Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145051) bsanya válasza sunavlys (#144917) üzenetére


bsanya
aktív tag

Viszonylag jó, de lehet, hogy csak felskálázza a tv-m :R
Annyit kell még hozzá tenni, hogy az alapcsomagra elő kell fizetni, így akinek csak az Arena4 kell annak 1740.-/hó fog kerülni.
Erre én is csak az előző posztom után jöttem rá, bocsi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#145052) stemplar07 válasza zsozsi 78 (#145049) üzenetére


stemplar07
őstag

ue43tu8502-m van a hálóban, ,,elalváshoz,, jó :) inkább a Qled szerintem, igaz abból 75Q70T-m van, szebb, homogénebb kép, de MM-ban egymás mellett láttam a Q60/TU8500-t nagy, a különbség, de másodlagos készüléknek anno 50 ezer volt a felára akkor a 43Q60-nak.

[ Szerkesztve ]

(#145053) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Q70R és JBL750btnc nem kapcsolódik egymáshoz. Mi a probléma?

(#145054) oszi91 válasza Celtis (#145050) üzenetére


oszi91
tag

Tudom hogy nem az én dolgom lenne, de sajnos ott tartunk, hogy legutóbb azt mondták, hogy ha megint elromlik vigyem vissza vissza adják a pénzt és hagyjuk egymást békén. De ha még ezt így be is tartják akkor én nem leszek előrébb. 3 hónapnyi huzavona illetve idő és energia mire telekomosokat hívtam, villanyszerelőt hívtam, túlfeszvédelmes elosztót vettem, illetve hurcibáltam a tv-t egy másik városba.
Beszéltem egy szerelővel aki kb azt mondta, hogy ha ezután is tönkremegy akkor el kell engedni a tvt. Csak sajnsos nem tehetem meg hogy 2 évente 220 ezerért veszek televíziót. Ezt se 2 évre terveztem ezért nem akarom elengedni. Ezért gondoltam hogy hátha van valakinek valami ötlete.
Írtam a samsungnak egy levelet, még abban bízom, hogy tudnak valamit segíteni.

(#145055) Celtis válasza oszi91 (#145054) üzenetére


Celtis
veterán

Próbálj kérdezni az elektronline.hu távjavitás üzenőfalán. Legyen minél pontosabb a leírás.

(#145056) karicsek


karicsek
aktív tag

Úgy látszik ennek a samsungnak mostanság nem jön össze a firmware frissítés. Nekem q80 FN van és a legutóbbi novemberi frissítéssel oda lett a youtube lejátszás. Elindítok egy uhd filmet és 360 p -ben indítja el. Ha manuálisan átteszem 4k-ra, akkor meg csak pörögnek a karikák azt semmi. Ha mégis elindul, akkor egy idő után elfogy az adat, na meg a másodpercek és nem tölt utána, vagy vissza áll 360p-re. Előtte semmi baja nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#145057) Vetele


Vetele
csendes tag

Sziasztok!
3 éves Samsung QE49Q7F tv-m függőleges kb 10 cm-es sávos szivárványszerű elszíneződése miatt garanciában csereutalványt kapok, mert ilyen panel már nem szerezhető be. Alapvetően meg voltunk elégedve vele, ezért is ez a viszonyítási alap.
Ebben a minőségben és kategóriában keresnék tv és filmnézéshez elsősorban kb 400.000,-Ft. körüli árban új tv-t (ha ennyi az utalvány, vételára ennyi volt) 49, 50, 55" méretben. Kb. 2,5-3,5 m a nézési távolság.

[ Szerkesztve ]

(#145058) nyesix válasza karicsek (#145056) üzenetére


nyesix
senior tag

Nem egyedi a problémád sokan panaszkodnak erre [link]
Tavaly a csatorna sorrendet rontották el, hiába állítottál be kedvenceket a defaultól indult. Ott kb 3 hónap volt míg jött az új fw és megoldotta
..

(#145059) Sonex79 válasza Vetele (#145057) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem az 55q80t jó lehet neked, még méretben is ok. A q95 vagy q700 már drágább, a q80 mellé még marad pénzed is.

(#145060) Luspi


Luspi
friss újonc

Szia mindenkinek!
Szeretnék egy pici segítséget kérni.
Vettem egy samsung ue 43 tu7102KXXH 4k tvt.
Összekapcsoltam a meglévő Xbox one x konzolommal és azt jelzi az xbox hogy az én tvm nem tud 4k-t.
Már vettem 5* ős hdmi kábelt is és azzal sem.

