Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) Sefter


Sefter
veterán

Köszi mindkettőtöknek, már értem! :)
A spórolósabbat úgy értettem, hogy jobban gazdálkodik a tárhellyel, mint a raid 5 (eltérő lemezekkel ez be is jön).

Psn ID: sefter_hun

(#40102) Immy válasza Pubszon (#40097) üzenetére


Immy
őstag

Vegyél qnap-ot, pfsense-el összeálltak: ;]
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#40103) Kommy


Kommy
veterán

Szeretnék a webstation-ba csinálni egy teszt weboldalt, hogy ne éles szerveren kelljen próbálkozni, de van egy olyan gondom, hogy nem tudok sehogy kapcsolatot teremteni az adatbázissal.

$dbhandle = mysql_connect($hostname, $username, $password)
or die("Unable to connect to MySQL");
echo "Connected to MySQL<br>";

erre ezt a hibát kapom: Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in /volume1/web

try {
$conn = new PDO("mysql:host=$servername;dbname=myDB", $username, $password);
// set the PDO error mode to exception
$conn->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);
echo "Connected successfully";
}
catch(PDOException $e)
{
echo "Connection failed: " . $e->getMessage();
}

erre ezt a hibát: Connection failed: could not find driver

$conn = mysqli_connect($servername, $username, $password);

// Check connection
if (!$conn) {
die("Connection failed: " . mysqli_connect_error());
}
echo "Connected successfully";

erre pedig ezt: Fatal error: Call to undefined function mysqli_connect() in /volume1/web/

Neten semmit nem találtam.
Felraktam már a wordpress-t a store-ból az megy, phpmyadmin megy, váltottam php7.0-ra ott sem megy.
Valkinek valami ötlet, hogy mit kéne csinálni

(#40104) gyugyo79 válasza Kommy (#40103) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megnézed azok melyik PHP profilt használják és azt állítod be magadnak is.
Vagy beállítod jól amit használnál. Webstation -> PHP beállítások.
Nem tudom csak az alap profilok vannak e vagy van több 5.6-ból meg 7 -ből.
Pld volt akinek ott a extension_dir nem volt jó és /lib/php/modules volt a /usr/local/lib/php56/modules helyett ...
Ami tuti, hogy szívás az ilyeneket megtalálni.
Vagy hozz egy újat létre és állíts be mindent magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#40105) sujgojo válasza Melorin (#40094) üzenetére


sujgojo
csendes tag

hat pl. megnezem a routerem wancimet es az egy 192.168.200.... cim lesz.
wifis szolgaltato.

(#40106) fpunto


fpunto
csendes tag

Sziasztok!

DS110j-re nincs meg valakinek transmission 2.92 spk?

(#40107) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

DS-hez beállítottam a Transmission Remote GUI. Azonban torrent hozzáadásakor már egy meglévőt töröl, nem az újat adja hozzá. Hol lehet a probléma?

Üdv: Mocsokba

(#40108) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mi az álláspont DSM telepítésről nem Syno eszközökre? Lehet ezzel kapcsolatban kérdezősködni valamerre? Tudok az XPenology topikról, csakhogy ez nem XPenology lenne, mivel egy ARMv5 ZyXEL NAS-ról lenne szó (az XPeno meg x86-ra van). Ha igen, feltehetem itt a kérdéseim? :D

Köszönöm! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#40109) #56573440 válasza Mr Dini (#40108) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha az a kérdés, hogy arm eszközre akárhogy bárhogy, akkor a válasz nem lehet. Vagyis lehet, mert nem kell baremetal legyen, vmként is futhat, de az az arm proci belehal.

