Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) lajos75 válasza eszakas (#39296) üzenetére


lajos75
senior tag

A Nas nem fog kikapcsolni, csak leállítja a szolgáltatásokat (Biztonsági üzemmódba vált).
Max azt tudod hogy ha már biztonsági üzemmódba váltott akkor kikapcsolja az UPS-t így le áll a Nas is :)

(#39302) eszakas válasza lajos75 (#39301) üzenetére


eszakas
senior tag

Köszönöm. :R :R :R

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#39303) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van valaki aki WD RED PRO 10 TB vinyókat használ, érdekelne milyenek a tapasztalatok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39304) allein válasza allein (#39303) üzenetére


allein
addikt

No nem baj, majd beszámolok :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39305) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok!
A mai kalandom után azon töröm a fejem, hogy váltok zyxel 325v2-ről synology 218+-ra. Meguntam a szenvedést bizonyos dolgokban a zyxellel.
Sajnos egy hiba miatt TM-ből vissza kellett húznom a mac-em, kb 250 GB-nyi adatot kell visszapakolnia a NAS-nak és erre egy laza 25 órát szán.

Hálózat LAN: gigabit, Wifi: AC olyan 450 mbit/s -es gyakorlati max-szal.

Van valakinek tapasztalat a TM backup visszatöltésének sebességével Synologyn? Ha mondjuk csak a duplája a zyxelnek, már akkor is boldogabb lennék :R

(#39306) Borisz76 válasza gofry (#39305) üzenetére


Borisz76
veterán

A Synology NAS-okon gyárilag - mindenféle bohóckodás nélklül - lehet telepíteni a Download Station nevü torrent klienst. Alapjaiban megegyezik a TM-al. Az eltérés a kezelőfelületben van valamint abban, hogy a DS által a nas-ra töltött anyagok automatikusan indexelésre kerülnek. A TM-et fel lehet tenni ...kis mókolással - de a kezelőfelületen kívül nem ad semmi extrát valamint nem megy az automatikus indexelés sem. Ez pedig pl. a TV-n DLNA-val történő filmezésnél jön elő. A letöltött anyag a TV számára látható ha DS-el lett letöltve. Ha TM-el , akkor minden egyes alkalommal manuálisan kell indítani az indexelést.
Letöltési sebességben ugyanazt tudják kb.

Az adatok visszatöltésére javaslom a gigabites vezetékes hálózatot.
Azzal kb 100-110 MB/s érhető el....szemben a wi-fi-s 40-50 MB/s-ával.

A Syno DS218+ pedig remek választás ha elég a 2 fiók.

Nézz szét az összefoglalóban.
Van a DS-ről is leírás, sebességmérési eredmények stb...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39307) #56573440 válasza Borisz76 (#39306) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem az Time Machine lesz ;)

Apple féle Macet azzal lehet visszaállítani, kb snapshotopja a rendszert.

Itt igazából az is a kérdés, hogy az mit csinál... Ha 250 giga kis file masolodik, az valóban örökkévalóság, de azon erősebb vas se segít..

[ Szerkesztve ]

(#39308) Borisz76 válasza #56573440 (#39307) üzenetére


Borisz76
veterán

Hopszika..... :B

Átszaladtam felette és már szinte automatikusan jö nekem, hogy ha " TM " -t látok akkor az csak is a TransMission torrentkliens lehet.

Mod:

Amúgy szégyen , nem szégyen de még életemben nem láttam közelről almás cuccot..... :N

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39309) gofry válasza #56573440 (#39307) üzenetére


gofry
senior tag

Köszi igen, az a time machine :)
Vannak nyilván kis file-ok is , mert egy komplett rendszerről beszélünk, de a nagyobb darabok azok pár gigás App file-ok.
Meglátjuk, hátha van valaki aki csinált egy backupot mostanság.
Btw A 218+ jó vétel lehet erre:
-Time machine
-AppleTV-re film SMB-n
-Némi file tárolás
-meg a "torkölcsönző" kliens használata :DDD

Most néztem, hogy közben Borisz le is írta, hogy jó választás :) már csak $$$ kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#39310) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki esetleg MetaTrader 4-et vagy 5-öt Dockeren?
Vagy csak egy windows-os VM-re telepítve menne a NAS-on?

