Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Guidourfi


Guidourfi
csendes tag

Sziasztok,
Van egy kérdőjel bennem a tárolóm felhasználtságáról. jelenleg 560Gb foglalt a widget szerint. Azonban ha megnézem az adataim,mentéseim,letöltéseim méretét össz. 180Gb körűli terjedelem azegész.
Akkor hol a többi?
Torrentezek és olvastam visszább hogy duplikál vagy hard linket hoz létre. De a feladatot törőltem a ds-ből és mégsem szabadúlt fel tárhely.
Van ötlet?
-Zoli-

(#24802) #56573440 válasza Guidourfi (#24801) üzenetére


#56573440
törölt tag

Cloud station nem megy?

(#24803) Guidourfi válasza #56573440 (#24802) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

Vazzeeee! Ez a gond! Videok+ minden mentek cloud stationba is.

(#24804) magyusz válasza tomi5244 (#24790) üzenetére


magyusz
csendes újonc

Csak ketten bénázunk? Remélem lesz valaki aki ránk szánja az idejét és segít megoldani ezt a számunkra nem kicsi problémát. A DS 50 tori után leül, a deluge 300db körül a TM az 400 körül még bírja, de azt sem egyszerű feltenni az új DSM6 óta. A ruTorrent egyszer működött nekem, de fogalmam sincs miért? Mit csináltam akkor jól? Ezt szeretném jól beállítva feltenni, de kevés a tudásom hozzá. A lelketekre hatnék inkább. Nemsokára jön a szülinapom valaki megajándékozhatna egy telepítési tanáccsal és beállítási segédlettel synology nas 215j-n.

Guidourfi-nak pedig üzenem: Hello Zoli!
Amiket törölsz, ha engedélyezve van a lomtár valószínű onnét nem üríti az anyagot. Ürítsd ki a nas lomtárát akkor visszakapod a területet.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#24805) tomi5244 válasza magyusz (#24804) üzenetére


tomi5244
őstag

Itt a fórumon nem túl népszerű a rutorrent, ezért én se nagyon kaptam választ a kérdéseimre.

Találtam még anno ezt a leírást, de nekem ezzel se sikerült, kb felénél el is akadtam, ha jobb az angolod mint nekem, akkor lépésről lépésre rágd át, és próbáld meg így feltenni. A közepe táján van egy script amivel bűvészkedni kell és ez nekem nem ment. Nem volt világos számomra mit és hogyan. :U

[link]

A DS nálam már 35-40 torrentnél eléggé belassult és rengeteg százalékot elvitt a prociból. Ráadásul az RSS része nem is igazán müxik. rutorrentnél meg simán ment az automatikus letöltés hétről hétre megjelenenő sorozataimnál. Ezért is bánom a HDD cserét.

(#24806) Borisz76


Borisz76
veterán

Frissítés : Version: 6.0.1-7393-1

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24807) kaciokos válasza Valkűr (#24799) üzenetére


kaciokos
őstag

Ne haragudj, nincs bennem semmi rossz szándék, de ezt a 17 MB/s-ot egyszerűen hihetetlennek tartom DS216J-vel. Nekem DS215J-vel 6-7 MB/s a max letöltés, ha csak az az egy torrent fut, és ennyi különbség azért nincs a HW-ben. Ráadásul amióta ide járok, itt még senki sem számolt be ekkora sebességről ilyen kategóriájú vassal. Ez valami pillanatnyi csúcsérték, vagy micsuri?

[ Szerkesztve ]

(#24808) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Használ valaki Synology NAS-t Samsung UE40ES6100-as TV-hez?

Azért kérdem, mert nekem már volt D-Link 320-as és NetGear is, de egy idő után(2-3 hónap) mind1ik elfelejtett kommunikálni a TV-mel.
Jelenleg egy WDR3600-as router suste féle openwrt-vel szolgál ki, de ezzel is max 1 hónap, amíg működik. Ez után mindig újra kell flash-elni az FW-t és megint jó egy néhány hétig.

Mielött egy Synology NAS-t vásárolnék, szeretném tudni, hogy találkozott-e valaki hasonló problémával esetleg.

:R :R :R :R :R :R

Üdv: Mocsokba

(#24809) Valkűr válasza kaciokos (#24807) üzenetére


Valkűr
őstag

Az hogy te mit tartasz lehetetlennek nem az én problémám. Mint irtam rendszerint 13-16 közt szinte mindig meg van a letöltési sebességem. De majd csinálok róla egy képmentést, h a lelked lenyugodjon :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#24810) kaciokos válasza Valkűr (#24809) üzenetére


kaciokos
őstag

Tényleg nem akartam offenzív lenni, bocs, ha így jött le.

