Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Ispy válasza Valkűr (#40450) üzenetére


Ispy
veterán

Nem a routerben kell beállítani, hanem a popiban kell megadni, hogy nem DHCP, hanem fix IP.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40452) Valkűr válasza Ispy (#40451) üzenetére


Valkűr
őstag

"Ha a Popi pontos IP címét írod be, akkor nem kell. Persze előtte adj fix címet a Popinak a routerben!"

Ezért kérdeztem a routerre:D

Közben leesett OK...Csak félreértelmezhető volt, tehát a popiban ne automatikus hanem manuális legyen az IP.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40453) Ispy válasza Valkűr (#40452) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem a popinak adsz fix ip a hálózati beállításokban és utána a nasban engedélyezed az nfs share-t és megadott a popinak adott fix ip-t.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40454) Laposelemer válasza Valkűr (#40450) üzenetére


Laposelemer
tag

fix IP-t a Popiban adhatsz meg (azt nem tudom hol, nekem Mede8er-em van. De gondolom a Popi hálózati beállításainál)

a routerben max. azt tudod megadni, hogy az eszköznek (Popi) mindig ugyanazt az IP címet ossza ki a DHCP szerver
"DHCP address reservation" felé kell keresgélni

jobb ha a Popiban állítod be a fix. IP-t

[ Szerkesztve ]

(#40455) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Van e olyan, akinek van PLEX PASS -a és tv butlere és használja NAS -al? Nem találom Magyarországot a listába. Elő lehet valahogy csalni vagy keresek egy országot ahol van átfedés ?

(#40456) Multibit válasza Valkűr (#40452) üzenetére


Multibit
veterán

Azért a routerben, mert ott kötheted össze a Popi MAC címét egy állandó IP címmel. Én csak számítógépnek adok ideiglenesen beégetett IP címet (pl. hálózat mókoláskor). A klienseimnek mindig a routerben állítok be statikus címet.

(#40457) Valkűr válasza Laposelemer (#40454) üzenetére


Valkűr
őstag

A popiban átraktam az IP manuálisra, most a routerből eltünt a Popi...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40458) gyugyo79 válasza Valkűr (#40457) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az úgy jó is.

(#40459) Valkűr válasza gyugyo79 (#40458) üzenetére


Valkűr
őstag

De most a nasba hiába akarok nem akar a popi belépni, valami jelszot kér amit eddig nem kért de ha meg beirom a jelszot azt irja hibás, de nincs más jelszo megadva...Most a Popiban minek az IP cimét kell beirjam az NFS beállitásokban? A Nasét?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40460) Multibit válasza Valkűr (#40457) üzenetére


Multibit
veterán

Kézi címzéskor arra ügyelj, hogy a megadott cím DHCP pool-on kívüli legyen, de a használt alhálózaton belüli!

(#40461) Valkűr válasza Multibit (#40460) üzenetére


Valkűr
őstag

Na ebből semmit nem értettem. Kézi beállitásnál a popi ugyan ugy kiirja az IP cimet, alhálozati maszkot és az átjárot. Ez mind más szám, én az IP cimet adtam meg a NAS-ban.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40462) Valkűr válasza Multibit (#40460) üzenetére


Valkűr
őstag

Mi az hogy poolon kivüli? 😫

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40463) Ispy válasza Valkűr (#40461) üzenetére


Ispy
veterán

Én egyébként nem szaroztam sokat ezzel, a nasban a megosztott mappáknál az nfs engedélyeknél felvettem egy *-ot azt kész.

