Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) bb.bocs válasza Borisz76 (#39050) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. köszi megnézemsz összehasonlítást első körben.

(#39052) eszgé100 válasza Sanya (#39033) üzenetére


eszgé100
őstag

rendben, viszont hogy tudnám elrejteni?
eddig nem volt ott File Stationben és nekem nagyon tetszett, hogy csak az látszik, amit használok, erről a homes mappáról nem tudok semmit, és még véletlenül sem akarom piszkálni, ezért jobb lenne, ha nem is jelenne meg.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#39053) Borisz76 válasza eszgé100 (#39052) üzenetére


Borisz76
veterán

Valamit feltelepítettél és az hozza létre a Home/Homes mappákat.
Ha törlöd az alkalmazást , akkor törlődik a mappa is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39054) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#39053) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ja a felhasználókat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39055) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok!

nCore-ról letöltött torrent file-t elindítom a DSM-be, hibátlanul letölti ill. fel is tölt szépen elvileg vissza is seedeltem fél nap alatt a cuccot. Annyi hibádzik, hogy az nCore acc-om aktivitás menüjébe nem látszik mint seedkötelezett torrent, ha így töltögetek le valószínűleg rövid úton kidobnak :DDD . Van valakinek erre megoldása?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#39056) Borisz76 válasza Slowman (#39055) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a seedkötelezettségednek eleget teszel, akkor eltűnik a listából.
Vagy 48 órán át seedeled vagy addig amíg vissza nem osztasz ugyanannyi adatot.
Akármelyik is teljesül előbb a listából törlődik mert már nem vagy köteles seedelni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39057) Slowman válasza Borisz76 (#39056) üzenetére


Slowman
aktív tag

ez stimmt. viszont alapból meg sem jelent ott, ez a bajom.

(#39058) allein


allein
addikt

Sziasztok. SSD-re telepítettem a DSM-et, ez lett a kötet1. Mi az oka annak, hogy alig érzek javulást ami a webes felületet kezelését illetve elérését illeti? Azt hittem kicsit felpörög majd :U

Szerk: Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatosan, hogy a nagyobb tárhelyű HDD-ek mennyire hangosak a kisebb tárhelyű HDD-kel szemben? Logikus lenne az, hogy minél nagyobb annál hangosabb?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39059) eszgé100 válasza Borisz76 (#39053) üzenetére


eszgé100
őstag

nem lett telepítve semmi új, neten kutattam valami után, és keresés közben bepipáltam az Enable user home service-t, viszont miután rájöttem, hogy felesleges volt próbáltam kivenni a pipát, sikertelenül. Ownernek full controlja van, adminisztrátoroknak read/write. kérdésem, hogy hogy tudnám kideríteni, hogy ki/mi az Owner?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#39060) allein válasza allein (#39058) üzenetére


allein
addikt

Rájöttem mért hangosabb, 3 HDD egy kötet és ilyenkor hiába nincs tele mindhárom HDD, gondolom mindhárom dolgozik :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39061) norbika84


norbika84
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap nagy nehézségek árán sikerült újra beüzemelnem a NAS-omat. Olyan problémám van vele, hogy a Download Station-be bármilyen torrentet elindítok, nincs semmi adatforgalom. Miért nincs?
Másik kérdés: mobilon keresztül miért nem tudok csatlakozni hozzá? A DS finder látja, de ha a mobilom böngészőjébe beírom az ip címet, nem csatlakozik, csak tölt állandóan. De a DS get is látja, tudok csatlakozni.
Tudna valaki segíteni, mit kellene állítani, hogy legyen adatforgalom? (letöltés feltöltés torrentnél)

(#39062) Borisz76 válasza norbika84 (#39061) üzenetére


Borisz76
veterán

Download Station

Slowman

Esetleg nem törölték az adott torrentet ?
Mert csatlakoztál, letöltötted, közben törölték valami oknál fogva s ez esetben sem jelenik meg a seed kötelezett listában.
A DS-ben meg tudod nézni :
Katt a feladatra majd alul a "Tracker" szövegre.
Ha az állapota :Success , akkor rendben van ha Unregistered , akkor törölték az oldalról.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39063) nooop válasza ZPC (#39028) üzenetére


nooop
csendes tag

Nekem is pont ez volt annyi különbséggel, hogy adatokat akartam átmásolni PC-re. Azt tudom WD RED soha nem lesz nálam. :W

(#39064) Pubszon válasza Borisz76 (#39045) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez igaz, de attól még 2 fiókos.
A 218+ is bővíthető, csak a belső és külső lemezeket nem tudja egy kötetként kezelni, ha jól tudom. Nem?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39065) Borisz76 válasza Pubszon (#39064) üzenetére


Borisz76
veterán

A Synology sem teljesen "hülye" a névadás tekintetében....