Előre is köszi!

(#39311) gofry válasza Sakab (#38124) üzenetére


gofry
senior tag

Esetleg költöztél Zyxelről Synology-ra? Valszeg a keresőm béna, de jó lenne valamilyen fájdalommentes megoldást találni az átköltözésre. (Nem szeretnék új vinyókat venni, de az adatokat is jó lenne megőrizni )

[ Szerkesztve ]

(#39312) Borisz76 válasza gofry (#39311) üzenetére


Borisz76
veterán

Jelenleg milyen lemezeid vannak ?
Külön-külön kötetek vagy RAID0 / RAID1 tömb ?

Nincs elfekvőben esetleg külső USB-s vinyód ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39313) #56573440 válasza gofry (#39311) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kizárt.

A DSM minden vinyó elejére felírja magát. Ehhez ugye partícionálnia kell a lemezt, ezzel meg megy mindened a lecsóba.

Olyat még csak-csak lehetne, hogy külső usb-s kereten felnyalatni vele, de akkor is kell egy lemez a nasba. Hogy az usb limitációt benyeled e ha ezt üzemszerűen ott hagyod, az megint más kérdés, de belső kötetként, a belső helyre törlés nélkül biztosan kizárt hogy megetess más nasból érkező lemezt.

Csak úgy tudod, hogy egy lemezt beteszel, és arra felmászik a rendszer, majd elkezded azt feltölteni adattal, és az így leüresedő lemezt meg beteszed megint.

[ Szerkesztve ]

(#39314) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
Tettem fel egy új win10-et és azóta nem jelenik meg a nas a hálózati helyeknél. Megosztás be van kapcsolva. Dlna-s részt látja a pc. Csak a számítógépelnél nem jelenik meg, nem tudom hálózati meghajtóként csatlakoztani. A lányomnál is ez volt, hogy karácsonyra vettem neki egy laptopot, és nem látta, majd másnapra meg igen. Itt is vártam 2 napot de nem akarja az igazságot. Már az össze létező lehetőséget ki be kapcsoltam amit lehetett a hálózati megosztás központban, hátha beakadt valami. Van valakinek valami ötlete?

(#39315) WaterWave


WaterWave
veterán

Múltkor volt szó a seedről
Nálam 19 torrent fut jelen pillanatban és ennyit tudok belőle kisajtolni:

ez függ attól is hányan seedelik meg milyen nettel... Nyilván lesz több is ahogy kopnak el a seederek...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39316) Borisz76 válasza Rengete (#39314) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudod az IP címét fejből ?

Ha nem akkor a Synology Assistant megmondja neked.

Az alapján a hálózati felcsatolást meg tudod csinálni.
( remélem a kötet neve megy fejből..... )

Én is így csináltam mert a win10 ezen hálózati része nem éppen a legjobb.
Ha tallózni akarom a hálózaton , akkor meg sem jelenik csak édesanyám laptopja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39317) Dolphine válasza WaterWave (#39315) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt a fejlécet hogyan tudod elővarázsolni? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39318) WaterWave válasza Dolphine (#39317) üzenetére


WaterWave
veterán

Mármint az up/downt?

widgetnél előhívod az erőforrás figyelést.. aztán ha rátolod az egeret előhoz egy kis kocka ikont jobb alsóban egy sötétebb kockával, azzal rakod ki...

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39319) Rengete válasza Dolphine (#39317) üzenetére


Rengete
aktív tag

Most kapcsoltam be az asszony laptopját win10-es. Bekapcsoltam a hálózat felderítést és egyből látja a NAS-t. :O nem értem! Az enyém is látja minden formában csak számítógépnek nem. Igazából Hálózati helyként akartam a gyorsmenübe elmenteni, mert nem egy mappán belül van minden mappa , és így nem tudom csak mappánként felcsatolni.