Szerintem a HTPC-nek én sem adtam fix ip-t...ugye most nem a popira akarsz csatlakozni, hanem a popival akarsz csatlakozni a nashoz, tehát ebből a szempontból tök mindegy mi a popi ip-je, a nasnak meg gondolom adtál fix ip-t.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40464) Valkűr


Valkűr
őstag

Ne haragudjatok, de olyan nyelvet beszéltek amiket én nem értek. Fingom nimcs mik ezek a számok amikről irtok, meg kifejezések. Ahányan vagytok annyi félét irtok, teljesen elvesztettem a fonalat.Most pld mi az Isten ez a csilag amiről irsz? Nem tudok valakit felhivni, h elmondja? Mert ez nekem igy kinai...😞 A routeremben minden csatlakoztatott eszköz mellett DHCP van. Gondolom ez az automatikus IP cimet jelenti, kb eddig terjed a tudásom :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40465) Ispy válasza Valkűr (#40464) üzenetére


Ispy
veterán

dsm-be lépjél be -> vezérlőpult -> megosztott mappa -> ott kiválasztod amelyiket el akarod érni katt rá -> szerkesztés ->ott NFS engedélyek fül -> létrehozás -> gazdanév vagy ip -> * -> azt jelenti jöhet mindenki vagy beírod a popi fix ip-jét oda

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40466) Valkűr válasza Ispy (#40465) üzenetére


Valkűr
őstag

eddig eljutottam, de hiába ütöm ide be a popi fix Ip cimét, nem akar belépni

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40467) Ispy válasza Valkűr (#40466) üzenetére


Ispy
veterán

akkor írjál csillagot, nézd meg úgy megy-e

vagy vegyél fel egy új felhasználót popi néven és add hozzá a megosztott mappánál az engedélyekhez, utána ezzel a userrel próbálj csatlakozni a popiról

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40468) Valkűr válasza Ispy (#40467) üzenetére


Valkűr
őstag

Hova irjak csillagot a nasban a gazdanévhez? És a popiban mikor az NFS állitom be ott mit irjak, oda is ezt a gazdanevet akkor az IP helyett?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40469) Ispy válasza Valkűr (#40468) üzenetére


Ispy
veterán

a gazdanévhez a *-ot, a popiba pedig a nasnak az ip címét. Van a nasnak fix ip-je?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40470) Valkűr válasza Ispy (#40469) üzenetére


Valkűr
őstag

Sztem automatán van, a router azt irja az Ip mellett, h DHCP. De ezt sem tudom hol kell a nason beállitani.

Na most azt csináltam, h lehagytam az IP cim végét és egy csillaggal potoltam. Igy most beengedett...Hát azt hittem ez ettől egyszerűbb feladat egy foldi halandonak..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40471) Ispy válasza Valkűr (#40470) üzenetére


Ispy
veterán

vezérlőpult -> hálózat -> általános -> DNS kiszolgáló manuláis kofig...pipa, preferált DNS-hez megy a routered IP-je

vezérlőpult -> hálózat -> hálózati interface LAN -> szerkesztés -> ipv4 -> kézi konfig -> ip cím -> ide beírsz egy ipt, ami olyan mint a routered címe, csak a 4. számhoz beírsz valamit 0-200 között, ez lesz a fix ipje a nasnak, innentől kezdve a belső hálózatodon ezen a címen lesz mindig, ezt kell megadni a popinak is.

A maradék mezőket értelem szerűn, maszk default 255.255.255.0, a másik 2-be meg a routered ip-je megy

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40472) Valkűr válasza Ispy (#40471) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi a segitséget elmentettem ezeket, egyenlőre ugy hagyom ahogy csináltam látja igy is most legalább, pedig mindkettőt automata IP-re visszatettem. Csak a nasban csillagot tettem az utolso számok helyére. Igy most ok lett.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40473) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy kezd meghalni az egyik lemezem?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#40474) Borisz76 válasza juhasz.p (#40473) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlen....io hiba. INPUT / OUTPUT gond.
Kontakt hiba a lemez és az alaplap között.
Egy lemezem nekem is ezt csinálta 1x. Azóta nincs vele gond....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40475) Ispy válasza juhasz.p (#40473) üzenetére


Ispy
veterán

smartra nézzél rá gyakrabban, ha gond van a lemezzel ott látni fogod.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40476) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#40477) Ispy


Ispy
veterán

F.Y.I.