Egyszerűen csak nem értem, neked miért megy kétszer olyan gyorsan, mint itt bárki másnak, és borzasztóan kíváncsi vagyok arra, miért van így. Én lennék a legboldogabb, ha kiderülne, hogy valami konfig, ami nálad jól van beállítva, és nálunk rosszul, és holnaptól mindenkinek menne 13-16 MB/s-mal a letöltés. :)

(#24811) Valkűr válasza kaciokos (#24810) üzenetére


Valkűr
őstag

Itt egy mentés, pont most csináltam :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#24812) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Egy adott fájlomat szeretném megosztani egy ismerősömmel, küldenék neki egy linket róla hogy töltse le. Hogy lehet megoldani?

(#24813) Magnat válasza bigdady (#24812) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

File Stationban filera jobb klatty, legalul megosztás, a többi értelemszerű.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24814) eric.cartman válasza kaciokos (#24810) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Azért arra a tényre érdemes rávilágítani, hogy a DS216J-ban órajelben magonként 25%-al gyorsabb és egyel újabb generációjú SoC dolgozik (mely önmagában sokkal hatékonyabb, azonos órajelen is)!
DS215J Armada 375 2x 800MHz
DS216J Armada 385 2x 1.0 GHz

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#24815) Valkűr válasza eric.cartman (#24814) üzenetére


Valkűr
őstag

Na de itt a letöltéshez annak mi köze? Főleg ha nem is megy a proci sem ilyenkor olyan örült módon. Mert akár hogy nézem ez letöltésben éppen a duplája a mint a 215-nél. Ott akkor kellene a maxnak lennie a 7MB/s- nak ha a proci full terheléssel menne. De mivel gondolom nem megy fullon más lehet a háttérben és nem a proci nagysága. Nálam ezzel a letöltési sebességgel 47-50 százalék a proci terhelése.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#24816) eric.cartman válasza Valkűr (#24815) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Elég sok köze van a procinak ehhez - még ha nem is mindig látszik ez a terhelésnél...

Ugyanis ha nem a proci, akkor mi befolyásolja szerinted?
A Syno nasokban leginkább ebben (és a RAM méretében) van különbség.
A torrent kezelés igencsak CPU igényes dolog. :(
Nyilván valóan nem a HDD sebessége, vagy pl. a hálózati része lassabb/gyorsabb a két gépnek.
Ahány NAS-om volt, mindnél szinte egyenes arányosság volt a CPU ereje és a torrent letöltési sebessége között.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#24817) Mr Bond 007 válasza Valkűr (#24815) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A download station csak egy cpu szálra tud skálázódni, ezért nem is fogsz látni ennél többet. Az 50% viszont pont azt jelenti hogy csúcsra járatta az adott magot.

(#24818) Intelligencs válasza Valkűr (#24811) üzenetére

Szerintem ez csak a pillanatnyi letöltési sebesség, ami ingadozik. Teljesen korrekt értéket úgy tudsz csak számítani, ha minden torrentet megállítasz, elkezdesz letölteni egy torrentet ami rendesen van seedelve, és az indítástól a befejezésig leméred az időt, majd visszaosztod, hogy mennyi volt az átlagsebesség. Tudom, mert az én 213+-om is ír ki ilyen magas értékeket, de az biztos, hogy az átlagsebesség nem annyi.

Mr Bond 007 írta, hogy a DS nem tud skálázódni, tehát csak egy magot tud az ember fullra kihajtani. Ez valószínűleg így is van, ugyanis nekem is 50% körül van a procikihasználtság, amikor szedek egy torrentet teljes sebességgel.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#24819) gyugyo79 válasza magyusz (#24804) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a helyzet, hogy megnéztem a ruTorrentet de nálam maga a service simán elinult (tehát futott a telepítés után).
Annyit hibázott be az első telepítésnél,hogy nálam a htttp könyvtár az a /var/services/web volt (hiába csinálja meg a web station a volume1 -be web mappát azt nem linkelte át) és ebbe ő nem a /rutorrent mappába rakta web gui-t hanem a gyökérbe így az elérése a nas ip -címe lett a guinak és nem a ipcím/rutorrent.
Persze a jogokal és elérésekkel is baj volt így szóval nem tud csatlakozni a gui sem ...