[ Szerkesztve ]

(#39320) Borisz76 válasza Dolphine (#39317) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39321) Dolphine válasza WaterWave (#39318) üzenetére


Dolphine
addikt

És tényleg! :C
Köszi! :R

Borisz76 Neked is köszi! :R

Rengete Ezt biztos nekem akartad? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39322) WaterWave válasza Borisz76 (#39320) üzenetére


WaterWave
veterán

a profi :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39323) WaterWave válasza Dolphine (#39321) üzenetére


WaterWave
veterán

ezt sokkal jobban szeretem, mert kisebb helyet foglal és látom az up downt, nem kell az a grafikon szerintem... még örülnék synologynál ha valami hőmérsékleti értéket is ki lehetne dobni így widget formában, az se lenne ellenemre :D

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39324) Borisz76 válasza WaterWave (#39323) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem is rossz ötlet.....ki lehetne írni a legmelegebb lemez hőmérsékletét.
Esetleg egy kicsi ikon a ventillátorok állapotáról : hűvös, normál, halk üzemmód.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39325) Dolphine válasza WaterWave (#39323) üzenetére


Dolphine
addikt

Valóban jobban látható és a fontos infó benne van! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39326) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék berakni még egy winyót a mostani mellé a NAS-ba, a cél a jelenlegi kötet bővítése. Az összefoglalót olvastam a kötet bővítésével kapcsolatban. Viszont van ami nem teljesen tiszta.

"03.1 DSM telepítése, Alap és SHR kötet létrehozása,bővítése,javítása" Résznél az van hogyha nem ALAP kötet lett létrehozva hanem SHR (védelem nélküli) akkor ha berakok egy merevlemezt akkor tükrözni fogja azt a DSM, így nem a jelenlegi kötet bővíti.

"03.2 Kötet létrehozása / bővítése / költöztetés" Résznél pedig az van hogy
"Ez a folyamat a meglévő kötetedet terjeszti ki az új merevlemezzel.
Ha eredetileg védelem nélküli volt a kötet és azt bővítjük, akkor a 2 lemez 1 nagyobb kötetet fog alkotni."

Na most én nem alap kötetet hoztam létre hanem SHR-t védelem nélkül. Ha berakok egy winyót és a cél az lenne hogy 1 nagy kötetnek lássam a 2 winyót akkor ezt hogy tudom megoldani? Mert ahogy olvastam az összefoglalóba ha így van létrehozva akkor behelyezéskor tükrözni fogja a winyót egyből. Szóval utólag gondolom ezt nem tudom adatvesztés nélkül ALAP kötetté alakítani?

Alapjába véve védelem nélküli az adott kötetem viszont nem ALAP hanem SHR. Gondolom a 03.2 résznél még oda kell gondolnom azt hogy "Ha eredetileg védelem nélküli volt a (ALAP) kötet.."

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39327) gyugyo79 válasza Rengete (#39319) üzenetére


gyugyo79
addikt

Windows gombon jobb egér gomb -> Windows PowerShell (rendszergazda) -t ha elindítod mit ad vissza a
Get-WindowsOptionalFeature –Online –FeatureName SMB1Protocol
State:Enable akkor ez nem lehet oka.
Ha nincs bekapcsolva. Akkor az tudja ezt okozni és a Fall Creators Update elvileg kikapcsolja ezt.

ugyan oda beírva az :
Engedélyezés:
Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol
Letiltás:
Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol

Vagy Vezérlőpult ->Programok és Szolgáltatások -> Windows Szolgáltatások be és kikapcsolása -> SMBv1 ... pipát berakni .
Gépet újra kell indítani.

Lehet más oka is de ez 99% odavág a NAS és még sok eszköz hálózaton láthatóságának. Viszont kérdés megéri e. Aki úgy érzi, hogy neki igen az vissza kapcsolja.
Azt már leírtam nemrég, hogy a Gyors elérésbe a tallózásból be lehet rakni a komplett NAS -t és akkor ugyan úgy elérhető mintha vissza van ez kapcsolva (ahogy szeretnéd) csak a gyors elérésbe lesz ha az úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#39328) Borisz76 válasza jozsi252 (#39326) üzenetére


Borisz76
veterán

Bele rakhatod a lemezt.
Magától NEM csinál vele semmit a rendszer !