(#145061) malex3 válasza Luspi (#145060) üzenetére


malex3
kezdő

Ilyen volt nekem is az ue55tu7002-vel. Másik hdmi portán próbáltad már?

(#145062) Luspi válasza malex3 (#145061) üzenetére


Luspi
friss újonc

Mind a 2 portot próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#145063) Vetele válasza Sonex79 (#145059) üzenetére


Vetele
csendes tag

Köszi a gyors választ! Ez már jó támpont. Keresgélek és olvasgatok még.

[ Szerkesztve ]

(#145064) oszi91 válasza Celtis (#145055) üzenetére


oszi91
tag

Rendben, köszönöm, teszek egy próbát. :)

(#145065) Csabi1984 válasza Luspi (#145060) üzenetére


Csabi1984
addikt

Pedig 4K! A felbontása 3840 x 2160 pixel
Az X-one milyen HDMI-t használ? Xbox-nál nem lehet átváltani felbontást?
Nem ismerem azért kérdezem :)

(#145066) karicsek válasza nyesix (#145058) üzenetére


karicsek
aktív tag

Na akkor várhatok egy ideig :W

(#145067) stemplar07 válasza Luspi (#145060) üzenetére


stemplar07
őstag

háát lehet, hogy 2.1 -es HDMi (120Hz) port kellene neki? és kábel, az pedig szerintem a Q szérián is csak a Q70-töl felfelé a 4.es game port tudja. De legalább is HDMi 2.0a (18GBit)ami a HDR10-et tudja és a kábelnek is ennek kell lennie ...

(#145068) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! ue55 tu8502 kép/mozgás beállításokban tudna nekem valaki segíteni? Ma néztem több filmet,és az autós jeleneteknél ,,darabos" volt az autó mozgása,fekete képeknél pedig olyan szellemképes féle...Nem a tv-be dugott hdd/pendrive volt a film forrása,hanem belső hálózaton egy megosztott pc-ről. A tv lan kábellel csatlakozik a hálózathoz. Amúgy létezik valami teszt módszer erre?

Üdv: Attila

(#145069) PuMbA válasza tillatrilla (#145068) üzenetére


PuMbA
titán

Filmmaker képmód :)

[ Szerkesztve ]

(#145070) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

QE50Q80TATXXH vagy UE50TU8512UXXH?

TV műsor menne rajta 99%-ban. Melyiket érdemesebb? A QLED modellnek van HDMI 2.1 portja. Az mihez lehet hasznos?

A TU8512-n a Dual Led micsoda?

Tv műsor esetén látszik a különbség a QLed és a sima között? Ahogy nézem mindkettő VA panel.

Barátom venné idős anyukájának és amikor hazamegy ő is néha akkor nem baj ha minél jobb és gazdagabban felszerelt a TV, ezért akár hajlandó többet is fizetni.

A TM2050 smart távirányító mennyire könnyen használható ha csak csatorna váltás és hangerő állítás kell?

Gippazoid Novelties Inc.

(#145071) tillatrilla válasza PuMbA (#145069) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Hú,ezt meg kell találnom rajta :) Ezt a módot normál tv adás nézése közben is használnom kell,vagy csak filmek nézésekor?

Üdv: Attila

(#145072) malex3 válasza gippazoid (#145070) üzenetére


malex3
kezdő

Szia! HDMI 2.1 kell például az új konzoloknak (Series S/X, PS5) vagyis inkább nem árt.

(#145073) Airness23


Airness23
csendes tag

Sziasztok! Q80 mennyiben jobb egy Sony KD65XH9096BAEP-nál? Főleg a TV és filmnézésre használva, átlagos fényű szobában szemből nézve. Konzol nincs. Ami elbizonytalanított a Samsunggal kapcsolatban, hogy állítólag a TV-adasokban van mikroszakadás, ez a fw-hiba is gáz azért, illetve nem szeretnék túlszaturált képet sem.

