Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144751) Celtis válasza wolfman (#144748) üzenetére


Celtis
veterán

Természetesen fog működni 50, 60 vagy akár 24Hz/fps bemeneti jellel is. Miért is ne működne.

(#144752) mpo válasza zoltan6 (#144749) üzenetére


mpo
veterán

A 120 osztható maradék nélkül 24-gyel.
A 60 nem.
Ez a 24p-nél számít?

Ha érted, akkor már elavult.

(#144753) ORCA58


ORCA58
addikt

Találtam egy hibát a Q80T TV-m szoftverében. Sikerült a telefont összekapcsolni a TV-vel vezeték nélküli kivetítéssel. Ekkor a kép üzemmód megváltozik, durva vad színűre, olyan mint a kiemelt mód.
Ha visszamegyek a TV-re, vagy bármilyen más forrásra, akkor is ez marad a beállítás. Hiába van minden forráshoz külön beállítva az kép üzemmód. A vicc az, hogy a kép üzemmód neve ilyenkor ez: --- :F
Mindig vissza kell állítani a korábban beállítottra.
Ez másnál is jelentkezi?

(#144754) öcsi06 válasza mpo (#144747) üzenetére


öcsi06
tag

Ez akkor rendben, a másik még, kicsit tartok a va paneltől, volt egy K5500 anno na az iszonyú volt, a mostani 55MU6452 ads paneles szuper, csak váltanék 65' - ra. Viszonylag sokat nézzük, tv adás, filmek külső vinyóról. A Q70T néztem még, megérhet +90k többlet kiadást?

[ Szerkesztve ]

(#144755) DonDragonka válasza zoltan6 (#144749) üzenetére


DonDragonka
őstag

Azért van különbség, főleg ha mint nálam 3 kijelző van egymás mellett... 30Hz, 60Hz és 144Hz... Hogy miért van ez így az asztalon, nem tartozik a tárgyhoz, de a lényeg, hogy aki egyszer szemmel látott már 120Hz-et az biztos, hogy látja a különbséget 120 és 60 között... :D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144756) Celtis válasza mpo (#144752) üzenetére


Celtis
veterán

Számíthat. Nem minden 60Hz-es TV képes a 24p tartalmat juddermentesen megjeleníteni, mert 3:2 pulldownt alkalmaz.
Viszont az rtings teszteket megnézve, jónéhány 60Hz-es TV képes rá. Szerintem azok ilyenkor 48Hz-en működnek 2:2 pulldownnal.

Megjegyzem az LCD sample and hold kijelző. 24p tartalom esetén (interpoláció nélkül) amúgy mindegy a kijelző frissítési frekvenciája, mert a képernyőn egy képkocka tartamáig úgysem történik semmi, akárhányszor "frissíti" a TV a képet.

(#144757) adp válasza mihaly13 (#144745) üzenetére


adp
őstag

Szia. Te tudsz nekem arra a kérdésemre válaszolni, hogy viszi akadás mentesen/szépen a tu8502 usb-n (hdd,pendrive) keresztül a 4k filmet? Köszi

Már vagy 3szor tettem itt fel, de valahogy senki nem válaszol rá....

[ Szerkesztve ]

(#144758) mpo válasza Celtis (#144756) üzenetére


mpo
veterán

Mi lesz a különbség 60 vagy 120 Hz-esen tévéadásnál gyors mozgású sportnál?

Ha érted, akkor már elavult.

(#144759) Celtis válasza mpo (#144758) üzenetére


Celtis
veterán

A 120Hz-es tud közbenső kockákat interpolálni, a 60-as nemigen. Tehát elvileg a 120Hz-esen tudsz beállítani elmosódás csökkentést a 60Hz-es TV-n pedig nem.
Ha nem használsz ilyen "képjavítót", nem sok különbséget fogsz tapasztalni szerintem.