Ha a jelenlegi lemezed SHR, akkor nem a kötet bővítése kell !

Hanem új kötetet kell létrehoznod !
Ez az új kötet lehet ALAP ÉS SHR is !

Tehát pl. egy 4 fiókos nasban is lehet 4 db SHR kötet akár....
Mondjuk értelme az nem sok lenne.

ALAP kötet létrehozásának a menete :

-Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Egyedi / Egyetlen kötet a raiden / ALAP kötet
Sajnos ekkor a 2 lemezed 2 kötetet alkot.

Biztos, hogy a 2 lemezt egyben szeretnéd látni ?
JBOD a megoldás de nem javasolt !
A 2 lemezből akármelyik meghal, akkor a teljes adatmennyiséget bukod !

Menete :
- Új HDD-re : Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Egyedi / Egyetlen kötet a raiden / JBOD kötet
- Az adatokat átmásolod az új kötetre.
- A tároláskezelőben törlöd az első ( SHR ) kötetet.
- Tároláskezelőben bővíted a megmaradt JBOD kötetedet az előzőekben törölt lemezzel.

Az ALAP kötet létrehozását javaslom a számodra.
Ekkor pl. van lehetőség a fontosab adatokat egy mappában tartani Kötet1-n.
Biztonsági másolatot csinálhatsz a Kötet2-re.
Akármelyik lemez is adja be a kulcsot a DSM, rendszer megy tovább és a fontosabb adataidat megtalálod a másik - még ép, egészséges - köteten.
Persze ha nagyon fontosak azok az adatok , akkor nem árt még egy külső usb-s lemezre is menteni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39329) gyugyo79 válasza jozsi252 (#39326) üzenetére


gyugyo79
addikt

- törölhető-

[ Szerkesztve ]

(#39330) Borisz76 válasza gyugyo79 (#39327) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet más oka is de ez 99% odavág a NAS és még sok eszköz hálózaton láthatóságának. Viszont kérdés megéri e. Aki úgy érzi, hogy neki igen az vissza kapcsolja.

Miért kérdés, hogy megéri e ?
Rejt magában valami sebezhetőséget / hibát / támadási felületet ha be van kapcsolva ?

Megnéztem és nálam jelenleg tiltva van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39331) Rengete válasza Borisz76 (#39328) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!
Ki volt kapcsolva

(#39332) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogyan lehetne lementeni a download station-t?

Hogy ne kellene újratelepítés után 10 tb-ot újrahashelni.

Üdv

(#39333) klambi


klambi
addikt

Srácok azt hol tudom megnézni, hirtelen nem találtam, hogy melyik syno nas meddig támogatott?
218+ és a 716+II-t kerestem, sajna csak a garanciát találtam... 2 és 3 év, de a support időt nem.

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39334) Borisz76 válasza ggg666 (#39332) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS reset-nek ugye 2 módja van:

- 1*4 mp reset csak alaphelyzetbe tesz bizonyos dolgokat a DSM-ben.
- 2*4 mp reset pedig törli a DSM-t és az adatokat.

Mivel újratelepítésről írsz , ezért a 2*4 mp-s reset a megoldás de mint írtam , ekkor az adatokat is bukod. Ezért előtte adatmentést kellene csinálni !

Tehát ha van szabad tárhelyed akkor mehet a mentés.
Újratelepítés után pedig a DS-ben újra minden torrentet hozzá kell adni és kezdődhet a hash / ellenörzés.
A letöltési mappádba pontos fáljnevekkel és mappaszerkezettel kell visszamásolni az adatokat!

Kérdésedre is válaszoljak : nem lehet megúszni a hast !
A DSM a telepítésnél particionál és formázza a vinyókat....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39335) ggg666 válasza Borisz76 (#39334) üzenetére


ggg666
őstag

Az adatmentés folyik, most synology hibrid raid van egy kötet meghibásodhat.

És ezt szeretném két különálló kötetre formázni.

