Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144451) Sirandrish válasza mihaly13 (#144449) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ebben a módban is kegyetlen sötét. :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144452) mpo válasza Sirandrish (#144450) üzenetére


mpo
veterán

Merre kene azt meg találnom?
A letöltött kézikönyvben, ha rákeresel a háttérvilágítás szóra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144453) PuMbA válasza Sirandrish (#144451) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor vedd fel a fényerőt :) Vagy hozzászoktál a szemkiverős fényerőhöz. Én minden TV-t vagy monitort fél fényerő vagy alatta használok. Amúgy meghal a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#144454) kovi rendel


kovi rendel
újonc

Sziasztok.
Tegnap megadta magát a régi kb 10.éves Samsung tvnk.
Mivel meg voltam vele elégedve most is típuson belül keresnék, de ha már csere, akkor egy nagyobb méretbe gondolkoznék.
Nem sok időm volt utána keresgélni, de mivel 10 évvel ezelőtt is itt kaptam tanácsot, most is ide jöttem, mert a mostani ajánlatok közt simán elvesztem, és csak az ára alapján nem döntenék ugyanis tudom hogy vannak rosszabb darabok drágábban, vgay ajánlottabbak olcsóbban is

65" colos méretben gondolkozom max 250e. összegben, mert a bútort is cserélnem kell, mert a mostani állványra nem fog elférni :D
Egy nagyobb nappaliba kerülne ahol a készülékkel szemben a konyha van ahol este azért ég a pultban a neon.
A tv mögött ablak, ami igaz hogy este sötét, de napközben azért van beszúródó fény.
A készüléket kb 4- 4.5m távolságból nézzük általában.
Filmek, youtube, netfix, gyereknek a régebbi xbox játék, illetve mivel a régi tv nagyon behatárolt, ezek után tanulnám és ha tudom kihasználnám az új tv adta lehetőségeit.

köszi

(#144455) Sirandrish válasza PuMbA (#144453) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gondolom az számodra elképzelhetetlen hogy léteznek olyan emberek, akiknek mások az igényei mint neked. :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144456) Faterkam válasza Sonex79 (#144444) üzenetére


Faterkam
addikt

Tökmindegy, az egyik .exe, a másik .zip :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144457) Sirandrish válasza mpo (#144452) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megnéztem ezt, de ebben sem találtam semmit róla. Sőt...konkrétan a háttérvilágítás szó nem is szerepel benne, legalábbis a kereső nem dob ki rá semmit :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144458) PuMbA válasza Sirandrish (#144455) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem igény, csak megszokás kérdése :) Az ember nagyon tág határon képes alkalmazkodni. Lásd: Indiában az emberek semmivel se boldogtalanabbak, mint a nyugati országokban a gazdagabb népség. Sokszor volt velem is olyan, hogy amit azt hittem, hogy sose tudnék megszokni és megszoktam. Moziban például nagyon kevés a fényerő. Ott mit tapasztaltál, amikor utoljára voltál? Egyébként Háttérvilágítás beállításod neked nincs, csak Fényerő, szóval ne keresd.

[ Szerkesztve ]

(#144459) PuMbA válasza PuMbA (#144458) üzenetére


PuMbA
titán

:)

[ Szerkesztve ]

(#144460) Sirandrish válasza PuMbA (#144458) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehetséges, de nekem jelenleg sötétnek hat, még akkor is ha másoknak ez a normális.
Egyébként a fényerőt már maxra tettem, és így sem túl világos. Mármint nekem...gondolom másoknak pont megfelelő lenne.
Este egyébként nem volt ennyire feltünő...lehet hogy fáradt voltam :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144461) PuMbA válasza Sirandrish (#144460) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon fényes a szobád? Eco módot kikapcsoltad az általános beállításoknál? Az tud még ilyet okozni.

[ Szerkesztve ]

(#144462) marinea2 válasza PuMbA (#144458) üzenetére


marinea2
addikt

QE65Q70T Beallitasra mit ajanlanal? :U PS4 van radugva a konzolos HDMI portjaba.

