Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) tsilver


tsilver
aktív tag

Amióta DSM 6 van nem megy a hibernálásom, van valakinek tapasztalata, vagy ötlete. Egyébként minden ugyanaz mint 5 alatt

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#24652) Guidourfi


Guidourfi
csendes tag

Sziasztok!

Napokban vásároltam egy Synology DS216play nas-t. Elég sokat olvasgattam visszafelé a fórumon,és nektek köszönhetően sikerűlt beállítanom mindent. Köszönöm.

Macintosh-t használok,és volt egy Time Capsule-m ami kinyírta benne a vinyót Vettem egy 3TB WD red-et beletettem és azt is kinyírta valahogy. Így vettem egy nas-t helyette.
Viszont úgy gondolom kellene egy jó kis router még. Most itthon találtam a fiók aljában egy régi routert és az üzemel. De mit gondoltok milyen routert vegyek a nashoz?

Köszi.

(#24653) bigdady válasza Guidourfi (#24652) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem Tp link archer c5 van,, 5ghz nem túlnagy területet fed le de elégedett vagyok, de kérdezz rá a "Melyik routert" topikban

(#24654) crissprivat válasza Guidourfi (#24652) üzenetére


crissprivat
senior tag

EZT NI ;]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#24655) Tesztelo.hu válasza Multibit (#24639) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Nem lenne rossz, ha ebbe azért bele lehetne szólni valamilyen prioritizálással. Nálam pl. sok az 'üresjárat', amikor mehetne gyorsabban a torrent, miért tart fent 50%-ot a semminek?

(#24656) zacsek21


zacsek21
tag

sziasztok!
sajna nem igaán találtam a megfelelö forumrészt de hátha tudtok segiteni esetleg átirányitani. igazábol van egy asustor 5102t nas-om benne jelenleg egy 8tb hdd ami kezd kevésnek bizonyulni igy uton van hozzá a másik 8tb társa. felmerült bennem a kérdés h ha beteszem az uj hdd-t akkor az miként fog viselkedni a másikkal értem ez alatt h adatvesztéshez ez ugye semmi képp nem vezethet?

(#24657) powerboat198


powerboat198
újonc

üdv. nekem nem ilyen nasem van hanem egy seagate nas 110em. sajnos a távoli elérést nem tudom beállítani. global access tappint is csináltam amit a gyár előír de egyszerűen nem csinál semmit!valaki esetleg tudna segíteni?

(#24658) McAdam6 válasza zacsek21 (#24656) üzenetére


McAdam6
tag

Semelyik nasnál nem lehet gond, elvégre azért nas...

(#24659) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

DS Video Station használatához a TV-n milyen applikációra van szükség? Androidos Sony KDL50W809C tv-m van.

(#24660) bigdady válasza Pgabor79 (#24659) üzenetére


bigdady
nagyúr

Samsungra van csak allitolag appja.
Ha a nason levo filmeket akarod nezni akkor mediaszervert kell ferkani a nasra es a halozaton belul lejatszani pl dlna-n a tv beepitett medialejatszojaval

[ Szerkesztve ]

(#24661) Pgabor79 válasza bigdady (#24660) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Akkor Plex-szel próbálkozzak? Vagy mit ajánlotok?

(#24662) svandras válasza Pgabor79 (#24661) üzenetére


svandras
csendes újonc

A mediaserver szépen lejátszik minden tartalmat a Smart TV-n, de mkv fájlok esetében sajnos a feliratok rendszeresen kifognak rajta (nem lehet állítani). A DSVideo vagy a Plex az ami erre megoldást ad.

(#24663) svandras válasza #29810560 (#24617) üzenetére


svandras
csendes újonc

Igen az én tévémen is webOS fut. Sajnálom, hogy erre nem törekszik jobban a Synology...

(#24664) Patice válasza svandras (#24663) üzenetére


Patice
Topikgazda

Miért a Synology-nak kellene arra törekedni, hogy egy másik gyártó adaptálja az alkalmazását?

Én épp fordítva gondolnám. A gyártóknak kellene törekedniük arra, hogy adaptálják a Synology alkalmazásait. (Androidos TV?)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24665) #56573440 válasza svandras (#24663) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: Ahogy Patice is mondja nem a Syno feladata hogy az összes tv gyártó összes saját os-ével kompatibilis szoftvert gyártson.

2: A beépített médialejátszók főleg az alsóházból kikerült tv-k esetében sok mindenre jók, csak jellemzően mindig akad egy felirattípus, vagy formátum amit pont nem támogat. Akkor meg a fejvakarás se segít sajnos :(

3: Ezért nem is erőltettem soha ezeket megoldásokat, faternak asustore hdmi-s kodis nas került a tv mögé, nálam meg egy raspberry 2 oljda meg a lejátszást. Az ilyen most megy most meg már nem jellegű köröktől én agyvérzést tudok kapni, vagy ha nem tudom odatenni a feliratot ahova én akarom, vagy betűtípust váltani, vagy akármi.

