Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Sanya válasza Essejó (#39947) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds videó nem játszik?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39952) biker válasza Sanya (#39949) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, de az összefoglalóban a javításról nincs szó, csak hogy ez ilyen, meg tud kavarodni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39953) WaterWave


WaterWave
veterán

Kaptam egy ilyet az értesitésekben:

Biztonsági kockázat található a következő eszközön: nas 718+

Most ezzel mit kezdjek? Mert semmi olyanra nem tudok menni, ami mutatná hogy mit kell beálllitanom vagy frissitenem vagy bármi.... Mert ezzel sokra nem megyek...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39954) Kommy válasza WaterWave (#39953) üzenetére


Kommy
veterán

A programok között a Security Advisor sem írja ki?

(#39955) Multibit válasza WaterWave (#39953) üzenetére


Multibit
veterán

Mert ezzel sokra nem megyek...
... és ezzel?

(#39956) WaterWave válasza Multibit (#39955) üzenetére


WaterWave
veterán

nah ez már kiirta... :DD

hálózat:
az a gondja, hogy nem változott az alapbeállításként beállitott értékhez képest az ssh port...

tehát akkor 22-ről változatassam meg? milyen portra célszeru?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39957) Multibit válasza WaterWave (#39956) üzenetére


Multibit
veterán

Nem az a lényeg, hogy milyenre, hanem, hogy megváltoztasd. Válassz egy random portszámot, valahol 30 ezer felett! Tök mindegy melyiket.

(#39958) WaterWave válasza Multibit (#39957) üzenetére


WaterWave
veterán

rendben köszi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39959) csizo


csizo
tag

Az lenne a kérdésem,hogy a nason/DS116/ mit kellene csinálnom,hogy a serviio lássa az usb-re csatlakoztatott WD külső merevlemezt.A nas menüjében látszik de az LG tv-n a Serviio nem látja csak a nasban levő merevlemez adatait.

(#39960) KovyBoy


KovyBoy
tag

DS213j-ben hétvégén cseréltem mindkét merevlemezt (WD Red) nagyobbakra, ezúton tükrözve is vannak (SHR Raid). Jelenleg még folyik a bővítés, pontosabban a paritás konzisztencia ellenőrzés, valamikor este fele végez.
Lehet ennek köze ahhoz, hogy a Download Station nem működik megfelelően?
Másik dolog, hogy a lemezek cseréjét követően minden alkalmazást javítani, vagy reinstallálni kellett, de ha jól látom, akkor csak ezzel az egyel van gond.
Be van állítva a letöltési mappa, megadom neki a torrentet, leokézóm, majd kiírja, hogy "A művelet nem sikerült.". Port forwarding is be van állítva a gyári portra.
Próbálkoztam az alkalmazás eltávolításával és újratelepítésével, de nem hozott megoldást. A NAS-t újraindítani nem tudom, amíg a bővítés folyik. Lehet, hogy csak azt kellene még kivárni és restart után rendbe jönne (?)
Mi lehet a gond és a megoldás?

(#39961) Mezga Aladár válasza csizo (#39959) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39962) allein


allein
addikt

Sziasztok. Érdekes ez a szűrő beállítás a DS-en belül, töltök olyat is amit nem adtam meg, hogy töltse :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39963) Dolphine válasza allein (#39962) üzenetére


Dolphine
addikt

Pontosan mire gondolsz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39964) allein


allein
addikt

Öt kategória van nálam beállítva, lásd a fotón. Ehhez képest töltök még mp3hun, flaceng, dvd9hun.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39965) Dolphine válasza allein (#39964) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt látom, viszont kellene mutatnod egy konkrét szűrő beállítást, mert ez így kevés! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39966) gyugyo79 válasza allein (#39964) üzenetére


gyugyo79
addikt

5 külön könyvtárba mennek ezek (akkor lehetne szűkíteni melyik van rosszul megírva)? Mert ha mindbe ez a szűrő mint a nevük mármint a találat, akkor nem szabadna mert [Mp3 (ENG)], [Lossless (ENG)], [Film (HUN DVD)] a vége amiket írtál, hogy még le vannak töltve.
Viszont ha csak elvétve fordul elő az simán lehet az is amikor a feltöltő behibázza a feltöltés megadásánál és ugye az rss -be rögtön kikerül és te már leszedheted addigra amire észreveszi a feltöltő vagy egy staff és ki lesz javítva.

