Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145251) Way444


Way444
friss újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy QE50Q60T típusú Samsung QLED TV-t. Nagyon halk hangerőn valami morajlás hallatszik a tv-ből. Ha leveszem a hangerőt 0-ra, akkor megszűnik, de már 1-es hangerőn hallani. Pontosan nem tudom mihez hasonlítani a zajt. Mintha kagylóból hallanád a tenger morajlását. Ahogy emeled a hangerőt, ezt már nem hallani, de éjszaka, ha halkabban szeretném hallgatni a tv-t, zavaró, mert összemérhető a normális hanggal. Minden bementnél ez a szituáció (HDMI, földfelszíni, Youtube)
Csinálta egy teljes visszaállítást is a tv-n, de semmi sem változott.
Találkozott már valaki ilyen problémával?
Ha igen, lett valami megoldás rá?
Külföldi fórumon már megtaláltam, hogy nem egyedi a hiba, de magyar oldalakon még nem futottam bele.
https://eu.community.samsung.com/t5/tv/50q60t-distorted-sound-from-speakers-similar-to-bubbling-water/td-p/2158317

Köszönöm mindenkinek a segítségét, ha találkozott már ilyennel és tud róla írni valamit.

(#145252) stemplar07 válasza Ck. (#145247) üzenetére


stemplar07
őstag

azért én csak megpróbálnám LAN kábellel is .. nekem a másik TV-n 5G-s wifin van az gyorsabb is mint a LAN, de az N-es wifi lehet h kevés a Netflixhez ?

(#145253) stemplar07 válasza Way444 (#145251) üzenetére


stemplar07
őstag

Másik tápot másik helyről próbálj meg,és/vagy húzd ki belőle az összes bemenetet .. ha nem akkor gari ..

(#145254) junior19 válasza ORCA58 (#145245) üzenetére


junior19
senior tag

Én is 12 000:1 hez kontrasztot mértem kalibrálás után egy 55Q80T-én, bár azon a készüléken 12-es Fényerő értéken volt 125 nits csúcsfénysűrűség érték.
Azt nem értem, a linkelt teszten miért 23-as értéket adnak meg, az bőven 200 feletti csúcsfénysűrűséget jelent.

codec project

(#145255) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Van egy Samsung UE65NU7022 TV-m. LED, 4k, okos, hasonló.
Először itt szerettem volna megkérdezni mielőtt garit intézek, hátha én vagyok buta.
Két problémám van a TV-vel és mind a kettő a képminőséghez köthető.

1. A fekete szin néha szét-esik, mintha ott lego méretű pixelekből állna a kép. A kép többi része rendben van, de pl a fekete szakállas szinésznél a szakáll teljesen "zavart, zajos" a feje többi része meg tök oké. Itt megpróbáltam felvenni a hibát

2. Néha villan egyet a kép, illetve nem sokkal fényesebb lesz hanem elfakul az egész kép egy pillanatra majd újra normális. Ez leginkább a fekete cinemacsikokon lehet észrevenni, egy pillanatra szürkék lesznek majd utána újból feketék.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#145256) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok (sajnos).
Vettem pár hónapja egy 55 colos Sony Braviat, sajnos túl nagy lett a tv. Bántja a szemem, viszket is tőle, nem túl komfortos. Kisebb tv-re váltanék, viszont a minőségből nem igazán adnék lejjebb. Most egy 43-as Q60 és egy 50-es Q80 között variálok. Kissé félek az 50 colltól, hogy nem számottevően kisebb, mint az 55. Az az egy nyugtat, hogy év elején volt egy 49-es méretű LG tv-m ami ideálisnak tűnt méretügyileg. Kb 200 cm-ről nézem, kis méretű szoba (panellakás).

Valaki néz ekkora távolságból 50 collos tv-t? Kis helyen sokat számít az 5 col eltérés? Illetve mennyire igaz hogy a Q80 tudja ekkora méretben a hdmi 2.1-et és a 4K 120hz-et? Samsung oldalán írják, az eladó is azt mondta nekem hogy tudja. Meg tudja nekem ezt valaki erősíteni?