(#145074) gyeniko válasza Airness23 (#145073) üzenetére


gyeniko
őstag

Honnan ered ez a "túlszaturált kép" dolog? Az Rtings a saját mérései után a tesztjében ezt írja: "The Samsung Q80T has excellent color accuracy out-of-the-box. There are only minor inaccuracies that are very difficult to spot with the naked eye, and white balance is also fantastic."
Magyarul: "a Samsung Q80T gyárilag beállított színeinek pontossága kitűnő. Van néhány kisebb pontatlanság melyeket nagyon nehéz szabad szemmel észrevenni és a fehéregyensúly is fantasztikus."
A gyári beállításoknál mért értékek az alábbi ábrán láthatóak, a legnagyobb color dE is 3% alatt marad, ez szabad szemmel nem észrevehető a képernyőn.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#145075) gyeniko válasza gyeniko (#145074) üzenetére


gyeniko
őstag

Ugyanez a Sony-nál. A kettő közül ez valamivel rosszabb...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#145076) RazoR válasza Airness23 (#145073) üzenetére


RazoR
veterán

Most vettem Q80-at, kb 1 hete használom, a VA panel miatt nem kell tartani a túlszaturált színektől, sőt. Én rá is toltam a beállításokban egy kis plusz színt.
TV adásnál én nem tapasztaltam semmilyen mikroakadást, a Full HD adásokat szépen felskálázza (az LG ebben a világbajnok de itt is szép).
Viszont ha elindítok egy 4K HDR filmet, minden egyes alkalommal keresem az állam, a fekete az tényleg fekete (VA panel) és gyönyörű képe van!
A FALD miatt nincs backlight bleeding és én FW hibával sem találkoztam eddig, pedig lefrissítettem egyből.
Márciusban jön a PS5, arra is nagyon kiváncsi vagyok, elsősorban amiatt esett erre a választás.

(#145077) gippazoid válasza Celtis (#144892) üzenetére


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Ez a Tv műsorok mozgáskezelése probléma ez a TU szérián is meg van?

Gippazoid Novelties Inc.

(#145078) stemplar07 válasza gippazoid (#145077) üzenetére


stemplar07
őstag

nem tudom mire gondolsz, van egy TU8502-m (43) és egy Q70T (75) semmi féle mozgás kezelési gondot nem látok, sem kábel TV-n sem műholdon. A PS5/Xbox SeriesX nél a 120Hz esetén a HDMi 2.1 esetén vannak voltak problémák, de mivel egyik sincs erről nem tudok nyilatkozni, a PS4-el nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#145079) stemplar07 válasza Airness23 (#145073) üzenetére


stemplar07
őstag

pl. a Q70T-nél nincs mikro,, akadás,,ez azért a szolgáltatótól is függ. A túlszaturált képekre az Rtings beállításai a megoldás, ezt egyszer kel megcsinálni forrásonként, még a fehéregyensúlyhoz nem is nagyon kell nyúlni.. a Q széria gyári beállításai túlhúzott fényerő/kontraszt miatt sok (visszább kell venni) .. még napsütötte szobában is vígan lehet TV-zni ellentétben egy pl egy LG 9 nano ahol a kontraszt 1000-1500 ,ez a Q -n 7-7500 (!) a HDR pedig 500 nit , LG 250-400 nit.. A Sony 950- kategóriája ami a referencia, az Oled Qled között.. Rtings

(#145080) gippazoid válasza stemplar07 (#145078) üzenetére


gippazoid
senior tag

Erre:
"az idei Samsung TV-k mozgáskezelése TV adások esetén megint csapnivaló lett."

Gippazoid Novelties Inc.

(#145081) Wajk


Wajk
addikt

adott egy 2020-as Q70T. érdekelne az a fícsör, hogy a mikrofon gomb megnyomás nélkül bekapcsoljam a TV-t, vagy bekapcsolt állapotban mikrofon gomb nyomogatása nélkül tudjak neki parancsot adni.

Elméletileg tudja a fícsört, de gyakorlatilag nem. Valaki használja? köszi
The 2019 and 2020 QLED TVs' remote has a Voice Wake-Up feature, so you can call Bixby even if you're not near the remote.

Bixby wake-up and settings
Don't like the way Bixby's voice sounds or want to turn off voice wake-up? Just change Bixby's settings.
Press the Microphone button once, and then select Explore Now to go to the Explore Bixby screen. Select Settings and then select an option to change. Voice Wake-Up can have the sensitivity changed from High, Medium, or Low, or it can be turned off.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#145082) Airness23 válasza gyeniko (#145074) üzenetére


Airness23
csendes tag

MM-ban ment rajta TV-reklám, (nem 4K HDR promo anyag), mellette egy LG nanocell, és nagyon műzöld színe volt a fűnek. Az eladó sajnos csak a magas fényerőt hangsulyozta, a színpontosságra nem tudott mit mondani. Csak hogy rengeteg beállítási lehetőség van.
az telefonos tapasztalat, hogy a Samsung telefonom (S8) pl nagyon tulszinezte a fotókat. Emiatt félek, hogy bármennyire dicsérik a képet, a TV is esetleg hajlamos rá.