(#39967) Dolphine válasza gyugyo79 (#39966) üzenetére


Dolphine
addikt

Az jutott még eszembe, hogy az is lehet a hiba, hogy amikor az RSS linket hozzáadta, akkor bepipálta az Összes elem automatikus letöltését. akkor valóban mindent letölt! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39968) Essejó válasza Sanya (#39951) üzenetére


Essejó
veterán

Nem hiszem, mert csak ezek vannak telepítve:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39969) Borisz76 válasza allein (#39964) üzenetére


Borisz76
veterán

Szűrt RSS továbbítása a Download Station RSS-éhez ! részt ajánlom !
A három lehetséges RSS megoldásból szerintem ez a legjobb.

Ugye nekem is új volt mert sosem használtam RSS-t.
Aztán a bejegyzés írása közben gyűjtött tapasztalatok alapján ez a legjobb / legegyszerűbb módszer.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39970) allein válasza gyugyo79 (#39966) üzenetére


allein
addikt

Egy könyvtárba megy minden :K és nem pipáltam az összes elem automatikus letöltését :N

(#39969) Borisz76 - ránéztem de át kell böngésznem figyelmesen a leírásodat. Szerintem jelenleg minden amiben az ENG és HUN szó szerepel, azt töltöm :K

(#39965) Dolphine - minden kategórián belül a fotón látott kategória címre teszteltem, sikeres volt aztán mentettem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39971) gyugyo79 válasza allein (#39970) üzenetére


gyugyo79
addikt

De a találat üres, így persze, hogy mindent töltesz. Ugyan azt amit a névhez írtál a találathoz írd...

[ Szerkesztve ]

(#39972) Dolphine válasza allein (#39970) üzenetére


Dolphine
addikt

Borisz leírását valóban át kell nézned. :K
Ahogy nézem az RSS szűrő beállításnál valóban mindent töltesz. Ebben nincs szűrés. Akkor lenne, hogyha a Találatok mező is ki lenne töltve. Próbáld ki úgy, hogy a a Tesztelésnél is megadod a nevet.
Amit beállítottál az jelenleg nem szűr semmit, nem csinál semmit! :F

Lekéstem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39973) csizo válasza Mezga Aladár (#39961) üzenetére


csizo
tag

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#39974) Borisz76 válasza csizo (#39973) üzenetére


Borisz76
veterán

A vezérlőpult / Külső eszközöknél látja ? usbshare megvan ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39975) allein válasza allein (#39970) üzenetére


allein
addikt

Találatok mező is kitöltve, most már minden rendben van :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39976) rlazol válasza Sanya (#39900) üzenetére


rlazol
addikt

Feltettem a NETDRIVE 1es verzióját, ez így most egész jó, amíg a UPC-t le nem mondom. :p

A file és mappa nevekben az ékezetek helyén fura karakterek vannak, ezt lehet valahogy orvosolni? A NetDrive2-ben nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#39977) Chrys_ válasza allein (#39970) üzenetére


Chrys_
addikt

"Szerintem jelenleg minden amiben az ENG és HUN szó szerepel, azt töltöm :K"

Nálad üzemel egy nMag tükörszerver? :)

(#39978) claire78 válasza claire78 (#39769) üzenetére


claire78
senior tag

Senki nem használ itt homebridge/homeassinstant -t synology-n? :(

Más kérdés: azt mitől lehet, hogy 1-2 hete egyszerűen kezelés közben kidob a webes felületről? "Nem jogosult e szolgáltatás haználatára" Visszalépve minden OK, változó meddig. Kilépési időzítő 600percre van beállítva.

(#39979) Borisz76 válasza claire78 (#39978) üzenetére


Borisz76
veterán

A tabletemről belépve 15 perc után vág ki. Ennyire is van beállítva.

A pc-n viszont csak nas restart esetén kell újból bejelentkeznem mert bejelöltem a bejelentkezve maradok lehetőséget.
Eddig sosem vágott ki indok nélkül....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39980) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!

Nason lévő felhasználók között naptárat szeretnék megosztani.
Van erre valami ötletetek?
Köszönöm.

(#39981) allein válasza Chrys_ (#39977) üzenetére


allein
addikt

:DDD :( egyelőre csak 4*4 TB WD RED egy kötetként. Van még 2*10 TB PRO, ha nem viszik el akkor befogom őket is :Y

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39982) Multibit válasza claire78 (#39978) üzenetére


Multibit
veterán

azt mitől lehet, hogy 1-2 hete egyszerűen kezelés közben kidob a webes felületről? "Nem jogosult e szolgáltatás haználatára"
Esetleg két ütköző session dróton és wifi-n? (ugyanarról a gépről)

(#39983) allein


allein
addikt

Laptop csatlakoztatva van lanon a switchre. Ha másolok laptopról-nas-ra vagy fordítva, nincs meg a gigabit. Mi az oka? Lan kábel 10m cat5e - CAT5e, CAT6 - 1000 Mbit/s átviteli sebesség.

