Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145451) Fantomass


Fantomass
csendes tag

Kedves Hölgyek és Urak!
A kedves feleségem vett egy Samsung UE65TU7102 TV-t és szeretném optikán élvezni az 5.1 -es házimozi adta előnyöket.
Annyi bajom van vele hogy, nem tudom hol lehet úgy beállítani az optikai kimenetet hogy azt tudjam hangerő szabályozni.
Ha optikára állítom és a távirányítón nyomom a hangerőgombot csak annyit ír ki válasznak hogy: optikai.
Van valami beállítás a menük legmélyebb bugyraiba hogy működjön a dolog?

(#145452) FollowTheORI válasza Fantomass (#145451) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs. Csak erősítőn tudod állítani.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145453) francz'70 válasza Fantomass (#145451) üzenetére


francz'70
aktív tag

Használd a HDMI -ARC-t és a HDMI - CEC-t, ugyanúgy lesz 5.1 és elég lesz a tv távja

(#145454) Fantomass


Fantomass
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Hát a helyzet az hogy egy régi (de szépen szóló)Panasonic DVD - házimozit heréltem ki úgy hogy a DVD lejátszó nélkül működjön a dolog, DAC és abból jön az analóg hangjel. Ez ugye azt jelenti hogy összedugom és 100% erősségben jól és nem tudom szabályozni.
Hát csalódottan konstatáltam mikor 1 jó nap forrasztgatás után nem tudom lehalkítani :))
Tud valaki olyan kütyüt ami HDMI arc - 5.1 analógot lő ki magából?

[ Szerkesztve ]

(#145455) RazoR válasza francz'70 (#145453) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor lesz csak 5.1 ha megy a PCM-en kívül más is, nálam pl csak a PCM megy ezért marad az optika és a két távirányító filmezésnél.

(#145456) Celtis válasza Fantomass (#145454) üzenetére


Celtis
veterán

Nem találkoztam még ilyennel. Lehet, hogy egy tanítható távirányítóval jobban járnál ami egyszerre kezeli a TV-t és az erősítőt is.

(#145457) francz'70 válasza RazoR (#145455) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ez igaz, de pl. nálam meg megy a DD 5.1 és a DTS is :)

(#145458) RazoR válasza francz'70 (#145457) üzenetére


RazoR
veterán

Nálam nem tudom mi lehet a gond, csak az AUto vagy a PCM választható, a PCM megy de az ugye csak sztereó, az Auto beállításnál meg ilyen földöntúli cicergés jön hang helyett, mintha el lenne torzítva és fell lenne gyorsítva a hang.

(#145459) Fantomass válasza Celtis (#145456) üzenetére


Fantomass
csendes tag

Az a baj hogy a DVD lejátszó kiiktatásával bukott a szabályzás is, ezért is erősít 100% ba az optikai -> analóggá alakított hangforrást. A sub erősítőn még 1 kapcsoló sincs.

Igen én is csak Aliexpesses csodakütyüket találtam (nem reklámozni akarom csak megmutatni)
Elvileg ez azt tudja ami nekem kell. LINK
De 22 ezer magyar aranytallérér már találok használt házimozi erősítőt itt hardveraprón is.
Néha még olyan is van aminek meg van a távirányítója. És nem az van hogy fél évet csücsül a vám raktárba és lehet hogy nem is működik.

(#145460) NoX válasza RazoR (#145458) üzenetére


NoX
senior tag

Ugyan ez. A soundbar Auto optikai módban nagyon fura hangot ad ki magából, mintha mélynyomó nélküli működne. PCM-ben visszajön rendesen a hangja.

(#145461) Celtis válasza Fantomass (#145459) üzenetére


Celtis
veterán

Ez az extractor jónak tűnik, de ki tudja, hogy úgy működik-e, mint ahogy az ember elvárja. Magam is arra jutottam, hogy inkább akkor egy erősítőt kéne venni ilyen árban.