(#145083) stemplar07 válasza gippazoid (#145080) üzenetére


stemplar07
őstag

:-) 75MU7002 -m volt, én azzal sem volt gondom, és a Q70T/TU8502-vel sem veszek észre laggolást.. az is igaz, hogy műhold/kábel tv külön box-ról megy , ez ,hogy számít-e valamit azt nem tudom, playernek Himedia Q10Pro, egy PS4 , ezekkel sem látok semmi problémát, pedig a pl. a tenisznél nagyon észrevehető lenne.. (a HDMi 2.1/PS5/Xbox nál vannak gondok, ezt aztán már ,,kivetítették,, mindenre szerintem )

[ Szerkesztve ]

(#145084) RazoR válasza Airness23 (#145082) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor biztosan úgy van ahogy Te mondod, hiába egy tapasztalat és egy kalibrácíós görbe...
Ha ennyire nem hiszed el akkor vegyél LG-t...

(#145085) RazoR válasza stemplar07 (#145083) üzenetére


RazoR
veterán

Milyen gondok vannak PS5-el?

(#145086) gyeniko válasza Airness23 (#145082) üzenetére


gyeniko
őstag

Az MM-ben (és talán máshol is) a TV-k szigorúan "üzleti mód"-ban üzemelnek, hogy minél intenzívebb, látványosabb, vevő csalogatóbb legyen a képük. Üzleti módban valóban túlszaturáltak a színek, ennek azonban nincs köze az "otthoni mód"-hoz, illetve annak gyári beállításaihoz. Az otthoni módon belül is több kép mód közül válaszhatsz, a "természetes"-nek csúfolt pl. szintén túlszaturált, a "normál" pedig túl hideg. Ezzel együtt sokan eközül a 2 közül választanak, mert pl. a "film" képmódot nem tartják elég színesnek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#145087) Sonex79 válasza Airness23 (#145082) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Mind az lg-n mind a Samsung-on vannak szaturáltabb és kevésbé szaturalt beállítások. Ez csak rajtad múlik. Samsung pl normál módban biztos hogy nem az. De az LG-n az eredeti sem az. Az hogy mit látsz kiállítva szerintem nagyon félrevezető lehet. Lg nano793-an sokkal durvább mikrolagok voltak mint a q80t-n. A színek nekem Samsungon jobban tetszenek mint az LG-n.

(#145088) stemplar07 válasza RazoR (#145085) üzenetére


stemplar07
őstag

volt egy nyári frissítés ami a HDMi 2.1 game portját 4. port érintette, amit most elég későn 12.08-án kiadott frissítés valamennyire orvosolta, de ez a valós HDMi 2.1/120 Hz konzolok/Videókártyákat érintette, egyesek szerint most sem tökéletes, másrészt a 60/70T-s modelleknél nincs Local Diming, a T modellek :80/90/95-nél van, Full Array, és ott csinált vmi galibát..az AVfórumon írogattak sokat róla..de erről akinek már megvolt a mostani frissítés előtt is a 80T és felette lévő TV az tudna nyilatkozni.. a véleményem nem változott, a fényerő/kontraszt a gyári képmódokban az Rtingsz ajánlásainak megfelelően : kiemelt/normál/természetes esetén túl sok, illetve a gamma,beállítása és képjavító/kontrasztjavító kikapcs.illetve a 60/70T-s nél az árnyékolás funkciót is vissza állít, film módból beállítva, színtónus 1/2 meleg (ízlés szerint) ezeket bemenetenként elmentve szép természetes képet ad.. elég nagy differenciák lehetnek a beállításokban , a TVkártya/TVbox/Mediaplayer/Netflix/YT esetén, főleg a Netflix ahol sok a HDR film, és nagy a tömörítés, okozhat meglepetéseket. Pl egy Netfixről letöltött 4K HDR film egy jó médiaplayerrel (Q10Pro/Dune 4K) sokkal szebb mint a Netflix saját TV appján keresztül,ezt többször is észre vettem ..

[ Szerkesztve ]

(#145089) stemplar07 válasza Sonex79 (#145087) üzenetére


stemplar07
őstag

ez így van .. és az LG Oldeket kivéve még a 9-es széria Nano .. is sokkal gyengébb kontraszt 1500 vs 7200(Qled) nem beszélve a HDR fényerőről ami majd duplája a Qlednél.. ez egy világos nappaliban ..ez az LG -nél nagy hátrány.. a szín beállítás pedig egyedi és részben ízlés kérdése ..