Előre is köszönöm a választ! Bocsi ha sokat kérdeztem! :R

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#145257) Sonex79 válasza Krisz0630 (#145256) üzenetére


Sonex79
aktív tag

2 méterről nagy az 55-ös tv szerintem is. 2,5-3 métertől már ok. Ha jó volt a 49-es akkor az 50-es is jó lesz méretben. De az 50-es nem tudja a 120hz-et.

(#145258) stemplar07 válasza Sonex79 (#145257) üzenetére


stemplar07
őstag

:D 3,5m ről nézem a 75"-t de ha 4k-t nézek beülök 2,2 re :Y ps. persze nem kell(nem szabad) nagy fényerőn nézni .. tehát ez relatív.. megszokás kérdése,.

(#145259) Sonex79 válasza stemplar07 (#145258) üzenetére


Sonex79
aktív tag

4k-t lehet persze közelebbről is, de nekem már közel lenne a 2 méter, nekem 55-ös van, kb 2,5 méterről nézem, korábban 49-es volt a tv-m, az is elég volt egyébként. De sok függ valóban a beállításoktól, tartalomtól.

(#145260) Way444 válasza stemplar07 (#145253) üzenetére


Way444
friss újonc

Köszi az ötletet. A tápot kipróbáltam, de sajnos nem hozott eredményt.
Hétfőn mindenképp indulok a gari úton, csak érdekelt hátha valaki találkozott már ilyen jellegű hibával.

(#145261) direwolf válasza direwolf (#145124) üzenetére


direwolf
őstag

Erre a resetes kérdésemre nem tudja senki a választ? Tehát egy igazi factory resetet hogy lehet végrehajtani?

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#145262) Batib válasza direwolf (#145261) üzenetére


Batib
őstag

Szervízmenüből.
Esetleg előtte.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145263) StevieWonder


StevieWonder
tag

Sziasztok. Lehet kapni olyan "mutogatós" távirányítót ami kompatibilis egy UE55TU8502-vel?

(#145264) Batib válasza StevieWonder (#145263) üzenetére


Batib
őstag

Nem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145265) StevieWonder válasza Batib (#145264) üzenetére


StevieWonder
tag

Köszi :O

(#145266) stemplar07 válasza ORCA58 (#145249) üzenetére


stemplar07
őstag

egyébként a 80T-n is van ,,intelligens mód,, ?(gondolom)( itt valaki írta, hogy a 60T-n nincs ), próbáltad?, beállogattam mindent Rtings (kb) alapján, film módban, de a legtöbb esetben a ez az AI mód jön be legjobban, mindamellett , hogy a fényerő viszonyokat is figyelembe veszi, ez egy világos nappaliban nagyon hasznos dolog.. nem vagyok híve az automatikáknak, de pl sport nézés közben is állít valamit, pl. tenisz esetén is észrevehető. ( ott azért 75"-on látszana.. ha egy labdának után húzása van)

[ Szerkesztve ]

(#145267) direwolf válasza Batib (#145262) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi, a menüből már próbáltam. A szerviz menübe be lehet lépni smart távval? Nekem csak olyan van.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#145268) Batib válasza direwolf (#145267) üzenetére


Batib
őstag

Nem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145269) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#145255) üzenetére


Vismajor01
addikt

Erre van vkinek barmi otlete vagy garancia?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#145270) mihaly13 válasza direwolf (#145267) üzenetére


mihaly13
tag

Kell egy normális több gombos Samsung távirányító , a tévét leállítani és akkor sorban egymás után megnyomni - info-menu-mute-power - és belép a szerviz menübe , csak vigyáz hogy csak a factory reset-t hozzad működébe és ne mást és ha belépsz a szerviz menübe minden beállítás vissza áll a gyári beállításra , azért ha nem tudod a kép beállításokat akkor jó ha lejegyezzed ! Tudod hogy ez a megoldás saját feleőségedre teszed !

(#145271) DonDragonka válasza mihaly13 (#145270) üzenetére


DonDragonka
őstag

És garancia vesztéssel jár... Elvileg... ;)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145272) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Mai nap folyamán amikor chromecasten akartam közvetíteni samsung okostévénken, a kép valamiért "fotonegatív /homályos" volt, ugyanez IPTV-n, beépített youtube applikáción keresztül és mirror-olt youtube-on/Netflixen keresztül.

