Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Vakvakond válasza Zlcsi (#24595) üzenetére


Vakvakond
csendes tag

Szia! Nekem sikerült. Betettem a mappába amit kellett, beraktam a torrentet is és szépen leellenőrizte, majd ment a seed.

(#24602) lajos75 válasza bigdady (#24598) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem sincsen Plex az LG TV-n de a XPlay-t kell felrakni rá amit egy usb-ről kell futtatni és teljesen ugyan az mint a Plex

[link]

(#24603) bigdady válasza #29810560 (#24600) üzenetére


bigdady
nagyúr

Webos igen, de csak pár hete nem rakja ki.
Plexet nem látok rá.

Multibit: milyet?

[ Szerkesztve ]

(#24604) Borisz76 válasza Zlcsi (#24595) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudja a DS is.

Nem kell bűvészkedni, csak megint hozzá kell adni a torrentet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24605) bigdady válasza lajos75 (#24602) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ilyen app van a storeban. Nason mit kéne csinálni?

(#24606) lajos75 válasza bigdady (#24605) üzenetére


lajos75
senior tag

-Nas-ra tedd fel a Plex-t
-regisztrálja Plex oldalán és utána Xplay és a Plex-be is írd be a regisztrálásnál megadott felhasználónevet és jelszót és látni fogják egymást.

[ Szerkesztve ]

(#24607) bigdady válasza lajos75 (#24606) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vmit kell csinalni a 32400 porttal mert lap nem jelenitheto meg mikor ranyomok a plex ikonra a nason?

(#24608) gyugyo79 válasza bigdady (#24607) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rá kell forwardolni a routerbe ha synology.me / dyndns stb. -n át hívod meg belső ip -n át megy a 32400. Beállítások (szerver) -> Remote access . Beállításához is kell. Ha távolról is el akarod érni, szeretnéd használni.
Viszont azt is tudni kell, hogy feliratot csak bizonyos NAS -okon rak fel a filmekre a PLEX is. Aminek a procija szerintük gyenge ott nem lehet feliratot használni és a PLEX nem tudja a hardveres átkódolást sem használni még azokon a NAS-okon sem amin a Video Station igen. De amin működik (és belefér a + terhelés mert tényleg nincs hardvere kódolás prociból megy minden) ott messze jobb mint a Video Station.

(#24609) bigdady válasza gyugyo79 (#24608) üzenetére


bigdady
nagyúr

Belso nas tfalon engedleyeztem csak es most megy (kintrol nem kell igy routert nem piszkaltam)
Csak a tv-n nem enged be pedig belso halon vagyok

[ Szerkesztve ]

(#24610) bigdady válasza bigdady (#24609) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kellett a router. :) koszi megy

(#24611) bigdady válasza lajos75 (#24602) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megy a felirat vele kosz, viszont azt irja a tv hogy a demo verzio 4 nap mulva lejar. :F

[ Szerkesztve ]

(#24612) lajos75 válasza bigdady (#24611) üzenetére


lajos75
senior tag

Sajnos meg kell venni :) kb. ~1500Ft. ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#24613) Multibit válasza bigdady (#24603) üzenetére


Multibit
veterán

Egy már nem kapható Dune Smartot.

(#24614) bigdady válasza Multibit (#24613) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja media playert? Az van itthon a masik tv-n. Megegyet nem akarok azert mert a dam frissult es azota nem megy a felirat.... Downgradelni lehet?

(#24615) Pgabor79 válasza Borisz76 (#24578) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Az is megadható ezzel a chrome pluginnel hogy hova, milyen mappába töltsön le a DS?

(#24616) svandras


svandras
csendes újonc

Sziasztok!
Tudtok arról valami infót, hogy a DSVideo app LG tv-n is elérhető lesz-e valamikor? Samsung tv-n tökéletesen működik.

(#24617) #29810560 válasza svandras (#24616) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kicsi az esélye. ... hacsak, az LG nem lesz olyan jó fej, hogy adaptálja.

A Samsung SmartTV-ken Tizen fut (ez speciális Linux disztribúció), így a Linux alapú programok/app-ok könnyen implementálhatók rá.