2 napja töltöm fel a családi képeket és videókat az azure-ba, mint archiv anyag, eddig az összes díj, amit fizetnem kell(ene), az 1,25 EUR, szóval nem egy nagy összeg, kb. 300 GB a teljes állomány, aminek a havi költésge 0,57 EUR.

Az első hónapra kaptam 170EUR-t tesztelgetni. :DDD

Akit érdekel....

Cloud Sync alkalmazással 2 perc beállítani és automatizálni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40478) claire78 válasza claire78 (#40363) üzenetére


claire78
senior tag

“Nem sikerült hálózati kapcsolat létrehozása”
Senkinek nincs ez a problémája? Minden alkalmazásban előjön, megszakad a kapcsolat ~20 mpenként, ~5mpre. A Momentsben írja ki ezt a hibát, többinél csak “teker” az alkalmazás. Baromi idegesítő. 😏

(#40479) tibi3650


tibi3650
tag

Erre valakinek valami ötlete? Merre mit próbáljak ki?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40480) crips15 válasza claire78 (#40478) üzenetére


crips15
csendes tag

Hali!

Nekem a quickconnect-nél csinálta amikor nem a belős hálón voltam, illetve a mobilos app-ok is csak néha tudtak csatlakozni valamikor csak pörögtek ezt kb 2 napja kezdte. Beállítottam DDNS-t meg valamit mókoltam a porttovábbításnál és azóta (lekopogom) minden ok.

(#40481) phanzetomox válasza caris1 (#40441) üzenetére


phanzetomox
őstag

A gépben valamilyen realtek PCIE-e Family GBE van. Feltételezem a Gbe jelzi a gibit ethernet-et tehát annak jónak kell lennie. A kábel cat5-s, aminek utánanéztem elvileg az is jó kell hogy legyen...
A router pedig egy Tenda W303. Erről nem igazán sikerült megállapítanom, hogy tudja-e a gigabit-et, de mivel 300mb/s-t tud wifin keresztül ezért gondolom kábelen ennél nagyobb sebességgel visz.

Létezik, hogy valamilyen beállítás okozza a problémát?
Az eszközkezelőben megnéztem, és a hálókártya sebessége 100mb/s duplex-re volt állítva, ezt most átraktam 1gbit-re de nem változott semmi sajnos. :/

(#40482) caris1 válasza phanzetomox (#40481) üzenetére


caris1
tag

Egyértelműen a Tenda a ludas, csak 100-as portjai vannak. Két lehetőséged van:
1) Lecseréled a router egy gigabites portokkal rendelkezőre.
2) Vagy veszel egy gigabites switch-et és arra kötöd a gépet és a NAS-t is.
Minimum Cat5e kábelt használj, hivatalosan az tudja a gigabitet, a Cat5 nem.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#40483) claire78 válasza crips15 (#40480) üzenetére


claire78
senior tag

Belső külső hálón egyaránt csinálja, sőt belsőn IP címmel is. :( Én egy 2-3 hete vettem észre.
Szerintem minden appnál, csak a Moments ír ki hibát. De baromi idegesítő. :(

(#40484) phanzetomox válasza caris1 (#40482) üzenetére


phanzetomox
őstag

Türelmes, minden részletre kitérő válaszok. Ritkán van ilyenhez szerencsém!
Sok fejfájástól és végtelen google keresgéléstől mentettél meg... nagyon hálás vagyok köszönöm!:) :R Győrben jársz vendégem vagy egy sörre, vagy a kalandparkomba.

Veszek egy normális routert meg jobb kábeleket. Látom vannak a Synology-nak is routerjei lehet megnézem azok közül valamelyiket.

(#40485) claire78


claire78
senior tag

Ez is de aranyos.

