Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) claire78 válasza Borisz76 (#40748) üzenetére


claire78
senior tag

Már én is kérdeztem itt.. Elméletileg HomeBridge is futtatható rajta illetve más rendszer is Docker segítségével.
Nekem nem sikerült még beizzítanom, pedig egy HomeBridge jó lenne. Nincs már itthon iPad. :/ Aztán másnem lesz egy Apple TV helyette. :P Az a baj semmi más értelme nem lenne.

(#40752) Véreshurka válasza #29810560 (#40743) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igazából semmit :DD Belépek a DSM-be a DDNS címemmel, és onnan indítanám el a Photo Stationt. Sajnos csak délután tudok majd pontos címet beírni, mert csak IOS-en tudok most garázdálkodni kívülről, de ott még a címsorban sem jelenik meg semmi, csak szól a Safari, hogy nem tudja megnyitni.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40753) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Az elmúlt másfél hónapban 10 alkalommal kaptam azt az üzenetet a 3 családi nasról, hogy:
- DSM blokkolta a nas [.............] IP-címét,
- A(z) [................] IP-cím 10 alkalommal, 5 percen át nem tudott bejelentkezni a(z) nas által futtatott DSM szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került: ....................

A blokkolt IP-k különbözőek, de rákeresve mindegyikre azt írják, hogy Khabarovsk, Oroszország (pl. 95.70.96.178).

QuickConnect-tel elérhető a 3 nas, 3 különböző helyszínen vannak (2 Bp., 1 B.almádi),
DDNS:
- NÉV118budapest.synology.me - IP cím: 109.61. ... . ...
- NÉV118almadi.synology.me - IP cím: 80.98. ... . ...
- NÉVds212j.synology.me - IP cím: 80.98. ... . ...
(a "NÉV" mindegyik esetben ugyanaz).

Ahogy nézem, a próbálkozások hetente történnek, alkalmanként mindhárom nas felé nagyjából egyidőben , alkalmanként ugyanarról az IP-ről.

A kérdésem az lenne, hogy:
- milyen veszélyek fenyegetnek,
- hogyan "találtak/találnak meg", illetve
- milyen beállítással tudom biztonságosabbá tenni a nas-okat (pl.: hozzáférés letiltása bizonyos országokból, QuickConnect ID módosítása, stb).

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#40754) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40738) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az csak egy megoldás, hogy egy másik portot használja a 80 helyett. De a routeren is beállíthatod, hogy a pld. 8080 portot irányítod a NAS 80 -ra így ha a http://nascime.akarmi:8080 -at hívod meg akkor bejön a NAS 80-as portján lévő oldal ami a Photo Stationt jelen esetben. Viszont itt belső hálóról 80 (vagy ugye mivel ez a szabvány azt elhagyva) kell meghívni míg kintről :8080 -al . A fordított p -vel viszont tudod a 8080 használva kintről bentről is elérni a valójában 80 porton hagyott Photo Stationt. A 8080 -as példánál maradva lényegi sorok a protokol az http marad ugye.
Forrás:
állomásnév : *
port: 8080
Cél:
állomásnév : localhost
port: 80

[ Szerkesztve ]

(#40755) #29810560 válasza Véreshurka (#40752) üzenetére


#29810560
törölt tag

... hááát, amennyiben - kívülről az Internet irányából - a 80-as HTTP (ill. a 443-as HTTPS) port a NAS-ra van irányítva, akkor annak működni kellene, mert a Photo Station azt használja. (Synology portok.)

... de, még az is lehet, hogy az iOS kavar be. :F
Esetleg még a NAS/router tűzfala is megfoghatja, ha bekapcsoltad.

(#40756) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

További infók..

Próbálkoztunk tovább, jelenleg már a vendégfelhasználóval is próbálkoztunk a NAS-on, mert ugye ahhoz nem kér jelszót, mivel ugye csak lokálban lenne a nas, amúgy sem fontos. Viszont így sem megy, a 98 így is jelszót kér. :( Amúgy win98SE-ről lenne szó.