(#40110) Borisz76 válasza Mocsokba (#40107) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd a DS-hez a saját appját : DS Get néven fut.
Már ha androidos tabletről vagy telefonról van szó mert nem írtad.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40111) Mr Dini válasza #56573440 (#40109) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Köszönöm gyors válaszod! :R

Igazából már sikerült portolnom nagy nehezen a DS-111 rendszerét a kis ZyXEL NAS-ra. :D Egy-két dolog nem működik még. Lenne pár kérdésem, mivel a rendszert nem nagyon ismerem még. Kérdés, hogy itt, vagy az XPEnology topikjában (a linken a hozzászólásom van) tudok inkább kérdezni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#40112) Mocsokba válasza Borisz76 (#40110) üzenetére


Mocsokba
tag

Telefonon azt használom, asztali gépen van gond vele, Win 8.1.

Üdv: Mocsokba

(#40113) gyugyo79 válasza Mocsokba (#40112) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ahol leírták, hogy hogy állítsd be nem írták, hogy nem lehet már a 6.x óta torrentet hozzá adni stb. csak nézni, hogy mi hogy áll? Teljesen ki tudod vele nyírni a DS-t :/ vagyis el lehet jutni arra a pontra, hogy a törlés és újra telepítés és mindent újra hozzá adás jön.

[ Szerkesztve ]

(#40114) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott 2 hdd, amit majd kicserélnék valszeg másikra. meg lehet valahogy oldani a tartalom átmozgatását úgy, hogy minden működjön tovább? Szinkron, stb stb. Raid nincs.

Ugye ez a kötetek száma miatt kérdéses számomra, hogy meg lehet-e oldani valahogy. Vagy marad a lemásolás, visszamásolás?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40115) Borisz76 válasza hackeeeee (#40114) üzenetére


Borisz76
veterán

Másolgatós módszer.....

1. A jelenlegi lemezek mekkorák ?
2. Az újak mekkorák lesznek és egyszerre veszed meg őket ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40116) hackeeeee válasza Borisz76 (#40115) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most kicsit katyvaszos, van 2*3TB, 1*2TB és 1*4TB. Alapjában véve az lenne a haditerv, hogy a 4TB-s kivételével minden csere, mert kicsit halkítani szeretnék. A 4TB-s kivételével mind3 Toshiba, szépen dolgoznak, csak kicsit hangosak. (nem p300). Most közben megnéztem, az egyik 3TB-s vinyón van a rendszer, szal az biztosan marad.

3TB-s vinyókat tennék be, valószínűleg, de lehet, hogy 4. De akkor csak, szépen sorban.

Véleményem szubjektív...

(#40117) #56573440 válasza hackeeeee (#40116) üzenetére


#56573440
törölt tag

Minden vinyon van rendszer, csak max a telepített progik vannak azon a köteten. A dsm mindegyik elején ül.

(#40118) hackeeeee válasza #56573440 (#40117) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Frankó. De gondolom csak az a fontos, amelyikre először felkerült, vagy ez nem így van? Pont azért, hogy bármelyik kivehető legyen?

Véleményem szubjektív...

(#40119) Borisz76 válasza hackeeeee (#40116) üzenetére


Borisz76
veterán

Először 2*3 Tb-t írtál ezért úgy gondoltam , hogy 2 fiókos a Nas-od.
Most meg azt , hogy van még mellé 2 és 4 Tb-s lemezed is.....
Akkor 4 fiókos tárad van? Minden lemez külön kötet ?

Maga a rendszer - DSM - minden lemezen megvan!
Az alkalmazások telepítésénél lehet választani , hogy melyik kötetre akarod tenni.
Ez kavarhat be.

Legegyszerűbb megoldás - ha van elegendő tárhely szabadon - , hogy a 2 Tb-s lemez tartalmát átmásolod , áthelyezed a többi HDD valamelyikére. Ha a 4 Tb-s lemezen nincs annyi szabad helyed, akkor mehet a 3 Tb-s lemezekre is a másolás....
Ezt követően a 2 Tb-s lemezt ki is lehet venni és betolni neki az új nagyobb kapacitású lemezt.
Majd az egyik 3 Tb-s HDD teljes tartalmát átmásolod az újonnan berakott lemezre.
Ezt követően az adott 3 Tb-s lemezt kiveszed és tolhatod be a következő nagyobb HDD-t.

