Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Gabis válasza juhasz.p (#24200) üzenetére


Gabis
őstag

Ez nem jó hír... Köszönöm, hogy megosztottad :R

(#24202) A_ScHuLcZ válasza Multibit (#24196) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia,

Köszönöm, ki akartam próbálni, amit írtál, de a chown parancs kiadásakor közölte velem, hogy Operation not permitted. Valami jogosultság hiányozhat? Az én felhasználóm tagja az admins csoportnak, és mindenhol teljes elérést adtam neki, elvileg nem szabadna jogosultsági hibát dobnia.
Próbaképp a GUI-n keresztül megpróbáltam hozzáadni direktbe a felhasználómat a letöltés mappához, de szólt, hogy már full jogom van rá: The changes you made will not be applied because the administrator account "accneve"has full privilege control.

Próbáltam úgy is, hogy közben leállítottam a Transmission szolgáltatást.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#24203) Barohawk válasza Mezga Aladár (#24190) üzenetére


Barohawk
aktív tag

hát nem ugyan az. Ilyenkor van valami megoldás. A router szerint más az ip.

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#24204) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
egy kis segítséget kérnék mert kezdem összekeverni a dolgokat. :B
Ha QuickConnect-el csatlakozom a NAS-hoz, akkor a webes felületen tudok csak babrálni, fájlkezelőben nem tudom felcsatolni a mappákat?
Ha VPN-en keresztül, akkor pedig tudok fájlkezelőben dolgozni, a webes felület is elérhető mintha az irodában ülnék és biztonságosabb is QC? Ebben az esetben milyen jogosultságok élnek fájlműveleti szinten?
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#24205) Madwe válasza Gabis (#24204) üzenetére


Madwe
nagyúr

Biztonságosabb, jogosultság meg a felcsatoláskor megadott/webes felületen megadott felhasználóé. Az h milyen adatokkal csatlakozik vpnre az ilyen szempontból tök mindegy, nem az számít.

(#24206) Mezga Aladár válasza Barohawk (#24203) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hisztizni a szolgáltatónál. Addig próbáld ki a quick connectet, segíthet ilyen helyzetben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24207) Multibit válasza A_ScHuLcZ (#24202) üzenetére


Multibit
veterán

DSM 6 van a NAS-odon? Ha igen, keress rá itt a topikban a sudo parancsra!

(#24208) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

tv adás streameléssel van valakinek tapasztalata?
nekünk nincs itthon tv-k, de most jön az eb jó lenne ha a meccseket nézhetnék a gépeken,
mi kell ehhez? melyik tunert érdemes megvenni, akár egy mindigtv settopbox összebarkácsolható a nassal valahogy?

nézegettem a synology oldalán az ajánlott tunereket, de egyik sem kapható itthon (legalábbis nem láttam), csak amazonról rendelhető, ami még mindegy is, de mindegyik ajánlotta, csak ilyen stick, kártya olvasó egyikben sincs.

valakinek valami tapasztalat?

(#24209) Borisz76 válasza Zlcsi (#24208) üzenetére


Borisz76
veterán

Halott a topik de van benne 1-2 ötlet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24210) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Próbálta már valaki az SSO szervert? Használható valamire aminek van is értelme a gyakorlatban?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24211) Mr Bond 007 válasza Barohawk (#24203) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehetséges hogy a modemed router módban van, és még neked is van külön routered (csak találgatok). Ha lehet tetesd át bridge-be! (tipp) Nem tudjuk melyik szolgáltatónál vagy, és azt se hogy hogyan néz ki a hálózatod. (eszközök fajtája hogyan kapcsolódik stb) Ha digi vagy upc akkor az adott topikban könnyebben segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#24213) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
mennyire árt egy NAS-nak ha reggel/este be/ki lenne kapcsolgatva? :U

(#24214) #29810560 válasza Zlcsi (#24208) üzenetére


#29810560
törölt tag

"valakinek valami tapasztalat?"

