Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Mezga Aladár válasza Melorin (#40297) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1. engedélyezd az ssh-t.
2. winre telepítsd a putty.
3. telepítsd a midnight commandert a nasra.
4. putty megnyit belép a nasra, user:admin pass:admin jelszava, utána sudo -i pass:admin jelszava.
5. mc command, megnyílik a fájlkezelő. itt a root etc könyvtárban megtalálod az rc. local fájlt.
6. szerkeszted.
7. fájlkezelőben hozd létre a kitalált mappát.
8. reboot.

UI: saját felelősségre, üzemképtelenné tudod tenni a készüléket ha máshol turkálsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40302) Multibit válasza Melorin (#40295) üzenetére


Multibit
veterán

Azt látom, hogy nálad a "Filmek" megosztott mappa nem a "3TB" megosztott mappán belül van. A 3TB megosztáson belül van egy "Film" mappa, de az nem megosztott mappa! NFS engedélyeket megosztott mappákra lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#40303) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Értesítést kaptam, hogy raid tisztítást kellene végeznem a nason, de sehogy sem találom hol lehet ezt elvégezni. Tudnátok segíteni?

(#40304) Kommy válasza Kommy (#40103) üzenetére


Kommy
veterán

Akit érdekel erre a hibára a megoldás, hogy az összes extension ki van kapcsolva alapból a php-ban és ami idegesítő, hogy van egy BUG a grafikus részben , hogy az extension-ök nem látszanak az alap ablakméreten a magasságát kell megnövelni, hogy látszódjanak, és akkor lehet engedélyzni őket.
Persze mielőtt erre rátaláltam nyomtam 2x4 másodperces reset-et, hátha valami a rendszerrel van, de kiderült legalább.

(#40305) tobias40 válasza MrCsiT (#40259) üzenetére


tobias40
veterán

Megcsináltam én is,ez a a végeredmény:

Host is up.

PORT STATE SERVICE

80/tcp filtered http

81/tcp filtered hosts2-ns

82/tcp filtered xfer

83/tcp filtered mit-ml-dev

84/tcp filtered ctf

85/tcp filtered mit-ml-dev

86/tcp filtered mfcobol

87/tcp filtered priv-term-l

88/tcp filtered kerberos-sec

Van vele vmi tennivalóm,vagy ez így jó? :U

(#40306) krealon válasza _kovi_ (#40280) üzenetére


krealon
veterán

"Mede8er és az AP-nak is fix ip címe van"

Kezzel beallitott fix IP, vagy statikus DHCP?

A diagnosztikahoz erdemes lenne az Access Point-on mas IP tartomanyt beallitani, hogy kideruljon, bridge-el vagy NAT-ol kliens uzemmodban.

(#40307) Véreshurka válasza bozsozso (#40303) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálam magától elindul, majd email-ben kapom ha végzett. Ha nem csináltál hozzá feladatot akkor érdemes, ha csináltál de mégsem indult el akkor onnan tudod indítani is.

El Psy Kongroo

(#40308) bozsozso válasza Véreshurka (#40307) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem csináltam feladatot, pont ez a kérdésem, hogy hol tudom indítani, de a feladat az még jobb lenne.

(#40309) _kovi_ válasza krealon (#40306) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Kézi fix IP.

Annyit elértem, hogy a Med-ben beállítottam hogy NFS beállításoknál hogy TCP protokoll legyen.
Ekkor néha jó, néha nem. De egyszer csak gondol egyet és Failed-re fut a csatlakozáskor... :F

(#40310) Véreshurka válasza bozsozso (#40308) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A control panelen van olyan menüpont, hogy task scheduler, ott tudsz létrehozni feldatokat.

El Psy Kongroo

(#40311) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Használtok vpn szolgáltatást? Ha igen, milyet?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40312) #56573440 válasza Dolphine (#40311) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#40313) choco01


choco01
addikt

Hali.

Érdemes még beruházni Synology DS112j-re? Használtam tudnék venni szvsz. jó áron..

Megfelelő lenne torrentezésre és a filmek dlna és plexen való tovább osztására? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40314) #56573440 válasza choco01 (#40313) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ne tedd. Kevés a ram bármire. menni mehet pár torrent kevés szállal, és dlnan akár.

De ennél kompromisszumosabb eszközt nem tudsz venni jelenleg. Minden nagyon lassú lesz rajta, fájdalmasan. Konkrétan nekem is van egy offsite mentesre, ellensegemnek talán...

Ha nagyon olcsó... De csak akkor, ha valóban cigipenz, és nem fáj ha csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#40315) Dolphine válasza #56573440 (#40312) üzenetére


Dolphine
addikt

Hogy én mekkora.... :W
Bocsánat!