Úgy hogy utána visszamásolnák mindent ugyanazokat a mappákat megcsinálni, mint eddig, csak hogy ne kelljen még a 10tb-ot behashelni +-ba.

Tehát külön nem lehet valahogyan lementeni a download stationt, mondjuk ssh-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#39336) Borisz76 válasza klambi (#39333) üzenetére


Borisz76
veterán

Product Support Status

Keresd meg a modelleket és nézd meg , hogy mit ír mellé a :
DSM Upgrade 1 és Technical Support 2 oszlopokban.

A lap alján pedig apró betűs rész :

DSM Upgrade Status:

- Full: firmware and software updates will be continuously provided.
- Limited: only critical updates will be provided.
- Suspended: availability of future firmware and software updates is yet to be determined.

Technical Support Status:
- Full: technical support and hardware repair service will be fully provided.
- Limited: technical support will be fully provided, but the repair service will be provided with limited resources.

Product Warranty:
Commencing on the date the product is purchased by customer. For more details please visit Product Warranty.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39337) #56573440 válasza ggg666 (#39335) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem valószínű. Főleg hogy ha lemented, akkor is rossz helyre fog mutatni minden, hiszen a kötetet is kiszeded a mostani formából...

(#39338) ggg666 válasza #56573440 (#39337) üzenetére


ggg666
őstag

Ugyanúgy kötet 1-en lenne + ba lenne egy kötet 2 külön.

(#39339) urban racer válasza Razermazer (#400) üzenetére


urban racer
senior tag

Kis érdekesség :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#39340) Borisz76 válasza ggg666 (#39335) üzenetére


Borisz76
veterán

Az adatmentés folyik, most synology hibrid raid van egy kötet meghibásodhat. És ezt szeretném két különálló kötetre formázni.

Tehát most 1 db köteted van ( 2 lemez, SHR1 )

Megoldható DSM újratelepítés nélkül a dolog !
Sőt - rizikós !!! - de adatmentés nélkül is !

Mivel SHR kötetről van szó, benne 2 db lemezzel, ezért az adatok tükrözve vannak.

Kiveszel egy lemezt....pofázik, hogy a rendszer összeomlott.
Visszahelyezés után :
Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Javítás
helyett
Kötet / Létrehozás részt választva egy ALAP kötetet csinálsz a visszarakott lemezre.

Az elkészült ALAP kötetre átmásolod az anyagot
Majd az SHR kötetetnek a "maradék" lemezét is törlöd.
Aztán azon a lemezen is létrehozol egy ALAP kötetet.

Mivel a kötet is változik ezért magát az alkalmazásokat is újra kell telepítened !
Download Station , Photo Station stb....

Nem sok esélyt látok a hash elkerülésére.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39341) gyugyo79 válasza ggg666 (#39338) üzenetére


gyugyo79
addikt

Egy psql adatbázisban van rengeteg adat. Ha a tartalmát kimented és az új alá vissza rakod amikor minden a helyén ( @downlod,a telepítési és a letöltöttek is) van akkor 75% hogy jó lesz

(#39342) Borisz76 válasza urban racer (#39339) üzenetére


Borisz76
veterán

5 éves a hozzászólas....ha nem vetted volna észre !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39343) daniel2121 válasza jozsi252 (#39326) üzenetére


daniel2121
senior tag

Engem is megtévesztett. Azt írja ki hogy "kötet bővítése". Mire gondolna az ember ha nem arra hogy a meglévő kötet tárhelyét fogja bővíteni az új lemezzel. Hát nem így lett, nálam ráadásul a partíció is megsérült amit még mindug nem sikerült rendbe tenni.

(#39344) WaterWave válasza Borisz76 (#39324) üzenetére


WaterWave
veterán

rég meg kellett volna csinálniuk :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39345) jozsi252 válasza Borisz76 (#39328) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm szépen a részletes leírásod!

