Hirdetés

2019. szeptember 21., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24901) Valkűr válasza kaciokos (#24826) üzenetére

Valkűr
(őstag)

Időt nem mértem, de végignéztem a letöltést. A legalacsonyabb de ez csak egy egy pillanatra volt 14.6, az átlag 16.6, és a legmagasabb 19.6 Mb/s volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#24902) kavarc

kavarc
(aktív tag)

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 215j-re érdemes-e feltenni a legújabb DSM 6-ost? Jelenleg ezt használom: DSM 5.2-5644 Update 3.
Hoz valami pluszt, nem lassul be nagyon, a korábbi programok működnek rendesen, problémamentes-e az upgrade processz, egyéb probléma, buktató?
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24903) Statikus

Statikus
(senior tag)

Sziasztok,

Iphoneról képeket és videokat csak a DSPhoto-val lehet a fotónézegetőbe automatikusan feltölteni?
Nem szeretném vegyíteni a képeket, valahogy szét lehet szedni felhasználókra bontva?
Nem használtam még DSPhoto-t, lehet, hogy van rá lehetőség, gondoltam előbb kérdezek.

Köszi

(#24904) Patice válasza Statikus (#24903) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Photo Station-ben ha jól emlékszem van olyan, hogy személyes Photo Station engedélyezése + készülékenként más felhasználónév-jelszóval szerintem lehetséges, amit akarsz.

Szerintem.

(#24905) eric.cartman válasza kavarc (#24902) üzenetére

eric.cartman
(senior tag)

szerintem semmi gond vele - én feltenném ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#24906) Kulbi válasza Statikus (#24903) üzenetére

Kulbi
(aktív tag)

Szia,

Nálam annyi a szétosztás, hogy külön albumba mennek.

Egyébként van akinek IPhone esetén működik ez rendesen? Egy dolog, hogy automatikusan nem megy, mert a rendszer nem engedi, de ha elindítom a progit akkor is egyszer megy, majd megint nem. Csak úgy lehet működésre bírni, ha kikapcsolom, majd vissza a photo backup-ot.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#24907) Statikus válasza Kulbi (#24906) üzenetére

Statikus
(senior tag)

Ajjajj...

Most úgy oldom meg, hogy Onedrive-ra automatikusan uploadol, onnan pedig syno leszinkronizálja... kicst egyszerűbben szeretném megoldani.

(#24908) Dekuator

Dekuator
(tag)

Sziasztok.
Lenne két problémám! Az egyik hogy megosztott mappát hogyan tudok törölni,a másik hogy a videó station-ba
a beégetett feliratot nem jeleníti meg. A film mkv kódolású.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#24909) Borisz76 válasza Dekuator (#24908) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24910) Dekuator válasza Borisz76 (#24909) üzenetére

Dekuator
(tag)

Köszönöm ez elég láma kérdés volt :DD
A másik kérdésemre is tudnál válaszolni?

(#24911) Borisz76 válasza Dekuator (#24910) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Videós segítségeknél találsz infót.

Mivel játszod le a filmeket ?

Mod :

Akkor a VLC-ben keresd meg a felirat beállításaira vonatkozó részt....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24912) Dekuator válasza Borisz76 (#24911) üzenetére

Dekuator
(tag)

A tableten és a pc-n is vlc-vel
A videót már megnéztem és nem találtam megoldást
köszi a segítséget de már ott is próbálkoztam és semmi eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#24913) Borisz76 válasza Dekuator (#24912) üzenetére

Borisz76
(addikt)

PC-n megnézhetnéd a Media Player Classic - Home Cinema nevü progival is.

A legjobb lejátszó.
Tud magyarul és remekül beállítható.

Itt egy leírás róla.

(#24914) Dekuator válasza Borisz76 (#24913) üzenetére

Dekuator
(tag)

Köszi megnézem.