Igen, ezzel. :K

(#24215) #56573440 válasza Gabis (#24213) üzenetére


#56573440
törölt tag

az elektronikának az egyik ellensége a hőtágulás. a vinyóknál meg ott a load cycle, az asztali vinyóknál a gyártók 50k körül mondják amit tutira bír -persze ez modell meg gyártó függő-, a direkt nasba szánt megoldásoknál egy 5-600 k körül mozog.normál esetben még ha ki is kapcsolgatod akkor se kéne probléma legyen.

szerintem alapvetően nem kéne gondot okozzon ahogy a számítógépeknél se a ki-be kapcsolgatás rövid-közép távon...

viszont ezzel én úgy vagyok, hogy a hűtőt se húzom ki ha nem vagyok otthon, főleg ezek a syno-k meg nem is esznek annyit hogy érdemben foglalkozzak velük. nem hiszem hogy ezt túl kell misztifikálni.

szerintem nyugodtan kapcsold le ha zavar a hangja. fogyiban igazából szerintem alig látszik meg.

[ Szerkesztve ]

(#24216) Madwe válasza Gabis (#24213) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem nagyon, de gyk. semmit se fogyaszt, max ha a hangja zavar akkor tégy ilyet. Alapjáraton azt azért jobban szereti hosszabb távon ha folyamat megy, de lényeges különbség nem lesz közöttük. (3-4 éves tapasztalat alapján, volt 2 kontroll nasunk ilyen szempotnból)

(#24217) Mezga Aladár válasza Gabis (#24213) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Semennyire. Nálam a kezdetektől, ütemezett be/ki kapcsolás van. 4. éve, nincs probléma.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24218) Zlcsi válasza #29810560 (#24214) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ha azt mondod, hogy jó akkor rendben viszont ez ugye kártyát nem tud fogadni, amivel a kodolt földi sugárzású adokhoz kell,

arra dob egy ilyet a cég keresője, de nem igazán értem, hogy ez mi

"A 99€-s egy komplett kulcsrakész megoldás. (USB stick + szoftver.)
Az 59€-s csak stick - további (második, harmadik stb.) tunernek/TV-nek - ha egyidően több, eltérő MUX-ön lévő adást akarsz nézni/felvenni. Azért olcsóbb, mert ekkor már csak a hardvert kell megvenni."

nem igazán értek ehhez, nekem úgy lenne, hogy antenna a tetőn kábel le a nashoz, bedugom ezt a sticket és működik?

[ Szerkesztve ]

(#24222) kaciokos válasza Gabis (#24201) üzenetére


kaciokos
őstag

Ehhez még egy hozzáfűznivaló: a Microsoft hivatalosan nem támogatja, hogy a pst file-t hálózaton keresztül érd el, nem véletlenül. Az Outlook tényleg nemigen szereti, sok ebből fakadó adatvesztést láttam már.

(#24223) Madwe válasza Gabis (#24201) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amúgy miért szeretnéd ott tárolni a pst-t? semmi értelmét nem látom...

(#24210) TheProb mi használjuk, céges környezetben van inkább értelme, ahol eleve domainbe vannak a gépek, netelérési jogosultságok, több nas is van, házi mailszerver stb. s elég 1x belépni, nem kell 10 helyen külön.

(#24224) #29810560 válasza Zlcsi (#24218) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én DIGI DVB-C-hez használom. Ott ugyebár FTA rendszerben jönnek az adások és nem kell kódkártya csak a prémium adásokhoz.

A DVB-T (Mindig TV) kicsit más tészta. Ott ugyebár csak 7 adó kódolatlan a többi Conax kódolású tehát elég hozzá a CI CAM modul (nem kell CI+ mint a DIGI kódoltaknál), ergo csak 7 adást (közszolgálati csatik) tudsz nézni vele.

Így ez a komplett megoldás neked nem jó. Ellenben a DVBLink TVSource szoftver kompatibilitási listájában (Legacy and unofficially supported (USB) TV tuners) szerepel egy Technotrend CT2-4650CI (DVB-T/T2, DVB-C, with CI support) TV tuner, ami kompatibilis a DVB-Logic rendszerével.