Véleményem szubjektív...

(#40757) Csabroncka válasza Borisz76 (#40748) üzenetére


Csabroncka
addikt

Borisz én ezt akarom majd kipróbálni, Z-wave mellett döntöttem.

cikk 1.

z-wave stick

Vezérlő program

A telepítés indítás nem nehéz (már fent van), azért a beállítással biztosan elb... pár órát ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40758) FordFair válasza FordFair (#40753) üzenetére


FordFair
tag

A vezérlőpult/ biztonság/ fiók/ automata blokkolás/ megengedő/blokkoló lista/ tiltólista alatt hogyan tudok egy IP tartományt beírni?
Pl.: 95.70. ... ....?
A csillaggal nem működik...

Éppen most próbálkoznak a tegnapi után egy újabb IP-vel (95.70.96.178, 95.70.26.60)

[ Szerkesztve ]

(#40759) Mezga Aladár válasza hackeeeee (#40756) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A win 98/se nem tudott normális hálózatot. Mi is a lokális rendszerben külön szoftot használtunk hozzá.
De nincs értelme szenvedni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40760) hackeeeee válasza Mezga Aladár (#40759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudnál tippet adni, hogy mivel lehetne egyszerűen megoldani?

Véleményem szubjektív...

(#40761) Mezga Aladár válasza hackeeeee (#40760) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Samba. Volt minden w98 gépen egy kliens szoft. Azok intézték. (nem emlékszem a nevére)
Most talán egy ftp klienst próbálnék használni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40762) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40754) üzenetére


Véreshurka
senior tag

:R Ezt a reverse proxy-t még ki fogom próbálni majd ha lesz némi időm!

(#40755) Mr. Janó: IOS-t csak azért hoztam fel, mert most csak az van nálam ahonnan kényelmesen elérem a NAS-t :) Tűzfal egyelőre nincsen bekapcsolva sehol, az majd egy későbbi menet lesz a részemről, nem minden világos még sem a router, sem pedig a NAS részéről, így egyszerűbbnek láttam, hogy kikapcsolva hagyom :D

Mindkettőtöknek:

Közben androidról is megcsinálva a PS-be lépést ezt a címet kapom, ha DSM-ből megnyitom a PS-t:
https://ddns_címem/photo/login.php?sid=AutXicuJawhosszú_karaktersor_számokból_és_betűkből_vegyesen&usr=felhasználó_nevem&SynoToken=pár_karakter_nagy_és_kis_betűkből.o --> nem tudom ez mennyire jelent nektek valamit.

Egy kis + infó a részemről, hátha segít valamennyit :) :

1. ASUS routeren ez van beállítva port forward alatt:

Service Name: adtam valamit, hogy tudjam mihez tartozik
Port Range: 12345
Local IP: a nas local címe (192.168.1.11)
Local Port: 80
Protocol: TCP

Ugyanez csak más Port Range-el a https-es 443 portra.

Ez szerintem működik, mert a mobilos DS Photoba belépve címnek megadva a http://ddns_címem:12345, felhasználó név + jelszó párossal bármilyen hálózatról belépve működik a dolog. Viszont most kipróbáltam, hogy beírom a böngészőbe a http://ddns_címem:12345 címet, de ez fogad: "Web Station has been enabled. To finish setting up your website, please see the "Web Service" section of DSM Help." Ebből nekem az következik, hogy mivel van Web Station is telepítve a NAS-ra, az a 80-as port miatt ezt akarja megnyitni, nem pedig a Photo Station-t. Lehet, hogy ez kavar be? Bár akkor nem értem, hogy a DSM-ből megnyitott Photo Station a beillesztett címmel miért nem tölt be :F

Köszi mindkettőtöknek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40763) hackeeeee válasza Mezga Aladár (#40761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A felhasználók miatt nem járható út az FTP, sajnos..

Véleményem szubjektív...