Nem véletlenül van 218+ és 718+ modell is.
Az, hogy külön usb-n lehet még rátolni lemezt az igaz mindkét modellre.

A fő különbség :
A 718+ esetében van lehetőség a már létező belső kötetet bővíteni az 5 lemezes dobozzal !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39066) allein


allein
addikt

Sziasztok. Milyen beállítást kell elvégeznem annak érdekében, hogy a létrehozott mappákat lássam hálózaton?

CXUHD lejátszó látja a mappáimat, egy Dune és a TV nem látja, nem értem :U Dune alatt sem sambán sem upnp-n nem látom a mappákat. Boris76, lehet van leírás a blogodon ezzel kapcsolatosan, nem találtam :U ha van, dobjatok egy linket megkérlek szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39067) hegyimorc válasza Borisz76 (#39065) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"A 718+ esetében van lehetőség a már létező belső kötetet bővíteni az 5 lemezes dobozzal !"

Van olyan aki csinált már ilyet?

Csak azon gondolkodom, hogy tegyük fel ma vesz az ember egy NAS-t, olyat ami később bővíthető. Eltelik x év, eljött az ideje a bővítésnek ... de vajon akkor mi a jobb? Az addigra már elavult NAS-t bővítgetni, vagy venni egy vadi újat ami megfelel a kor követelményeinek?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39068) Pubszon válasza Borisz76 (#39065) üzenetére


Pubszon
veterán

Az 5 lemezes bővítő ráköthető a 218+-ra is eSata-n keresztül.
Legalábbis a DX213 és DX513 működik bármely eSata porttal rendelkező Synology NAS-al.
Viszont lehet csak úgy, hogy minden lemez külön kötet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39069) Borisz76 válasza hegyimorc (#39067) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez erősen felhasználó függő. Mit , mennyit tárol a NAS-on.

De azt is érdemes figyelembe venni , hogy ezek a külső eszközök , bővítő dobozok több nas-al is működnek!

Mod :

Többek között nekem is van külső bővítő egységem de én tudatosan külön kötetként használom a NAS-ban és a bővítőben található lemezeket.

A DS2415+ 12 lemezes kötet , 2 lemezes SHR védelemmel.

A DX1215 bővítő szintén 12 lemezzel alkot egy kötetet , 2 lemezes SHR védelemmel.

Ezt a bővítőt tudnám használni az újabb DS3617xs modellel is.....2 db-t is akár.

De ezeken már nem eSata a csatlakozó tipusa.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39070) Pubszon válasza Borisz76 (#39069) üzenetére


Pubszon
veterán

A tieden milyen csatlakozó van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39071) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Meg lehet oldani egy DS115j-vel, hogy automatikusan töltsön le podcasteket?

(#39072) Borisz76 válasza Pubszon (#39070) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez a csatlakozó

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39073) gyugyo79 válasza Pubszon (#39068) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez nagyon jó felvetés mert a leírása alapján ott a eSata de ha megnézed a támogatott kiegészítőket akkor nincs ott a DX517 ami a 2017 utáni modellek bővítésére jó és nem hiszem, hogy bárki fog venni egy 100+ k -s dobozt ezt tesztelni.
De 99% hogy szoftveresen tiltva van és csak mókolásal lehet hozzá rakni, utána meg minden frissítésnél lehet ezt figyelni, hogy ne szálljon el. Én biztos nem venném meg az mellé csak ha a Synology vissza írta, hogy működni fog és támogatott miután megkérdeztem.

Ezzel a dobozzal egészen máshogy kezeli a hozzá adott HDD-ket mint ha egy "sima" usb -s vagy Esata -s ilyen boxot raksz rá. (Meg is kérik az árát).

[ Szerkesztve ]

(#39074) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#39073) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itt írják is, hogy csak független kötetként kezeli az így hozzá adott lemezeket a 218+ ezen át.

Tehát akkor tuti nem támogatott. Nem lehet úgy használni mint a nagyobbaknál.