(#144760) PuMbA válasza mpo (#144758) üzenetére


PuMbA
titán

120Hz-en jobban fog kinézni Motion Plus-szal :)

(#144761) kzkz válasza PuMbA (#144760) üzenetére


kzkz
őstag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy másképp fog kinézni bekapcsolt motion plus-szal, mint kellene.

(#144762) mihaly13 válasza Celtis (#144750) üzenetére


mihaly13
tag

A kettős led a Samsung új technologiája ami csak ebben az évben jelent meg és csak a Q ledek meg a TU8500-k vannak ellátva vele ! Ahogy én olvastam a technológia abból áll hogy a hagyományos ledekhez még hozzáadtak ledeket amelyet a tévé teljesen ki tud oltani és így sokkal jobb a feketéje ! Az OLED-k nél a ledeket teljesen ki tudják oltani a fekete részeknél a Samsung kettős led technológia valami hasonló . Én csak ennyit olvastam lehet hogy más fórum társ talán többet tud erről .

(#144763) mihaly13 válasza adp (#144757) üzenetére


mihaly13
tag

Hát az igazat megvallva én sem tudok erre a kérésre válaszolni mert csak magyar szinkronnal ellátott filmeket másolok és ezekben nem nagyon vannak 4K filmek ( legalább is ami engem érdekel ) úgy ha aszt mondanám hogy jól viszi a 4K filmet hazudnák , de a többi filmeket nagyon jól viszi csak attól függ hogy milyen minőségű a film , ha rossz minőségű akkor nem javít rajta ! Annyit mondhatok hogy jól viszi , kivéve az AVI formátumot az a Samsung média lejátszója nem ismeri fel .

(#144764) wolfman válasza Celtis (#144751) üzenetére


wolfman
veterán

Úgy értem ezt a Hz dolgot, hogy eddig csak 60Hz-es TV-im voltak. ha a PC-t átraktam 30 vagy 24P-re, akkor a színek szétestek, az egész full nyers lett + a kép is nagyobb lett mint a látható felület és beállítani se lehet normálisan (vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak). PC-vel csak és kifejezetten 60Hz-en hajlandó működni normális színek mellett.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#144765) Palace701 válasza öcsi06 (#144746) üzenetére


Palace701
csendes tag

Nekem is volt UPC van CI kártyával. Lehet állítani a csatornasorrendet, a régió Észtországra van állítva. Ez esetben nem kell semmilyen külső program. Kedvenceket is lehet létrehozni.

(#144766) Palace701 válasza Szabi020 (#144744) üzenetére


Palace701
csendes tag

Elfogadom az érveid, monitornak valóban elég a 43.

Úgy látom 169900ft lett a 43Q67t. 153990ft a sima 43Q60T az Auchanban. Lehet egy ilyet , meg egy olyat kellene venned :DD

(#144767) öcsi06 válasza Palace701 (#144765) üzenetére


öcsi06
tag

Köszönöm, akkor ez nem változott az MU szériához képest.

(#144768) mpo válasza Palace701 (#144765) üzenetére


mpo
veterán

Lehet állítani a csatornasorrendet, a régió Észtországra van állítva.
Nem az átszámozásra gondolsz?
Sorrendre nem kell Észtország.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144769) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Adott az új samsung tu7102 tv-m és mikor először rákötöttem a telekom iptv dobozt, egyből felismerte és tudtam kezelni a tv távirányítójával. Azóta viszont egyszer áramtalanítva lett és újra kábeleztem a dolgokat, azóta viszont nem hajlandó felismerni a dobozt (ismeretlen eszközként jelöli meg), és a távirányító tanításával se bírom működtetni, hiába adom meg még a pontos modellszámot is hozzá. Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#144770) Szabi020 válasza Palace701 (#144766) üzenetére


Szabi020
tag

Igen, Meg is lett rendelve a 2db. Gondoltuk elmegyünk érte ma, de a személyes átvételre nem volt lehetőség ennél a rendelésnél.
A +15 ezret az eddigi beszámolóid alapján megéri a Q67. :)

Szóval majd hozzák. Eddig nem kapkodták el, mert még vissza sem jeleztek semmit.

