Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Borisz76 válasza Gabis (#24449) üzenetére


Borisz76
veterán

Gabis

Keress rá a Hyper Backup kifejezésre itt a fórumban.
Írtam róla rövid ismertetőt.
Azzal megoldható a korábbi verziós fájlok visszaállítása.

Amulet

Igen van rá mód.

Annyi a feltétele, hogy ugyanannyi vagy több rekesszel rendelkező modellt kell venned.
A régiből kiveszed és a sorrendre figyelve berakod az újba.
Egy fórumtársunk korábban írt már róla.

Mindenkinek hasznos videós bemutatók.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24452) Mr Bond 007 válasza amulet (#24450) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen. KATT

(#24453) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Érdemes már frissíteni DSM 6-ra, megoldódtak a hibák?

Más: régebben már kérdeztem de hátha lett megoldás a nas autómatikus leállítás ill. indítására. Éjszaka nem szeretném ha menne. Nekem nincs DSM-ben időzítős rész. Esetleg más valamilyen kis program? Köszi

(#24454) Borisz76 válasza Komi28 (#24453) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Én megjelenése után egyből feltettem a DSM 6-s verzióját.
Nincs vele gond.
Mondjuk nem sok szolgáltatást használok...
- Download Station
- Hyper Backup

Időzitett ki-be kapcsolásról nem tudok nyilatkozni mert non-stop megy a NAS-om.

Amúgy van egy ilyen lehetőség :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24455) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

egy érdekes problémába futottam hirtelen:
Eleddig az audio station-t szimplán külön megnyitva LAN-on elérve is használtam a PC-n Google Chrome-ban.
Az elérhetősége el is volt mentve a kedvencekbe, igy mindig csak arra kellett klikkelnem (már min 2 éve igy müködött) - mivel a cim is fix volt természetesen.
Az utolsó használat óta csak alkalmazás és synology rendszer frissitesek voltak.
Most inditanám, erre azt irja a synology, hogy az adott cim nem található. :W :W :W
(Belépve a full rendszerbe, elinditható, de én megszokott módon, függetlenül is használnám.)
Mivel soha semmit nem változtatok, egyedül frissitések jöttek, igy csak azok lehetnek a ludasak. Másnál is előfordult ez? Ha igen, tudja vki mi a megoldás? Milyen cimen érhető el az audio station újabban?? :F :F
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24456) Gabis válasza Borisz76 (#24451) üzenetére


Gabis
őstag

A brtfs kiváltja ezt esetleg? :B

(#24457) #56573440 válasza Parson (#24455) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szia

Ezt találtam

Elvben /audio alatt kéne legyen. Meg a control panelre nézz rá hogy a frissítések alatt nem e mászott el ez vagy az.

Én nem használom, úgyhogy passzolom egyébként:D

(#24458) #29810560 válasza Parson (#24455) üzenetére


#29810560
törölt tag

DSM 6.0 > Vezérlőpult > Alkalmazásportál > Alkalmazás tábla > duplakatt az alkalmazásra (Szerkesztés) (pl. esetedben Audio Station) > Egyedi álnév engedélyezése > pipa be.

(#24459) Borisz76 válasza Gabis (#24456) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem.

A BRTFS egy fájlrendszer, mint a Fat32,NTFS vagy az Ext4.

Wikipédián magyarul.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24460) Parson válasza #29810560 (#24458) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, ez valóban megoldotta - ami a vicc, hogy ez az eredeti cimet és az uj egyedi alnevet is engedélyezi egyidőben. A lényeg hogy müködik, de szerintem ez bug a rendszerben.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24461) Mr Bond 007 válasza Borisz76 (#24459) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem azért kérdezte ezt, mert a btrfs elvileg snapshotokat is kezel.

(#24462) Gabis válasza Mr Bond 007 (#24461) üzenetére


Gabis
őstag

Így van :K

(#24463) #29810560 válasza Parson (#24460) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem értem, hol itt a bug? :F

A címet máshonnan veszi pl. a DDNS beállításból. Csak példának/ellenőrző linknek tünteti fel.
(E helyett írhatsz pl. local IP címet, de akár aktuális WAN címet is mikor meghivatkozod az Audio Station linket pl. a böngészőben. A lényehóg, hogy /audio vagy amit beírtál legyen a végén.)

[ Szerkesztve ]

(#24464) #29810560 válasza #29810560 (#24463) üzenetére


#29810560
törölt tag

lényehóg = lényeg :B

(#24465) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni DS215j-vel kapcsolatban.

Nemrég frissítettem a legfrissebb DSM verzióra.
Azóta azt vettem észre, h a kb. 55%-os kihasználtság megnőtt 87%-ra. Ha összeadom az adatok méretét a HDD-n, akkor továbbra is 55% körüli érték jön ki.

