station

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39471) Mauzes válasza Borisz76 (#39464) üzenetére


Mauzes
őstag

De honnan tudom, hogy ellenőriz?

Mert én azt látom, hogy 2 működő mellett jelenleg 1 hibás lemezt mutat: [kép]. Vagy ez majd átmegy normálba, ha végzett az ellenőrzéssel (amiről nem látok semmi státuszt)?

(#39472) #56573440 válasza Mocsokba (#39469) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah. Valószínű. Az a baj, hogy a kliens kiírja, hogy nem elég erős a nas ami csak transzkodolasnal van. A plex szerver nem is mutatja hogy valamit játszik, nas proci nincs kiakadva. Eddig ment, de most nem. Ilyen állat nincs. Ha transzkodol tudja és mutatja. Ha lokális hálón van mindkettő, és ilyet csinál, akkor részemről a kliens bugos. Akkor meg sokat nem tehetsz.

Nem syno hiba, pls a plex topikban folytasd.

(#39473) bigdady válasza #56573440 (#39467) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. Ugrik az ip-m és le akarom követni. Nincs fix ip-m magyarul.
Ott figyel már a ddns-ek között a synology-s és fut is, tehát régen regeltem már (de szerkesztre nem ír jelszót csak egy mail címet látok). Honnan tudom meg mi a jelszvamam? Törlésre nem ugrik fel újra a register now!
2. És ha miután meg van használnám is a rozeterben. Vagy ez nem ugyanolyan ddns mint pl a noip? Routerben hogy tudnám beállítani a synology-s ddns-t hogy elérjem a többi eszközömet is meg a nas-t is miután ugrott az ip-m. (akkor is ha nem megy a nas)

[ Szerkesztve ]

(#39474) Mocsokba válasza #56573440 (#39472) üzenetére


Mocsokba
tag

Rendben, köszi.

Üdv: Mocsokba

(#39475) #56573440 válasza bigdady (#39473) üzenetére


#56573440
törölt tag

Biztos hogy adtál, olyan mint a noip. Pont úgy is működik majd kb nálad.

Jelszó passz, nekem tuti kellett adni...

Beállítani ugyanúgy mint a noipt. Ddns alatt szolgáltató, user pass.

(#39476) allein válasza Borisz76 (#39453) üzenetére


allein
addikt

Én voltam a balfasz. Alapból megjelenik a 3 említett mappa, bele kellett mennem a video mappába ahhoz, hogy elérjem a Filmek mappát. Az is megoldható gondolom, hogy ne kelljen belemenni a video mappába, Dune-n régebben ,megcsináltam, most valamiért nem működik. TV-n nem próbáltam de átböngészem az összefoglalólat ezen részét :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39477) bigdady válasza #56573440 (#39475) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg is van, felirányított a synology webhelyére és crome tudta emlékezett a jelszóra, ezt be is írom a routerbe, köszi.! :)

(#39478) ahab1313 válasza Borisz76 (#39464) üzenetére


ahab1313
csendes újonc

Helló!

Köszi, de úgy tűnik rájöttem a megoldásra. Mobilon sikerült új usert létrehoznom azonos jogokkal és az már be tudott lépni desktopon is. Posztoltam a megoldást a synology forumra (ebben a pillanatban még moderálják), ha valakit érdekel ez az issue, ott követheti.
https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=19&t=116510

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39479) Borisz76 válasza Mauzes (#39471) üzenetére


Borisz76
veterán

Bocsánat.....nem ellenőriz.

3 képet tettél be :
1.
2. Inicializál ( ellenőriz )
3. Hibás kötet / lemez / cserejavaslat.

Az utolsó képen látszik hogy a kötet elszállt!
Az SHR védelem szerencsére működik. Az adatokat eléred.
Javasolja, hogy cseréld a hibás merevlemezt ! Minimum 3 Tb-s legyen.

Bemutattam a javítás menetét....a lap alja felé megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39480) heroldbalu


heroldbalu
tag

Sziasztok egy kis történetet szeretnék veletek megosztani,

A DS916+ os NASomban már jó ideje 4db WD RED teljesít szolgálatot (2TB, és 3X3TB RAID5).
Karácsony előtt nem sokkal a 4. tárolóban lévő lemez elkezdte dobálni a bad sectorokat általában éjszakánként vírus ellenőrzéskor, vagy a RAID adattisztításokkor. Mivel még nem volt tele ezért az üres helyről tudta pótolni (javítani) a sectorokat. A rendszer és a RAID állapota is mindvégig tökéletes maradt.
Ugyanakkor az érzés nem hagyott nyugodni, hogy mi van, ha egyik este arra kelek, hogy a NAS sípol, mert a kötet összeomlott (biztonsági mentésed van-e?, persze, de a mentésed arra van, hogy soha ne kelljen használnod). A bad sectorok annyira elszaporodtak már, hogy megelégeltem vettem egy új WD RED-et. Mielőtt betettem volna azért elindítottam egy SMART tesztet a rakoncátlankodó HDD-n, aminek hatására az Current pedding sector száma 0-át írt az eddigi 6 helyett. A RAW Read error rate maradt a maga 353-as számánál. A bővített SMART teszt nem akart lefutni 90%-on megállt és 1 hét után is 90%-en állt így lelőttem. A current pedding sector ismét visszaállt 6 ra :O . Az ütemezett adatmosás újabb 40 olvasási hibát okozott és itt betelt a pohár.