Az régebbi LG SmartTV-k az LG saját fejlesztésű op. rsz.-ét futtatták, de már felhagytak vele, így ezekre biztos nem lesz app.
Az új LG TV-k WebOS-t futtatnak (ez a HP-től vásárolt SmartTV op. rsz.) így ezekhez csak akkor lesz app, ha az LG úgy dönt, hogy érdemes kifejleszteni (adaptálni) rá.

[ Szerkesztve ]

(#24618) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Hálózati forgalmat, mivel lehet jól, átláthatóan naplózni? Konkrétan az érdekelne, hogy megnézzem, hogy a torrentes feltöltések hogy alakulnak napi/heti/stb. szinten. Látni akarom, hogy mennyire van kihasználva a upload bandwitch-em.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24619) kaciokos


kaciokos
őstag

Erre valaki? Kíváncsi vagyok a profik véleményére még akkor is, hogy a DSM 6 nem feltétlenül fogyaszt többet. :)

(#24620) #56573440 válasza kaciokos (#24619) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha valami nem rossz, akkor nem javítom meg, majd csak akkor ha van is miért. Jelenleg második vonalnak az otthoni nasról egy ezer éves 112j ment három naponta, ezen tuti hogy nem fogok még egy darabig hatost tolni. Nincs miért. az otthoni is 5-ön fut pont ezért. Egyénként se hiszem hogy olyan mértékű és méretű biztonsági rés lenne benne amitől agyon kéne magam parázzam :DDD

(#24621) Mezga82 válasza TheProb (#24618) üzenetére


Mezga82
csendes tag

Ez a téma engem is érdekelne. NAS előtti korszakban uT-t használtam. Párhuzamosan most is. A DS-ből nagyon hiányolom ezt a funkciót/lehetőséget

(#24622) Borisz76 válasza Pgabor79 (#24615) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem. Azt a DS-ben kell beállítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24623) Mankó válasza Borisz76 (#24622) üzenetére


Mankó
veterán

Akarok venni egy 4 esetleg több férőhelyes nas-t és az érdekelne, hogy milyen eszközzel, routerrel lehetne kihasználni a link aggregációt?
Továbbá mennyire ajánlottak a régebbi kiépítésű syno nasok? 412+, 1512+, 1513+, 1812+ vagy 1813+ modellekre gondolok. Ajánlhattok más modelleket is, viszont árban még ezek azok amiket meg lehet/tudnám fizetni.
Véleményeket előre is köszi!

(#24624) Borisz76 válasza Mankó (#24623) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha mondjuk 4 db port van a NAS-on , akkor elvielben a LA-val össze lehet fogni/vonni őket.

Igen de az ellen oldalon is kell a 4 port.

PC-ken nem igazán jellemző...max 2 port.
Ezért kell egy 4 portos PCI-E kártya a gépbe, persze olyan ami támogatja a LA-t.

A gond ezzel csak az, hogy a NAS.....Hálózati adattár lenne de ha közvetlenül egy PC-vel van összekötve...az nem nagy hálózat :D

Nálam ez a verzió azért is esik ki mert édesanyám is csatlakozik a NAS-hoz....de ha nincs szabad port akkor hová is dugom a kábelt ?!

Ezért közbe kell iktatni egy SWITCH-et is...aminek tudnia kell ( milyen meglepő ) a LA-t.

NAS --> 4 db utp kábel --> Switch ( tovább ) :

- PC 4db utp kábellel
- TV
- Házimozi erősítő
- Hálózati nyomtató
- 1 db router...csak wi-fi-t szórni.
- Édesanyám laptopja felé

Ez eddig 9 db port.
A szolgáltatótól kapott routerből jön át egy kábel a swith-be, hogy legyen net mindenkinél.

Tehát már 10 portos switch kell az én esetemben minimum.
Ráadásul ebből 4 portot össze kell fogni, azaz menedzselhető verzió kell :F
Ebben nem vagyok 100%-g biztos.

KB eddig jutottam a témával.
Korábban mikor ezt feszegettem , akkor linkeltek nekem kártyákat és switch-ket de az árakat elnézve...már nem olyan jó buli.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24625) Mankó válasza Borisz76 (#24624) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor ez a verzió egyenlőre kilőve.
Különben mennyivel fogyaszt többet egy 8 férőhelyes nas a 4-esekhez képest, ugyanannyi hdd-t feltételezve?
Ugyanakkora befektetést feltételezve hosszútávon megérheti otthonra egy 8-as nas egy 4-es ellenében?