Mitől lehetséges mégis az, hogy 87%-ot mond a NAS? És mit lehet vele kezdeni?

Köszönöm

Sziasztok

Magi

(#24466) ljs


ljs
tag

Szervusztok!

Ismerősöm keresett meg azzal, hogy küldtek neki képeket, de nem tudja megnyitni.

Ha erre kattintok,
megpróbál csatlakozni,
majd dob egy ilyet.

Teljesen járatlan vagyok a Synology NAS képmegosztás témájában,
de mi lehet a probléma?
Eltávolították a fájlt, nincs joga az ismerősnek letölteni, rosszul állította be a tulaj a kívülről elérhetőség jogosultságait, vagy mi van ilyenkor?

Seítségeteket köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#24467) Komi28 válasza Borisz76 (#24454) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, de nekem nincs ilyen beállítási lehetőség :(

Olyan van ami saját szkriptet lehetne futtatni. Esetleg nem láttatok olyat ami ki-bekapcsolásra írt valaki?

(#24468) #29810560 válasza ljs (#24466) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez a link egy QuickConnect kapcsolaton keresztül vélhetően egy WAN IP címre vezet.

Ez a WAN cím fix vagy dinamikus? :F

... mert, ha az utóbbi akkor lehet, hogy már megváltozott a router (NAS) WAN oldali IP címe. Ez esetben DDNS-t kellene használni, mert az követi a WAN cím dinamikus változását!

[ Szerkesztve ]

(#24469) hemaka


hemaka
nagyúr

Megoldható valahogyan az, hogy egy mappát a helyi hálózaton lógó gépek jelszó nélkül elérjenek?
Guesttel meg tudtam csinálni, de ahhoz ugye mindenképpen kell jelszó sajnos.

Illetve van ott egy "home" mappa, amit az istenért nem tudok eltüntetni, ráadásul a megosztások közt és kb. sehol nem is mutatja ezt a mappát nekem, de a Guest meg látja...

(#24470) ljs válasza #29810560 (#24468) üzenetére


ljs
tag

A link (és még néhány hasonló, ugyanarra az eszközre mutató hivatkozás) egy hete jött az ismerősömnek, egy levél tartalmaként.
A küldő így akart képeket és egy videót megosztani az ismerőssel.
(Hogy miért nem küldte el levélben vagy miért nem használt kép- illetve fájlmegosztót, azt nem tudom.)
Tegnap keresett a srác és kérte a segítségemet, mert nem tudta megnyitni a "képeket".

A történet többi részlete ismeretlen számomra.

Szerintem az lesz a legjobb, ha újra kéri a fájlokat.
(De ne NAS-ról.)

Ezen kívül lehet más megoldás?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#24471) #29810560 válasza ljs (#24470) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ezen kívül lehet más megoldás?"

Hááát, ha a a barát kapta a linket, akkor ő tehetetlen az ügyben, mert nem az ő kompetenciája a link módosítása.

Aki a linket küldte, annak kell megmondani, hogy ne küldjön olyan linket, ami IP címre mutat, hanem olyat ami pl. akarmi.synology.me-re mutat, ahol az akarmi a küldő regisztrált SynoDDNS címe.

Szerk.: Különösen azért, mert a két hozzászólás között eltelt idő alatt már meg is változott az IP cím. (Rákattintottam és most más mint délelőtt volt.)

[ Szerkesztve ]

(#24472) sbazsi


sbazsi
veterán

ds1813+ vs ds416play összehasonlításban melyikben van erősebb hardver?
Most tekintsünk el attól, hogy az egyik 4, a másik 8 lemezes. Melyik az erősebb?

[ Szerkesztve ]

(#24473) Patice válasza sbazsi (#24472) üzenetére


Patice
Topikgazda

DS1813+ - D2700-as Atom proci
DS416play - N3060-as Celeron (amúgy ez is Atom)

Az N3060-as mellett a valamivel alacsonyabb fogyasztás, változó frekvencia, nagyobb memória sávszélesség és hardveres AES-NI titkosítás támogatása szól. Ha ezeket fontosnak ítéled, akkor ez a jobb választás.

Meg van a két modell között minimum 3 év a megjelenésben --> Ds416play-re tovább lesz támogatás.

Viszont ha fontosabb a több lemezhely, több LAN csati, és az N3060-nál felsorolt előnyök számodra nem relevánsak, akkor a DS1813+ a nyerő. (Attól függ milyen felhasználás lesz, milyen környezetbe szánod, mi lesz a feladata.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24474) sbazsi válasza Patice (#24473) üzenetére


sbazsi
veterán

Otthoni környezet.
Képek, videók, filmek tárolása, dlna, backup stb.
1-2 gép, zene és video dlna-n.

A támogatás a synology-nál meddig szokott lenni? Most egy ds211j-t cserélnék le, arra is jött a DSM6.0

(#24475) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Hogy kéne fix ip címet adni a nasnak? van erről valami leírás esetleg?

