Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) 0xY válasza dni (#24149) üzenetére


0xY
tag

nyomj egy "sudo su -" -t és úgy próbáld

(#24152) dni válasza 0xY (#24151) üzenetére


dni
őstag

Köszi, így már megy. Már csak azt nem értem, hogy be tudok jelentkezni anélkül is, hogy megadnám a kliensben a ppk fájlt. Viszont, ha megadom, akkor meg nem tudok bejelentkezni. Mit csinálhattam rosszul?

(#24153) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Használ esetleg valaki Photo station-t és DS Photo photo backup funkciót iPhone telefonon? Nekem nem menti le a képeket magától csak ha elindítom? A geo azonosítás be van kapcsolva. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#24154) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Teljesen új nekem ez a nas téma.

4 tálcás rendszert vettem, hogy lehet azt beállítani, hogy 2 hdd raid-1ben legyen a minél nagyobb biztonság miatt,
a másik 2 hdd pedig raid 0-ban a minél nagyobb tárhely miatt, mert ott csak filmek és ilyesmik lesznek,

(#24155) Zlcsi válasza Zlcsi (#24154) üzenetére


Zlcsi
senior tag

megvan bocsi :)

(#24156) heroldbalu válasza 0xY (#24141) üzenetére


heroldbalu
tag

Rendben köszönöm,
én ennél paranoiásabb vagyok :D , de már feladtam. Mindenem az új portokra van beállítva, nem keverem meg egy progi miatt, megoldom máshogy, ha 3 nap alatt nem oldódik meg magától akkor nem kell foglalkozni vele :D
Azért köszönöm a segítséged.

Synology, iPhone

(#24157) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Előzmény

Úgy döntötte, nyugdíjazom az 1tb-os lemezt, elég hangos az új wd red-hez képest és nincs is rá kimondottan szükségem. Ezen a lemezen van az egész rendszer ami a programokat és azok beállításait tartalmazza, a legnagyobb gondom, hogy rutorrent is frankón müxik most, sok rss feed paraméterezéssel együtt. Nem szívesen kezdeném elölről.

Csináltam egy biztonsági mentést, de az egy 6kb-os dss fájlt adott, gondolom ez csak magára a dsm konfigurációra él. Hogyan tudnék én az egész lemezről egy bitről bitre való teljes mentést csinálni? Néztem a synology supportot, de állandóan a win és egyéb biztonsági mentéseit adja be.

Köszönöm!
T

(#24158) tomi5244


tomi5244
őstag

[link]

Valószínű ez volna az, de én DSM 6 alatt nem találok "Biztonsági mentés és replikáció" appot/menüpontot. :U

(#24159) Bobbacsi válasza tomi5244 (#24158) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[kép]Hyper Backup van helyette

[ Szerkesztve ]

(#24160) tomi5244 válasza Bobbacsi (#24159) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi szépen, ezt is néztem, de nem volt túl egyértelmű, viszont most végig zongoráztam a beállításokat és el is indult a mentés. :R

(#24161) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Valószínűleg nagyon amatőr kérdés, de milyen alkalmazással lehet a kötetekre másolni? vagy megnézni, hogy mi van rajtuk,
egy totalcommander szerű programra gondolok, mert a filestation csak video zene... felosztásban kezeli, ha jól látom

(#24162) Borisz76 válasza Zlcsi (#24161) üzenetére


Borisz76
veterán

Hálózati meghajtóként felcsatolod a Win-ben.
Aztán Total Commanderrel garázdálkodhatsz :D

Én is így szoktam használni.

Nálam D meghajtó a NAS:

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24163) Zlcsi válasza Borisz76 (#24162) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hűha, és azt hogy kell? :)

illetve ha hálózati helyeknél bemegyek a nasba ott is csak ezeket a mappákat mutatja, azt a két kötetet amit elvileg létre hoztam azt nem

a második képen az is látszik, hogy csak 2.6 tb lát tehát csak a kisebbik kötetet, a nagyobbat nem.

Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

(#24164) Borisz76 válasza Zlcsi (#24163) üzenetére


Borisz76
veterán

Windowsban megnyitod a fájlkezelőt és a felső sorban az ikonoknál...mint a képen is látható amit előzőleg beszúrtam.

Bár függ a Win veziótól is...nekem 10-s van fent de ha jól emlékszem hasonló a 8.1-s esetében is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24165) Zlcsi válasza Borisz76 (#24164) üzenetére


Zlcsi
senior tag

közben szerkesztettem az előzőt, ha esetleg tudod mi lehet a baj ... :)

(#24166) Borisz76 válasza Zlcsi (#24165) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-on belül a Vezérlőpult / Megosztott Mappa rész ellenőrizd.

Nekem ilyen gondom nincs mert a HDD-ket én 1 db kötetbe raktam.
Csináltam " rá / bele " egy Synology 2415 nevű mappát amit hálózati meghajtóként felcsatoltam.
Minden más ezen belül található...filmek, zenék...stb.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24167) Zlcsi válasza Borisz76 (#24166) üzenetére


Zlcsi
senior tag

aham, ez volt a gond,
meg kell tanulni ezeket a dolgokat :)

köszönöm szépen.

közben törölném ezeket a mappákat amit a nas hozzot létre (music, photo...), de azt mondja, hogy a
Megosztott mappák törlése előtt tiltsa le a Médiaszerver, audio station lehetőséget: media, audio.

azt hol kell?

(#24168) Borisz76 válasza Zlcsi (#24167) üzenetére


Borisz76
veterán

Fejből meg nem mondom ezt most mert nekem nincs telepítve sem a Médiaszerver sem az Audio Station, Video Station.

A csomagkezelési központban lehet őket törölni és ez után talán törölhető az általuk létrehozott mappák is. Ebben sajnos nem vagyok 100%-ig biztos.

Amúgy ha jól emlékszem ,- törlés próbája esetén - a DSM súgója felugrik és kiírja , hogy hol lehet a jogosultságokat állítani, hogy törölhető legyen az adott mappa.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24169) Kulbi válasza Borisz76 (#24168) üzenetére


Kulbi
aktív tag

A vezérlőpult-indexelési szolgáltatás-indexelt mappák gombon át lehet állítani az alapértelmezett mappákat. Ennek ellenére csak akkor engedi kitörölni a régieket a gyökérben, ha a médiaszerver nem megy:(

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#24170) Kulbi válasza Kulbi (#24169) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Pl. a photo station mappát átállítottam, de továbbra is a régi helyre dolgozik, ott hoz létre albumokat:( Egyedül a video station esetén tűnik úgy, hogy működik az alapértelmezett gyökér mappa helyett másik használata.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#24171) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

köszönöm a válaszokat!

olyat lehet valahogy csinálni, hogy google drive a nasra is telepítve legyen, és ugyan úgy szinkronizálja mint a desktop-os verzió?

a file station-ban látok olyat, hogy eszközök/távoli csatlakozás / csatlakozás beállítása és ott ott van a google drive, de ez az amire én gondolok?

(#24172) kulu22 válasza Zlcsi (#24171) üzenetére


kulu22
aktív tag

CloudSync-et telepítsd.

(#24173) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok !

Egy hete meg vettem én is a életem első NAS-át (216j) és már csak az olvasgatással is sok felmerülő kérdésekre is választ kaptam ,ill hasznos tippeket is tudtam a javamra fordítani :)
Azonban szerintem én már mindent össze vissza állítgattam :B , de a cél az lenne hogy jövöheten jön az új média lejátszom (HDD-s) és költözünk is el(1.5 -2 hónap) ,úgyhogy át szeretném látni és persze meg is csinálni mire átköltözünk hogy működjön minden .
Amit szeretnék hogy a nas és a MP HDD-ja között tudjak másolgatni(és persze a Laptop között is) ill,jelenleg a Routerra kötött HDD-n próbálkozok sikertelenül ,már gondolkoztam hogy a routeren és a NAson csinálok egy restetet ,mert portok nyitogatása és össze-vissza állítgatás tuti nem helyes ,már eddig a fontos dolgok müködnek... :F (Torrent,távoli elérés,)
Vagy inkább akkor forduljak ide ha már odaköltöztünk és akkor álítgassak?Vagy most is menni fog a beállítás
és csak max az uj internet Felhasználó&Jelszót cseréljem ki ... :F

Köszönöm szépen

(#24174) Multibit válasza G-Bali (#24173) üzenetére


Multibit
veterán

Ha van NAS-od, mi szükség az mp-ben és a routeren HDD-re?