Kb....ez a menete. Hosszú másolgatós megoldás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40120) hackeeeee válasza Borisz76 (#40119) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor jól sejtettem, hogy úgymond a "logikus" megoldás marad, és így kell szépen végigcsinálni.

Egy kérdés, a jogosultságok is másolásra kerülnek a mappákkal, vagy azokat újra be kell állítani? Gondolok itt arra, hogy ki férhet hozzá, stb, stb. Mert azt viszot nem találtam meg, hogy magát a megosztott mappát lehessen másolni. Mondjuk ez nem akkora gond, csak egyszerűbb lenne, ha esetleg lehetne. :)

Szóval, akkor ha lényegében így akár minden hdd-t szépen ki lehet cserélni, kötet létrehozásakor ugyan úgy rápakolja a DSM-et?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40121) Sonja


Sonja
veterán

Szombat este érdekes dologra lettem figyelmes. A NAS nálam (Synology DS213j + a legutolsó 6.1-es DSM) reggel 9-kor bekapcsol, majd este 10-től lekapcsol, erre állítottam be. Most vasárnap este felkeltem hanali 2-kor, és azt láttam, hogy a NAS-on a LAN LED villog, méghozzá ütemesen ugyan úgy. Viszont a NAS le volt állva, semmi nem működött, csak ez a LED villogott! :F Reggel bekapcsolás után néztem rajta a naplót, de semmit nem írt ezzel kapcsolatban. :N Tegnap este is megfigyeltem, de most nem villogott a LAN LED rajta. Mi a fene lehetett ez? Ilyet még soha nem csinált. Kezd esetleg tönkremenni?! :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40122) Mocsokba válasza gyugyo79 (#40113) üzenetére


Mocsokba
tag

Nem, azt nem láttam. Rendben, akkor marad így.

Köszönöm!

Üdv: Mocsokba

(#40123) Sefter


Sefter
veterán

Urak!

Eddig 4 vinyó volt a gépemben, mind alap kötet.
2 vinyó elhullott, vettem helyettük 2 újat.
Az működhet:
minden vinyó kiszed - 2 új bele - shr - régi vinyókról adatot ment az shr tömbbre - régi jó vinyókat egyesével hozzá adni az shr tömbhöz?

Psn ID: sefter_hun

(#40124) #56573440 válasza Sefter (#40123) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha az új vinyó mérete nem nagyobb mint a mostani két jó vinyódé, akkor jó lehet. Ha nem, akkor nem fog menni.

Shr bővítés ökölszabály, hogy csak azonos, vagy nagyobb lemezzel tudsz kötetet bővíteni, mint a legnagyobb, kötetben lévő lemez.

Magyarul ha most veszel 2x4 tb-t és abból csinálsz shr-t, akkor lesz 4tb helyed két lemez esetében, viszont ha a már működő és jó lemezed csak 2-3 tb-s, azzal utána nem tudod bővíteni az shr köteted...

A megoldás ilyenkor az lehet, hogy egy tb-s vinyót beteszel, áthúzol rá mindent ami fontos, utána a két 2 tb-s lemezből csinálsz shr-t, arra húzod át a nagyobb lemez adatait, és utána bővíted a nagyobb lemezekkel...

Nem tudom mennyire világos de így reggel ennyire futotta:D

[ Szerkesztve ]

(#40125) Sefter válasza #56573440 (#40124) üzenetére


Sefter
veterán

no..
Most van: 4 - 4 - 3 - 2 TB vinyó
Ebből elhullott : 4 - 2 TB
Vettem helyettük: 4 - 4 TB

így raknám az SHR-t:
Első körben 4-4 TB (új vinyók),
ide adatot mentenék a harmadik 4TB-ről
Hozzá csatolnám az SHR kötethez a harmadik 4TB vinyót
adatot mentenék a 3 TB-ről
hozzá csatolnám ezt is az SHR-hez

Ez így életképes?
A synology raid tervezője szerint így lenne 11 TB tárhelyem és 4TB-ot tartana fent az SHR mentésre..