(#24915) Pgabor79

Pgabor79
(aktív tag)

Na szóval...
Feltettem a transmission-t. Szépen újraolvastattam a meglévő adatokat (betöltöttem a DS-ben már futó torrent fájlokat), végig is ellenőrizte őket, sorban áll mind seed-elésre. Viszont ha egy új torrent file-t adok hozzá akkor "Permission Denied..." Pedig el is jutott a letöltés 1.8%-ig... Ez mitől lehet? A létrehozott transmission user-nek teljes joga van a letöltési (Downloads) mappára.
Úgy néz ki a mappaszerkezet, hogy van egy Downloads mappa, ezen belül pedig Movies, Movie Series, ... mappák.
/volume1/Downloads/Movies
Downloads mappára R/W jog beállítva... :W

(#24916) Chrys_ válasza Pgabor79 (#24915) üzenetére

Chrys_
(addikt)

Te hoztál létre egy transmission usert? Egyébként a users csoportnak adj RW jogot a letöltés helyéhez. Akkor megy.

So obvious that Stevie Wonder could see it. "Alles unter 2 Bar Ladedruck ist Sauger."

(#24917) Pgabor79 válasza Chrys_ (#24916) üzenetére

Pgabor79
(aktív tag)

Én hoztam létre a transmission usert! Van a Users csoportnak RW joga a Downloads mappára.
Most viszont bejött még egy hiba. Transmission állandóan leáll. DSM-ben újra kell mindig indítgatni... :W

(#24918) lajos75 válasza Pgabor79 (#24917) üzenetére

lajos75
(senior tag)

Írtam ez ügyben az Xpenology oldalán neked.

(#24919) berbatov2

berbatov2
(senior tag)

Sajnos villamcsapas aldozata lett az otthoni kis hazimozi rendszerem. Med600+ synology 115j nas. A 47" lg tv-m egy hdmi bemenete mukodik csak, amelyikre nem volt dugva semmi. Amugy a tv koszoni jol van halistennek, de nyilvan igy egy bemenettel nem tudom hasznalni csak egy dologra.
Nyilvan potolnam ezeket az eszkozoket csak nem tudom mit erdemes venni mostanaban. A nasbol erosebbet fogok, a mednel van jobb vetel?
Amugy barmilyen otletet tanacsot szivesen veszek itt a karesemenyre is gondolok.

(#24920) lajos75 válasza berbatov2 (#24919) üzenetére

lajos75
(senior tag)

Biztositás nincsen a lakásra?

[ Szerkesztve ]

(#24921) berbatov2 válasza lajos75 (#24920) üzenetére

berbatov2
(senior tag)

Van persze!

(#24922) lajos75 válasza berbatov2 (#24921) üzenetére

lajos75
(senior tag)

Akkor nincs nagy gond :)

[ Szerkesztve ]

(#24923) sinike

sinike
(csendes tag)

Installáltam a Photo Station alkalmazást, azonban nem jelenik meg az alkalmazás kezelőben. Illetve nem tudok adni a felhasználóknak jogosultságot, mert ott sem jelenik meg. Töröltem és újrainstalláltam, de nem változott semmi. Mi ilyenkor a teendő?

(#24924) magyusz válasza Mezga82 (#24886) üzenetére

magyusz
(csendes újonc)

Ha nem oldódott meg a gondod, nekem ezen leírás alapján amit belinkeltél úgy indult el, hogy nem töltöttem ki a watch és az incomplete mappát, hanem üresen hagytam és úgy működött.

(#24925) Tesztelo.hu válasza berbatov2 (#24919) üzenetére

Tesztelo.hu
(senior tag)

Azt tudni kell, hogy a nem javítható cuccokra avulást fognak számolni (tehát nem az aktuális árat fogod kapni érte), persze a biztosítási díjat minden évben emelik, mert feltételezik, hogy értékesebb cuccaid vannak..
Ami javítható, azt megjavíttathatod, a biztosító meg kifizeti a számlát, de kérdezz rá, mert valamelyik biztosító elviszi bevizsgáltatni a cuccot (hogy valóban villám okozta-e a kárt), és maga javíttatja.

(#24926) Gyurma_13 válasza magyusz (#24924) üzenetére

Gyurma_13
(aktív tag)

A watch mappa és az incomplete az mire is van kitalálva?
Én csak a downloads-ot használom.

Bocs de még zöldfülű vagyok :)

(#24927) berbatov2 válasza Tesztelo.hu (#24925) üzenetére

berbatov2
(senior tag)

Mondjuk a ezen en is gondolkodtam, hogy bemondasra osszegyujtok par rossz cuccot es rafogom h villamkaros. Mondjuk a hazon vannak nyomai szoval lathatja majd h tenyleg megtortent a villamcsapas.