(#24175) G-Bali válasza Multibit (#24174) üzenetére


G-Bali
senior tag

Azért mert szülőknel is szoktunk lenni (napokat) és akkor csak másolni kell és elvinném a lejátszót és nézhetjuk (nem a Divix erre gondoltam)

(#24176) Multibit válasza G-Bali (#24175) üzenetére


Multibit
veterán

Értem, de sokkal gyorsabb a másolás, ha a NAS USB-jére lógatod a hurcolós vinyókat. Az mp és a router nagyon lassan írja a lemezeket.

(#24177) G-Bali válasza Multibit (#24176) üzenetére


G-Bali
senior tag

Értem, de ha csak a csupasz hdd(3.5") van akkor működhet úgy is hogy a mp-t egyből radugom a nas-ra (USB) és úgy tudok másolgatni? (csak hogy ne keljen meg egy dokkolot vagy várni mást venni)

[ Szerkesztve ]

(#24178) Zsee75


Zsee75
tag

Sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem. van egy öreg ds109-em, dsm 4.2 fut rajta. a mediaserver engedélyezve van rajta. a samsung smart tvn (48h6400) ugye megjelenik a fotó video zene mappa. a videókat meg a zenéket tökéletesen lejátssza de a képeket akármekkora a képméret álló vagy fekvő, mindig csak kicsibe mutatja a tv közepén kb. olyan fél 1/3-ad képernyőt kihasználva. a tv-n nem lehet semmit állítani, márrmint én nem találtam semmit

(#24179) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali, már megőrülök, eddig nem volt gond az ssh-val, most egy szűz rendszeren próbálom összehozni de nem enged be. Nem igazán tudom értelmezni, hogy mi baja lehet. ssh engedélyezve, már újra is indítottam de semmi.

Ötlet?
:R

(#24180) kulu22 válasza tomi5244 (#24179) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nem a NAS-on van a gond hanem a klienseden amivel csatlakozni próbálasz. A régi IP-hez új kulcsot kap (hiszen új telepítésű a NAS). El kell "felejtetni" a klienssel a régit, akkor be fog engedni. A hibaüzenetben megadott known_hosts file-ból töröld ki a megfelelő (harmadik) sort.

(#24181) tomi5244 válasza kulu22 (#24180) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi! Ebből már ki tudok indulni!

(#24182) Multibit válasza G-Bali (#24177) üzenetére


Multibit
veterán

Miért nem próbálod ki? Elvileg működhet, de ez mediaplayer függő. A kipróbálás nem kerül semmibe.
Azt azért ne feledd el, hogy a leggyorsabban akkor tudsz külső vinyóra másolni, ha veszel USB3-as házat, vagy dokkolót (ha már 2 darab USB3-as porttal építette a gyártó a DS216j-t).

(#24183) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Mit kell ide írni? Nem érem el a NASt kívülről

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#24184) tomi5244


tomi5244
őstag

Ismét én!

Feltettem a rutorrentet meg a web stationt, elindul a dolog de onnantól meghal. A lenti képen látható hibát írja a napló. Már minden kérdéses mappának adtam írás/olvasási jogot ssh-n root-al. De semmi :U

Használ itt valaki rtorrent-rutorrent párost?
:R

(#24185) Mr Bond 007 válasza Barohawk (#24183) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elvileg oda semmit, azt magának kéne néznie és továbbítania a synology szerverei felé hogy elérd a nast odakintről. Valószínűleg azért nem is éred el mert az ott egy belső ip.