Psn ID: sefter_hun

(#40126) Borisz76 válasza Sefter (#40125) üzenetére


Borisz76
veterán

3 Tb-s lemezt ürítsd le.
3 és 4 Tb-s lemez be....shr kötet.
Másolsz majd bővítesz 4 Tb-s lemezzel.
Másolsz és bővítesz az utolsó 4 Tb-s lemezzel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40127) #56573440 válasza Sefter (#40125) üzenetére


#56573440
törölt tag

Írtam, a meglévő shr kötetet nem bővítheted soha, semmilyen körülmények között kisebb lemezzel, mint a kötetben lévő legnagyobb lemez.

A leírtak alapján ez nem menne. A 3tb-s lemezt a legelején kell shr-be tenni egy 4tb-ssel, utána bővíteni a többi 4tb-s lemezzel. Másképp nem hagyja majd hozzáadni a kisebbet.

Csak mint példa: 2+2+10 tb-s kötet shr-ben csak 10+ tb-s lemezzel bővíthető. Remélem így érhető :)

(#40128) Sefter


Sefter
veterán

köszi Mindkettőtöknek !

Felfogtam :B
Az nem gond, ha megcsinálom ezt a 4-es tömböt, és beteszek még egy vinyót ALAP kötetnek?
Magyarul, működik egymás mellett az SHR és egy külön álló alap kötet?

Psn ID: sefter_hun

(#40129) #56573440 válasza Sefter (#40128) üzenetére


#56573440
törölt tag

Naná hogy működik. Akárhány akármilyen köteted is lehet akárhogy. Ha 20 lemezes nasod lenne, akkor is csinálhatsz pár raid 1-es kötetet, mellette lehet bármennyi basic kötet, jbod kötet, akármi, akárhogy. Ilyen jellegű megkötés nincs.

Tehát mehet az is, hogy 3x4tb = 8 tb shr kötet és mellette a 3tb-s egyszerű kötet, így összesen 11 tb lenne, ebből 8 egy lemezes "védelemmel" a hármas meg hát natúrban ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#40130) Jorge


Jorge
csendes tag

Sziasztok!

A CloudStation alkalmazás alapértelmezett mappáit a Nas-on át lehet valahogy helyezni?

Vannak a gyökér könyvtárban mappák (pl.: Munka), amik egyikébe szeretném, ha egy laptopról frissülnének az adatok. Tehát a cél az, hogy ne a program által létrehozott home/CloudStation/Drive mappába szinkronizáljon.

Köszi

(#40131) Bence008


Bence008
tag

Sziasztok!

A DS218+ induló 2 GB memóriáját hogyan lehetne a legolcsóbban bővíteni 4 vagy 6 GB-ra? Kicsit sokallom a DDR3-as Synology D3NS1866L-4G modulért a 26 ezer forintot. Helyettesíthető ez mással?

(#40132) Sefter válasza #56573440 (#40129) üzenetére


Sefter
veterán

köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#40133) gyugyo79 válasza Jorge (#40130) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csinálsz egy munka könyvtárat a gyökérbe adsz rá írás olvasás jogot annak aki használná és hozzá adod ("engedélyezed") a CS -ben ezt a mappát. Utána már kiválasztható a kliensben.

(#40134) Pubszon válasza Bence008 (#40131) üzenetére


Pubszon
veterán

Én egy ilyet vettem bele (DS216+II), és hibátlanul üzemel. Lectől vettem, 5-6000 volt szállítással, már pontosan nem emlékszem.
Biztos vagyok benne, hogy nálad is menne. Az, meg hogy nem 1866MHz-es hanem 1600, lényegtelen.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40135) Bence008 válasza Pubszon (#40134) üzenetére


Bence008
tag

Köszi. Akkor ezt akár meg is vehetem bele? :R

Samsung DDR-3L 4GB /1600 (M471B5173QH0-YK0)

(#40136) kulu22 válasza Pubszon (#40134) üzenetére


kulu22
aktív tag

+1, 718+-ba vettem 1600-as DDR3L Samsungot, hibátlan.