A melyik szolgáltatás az viszont érdekelne.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40316) #56573440 válasza Dolphine (#40315) üzenetére


#56573440
törölt tag

Írják, openvpn az ajánlott jellemzően.

[ Szerkesztve ]

(#40317) choco01 válasza #56573440 (#40314) üzenetére


choco01
addikt

16k egy 2 terás samsung hdd-vel, igazából 30-40 torrentre gondoltam 1000/200-as net mellé, szóval akkor valszeg kevés lesz.. :DDD akkor lehet inkább kihagyom, köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40318) Dolphine válasza #56573440 (#40316) üzenetére


Dolphine
addikt

Csak hogy tisztán lássak.
A vpn-t én anonimitásra használnám, már hogyha erre jó.
A magos oldal fel is hívta erre a figyelmet, ezért szeretném beállítani a NAS-on.
Csak NAS-on lehet használni, vagy ez nem így működik? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40319) #56573440 válasza choco01 (#40317) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah és ki is kéne hajtani a netet? ;]

Olcsó húsnak... 2012-es akkor is alsó kat modell, ma dísznek, vagy bizt mentés mentésére jó kb...

(#40320) bozsozso válasza Véreshurka (#40310) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm így megtaláltam, de nem tudom miért nem indította el automatikusan. Látszólag be van állítva az ütemezés havonta.

(#40321) #56573440 válasza Dolphine (#40318) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem értem a koncepciót. A vpn tud valamilyen szinten hasonlót végülis, de nézz picit utána mi az a vpn, és miről szól pls.

Mi lenne a cél? Hogy kepzelted el a vpnt?

(#40322) choco01 válasza #56573440 (#40319) üzenetére


choco01
addikt

Hát persze :DDD :DDD

Akkor kihagyom, majd keresek valami jobbat.. :U

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40323) Véreshurka válasza bozsozso (#40320) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Az elsőt ha jól emlékszem nekem is kézzel kellett indítani, tegnap vettem észre, hogy megint jelzett, de a folyamat már futott...

@Dolphine: NordVPN-t próbáltam, az szakadozott. Nyáron akarok kipróbálni párat, meglátom, hogy melyik fog megfelelni.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#40324) Ispy válasza choco01 (#40317) üzenetére


Ispy
veterán

212j-m volt, semmi bajom nem volt a teljesítményével, nem hardcore torrentre és filmezésre jó, plexet nem tudom, sosem használtam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40325) Dolphine válasza #56573440 (#40321) üzenetére


Dolphine
addikt

Lehet tévúton járok.
Adott egy DS218-as NAS, melyre a magról töltődik mindenféle. Ennek kellene a kapcsolatát VPN segítségével titkosítani. Ez lenne a koncepció!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40326) #56573440 válasza Dolphine (#40325) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igen.

Ha már te nem akarod, akkor tess. Vpn. Komolyan két bekezdés...

Ennek tudatában kérdezem újra, hogy mi a koncepció :DDD

Mi közé kéne? Nas és ncore? Direktben kizárt, kell egy vpn szerver amire csatlakozol, nekik nincs. Vannak szolgáltatók, fizetosen, lassan működhet, mert az adat a világot korbeutazza.

Ezért kérem, kérdezem, legalább az alapokat, hogy mi az a vpn, mi között épül fel, és mire jó olvasd már el, mert beállítani is neked kell majd...

[ Szerkesztve ]

(#40327) Dolphine válasza #56573440 (#40326) üzenetére


Dolphine
addikt

A NAS és az ncore közé kell igen.
Tisztában vagyok vele, hogy nem közvetlenül kell csatlakozni. Az is világos, hogy kell egy VPN server. Azt is tudom, hogy lesz veszteség, mármint a sebességben.
Amire eredetileg kíváncsi voltam, hogy melyik szolgáltató (erre már kaptam választ) lenne a jó.

Na, ez az amikor visszanyal a fagyi. :DDD Most engem kérdeznek, nem én kérdezek (tanár vagyok, nem, nem informatikus :DDD). Ismereteim szerint a VPN egy virtuális hálózat. A kapcsolat a következő: a gép, vagy a NAS az internetre egy VPN serveren keresztül csatlakozik. Ez a server lehet országon belül, vagy kívül. Egyfajta átjátszó csatorna a nyilvános Internet és a gép között, hiszen a teljes adatfolyam a VPN serveren keresztül fut. Jó értelmezem?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40328) #56573440 válasza Dolphine (#40327) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jól:)

1 itthon nem igazán érdekel kutyát se hogy mit szedsz szerencsére. Főleg, ha a dht ki van kapcsolva.