(#40764) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40762) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ebben az esetben így helyes:
Bár te http portot írtad (80) és https mintát (ami 443 alapból) ezért a 12345 -nél maradok és akkor http

http://ddns_címem:12345/photo/

[ Szerkesztve ]

(#40765) Multibit válasza FordFair (#40753) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass vissza egy kicsit! Nem rég volt terítéken a téma.
Az az alapprobléma, hogy a behatoló eljutott a NAS-odig. Azaz, a routered - kis túlzással - átjáróház. Ott kéne bezárni a botok kedvenc portjait és letiltani a UPnP-t :K

(#40766) e90lci válasza Borisz76 (#40748) üzenetére


e90lci
senior tag

Létezik okosotthon alkalmazás Nas-ra?
Domoticz.[link]

(#40767) gyugyo79 válasza Multibit (#40765) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na de a legtöbb embernél pld a sima 5000/5001 -en próbálkoztak ami szándékosan van be irányítva. Legalábbis nekem sokan szóltak fórumtól függetlenül.
Amúgy meg akinek jött az üzenet annak valószínűleg be volt állítva a védelem legalább a próbálkozások ellen.

Számomra az inkább a kérdés, hogy milyen véletlen folytán találtak rá ennyi synology.me -s címre ...

Mondjuk nálam a világ jelentős része már router szinten drop -on van és a legdurvább, hogy nem is a régi Szovjetúniós részről és nem is Kínából van nálam a legtöbb próbálkozó amikor loggolom a lepattanót hanem a skandináv országokból.

(#40768) Multibit válasza gyugyo79 (#40767) üzenetére


Multibit
veterán

Ezekben az esetekben legtöbbször a UPnP-nek köszönhetően jutnak be. Ahol meg nincs UPnP, ott a routeren nyitották ki az 5000-es portot (21, 22, 23, stb, stb). Pedig nem kéne. Amíg nem VPN-eztem, 30000 feletti portokkal jól elvoltam. Nem is volt nálam soha betörési kísérlet.

[ Szerkesztve ]

(#40769) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40764) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, a http port csak kitalált, a https minta meg a valós :D

Így egyébként, hogy a port szám után beírom a /photo/ tagot működik szépen, behozza a photo stationt annyi különbséggel, hogy be kell még pluszba lépni. :R Azonban DSM-ből a Photo Station ikonra kattintva még mindig nem tölti be... :W

El Psy Kongroo

(#40770) gyugyo79 válasza Multibit (#40768) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na jó de gondold tovább. A synolog.me -s címek vagy kikerültek vagy a Synology elmehet a ... mert akkor a végtelenbe engedi a kéréseket a szerverén és tudnak próbálkozni még ha 20-30 után bannra repülne az az ip ahonnan különböző dns címek lekérése történt talán jobban védnék a felhasználóikat akiknek a jelentős része nem informatikus ezért azt se tudja miről beszélsz amikor upnp -zel meg portszámozol/zok .

[ Szerkesztve ]

(#40771) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40769) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert az ikon az fix portokkal megy ha oda is be lenne írva a :portszám akor jó lenne. Dockerbe már gondoltak erre és ott a pancsikon portszáma is beállítható de sok egyéb alkalmazásnak is ha megváltoztatod az alapértelmezett portját a parancsikon már nem használható ...
Ha 80-at is rá irányítod a NAS -ra akkor jó lesz csak ugye pont + ba meg jön a szabvány port nyitása probléma ... :)

[ Szerkesztve ]

(#40772) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vásároltam egy NAS DS2018j készüléket, amire telepítem a plex media servert. Ezt szeretném használni az LG smart LB730V tv-mmel. Szeretném ha olyan grafikus formában jönnének be a filmjeim, mint a "video stationnal" tehát letölt magának hozzá boritóképet stb...
meg tudom ezt csinálni hogy a tv-men lássam így? Magyarán hogy a címek mellett legyen boritó kép értékelés és minden egyéb info, mint a videó stationnal pl a samsung tv-ken.
Hogy tudom ezt elérni?