... de, ezt a tunert nem ismerem, ha működik a dolog és tényleg együttműködik a szoftverrel ezzel megoldható a kódolt DVB-T adások streamelése (is). Ekkor a DVB-Logic-tól csak szoftot kell venni és ezt a tunert. Aztán egy Conax CAM/Card-ot kell beledugni és mehet a stream. Egy tuner egy MUX-ot tud streamelni, akár több (max. 7) kliensre is.
Ezt azonban csak saját felelősségre, mert ezt a tunert nem próbáltam, nincs róla tapasztalatom!!!

[ Szerkesztve ]

(#24225) Zlcsi válasza #29810560 (#24224) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm a hosszú választ

hűha, lehet nem vállalom be a kísérletezést, és maradok az alap 7 csatornánál

az alap hét csatornához elég a tuner, vagy kell hozzá a szoftver csomag is?

(#24226) #56573440 válasza Zlcsi (#24225) üzenetére


#56573440
törölt tag

az biztos hogy a 7 csatorna valamelyikén fogják adni az eb-t? annó olvastam hogy valamelyik csatorna talán sport tv adja majd őket, de mivel se a focit se a tv-t nem nézem, így passzolom :D

[ Szerkesztve ]

(#24227) Gabis


Gabis
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
Nem spórolás miatt lenne ki-be kapcsolgatva, hanem valószínűleg nem lesz éjszakai áramba dugva mint a kirakatvilágítás stb. ezért este off.

(#24228) #29810560 válasza Zlcsi (#24225) üzenetére


#29810560
törölt tag

A streameléshez/NAS-ra való műsorrögzítéshez minden kell. Legalább egy tuner és a szoftver is. A tuner lehet DVB-Link TVButler, de bármilyen kompatibilis USB-s tuner is.

A szoftver 3 részből áll. (Minden letölthető a DVB-Logic site-járól.)

- a szerver szoftver: Ezt a NAS-ra kell telepíteni. Ingyenes és bármikor feltelepítheted a NAS-ra.
- a DVB-Link TVSource szoftver: Ez a tuner/stream kezelő szoftver. Szintén a NAS-ra kell telepíteni a szerver szoftver alá. Ez az ami fizetős, pontosabban a kulcs-kód hozzá 49 €. Azonban ez is letölthető és 30 napig kipróbálható, mert csak 30 nap után kéri a kódot, amit a utólag is meg lehet venni, ergo 30 napig ingyen próbálgatható.
- és a kliensek ill. távoli kezelőrendszerek, amik szintén ingyenesek: pl. Android/iOS DVB-Link app, VLC médialejátszó, böngésző stb.

Legegyszerűbb egy általad választott tunert megvenni, ha megjött letölteni/telepíteni a szoftokat és 30 napig kipróbálni. Ha mégsem műkszik, a tuner 14 napig visszaküldhető távoli(internetes) vásárlás esetén, csak minden papírt, csomagolást meg kell őrizni. Így csak a szállítási díjakat bukod, ha mégsem tetszik a dolog. A TVButler stick-el garantált az együttműködés a szoftokkal, részben mert a DVB-Logic szállítja a saját stick-jeként, részben mert ezt használom és tényleg működik.

[ Szerkesztve ]

(#24230) Zlcsi válasza #29810560 (#24228) üzenetére


Zlcsi
senior tag

továbbra is nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

már csak egy kérdésem van, te hol vetted? mert én nem találtam egy magyar boltban sem.

(#24231) #29810560 válasza Zlcsi (#24230) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én kompletten vettem (TVButler + szoft: 99 € + szállítás) a DVB-Logic webboltjában.

A TECHNOTREND TT-connect CT2-4650 CI pl. a német Amazon-on kapható.

Úgy nézem, hivatkoznak a DVB-Logic-ra a tuner honlapján. Szerintem menni fog a szoftverrel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24232) Zlcsi válasza #29810560 (#24231) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ohm ha a technotrend-et veszem akkor a tvbutler nem is kell?

[ Szerkesztve ]

(#24234) #29810560 válasza Zlcsi (#24232) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem kell. A TVButler is egy sima "buta" TV tuner. A DVB-Link TVSource szoftverkód meg "csak" 49 €.