2 akkor meg is van, hogy külső szerverhez kéne hozzáférés, annak itt a topikja:)

(#40329) gyugyo79 válasza Dolphine (#40327) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az N szervere és a Nas közé kb értelmetlen a vpn onnan letölt a t.kliens egy fájlt meg jelenti a forgalmat meg információt kér de illegális adat nem kommunikálódik. Persze mint lentebb írom úgy se szeparálható.

Az N. is a hír 3 külön dologról szól. A kliensek kapcsolata a sebezhetőség vpn t használva is marad.

Azt is érdemes tudni, hogy itthon még a vpn re nem igazán van szükség.
Ha mégis majd kellene akkor a jelen feladathoz a Nasnak kliensként kell csatlakozni ami azzal jár, hogy minden forgalom ezek után vpn en keresztül megy majd ami minden sebeségére hatással lesz.
Ráadásul vpn szolgáltatóból is van aki titkosítást nem csak egy másik országban lévő gép ip címét biztosítja.
Ez jótékony hatással van a sebességre de a jelen feladat céljának elérésére pont nem jó míg pld. egy streaming szolgáltatás eléréséhez igen.

A kérdésedre a válasz: Igen. Ha így van beállítva. Be lehet úgy is a legtöbb esetben a klienst állítani, hogy ne ...

[ Szerkesztve ]

(#40330) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Ha manuálisan akarnék webdav címet megadni, azt hogyan tehetem meg?

1. webdav://ddns_címem:webdav_portszáma/megosztott_mappa_neve (ezt egy androidos progi csatolásából lestem ki: MixPlorer)

vagy

2. http(s)-el kell kezdődnie? Ha ez akkor hogyan kell tovább folytatnom? Ezt innen láttam.

Vagy mind a kettő jó megoldás?

Van a Google Play-en a Neutron zene app, azt szeretném bekonfigolni úgy, hogy tudja lejátszani a nason lévő zenéimet. Mivel nem csak otthonról használnám, így 2 lehetőség közül választhatok: ftp, vagy webdav. Gondolom a sebesség szempontjából a webdav lenne a jó megoldás. Vagy esetleg valaki használja ezt az appot a syno-jával? Ha igen milyen beállításokkal?

El Psy Kongroo

(#40331) Dolphine válasza gyugyo79 (#40329) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is blackrulz. :R
Azt hiszem egyelőre akkor jegelem a témát :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40332) Valkűr


Valkűr
őstag

Köszönet a tippekert, végül a 218+ lett a kivalasztott.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40333) Jorge válasza gyugyo79 (#40241) üzenetére


Jorge
csendes tag

Szia!
Köszi a választ, de még mindig nem jutottam előbbre.
Csináltam egy Próba könyvtárat, amire adtam írási/olvasási engedélyt, de utána egyedül a CS verzióintézőjébe tudtam kiválasztani a Próba mappát. De ezzel csak azt értem el, hogy lett egy újabb másolat a szinkronizálásról a Próba mappába.
De mindegy majd, talán később sikerül megoldani

(#40334) WaterWave válasza Valkűr (#40332) üzenetére


WaterWave
veterán

jól döntöttél, ilyenem volt... meg leszel vele elégedve :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40335) Valkűr válasza WaterWave (#40334) üzenetére


Valkűr
őstag

Koszi egy 216j tipust valtottam vele...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40336) WaterWave válasza Valkűr (#40335) üzenetére


WaterWave
veterán

akkor ég és föld, szó szerint

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40337) Ispy válasza WaterWave (#40336) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, az, az ára is. :DDD Pedig én csak a sima 218-at vettem, de kétségtelen, hogy ez már másik liga, de ventije az ára ellenére is egy vacak, hangos darab, vagy csak a konstrukció miatt ilyen, nem tudom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40338) Valkűr válasza Ispy (#40337) üzenetére