[ Szerkesztve ]

(#24186) momoxp válasza Barohawk (#24183) üzenetére


momoxp
tag

Sztem 5000-et kihagytad valami.valami.com:5000 vagy valami.valami.com:5001

(#24187) Bobbacsi válasza Barohawk (#24183) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Oda a külső IP címedet kellene írni:

(#24188) Mezga Aladár válasza Bobbacsi (#24187) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Semmit nem kell oda írni. Automatice berakja a külső ip-t. Tessék visszarakni alapállapotra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24189) Barohawk válasza Mezga Aladár (#24188) üzenetére


Barohawk
aktív tag

ha alapállapotra teszem beír egy ip címet de az nem az én ip-m a szolgáltató felöl, de azért kiprobálom letesztelem
kösz a segítséget

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#24190) Mezga Aladár válasza Barohawk (#24189) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem vagy véletlenül nat-olva? Nézd meg, ha az az ip nem egyezik azzal amit a router/nas mutat akkor natolva vagy.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24191) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

A Download stationban be lehet valahogy állítani, hogy egyszerre csak egy torrentet töltsön?

A beállítások között nem találtam.

(#24192) Bobbacsi válasza Zlcsi (#24191) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ez lehet egy megoldás:

(#24193) Mezga Aladár válasza Zlcsi (#24191) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24194) Zlcsi válasza Mezga Aladár (#24193) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm :)

(#24195) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Transmission kérdés is jöhet?

Egyszer beállítottam jól a jogosultságokat, azokkal a torrentekkel nincs is baj, amiket a transmission-nel töltök le.
Viszont, ha valamit máshová, pl a saját PC-re töltöttem le egyéb torrent klienssel, és azt szeretném átmozgatni a NAS-ra majd ott beállni a seed-be a Transmissionnel, akkor az nem megy, permission denied üzenetet kapok rá, miután végigcsekkolta a torrentet. Próbáltam azt is, hogy átmásolás után beléptem a Synology felületre, és a File Station-on belül a letöltés mappámra jobb klikk tulajdonságokat nyomtam, majd újból leörököltettem a jogosultságokat, de nem segített.
Ha a saját gépemről megnézem valamelyik torrent jogosultságait, illetve a problémás torrent jogosultságait, pontosan ugyanaz jelenik meg mindkettőnél.

Mi lehet a gond? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#24196) Multibit válasza A_ScHuLcZ (#24195) üzenetére


Multibit
veterán

Ezeket próbáltad már?
1. SSH-val belépsz
2. belépsz a transmission/download mappába (feltételezve, hogy ezt a könyvtár struktúrát adtad meg telepítéskor)
3. a bemásolt mappára kiadod ezt a parancsot: chown transmission:users -R <mappa név> (feltételezve hogy transmission usert adtál meg a transmission alkalmazás telepítésekor és ez a user tagja a users csoportnak)
4. a bemásolt mappára kiadod kiadod ezt a parancsot: chmod 755 -R <mappa név>

(A 3. parancsnál feltételezve hogy transmission usert adtál meg a transmission alkalmazás telepítésekor és ez a user tagja a users csoportnak)

[ Szerkesztve ]

(#24197) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

A Transmission jobb torrentezésre?

(#24198) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
használja esetleg valaki úgy az Outlookot, hogy a .pst a NAS-on van? :U

(#24199) Vakvakond


Vakvakond
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem.
Létrehoztam a nason 1 megosztott mappát, ebben van minden: filmek, zenék, képek, stb. Ezek almappákban vannak. Megoldható-e az, hogy ha létrehozok egy új felhasználói csoportot, úgy szabályozom a hozzáférési jogosultságokat, hogy a nason lévő "fő" megosztási mappához hozzáférjen, de nem minden egyes almappát érhetne el, tehát azt ne is jelenítse meg számára?
Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#24200) juhasz.p válasza Gabis (#24198) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Én próbáltam, de nagyon lassú volt az outlook...
Lehet, azért mert sok levelem van.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.