Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145501) Danielhor25


Danielhor25
friss újonc

Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy a Samsung UE43TU7102 típusú televízión hogyan tudnám elérni a műsorfelétel funkciót? Pendrivera vagy más adattárolóra szeretném felvenni de nem találtam sehol ilyen lehetőséget. Köszönöm a segítséget.

(#145502) bzs73 válasza Danielhor25 (#145501) üzenetére


bzs73
őstag

nincs benne felvétel funkció.

If a second or you are the first to lose.

(#145503) wallace 234 válasza DonDragonka (#145500) üzenetére


wallace 234
őstag

Optikán meg kapja a Dolby Digital 5.1 et, bőven elég! Ameddig nem tudsz jobbat!

(#145504) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

UE43TU8502 tv-hez letudnatok irni, hogy mit kell beallitani a kep beallitasaihoz? Annyira furcsa nehanvan utanhuzas vagy olyan bena a film. Nem tudom igy leirni igazabol.

(#145505) Zοltta


Zοltta
senior tag

Üdv, van valami újabb megoldás Twitchet Smart tévére varázsolni ( UE40MU6452UXXH )

A legújabb frissítés óta a githubost elkaszálták, akkoriban lazán felraktam, de most már sehogy se jön össze...

Jelenleg a Tubio-s megoldást használom , ami kissé pöcsölös és gyorsabb kéne :D

:R köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#145506) dj79 válasza swoody (#145504) üzenetére


dj79
senior tag

Szappanopera-effektre gondolsz?

Kép-szakértői beállítások-képtisztasági beállítások
Itt átállítod egyedire, a torzításcsökkentést vedd le kB hármas értékre.

[ Szerkesztve ]

(#145507) swoody válasza dj79 (#145506) üzenetére


swoody
senior tag

Nem tudom, lehet az lesz. Olyan benan neznek ki a filmek, sorozatok. Kiprobalom.

Illetve utanhuzassal lehet valamit kezdeni?

(#145508) dj79 válasza swoody (#145507) üzenetére


dj79
senior tag

Utánhúzásra a 120hz tv vásárlására a megoldás :D
Komolyra fordítva a szót a fenti beállítást próbáld meg több műsortípuson.

(#145509) Szabi020 válasza NoX (#145430) üzenetére


Szabi020
tag

Köszönöm szépen, hogy megosztottad az észrevételeidet.
Kiváncsi leszek rá.
Remélhetőleg "nyerünk" a panellottón. De netes rendelés lesz, hogy ha esetleg mégsem..

Ennyiért is az "alap" fekete távirányitót adják hozzá?
Én részemről azt is gusztustalannak érzem, hogy Eleinte a Q7F majd a Q90R Most pedig csak a Q95T Kap connect box-ot. Véleményem azért megvan róla.

[ Szerkesztve ]

(#145510) bzs73


bzs73
őstag

Q70T-ben usb milyen? Tud valaki róla valamit? usb2.0 vagy 3.0. Nem találok róla infót.

If a second or you are the first to lose.

(#145511) rainman72 válasza bzs73 (#145510) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezek szerint 2.0 [link]
Mondjuk ez érdekes mert más márka jóval olcsobb tvjén van 3.0

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#145512) bzs73 válasza rainman72 (#145511) üzenetére


bzs73
őstag

nekem nem jó a link.

If a second or you are the first to lose.

(#145513) MikaVejneGI válasza Wellin9 (#145484) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Szia. Nekem egy PS4 Pro van a Q80T-m
Én ez alapján lőttem be a game módot.
[link]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#145514) Zsoltesz1904


Zsoltesz1904
újonc

Sziasztok. Kerdezem azoktol akiknek Q80T je van hogy milyen a kepminoseg a sima sd gyatornakon persze tudom hogy nem lesz belole HD csak arra vagyok kivancsi hogy a felskalazas eszreveheto e egyaltalan foleg a regi 5 eves LCD hez kepest? Koszi!

(#145515) Sonex79 válasza Zsoltesz1904 (#145514) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem annyira húzza fel hogy ne legyen zavaró. Hd minőségű nem lesz, de pl. sorozatnézéshez elmegy. Természetfilmet, vagy sportot azért már nem néznék sd-ben rajta.

(#145516) mefistofeles

ÜdV! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Samsung UE40J5100AW TV-hez (tudom nem egy csúcsmodell) valamiképpp vezetékes vagy vezeték nélküli fülest lehet e csatlakoztatni. Én nem találtam megoldást.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#145517) djbrusic


djbrusic
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete írtam de nem kaptam választ, ezért megpróbálom mégegyszer hátha.