(#40773) Valkűr válasza fulton (#40772) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem csak a 218+ kezeli a Plexet?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40774) #29810560 válasza Véreshurka (#40769) üzenetére


#29810560
törölt tag

Látom - részben - megoldódott.

Mivel a Photo Station és a Web Station is a 80-as portot használja, be kell írni a mappa nevét. (Lényegében a Photo Station egy web site.)

Pl.:

http://akarmi.synology.me:80/photo vagy http://akarmi.synology.me/photo

Ezért kérdeztem, hogy mit írsz a címsorba. :K

"Azonban DSM-ből a Photo Station ikonra kattintva még mindig nem tölti be... :W"

Ez hogyan értendő? Honnan kezdeményezed, milyen alkalmazással stb? :F

[ Szerkesztve ]

(#40775) fulton válasza Valkűr (#40773) üzenetére


fulton
addikt

hu ezt nem tudom. Az alkalmazást telepítette, de hogy kezelie azt nem tudom egyelőre. Nem otthon vagyok, csak távolról feltettem rá.

(#40776) fulton


fulton
addikt

Akkor úgy kérdezem, lenne e megoldás rá, hogy az LG smart tv-m en samrtshare van rajta, úgy tudjam elérni DLNA (amit támogat) a filmeket, hogy lássam a boritóképet is , infokat stb..tehát ne csak a könyvtár neveket mint ahogy van a meghajtón.
Videó station is letölt hozzá képet infokat, de sajnos azt nem támogatja az LG tvm.
De akkor nagyon jó lesz ha a plex-et sem fogom tudni futtatni.
Más megoldás erre?

(#40777) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Mitol lehet, hogy a nasrol eddig szaggatAs nelekul lejatszotta az 1080p s filmeket, de par napja nezhetetlen, annyira szaggat! Mi lehet a gond? Nettel nincs gond ugyan olyan mint volt es azon kivul sem valtozott semmi.

Koszonom

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40778) #29810560 válasza fulton (#40776) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az LG LB szériára úgy tudom lehet telepíteni Plex-et. (Nekem LG LA szériás Smart TV-m van és van rajta Plex.)

A DLNA olyan amit látsz, max. a borítókép jelenik meg a videót jelző képként. (A DLNA egyszerű protokoll. Semmi hozzáadott érték.)

Az LG LB széria az még nem WebOS-es ugye? :F

[ Szerkesztve ]

(#40779) Véreshurka válasza gyugyo79 (#40771) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Valóban! A #40762-es hsz-emben lévő címbe ha így írom be akkor már rögtön beenged:

http://ddns_címem:12345/photo/stb... --> a példa miatt http lett az 12345 port számmal (remélem ha valaki keresne a fórumon hasonló probléma miatt, nem fogja megkavarni :U )

"Ha 80-at is rá irányítod a NAS -ra akkor jó lesz csak ugye pont + ba meg jön a szabvány port nyitása probléma ... " --> itt azt érted, hogy a routerban forwardolnom kell a 80-as portot a nasra, de mivel ez egy szabvány port, így az lesz ami nálam is van? Vagy ebben az esetben kellene használnom a reverse proxyt, esetleg az alkalmazás portálban aliast beállítani?

(#40774) Mr. Janó: :R igen, közben már rávezettek, hogy a /photo kell, erre nem is gondoltam...