Tettem korábban egy próbát - 2-3 hete egy másik cat5e kábellal (ez a kábel még hosszabb) és ott volt 100-110 MB/S másolási sebesség :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39984) Bence008


Bence008
tag

Sziasztok! Egy érdekes problémám akadt. Csatlakoztatok a File Stationben távoli csatlakozással egy Google Drive fiókot, ami 30 perc tétlenség után szétkapcsol és csak akkor csatlakozik vissza, ha ismét megnyitom a File Stationt. Erre ad is magyarázatot a Synology weboldala: "To release connection resource, a cloud service/file server will automatically get disconnected if the contained files remain untouched for over 30 minutes."

Világos az oka, csak azért gond ez, mert a NAS-on fut a Plex Media Server, ami a Google Drive-ról tallózná be a filmeket. Így viszont csak 30 percig látja a Drive-on lévő tartalmat. Lehet arra valami megoldás, hogy ne bontsa a távoli kapcsolatot a File Station? Köszönöm! :R

(#39985) claire78 válasza Multibit (#39982) üzenetére


claire78
senior tag

Safariban több alkalmazás is nyitva van. DSM, VS, Moments. Ilyenkor kidobja az összeset. Eddig nem volt ilyen gondom. A gép WLANon és dróton is fent van a hálón. :F

(#39986) KovyBoy válasza KovyBoy (#39960) üzenetére


KovyBoy
tag

Ha valaki hasonlóval találkozna, akkor ezt végül megoldotta a lemez bővítés utáni restart, kifogástalanul megy ismét a DS. :)

Van viszont még egy problémám, ehhez előbb egy kis felvezetés:

Tehát van továbbra is egy DS213j, benne 2 db zsír új WD Red 6TB.
Egyesével kivettem a az addig bent lévő lemezeket (2TB Green + 3 TB Purple külön köteten, nem tükrözve), majd átmásoltam az egyik 6TB-osra (SHR kötet). Ezt követte a másik 6TB lemez berakása és türközése.

A video kötetet másolás helyett úgy "tettem át", hogy:
Vezérlőpult >> megosztott mappa >> video >> hely >> majd itt átválasztottam az új 6TB-os winyó kötetét, ami így szépen le is futott.
Nem tudom, hogy ez hiba volt e és hogy van köze az alábbihoz, amikor csináltam technikailag logikusnak tűnt.

Maga a probléma:

NFS megosztást használva (ami eddig kifogástalanul működött), ha most a Mede8er lejátszón hozzá akarom adni a kedvencekhez a video mappában lévő almappákat (fhd, sd, koncert, stb.), akkor egyszerűen nem engedi.
Viszont az ugyanilyen NFS joggal rendelkező music mappában lévő almappákat gond nélkül be tudom tenni kedvencbe. A music mappát sima másolással "tettem át", nem úgy, mint fentebb.

Erre varjatok gombot; segítsetek legyetek szívesek! Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39987) gyuszi1980


gyuszi1980
kezdő

Sziasztok egy ismerösömnek kell holnap beállitani egy synology ds 115 nast,3tb wincseszterrel.az volna a kérdésem hogy mennyire érdemes ezt venni 2018ban,bár nem nagyon akart többet költeni nasra.lényeg az hogy csak filmek , zenék ,torrentre kellene ami
1 tvt és néhàny telefont szolgálna ki
A torrent stabil rajta? Kb 100dr futna , miközben full hd filmeket streamelne tvre esténként
Sajnos nagyarul semmi videót sem tesztet nem talàltam.

(#39988) tobias40 válasza gyuszi1980 (#39987) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem 212J van és arra használom amiket írtál és elvagyok vele bőven. :K (és mg 1 kamera is fut rajta)
Nem gyors a webes felület de a tietek sokkal fiatalabb és gyorsabb is mint az enyém ,sztem jó lesz neki csak majd nem tud bővíteni ha majd úgy alakul! :Y

(#39989) allein válasza allein (#39983) üzenetére


allein
addikt

Mi az oka, hogy a sebesség ingadozik? Felugrik egy pár mp.-ig 112 MB/S, utána néha 50-70 MB/S és végül 20MB/S-al másolok :U ez egy 4 GB-os fájl volt.