Ilyenkor mit lehet tenni? ez mennyire lehet egyértelműen készülék vagy szolgáltatói probléma? (tegnap még gond nélkül ment minden) :W

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#145273) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Van egy régi 2013-as Samsung okos tv-m.
Gyárilag csak kábellel lehet netre kötni.
Szerettem volna képeket és videókat továbbítani a készülékre.
[link]

Ezt vettem hozzá de nem az igazi.
Usb Wifi vevő elvileg jó hozzá.

Az lenne a kérdésem ilyen is megteszi?
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#145274) Corleone33 válasza mirci18 (#145273) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ha büdzsébe belefér, szerintem egy chromecast-tel jobban jársz (chromecast 3 pl)

Az ilyen jóárasított kínai tv okosítók általában annyit is érnek amennyibe kerülnek (szóval nem rettenetesen sokat, kivéve ha márkásat veszel).

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#145275) mihaly13 válasza mirci18 (#145273) üzenetére


mihaly13
tag

He én jól tudom akkor a régi Samsung tévék csak a Samsung termékeket ismerik fel , nekem is volt egy EH tévém . Különben nem érdemes pénzt pazarolni rá mert az új Googlelt nem lehet már rá telepíteni , csak tévézésre jó .

(#145276) wallace 234 válasza junior19 (#145254) üzenetére


wallace 234
őstag

Nálam egy LG 55b9 et váltott a Samsung 55q80t és azt kell mondjam, hogy elképesztő a tv! Minden tekintetben!járt nálam pár Samsung tv de ez a nagyon jól sikerült! Local dimming nagyon jól sikerült.

(#145277) gippazoid válasza Sonex79 (#145233) üzenetére


gippazoid
senior tag

A q80t-nél az 50-es kevesebbet tud mint az 55-ös, inkább az éri meg.

Itt mire gondolsz pontosan? Mit nem tud az 50-es?

Gippazoid Novelties Inc.

(#145278) pogi1 válasza gippazoid (#145277) üzenetére


pogi1
tag

Arra gondol hogy az 50-es 60 Hz az 55-ös120 Hz a kép frissítés.Nekem 50-es van és tökéletesen meg vagyok elégedve vele és árban is nagyon jól vettem akcióban 240.000 ért

(#145279) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy QE55Q82R készülékem, és olyan gondom van, hogy ha forrást váltok HDMI 1 es 2 között, ahol 1-es a telekomos beltéri, 2-es az Xbox, akkor van hogy nincs kép, csak a forrást mutatja a képernyő közepén egy háttérrel, de hang van alatta. Kikapcsolás és pár perc múlva bekapcsolás után helyre jön. Nem mindig csinálja, de bosszantóan sokszor. Erre valami ötlet esetleg?

(#145280) Sonex79 válasza gippazoid (#145277) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Hangban, pqi indexben, hdr-ben, és a már említett 120hz hiánya miatt tér el.

(#145281) gippazoid válasza Sonex79 (#145280) üzenetére


gippazoid
senior tag

Hangban?
Hm...

Érdekes, hogy ennyi különbség van azonos modellcsalád két egymás melletti panelméretű készülékénél.

Köszi a választ, pogi1-nek is!

Gippazoid Novelties Inc.

(#145282) lacc24 válasza Batib (#145221) üzenetére


lacc24
csendes tag

Nem tudom, pesti vagy e, ha igen, tudsz ajánlani szerelőt? Már nem garis. Te márkaszervizbe vitted? Köszönöm!

(#145283) ORCA58 válasza stemplar07 (#145266) üzenetére


ORCA58
addikt

Igen van "intelligens mód", azon belül az "adaptív kép". Szerintem nagyon elrontja a színeket. Felemeli a fényerőt, mikor nem is kellene, hideg lesz a szín, nagyon elrugaszkodik a valóságtól. Egyszóval sokat ront a kép minőségén.