Igazából fontos adatokról nincs szó, vagyis van de nagyon kis mennyiségben, de azok megtalálhatók még 2 különböző helyen elmentve, szóval nem annyira lényeg ha az elveszik esetleg. Illetve olyan dolgokat tárolnék rajta amiket lehet pótolni mint filmek sorozatok pl..
Aztán arra gondoltam hogy egy nagy kötet lenne nem kellene ide oda másolgatni a dolgokat ha mondjuk megtelik a kisebb.

De abból a szempontból mindenképp jobb lenne amit írtál hogyha meghal az egyik attól a DSM megy tovább mert ugye mindegyik winyóra feltelepül a DSM aztán visszaállítja magát ha meghalna az egyik. Gondolom abban nincs különbség hogy az új kötet SHR vagy ALAP lesz? Nem lesz semmi különbség a 2 között?

Egy kis érdekesség. A mostani winyó egy 2TB-os WD RED, már több mint 34 200 óránál jár és hálisten (kopp kopp kopp) soha nem volt vele semmi gond. Nagyon bevált ez a típus nekem!

iPhone 13 Pro Max

(#39346) klambi válasza Borisz76 (#39336) üzenetére


klambi
addikt

kösz ezt megtalálta, de ez azt jelent, ha én 8 évig használom akkor 8 évig jön hozzá update a full nál??

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39347) Borisz76 válasza jozsi252 (#39345) üzenetére


Borisz76
veterán

aztán visszaállítja magát ha meghalna az egyik. Gondolom abban nincs különbség hogy az új kötet SHR vagy ALAP lesz? Nem lesz semmi különbség a 2 között?

2 db lemez, 2 db külön kötet és ha az egyik elromlik, akkor a csere lemezen amit beteszel , létre kell hozni egy új kötetet. A DSM nem állít vissza ilyenkor semmit.

ALAP kötet és SHR különbsége 1 db HDD esetén tulajdonképpen semmi !

Amint képbe kerül a 2. lemez onnantól több variációs a dolog :

1.kötet alap - 2. kötet alap
1.kötet alap - 2. kötet SHR

1. kötet SHR - 2. kötet alap ( Figyelni kell ! ) mert ha nem figyelsz :
1. kötet SHR - 2. lemezt csatolod az 1. kötethez
Ekkor lép életbe az SHR lemezvédelme és tükrözi az adatokat a 2. lemezre.

1. kötet SHR - 2. kötet SHR ( új kötet létrehozva ami nem alap kötet. )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39348) jozsi252 válasza daniel2121 (#39343) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen én is azért kérdeztem rá mert az összefoglalónál van ez a rész hogy

Na most úgy jött le ha berakok egy merevlemezt és a kötet bővítésére megyek rá, akkor a jelenlegi kötet bővíti. De akkor ezek szerint csak akkor ha a JBOD-ot választom ki, illetve akkor ha ALAP kötet van és azt bővítem nem pedig az SHR kötetet. SHR-nél alapból bővítésnél él a redundancia, attól függően hány lemezes a NAS illetve SHR1 vagy SHR2 állítok be.
Remélem jól írtam le a bővítéssel kapcsolatos dolgot.

iPhone 13 Pro Max

(#39349) daniel2121 válasza jozsi252 (#39348) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem ez így rendben van. Nekem volt egy 4 terás lemez benne, ezt akartam bővíteni 8-ra egy kötetként. Ezzel el lettem volna évekig már. Közben tettem volna bele egy 3.-kat 8 terásat mentésre. Na így nem jött össze mert tükrözte a drága.

(#39350) ahab1313


ahab1313
csendes újonc

Sziasztok!

4k filmek lejátszásánál minimális, de zavaró szaggatást tapasztalok. Olyan, mintha a kép átugrana néhány frame-et pár másodpercenként. Mi lehet az oka?

Ez a setup:
DS118
500Gb 7200 rpm Western Digital (WD5001AALS) kb két évet futott HDD
Sony XE8000 (2017-es Android TV)
UPC router, kábeles kapcsolat

A lejátszó a DS Video a Playből rátöltve a TV-re.

Hang teljesen jó. Full HD filmek tökéletesek. Elsősorban szoftveres megoldásokra vagyok kíváncsi, kicsit most kiköltekeztem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.