Az alap kepe nekem sem tetszik, allitgattam ezt-azt mar alakul, de tanacsot szeretnek kerni, koszi :R

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144463) Sirandrish válasza PuMbA (#144461) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, azt egyből kikapcsoltam ahogy írtátok.
Ha megtalálom, akkor ki tudom kapcsolni :D

Tényleg nem tudom..nekem sötétnek tünik. A régi TV-mhez, és a monitoromhoz képest is. Bár lehet tényleg én használom "túl világosan" a képernyőimet, ha lehet így mondani..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144464) kzkz válasza Sirandrish (#144450) üzenetére


kzkz
őstag

Úgy látom, hogy félrenéztem, azt hittem, hogy QLED-et Q70T-d van.
Nekem Q82R van, ahhoz jó az a beállítás, amit írtam korábban.

[ Szerkesztve ]

(#144465) junior19 válasza Sirandrish (#144450) üzenetére


junior19
senior tag

A T-és modelleken a Fényerő csúszka felel meg a korábbi modellek Háttérfény vezérlésének. Cserébe kihagyták a fényerő opciót, ami a fekete vágási szint beállítására szolgál.
Film képmódban sötét helyiségnek megfelelően van beállítva a fekete vágási szint, s mivel ilyenkor kevés a környezeti fény, a Fényerő is elég lehet. Ezért nem tűnt fel este a fényerő hiánya.
Minél több a helyiségben a környezeti fény, neked annál magasabb Fényerőt kellene használnod. Nem tudom fejből a tévét mennyit tud maxon, 300 nits-et biztosan. Ez átlagos környezeti fény mellett elégnek kellene lennie.
Ha neked sötét, akkor vagy sok a helyiségben a környezeti fény, vagy helytelenül szoktad meg a nagy fényerő használatát. Esetleg mindkettő valamilyen szinten.
A fórumtárs sem az ő ízlésének megfelelően ajánlotta a kisebb fényerőt. Túlhajtod a készüléket magas fényerő használatával, s a szemednek sem használ. Ha ő mondjuk egy 25 w-os izzónak megfelelő fénybe nézz bele, akkor te legalább a 3 szorosába, ami nem egészséges.
Ha nagyon sötétnek találod a számodra, akkor állj el a vásárlástól, ezen beállítások nem segítenek már, ha minden olyan beállítást kikapcsoltál, ami csökkenti a fényerőt.

codec project

(#144466) PuMbA válasza marinea2 (#144462) üzenetére


PuMbA
titán

TV-n Filmmaker mód, Meleg 1 színhőmérséklet. PS4-en Normál képmód és Motion Plus, zajcsökkentés, élesítés, digitális tiszta megjelenítés és hasonlók kikapcsolva. Dinamikus kontraszt HDR estén jó lehet alacsonyon.

[ Szerkesztve ]

(#144467) mpo válasza Sirandrish (#144463) üzenetére


mpo
veterán

Tesztképpel ki lehet deríteni, hogy a fényerő és a kontraszt jól van beállítva vagy sem.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144468) blakey válasza mpo (#144467) üzenetére


blakey
titán

Annyit hozzátennék, hogy egy kép és egy videó között eltérés mutatkozik a gammát illetően, tehát ha filmekhet kalibrálunk akkor nem ilyen tesztképekkel kell megtenni. Több lejátszóval próbáltam, a kép és a videó eltérő eredményt mutatott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#144469) dákó83 válasza dákó83 (#143957) üzenetére


dákó83
csendes tag

Na megoldódott a probléma, kijött a Samsung és cserélt egy főpanelt az október végén vásárolt tv-n..😀
Ha esetleg más is találkozna ezzel a hibajelenséggel akkor ez orvosolja.

(#144470) Krisz79


Krisz79
őstag

Egy olyan kérdésem lenne,hogy esetleg van-e tapasztalata valakinek:
Adott 1 creative p-5800
[link]
5.1 hangfalszett (erősítő a fadobozos mélysugárzóba), amin 1 jack 3,5 bemenet van.
A tv-m Samsung. Azon nincs már jack. Optikai és hdmi természetesen igen.
Hogy tudnám összekötötni, h legalább sztereó hangzásom legyen.?