(#145462) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám és hatha tudtok segíteni.
Adott egy Samsung UE55NU8052 es tvm ami elvileg támogatja a dolby digital +is valamint egy samsung a dolby Atmos soundbar ami hdmivel ossze van kötve vele.
Laptoppal hdmivel összekötve a tv nem fogadja el a dolby digital+ hangot, csak pcmbe - be küldi ki a soundbarra.
Egy sima dolby digital hangot fogadja és azt ugy küldi tovább a projektornak.
Mi lehet a baj, maga a noti nem tudja kezelni a dolby digital plust és ez a baj?
Segítő válaszokat előre is köszönöm :R [kép] [kép]

(#145463) ORCA58


ORCA58
addikt

Egy jó teszt videó amivel meg lehet nézni, milyen feketével indul a TV képe. [link] Egy kicsit a local dimming képesség megtekintésére is jó, mivel a kép közepén mutatja fehér (vagy szürke) felirattal, a kép mennyire fekete ill. szürke. A kép a PC mintorról készült. [kép]
Korom sötétben az 55Q80T nálam tényleg korom sötéttel indít. Gondolom a LED-ek le vannak kapcsolva. A felirat körül enyhén világosabb. Ahogy világosabb lesz a képernyő , a felirat környéke mintha sötétebb lenne. Oldalról nem érdemes megnézi, akkor csúnya.
Nálunk egy 2W-os LED világítja a mennyezetet TV nézézés közben. Ilyenkor már engem nem is zavar a bevilágítás.

fogirobi
Nincs ilyen TV-m, de a Netflix oldalán van magyarra állítva?

[ Szerkesztve ]

(#145464) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy Samsung ue40f6400aw televízióm (tudom nem mai) és előfizettem a Netflixre, ami sajnos a TV-n nem magyar hiába arra van állítva.

Megnéztem az alkalmazást és elvileg 2016-os frissítés van rajta, gondolom ez lehet a probléma.
Sajnos frissíteni sehogy nem tudom. Az lehetséges hogy ezaz utolsó frissítés ami ezekre a TVkre kijött? Firmware a legújabb van fent a 2127-es.

(#145465) wallace 234 válasza ORCA58 (#145463) üzenetére


wallace 234
őstag

Este ki próbálom, amúgy más dimming tesztel már próbáltam az 55q80t t és meglepően jó! Diming zónákat jól kezeli!

(#145466) RazoR


RazoR
veterán

Kezdem azt hinni, hogy valami nem oké a TV-vel.
Csak optikával van összekötve a TV az erősítővel és hiába váltom át a hangot a TV-n optikára nincs hang....

(#145467) PuMbA válasza fogirobi (#145464) üzenetére


PuMbA
titán

A TV-re írt régi Netflix app fejlesztését már abbahagyták, szóval ez van :) Vagy beszerzel egy Xiaomi Mi Box S-t vagy új TV-t veszel.

[ Szerkesztve ]

(#145468) espi38


espi38
őstag

Ha egy Samsung tvn be lehet állítani ga olyan az anyag, hogy dolby digital +, ez már elvileg dolby Atmos hang 7.1? :R

(#145469) PuMbA válasza espi38 (#145468) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, a Dolby Atmos-nak csak Dolby Atmos a neve. A Dolby Digital+ ugyanaz, mint a Dolby Digital, csak a hátsó hangszóróknak nagyobb bitráta jut.

[ Szerkesztve ]

(#145470) petikeszabo


petikeszabo
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 2 éves készülékem: Samsung qe49q7
Ezt néztem most: Samsung QE55Q70TATXXH
Amit kinéztem új készülék jónak mondható vagy jobb mint az első? Nem igazán értek hozzá az az igazság :)

(#145471) fogirobi válasza PuMbA (#145467) üzenetére


fogirobi
senior tag

Sejtettem. :((( Köszi a választ!
A Xiaomi mi box s-nèl van olcsóbb ajánlott okosító? Vagy ezen inkább ne spóroljak ès vegyem azt?