Azt nem tudod véletlen mennyibe kerül hozzá a kiterjesztett gari? Egy +2év jó lenne ha értelmes áron van. Elvileg majd hívnak, hogy mennyibe kerül, de tényleg nem sietik el...

Amúgy vicces, mert a tájékoztatóba bele van írva, hogy ha kötsz valamilyent akkor be kell muatatni személyesen a terméket. De átvenni nem lehet. Biztos beviszem majd.. :C

(#144771) ORCA58


ORCA58
addikt

A tv HDMI hang kivezetéshez jó a HDMI to RCA [link] vagy csak ez jó [link] ?

(#144772) Palace701


Palace701
csendes tag

Érdekes , nekem simán ment áruházba a rendelés (Pólus ) . 15 perc múlva már mentem érte.
A visszajelzés 5 percen belül érkezett , amire beértem már előre volt készítve . Igaz ez még októberben és nem a karácsonyi időszakban .

Az ajánlat szerint kaptam fél év plusz garanciát , ami a gyárival azonos .

De megkérdeztem mennyi lenne a plusz . Többféle van , van a sima ami olyan mint a gyári garancia , van bővített , tehát ha összetörik vagy villám csap bele...😀

A plusz garancia díját az összeg alapján számolják ki , nekem plusz egy évre az alap garancia 7500ft lett volna. A tiedre olyan 7000ft-ra tippelem.
A bővített garancia árát nem tudom.
Hát az utolsó résszel én is szívtam, ugyanis csak két nappal a vásárlás után vettem észre , hogy az ajánlat része a plusz fél év garancia . Benne volt a reklámújság elején . De nem adtak semmit a vásárlásnál semmit . Visszamentem két nappal később , fogalmuk nem volt arról , hogy van ilyen akció . Elkezdtek telefonálni , áruházvezető mondta nekik , hogy igazam van , de be kell mutatni hozzá a készüléket . Mondom ne szórakozzanak , már a falon , nem tudom csak úgy leszerelni. Ment a tanácskozás , aztán az a javaslat született , hogy két nappal később kijön valaki és megnézi a falon , hogy rendben van-e és ha igen akkor megkapom a plusz félévet.
Beleegyzetem, aztán két nap múlva hív az aruházvezető , hogy nem jön ki senki , fáradjak be és kitöltik a plusz garanciát 😀.

(#144773) Celtis válasza mihaly13 (#144762) üzenetére


Celtis
veterán

Ez bullshit.
Az rtings-es fickó elmagyarázza, hogy miért növelheti kis mértékben a kontrasztot a dual LED. Illetve azt mondanám, hogy különböző színhőmérsékletek esetén sem romlik a kontraszt.

(#144774) Celtis válasza wolfman (#144764) üzenetére


Celtis
veterán

Ez nem a TV hibája. Egy PC-s (windows-os?, videókártya) topikban kéne érdeklődnöd.

(#144775) Celtis válasza ORCA58 (#144771) üzenetére


Celtis
veterán

Csak az ARC-os jó.

(#144776) Szabi020 válasza Palace701 (#144772) üzenetére


Szabi020
tag

Mi is azt hittük menni fog a dolog, mert volt is raktáron a legközelebbi MM-ben.
De ki volt szürkülve az opció, és meg volt jelölve, hogy csak kiszállítás. (Annyira nem bánom)

A sima az tökéletes lenne (Silver csomag azthiszem) Az olyan mint a gyári igen. Az teljesen megfelelő lenne.

Annyit még meg is érne 1 évre. De talán még a samu oldalán is lehet venni hozzá. A lassan 4 éves másikra onnan van +2.