Esetleg innét:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#144471) mpo válasza blakey (#144468) üzenetére


mpo
veterán

Nem akartam egyből elriasztani ezzel: AVS HD 709 Calibration Disk
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144472) mihaly13 válasza Sirandrish (#144463) üzenetére


mihaly13
tag

Akkor tedd a kép módot " élénkre " és akkor szerintem elég világos lesz !

(#144473) Celtis válasza Krisz79 (#144470) üzenetére


Celtis
veterán

Egyszer már kaptál választ. 3 féle megoldás is lehetséges. HDMI-ARC audio extractor, optikai SPDIF DA átalakító, BT analóg kimenetes vevő.
Attól függően melyik kimeneten akarod kinyerni a hangot a tv-ből, HDMI-n, optikai kimeneten vagy BT-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#144474) Sirandrish válasza mihaly13 (#144472) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kiemeltre gondolsz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144475) mihaly13 válasza Sirandrish (#144474) üzenetére


mihaly13
tag

Hát igen elírtam , ebben a módban minden fényesebb lesz és utána lehet a fényerőt állítani tetszés szerint !

(#144476) Krisz79 válasza Celtis (#144473) üzenetére


Krisz79
őstag

2 felmerülő kérdésem lenne.
Véleményed szerint, a legkevesebb minőségromlast
melyik opcióval tudom legjobban optimalizálni?
Mindhárom esetben akkor sztereó hangzását tudok elérni?
Köszönöm a segítséget!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#144477) Sirandrish válasza mihaly13 (#144475) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt használom, mert anélkül nagyon sötét :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144478) PuMbA válasza Sirandrish (#144477) üzenetére


PuMbA
titán

Amúgy egyszerű eldönteni, hogy mi a helyzet. Milyen fényerőn használod a telefonod és a monitorod?

(#144479) Sirandrish válasza PuMbA (#144478) üzenetére


Sirandrish
legenda


A telot igy.. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144480) PuMbA válasza Sirandrish (#144479) üzenetére


PuMbA
titán

Én a telót negyed fényerőn, a monitort meg fél fényerőn. A TV pedig kicsivel világosabb, mint egy moziban a kép.

[ Szerkesztve ]

(#144481) Sirandrish válasza PuMbA (#144480) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem az kevés :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144482) marinea2 válasza PuMbA (#144466) üzenetére


marinea2
addikt

Koszi!

Egy dolog meg bosszant! 1db optikai hangkimenet van rajta. Az 5 eves samsungon volt meg jack.. azt hittem ez alap. Mindegy, vettem egy olyan erositot amin van optikai bemenet(a regimen nem volt) na szoval igy most szolnak szepen a hangfalak, Viszont a TV tavoranyitojabal nem tudom a hangerot szabalyozni.... :W (a regin mukodott siman...) van erre esetleg megolas?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144483) marinea2 válasza marinea2 (#144482) üzenetére


marinea2
addikt

Mar megvan, nekem nem volt egyertelmu :U :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144484) Bohus84


Bohus84
tag

Sziasztok.
Van egy Samsung UE43TU7002 Tv-m.
Pc-vel összekötve egy [link] ilyen kábellel.
A problámám az, hogy játszani szeretnék a tv-n,de 1920*1080 as felbontáson max 30 fpst tud. Miért csak 30hz-et engedélyez?

(#144485) Celtis válasza marinea2 (#144483) üzenetére


Celtis
veterán

És mi lett nálad megoldás? Az optikai kimenet hangereje nem szabályozható.

(#144486) PuMbA válasza Bohus84 (#144484) üzenetére


PuMbA
titán

Displayport HDMI átalakítás nem szerencsés, főleg 5m-en. A HDMI az egy TV-s szabvány, a Displayportot pedig PC-khez tervezték. Nem tudod megcserélni? Nekem a monitor van Displayporton, TV pedig ha kéne HDMI csatlakozó szabad neki. Ez lenne a normális felállás.