Minden feladatot leállítottam, Virtuális gépeket kilőttem, NAS leállít. 4. disk ki, új be.
NAS beindít, sípol, hogy a kötet összeomlott, sebaj javítás az újonnan berakott RED-el 6-7 óra alatt végzett a Parítás ellenőrzéssel és azóta is hibátlanul ( kop-kop ) teszi a dolgát.

A rosszat pedig már 2. napja formázom :D, HD sentinel alapján a pedding sectorok száma (formázás közben) lecsökkent 0-ra :D , ilyenkor mit tehetek ? A formázás még mindig megy....

Üdv

Synology, iPhone

(#39481) Borisz76 válasza heroldbalu (#39480) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd külső usb-s lemezként a nas-ra dugva....már ha befejezi a formázást.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39482) Borisz76


Borisz76
veterán

Betettem ezt is a Download Station leírásába :

Download Station Search funkció az NCore-hoz.

Használatához látogassunk el a :

Download Station / Beállítások / BT-keresés-hez.
Mint látható alapból 3 kereső is van a rendszerben.

A Hozzáadás gombra kattinta egy új ablak jelenik meg :

Ide kéne beilleszteni egy új "kereső" lehetőséget.

Első körben töltsük le ezt : ncore_synodev_search_v1.3.0.zip

A letöltött .zip fájlt csomagoljuk ki majd a fenti ablakban a böngészés-nél tallózzuk be.

Szerkesztés gomot nyomva az ablakba be kell írnunk az NCore oldalon használt nevünket és jelszavunkat.

Ha azt akarjuk, hogy a keresés csak az NCore-ra dobjon találatot, akkor a többi elől vegyük ki a pipákat !

És akkor most keressünk !

A DS-ben a Keresés Eredménye feliratra kattintsunk rá.
A bal felső sarokban találjuk a keresőmezőt.

Beírtam, hogy : 1080p és Enter-t nyomtam.

Látható, hogy elég sok a találat amit azonban lehet szűkíteni a "Valamennyi Kategória" fülön.

Beírtam, hogy : 1080p.Trinity

Mint látható, szépen hozza is a találatokat. Külön fülön jelent meg az új keresés eredmyénye.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39483) vtechun válasza Borisz76 (#39470) üzenetére


vtechun
veterán

az egyik kép volt hibás iphone-ban, azt törölve immáron továbbment. Marad a photostation.

(#39484) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Megváltoztak a routeremben az eszközeim belső ip címei. Hol is kell átállítanom az engedélyezett eszközök belső ip-jét hogy elérjék a nas-t? :R

[ Szerkesztve ]

(#39485) allein válasza heroldbalu (#39480) üzenetére


allein
addikt

(#39481) Borisz76 +1

Nálam korábban ugyanez történt egy 3 TB WD RED vinyóval, rendberakta a HD Sentinel és azóta külső vinyóként üzemel, teljesen hibátlan.

(#39482) Borisz76 - nagyon szépen köszönjük a rengeteg segítséget :R :R :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39486) vtechun válasza allein (#39485) üzenetére


vtechun
veterán

hogyan lehet "rendberakatni" HD Sentinellel?

(#39487) Borisz76 válasza vtechun (#39486) üzenetére


Borisz76
veterán

[link]

Szektorhibás lemez mélyformatálása.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39488) allein válasza Borisz76 (#39487) üzenetére


allein
addikt

:K jó sokáig fog futni a Sentinel, ha jól emlékszem nálam 2 teljes napon keresztül csinálta :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39489) Borisz76 válasza allein (#39488) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen. Sokáig csinálja de mint tudjuk ...jó munkához idő kell.
Amúgy létezik kifejezetten mélyformázáshoz progi és olyan is van ami dos-os de azok nem adnak a lemez állapotáról plussz infót. Ezért is szeretem a HDS-t.

Mod:

Most egy darabig nem leszek...építek egy űrhajót és kilövöm a végtelenbe és tovább!
KSP...Kerbal Space Program. :))

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39490) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#39487) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Drága barátom, ne beszélj zöldséget. Ez nem low level format. Ez csak "simán" egy teljes felülírás ami a smartot arra kényszeríti, hibás szektor esetén azt megjelölje és a tartalék területről pótolja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39491) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#39490) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet neked van igazad de ez után a HDS művelet után ha jól emlékszem megszűnik a partició is.
Emiatt is gondoltam , hogy ez egy mélyformázás ( Low Level Format ).

Bár lehet , hogy nem alkotja újra a szektorokat mint a LLF.
Ezt nem tudom mert ugye nem látok bele....
A programot meg nem én írtam, csak használom....