Engem úgy is szeretnek a samunál mert az elöző Tv-m hibás lett pont a 2 év lejárta elött 2 hónappal. 3x javították és rossz volt.(Panel,alaplap,panel csere volt :C ) közben lejárt a garija, így át sem vettem, csak az üzletbe gyors ránéztem. 3 hónapig húzták. aztán szóltam a fogy védelemnek mert meguntam. Akkor nagy nehezen visszakaptam az új árát. Így lett a Q60R. De gusztustalanok voltak.. Ez a kellemes érzés a folyamatról bennem is van, ha egyszer megállna megint... az csodás lesz.
Amúgy azon is volt plusz gari. Így a samu szervíze azt javasolta várjam meg míg lejár a gyári gari. Majd a pluszba vásároltnál jelezzem a biztosítónak nem jó. Így majd ők talán fizetnek, mert a samu nem fog... ő meg nem tudja megjavítani...Na azért ledöbbentem.

Akkor van fejetlenség ott is rendesen. :)

(#144777) sunavlys válasza zoltan6 (#144749) üzenetére


sunavlys
senior tag

Pedig észrevehető.
Akinek érzékeny a szeme, mi nekem, az látja.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#144778) adp válasza mihaly13 (#144763) üzenetére


adp
őstag

köszi.

ESETLEG VALAKINEK TAPASZTALAT TU8-as széria és 4k film USB-ről törétnő lejátszásáról?

(#144779) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Samsung fiókba, ha regisztrálom a tévém nem ad plusz 1 év garit már?

(#144780) mpo válasza JHONNY 79 (#144779) üzenetére


mpo
veterán

Már vagy 2 éve megszűnt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144781) ORCA58 válasza Szabi020 (#144776) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi!

(#144782) PiszokAlfréd válasza ORCA58 (#144753) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Nálam valamiért a képernyő tükrözés sem akar összejönni a smartthings-ben. Minden más működik, de ilyenkor azt mondja a telefonom, hogy offline a tv.. :F Valakinek hasonló tapasztalat?
Ja, Q80t és Samsung telefonról van szó.

(#144783) Celtis válasza adp (#144778) üzenetére


Celtis
veterán

Először is a tu7-nek is le kéne tudnia játszani 4k-s filmeket.
Másrészt ha ennyire kardinális kérdés ez nálad, akor menj be egy MM üzletbe a kérdéses filmmel és próbáld ki eg tu85xx tv-n.
Harmadrészt, ha minden kötél szalad, evgyél egy 10-15e forintos külső médialejátszót hozzá és mindent fog vinni.

(#144784) Luger válasza Szabi020 (#144776) üzenetére


Luger
csendes tag


2020. december 9. Budaörs MM
Vásárlás dátuma után még hat hónapig lehet megvenni a biztosításokat, de ha a Goldot nem helyben átvételkor veszed meg akkor be kell vinni bemutatni a tévét

[ Szerkesztve ]

(#144785) Sonex79 válasza PiszokAlfréd (#144782) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Pedig megy az normálisan. Azonos wifi hálózaton vannak?

(#144786) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok.
Nézegetem az idei Samsung szériát.A SAMSUNG QE 55 Q80T és a SAMSUNG QE 55 Q82T. A kettő között mi a különbség?Panel vagy még a hangszórók. A 80-nak nagyon felment az ára.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#144787) Luger válasza Mano66 (#144786) üzenetére


Luger
csendes tag

[Samsung QE 55 Q80T] 299990 Ft
[SAMSUNG QE 55 Q82T] 299989 Ft

Külföldi oldalakon is állandó kérdés, de igazán semmit nem írnak, hogy lenne különbség.
Valószínűleg nagy áruházaknak, láncoknak készült, marketing, hogy valami mást nagyobb számozásút adjanak és hogy ez csak náluk van forgalmazva.
Vicces, hogy a gyári doboza is Q80T feliratú, mármint a Q82T-nek, csak a dobozra ragasztott kis címkén, amin a sorozatszám stb. van, azon látszik, hogy Q82T típusról van szó.

(#144788) Luger válasza Mano66 (#144786) üzenetére


Luger
csendes tag

Már csak 279990 Ft a Q80T a fenti linken.