(#40137) Pubszon válasza Bence008 (#40135) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem minden gond nélkül meg veheted, a Celeron N3060-as CPU-val szerelt HP laptopokba gyárilag ilyen van, ezért is vettem én is ilyet, tuti nincs baja az IMC-nek vele. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40138) Valkűr válasza Bence008 (#40135) üzenetére


Valkűr
őstag

Sztem nyugodtan, epp a napokban olvastam errol. Sima laptop ramokat pakoltak ott is.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40139) krealon válasza Sonja (#40121) üzenetére


krealon
veterán

"Szombat este érdekes dologra lettem figyelmes. A NAS nálam (Synology DS213j + a legutolsó 6.1-es DSM) reggel 9-kor bekapcsol, majd este 10-től lekapcsol, erre állítottam be. Most vasárnap este felkeltem hanali 2-kor, és azt láttam, hogy a NAS-on a LAN LED villog, méghozzá ütemesen ugyan úgy. Viszont a NAS le volt állva, semmi nem működött, csak ez a LED villogott! :F Reggel bekapcsolás után néztem rajta a naplót, de semmit nem írt ezzel kapcsolatban. :N Tegnap este is megfigyeltem, de most nem villogott a LAN LED rajta. Mi a fene lehetett ez?"

A LAN LED akko rszokott villogni, ha kimeno vagy bejovo halozati forgalom van.
Az egyeb halozati eszkozok altal kuldott broadcast (uzenetszoras) adatcsomagokat az alhalozat minden keszuleke megkapja. Ezt jelezte a LAN LED aktivitasa.

Kikapcsolt allapotban is aktiv marad a halozati csatolo a NAS-ban, pl ha Wake-On-Lan opcio engedelyezve van.

"Ilyet még soha nem csinált. Kezd esetleg tönkremenni?!"

Biztos, hogy soha sem csinalt?

Nem. Nem kezd el tokremenni. Ha tonkremenne, nem vilagitana.

(#40140) Sonja válasza krealon (#40139) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, engedélyezve van a Wake-On-Lan. Viszont valóban nem csinálta még soha sem. Ellenben csak nem olyan régóta van a 6.1-es DSM rajta (1,5 hónap), előtte csak az 5-ös volt és ilyet valóban nem csinált eddig. Ha kikapcsolt, akkor bizony ki is kapcsolt, nem világított egy LED sem. Ellenben ilyenkor nem is kapcsol be, ha próbálok rákapcsolódni a NAS-ra (hiába a Wake-On-Lan). Ami pontosan jó is, hogy ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40141) WaterWave válasza Bence008 (#40131) üzenetére


WaterWave
veterán

1866-os kell bele...

Igazából jó az 1600-as is, de mivel a 2gb modul ami benne van, az 1866-os, így illik olyat belerakni.

Én innen vettem: [link]

ez 218+ és 718+ kompatibilis...
Még ez is az alatt az ár alatt van, amit írtál:)

Persze az 1600-as olcsóbb lényegesen

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40142) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!
Megint lenne pár kérdésem.
Nas paraméterek: Asrock Q1900 4gb ram

1, GoPro Hero 6-tal felvett 4k-s videóval elboldogul a nas, mint lejátszás?

2, Lett bele rakva a nasba még egy lan kártya, mert 2 házat szolgál ki. Kérdés arra irányulna valahogy be lehet e állítani úgy a torrentet, hogy ha szomszéd állít be torrentet azt az ő netjét használja amit meg én állítok be ott meg én internetemet használja.
Ez azért fontos mert Vodafonos 50GB Homnetet használtunk nincs rendes internet bevezetve az utcába.

Köszi SRicsi

Üdv SRicsi

(#40143) gyugyo79 válasza RicsiSuly (#40142) üzenetére


gyugyo79
addikt

Biztos jó helyre írtál? Mert ez se lejátszani nem tud semmit se hálókártyát nem lehet bele rakni + ba.
Ha Xpeno akkor is a lejátszást nem a NAS -nak kell tudni hanem a lejátszónak és a másik kérdésedre a válasz az nem nem lehet. Ha értenél annyira hozzá, hogy esetleg megold akkor nem tetted volna fel a kérdést, mondjuk akkor se biztos, hogy torrent szét proxyzásba pld. bele vágnál.
Talán egy virtuálisan futtatott a jobb megoldás. De ezeket szerintem nem fogja senki leírni.