(#24626) Borisz76 válasza Mankó (#24625) üzenetére


Borisz76
veterán

A fogyasztási adatokat megtalálod a termékek adatai között.

Egyénfüggő, hogy 2-4-8 fiókos legyen e a nas.
Ha tudod magadról, hogy hajlamos vagy "gyűjtögető" módon viselkedni akkor a 8 lemezes.
Azért jó ez a megoldás mert nem kell egyből telepakolni lemezzel.
Indulhatsz 2 db HDD-vel is ...SHR1-el, hogy a későbbiekben a lemezek hozzáadása minél zökkenőmentesebb legyen ! Annyi a kitétel, hogy a bővítés során minimum ugyanakkora méretű HDD-t lehet hozzáadni a rendszerhez. Utólag kisebb kapacitású lemezt nem lehet betolni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24627) Mankó válasza Borisz76 (#24626) üzenetére


Mankó
veterán

Egyenlőre egy 3Tb-s wd reddel indulnék, de figyelembe véve, hogy nem lehet kisebbet belerakni, lehet 2x2-esre cserélném és így később könnyebb lenne bővíteni is.

(#24628) kaciokos válasza #56573440 (#24620) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi. :R

(#24629) momoxp válasza kazan23 (#24594) üzenetére


momoxp
tag

még mindig előjön neked a hiba? restart nálam nem oldotta meg. Melyik program volt a hiba?

(#24630) Halihólaci válasza Mankó (#24627) üzenetére


Halihólaci
tag

Csak felhasználó vagyok, de ha már fogyasztási értékek is számítanak azért a több winyó-nagyobb fogyasztás! Szóval azért mérlegeld, és persze a fajlagos ára is jobb a nagyobbnak!

(#24631) llacee válasza Borisz76 (#24624) üzenetére


llacee
őstag

Hozza kell tenni, hogy mindegy hany portot fogsz ossze link aggregacioval a nason es kliensen, pc es nas kozott csak gigabit lesz a sebesseg.LA csak tobb felhasznalo eseten jon jol a nason.Smb multichanelt meg nem tamogat a dsm, ezert hasznalok win szervert.Igy megy a gep nas kozott a 3gbit.A legbutabb switchel is uzemel.

[ Szerkesztve ]

(#24632) Mankó válasza Halihólaci (#24630) üzenetére


Mankó
veterán

Igen, sajnos én is erre a következtetésre jutottam, ezért maradok a kisebb 2, max 4 fiókos megoldásnál.

(#24633) gyugyo79 válasza llacee (#24631) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt is hozzá lehet tenni, hogy olyan switch sem árt hozzá ami minden portján tudja is a gigabitet terhelés mellet is, szóval ez nem az otthoni kategória mert csak a swicth a megemlített NAS -ok használt ára vagy több.

(#24634) G-Bali


G-Bali
senior tag

Érdeklőnnek ha páromnak is szeretném ha a nasra mentse a képek & videokat, akkor azt meg tudom olyan hogy külön megyen az enyémtől? Ha igen hogy kell megcsinálni? Kell csinálnom egy új felhasználót és majd azt megannyi a cloud ba? :F
Bocsi ha alap a kérdés....

[ Szerkesztve ]

(#24635) llacee válasza gyugyo79 (#24633) üzenetére


llacee
őstag

Smb multihoz soho switch eleg

(#24636) bigdady válasza bigdady (#24614) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet vhogy dgradelni pl dsm 6.0-ra a mostani legdrissebbről? :R

(#24637) momoxp


momoxp
tag

Miért van az hogy adok egy olvasási jogot egy felhasználónak (user nem admin) csak olvasást és mégis tud törölni ftp-n?

(#24638) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Már megbeszéltük itt többször, hogy a torrent azért megy kb. 7 MB/s letöltési sebességgel a kisebb NAS-okon, mert kevés a memória (512 kB). De az a fura, hogy a memória csak kb. 50%-ig van tele, é ennyi sebesség. Miért nem foglal le többet, hogy gyorsabb legyen? (A proci meg. 30% körül van.)