Most már megtaláltam, a Q82T kifejezetten a Media Marktnak készült.

(#144789) zoltan6 válasza Mano66 (#144786) üzenetére


zoltan6
őstag

Auchanban 280, [link] bár mos nincs készleten.Inkább lejjebb ment az ára mint feljebb.November közepéig ez a készülék 350-nél olcsóbban sehol nem volt.

(#144790) PuMbA válasza kzkz (#144761) üzenetére


PuMbA
titán

A képminőség jobb lesz, hiszen kisebb utánhúzást kapsz és valamivel élesebben látszódnak a mozgó képelemek. 50 képkockát már sokkal könnyebb interpolálni, mint 24-et, tehát minimális képhibád lesz.

[ Szerkesztve ]

(#144791) Szabi020 válasza Luger (#144784) üzenetére


Szabi020
tag

Köszönöm szépen az infót!
Így kicsit könnyebb tájékozódni és eldönteni akar-e az ember valamilyet.

Jellemzően pont egy magasabb kategóriába éppen, hogy átlépek. Meg sem lepődök.

Szerinted megéri a TV vétálárának a 12,5%-át plusz két év gari? Neccesnek érzem az arázást. Főleg a besorolás aljáról..

[ Szerkesztve ]

(#144792) Luger válasza Szabi020 (#144791) üzenetére


Luger
csendes tag

Szerintem igen (persze csak akkor, ha szükség van rá :U ). De ahogy már többször volt szó róla ez nem az a klasszikus gyártói garancia, hanem egy biztosítás.
[Media Markt Garancia Plusz leírás]

Ezt azért a feltételekből kiemelném:

10.1.2. Ha a biztosított termék nem javítható, vagy a javítása nem gazdaságos, akkor
10.1.2.1. kiterjesztett garancia fedezet esetében a Biztosító az eredeti vételár értékének megfelelő, a MediaMarkt áruházaiban azonos termékkategóriába tartozó termékre beváltható csereszelvény formájában megtéríti a biztosított termék vételárát a Biztosított részére.

Ha valakinek van ereje, ideje, itt elolvashatja:
[MEDIA MARKT GARANCIA PLUSZ BIZTOSÍTÁS FELTÉTELEI ÉS ÜGYFÉLTÁJÉKOZTATÓJA]

(#144793) insight válasza Szabi020 (#144791) üzenetére


insight
aktív tag

Szerintem nem éri meg. A mai tévéknél a lehetséges problémák legnagyobb része az első használatkor kijön, a többi meg a következő pár hónapban. Ha nincsenek évente többször költöztetve, átdugdosva, fel-le szerelve, szerintem amelyik kibírja gond nélkül a garanciaidőszakot, annak utána sem nagyon lesz problémája, jellemzően 10+ évig elmennek, majd végül valami áramingadozás nyírja ki őket...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144794) Szabi020 válasza Luger (#144792) üzenetére


Szabi020
tag

Nem tudom megtartom-e 2 évig az a baj. Ha lesz 120Hz-es modell 43"-ban akkor biztosan lecserélem rá. Szóval kitalálom még akkor, hogy mi legyen. :) Köszi mindenesetre!

Beleolvastam igen, kicsit. De azt hozzátenném még kiegészítésnek, hogy a 10.1.2 és a 10.1.2.1 pont teljes mértékben így működik a gyári garinál is. Legalább is így kellene, de ha az ember nekik ugrik és nem hagyja magát akkor ott is ez az eljárás menete.
3X cserélnek fő alkatrészt, negyediknél pedig pénzvisszafizetés. Igaz ez eltart vagy 3-4 hónapig (Pedig ha adnának egy legalább olyan, vagy jobb készüléket senkit nem zavarna meddig tart.) ez persze "enyhén" sért pár törvényt, de ezt most hagyjuk. :C

(#144795) PuMbA válasza Szabi020 (#144794) üzenetére


PuMbA
titán

" Ha lesz 120Hz-es modell 43"-ban akkor biztosan lecserélem rá. "

Nem lesz.