[ Szerkesztve ]

(#39075) Pubszon válasza gyugyo79 (#39073) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ez érdekes, meg ugye üzletpolitika.
Nekem DS216+II van, amihez a DX213 és DX513 jó, de míg előbbi kb 60k, addig utóbbi kb 120k-ért megy.
Felötlött bennem a későbbi bővítés, de a jelenlegi tárhellyel (8.5TB) is bővel elvagyok, csak jó tudni mik a lehetőségek. Esetleg ha lenne egy nagyon jó ajánlat, akkor elgondolkodnék rajta. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39076) daniel2121 válasza ZPC (#39028) üzenetére


daniel2121
senior tag

A Seagate Ironwolfot javasolták nekem is,de nincs róla infóm hogy milyen.

(#39077) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Van több ezer képem, videóm összegyűjtve mindenféle eszközről (Mobilok Fényképezők, Akciókamera stb.) rendezetlen nevekkel dátumokkal.
Ti hogyan rendszereznétek a NAS-ra?

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39078) Slowman válasza Borisz76 (#39062) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ez a szitu megoldódott, nem tudom mi volt a gond azzal a torrentel. Viszont előjött egy másik probléma.
Plex-en nézek filmet. Régóta használom már megszerettem beleköltöztem jó és ráadásul pl DS Video nincs is LG tv-re szóval nem nagyon van más alternatíva.
A probléma az, hogy SD filmnél is akár HD filmnél meg végképp 99% van a CPU ebből szinte az egészet a Plex fogja le. Mi lehet gond? Plexbe van valami rosszul beállítva vagy a NAS-on? Elsőre egy DS218play-t vettem viszont az 1 óra alatt kiderült, hogy nem maradhat mert nem fut rajta Plex server (franc se gondolta volna, hogy ilyen kategóriás NAS-ba van ilyen) no mindegy kicseréltem több pénzért DS218+-ra már így is kicsit overkill volt no most aztán meg végképp. De ha még mindig nem viszi a vas a Plexet akkor kidobom az ablakon :W (ami azért valljuk be furcsa lenne egy 120k-s NAS-tól meg elvileg 4K filmel is megbirkózik). Vehettem volna Q-napet 40 ért aztán boldog lennék de ahogy olvastam ez jobb azért egy fokkal hát had szóljon. Meg mindenki azt tanácsolta ha fontos a stabil cucc akkor Syno. Ráadásul az volt a terv, hogy szimultán több acc csatlakozhat vagy több eszközön egyszerre néznénk filmet a házba, ha még egyel se boldogul akkor semmi sem valósult meg amire vásároltam volna az eszközt :F .

Van valakinek ötlete mi lehet a gond? Bízom benne, hogy csak én vagyok noob.

Köszi!


[ Szerkesztve ]

(#39079) Csabroncka válasza Slowman (#39078) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyrészt plexen kívül is van élet :) , másrészt a dekódolás azért a combos nasokat is kifingathatja.

Nekem egy mezei 216j-m van, de lazán filmezik még távolról is a család rajta több klienssel, + egyebek egyszerre.
Igaz dekódolás szóba sem kerül!

Szóval ha a 4K is kell, akkor inkább NFS vagy SMB megosztás, mert a hálózat sem bírja.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39080) Slowman válasza Csabroncka (#39079) üzenetére


Slowman
aktív tag

no akkor azt már tudjuk, hogy hogyan nem működik. ezt a plexen kívül is van élet dolog nem opció. azért vásároltam, hogy azon nézzek filmet és kész. tehát erre kell megoldás.
az, hogy tv-n mappákat tallózgassak számomra nem megoldás visszalépés.

[ Szerkesztve ]

(#39081) Borisz76 válasza Slowman (#39080) üzenetére


Borisz76
veterán

A Plexen belül valami opció esetleg ?
Kikapcsolni a kódolást?

Akár a nason ,akár a tv aplikációban !?
A tv-n WebOs van? Mert arról jókat hallottam.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39082) Csabroncka válasza Borisz76 (#39081) üzenetére


Csabroncka
addikt

A NAS-on belül plexszerver beállításánál ki lehet kapcsolni! A tartalom így viszont nem feltétlen lejátszható, hiszen a dekódolás is ezért történik.

Kell egy normális médialejátszó, és nem kell a TV esetleges és kompromisszumos belső lejátszóját használni.

Ami biztos, hogy a DLNA-val én rengeteget szívtam, felzabálja a hálózatot és vagy működik vagy nem....