(#24928) Mezga82 válasza Gyurma_13 (#24926) üzenetére

Mezga82
(csendes tag)

Szia!

Az incomplete a befejezetlen letöltéseket tartalmazza. Tehát, amíg leechben vagy. Az watch pedig NZB-ként működik. Tehát, ha bemásolod a torrent file-t, akkor megkezdődik a letöltés. NZB mappát DS-ben is lehet létrehozni, nagyon kényelmes, hasznos megoldás :K

Frodónak van megyei matricája?

(#24929) Mezga82 válasza magyusz (#24924) üzenetére

Mezga82
(csendes tag)

Szia!

Köszi! Lehet ezt is megnézem, de attól félek nem fog segíteni, mert a pakk felmegy, de futtatni nem engedi.
MC-vel ugyanez a helyzet. Csak felmegy, de futtatni nem tudom. Erre valami ötlet? :U

Frodónak van megyei matricája?

(#24930) magyusz válasza tomi5244 (#24838) üzenetére

magyusz
(csendes újonc)

Sikerült telepíteni a rutorrentet. Fut is. De sajna hibásan működik :[link]

gyugyo79 Amit itt írtál:
"(Én amit csinltam ruTorrent törlése. WebStation+Php leállítása.
ssh bejelentkeztem töröltem a /var/services/web és linkeltem a /volume1/web -et a helyére)"
ezt nem sikerült jól meg csinálnom lehet ez a hibás rész, de nem nagyon értem. A törlés nem sikerült.[link]

Gondolom ezért is passzív a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#24931) gyugyo79 válasza magyusz (#24930) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Neked már a /volume1/web van a /var/services/web nek linkelve (a képen is látszik), törölni azért nem tudtad mert nem sudo mc -vel indítottad az mc -t (De ez lehet nem is baj).
Passzív meg azért lesz mert a port forward nem jó az rémlik, hogy egy port tartományt kell megadni telepítésnél ott ha ugyan azt írod a kötőjel két oldalára akkor biztos az lesz és nem egy random a megadottból szóval vagy ráirányítod azt a tartományt amit megadtál (vagy úgy hagytál ahogy volt) vagy megadsz egyet és azt . Ha a felkiáltó jel fölé viszed az egeret akkor kiírja a portot amin megy. Talán a webes felületen is lehet portot állítani. A többi hibát is lehet javítani biztos (pld. a tmp-et olyan helyre rakni ahol írhatja olvashatja vagy jogot adni neki oda ahol van) de olyan tud segíteni aki használja is valósan (Mert én nem).

(#24932) Tuomas

Tuomas
(Ármester)
LOGOUT blog

Valaki tud abban segíteni, hogy kétlépcsős azonosítás esetén, hogy tudok új kódot kérni a beállításához? Pl. új telefon esetén. Hiába kapcsolom ki, majd be, nem ad új kódot.

Köszi! :R

Megvan, nem a vezérlőpultba kell keresni, hanem az egyéni felhasználóknál :B

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24933) Magnat válasza Tuomas (#24932) üzenetére

Magnat
(veterán)

Rád hozta a frászt az indexes cikk? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24934) roonin

roonin
(tag)

Megosztás hivatkozás létrehozása után, feljön egy ablak melyben meg lehet adni jelszót, érvényességi időt. Ez eddig nem így volt, nem kérdezett semmit csak létrejött a link a vágólapon. Valószínűnek tartom új frissítés állította át. Ezt hol lehet kikapcsolni/állítani, mivel nincs szükségem erre a + kérdésre/ablakra.

(#24935) Tuomas válasza Magnat (#24933) üzenetére

Tuomas
(Ármester)
LOGOUT blog

Ja nem :DDD
Már jó pár éve használok, amihez csak lehet, csak most csináltam telón egy hard resetet, és hirtelen nem találtam hol lehet új kódot kérni :DDD :C

We were here

(#24936) Magnat válasza Tuomas (#24935) üzenetére

Magnat
(veterán)

Ammás :)
1ébként azt nem lehet megoldani, h 2 eszközön is fent legyen az autentikátor egyszerre? És persze, h tudj is velük autentikálni :)

(#24937) Madwe válasza Magnat (#24936) üzenetére

Madwe
(veterán)

Amikor létrehozod a 2stepet akkor kapsz egy qr kódot ami alapján létrejön a token ugye. Azt senki nem gátolja meg, h azt a qr kódot akárhány eszközön beolvasd, így ilyen korlátja nincsen, megoldható.