(#145472) redmr2


redmr2
újonc

Hello - Van nekem egy Samsung 55Q70T készülékem optikai hangkimeneten a következőt tapasztalom: A Netflixnek és az HBO-nak nics hangja, de a TV-nek és a Youtube-nak van. Valami ötlet. Bluetooth kimenetnél mindennek van hangja az erősítőn.

(#145473) redmr2 válasza PuMbA (#145467) üzenetére


redmr2
újonc

Rossz helyre ment bocs!

[ Szerkesztve ]

(#145474) redmr2 válasza RazoR (#145466) üzenetére


redmr2
újonc

Hasonló probléma a 145473-ban leírva.

(#145475) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok.
Tudna valaki abban segíteni, hogy a Samsung 65QLED Tv dobozának mi a mérete?
Főleg a szélesség, és a hosszúság érdekelne (kb.100x150cm?)

Pl. a SAMSUNG QE65Q95TAT egy irányadó, ha van már valakinek ilyenje, vagy a "tavalyi" 2019-es sorozatból, pl. a QE65Q90RAT, vagy QE65Q85RAT doboz mérete.
Nem találom leírva, és nem tudjuk, hogy befog -e férni az autóba, ha sikerül venni jó áron. Köszönöm előre is. :K

[ Szerkesztve ]

(#145476) gyeniko válasza RR-13 (#145475) üzenetére


gyeniko
őstag

Itt találod.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#145477) RR-13 válasza gyeniko (#145476) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, tényleg ott volt majdnem legalul. :K

Csomagméret (Szé x Ma x Mé)
1625 x 970 x 198 mm

(#145478) Redneck


Redneck
veterán

Van egy 8 éves UE40D6500-as TV-m. Pár perce megjelentek ezek a csíkok. Szerintetek meg lehet gazdaságosan javítani, vagy barátkozzak a gondolattal hogy 1 évvel hamarabb kell TV-t vegyek, mint ahogy terveztem?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#145479) fujitsu97 válasza RR-13 (#145475) üzenetére


fujitsu97
csendes tag

https://www.samsung.com/levant/tvs/qled-tv/q95t-65-inch-qled-4k-smart-tv-qa65q95tauxtw/

Package Size (WxHxD, mm)
1625 x 970 x 198‎

szerk: jó látom elkéstem vele közben :D

[ Szerkesztve ]

(#145480) RR-13 válasza fujitsu97 (#145479) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi nem baj... :B
Amúgy kerestem a Samsung oldalán is, de ezt a termék oldalt annyira nehezen lehet megtalálni, mindig a másikat dobta fel:

https://www.samsung.com/hu/support/model/QE65Q95TATXXU/

És le kellett nyitni a mérethez alul a Mutass többet részt. :U

(#145481) PuMbA válasza fogirobi (#145471) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs olcsóbb :)

(#145482) espi38 válasza PuMbA (#145469) üzenetére


espi38
őstag

Szi PuMba!
Világos, akkor egy dolby Atmos hangot, csak egy asztali lejátszóval tudnám hallgatni amiről a kép megy a tvre a hang pedig a soundbarra vagy a lejatszobol hdmivel egyből soundbar és onnan a tv?

(#145483) PuMbA válasza espi38 (#145482) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de ezért nem ajánlott asztali lejátszót venned, mert Dolby Atmos-hoz egy soundbar elég soványka, mikor még Dolby Digital-lal sincs igazán térhatása.

[ Szerkesztve ]

(#145484) Wellin9


Wellin9
tag

Sziasztok!
Mi a véleménye a Samsung Q80T tulajoknak a Game mode-ról. Csak tavalyi ( december eleji ) videókat/ fórumokat találtam, biztos van frissebb, csak eddig nem jött szembe. Ott eléggé lehúzták , képek/videók alapján, mint ha két teljesen különböző tv lenne, illetve a VRR bekapcsolása után pedig a fekete színekre panaszkodnak. Mi a helyzet mostanság vele ?Eddig a Sony XH90 volt betervezve, ahol a gaming mode-al nincs igazán baj, de ott meg úgy tűnik, hogy a VRR-t már nem kapja meg, és van ezernyi más gond is.