"in medias res"

(#39083) Mezga Aladár válasza Csabroncka (#39082) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most a PLEX a divat. Turmixolják a videóanyagot ehhez sokkal drágább nast vesznek, holott már egy ds211-es is ki tud szolgálni 3/4 médialejátszót. Ráadásul egy androidos lejátszó 10 e forint magasságában kapható.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39084) allein válasza allein (#39066) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok, tud valaki ezzel kapcsolatosan segíteni :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39085) gyugyo79 válasza Slowman (#39080) üzenetére


gyugyo79
addikt

:W :W :W

(#39086) Csabroncka válasza Mezga Aladár (#39083) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan emiatt mondom! Normál esetben NFS vagy SMB mellett egy alap 2 magos syno simán kiszolgálja gigabit mellett a 4K-s médialejátszót. A Jukebox és társainak menedzselése, transzkódolás (bocsánat korábban dekódolásnak írtam) pedig nem a NAS feladata háztartási körülmények között.

"in medias res"

(#39087) dkess válasza Pubszon (#39075) üzenetére


dkess
őstag

Igazából a különbség az olyan Synology NAS -ok között, ahol az első (vagy első kettő) számjegy megegyezik a fizikai HDD helyek számával és azok között melyeknél ez nagyobb:

- első (vagy első kettő) számjegy megegyezik a fizikai HDD helyek számával: további bővítés csak eSATA és/vagy USB3 segítségével. Hátrány: csak külön kötetként csatlakoztatható, sokféle gyártó sokféle minőségű egysége. Előny: univerzális megoldás - NTFS -re formázva rádugod Win -es gépre és úgy is megy, nem vagy Syno megoldáshoz kötve. Persze vannak sok rekeszes USB3 -as RAID -et is támogató eszközök ami csábító lehet, de ezeket is lehet a következő csoportban szereplő NAS -okra is aggatni.

- első (vagy első kettő) számjegy nagyobb a fizikai HDD helyek számánál: előny: meglevő kötetet is bővíthetsz - gyakorlatilag a bővítést követően olyan mintha a fizikai rekeszek száma nőtt volna. Több lépésben is kialakthatsz nagy tárhelyet, ha egyszerre nem lenne meg a pénz a sok fizikai HDD helyre/HDD -re. "Synology minőség" - ez mindenkinek mást jelent. Hátrány: egyáltalán nem univerzális - csak a kompabilitási listában szereplő eszközökkel megy, egyedi csatlakozó, drágább. Ugyanakkor el tudom képzelni, hogy valakinél ez megkerülhetetlen.

Az utóbbi csoport mind a kétféleképp bővíthető. Az USB -s megoldás pl. ideiglenesen csatlakoztatott biztonsági mentés esetére is. A Syno -s bővítőegységes megoldás viszont nem a "ki/be húzom és mászkálok és másikra csatlakoztatom" metódusra jó.

Igen, üzletpolitika - illetve lehetőség. Mindenki el tudja dönteni, hogy adott esetben pl. Syno -s bővítőegység vagy újabb több rekeszes NAS a jobb megoldás Neki.

(#39088) #56573440 válasza Slowman (#39080) üzenetére


#56573440
törölt tag

Két lehetőség van...

Veszel egy rendes külső lejátszót és boldogan plexelsz, vagy leszeded próbaidőszak után megveszed az xplayt a tvre.

Egyébként ha segítséget kérsz lehet nem szerencsés ez a stílus..

(#39089) Slowman válasza #56573440 (#39088) üzenetére


Slowman
aktív tag

btw ha valaki segítséget kér akkor a témába érdemi választ vár. maradjunk annyiba, hogy az a hsz nem segített hozzá a megoldáshoz

ez nem értem, számos ismerősnek van NAS a házba és nem panaszkodik senki. 40e Q-NAP-ekkel néznek plexen filmet. ez a vas sokkal erősebb/kéne lennie.

(#39090) Immy válasza Borisz76 (#39042) üzenetére


Immy
őstag

Köszi a választ!
Ezek szerint a tárhely ugyanakkora lesz SHR és RAID1 esetében is. Azonban gyorsabb lesz vagy kapok valamilyen plusz feature-t ha SHR-t választok?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39091) Borisz76 válasza Immy (#39090) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

2 lemez esetén igen, ugyanakkora tárhelyed lesz akár Raid1-t akár az SHR-t választod.
Ekkor még nem származik előnyöd belőle.