(#24639) Multibit válasza Tesztelo.hu (#24638) üzenetére


Multibit
veterán

A rendszer tesz róla, hogy az alkalmazások ne tudják kizsigerelni teljesen, gondoskodik arról, hogy maradjanak számára erőforrások. Azaz, vigyáz magára. Ahhoz, hogy működőképes maradjon, ennyit enged az "isteni" torrentnek ;]
Erősebb (drágább) NAS többet enged. Még erősebb, még többet.

(#24640) bigdady válasza bigdady (#24614) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy lehet nem is a dsm frissités az oka hogy nem megy a feliat pár hete, hanem a media szerver app frissítette magát? Abból lehet régebbit visszarakni? Ez streamel tv-re ugye?

[ Szerkesztve ]

(#24641) soldi3r


soldi3r
veterán

Megoldhato valahogy az a problema. Hogy egy adott halozaton csak adott IP tartomanyban levo userek erjek el a megosztasukat?
A cel, hogy csak LAN-on lehessen hozzaferni, WiFi-n ne.

E30 (oo=[][]=oo)

(#24642) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Sikerült felraknom dsm 6 alá a serviio 1.5-öt manuálisból, mivel nem dobta fel a Közösségi appok között (jav8 fut) és nas 214se-m azt mondja fut is, viszont a windowsos gépemre felrakott serviio consule azt mondja nem is fut a servioo pedig a http://nasip:23424/mediabrowser menü bejön és azt mondja consule-ban állítsam be a felhasználót. :F

(#24643) #29810560 válasza soldi3r (#24641) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS tűzfalán tudsz IP alapú szűrési szabályt (tiltás/engedélyezés) létrehozni pl. egy adott szolgáltatásra.

... de, ha a tűzfalat reszeled figyelj arra, hogy ki ne zárd magad! ... mert, már többekkel előfordult. :)
Tehát a DSM-t (alapon 5000/HTTP ill. 5001/HTTPS TCP port) mindenképpen engedélyezd a LAN-on, vagy legalább annak egy gépén. :K

[ Szerkesztve ]

(#24644) soldi3r válasza #29810560 (#24643) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Utana nezek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#24645) bigdady válasza bigdady (#24642) üzenetére


bigdady
nagyúr

Uh visszaolvasva én se értem :DDD

-Szóval manualból felraktam a 214se-re (dsm6) a serviio 1.5.2-öt (amit frissíteni nem enged mert vmi más vagy rendszer használja ezt az undefinied portot, de mind1 is lényeg hogy fut)
-webes felületen bejön a mediaplayer felület hogy lépjek be miután a console-t beállítottam
-Consule azt mondja nem is fut a serviio... (ikonja nem lett a főmenüben de a telepítettek között ott van)

Van ötletetek? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#24646) bigdady


bigdady
nagyúr

Sikerült feltennem serviio-t hurrá, nem kis meló volt, egyező dátumú console kellett.

Hozzá is adtam a win-es gépemen megadva a mappákat a nasról a shared foders-be így: nasip:port/volume1/video, de a tv csak ezt az üres mappát látja a tartalmát nem. Miért? :F
(online source-ként kéne vhogy csak nem?)

[ Szerkesztve ]

(#24647) G-Bali válasza G-Bali (#24634) üzenetére


G-Bali
senior tag

Oké, végülis rájöttem magam... de arra tudna valaki válaszolni hogy (Samsung A5 2016)telonal nem engedi a sd kártyán lévő DCIM mappába és a benne lévő camera mappát kijelölni (ahova mentve van a készített képek) csak a saját belső memóriába enged tallozni.. :F

(#24648) Madwe válasza G-Bali (#24647) üzenetére


Madwe
nagyúr

Android hiányosságai miatt nem tudja kezelni az sd kártyákat.

(#24649) G-Bali válasza Madwe (#24648) üzenetére


G-Bali
senior tag

Jah, Fasza, akkor nem is probálkozok tovább
Köszönöm

(#24650) bigdady válasza bigdady (#24646) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bakker szólhattatok volna, hogy letölthető és felrakható a media szerver előző verziója spk csomagként és csak vissza kell rakni az előző verziót amivel még ment a felirat. Újra jó minden, serviio megy a kukába (üres maradtak a mappák...) :C

Nektek amugy hany masodpercen van a dma frissitese? Sspd vagy mi, alapbol a 920-on? Levettem 150mp-re nem gond? Ez jobban terheli a rendzsert vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.