Köze lehet ahhoz, hogy torrentezem? Belső hálózaton történik a másolás :U

Most éppen egy 25 GB-os filmet másolok, 25-40 MB/S a másolás.

Szerk: laptopról másolok NAS-ra. Megpróbálom utána majd fordítva a másolást.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39990) gyuszi1980 válasza tobias40 (#39988) üzenetére


gyuszi1980
kezdő

Köszönöm szépen a gyors választ
Engem ez a dual core 800mhz és az 512mb ram nem igazán fogott meg
Kicsit gyengének mondtam neki
Na majd meglássuk

(#39991) allein válasza allein (#39989) üzenetére


allein
addikt

Másik irányból a másolás gyorsabb, NAS-ról a laptopra: 60-90 MB/S körül mozog :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39992) KovyBoy válasza KovyBoy (#39986) üzenetére


KovyBoy
tag

Ez is megoldva, az NFS megosztásnál volt bibi.

(#39993) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Ha a download stationt újratelepítem manuálisan, akkor megmaradnak a torrent fájlok, és nem kell újrahashelnem, vagy inkább felejtős?

(#39994) allein válasza ggg666 (#39993) üzenetére


allein
addikt

Szerintem minden torrent fájlod elvész.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39995) Sanya válasza rlazol (#39976) üzenetére


Sanya
nagyúr

A szerver beállításnál utf-8-at válassz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39996) dkess válasza allein (#39991) üzenetére


dkess
őstag

A mai laptop HDD -knél szekvenciális írás/olvasás tekintetében bőven meg szokott lenni a 100 MB/s feletti érték - főleg a lemez külső szektorait tekintve. A gond akkor szokott eljönni (és nem csak laptop HDD -knél), ha nem szekvenciális műveletről van szó.

Azaz például egyéb dolgot is csinálsz a lapotop -on (pl. böngészgetsz, másolgatsz stb. a laptopon folyamatosan). Minél több ilyet csinálsz anál inkább lassul és persze az adatok töredezett elhelyezkedése sem segít a HDD -n. A HDD-k gyorsítótára nem sokat ér - gyakorlatilag rögtön kiürülnek és akkor marad a "fejcsapkodás" ahogy próbálja kiszolgáni az igényeket (azaz ilyen módon lehet, hogy gyorsan indul - aztán beszakad a sebesség).

Amennyiben torrent is fut mellette, akkor az a HDD -nek "extrém sport". Rengeteg apró - különböző helyen fellelhető - szeletet ír/olvas/csekkol folyamatosan. Amennyiben sok illetve nagy méretű torrentek vannak seed -ben/letöltés alatt, akkor bizony beszakadhat a NAS -ra/ról másolás 20 MB/s környékére, ha ilyenformán a laptop HDD keményen izzasztva van közben.

Szerk: SSD esetén a laptop -ban nem lenne ez a "beszakadás", de hát mindenki azzal főz ami van ...

[ Szerkesztve ]

(#39997) WaterWave


WaterWave
veterán

Kijött megint egy frissités, már megörültem, hogy a 6.2 végleges, de hát nem:

Version: 6.1.5-15254-1

de én ezt most le nem frissítem mert semmi újdonság nincs benne... Jöhetne már a 6.2

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39998) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

A kovetkezot szeretnem megvalositani egy Synology RS3617xs+ al.

Domain userek fol tudjanak csatolni egy adott megosztast (SMB-vel) ahol letrejon nekik automatikusan egy konyvtar (a felhasznaloi nevukkel) es csak nekik legyen ehhez a konyvtaroz irasi/olvasasi joguk.

(#39999) gyugyo79 válasza WaterWave (#39997) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mi van a 6.2 -be amit annyira vársz ?

vampire17
Csatlakozol vele a tartományhoz és utána a saját tartományi Fn/jelszavukkal ott lesz a home mappa (A NAS -on) mindenkinek nem rémlik, hogy külön engedélyezni kellet volna. Annyi, hogy ha új usert veszel fel azt nem mindig vagy inkább nem frissíti le ezért kell egy állapot ellenőrzést vagy frissítést nyomni (most nem tudom pontosan, hogy hívja).

[ Szerkesztve ]

(#40000) vampire17 válasza gyugyo79 (#39999) üzenetére


vampire17
addikt

Koszi!

Ez Local userekkel megy, de domain usereknel nem latszik a home mappa....:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.