4 fiók vagy több és különböző kapacitású HDD-k esetén jön elő az SHR előnye.
De ekkor már nem RAID1-t hanem RAID5-t érdemes használni.

Raid kalkulátor.
Játsz egy kicsit vele.

Jó példa a tárhely növekedésre :
- 4 db egy forma lemezt tegyél be.
- Ekkor alul az SHR és a RAID5 legyen kiválasztva.
- Láthatod, azonos a kapacitás.

Itt jön az előny :

- Cseréld ki a lemezeket egyenként nagyobb kapacitásúra.

Az SHR már a 2. lemez cseréjénél "hozzádvágja" a plusz tárhelyet.
A 3. lemezcserénél is növekedik , ahogyan a 4. lemezcserénél is.

Míg Raid5-nél "csak" a 4. lemez cseréje után kapod meg a teljes tárhelyet

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39092) #56573440 válasza Slowman (#39089) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah hogy így. Akkor kérlek faradj át a plex topikba, és használd a keresőt. Vagy olvass vissza, tipikusan lg hiba. Megoldást megkaptad. Öröm volt segiteni. Nem a nas a szar.

[ Szerkesztve ]

(#39093) dkess


dkess
őstag

Lenne egy kérdésem DS Video –val kapcsolatban. Maga a kérdés érdekes határterülete a VPN-Synology NAS témaköröknek – először itt próbálkoznék inkább a VPN topik helyett. Elnézést kérek, hosszú lesz. Alapfelállás:

Nálam: Synology 1900ac router, NAS DS218+ , 100/100 Mbit/s internet (úton 500/200), Android eszköz S6 Edge. TV WiFi –n (de ez most nem érdekes)
Szülők: Linksys WRT320N router, 100/100 Mbit/s internet, Android eszköz – telefonok: A3 2016 + Tab S2. TV WiFi –n.

QuickConnect szépen belőve, megy a szülőktől a rendszeres backup (Btrfs file rendszer) megy minden mint egy álom. DS Video alkalmazás (illetve a Video Station esetén is PC -ről) megjelenik a jobb felső sarokban a ’Távoli képernyő’ (TV a helyi hálózaton) lehetőség és amennyiben ki van választva, akkor DLNA –n keresztül megy is a lejátszás (nincs semmi akadás, mobileszközön kevés aksi használattal) a következő topológiával:

- NAS: DLNA szerver,
- mobileszköz DLNA remote (távirányító),
- TV: DLNA renderer (megjelenítő/lejátszó).

Ehhez semmi extra beállítás nem kell (még a NAS –on a Médiaszervert sem kell konfigurálni). Szülőknél sem a DS Video –nál – sem a Video Station esetén is PC –ről nem jelenik meg a ’Távoli képernyő’ (TV a helyi hálózaton) opció. A lejátszás megy az nem gond, de ez esetben a mobil/PC a lejátszó. Mobileszközről WiFi Direct –el ki lehet tenni TV –re, de mivel a mobil a lejátszó ez esetben + minden WiFi –n (ekkor a kikódolt kép+hang közlekedik) ezért akadozik a lejátszás és a mobil is jobban merül (NAS CPU használat 1080P esetén is 7% körüli otthon a hardveres dekódolás miatt az nem gond).

Ennek utánaolvasva Synology support oldalon ki van emelve, hogy a ’Távoli képernyő’ képernyő opció csak akkor jelenik meg, ha a TV és a NAS egy helyi hálózaton van. Így a kérdés az lenne, hogy megoldható-e az, hogy a NAS megjelenjen a szülők helyi hálózatában pl. VPN segítségével.

Azt elvetettem, hogy pl. a upnp internet gateway –t (TCP 50001 és 50002) vagy az upnp broadcast –ot (UDP 1900) kiengedjem internetre. Elméletileg nem is működne úgysem ezen felállásban a dolog.

Ilyenformán próbaképpen össze is lőttem egy PPTP kapcsolatot a NAS (kliens) és a szülőknél az egyik Win7 –es géppel (szerver). Ez ugye Win –ben alapból adott – permanens megoldásként majd OpenVPN alapokon gondolkozom.