(#24938) r3dsnake

r3dsnake
(nagyúr)

Adott egy Xpenology-s NAS, jól belakott vinyóval. Ha ezt a vinyót áttennénk egy Synology NAS-ba, újra kellene formázni vagy felismerné és használhatnánk tovább?

Köszi!

(#24939) Madwe válasza r3dsnake (#24938) üzenetére

Madwe
(veterán)

google keresés alapján van aki szerint igen s van aki szerint nem, de mindenhol csak elméletben beszéltek róla, tényleges tesztig senki nem vitte el, amiket találtam.

(#24940) Magnat válasza Madwe (#24937) üzenetére

Magnat
(veterán)

Köszi!

(#24941) Magnat válasza Madwe (#24939) üzenetére

Magnat
(veterán)

Meg lehet, h az sem mindegy, milyen nasba teszed ... ha nem Intel platformos cucc, akkor nagyobb sansszal lehetnek vele gondok sztem... mondjuk ha a diszkek tükrei egymásnak akkor én az egyikkel próbálnám először vagy ha nem, akkor valamelyikről csinálnék egy harmadik diszkre másolatot és azzal.

(#24942) lajos75 válasza r3dsnake (#24938) üzenetére

lajos75
(senior tag)

Fordítva működik, DS215J röl váltotam annakidején.

(#24943) Magnat válasza lajos75 (#24942) üzenetére

Magnat
(veterán)

Hmm, ez érdekes, azt hittem, gondot okoz, h a rendszer meg a csomagok milyen platformra vannak fordítva.

(#24944) lajos75 válasza Magnat (#24943) üzenetére

lajos75
(senior tag)

A telepitett alkalmazásokat ujrakelett rakni és utána ment minden szépen tovább.

[ Szerkesztve ]

(#24945) Magnat válasza lajos75 (#24944) üzenetére

Magnat
(veterán)

És a rendszerrel hogy volt, minden további nélkül azt mondta, h eddig 215j voltam, mától DS3615xs vagyok?

Szerk.: ja persze, hiszen boot után gondolom rátoltad azért a Xpenology szoftverét, az meg már a 3615-é..

[ Szerkesztve ]

(#24946) Patice válasza Magnat (#24945) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Szerintem migrálni kellett...

Szerintem.

(#24947) Kingunique

Kingunique
(tag)

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, korábban volt egy tplink wdr4300 routerem amihez csatlakoztattam egy synology ds115j és egyből látta a hálózaton minden.
Most router csere után, tplink c8, nem látja semmi, nem tudok belépni sem.
Olvasgattam és port forwarding ami nekem kell ha nem tévedek, de az adatokat hogy érem el a nas-ról?ip cim stb...

[ Szerkesztve ]

(#24948) Madwe válasza Kingunique (#24947) üzenetére

Madwe
(veterán)

Nem, port forward másra kell. Neked simán dhcp reservation kell. Töltsd le a synology assistent programot, az majd kiírja mi a nasod jelenlegi ip címe s ott eléred, de egyszerübb ha a routereden a klienseknél kikeresed s kapásból felveszed egy fix ip címre.

(#24949) Kingunique válasza Madwe (#24948) üzenetére

Kingunique
(tag)

Köszi!
A routeren nem látszik a klienseknél, de a syno programmal nekifutok!:R

(#24950) Guidourfi

Guidourfi
(csendes tag)

Üdv,
nekem olyan gondom akadt,hogy ha pl vendég felhasználóként szeretnék engedélyeztettni,hogy milyen mappákhoz legyen jogosúltság a photo mappán nem tudok állítani, vagyis az mindenhogy látható. Ha adminkén t lépek be, Vezérlőpult-Felhasználól-admin-szerkesztés-engedélyek útvonalon ott is ott van az összes mappa beállíthatom mihez legyen csak olvasási vagy írási jogosúltság de a photo mappa mellett a négyzeteket nem tudom kijelölni egyiket sem.
Mi lehet a problem?

-Zoli-

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.