És ha már itt járunk a LLF vajon a szektorok "létrehozása" után meg is vizsgálja azokat ?
Tehát mint a HDS, hogy ha bibásat talál , akkor azt megjelöli és tartalék területre irányítja ?

Mert ha nem , akkor jobb a HDS ebből a szempontból.
Vagy lehet a kettő kombinációja lenne az ideális ?!
Először egy LLF , aztán a HDS-t is ráereszteni.
Na az viszont tényleg sok idő lenne.....

Wikipédia :

Az alacsony szintű formattálás (low-level formatting) létrehozza a lemezeken a szektorokat, tehát kialakítja a winchester lemezeinek felszínén, hogy a szektorok hol kezdődjenek és hol végződjenek – ez határozza meg, hogy a lemezeken hol lesznek majd tárolhatóak adatok. Ez a folyamat több órányi időt igénybe vehet, és következményeképpen a lemezen tárolt adatok – már amennyiben léteznek – megsemmisülnek. Az alacsony szintű formattálás nem csak egy partícióra, hanem a merevlemez teljes tárolásra alkalmas területére vonatkozik. Az alacsony szintű formattálást a winchester gyártók végzik, ugyanis nem megfelelő végrehajtása könnyen tönkretehetné a teljes merevlemezt. Az alacsony szintű formattálás után a merevlemez még nem alkalmas adatok (fájlok) tárolására; ehhez még magas szintű formattálás is szükséges. Az alacsony szintű formattálás bizonyos régi Pentium 1-es és korábbi alaplapok BIOS-ában rendelkezésre állt és működött is, míg a merevlemez gyártók be nem vezették azt, hogy az újabb eszközökön hiába futtatta le a felhasználó a low level format-ot, azt maga az eszköz szabotálta annak ellenére, hogy az látszólag - több órát igénybe véve - lefutott.

A magas szintű formattálás (high-level formatting) vagy logikai formattálás (logical formatting) az a folyamat, melynek során az operációs rendszer felkészít egy partíciót egy bizonyos fájlrendszer használatára. A logikai formattálás a partíción létrehozza a boot szektort, a fájlszervezési táblát (például NTFS fájlrendszer esetén a MFT táblát, FATxx fájlrendszer esetén a FAT táblát, stb.) és a gyökér könyvtárat. Magában ez a művelet rövid idő alatt elvégződik – ezért quick format-nak (gyors formattálásnak) is nevezik –, ha viszont ezzel együtt a teljes partíció hibaellenőrzése is lefut ("normál" formattálás), az már sokkal több időt igénybe vesz. Az operációs rendszerek telepítésének kezdeti szakaszán logikai gyors formattálás történik, aminek következtében az operációs rendszer partícióján tárolt régi fájlok elérhetetlenné válnak. A logikai formattálást követően a partíció a fájltárolásra alkalmassá válik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39492) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#39491) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Az első hat sor.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39493) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#39492) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Köszöntem az infót.
El is felejtettem, hogy itt a PH-n is van HDS fórum.....

Mod : Mostmár tényleg repülök :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39494) bigdady válasza bigdady (#39484) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vki?

(#39495) Borisz76 válasza bigdady (#39494) üzenetére


Borisz76
veterán

A nas-nak kell fixálni az Ip címét a routerben vagy a Dsm-ben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39496) bigdady válasza Borisz76 (#39495) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én a nasban a kapcsolódó eszközök engedelyeit keresem. Mert ott még a régi belső Ip szerepel a média lejatszóm esetében és így nem tud kapcsolódni mert nem a helyes belső Ip van engedélyezve. Csak a menüpontot nem találom a nasban

(#39497) Borisz76 válasza bigdady (#39496) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt tudom, hogy a NAS IP címét lehet "fixálni" a DSM-ben.
Ami kb annyit csinál, hogy mindíg ugyanazt kéri a routertől.

De , hogy a kliensek IP címét is be lehet fixálni a NAS-on ez nekem új infó.
Ha megtalálod, akkor lőhetnél róla képet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39498) bigdady válasza Borisz76 (#39497) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen be lehet, csak most nem találom sehol :)

(#39499) bigdady válasza Borisz76 (#39497) üzenetére


bigdady
nagyúr

Biztonság/fiók/megengedő lista

[ Szerkesztve ]

(#39500) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!

Nem túl rég szereztem be egy Synology DS115J-t. A korábban használt, és a jelenlegi Nas is alap szinten voltak kihasználva, kizárólag otthoni elérés történt, média közvetítés, adattárolás, stb.
Szeretném távolról, külső hálózatból elérni a nas-t. Van lehetőség vpn-en keresztül elérnem az eszközt, felcsatolni távolról meghajtóként, ahogy az otthoni hálózatban is történt? Valami leírás van esetleg miket kell beállítanom, milyen portokat Engedjek át? Tudom, alap kérdés, de járatlan vagyok a témában. Előzőekben egy wd mybook-om volt, aminek sokkal kevesebb szolgáltatása volt.
Köszönöm a választ előre is!

http://soundcloud.com/wolfimusic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.