""Azonban DSM-ből a Photo Station ikonra kattintva még mindig nem tölti be... "

Ez hogyan értendő? Honnan kezdeményezed, milyen alkalmazással stb?" --> lényegében azt csinálom, hogy belépek a gépről a DSM felületére, ahol az "asztalra" már ki van rakva a Photo Station ikonja a könnyebb elérés végett. Itt ráklikkelek, majd ugye a böngésző egy új lap megnyitásával elkezdi megpróbálni betölteni a Photo Station oldalát. Itt nem jutok be a "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt." hibaüzenet kíséretében, viszont ha LAN IP-vel (http://192.168.1.11:megváltoztatott_DSM_port_szám) lépek be a DSM-be akkor működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40780) #29810560 válasza Véreshurka (#40779) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Photo Station ikonja"

Gyanítom, hogy gyugyo79 már megírta mi a gond. Az ikon a default 80-as portot hívja, Te meg megváltoztattad a port forward forrás portszámát, így a default 80-as portot nem forwardolja a NAS-ra. (... csak a változtatott portot a 80-asra.)

"http://192.168.1.11:megváltoztatott_DSM_port_szám) lépek be a DSM-be akkor működik rendesen"

Ez azért működik, mert ekkor nem a DDNS-re hivatkozik, hanem a lokális LAN IP-jére a NAS-nak így nincs NAT-loopback se. Ergo ez esetben nincs port-forward.

[ Szerkesztve ]

(#40781) gyugyo79 válasza Véreshurka (#40779) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a 80-ast irányítod rá akkor az idegen próbálkozókból kapsz esetleg :)
Míg pld az általad is használt nem szabvány a példában 12345 -t ki kell még + ba találni és egy bot nem próbál rá nagy eséllyel. Viszont ha azon keresztül semmi érzékeny nem érhető el és olyan tartalom se lesz kint ami másra nem tartozik akkor meg kényelmes és teljesen jó megoldás neked meg nem kell beírogatni az :12345 + ba meg működni fog a parancsikon is, hisz minden publikus weboldal azon vagy a 443-on keresztül megy egyébként is ...

[ Szerkesztve ]

(#40782) Sickboy25


Sickboy25
addikt

csináltam egy képet a hálózati erőforrás figyelőből...

A csúcsoknál szaggat természetesen...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40783) gyugyo79 válasza Sickboy25 (#40782) üzenetére


gyugyo79
addikt

Plex fórumon írtak olyat, hogy ha frissítve van a DSM akkor PLEX elveszíthet bizonyos jogokat:
Igaz első sorban a hardveres támogatásra vonatkozik de esetleg egy próba. Amíg a könyvtárt meghagyod addig elvileg megőriz mindent.

"This is a known event because DSM resets the CPU/GPU permissions.
There is nothing which can be done to prevent DSM from doing so.

The solution is to Uninstall PMS and re-install it. Your Library data (the Plex share) will not be erased during these steps.

This is necessary because PMS runs as an unprivileged user on Synology and cannot alter OS-level permissions once installed.

The package installer is the only part of PMS which runs privileged (root). While the binaries are being reinstalled, the installer also reinstalls the rules files (udev) which were removed when DSM was updated."

+ ha nem idegen az ssh akkor egy htop megmutatná, hogy ilyenkor hány mag van használva. Mert ha egy akkor az meg lehet egy PLEX verzió változás szerencsétlen következménye :/

[ Szerkesztve ]

(#40784) Sickboy25 válasza gyugyo79 (#40783) üzenetére


Sickboy25
addikt

Koszi

A plex fel van telepitve, de nem hasznalom... nem azon keresztul jatszom le a filmeket, de akkor letorlon, hatha az kavar be...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40785) fulton válasza #29810560 (#40778) üzenetére


fulton
addikt

Nekem az is elég lenne ha boritó megjelenne minden filmnél, vizuálisan.
Egyébként webOs 2.0 van fent rajta.
De azt nézem, hogy a DS 218j nem támogatja viszont a plex-et... :S

(#40786) Véreshurka válasza #29810560 (#40780) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& gyugyo79

Kössz srácok! :R Most már kezd derengeni mit is próbáltok mondani :)) Tehát csak akkor lesz jó az ikonról indítás, ha telibe nyitom a 80-as portot, tehát a 80-ast irányítom a NAS 80-as portjára és nem az általam megváltoztatottat (a példánál maradva az 12345-öt). Ezt inkább úgy érzem hanyagolnám :D maradok az általatok ajánlott módszernél: http://ddns_címem:12345/photo, majd bejelentkezés. Nehezen, de megértettem... Köszi a türelmet!