UE43NU7442UXXH típusú TV-m van, sajnos rendszeresen újra kell párosítanom az okos távirányítóval (BN59-01300G). Gyakran elfelejti, illetve van, hogy nem is sikerül a párosítás elsőre. Elég idegesítő, van bárkinek tapasztalata?
A TV-n a legújabb szoftver fut.

Köszi előre is!

(#145518) StarDeLuxe


StarDeLuxe
tag

Van új firmware MU7002-re 1290.3 (20.12.16) Feltette már valaki, minden ok vele? Bármi változott? Jó lenne ha sötétre változna a menü, mint az újabb tévéknél.

Oneplus 3 / Oneplus 7T Pro / Amazfit GTR 2e

(#145519) petikeszabo


petikeszabo
csendes tag

Sziasztok!
Ez a kábel jobb, mint egy sima átlagos kábel? Vagyis megér ennyi pénzt (6.000 Ft.)? Jobb lesz a kép minősége, mint a gyári kábellel? Konzolhoz gondolnám, Xbox One x. Kábel: Savio CL-142 8K HDMI kábel 1.8m aranyozott adatai:
Savio CL-142 8K HDMI v2.1 kábel (aranyozott csatlakozóval, szövetborítássa)
Verzió: 2.1240 Hz és 144 Hz frissítés FULLHD felbontásban és 120 Hz 8K felbontásbanA Savio CL-142 8K HDMI kábel támogatja a nagy felbontást akár 8K 120 Hz (7680 × 4320)Dinamikus HDR, HDR 10 és Game Mode VRR támogatásaEthernet támogatás akár 100 Mb/sec3D kép és a Deep Color támogatásaAudio Return ChannelTöbbcsatornás Dolby TrueHD és DTS-HD Master Audio támogatásMaximális TMDS bitsebesség (Gbit/s): 48,00Maximális videó bitsebesség (Gbit/s): 42,630 AWG, OD: 7 mm1.8 m hosszúság
Televízió: Samsung QE55Q80T
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#145520) Celtis válasza petikeszabo (#145519) üzenetére


Celtis
veterán

Egy HDMI kábel vagy átviszi a képet látható hibák nélkül vagy nem. Hagyományos értelemben vett képminőség különbség nincs a leggagyibb teszkós és a legdrágább, gyémántokkal kirakott, titán-kevlár borításos, szűzlányok kezével sodrott, vákumkezelt rézből készült, 24+1 karátos arannyal futtatot, videofil, bejáratott kábelek között sem.

[ Szerkesztve ]

(#145521) SuperGí


SuperGí
csendes újonc

Van kűlönbség a HDMI kábelekben. Nyilván vannak a digitális fanok, akikről Csoki jut eszembe. Mennyi az esélye, hogy a fejedre esik egy aszteroida? H...e vagy 50%, vagy igen vagy nem! A kábel téma sem ennyire egyszerű.
Pl.:
maga a kábel mennyire merev,
a maga a két csati tűrései, van olyan csatlakozó amelyik a saját "súlyától" 3-5 fokot megereszkedik, miután bedugtad
az equip hdmi 2.1 kábelen semmilyen jelölés nincs (pl.: AWG szám) Bizalomgerjesztő?
van olyan hdmi kábel ami a freesync hatására érezhetően jobban villogtatja a képernyőt.
Az általad választott kábel jó lesz, vagy hasonló árban van hama 2.1-es is. Ettől sokkal drágábbat tényleg nem érdemes venni.

(#145522) francz'70 válasza StarDeLuxe (#145518) üzenetére


francz'70
aktív tag

Tegnap tettem fel (65MU7002) nem változott semmi, minden rendben.
Amúgy a menüt eddig is lehetett sötétre változtatni....
Kisegítő lehetőségek - Nagy kontraszt bekapcs.

(#145523) mefistofeles

#145516 erre senkinek sincs tippje? Úgy kéne hallgatni a TV-t, hogy mást közben ne zavarjon....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#145524) wallace 234 válasza mefistofeles (#145523) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha nincs fejhallgató kimenet, akkor úgy nehéz! Ha viszont van audio kimenet, veszel egy kis fejhallgató erősítőt! [link]

[ Szerkesztve ]

(#145525) mefistofeles válasza wallace 234 (#145524) üzenetére

digitális audio kimenet van csak, fingom sincs mit lehet rákötni.... :F
nem vagyok egy audiofil arc.....