Én amit csinltam ruTorrent törlése. WebStation+Php leállítása.
ssh bejelentkeztem töröltem a /var/services/web és linkeltem a /volume1/web -et a helyére

ssh belép admin ként:
sudo rm -R /var/services/web
(jelszó megadása)
sudo ln -s /volume1/web /var/services/web

Ezek után WebStation+PHP vissza indítása lepróbálni,hogy jó lett e (pld.: volume1/web/ index.html -ben valami átírása)
ruTorrent telepítése. Nálam ezutn már jól rakta a web mappába a saját mappáját így a volume1/web/rutorrent -be került a webgui és működött is minden.

Ami fontos nálam a /var/services/web előtte nem volt használva így nyugodtam töröltem ! Bárkinél van bármi benne ami fontos azt előtte másolja a /volume1/web mappába!

[ Szerkesztve ]

(#24820) magyusz válasza tomi5244 (#24805) üzenetére


magyusz
csendes újonc

Sajnos hamar elakadtam. Gondolom te tovább jutottál. Át tudsz lendíteni ezen a részen? Amit átküldtél linket abban írja, hogy cserélni kell bizonyos részeket: [kép]. De ha megnyitom a nast, akkor abban nincs ott olyan file amit át lehet írni: [kép]

(#24821) Madwe válasza magyusz (#24820) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom mivel nézed, de szerintem ha rendesen sshval lépnél be, akkor látnád?

(#24822) tomi5244 válasza gyugyo79 (#24819) üzenetére


tomi5244
őstag

Na ezt este jól ki is próbálom, köszi!! :) Pluginek mennek? pl egy rss-t hozzá tudnál dobni?

magyusz: most ezt a részt nem vágom, de ahogy gyugyo79 írta szerintem törölj le mindent és kezd elölről. Ahogy Ő is tette, és csináld meg a fent említett lépéseket.

(#24823) gyugyo79 válasza magyusz (#24820) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt tudd, hogy az a leírás egy kis tuning és nem egy így lesz jó útmutató.
Szóval aki azt csinálta annál már fut és csak optimalizál dolgokat, hozzá ír ezt azt.

Nem néztem semmit 1 torrentet letöltöttem, hogy az megy e meg a skint lecseréltem, hogy megnézem azt vissza tudja e írni és ennyi.

A DownloadStation-nál maradok egyenlőre és azt csak tesztelem, hogy áttérjek e rá windows/utorrent -ről. Ehhez csak akkor lépek tovább ha az nem jó, most csak mert olvastam a hozzászólásaitokat azért raktam fel már ki is kapcsoltam. Nics amúgy nagy kedvem most ehhez vadászni minden okosságot (pld.: annál már megy az ncore ennél gondolom megint be kellene hegálni ...)

[ Szerkesztve ]

(#24824) magyusz válasza gyugyo79 (#24823) üzenetére


magyusz
csendes újonc

Akkor már nagyon kicsinek érzem magam. Én winscp-vel léptem be a nasba, de nem az erősségem ez a rész, gondolom rájöttetek, szóval, ssh-val hogy kell belépnem a nasba? És ne nagyon nevessetek most :B

(#24825) gyugyo79 válasza magyusz (#24824) üzenetére


gyugyo79
addikt

Javaslom rakd fel a csomagokból az mc -t midnight commander (Ezzel jobban el tudsz majd a könyvtárakban navigálni ha kell valami és van a vi -nél egy kicsit barátibb szerkesztője is ...)

Utána gépeden : puttyexe letölt elindít.
IP-t megad és portot megad (alap 22 DE főleg ha ki van rakva a netre remélhetőleg egy másik port amit adtál helyette.A vezérlőpult, terminal->ssh szolgáltatásnál megnézhető.). Ha el akarod menteni a sessionnál adsz neki egy nevet és save. Open -re elkezd bejelentkezni. Login as: itt add meg az adminisztrátornak megadott felhasználód nevét (ezzel tudsz weben telepíteni) és utána kéri a jelszavát azt is add meg. Ha mindn jó beléptél és írja is, hogy melyik useral vagy bent.
Innentől vagy kavarsz vele és látod, hogy nincs mindenhez jogod vagy a parancs futtatása előtt a parancs elé írod, hogy sudo és ilyenkor root -ként fog futni az és ilyenkor mindent lehet (éppen ezért ésszel).
Pld.: belépve elindított a midnight commander -t az mc (beírása + enter) akkor az a admin usered jogaival fut majd azt éred el amihez annak joga van, ha úgy indítod, hogy sudo mc akkor bekér egy jelszót ez ugyan az mint az admin useredé (amivel beléptél) csak ilyenkor már az mc az root jogokkal fut.