(#24476) Patice válasza sbazsi (#24474) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor szerintem a régebbi, mert az újabb procijának jobb tulajdonságaiból nem sokat profitálnál.

A terméktámogatás Synology-nál 5+ év szokott lenni és akkor sincs gáz, ha adott modellhez már nincs frissebb DSM. Biztonsági frissítéseket a régebbi rendszerek is kapnak. :K

(#24475) Zlcsi:

Többféle képen lehet. Adhatsz a routeredben DHCP tartományon belülit, vagy kívülit is. De "kérhet" magának a NAS is fix IP-t a helyi hálózaton, ami szintén lehet a router DHPC tartományán belüli, vagy kívüli.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24477) Zlcsi válasza Patice (#24476) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Ha a NAS kér magának, akkor egy router csere után is marad ugyan az az ip címe?

(#24478) Patice válasza Zlcsi (#24477) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem biztos. Gyakran használnak más tartományt a routerek. De nem nagy ügy újra beállítani router csere után.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24479) ljs válasza #29810560 (#24471) üzenetére


ljs
tag

Köszönöm a segítséget!
Továbbítom az érintettnek!
Szép napot!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#24480) Zlcsi válasza Patice (#24478) üzenetére


Zlcsi
senior tag

noh akkor konkrétan hogy kell :)

(#24481) Patice válasza Zlcsi (#24480) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a routeredben akarod, akkor annak a használatiját böngészd, adress reservation vagy valami haso lót keress. Ha a NAS-ban akarod, akkor a kapcsolatoknál kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24482) Zlcsi válasza Patice (#24481) üzenetére


Zlcsi
senior tag

a nas mac adressét hol lehet megnézni?

(#24483) csipuka válasza Zlcsi (#24482) üzenetére


csipuka
senior tag

Az aktualis DHCP list-et lehivod a router-en, es ott latnod kell a NAS nevet es MAC-jat. Nna az hozza rendeled egy fix IP-hez. En is igy csinaltam.

(#24484) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Az alábbi problémával találkoztatok már?
(Lassan kezdem azt gondolni, h egy melléfogás volt Synologyt venni. A vásárlástól kezdve (kb. 3 hónap) többször kerestem fel supportot, vagy fórumot vele kapcsolatban, mint életemben összesen minden eddgi cuccommal.)

Köszönöm

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni DS215j-vel kapcsolatban.
Nemrég frissítettem a legfrissebb DSM verzióra.
Azóta azt vettem észre, h a kb. 55%-os kihasználtság megnőtt 87%-ra. Ha összeadom az adatok méretét a HDD-n, akkor továbbra is 55% körüli érték jön ki.
Mitől lehetséges mégis az, hogy 87%-ot mond a NAS? És mit lehet vele kezdeni?
Köszönöm
Sziasztok
Magi

Magi

(#24485) Patice válasza Magi (#24484) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bevallom, nem szoktam figyelni a proci kihasználtságot DSM verzió váltások után, de az általában igaz, hogy a magasabb DSM verzió mindig kicsivel több erőforrást kér(het) magának, de a fejlesztőknek figyelembe kell venniük a régebbi vasakat is, hiszen a támogatás nem 2 évre szól.

A 215j elég új ahhoz, hogy még jó pár évig ne legyen gond vele. A DSM 6 is elég új még, lehet, hogy majd a 6.1-nél fogják optimalizálni is kicsit, az elején még sok bug szokott lenni, ahogy ez látszott mostanában is.

Érdekes az eseted, de ha a support foglalkozik vele, akkor szerintem no para. Synology DSM nem egyszerű cucc, nekem is kínszenvedés volt az első 2-3 hét, amíg azt sem tudtam mit miért. Aztán szépen lassan összeállt a kép. Amúgy érezni a teljesítményén is, hogy pörög a proci? Lassabb pl. a fájlmásolás?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24486) Sanya válasza Magi (#24484) üzenetére


Sanya
nagyúr

(Lassan kezdem azt gondolni, h egy melléfogás volt Synologyt venni. A vásárlástól kezdve (kb. 3 hónap) többször kerestem fel supportot, vagy fórumot vele kapcsolatban, mint életemben összesen minden eddgi cuccommal.)

mert mondjuk nem értesz hozzá és nem tudod a kisujjadból kiszívni, hogy mit is kell csinálni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24487) Zlcsi válasza csipuka (#24483) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm :)

(#24488) Alex91 válasza Patice (#24485) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem o a tarhelyre gondolt, hogy eltunt neki a sok szabad hely...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24489) Borisz76 válasza Magi (#24484) üzenetére


Borisz76
veterán

"Azóta azt vettem észre, h a kb. 55%-os kihasználtság megnőtt 87%-ra."