[ Szerkesztve ]

(#144487) Celtis válasza Bohus84 (#144484) üzenetére


Celtis
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#144488) Bohus84 válasza PuMbA (#144486) üzenetére


Bohus84
tag

Tudom hosszú a kábel de ennyi a táv. Csak úgy tudom megcserélni, ha veszek egy hosszú hdmi-t, csak gondoltam hátha van más megoldás(mielőtt kísérletezek a nem olcsó kábelekkel).
Köszönöm a tippet, ha nem lesz más akkor ez lesz.

(#144489) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

PS51-E530 plazma tévénk most volt szervizben (kép nem volt csak hang), visszaérkezése óta nem jegyzi meg, hogy melyik bemenetet használtuk utoljára.
Részletesebben, a STB HDMI kábellel van összekötve a tévével (nincs rádugva semmi más, se antenna, se más kütyü), kiválasztom a kívánt bemenetet és tudjuk nézni az adást. Viszont, kikapcs-bekapcs után valamiért a sima antennás bemenet jön be és írja, hogy gyenge a jel... Majd újra kiválasztva a HDMI bemenetet megint jó minden.
A szerviz előtt, ez teljesen egyértelműen működött, amelyik bemeneten kapcsoltuk ki, azon kapcsolt vissza...
Mi lehet a hiba?

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#144490) marinea2 válasza Celtis (#144485) üzenetére


marinea2
addikt

Megsem lett meg.... Csak azt hittem, mikor atraktam TV-re hogy azt szabalyozza. :W

Ez komolyan mondom katasztrofa egy 400 ezres TV-nel...
5 evvel ezelotti samsungom a 10 ezer ftos erositovel meg tudta ezt az alapnak mondhato funkciot... :W :W

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144491) blakey válasza marinea2 (#144490) üzenetére


blakey
titán

Amikor TV-t veszel miért nem nézel utána, hogy mit tud ha ennyire fontos pl. a fülhallgató kimenet? Vannak olyan TV-k is. Az optikai kimenet minősége jobb, mint a fülesé.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#144492) marinea2 válasza blakey (#144491) üzenetére


marinea2
addikt

Mert en hulye azt gondoltam hogyha egy 5 eves regi samsung alapteven van es normalisan mukodik, akkor a csilli villi magasabb kategoriaba is biztos lesz. Pl fontos volt az is hogy legyen hozza taviranyito, azt se neztem meg. Szerencsere az jar hozza :DDD

A minoseggel nincs bajom, de hogy ez a funcio elveszik az... :W

azaz erdekes hogyha YT appot kuldok ra telefonrol es az appon belul a telefonom hangerogombjat nyomkodom akkor az szabalyozza.. akkor megis hogy van ez? :F

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144493) Celtis válasza Krisz79 (#144476) üzenetére


Celtis
veterán

Megpróbálom összefoglani, hogy szerintem melyik milyen, de mivel nem ismerem a konkrét típusokat, ezért fogadd erős fenntartásokkal.

Optikai kimenet.
A TV felől kiváló hangminőség. Drágább D/A eszközzel így érhető el a legjobb analóg hangminőség. Olcsóbb eszközzel is jobb lesz, mint egy hagyományos TV-s jack kimenet.
Tud egyszerre működni a TV hangszórója és ez.
A hangerő a TV távirányítóval nem szabályozható.
A TV-n 2 csatornás PCM digitális kimeneti formátumot kell beállítani a sztereó kimenethez

HDMI-ARC extractor
Ugyanolyan hangminőség várható, mint az optikai megoldásnál az olcsóbb D/A konverterrel. Viszont itt nincs prémium kategória.
Kicsit drágább. 5V táplálás a TV USB kimenetéről megoldható, de ha zajt okozna, akkor egy külön telefon töltőt kell használni.
Vagy a TV hangszóró szól vagy ez a kimenet működik. A kettő együtt soha.
A hangerő a TV távirányítóval elvileg szabályozható a jack kimeneten.
A TV-n 2 csatornás PCM digitális kimeneti formátumot kell beállítani a sztereó kimenethez.