Legfrissebb elérhető DSM van rajta. 🤨

[ Szerkesztve ]

(#40486) SharpSA válasza SharpSA (#40436) üzenetére


SharpSA
veterán

Erre senki sem tud megoldást?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#40487) Borisz76 válasza SharpSA (#40436) üzenetére


Borisz76
veterán

Úgy hogy a felhasználókat mikor felveszed adsz nekik nevet és jelszót is.....
Azzal tudnak belépni. A jogosultságoknál pedig be lehet állítani , hogy melyik mappát olvashatják, írhatják.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40488) SharpSA válasza Borisz76 (#40487) üzenetére


SharpSA
veterán

Természetesen van jelszó és a homes alatti mappákat külön nem lehet kezelni.
Tehát Pisti be tudjon lépni a /homes/pisti mappába, de más felhasználó mappájába már nem tudjon belépni, például a /homes/géza-ba.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#40489) Véreshurka válasza SharpSA (#40436) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Az a titka, hogy nem szabad piszkálni a homes mappa jogosultságot. Tehát ha létrehozod x-t mint felhasználó akkor a mappa jogosultságoknál ne bántsd a homes mappát, hagyd úgy ahogy van. Ha bármit csinálsz vele: engeded, tiltod az felborítja a dolgot és mindenki lát mindent.

Futottam már bele ilyenbe, az segített helyrehozni, hogy töröltem a felhasználókat, meg a homes mappáikat, majd újra létrehoztam őket úgy, hogy nem piszkáltam a homes engedélyeket. Így mennie kell.

El Psy Kongroo

(#40490) gyugyo79 válasza SharpSA (#40488) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból így csinálja. Ha admin felhasználóval nézed (administrator csoport tagja) akkor látsz a saját home mappáján kívül egy homes mappát amibe a user -ek (users csoport tagja/i) home mappái vannak meg a többi admin (administrator csoport tagja/i) mappája. De a user az a saját home mappáját látja csak a homes és azon belül a többiekével nem találkozik. Hacsak nem állítasz el nagyon valamit.

Egy admin (administrator csoport tagja) elöl is el tudsz dugni mappákat egy másikkal de az vissza tudja ezek láthatóságát kapcsolni ha tudja, hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#40491) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok DS218 Play (Realtek RTD1296) nasra van már működő Plex?

(#40492) appel válasza Ghost84 (#40491) üzenetére


appel
őstag

Sajnos nem és ne is nagyon várj rá egyenlőre. (addig Emby v. Video station)

(#40493) Ghost84 válasza appel (#40492) üzenetére


Ghost84
aktív tag

:( köszi a választ

(#40494) WaterWave


WaterWave
veterán

egyenlő részre vágom a húst
egyelőre nem érkezik rá frissítés....

Pluszos modellekre van plex

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40495) appel válasza WaterWave (#40494) üzenetére


appel
őstag

Ok, bár mentségemre szóljon, hogy most keltem + T9 ;-)

[ Szerkesztve ]

(#40496) Multibit válasza WaterWave (#40494) üzenetére


Multibit
veterán

Te meg figyelj oda a nagybetűkre - ha már előjött belőled a grammar nazi! ;]

(#40497) Elemental válasza Elemental (#40201) üzenetére


Elemental
addikt

Transmission 2.93-13 --> 2.93.14 sikeresen frissült, fut is rendesen.

(#40498) WaterWave válasza Multibit (#40496) üzenetére


WaterWave
veterán

nincs nagybetum

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40499) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok! Ez az APC jó lehet egy DS218-hoz? Azért kérdezem, mert pár hónapja volt itt egy kolléga, aki rákötötte egy APC-re a NAS-t, de utána se kép se hang. :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40500) Pubszon válasza Dolphine (#40499) üzenetére


Pubszon
veterán

Jónak kell lennie, de felesleges ez a teljesítmény hozzá.
Nekem CS350 van és 40 percet bír.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.