Itt még a memória foglaltságára gondoltam....

"Ha összeadom az adatok méretét a HDD-n, akkor továbbra is 55% körüli érték jön ki.
Mitől lehetséges mégis az, hogy 87%-ot mond a NAS?"

Itt már nem kerek....
Na nézzük :
Adatok mérete 55%...
Mondjuk elviekben : 1000 MB-ból 550 MB foglalt.
Gyakorlatban 870 MB foglalt.

Ez viszont nem memória hanem tárhely ( HDD ) kapacitás !

Tisztázni kellene, hogy akkor most mi is memória vagy HDD.

Ha HDD gond, akkor valamelyik alkalmazás emészti a tárhelyet !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24490) sbazsi válasza Magi (#24484) üzenetére


sbazsi
veterán

Mondjuk valami backup alkalmazás.
Én egyszer feltettem, el is tünt a szabad helyem, talán beállítottam, hogy mentsen mindent még egyszer lemezen belül, vagy mi. Sok értelme nem volt, csak kipróbáltam.
Töröltem, lett szabad hely.

(#24491) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

Biztos hogy van összefüggés a DSM 6 telepítése és a tárhely fogyás közt ?
Az nem lehetséges,hogy a Download Station ha fent van és annak a rejtett könyvtára eszi a helyet ?(persze csak akkor ha torrentezel mert két helyen van meg a letöltött torrent egy látható könyvtárban amit Te határoztál meg és egy rejtett @download-ban amit nem látsz ?

[ Szerkesztve ]

(#24492) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok
használta már valaki btrfs fájlrendszer alatt a pillanatfelvétel funkciót?
Megosztaná tapasztalatait? :R
Ha felcsatolom az adott mappát hálózati meghajtóként és úgy dolgozom, akkor is történik pillanatfelvétel vagy csak Cloud Station alkalmazás használatával? :U

[ Szerkesztve ]

(#24493) #29810560 válasza Magi (#24484) üzenetére


#29810560
törölt tag

Használsz Cloud Stationt? Nem lehet, hogy a Cloud Station verziói zabálják fel a tárhelyet. :F

(#24494) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Hol, hogyan tudom atlathatoan kezelni es kovetni a file megosztast?
Gondolok pl rra hogy beallitom hogy elerjek kivulrol amit meg akarok osztani de utana nem latom hogy mik vannak megosztva vagy hanyszor voltak letoltve.

(#24495) Magi válasza #29810560 (#24493) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Köszönöm szépen a tippet. Ez lesz a bűnös.

Nem hiába. Ne vegyen az ember bonyolult cuccot, ha nem ért hozzá. (Még emlékszem is, h amikor a telefonom szinkronizálását próbáltam beállítani, feltett valami hasonló kérdést amit nem értettem :) )

Köszönöm még1x.

Most már csak az a kérdés, h a verziókat hogyan lehet eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

Magi

(#24496) Magi válasza Magi (#24495) üzenetére


Magi
tag

Na ez is úgy látszik kezd megoldódni. El kellett távolítani az APP-ot és így elkezdte letörölni a plusz adatokat :)

Magi

(#24497) amulet válasza Borisz76 (#24451) üzenetére


amulet
senior tag

Köszönöm :)
neked is Mr Bond 007

(#24498) lohi


lohi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert sehogy sem jövök rá a megoldásra. Van egy 215j és dsm6 legfrisebb van rajta. Arra szeretném rábírni, hogy egy küldő ftp -n lévő könyvtárból automatikusan töltse le az adatokat. Az sem baj ha az egészet letölti (nem csak a könyvtárat). Van erre valakinek valami ötlete? Sajnos az angolom nem a "legjobb", ezt csak azért írtam ha valaki írja hogy a google a legjobb barátom... :(

(#24499) Madwe válasza lohi (#24498) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ftp könyvtárat mountolod/becsatolod a file stationben és felveszel egy syncron-t a között s egy saját könyvtárad között cloudstationnel? Miért akarod kimásolni? Adott ftp-t akarod folyamat másolni ahogy frissül (ez esetben működhet amit írtam) vagy több ftpnek akarod kimásolni a tartalmait? Miért nem elég ha felcsatolod simán a ftpt?

(#24500) lohi válasza Madwe (#24499) üzenetére


lohi
tag

Köszönöm szépen a választ, a megvalósításhoz is segítséget kérnék.. :R Hogyan csatolok be egy ftp könyvtárat és hogyan rakok rá szinkronizációt? :) Pontosan erre lenne szükségem, igen.. :)
Van egy weboldal és oda lehet feltölteni file-okat. Viszont nem tud szinkronizálni a google drive-val és nincsen rajta sok hely. Ezért arra gondoltam, hogy a nas automatikusan leszedi onnan és tölti is fel a drive-ra egy meghatározott könyvtárba. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.