(#24666) Madwe válasza svandras (#24663) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vegyél egy normális médialejátszót ami smb-n kezeli a dolgokat s minden megoldva. Az lg sarát meg ne a synologyra tukmáld, nem szép dolog ;]

(#24667) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali!

Emlékszik valaki, hogy mikor frissült utoljára a DS? Vagy meg tudom nézni ezt valahol? Pár napja nem akarnak elindulni a könyvjelzőbe tett torrentjeim :U Pedig semmit nem állítottam, hetek óta meg sem nyitottam a DSM felületet. A letöltéseket viszont mindig így adom hozzá. Ha újraindítom a DS-t akkor elindul az új torrent. Valami a frissítéssel lehet? :F

Szerk:
A frissítés felirat be is ragad, vagy konkrétan a frissítési folyamat. Nem tudom

:R

[ Szerkesztve ]

(#24668) Guidourfi válasza Madwe (#24666) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

Mondjuk nekem is LG Tv-m van. érdekelne milyen médialejátszókat ajánlanátok illetve mi az amire oda kell figyelni? Teljesen tudatlan vagyok e téren. Nas-t is 3 napja használom.
-Zoli-

(#24669) Bobbacsi válasza Guidourfi (#24668) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én ezt ajánlanám :[link] Mede8er 600X3D
Nekem már megvan másfél éve és nagyon a "szivemhez nőtt "

(#24670) bigdady válasza Bobbacsi (#24669) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dettó

(#24671) claire78 válasza Guidourfi (#24668) üzenetére


claire78
senior tag

Popcorn Hour VTEN

(#24672) Madwe válasza claire78 (#24671) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én A400at vettem anno, de a vten ma már jobb vételnek tűnik :)

(#24673) Alex91 válasza Guidourfi (#24668) üzenetére


Alex91
félisten

Apple TV...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24674) #56573440 válasza Alex91 (#24673) üzenetére


#56573440
törölt tag

raspberry pi 2 ;]

(#24675) noorbertt válasza Guidourfi (#24668) üzenetére


noorbertt
őstag

http://openelec.tv/openelec-box
:)

[ Szerkesztve ]

(#24676) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Egy ideje nem lett frissítve a DS214, konkrétan most DSM 5.0-4458 van rajta. Megéri 6.0-7393-ra frissíteni? Vannak valami hibák, ami miatt nem az igazi? Főleg kompatibilitás érdekel (Transmission megy rajta, meg most készülök rátenni egy TVHeadendet, ezen kívül NFS megosztásra van használva).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24677) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok!

android alapú telefonban hogyan tudom a NASon lévő fileokat megnézni? A https://xxx.synology.me:5001-en keresztül be tudok lépni, de filestationt nem látok.
szinkronizálni lehet a NAS-val? hogy pl letöltökl egy doc-ot, módosítom, elmentem és visszatölti, adott esetben felülírja, a NASon lévő példányt?
Biztonsági okokból viszont jó lenne, ha jelszót kérne, amikor elérni akarom a NAS-t...

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#24678) Madwe válasza rlazol (#24677) üzenetére


Madwe
nagyúr

Válaszd a teljes asztali verziót ha weben akarod intézni. Amúgy meg inkább szedd le a dedikált alkalmazásokat a play áruházból...

(#24679) rlazol válasza Madwe (#24678) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm, de részleteznéd, kérlek?
hogy állítom be a teljes asztali verziót?
mi az a "play áruház"?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#24680) rlazol válasza Madwe (#24678) üzenetére


rlazol
addikt

közben a "play áruház" részt megértettem (sry a láma kérdésért, 8 évig volt windows mobile phone rendszerem, ma vettem az androidost)
van lényegi különbség a "DS file" és a "DS cloud" app-ok között?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#24681) Blaise válasza Alex91 (#24673) üzenetére


Blaise
veterán

Apple TV és a minőségi médialejátszás elég messze van egymástól ;]

(#24682) bigdady válasza rlazol (#24680) üzenetére


bigdady
nagyúr

Neked a file kell. Cloud teljesen mas

(#24683) Helioport válasza Blaise (#24681) üzenetére


Helioport
csendes tag

Szó szerint ezt akartam mondani. Itt porosodik a lakásban és életem egyik legnagyobb töketlensége volt, hogy megvettem egy Apple tv-t. :W

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#24684) rlazol válasza bigdady (#24682) üzenetére


rlazol
addikt

értem, köszönöm.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#24685) Helioport válasza Helioport (#24683) üzenetére


Helioport
csendes tag

BTW... Kit kell lesz.....ni, hogy ne legyek újonc 2010 óta?

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#24686) Madwe válasza rlazol (#24679) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bocs, azért nem részleteztem mert nekem nincs és soha nem is volt androidom, de azt hittem a play az alap :D a teljes asztali verziót meg fogalmam sincs ott hogyan kell kérni, de biztos van annak androidon is módja... de az appal jobban jársz amúgy is.

(#24685) Helioport Még 8 hsz és lelkes újonc leszel :D Rankrendszer a PH-n, nem csak a regisztráció óta eltelt idő számít, hanem a hszek száma is.