szek: Valószínűleg az volt a félreértésem tárgya, hogy amikor legutóbb garázdálkodtam a PS-ben akkor még simán LAN IP-ről tettem azt, és rosszul emlékeztem, hogy ddns címről próbáltam volna.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40787) gyugyo79 válasza Sickboy25 (#40784) üzenetére


gyugyo79
addikt

Neee csak annyira PLEX volt,, hogy azt hittem arra írtad. Le ne töröld. Pláne ha használod másra. Ha nem használod persze jobb ha nem fut :)

[ Szerkesztve ]

(#40788) gyugyo79 válasza fulton (#40785) üzenetére


gyugyo79
addikt

A 218j -be Marvell Armada 385 88F6820 ezért tudtad felrakni (Legalábbis ezt írtad.). A Realtek RTD1296 -re tudom csak biztosan, hogy nincs még PLEX az x18 -sokból. A tiedre lehet simán(De azért biztosra nem tudom) . A TV- re szerintem van PLEX app de biztosra nem tudom azt se. De ha van akkor szerintem az átlag most beszerezhető filmekkel menni fog amíg nem akarod transz-kódolva nézni őket.

[ Szerkesztve ]

(#40789) fulton válasza gyugyo79 (#40788) üzenetére


fulton
addikt

Na ezt nem értem, beszerezhető átlag filmek, nem kell konvertálni?
HD filmekről van szó , és 3D filmek. Semmi 4K. Na meg sima SD filmek. A tv-m mindet kivétel nélkül tudta játszani. Pl mikor routerre volt a HDD kötve, és arró toltam a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#40790) gyugyo79 válasza fulton (#40789) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha torrent áruházba vettek akkor 99% jók. A régebbi dolgokkal lehet bibi. Meg a feliratokkal. De majd kitapasztalod...
Pld. hamarabb megfekteti ezeket egy régi kamerával rögzített családi mpg2 felvétel mint egy fentebb említett helyen vett HD film ...

[ Szerkesztve ]

(#40791) #29810560 válasza fulton (#40785) üzenetére


#29810560
törölt tag

A film fájlnevével karakterre azonos legyen a borítót tartalmazó képfájl neve.
(A kiterjesztés nyilván eltérő.) ... és persze a filmmel azonos mappában legyen a borító képfájl.

Ez esetben DLNA-n (Smart Share) a borító képével jelenik meg a film.
(Legalább is így kellene működnie, de sajnos nem mindegyik LG típuson/szérián működik.)

(#40792) fulton válasza #29810560 (#40791) üzenetére


fulton
addikt

hát nem sok kedvem van 120 filmhez egyesével leszedegetni a boritó képet meg átnevezgetni.
Ezért lenne jó a plex. Nem egészen értem ha engedte leszedni a nas-om, akkor miért ne menne az alkalmazás rajta...már várom hogy otthon legyek és kipróbáljam. Mert a tv-re úgy fest le tudom majd szedni, és az ugyebár leszedné hozzá az infokat is.

(#40793) IT user válasza hackeeeee (#40763) üzenetére


IT user
tag

Csak egy tipp, régen használtam Win98SE-t. A hálózati központban az adott adapterre be van kapcsolva a Windows mappa és nyomtató megosztás? Nem tudom pontosan, hogy mi a neve:

(#40794) fulton


fulton
addikt

Hm közben próbálkozom ezzel azzal.
DownloadStation fel van telepítve. (beállítottam a cél mappát is)

Leszedtem telóra a DS get-et.
Ezzel ennek app nak a böngészőjével megnyitottam a torrent oldalt, majd letöltöttem a torrent-et, azonban elindulásnál "állapot" alatt azt kapom : érvénytelen torrent fájl. És nem indul el... mit csinálok rosszul vajon?