Amit linkeltél arra hol tudok fejhallgatót kötni? :F ja bocs látom, jack.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#145526) petikeszabo válasza SuperGí (#145521) üzenetére


petikeszabo
csendes tag

Köszi!

(#145527) Peace


Peace
nagyúr

VRR-t tesztelte már valaki 2019-es QLED modellel és NVIDIA kártyával? Most már olvastam két bejegyzést is, az egyikben RTX 2070-el, a másikban RTX 3060 Ti-vel használták VRR-el a Q70R-t. Lassan ideje lenne kipróbálni, hogy mi is az igazság? Nem tudom igazán, hogy látnék-e különbséget, ha nagyjából így is 60 FPS-re van belőve minden játék 1440p-ben......

(#145528) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok! A tv 55TU8502....
Két problémát találtam amit nem tudok megoldani rajta. Az egyik a képarány ami nagyon bosszantó. A beállításoknál csak 16:9,4:3,és egyedi méretezés lehetőség van!
Miért nincs original lehetőség? Ha pl. a Columbo
sorozatot veszem ott 4:3 felbontás lenne az optimális az eredeti. Erre a tv széthúzza a képet, és nem jók az arányok.Mert ugyebár 16:9 a standard képarány. Mindig állítsam át a képarányt hogy megfeleljen az eredeti méretének?
Egyszerűen nevetséges! Az 5 éves LG 7 féle opciót kínál fel a képarányt beállításoknál és mondanom sem kell hogy eredetire állítva a képarányt minden műsort megfelelően játszik le.
A másik dolog ami roppant idegesítő, hogy az Epg vagy műsorújság szinte soha nem töltődik be. Vagy csak néhány csatornánál. Ott is úgy hogy miután kiírja hogy az adott csatornánál nincs információ, akkor odakapcsolok (ekkor persze bejön az adás mert az mindig van) aztán vissza a műsorújságra és ekkor van hogy nagy kegyesen betölti néhány csatornához.
Már voltak kinn a szolgáltatótól és nem velük van baj. A vételi jel erősségnél a Samu is 100%-ot ír ki! :W :W Az LG esetén itt sincs probléma, egyből betölt minden infót az összes csatornánál.
A kábeltévés szaki azt mondta hogy szoftveres gond lehet a tv - vel, illetve hogy nem fér össze az EPG jele és a Samu szoftvere teljesen.
Létezne ilyen?!
Ha valakinek van hasonló észrevétele kérem írjon már rám!
Előre is köszönöm!

;
:

(#145529) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Végre megjött az 55Q60T. Be is üzemeltem. Mit és hogyan érdemes beállítani rajta a legjobb képminőség elérése érdekében?
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#145530) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok a kettő közt kell döntenem ps5 mellé melyiket javasolnátok, egy q80t, vagy ez: [link]

(#145531) FollowTheORI válasza bobby45 (#145530) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Samsung.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145532) Gigicuci válasza bobby45 (#145530) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Samsung

(#145533) PuMbA válasza gabikiraly2 (#145529) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy nálad mit jelent a legjobb képminőség :) Ha az, hogy azt látod, amit a filmkészítők csináltak, akkor Filmmaker képmód, ha az elkészített képnél színesebb, élesebb, zajmentesített stb. képet akarsz, akkor tetszés szerint, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#145534) wallace 234 válasza bobby45 (#145530) üzenetére


wallace 234
őstag

Egyértelműen a Q80T, vagy Q90T főleg ha jó panelt fogsz ki akkor pláne! Lg nano cellás tvk, nem sikerültek valami túl jól! Rtingsen szét lehet nézni, mit tudnak [link] 1068:1 kontraszt hát nem túl beszédes

(#145535) gabikiraly2 válasza PuMbA (#145533) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Természetesen, a filmek, műsorok természetes képe érdekel.
Telekom boxom van, ezen mennek a tv adások. Némelyik csatorna kissé darabos ezen lehet segíteni?

Csend a lelke mindennek!