Port forward értelemszerűen a Linksys –en beállítva a VPN –hez. Ez még eredeti firmware –es – így nincs se VPN szerver vagy kliens beállítási lehetőség – csak passthrough (áteresztés). OpenWRT -et sem szeretnék ide. Ezért is lett a Win7 –es PC a szerver ehhez a próbához. A NAS oldali beállítások QuickConnect –el bejelentkezve. Linksys DHCP helyi hálóra a 192.168.0.100 - 192.168.0.150 tartományban oszt (itt minden DHCP kliens DHCP reservation –al kap fix –en IP -t).

A VPN szépen fel is áll (hálózati kapcsolatoknál is látszik + a NAS –on is). A Win7 VPN szerverben megjelölt 192.168.0.35 –ös IP-t meg is kapja – a NAS felületén is látszik. A 192.168.0.35 –ös IP-t pingelni is tudom a szülőknél a parancssorból – idáig OK. (pl. 192.168.0.120 –as IP –t beállítva a Win7 PPTP szerveren nem kap IP –t, mert beleesik a router DHCP tartományba)

Windows hálózati központban nem látom az eszközök között a NAS –t és böngészőből sem érem el (se http –vel, sem https –el – se port megadással, se a nélkül). Gondolom eltérő subnet –ben van.

Kérdés: internet –et egyik irányban sem szeretnék osztani – sem egyéb helyi hálózatos erőforrást megosztani szintén egyik irányban sem. Milyen beállítás hiányzik ahhoz, hogy a NAS megjelenjen a szülők helyi hálózatán? Az sem gond, ha a VPN iránya fordítva lenne (azaz a NAS lenne a VPN szerver és mondjuk egy Win7 VPN kliens a szülőknél).

Előre is köszönöm.

(#39094) gyugyo79 válasza dkess (#39093) üzenetére


gyugyo79
addikt

VPN n sem megy át a DLNA így. Vegyél nekik egy Chromecast arra lehet így kirakni tartalmat, szüleimnél is az van, elneveztem mint a TV-t meg csináltam egy leírást nekik.(amilyen sűrűn használják kelleni is szokott előtte inkább nem is használták amikor elfelejtették, hogy hogy :). )

Ha kicsit több is belefér akkor egy MiBox ot. Arra van natív Video Station meg castolni is lehet rá és akkor telefon vagy más se kell mert vagy CEC en át lehet a TV távjával vagy sajátjával irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#39095) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#39094) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mármint a félreértések elkerülése véget a CC hez nem kell VPN az "így" alatt azt értettem, hogy megejelnik a DS Videoban és lehet a CC val lejátszatni tartalmat interneten át. A küldés gombot használva egy pld telefonon futó kliensből.

A Dlna : Még hogyha esetleg a TV t kapcsolnád rögtön vpn en NAS hoz se biztos , hogy küldene arra az alhálózatra jelet. A NAS on nem is lehet ugyan azt az alhálót beállítani a routeren betudnád ugyan de átjárón nem menne át szerintem.

De jelenleg még elméleti szinten is csak úgy működne ha a szüleid routere tudna a tiédhez kapcsolódni mint kliens vagy a TV.

[ Szerkesztve ]

(#39096) dkess válasza gyugyo79 (#39094) üzenetére


dkess
őstag

Köszönöm szépen a választ.

Igen, most nézem alapfelállásban nem megy át a DLNA broadcast VPN -en. Azonban most rákerestem, hogy van workaround rá - amúgysem a gyári Win -es PPTP lenne.

Az igazi kérdés/probléma, hogy "semmi" sem megy át. Azaz a NAS nem jelenik meg a helyi hálózaton és a web -es felületét sem érem el IP -vel (QuickConnect -el igen, de az most nem érdekes).

A Chromecast esetén nem ugyanott lennék, mint most? Értem ez alatt - az nem a 'Távoli képernyő' (illetve lejátszó) alatt jelenne meg? Mivel nincs DLNA stream, ezért a kikódolt képpel és hanggal nem ugyanúgy akadna? A szüleidnél a Nálad levő NAS -ról megy így a stream?

A MiBox még OK lehet, de amennyiben jól értem az is kikódolt képet+hangot kap a távoli NAS -tól? Ebben az esetben amennyiben jól értem, akkor annyival lennénk előbbre a mostani "minden WiFi-n" opcióhoz képest, hogy a MiBox -ot kábelre raknánk (10 méter UTP, de megoldható simán rejtve - így a TV is akár alternatívaként) és HDMI -n menne az anyag. Igazából annak a távja/TV távja helyett lenne kényelmesebb Telón/tab -on(/PC -n Video Station) válogatni/tekerni/irányítani.