Szerintem az mc használata menni fog, egyszerűen végig tudod nézni a könyvtár struktúrát. Tudsz vele a saját user mappádba mentést csinálni a fájlokról mielőtt szerkeszted nem kell a különösebb linux parancsokat ismerni, útvonalakat gépelgetni javaslom, hogy használd is ezt, hogy legyen vissza út és tényleg tudd, hogy root -ként mindent lehet szóval óvatosan!
Az F3 -al bele tudsz nézni a fájlokba úgy hogy véletlenül sem írsz bele ...
Az F4 -ra van egy jó szerkesztője ami barátibb mint a vi mivel nem kell tudni annak a hülye parancsait ..

sudo parancs előtt azért nézd meg mindig mit javasol egy leírás keress rá a linux parancsra nehogy valaki elírjon valamit és kitöröltesse veled egy komolyabb könyvtár teljes tartalmát mert vakon követed! Főleg, hogy mc -vel tényleg gyorsan egyszerűen meg tudod nézni mi is van ott stb .

[ Szerkesztve ]

(#24826) kaciokos válasza eric.cartman (#24816) üzenetére


kaciokos
őstag

Ahogy írtad, +25% órajelben, meg egy évvel újabb generáció, de szerintem ez még mindig nem indokolja a kétszeres letöltési sebességet.

@Tigerteam - ha egyszer ráérsz, nem akarnád egyszer megmérni a sebességet Intelligencs módszerével, vagyis lestopperolni a letöltési időt, és ebből meg a torrent méretéből kiszámolni a tényleges átlagsebességet?

(#24827) magyusz válasza gyugyo79 (#24825) üzenetére


magyusz
csendes újonc

Köszönöm, hogy a gyengébbek nyelvén leírtad mit kell tennem. Menni fog a dolog remélem, csak a Putty admin jelszó beírásakor olyan volt mintha lefagyott volna a program és a nasom idgen próbálkozásnak vette helytelen jelszó megadással és kizárt egy kis időre a nas a rendszerből. :F Majd holnap este újra neki esek, akkor hátha be fog már engedni.
gyugyo79 köszönöm szépen még egyszer a fáradtságot.

(#24828) Tesztelo.hu válasza azka79 (#24800) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Azaz DSM 6.0-val a DS215J nálad kb. 100/8=12,5 MB/s-mal tölt lefelé torrentet? Mert ha igen, akkor lassan én is felpakolom az új DSM-et.

(#24829) Dekuator


Dekuator
tag

Sziasztok.
Most tettem szert egy ds216se típusú nasra. A kérdésem hogy a torrent kb 4-5 megával jön lefele.
A pc-n ugyanez kb 10 mega. Ez normális vajon?
Ha nem akkor mi lehet a megoldás?

(#24830) Madwe válasza Dekuator (#24829) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gyakorlatilag már csak erről van szó a topikban napok óta :U Igen, normális, a nas procija sokkal gyengébb mint a gépedé.

Ez nem (csak) neked szól: nekem a nas egy 24/7 online tárhely, aminél nekem tök mindegy hogy 7-10 vagy 80MBps-el jön le a film, mert annak a letöltése pl kezdődhet munkahelyen is vpnnel vagy rssel pl. A lényege hogy oda kerüljön a tárhelyedre, közben seedeljen is azért stb. 10MBpsnek elégnek kell lennie, mondom ezt én aki 50 gigás filmeket néz! Ha valami gyorsan kell lehet én is géppel szedem le, a nasnak más a lényege :D

[ Szerkesztve ]

(#24831) Dekuator válasza Madwe (#24830) üzenetére


Dekuator
tag

Köszönöm a gyors választ.
lenne egy láma kérdésem: a feltöltési sebességet akkor ezek szerint tudja tartani mert az pc-n kb 2-3 mega.
Még annyi lenne hogy total comannderrel hogy tudok másolni a nasra, és a beépitett torrent kliens megfelelő e vagy keressek másikat és ha igen melyiket ajánlod ?

[ Szerkesztve ]

(#24832) azka79 válasza Tesztelo.hu (#24828) üzenetére


azka79
aktív tag

Igen! meg van a 12MB/s. Nem tudom mikortól lett jó, de még a DSM 5 néztem és akkor max 7MB/s volt. Jelenleg a legfrissebb förmöt használom

(#24833) azka79 válasza azka79 (#24832) üzenetére


azka79
aktív tag

És a gyári Download Stationt használom.