Itt mindent a szoftverek csinálnak. A tunerek, akár a TVButler akár a Technotrend csak fogják a TV adást ill. a Technotrend még képes kikódolni a DVB-T kódoltakat, ha benne van a Conax CAM/Card, amit a MindigTV Extrá-hoz lehet venni, a TVButler erre nem képes. DE, kipróbálhatod CAM nélkül csak a kódolatlanokkal a Technotrend-et, ha azokkal működik a streamelés a kódoltakkal sem lesz gond, mert a kikódolás a TV tuner funkciója a DVB-Link TVSource szoftvere ill. szervere natívban azt a streamet továbbítja/rögzíti amit a tunertől kap. A tuner meg a NAS USB portjához csatlakozik. (A tunerhez meg az antennakábel.)

(#24235) Barohawk válasza Mr Bond 007 (#24211) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Digis netem van egy utp kabel jön a lakasba nekem pedig egy asus rt-ac66u routerem van

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#24236) Zlcsi válasza #29810560 (#24234) üzenetére


Zlcsi
senior tag

megrendeltem a dvb-linket, elég lesz az a néhány csatorna úgysem nézünk tv-t
(mondjuk az furcsa, hogy nem lehet kártyával fizetni)

szoftver telepítés mennyire nehéz?

(#24237) #29810560 válasza Zlcsi (#24236) üzenetére


#29810560
törölt tag

:F Én kártyával fizettem.

Nem nehéz. A szervert már telepítheted is. Kiválasztod a NAS típusát. Letöltöd. A csomagkezelési központban a megbízhatósági szintet átállítod 'Bármelyik kiadó'-ra és manuálisan telepíted.

Ha van mobilod akkor a mobil app-ot is telepítheted. A Google Play Store-ról vagy az Apple Store-ból.

[ Szerkesztve ]

(#24238) sbazsi


sbazsi
veterán

Régi, ds211j nasom hamarosan lecserélném, kicsit néha lassú szegény.

Amit kinéztem: DS415play és DS416.
Ahogy látom, a lényeges különbség a processzor.
DS416: Annapurna Labs Alpine AL-212
DS415play: Intel Atom CE5335

A mindennapi, otthoni használatban érzékelhető bármilyen különbség a két NAS között?
A másik különbség amit látok, hogy a 416-ban van hardveres titkosító motor. Ezt otthoni körülmények között ki tudom használni?
USB portok száma kb hidegen hagy, eddig sem használtam soha a nas usb portját.

Amire használom: Két gép közötti szinkronizált mappa, telefonról képek biztonsági mentése, filmek, zenék, esetleg később 1-2 kamera, torrent, 1+tb fénykép tárolása

3vagy4 tb hdd kerülnek bele.
2 lemez menne RAID1-be, a másik kettő pedig simán. Amiket nem egyszerre vennék meg. Kezdetben 2x4tb. tükrözve. Aztán idővel érkezne hozzá 1-1 másik vinyó. Csak azért nem akarom összefűzni őket, mert ha az egyik elszáll, akkor a másik is. Sebesség annyira nem fontos. Ez most ellentmondás lehet a csere okával, de a lassúság az admin felületen érződik leginkább. Na meg ha megy a letöltés, akkor alig lehet hozzáférni a nas tartalmához. Pedig 3 megy egyszerre maximum. Másolási gondom nincs. Ha nincs letöltés :)

Vagy létezik esetleg okosabb, logikusabb felosztás?

(#24239) Zlcsi válasza #29810560 (#24237) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hát most úgy tűnik kivették a kártyás fizetés, paypal és átutalás van, paypalom nincs, utalás meg 10 nap minimum, de mivel nem sürgős átutalom, majd ide ér egyszer csak :)

(#24240) Patice válasza sbazsi (#24238) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én a DS415play-t választanám az Intel proci miatt. Lehet hogy egy évvel régebbi modell, de támogatottabb, ha pl. más csomagokat is fel akarsz rakni a NAS-ra.