Viszont előjött egy bosszantó dolog. A tv-hez van kapcsolva egy MINIX tv box, amin CoreElec fut. Ha bekapcsolom, a boxot, mindig felugrik az "Eszköz észlelése ablak" Ami azt írja, hogy a Smart távvezérlővel lehet azt irányítani. Ha kivárom a keresés 5-10 másodpercét és beállítom a távvezérlőt, akkor működik is vele a box. Sőt a Forrásnál be is írja, Minix, és ikon is megváltozik. Az kiteszem az alsó sorba. Ha lekapcsolom a boxot. Az ikon eltűnik az alsó sorból, a forrásnál újra Ismeretlen lesz.
Új bekapcsolásnál megint feljön az "Eszköz észlelése ablak". :W Ha visszalépek a vissza nyíllal, akkor a Tv távvezérlője nem használható (nem is baj). Ekkor átírom az ikon nevét Tv-Box-ra, kiteszem az alsó sorba. Lekapcsolom, majd bekapcsolom a boxot, az ikon eltűnik az alsó sorból, és újra Ismeretlen lesz a forrásban.
A tegnapi napig ez nem volt. :F
Hogyan lehet kikapcsolni az a vacak Smart távvezérkést? Az agyamra megy, mert ennek így semmi haszna!

(#145284) lacc24 válasza pogi1 (#145228) üzenetére


lacc24
csendes tag

Bocsi, tőled is megkérdezem, pesti vagy e, ha igen, tudsz ajánlani szerelőt? Már nem garis. Te márkaszervizbe vitted? Köszönöm!

(#145285) pogi1 válasza gippazoid (#145281) üzenetére


pogi1
tag

Hangban nincs!Nézd meg mindkét készülék táblázatát ugyan az

(#145286) pogi1 válasza lacc24 (#145284) üzenetére


pogi1
tag

Nem!Újpesten van egy szervíz Samsungos szerelő mondta hogy oda vigyem
[link] 06309774022 Mond azt hogy egy ismerős ajánotta őt.

[ Szerkesztve ]

(#145287) pogi1 válasza pogi1 (#145285) üzenetére


pogi1
tag

Hangban annyi van hogy az 50" 40watt az 55" 60 watt Egyébként én pl soundbart használok,a kutyát nem érdekli hogy mennyi a watt TV hangereje

[ Szerkesztve ]

(#145288) Batib válasza lacc24 (#145282) üzenetére


Batib
őstag

Nem vagyok pesti. Nekem nem volt ilyen hibám, csak ismerem. Utánam írt vki, hogy ilyet javíttatott. (20k)
szerk: Látom már megtaláltad.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145289) pogi1 válasza Batib (#145288) üzenetére


pogi1
tag

Én voltam.A régi tv-m volt beteg

[ Szerkesztve ]

(#145290) lacc24 válasza pogi1 (#145286) üzenetére


lacc24
csendes tag

Köszönöm és Batib-nak is :)

(#145291) matex


matex
tag

Mostanra terveztem venni egy 55"-os Q80T-t, de év végére szinte mindenütt elfogyott a készlet. Ahol meg kapható, ott drágább, mint amennyiért akcióban lehetett venni (280-300e). A legviccesebb áron az Emag-on van, mindössze 728.713.- Ft. :C

Remélem nem kifutott termék lett. Bár én a Samsung helyébe még gyártanám, mert ahogy utánaolvastam, egyrészt jól sikerült, másrészt sokat is vesznek belőle. Ha mégse lesz, akkor Q90T lesz, de sajnálnám a százezres felárat, annyival nem tud többet, akkor inkább egy LG CX.