(#145485) espi38 válasza PuMbA (#145483) üzenetére


espi38
őstag

[link] Lejátszónak ez jó lenne?
Akkor ez a dolby Atmos térhatás HWQ 80R soundbarom ez csak parasztvakitás?
Egyébként pcn keresztül, tudok dolby Atmos hangot küldeni a sounbarnak közvetlenül, van olyan program a Windowsra, csak azért mert notim van? :)

(#145486) PuMbA válasza espi38 (#145485) üzenetére


PuMbA
titán

Fogalmam sincs a HiMedia-ról. Hát ha most nem hallasz Dolby Digitallal térhatást, akkor Dolby Atmossal se fogsz :) Sőt, ugye sztereónál is van térhatás, előtted teljesen és kicsit melletted is...csak egy soundbar sosem a hangminőségről szól, hanem hogy kis helyet foglaljon, aztán a többi le van f*sva.

[ Szerkesztve ]

(#145487) mpo válasza espi38 (#145485) üzenetére


mpo
veterán

A Dolby Atmos legkisebb kiépítésben 5.1.2, ahol a 2 a plafonon van.
Melyik soundbar vagy tévé képes erre vagy csak az 5.1-re?

Ha érted, akkor már elavult.

(#145488) espi38 válasza mpo (#145487) üzenetére


espi38
őstag

Értem én a dolgokat, 5.1 talán azért letudja adni ha van hátul hátsó hangsugarzo 🤣

(#145489) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
Egy QE65Q8FAM mennyi maximális méretig kezel külső hdd-t ?

Üdv, István.

(#145490) PuMbA válasza espi38 (#145488) üzenetére


PuMbA
titán

Le, bár az igazi 5.1 az ott kezdődik, hogy a hangot úgy hallod sokszor, hogy a hangfalak között jön egy adott helyről és nem a hangfalból :) Az igazi térhatás, ahol teljesen leválik a hang a hangszórókról és egyáltalán nem érzed, hogy onnan jön. Dolby Digital-lal is. Nekem sztereó van itthon, de olyan minőségű, hogy a beszéd középről jön, mintha ott is lenne egy hangszóró, de ugye valójában nincs, illetve jöhet hang a két hangfal közötti távolság háromnegyedétől is. Ez már a keveréstől függ. Még jobb hangszóróknál van mélység is, tehát valamit úgy hallasz, hogy szinte az orrod előtt szól, de mást meg úgy, mintha 10m-ről jönne.

[ Szerkesztve ]

(#145491) espi38 válasza PuMbA (#145490) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm az infókat
Azért gondolkodtam ezen az Atmos dolgon, mert elvileg ilyen soundbarom van 😃

(#145492) PuMbA válasza espi38 (#145491) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek, de ez ugye nem jelent semmit :) 150 ezres TV-re is ráírják, hogy HDR, de ettől még a panelja képtelen visszaadni a nagy fényerőt és a nagy színteret. Ez színtiszta marketing. Ha nem lenne ráírva a soundbarra, hogy Atmos, a TV-re meg hogy HDR, akkor sok ember nem cserélné le az eszközét, mert nem tudnának semmi újat a 4-5 évvel régebbiekhez képest. A mostani 150k-s TV-k semmivel sem adnak szebb képet, mint a 6 évvel ezelőttiek, de ráírják a sok plecsnit meg támogatott újdonságokat, aztán aki nem ért hozzá az azt hiszi, hogy mennyivel jobb és nagyobb eséllyel veszi meg. Soundbarnál ugyanez, egy 4 éves soundbarra nincs ráírva, hogy Atmos, a mostaniakra meg rá van és ebből azt gondolja az ember, hogy a mostaniak sokkal jobbak. Ez pszichológia, én is így gondolom első ránézésre, de aztán elkezdek gondolkodni. A gyártóknak az érdeke, hogy minél többet vásárolj, így ezek nem meglepőek.