[ Szerkesztve ]

(#24687) Alex91 válasza Helioport (#24683) üzenetére


Alex91
félisten

A legujabb Apple TV?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24688) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Reggel hazajöttem a melóból és érdekes mail fogadott.

Mutatom a lényeget :

Hirtelen a hibás HDD-re gondoltam...ami a múltkor szórakozott.
Ugyan is még nem vettem ki belőle....

Bár a fájl név és alkalmazás nekem nem is ismerős....
Share mint megosztás...de nálam csak a quick connect van belőve.
Azt sem használtam több mint 2 hónapja....

Várok az ötletekre , javaslatokra....addig nem piszkálom.

Naplóközpontban utolsó bejegyzések :

Ma 14.-e van...utolsó meg 8.-i :F

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24689) Patice válasza Borisz76 (#24688) üzenetére


Patice
Topikgazda

Első kép alapján a 'smartmontools' egy Linuxos program HDD SMART teszthez...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24690) LógaGéza válasza LógaGéza (#24676) üzenetére


LógaGéza
addikt

Valaki erre? Vagy nem nagyon van még tapasztalat a DSM 6.0-ról?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#24691) Borisz76 válasza Patice (#24689) üzenetére


Borisz76
veterán

Leállítom a nas-t és kiveszem a hibás 10. lemezt....

Meglátjuk, hogy utána mit mond....

Nem voltam biztos a lemez fiókjainak számozásában...de gugli a barátom :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24692) Madwe válasza Helioport (#24683) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem arra amire kellett arra jó - airplay device, így ha zenét akarok halgatni hdmin keresztül vagy laptop képét projektorra kitenni, akkor azon keresztül megy. Médialejátszásra valóban nem épp a legjobb :) Ha streamelni akar az ember (netflix hulu youtube stb) arra nem rossz, de pl saját anyag fogyasztására alkalmatlan. BD isokat pl szerintem feltörve se vinné, s eleve nem lehet feltörni csak az atv 1 és 2-t, a 3-at s az újat már nem - tekintve h az 1 és 2 csak 720p volt, hááát.... Meg eleve alap médialejátszó funkciókhoz fel kellene törni...

Úgy hogy 2004 óta csak macem van, iphoneon kívül másom sose volt, az atv-t médialejátszásra - főleg egy nasos topikban, ahol azért egy smb kezelés alap kéne akkor már legyen - egyáltalán nem ajánlanám.

(#24693) Borisz76 válasza Patice (#24689) üzenetére


Borisz76
veterán

Kikaptam a 10. lemezt , persze a tároláskezelő egyből riaszt :

és figyelmeztetőleg folyamatosan sípolt....

de már kikapcsoltam :)

Most akkor rendelhetek HDD-t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24694) Alex91 válasza Madwe (#24692) üzenetére


Alex91
félisten

Az Apple TV 4-el nyomom. Ez mar kezel SMB vagy barmi mas megosztast is, ha letoltesz ra egy megfelelo lejatszo programot az App Store.bol, legalisan... Sot, van ra DS Video player is, ha mar Synology...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24695) Mr Bond 007 válasza Borisz76 (#24691) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem a synology-nak is tudnia kell olyat hogy az adott lemez fiókján villogjon a led hogy tudd melyiket kell kihúzni. Valahol a lemezkezelésnél ott kell legyen.

(#24696) 33as válasza Alex91 (#24694) üzenetére


33as
senior tag

Nekem is van 4 gen, csak az a legnagyobb baja, hogy nem tudja a kadencia helyes lejátszást magyarul "szaggat" a kép! :W

Ezért inkább a popit használom mindig!

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#24697) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Hali,

Talán nem esett még szó valós tesztről DS116 ügyben:

Nos én tegnap "upgrade"-eltem DS114-ről DS116-ra...
Nagyon masszív a teljesítmény különbség -> plusz kevesebbet fogyaszt és halkabb is az új fiú

A SoC Dual-Core Marvell 1,8 GHz-en az 1GB rammal nagyon harap!
Torrent 25-28MB/s-el szalad lefelé úgy, hogy a CPU ~50%-on ketyeg!

Jó gép és nem is nagyon drága! ;)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#24698) TheProb válasza TheProb (#24618) üzenetére


TheProb
veterán

Erre senki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24699) Madwe válasza Alex91 (#24694) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az smb helyes, nem tudtam. Node akkor: kezeli a bd isokat? mkvkat gondolom igen, de ebben se vagyok biztos? több hangsáv, feliratsáv közötti váltást? 23.976p kadenciahelyes visszajátszását?

[ Szerkesztve ]

(#24700) Alex91 válasza Madwe (#24699) üzenetére


Alex91
félisten

A kadenciat azt hiszem hardver miatt nem tudja. A tobbi csak szoftver kerdese, van mar par a Store-ban, koztuk valami Kodi klon is. En az Infuse-t hasznalom, ami szepen letolti a boritot, infot, es meg a feliratot is le lehet vele szedni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.