Szerk: TV VPN -en - nem is lenne rossz ötlet, de szerintem nincs VPN szerver/kliens TV -re (szülőknél - LG WebOS 3.5 - tavalyi model).

[ Szerkesztve ]

(#39097) gyugyo79 válasza dkess (#39096) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezek nem DLNA t használnak hanem http streamet. Tehát ahogy az az eszköz játszaná le amiről küldöd. Ha cast. A MI box on android tv fut azon a DS videó kliens azt tudja mint a telefonodon futó pld.

Amit nem tudok, hogy QC n megy e a CC. Nálam a https portja a nas nak ki van nyitva (csak nem 5001 -n)ezért azt használná még ha QC vel is csatlakoznék és a próba macerás lenne ezért nem tudom biztosra mondani inkább 50-50.

A tv re nincs vpn kliens :) pár normálisabb lejátszón van csak kb.

A vpn szervert a NAS on vagy a Routeren szeretnéd futtatni? A router topikba pár napja írtam Nas és router méréseket ha segít. Én Nas- t javaslom :)

[ Szerkesztve ]

(#39098) Immy válasza Borisz76 (#39091) üzenetére


Immy
őstag

Hmmm, azt hiszem meggyőztél az SHR-t illetően.
Létezik bármilyen addicionális synology only security / performance feature, ami csak az SHR-nél jön elő?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39099) dkess válasza gyugyo79 (#39097) üzenetére


dkess
őstag

Igen, ezt a http stream -et szerettem volna elkerülni. Ez jóval sávszélességigényesebb (pláne mobilon WiFi oda-vissza) + mobilon erőforrásigényesebb, mint egy szimpla 'DLNA remote (távirányító)' szerep. A mellett, hogy kényelmesebb mobilon vagy tab -on borítókat nézegetni/leírást olvasgatni még plussz eszköz sem kellene ...

A QC a mobilon/PC -n/MiBox -on menne, ha jól sejtem a ChromeCast -on csak a media stream menne (CC technikai hátterével nem vagyok tisztában).

A http stream mobilról a TV DLNA lejátszójára nem megy ki (ismeretlen videóformátum hibát dob) - csak WiFi Direct -el (meg CC -vel, ha jól sejtem). Helyi DLNA szerverről (ez lenne a 'Távoli lejátszó' a DS Video -ban meg a Video Station -ben) meg nem http stream megy a DLNA renderer -re (TV). Ez utbbit preferálnám, ha lehet.

Samba (vagy egyéb hasonlót) + lejátszó (akár Android box) kombót azért nem preferálnék, mert magát a filemeket tartalmazó könyvtárat nem oszatnám ki internetre (kevésbé biztonságosnak tartom a VPN -él).

A sávszélességen meg azért rúgózom, mert pl. a 4K házivideók már combos igényt támasztanak (van forrás is és a TV is 4K). Ezt http stream -el meg sem próbáltam már, ha a 720p és 1080p és akadt már (nem az internet sávszél korlátoz, hanem a WiFi direct meg a sok egyéb WiFi -n egyszerre lógó cucc, meg az, hogy mobilon ez oda-vissza megy).

Szerk: VPN szerver/kliens az oldalamon a NAS lenne az oldalamon. Én is néztem korábban, hogy egyfelől a NAS hardveresen erősebb + a router -en a hardveres NAT ugrana a VPN plus szerver használatával például és 300 Mbit/s környékén megállna a történet általánosan mindenre (500/200 Mbit/s folyamatban) ...

[ Szerkesztve ]

(#39100) WaterWave


WaterWave
veterán

Van egy kis gondom...

Eddig ment a plex de ma elkezdte azt csinálni, hogy nem játszotta le a megosztott mappában a filmet, mert olyan mintha nem is látná... Ujra hozzáadtam a könyvtárat... de a főkönyvtár nevét látja, de a benne lévő alkönyvtárat amiben a filmek vannak már nem, hisz csak back könyvtárszerkezet van benne.. imádom az ilyeneket mikor semmit se csinálok a gépen de ilyen jön elő... maximum volt egy dsm update legujabb verzióta 2-3 napja, de este még tegnap néztek plexet ismerőseim, ma már nem tudtak, és adminként se tudom hozzáadni a könyvtárat... Ha a főkönyvtárat adom hozzá akkor meg azt irja hogy a könyvtárban nincs semmi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.