(#145090) Airness23 válasza RazoR (#145084) üzenetére


Airness23
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy nem hiszem el amit irtok - akkor miért kérdeznék itt?? - hanem hogy mi alapján gondoltam eredetileg. Az volt ugyanis a kérdés.
mindenesetre tényleg köszönöm a válaszokat!

(#145091) RazoR válasza stemplar07 (#145088) üzenetére


RazoR
veterán

Értem, köszi a részletes választ. Majd ha végre megjön az év közepén előrendelt :) PS5 úgyis eyecandy módban fogok játszani úgy hogy ez engem annyira nem fog érinteni.

Kb az első dolgom volt az első bekapcsolás után rákeresni, hogy mik a legjobb kép beállítások és pont az RTings oldalát találtam meg. Bemenetenként el is menti automatikusan a beállításokat?

(#145092) RazoR válasza Airness23 (#145090) üzenetére


RazoR
veterán

Eleve a VA panel adottságai miatt nem lehetnek olyan baszdkiaszemem színek mint pl egy IPS-el....

(#145093) PuMbA válasza gyeniko (#145074) üzenetére


PuMbA
titán

Azt azért csapod hozzá, hogy ezek milyen beállításon igazak, oda van írva az RTINGS-en:

Picture Mode Movie
Color Temp Setting Warm 2
Gamma Setting 2.2

Szóval nem az alapértelmezett képmódban igaz az, amit beírtál. Át kell állítani Film képmódra a TV-t és így leszel tök közel a kalibrált képhez.

[ Szerkesztve ]

(#145094) stemplar07 válasza RazoR (#145091) üzenetére


stemplar07
őstag

igen elmenti, film módból kiindulva kell egyenként beállítgatni, és az intelligens :DD módot ki kell iktatni, így akárhány bemenet/app: Netflix,YT,HBOgo stb külön bemenetként értelmezi... az első TV visszaállításig :) a szoftver frissítéskor viszont megtartja a mentéseket .. maximum a fényerővel szoktam néha korrigálni, nappali illetve esti fényviszonyokhoz ( az automatikus fényerő mód felejtős)

(#145095) RazoR válasza stemplar07 (#145094) üzenetére


RazoR
veterán

Ja, persze, minden automatikus hülyeséget azonnal kikapcsoltam :K

Remélem kezdenek valamit azzal is, hogy az eARC HDMI-n nem megy ki a DD hang, csak a sztereó az erősítő felé...

[ Szerkesztve ]

(#145096) Ryaboss


Ryaboss
újonc

Sziasztok! 2 hónapja vásároltam egy samsung ue55tu8502 tv-t. Már a vásárlás első éjszakáján észrevettem, hogy a mély hanggal mintha nem stimmelne valami. Nagyon zavaró kicsit ilyen buhogós hangot hallani belole. Nekem előtte több mint 10 éves lcd samsung tv-m volt szóval elsőre elkonyveltem annak, hogy valoszinuleg ebben komolyabb már a hangszoro és több a mély hang. Tegnap bekerült a helyére egy beepitett szekrenybe. Még rosszabb, annyira zavaro hogy megőrít. Este kis hangeron is úgy nyomja hogy nezhetetlen.EQ ban levettem teljesen a mely hangokat es semmi valtozas. Gondoltam, hogy lehet a set top box, de youtubeon is ilyen. A hangoktol nem egy kulon allo buhogast hallani hanem egyszerűen a mély hangokat buhogtatja vagy hogy mondjam :D. A kérdésem az, hogy tud ilyen hibát produkálni vagy esetleg volt már valakinek hasonló?

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#145097) stemplar07 válasza RazoR (#145095) üzenetére


stemplar07
őstag

ezt ki sem próbáltam, optikain megy ki a TV-ből az erősítőbe, amit Atmos/DTS-X-ben akarok hallgatni azt úgyis a Himedia-n nézem..

(#145098) PuMbA válasza Ryaboss (#145096) üzenetére


PuMbA
titán

Ami biztos, hogy a beépített szekrények hang szempontból a katasztrófával egyenlőek. Én már régen is írtam ide, hogy aki ezt kitalálta, hogy a szekrénybe tegyünk TV-t, annak nem volt sok IQ-ja. :D

[ Szerkesztve ]

(#145099) fcc


fcc
aktív tag

A többszörös audiokimenetet hogy lehet aktiválni?(q70r)

(#145100) fcc válasza fcc (#145099) üzenetére


fcc
aktív tag

Megvan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.