(#24834) Madwe válasza Dekuator (#24831) üzenetére


Madwe
nagyúr

Windows intézőn sajátgépen jobb klikk, hálózati meghajtó csatlakoztatása, majd add meg a betüjelet s a böngészni kívánt almappát. pl: \\192.168.1.10\video ha a 192.168.1.10 a nas-od ip címe s a video mappát akarod böngészni. Ha több mappát akarsz, akkor külön kell felvenned őket. Ezután már TCben is tudod őket kezelni.

A nasodnak ehez fix ip címet kell adnod a routereden dhcp address reservation alatt vagy a nasodon a hálózati részlegen, vagy használj wins neveket (ez a nasod neve, amit control panel - file services - windows file servicénél látod a bekeretezett részen - ez megy az ip cím helyére - ilyenkor nem kell fix dhcps cím - bár az máshoz késöbb amúgy se árt ha pl kell portforward mert kintről is el akarod érni... - s így nézne ki: \\ezaneve\video)

(#24835) Dekuator válasza Madwe (#24834) üzenetére


Dekuator
tag

Köszönöm!

(#24836) BullZeye válasza Tesztelo.hu (#24828) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem 6.0-val sem több mint 7mb/s hosszú távon.

(#24837) biker


biker
nagyúr

Na, hétvégére megvan a program :) holnap érkezik a DS216+II :C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24838) tomi5244 válasza magyusz (#24827) üzenetére


tomi5244
őstag

Most nincs időm vele foglalkozni, de ha sikerül feltenni és rendes működésre bírni, akkor azt itt oszd meg velünk légyszi mindenképp! :) - mármint a ruTorrentet

T

(#24839) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Nem annyira vagyok otthon a NAS témában, ezért is kérnék segítséget.
Egy olyan eszközt szeretnék ami 8 munkahelyes irodát szolgálna ki.
Jellemzően 6-8 gép használná helyi hálózaton, és kb. 2 gép használná kívülről (otthonról).
Mobil eszközök csak olvasnák a fájlokat.

Jellemzően 60-150 Mb-os állományokat szerkesztenek a munkahelyek, viszont ezek mellett van rengeteg kisebb méretű fájl is, de eddig a nagyobb fájlok okozták mindig a fejfájást. Ezeket a fájlokat más felhasználó is használja, de egyszerre kizárólag 1 felhasználó dolgozik egy fájlal, több ember nem írja az állományokat egyidejűleg jelenleg, és nincs is erre igény.

A NAS méretét tekintve szerintem 2 lemezes elegendő lenne. Folyamatosan menne, gyakori a hétvégi munkavégzés is, de akkor távolról használnánk.
Igazából a processzor és a memória mérete számomra a kérdés, szolgáltatás tekintetében tényleg csak a felhő szolgáltatását használnánk ki, illetve a titkosítást, de ezt sok modell tudja. A lényeg az hogy ha 8 ember dolgozik 8 db 100 megás állományon, aminél a program 30 lépésenként biztonsági ment, akkor ha szeretnénk egy pdf-et megnyitni akkor az ne fektesse meg a rendszert :)

A segítségetek előre is köszönöm!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#24840) Helioport válasza biker (#24837) üzenetére


Helioport
csendes tag

Na, erre lennék én nagyon kíváncsi! Lehetőség szerint majd számolj be róla, és akkor már oszd meg azt is, hogy mennyivel tölt lefelé... :D

I just heard WayteQ 985BT with iGO Primo works great. I don't know...

(#24841) Sanya


Sanya
nagyúr

Ma update

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24842) biker válasza Helioport (#24840) üzenetére