Valkűr
őstag

Hat igen, arban is mas liga

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40339) WaterWave válasza Ispy (#40337) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem nagyon kellett figyelnem hogy meghalljam pedig 2 méterre volt a fejemtől... pedig én aztán minden neszre háklis vagyok :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40340) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Helló!
Kicsit kétségbe estem. Nem tudok belépni a webes admin felületre, a DS214SE nas-on. A usereknek kiakartam kapcsolni az Asztal funkciót, így users csoporttól elvettem az Asztal jogot. Aztán már nem tudtam belépni egyáltalán. SSH nincs bekapcsolva és így nem is tudom.
Segítsetek kérlek. Synology Supportnak is írtam, de semmi. Soft reset szerintem nem elég, mert hiába kapcsolja vissza a default admin-t, mivel az is user tag, így annak se lesz joga belépni. Most mit csináljak szerintetek?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40341) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek lehet kezdeni valamit Win10 alatt a következő problémával?
Bejelentkezéskor ez az üzenet fogad: "nem sikerült minden hálózati meghajtót újra csatlakoztatni"
Piros X van a meghajtó mellett de ha rákattintok, látom a tartalmát és a piros X is eltűnik. De az a fránya üzenet mindíg felugrik amikor elindul a Win.
A NAS-on elképzelhető, hogy nincs jól beállítva valami?

(#40342) LiteCross91 válasza Melorin (#40341) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nekem is néha feljön az üzenet. Nem tudom miért csinálja.
Csinálj egy .bat -ot a startup-ba, az indításkor lefut és nem lesz piros x-es.
@echo off
net use Z: /delete /yes
net use Z: \\<ide írd az elérési utat> /user:<felhasználónév> <jelszó> /persistent:yes
exit

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40343) Valkűr válasza WaterWave (#40336) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem tudom abban tudtok -e segiteni, h ugye a HDD átköltöztetés egyikből a másikba. Az elsődleges lemezt sikerült beköltöztetni, arra fel is tette a DSM és megmaradtak a rajta lévő cuccok, de bettetm a másik lemezt is amire viszont azt irja nincs inicializálva, és nem is látja használható állapotunak. Ezzel mit kell kezdjek, h megmaradjanak rajta az adatok?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40344) Valkűr


Valkűr
őstag

Közben sikerült, elfelejtettem ujra inditani :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#40345) gyugyo79 válasza LiteCross91 (#40340) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az admin az az administrators csoport tagja nem a users. Ha csak a users -nek kapcsoltad ki akkor egy adminal még be kéne tudnod lépni.

Melorin
Gyorsabban tölt be a windows bizonyos dolgokat mint kéne. Vagy együtt élsz vele, vagy használod a javasolt *.bat -ot persze még azt is betöltheti túl gyorsan akkor még egy ping localhost -n 4 >nul -t beírhatsz elé ahol a 4-el lehet játszani kevesebb vagy többet írva értelem szerűen hamarabb - később próbálja csatolni.
Meg ha a /persistent:yes -t lehagyod akkor nem kell net use Z: /delete /yes sor se.

[ Szerkesztve ]

(#40346) tomic


tomic
addikt

Érdekes problémával fordulnék hozzátok.
Lenne egy DS116 nasom egy 3TB-s Red-el.
A Nas-on ugye alapból 5 mappa van.Home,homes,photo,music,video. Plusz jött hozzá a transmission.

A htpc-t erről etetem.Na itt jön a csavar.
Ha a transmission-compete mappábül játszok le egy BD fájlt akkor az hiba nélkül megy,Viszont ha ugyan ez a BD fájl a music nevűben van(vagy bárhol), akkor mintha 1.5x tekeréssel menne. Vagy el sem indítja.

Kipróbáltam,hogy a "music" nevű mappából ami a zenéknek van fenntartva, átmásoltam azokat a BD formátumokat amivel probláma van,oda ahol a filmek is vannak.Transmission-complett.
Itt hiba nélkül fut mind!!!

Ki érti ezt? Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#40347) #56573440 válasza tomic (#40346) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mi a lejátszó? Nem lehet, hogy áthelyezés után indexeles indul és az eszi el az erőforrást?

(#40348) tomic válasza #56573440 (#40347) üzenetére


tomic
addikt

Htpc a lejátszó.Azon belül Kodi-Dsplayer.
Félre értesz. A fájlok ott vannak már egy jó ideje a mappákban. Egyszer csak a music nevű mappában lévő BD formátumok elkezdtek így szórakozni.
Ezután próbáltam ki,hogy átmásolom a másik mappába.

gyugyo79 smb-n érem el és dsőlayeres Kodi a lejátszó. A kép olyan mint mikor tekernéd. De lehet csak droppol és azért látom így.

[ Szerkesztve ]

(#40349) gyugyo79 válasza tomic (#40346) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mivel játszod le, hogy éred el a mappákat? (nfs/smb/dlna +lejátszó program)
Csak BD formátum, tehát BD iso vagy m2ts? Nem elírás az, hogy 1.5 gyorsabban?

[ Szerkesztve ]

(#40350) tomic válasza gyugyo79 (#40349) üzenetére


tomic
addikt

A formátum m2ts.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.