(#144796) Szabi020 válasza insight (#144793) üzenetére


Szabi020
tag

Ezt sajnos én még nem tapasztaltam, mert eddig 4-ből 3-nak volt valami baja 4 éves korára. 2db UE40D5000 volt monitornak régebben. 4-4 évig. De mindkettőnek volt táphibája. Az egyiknél még a kijelző is néha érdekes színes csíkokat rajzolt random.

Az UE40KU6100 hibátlan a mai napig. Ez nemsokára 4 éves lesz.

Nekem pedig az említett garanciás élményeim a UE40K6000-al voltak (ha jól emlékszem a típusra.) De ha így van akkor az csak pozitív, én még sajnos nem tapasztaltam ezt. (QLED mondjuk még nem ment tönkre) Igaz, azok nem is túl idősek még. :) (Ezek mind csak és kizárólag monitornak voltak/vannak használva)

Nekem a Qe43Q60R azt csinálja, hogy kikapcsolom és 10-ből 4x visszakapcsol magától 2 perc múlva. De ez legyen a legnagyobb baja. Mondjuk azt nem tudom miért csinálja.
Illetve elvileg ha jól tudom(?) 5 évig működik pl a youtube is elvileg a modell megjelenéstől számítandóan.

PuMbA: Nem feltétlen 2021-re gondoltam. De egyszer talán. Azért én bízok benne ha nem baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#144797) PuMbA válasza Szabi020 (#144796) üzenetére


PuMbA
titán

Bízz, de pont pár évvel ezelőtt vezették ki őket, mert régen volt ilyen TV :) 43-as TV-k eladása pedig egyre csak csökken, mert mindenki 55 vagy 65 colt vesz, tehát a gyártóknak semmi érdekük bármit is javítani, mikor profitot nem szereznek belőle. Nem hiszem, hogy akár 3 év múlva hirtelen nagy lesz a kereslet a 43 colra megint...

[ Szerkesztve ]

(#144798) Szabi020 válasza PuMbA (#144797) üzenetére


Szabi020
tag

Én speciál nagyon örülnék neki, ha lehetne kapni nagyobb sorozatból is 43"-t ahol jelen van ez a képfrissítési mód is. Igaz már annak is örültem, hogy 2018-ban lehetett végre QLED-et kapni 43"-ban. :)

Régen, FullHD-ben, lehet. De 4K-ban még nem is csináltak. :(

Én is tudom, hogy egyre nagyobb kijelzőket gyártanak. De szerintem van egy pont aminél nincs tovább, hiszen ha legkisebb is 55" lenne akkor hova teszik majd egy kisebb térben?

Azért nem hiszem azt, hogy nem érné meg nekik eladni a 43"-t és nem lenne profitjuk. Sajnálni nem fogom őket mikor valaki csak ekkora készülékkel jön ki a boltból. Ha nagyon nem érné meg nekik akkor egy QLED-es modellt csinálnának és a többi sima LED-es verziót nem is kellene erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#144799) PuMbA válasza Szabi020 (#144798) üzenetére


PuMbA
titán

"Igaz már annak is örültem, hogy 2018-ban lehetett végre QLED-et kapni 43"-ban."

Ezek a TV-k semmivel nem másabbak, mint a régebbi QLED nélküliek, csak a QLED marketing nevet a Samsung bevezette az olcsóbb szériáknál is. A 2020-as TV-knél szintén a modellszámot eggyel lejjebb csúsztatták, tehát a tavalyi Q70 specifikációja, ebben az évben a Q80-é lett.

[ Szerkesztve ]

(#144800) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Samsung Q70R a 1372-es frissítés óta nem tudja kezelni a külső adathordozóról lejátszott filmek feliratait. Egy nagy széles fehér csík jelenik meg a felirat helyén. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.