Ha meg esetleg belefér, akkor DS916+ ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24241) Mr Bond 007 válasza sbazsi (#24238) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Itt elég jól össze szedték a különbségeket: KATT

Az atomosra szavaznék ha magamnak venném, és ezek közül kellene választanom. Synology kezd az újabb modellekbe x86-os inteleket rakni. (a nagyvasakban már eddig is azok voltak) Az egyetlen kivétel a ds116-os belépő modelljük. (ds716+, 216+, 916+ mind intel került) Erős a gyanúm hogy az újabb dsm fejlesztésekor már inkább x86 felé fognak nyomulni és az új feature-k is azt követelik majd meg pár dsm verzió megjelenése után.

(#24242) kaciokos válasza Mr Bond 007 (#24241) üzenetére


kaciokos
őstag

Miközben az Intel épp leépíti az Atom családot? Hmmm.

(#24243) Patice válasza kaciokos (#24242) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az csak a "pór népnek" szánt piacra igaz.

A NAS az beágyazott rendszer, ezen a fronton nem hallottam még leépítésről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24244) Mr Bond 007 válasza kaciokos (#24242) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, de attól még x86-os kódot futtat az atom is. És ha a dsm fejlesztési irányvonala az x86 felé mutat, már biztosabb egy hajszálnyival az időtállósága, annak ellenére hogy régebbi modell.

"On April 29th, 2016, Intel announced the decision to cancel the Broxton SoC for Smartphones and Tablets. Broxton was to use the newest Atom microarchitecture (Goldmont on a 14nm node) in combination with an Intel modem.[12] Apollo Lake, announced early the same month for low-cost entry PCs, will continue using Atom cores." Wikipedia szerint.
Én is így tudom hogy csak a mobil tablet vonalat adták fel. (mivel eddig ingyen osztogatták az oem partnereknek, csinos kis pénztemető volt) Szerverekbe, beágyazott dolgokba még szeretnének eladni.

[ Szerkesztve ]

(#24245) kaciokos válasza Mr Bond 007 (#24244) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezek szerint rossz volt az infóm, bocsi.

(#24246) A_ScHuLcZ válasza Multibit (#24207) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nagyon köszönöm, így már működött a korábban leírt módszer! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#24247) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

nem látszanak nálam a hivatalos package-k, vki látja őket?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24248) kulu22 válasza Magnat (#24247) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nálam sem éppen... délután még telepítettem nagyüzemben.

(#24249) sbazsi válasza Patice (#24240) üzenetére


sbazsi
veterán

Nos, akkor úgy néz ki a 415play lesz.
Hacsak nem jön mostanság valamikor az utódja. Mert ez ügye lassan egy két éves modell. (2014 júliusi) Várható mostanság 416/417play? Vagy más új modellek?

A következő kérdés akkor lesz aktuális, ha már meglesz, de addig is szeretnék jobban képbe kerülni.
Hogy konfiguráljam szerintetek? Lesz egy RAID1-es tükrözés, és két másik hdd, külön kötetként. Lehet, hogy így lassabb, de ha az egyik elszáll, akkor még ott a másik.
Melyik lemezre kerüljön az oprendszer, és a telepített alkalmazások?
Tud olyat, hogy az épp nem használt vinyó(ka)t lekapcsolja. Nem feltétlen áramfogyasztás miatt, hanem a hdd élettartama miatt. Vagy WD Red esetében nincs értelme? A raid1-es tükrözésre gondoltam, hogy ha nem használom, akkor ne menjen feleslegesen. Azt úgy tervezem, hogy csak én használom, géppel, vagy még ritkábban elefonnal. Tehát nem lesz letöltés, kamera, vagy filmnézés rajta.

Szóval hogy csináljam? Az első két vinyót csináljam meg két külön kötetnek, és amikor jön a 3-4 vinyó, akkor az legyen a RAID1? Ha lesz 3. vinyó, és később a 4, akkor be lehet állítani, hogy tükrözze? Vagy két külön kötet, harmadikból raid1 tükrözés, aztán a 4. egy új kötet?

:U :U

(#24250) Magnat válasza kulu22 (#24248) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, akkor nem az én készülékeimben van a hiba :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.