BT audio adapter.
A BT tömörítés miatt szerintem van egy kis minőség veszteség, de leginkább az adapter minősége határozza meg a végeredményt. Nem is linkelek típust, mert akkor a szórás.
Vagy a TV hangszóró szól vagy ez a kimenet működik. A kettő együtt nem.
A hangerő a TV távirányítóval elvileg szabályozható.
Az olcsóbb TV típusok esetleg nem támogatják a BT audió eszköz csatlakoztatás lehetőségét. Ha igen, akkor nem kell hangfromátumot állítani, úgyis sztereót küld.

(#144494) Faterkam válasza Sirandrish (#144481) üzenetére


Faterkam
addikt

Beállítások/általános/ECO-megoldások/ környezeti fény észlelése ugye ki van kapcsolva? :F

Nekem a Frissítés után visszakapcsolta! :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144495) Celtis válasza marinea2 (#144492) üzenetére


Celtis
veterán

Rengetegen panaszkodnak a 3,5mm fejhallgató kimenet hiánya miatt. Valószínűleg a piackutatók azt állapították meg, hogy kevesen használják, ezért meg lehet spórolni azt az 50 centet TV-nként.
A YT esetén azért működhet, mert ott az app még szoftveresen szabályozza a hang adatfolyam hangerejét, amit megkap a TV. Maga a TV nem tudja az optikai kimenet hangerejét szabályozni, csak kiküldi amit a forrástól kap.
Neked is szólhat a #144493

(#144496) marinea2 válasza Celtis (#144495) üzenetére


marinea2
addikt

Koszi! Sokat segitett a 144493. Most atraktam BT-ra, szerencsere at erosito tudja.
Holnap majd ellenorzom a hangminoseget, esti filmezeshez most megfelel hogy az agybol tudom szabalyozni a hangerot :))
Remelem nem kell minden bekapcsolasnal parositgatni.. bar lehet tul nagyon az igenyeim mar :U

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144497) Sirandrish válasza Faterkam (#144494) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ki van kapcsolva, már 25.000szer végignyálaztam az egész menüt, de szerintem ez nem oké.
Tegnap Netlixen elkezdtem nézni egy filmet (Eltünt Lányok), ami gondolom direkt ilyen sötét tónusú a hangulat végett, de konkrétan 30 perc után abba kellett hagynom, mert már zavart hogy alig látom. Mintha napszemüveggel néztem volna TV-t.

Merre kell azt jeleznem ha panaszt tennék a TV-re? Ahol vettem, vagy a Samsungnál?
Utánajárok, mert ezt így én nem tudom évekig használni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144498) Meryzor válasza Bohus84 (#144484) üzenetére


Meryzor
friss újonc

Sziasztok!
Nálam is pont ez van. Egy Samsung Q70T-vel van összekötve a PC, csak nálam normál HDMI kábellel HDMI porton. Előtte egy régi Sony tv-n 60Hz-et mutatott. Mi lehet a baj?

(#144499) PuMbA válasza Sirandrish (#144497) üzenetére


PuMbA
titán

A képernyőn nincs véletlenül egy fólia?

(#144500) Celtis válasza Sirandrish (#144497) üzenetére


Celtis
veterán

A kíváncsiság kedvéért egy telefonos appal (mondjuk Light Meter Free) spot módban megmérhetnéd egy 100% fehér képernyő fényerejét sötét szobában adott távolságról.
Aztán ezt ösze lehet hasonlítani mások eredményeivel. Talán annyi kiderül, hogy a TV-ddel van gond vagy az elvárásaiddal.

Mondjuk emlékeim szerint nem te vagy az első, aki a tu8502 gyenge fényerejére panaszkodik, habár a fényképeid alapján teljesen normálisnak tűnik a készülék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.