biker
nagyúr

ok, bár általában 2-3 dolognál több letöltés nem megy egyszerre, főleg hogy szegény 213j-re ráakasztottam 3 kamerát, két HD egy fullHD, + a 4-5 gép, ebből kettő backupol óránként, hát annak a sebességét fogja überelni.
két hónapja raktam össze havernak egy 216 play-t, már az is fürge gyík volt, hátmég ez milyen kellene hogy legyen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24843) bigdady válasza Magnat (#24813) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#24844) gyugyo79 válasza Smogus (#24839) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem teljesen tiszta, hogy szeretnétek használni. Samba share és a megosztott könyvtárba dolgoznátok (Hétvége VPN) vagy lokális gépen dolgoznátok és ez lenne Cloud Station Drive -val szinkronban tartva. Mert azért a VPN sok usernél oda tud rakni a porcinak meg a sebességnek.
De amúgy nagy választásotok nincs a kereten múlik az egész.
Vagy DS716+II és nincs kompromisszum ( ennek a régebbi változatait sok partnerünk használja ezeknek tényleg meg sem kottyan 8-10 ember ha jó a hálózat olyan mintha egy a gépben lévő HDD-n dolgoznál)
Olcsóbban DS216+II ez is elég lehet igazából ilyeneket mostanában kripto vírusok ellen raktak be jó pár cégnél ismerősök és arra biztos teljesen jó, hogy akár 10-15 embernek menjen rá a Cloud Station Backup generációs mentésben.
Aztán ott van még esetleg a 216 amivel lehet hogy már kompromisszumokat kell kötni. 5 főig még szerintem ez is elég de az fölött kevés lehet. Viszont a pénz beszél.
Igazából nagyobb cégekkel van jobban tapasztalat de azoknál 1500 -as és az feletti kategóriások vannak. Azoknak félelmetes a teherbírása ... Viszont tudd, hogy főleg sok embernél nem fenékig tejfel a felhőzés és azért be szokott hibázni a szinkronizációkba és olyan dolgokat tud művelni amit ha nem látom el sem hiszem ...

(#24845) Smogus válasza gyugyo79 (#24844) üzenetére


Smogus
őstag

Hét közben 8 user használja helyi hálózaton a NAS-t, onnan nyitná meg a fájlokat oda mentene, stb.
Eközben 2 kolléga járkál a városban vagy otthon van home officban, és felhőszolgáltatással használná, ugyan azokat a mappákat, de effektíve csak a kisebb fájlokat, az említett 100 mega feletti fájlok használat csak az irodában megy.
Hétvégi munkára szintén a kisebb fájlok vannak használatban otthonról, én itt is felhő szolgáltatásban gondolkodom.

Alapjáraton a 716+ -t néztem, ennyit talán még tudunk szánni erre, és igazából jó pár évre szeretnénk használni.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#24846) gyugyo79 válasza Smogus (#24845) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igazából mindegy hogy 716+ vagy +II bár már láttam olyan nagykert ahol a + drágábban nem volt készleten mint amennyiért a +II volt készleten (ergó már be esett az ára a másik alá). De krumpli burgonya tudásra a 2 még ha a + II kicsit újabb is ...
Ezt a jövőben tudjátok bővíteni is és az már relatíve nem akkor befektetés ha jól tudom erre már ráköthető akár egy DX513 is de DX213 biztos.

(#24847) Madwe válasza Smogus (#24845) üzenetére


Madwe
nagyúr

A kérdés az, hogy a vpn-t a nassal akarjátok megoldani, vagy van esetleg rendes tűzfalatok vpn kapcsolattal az irodába (mely esetben pl egy sima 216 is elég). Mindenképp a vpnes kapcsolatot javaslom, böngészős kapcsolatnál macera dolgozni, utálnák a munkatársak - fel le kell folyamat töltögetni.

Esetleg ftp, ami kevésbé erőforrásigényes s mehet kintről, azonban ott meg az adatbiztonság eléggé kérdéses.

Nekünk pl a leggyengébb ami a kezeim között van az egy sima 213-as és semmi baja, 30 ember egyszerre nyüstöli smbn, igaz azon pl nem megy antivírus és vpn is tűzfalon keresztül megy...

[ Szerkesztve ]

(#24848) gyugyo79 válasza Madwe (#24847) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fel le töltés macera nincs a felhasználónak ha megvan adva melyik könyvtárakba dolgozzon és azokat a Cloud Station Drive tartja szinkronban.

(#24849) Madwe válasza gyugyo79 (#24848) üzenetére


Madwe
nagyúr

De az is eroforrasigenyes, akkor mar inkább VPN szerintem. A fel letöltés macerat a böngészőben belépésre írtam amugy.

(#24850) gyugyo79 válasza Madwe (#24849) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát ez ilyen egyszerű, ami felhasználó barát az erőforrás igényesebb. Az általad írt FTP -zgetés se össze hasonlítható a többivel. Ezért kell megvenni a legerősebbet ha belefér és akkor nem azon kell agyalni, hogy mi az ahogy még el tudják használni hanem úgy használják ahogy akarják ha nem fér bele a keretbe akkor nem olyan gáz ha valami mégse megy azon amit megvettek mint ha később rágódnak azon, hogy nem ezen kellet volna spórolni ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.