(#145536) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

szomszédomnak van egy 3 év körüli belépőszintű Samsung tv-je, 1-2 napja állítása szerint a nézésütemezés nem működik, hiába állítja be, nem kapcsol át, előtte jó volt ... esetleg tud vki tippet adni, mit kéne megnézni/kipróbálni? Áramtalanítás volt, egyébként Digi kábeltv-je van, ha ez számít.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#145537) redmr2 válasza mpo (#145497) üzenetére


redmr2
újonc

Köszönöm a választ, de továbbra sem értem, hogy a 4 fajta adásból 2 működik 2 meg nem. Gondolom a TV se nem 5.1 és nem is DTS. A mozi csatornákban mi lehet,úgy elkodolva, hogy nem megy.(se sima se 5.1 hanggal)

(#145538) NoX válasza Szabi020 (#145509) üzenetére


NoX
senior tag

Ez valójában a második Q90T, mert az első a boltban törött volt átvételkor. A csomagoláson semmi sem látszott, de ripityára volt törve a kijelző. Másik meg nem volt ott készleten, így visszatérítést kértünk és január 1. 00:01-kor megrendeltük az újat a 3 éves garanciával :)
Ezt már házhozszállítással kértük (MPL hozta), nagyon izgultunk, de szerencsére mechenikai baja nincsen.

Az eredeti írásomhoz képest annyit javítanék, hogy ki tudja kapcsolni a T-HOME-os set-top box-ot, csak a menüben kell kicsit keresni. Én azt vártam volna, hogy a be/kikapcsoló gomb ezt kezeli.

Ez a távirányító van hozzá:

(#145539) wallace 234 válasza NoX (#145538) üzenetére


wallace 234
őstag

Jó kis táv, bár Korábbi fém táv jobban tetszett. De azért ez se rossz. Be van tanitva nálam is szépen kezeli a Telekomos boxot!

(#145540) Szabi020 válasza NoX (#145538) üzenetére


Szabi020
tag

Az mondjuk komolyan hangzik. Ide a 2db Q67-et is az MPL hozta, szerencsére nem volt semmi baja egyiknek sem. Bízom benne így lesz ez a Q90T-vel is. De az üzletben a törött, az erősen hagzik nagyon.

De végülis a gari miatt jól jött ki a dolog azért. :)

Azért durva, hogy ekkora értékbe nem fér bele ez a táv mint a Q67-nél:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#145541) mpo válasza redmr2 (#145537) üzenetére


mpo
veterán

Kérdezd meg itt, de az AVR típusát is add meg.
[link]
Nincs optikai kábelem, csak két HDMI, ezért kipróbálni sem tudom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145542) fede94


fede94
tag

Végül decemberben a UE55TU8502 mellet maradtam. Keveset használtam eddig. A nem Hd adások nézhetetlenek, a Hd rendben van, de néhol kikockásodnak felületek foltokban, pl, arcon, stb. 3 m ről nézem. Beállításokban tudtok segíteni, akinek van/volt hasonló tapasztalata? esetleg le kell tölteni vmit? Köszönöm.

(#145543) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Előfizettem az HBO-ra és az a gondom, hogy bármikor átváltok az HBO csatornára, akkor soha nem magyar szinkronnal megy, mindig manuálisan kell átváltanom és nem jegyzi meg. Most pl cseh szinkronnal ment. Ennek mi lehet az oka?

A készülék: Samsung ue40f6400aw

Köszönöm előre is a segítséget!

(#145544) sunavlys válasza fede94 (#145542) üzenetére


sunavlys
senior tag

T-com?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#145545) Batib válasza fogirobi (#145543) üzenetére


Batib
őstag

Milyen ország van beállítva felh. helyként?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145546) swoody válasza dj79 (#145508) üzenetére


swoody
senior tag

Oksika. :)
Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#145547) fede94 válasza sunavlys (#145544) üzenetére


fede94
tag

Vodafone/Upc kábeles

(#145548) stirlicz


stirlicz
csendes tag

Sziasztok!

A 2020-as modellek DLNA kapcsolaton történő lejátszásnál megjelenítik a feliratot, illetve az optikai kimeneten átjön a DTS hang?

Köszi

(#145549) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Samsung tv képjavító beállításaival kapcsolatban érdeklődnék. Tegnap este elkezdtük nézni a harry potter első részét, és mindenféle szellemképek, vibrálások meg elmosódások jelentek meg az elején a sötét részeken. Hogy sokat ne tököljek gyorsan kikapcsoltam minden képjavító funkciót, így helyre is jött, de most érdeklődnék, hogy mire szolgálnak, és van-e olyan amit érdemes használni az alábbiakból:

- Torzításcsökkentés
- LED-es képtisztaság
- Zajcsökkentés
- Kontrasztjavító

Köszönöm!
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#145550) RazoR válasza stirlicz (#145548) üzenetére


RazoR
veterán

Q80T-re egyenlőre DLNA-n van megosztv a film mappa a PC-ről és nincs gond se a felirattal, se a hanggal, az erősítő optikán kapja a hangot.. De DTS nem lesz mert a Samsung nem vette meg a liszenszt így DD vagy DD+ lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.