(#40795) fulton válasza fulton (#40794) üzenetére


fulton
addikt

Hm...ez nagyon érdekes.
Ha a telefon böngészőjéből lépek be a nas-ba, quickconnect/
és nyitom meg a downloadstation-t, majd adom hozzá a korábban telóra lementett torrent fájlt, akkor elindul a letöltés :S
igaz az előző esetben olyan név jelenik meg hogy:
"447789945.torrent"

Míg az utóbbi esetben renfdesen írja a film címét ahogy az a torrent fájlban is szerepel.

De miért nem működik DS mobil appal?

(#40796) fulton válasza fulton (#40795) üzenetére


fulton
addikt

Meg is válaszolnám részben magamnak, nem tudom mi az oka hogy nem működik ds get en belüli böngészőből , de ha kinti böngészőből letöltöm a telóra először, majd azt nyitom be, akkor elindul a letöltés.
Ami érdekes hogy feltöltés 0 mind két torrentnél. Pedig beállítottam a két feltételhez hogy:
Megosztási arány: 100%
Megosztási idő: 2 nap.
Tehát elvileg kellene hogy töltsön vissza...és egyik sem.
Ez miért lehet?

Elnézést hogy tele írtam :R

[ Szerkesztve ]

(#40797) fulton


fulton
addikt

Most megutáltok, de...szóval elnézést az ismételt kérdésért.
Hogy lehetne azt megoldani, hogy az asztali gépemről, a C:/Fontos könyvtárról biztonsági mentéseket csináljon, vagyis figyelje..ha változik akkor mentsen a nas-ra?
(természetesen ez csak akkor működne ha épp fut az asztali gép, de ezt látja a nas gondolom)
Mi kellene ehhez?
---
Valamint arra van e lehetőség, hogy pl kimondottan egy fájl-t szeretné valakinek elküldeni letöltésre a nas-omról?
Mint mikor feltöltünk egy képet, és annak lesz egy egyedi linkja, amire kattintva elérhető.
Csak itt a fájl ugye a mi nas-unkon van.

[ Szerkesztve ]

(#40798) Essejó válasza fulton (#40797) üzenetére


Essejó
veterán

Az elküldendő fájlon kattintasz jobb gombbal, a feljövő menü legalján: Megosztás rákattintasz
Kapsz egy megosztott hivatkozást, azt elküldöd annak akivel meg akarod osztani. Ugyanígy működik teljes megosztáson vagy mappán is.
Egy fájl esetén az illető egy ilyet lát kb, én itt egy pdf-et osztottam meg a példa kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#40799) fulton válasza Essejó (#40798) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm! Köszönöm, és ez biztonságos? Nem tudnak bejutni a link alapján a gépre?
Valamint ez meddig él? esetleg lehet időt megadni neki, mármint hogy meddig férhessenek hozzá a link alapján?
Zene fájl-al is lehet ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#40800) fulton


fulton
addikt

Meg azt szeretném megérteni, hogy csinálja a NAS a következőt:
Vannak 1 TB os lemezeim.

Ugyebár ha beteszek ismét egy 1 TB-os lemezt, akkor SHR kötetként választva azt, tükörzi az alap lemezt erre és ez lesz a biztonsági lemezem.

Ha beteszek egy 3.ik lemezt akkor 2 TB om lesz (felhasználható tárhely) és 1 TB biztonsági. Ha még egyet akkor 3 TB-om lesz és 1 TB biztonsági.

Mégis hogy csinálja meg, hogy akár melyik 1 db lemez tönkre megy, az összes adatom megmarad, és nem veszlik el semmi? Nem értem hogy jön össze. Ha van 3 TB adatom, az nem fér rá 1 TB-ra. akkor mégis hogy ad biztonságot? (feltételezve hogy csak 1 db lemez megy tönkre a 4 ből)
El tudná valaki ezt magyarázni nekem? szeretném megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.