Akinek Q80T-je van, attól kérdezném, hogy ugye nem ennyire erős a local dimming, mint a videón (3:15-től látható)? Mert az rtings-es teszt tetszik, azzal nagyon elégedett lennék. Q6FN-ről váltanék, azon borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#145292) Szabi020 válasza lacc24 (#145290) üzenetére


Szabi020
tag

Biztosan volt már róla szó :R . De megkérdezném, hogy megéri a 100.000Ft felárat egy QE65Q70T-hez képest egy QE65Q80T ? Miben tudna ez többet nyújtani? Ha jól láttam a 4K 120Hz-t tudja a 70T-is

Jelengleg egy QE65Q6FN-van. Erről történne a váltás.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#145293) DonDragonka válasza matex (#145291) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem ennyire erős, sőt én nem is nagyon találkoztam ezzel a jelenséggel. Biztos van, de mondjuk feliratos filmeknél se vettem még észre virítást...
Mondjuk a videóban is írva van, hogy a kamera miatt amivel felvették, ilyen látványos.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145294) matex válasza DonDragonka (#145293) üzenetére


matex
tag

Q6FN-n ilyen feliratozáskor, de bármilyen kisebb-nagyobb fehér tárgy megjelenésekor szinte az egész kijelző "rikít".

Akkor nálad nincs ilyen jelenség, mint a videón?

(#145295) francz'70 válasza ORCA58 (#145283) üzenetére


francz'70
aktív tag

Próbáltad már a Külsőeszköz-kezelő/ Eszközkapcsolat-kezelő/ Eszközlista és ott a Smart Device törölni?
Nekem 65MU7002 van, de hátha nálad is hasonló.

(#145296) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!

Mivel az előző off márkájú tévé 3 hét és két nap után szervizbe került (nem javítható problémával), így most erősen kacsintgatok a Samsungok felé.
Tisztelettel szeretnék kérni megerősítést, hogy a voda/upc mediacard megfelelően működik a TU8xxx illetve a
Q60T készülékekkel figyelembe véve azt a tényt, hogy a UPC kompatibilitási listájában nem szerepel egyik sem? :R vagy csak a lista kevésbé friss? :)

(#145297) stemplar07 válasza ORCA58 (#145283) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y ezt a smart táv. dolgot én sem értem, egy ideig nekem is ezt csinálta az Amiko A6 Combo-val ( kábel/sat tuner/4k Player) mindig esc-et kellett nyomnom, hogy ne keresgélje a smart táv beállítást, aztán letöröltem átdugtam másik HDMi-be , azóta nem csinálja.. nettó faxság ez a táv.. próbáld meg másikba bemenetbe átdugni..
És a Filmmaker mód ?, ezt ugye a nyári FW frissítéskor tették bele, de szerintem a Dolby Visionnal jobban jártunk volna ..

[ Szerkesztve ]

(#145298) stemplar07 válasza Szabi020 (#145292) üzenetére


stemplar07
őstag

A nagyobb HDR fényerő és a Local dimming ami miatt drágább és jobb a Q80T, ha sokat 4k-zol bizony a sötétebb filmeknél számíthat .. SDR-ben hatalmas a fényereje a 70T-nek is ..Nekem75Q70T-m van 75MU7002-höz képest jobban tetszik (Rtings MU8000) ott nekem a LDimming bevilágított..több volt a hátránya mint az előnye.. itt akinek van Q80T állítólag jól műxik .. (ps. a Q70T Edge Led és dualledes, nincs benne LDimming, 7200-as kontraszt és jó beállításokkal kompenzálja a LD hiányát ,nekem tetszik ..igen és tudja a 120Hz , illetve PS5/XBox új generációs beállításokat és egyebeket amit a 80/90T-k is ) de a puding próbája ..meg kell azt nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#145299) RazoR válasza matex (#145291) üzenetére


RazoR
veterán

Semmi ilyesmi nincsen, a fekete az tényleg fekete és ha fekete háttérrel van fehér felirat akkor sincs semmi ilyesmi!

(#145300) francz'70 válasza ORCA58 (#145283) üzenetére


francz'70
aktív tag

Mondjuk ez a smart távvezérlés probléma nálam is jelen van a felvevős beltéri egységgel. Ez azóta tart mióta hdmi kábelt cseréltem!
Zömében akkor ha beltérit úgy áramtalanítom, hogy a tv be van kapcsolva, (de előfordult már akkor is ha tv-t csak simán előbb kapcsoltam be mint a box-ot) ilyenkor állandóan felajánlja a smart távvezérlést.
...ez mind a hdmi kábel csere óta van :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.