[ Szerkesztve ]

(#145493) espi38 válasza PuMbA (#145492) üzenetére


espi38
őstag

Biztosan igy van amit írsz és maximálisan el is hiszem.
Most egy 5.1 hanggal rendelkező filmet nézek és ezt normálisan leadja.
szemugyre vettem amugy a soundbart, de nem találtam benne a leírásában szereplő 13 hangszórót bár nem szedtem szét :R

(#145494) univerzita válasza espi38 (#145493) üzenetére


univerzita
addikt

Képes Atmos hangot leadni. A soudbar végében van kettő hangszóró ami felfelé a plafonnak szembe sugároznak, majd onnan vissza verődik a hang a halgató felé. Ez persze nagyon elmarad a ,,igazi" Atmos- tól.

(#145495) Sonex79 válasza fogirobi (#145471) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Esetleg a Chromecast 3. Régebben volt olcsóbban is(14) de most 18 körül van ahogy látom. A mi boxban benne van a chromecast, így több funkciója van, távirányítós, azon túl hogy drágább.

(#145496) redmr2 válasza redmr2 (#145472) üzenetére


redmr2
újonc

Van nekem egy Samsung 55Q70T készülékem optikai hangkimeneten a következőt tapasztalom: A Netflixnek és az HBO-nak nincs hangja, de a TV-nek és a Youtube-nak van. Valami ötlet. Bluetooth kimenetnél mindennek van hangja az erősítőn.

Más nem válaszolt így folytatom a saját téma kutatásommal. A Samsung oldalon ezt teláltam Az optikai kábel és a HDMI közötti fő különbség a támogatott audio formátumok száma. Az optikai kábel csak az 5.1-es Dolby Digital és a DTS hangot támogatja. A HDMI nem csak az 5.1 Dolby Digital és a DTS audio, hanem a Dolby Digital Plus, a Dolby True HD, a DTS-HD Master Audio, a Dolby Atmos és a DTS: X szabványokat is támogatja.
A Netflix ad sima és 5,1 hangot, de egyiknél sem szól. A TV és a Youtube pedig biztos nem 5,1.

[ Szerkesztve ]

(#145497) mpo válasza redmr2 (#145496) üzenetére


mpo
veterán

Azt elfelejtették leírni, hogy a Samsung tévé nem támogatja a DTS-t 2018. óta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145498) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Én most váltottam 43RU7102-ről 55Q70T-re. Voda ajánlotta 244e ft-ért,2 évre kamatmentes részletre. Belementem, hát nem bántam meg. Nagyon szuper a tv. Nekem semmi bevilágítás nincs széleken,sarkokon, fényerőre meg sdr-nél ilyen 20%-ra le kell venni, olyan erős. Végre lehet hdr-t nézni élvezhetően. ru7102 nagyon gyenge volt hdr-be, kevés volt a kontraszt ill fényerő, de itt teljesen jó, pont elég a max fényerő-kontraszt. Pc-t rákötve is jó a kép, bár most csak 2.0-ás hdmi van, de rendelek majd 2.1 hdmi kábelt, és akkor elvileg 120hz-et tudja, vagy ezt nem jól tudom?

If a second or you are the first to lose.

(#145499) mpo válasza bzs73 (#145498) üzenetére


mpo
veterán

csak 2.0-ás hdmi van, de rendelek majd 2.1 hdmi kábelt
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145500) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Kicsit most meg vagyok zavarodva... nem közvetlenül TV-s kérdés, de mégis...
Szóval adott egy Logitech z906... Meg egy 55Q80T... Hogy kössem össze a TV-vel? Optika ok, de az ne mindent ereszt át(?), tehát nem elég csak azzal rákötni a TV-re... A z906 meg nem HDMI-s...
Ilyen bemenetei vannak: [link]

Tudom tudom, vegyek mást, de az per pill nem opció...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.