[ Szerkesztve ]

(#40144) tibi3650


tibi3650
tag

Le lehet valahogy jelszavazni bizonyos mappákat vagy fájlokat? Akár gyári akár utólag telepített programmal? Istenért nem találok erről sehol semmi infót :(((

(#40145) Véreshurka válasza zedii (#26304) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Helló!

A megválaszolt hozzászólástól újabb carddav beállításra vonatkozó információkat nem igazán találtam, így gondoltam rákérdezek, hogy van-e olyan aki már sikeresen beüzemelt egy ilyet androidos telefonnal? Én eddig a következőket csináltam, de sajnos nem működik, legalábbis úgy ahogy én gondolnám, hogy működnie kellene :) :

1. letöltöttem a carddav szervert a syno package centerből

2. elindítottam, majd megváltoztattam a port számokat, illetve beállítottam, hogy a http kéréseket irányítsa át https-re.

3. port forwardoltam a megadott protokat a routerben (TCP-re álítottam mind a kettőt)

4. androidon a davdroiddal tudok bűvészkedni csak (nincs play a telón), de a neten is erről olvastam, hogy jól működik

5. megnyomom a davdroidban a hozzáadás gombot, majd kiválasztom a "Login with URL and user name" --> beírom a nas címét a helyes porttal, a felhasználónevet (létrehoztam a nason egy carddav usert aki az alap user csoportban van, valamilyen oknál fogva egy mappára adtam neki jogot, nincs kvóta, csak a carddav app-ra van jogosultsága, nincs speed limit) és a hozzátartozó jelszót

6 kapcsolódik, kéri, hogy adjak meg egy account nevet (először simán, de aztán próbáltam email címmel is ahogy kéri a davdroid). létre is hozza a felhasználót, de semmi nem történik. Nem látom hogy kezdené összegyűjteni a névjegyzékem a telefonról, azt pláne, hogy töltené is fel.

És itt megakadtam, mert belépve a carddav szerver címjegyzékébe (abba a felhasználóéba amit direkt erre a célra hoztam létre) és nem látok benne semmit.

Természetesen a davdroidnak android alatt megadtam minden engedélyt amit kért.

Esetleg valaki ki tudna segíteni, hogy hogyan tovább?

El Psy Kongroo

(#40146) gyugyo79 válasza tibi3650 (#40144) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amikor létrehozol egy "kezdő" mappát akkor meg kell adnod kik férhetnek hozzá. He ezeknek van felhasználó nevük és jelszavuk akkor máris teljesült az az igény, hogy tudni kell egy jelszót a hozzá féréshez.

(#40147) Valkűr


Valkűr
őstag

Jo reggelt! Lenne egy kerdesem. Ugye adott egy merevlemez amire a Nas tekepitve. Ha uj nast veszek ezt kezelni fogja, vagy ujra kell tekepiteni

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40148) Borisz76 válasza Valkűr (#40147) üzenetére


Borisz76
veterán

Költözésről a lap alján találsz infót.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40149) Valkűr válasza Borisz76 (#40148) üzenetére


Valkűr
őstag

Zsir koszi..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40150) tibi3650 válasza gyugyo79 (#40146) üzenetére


tibi3650
tag

Jogos, köszi ;) Viszont... ez nem megoldás arra, ha fel vannak csatolva Windowson a mappák és el van mentve a felhasználó és jelszó páros. Többen használunk egy gépet és vannak olyan mappák amit az egyik, illetve a másik nem láthat... Tehát több mappa kéne levédve, hogy egyiket egyik, másikat csak a másik lássa. Nekem az is megoldás, ha a Windowsba lehetne valahogy lekorlátozni a mappa csatolásokat. Erre valami ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.