Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144651) undercover válasza junior19 (#144645) üzenetére


undercover
senior tag

Lejátszottam a videót és 18-25-ig láttom őket, 17 halványabb 2-16 fekete akkor most ezen kell állítani vagy jó igy? :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144652) Sirandrish válasza mihaly13 (#144622) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még két napot dolgozok idén...ha lenyomom, utána komolyabban beleásom magam :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144653) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG 65GX3LA tévével szemezek .
Ebben a kategóriban van "jobb ?
Főleg 4K filmeket nézek, fontos a telt szín .
llletve 4K/120Hz Xbox fut .
Falsík tévé ötlet nagyon tetszik ennél a modellnél. :U :U
Kábelezés fal mögött van nálam, ezért abszolút nyerő ez a modell.
Ennek a "nem falsíkos modellje" a 65CX3LA, kb 120K-val olcsóbb, közel azonos tudással.

(#144654) cybermage válasza Parson (#144650) üzenetére


cybermage
csendes tag

Szia, a DS Video nem streaming app. Nem DLNA technológiát használ.
Neked streaming app kell. Synology NAS-on 2 app-ot ismerek. Az egyik a Plex, de az nekem nem nagyon tetszik. A másik a Synology által fejlesztett Media Server. En az utóbbit használom Samsung TV-vel.
Csak fel kell telepíteni a NAS-ra es egy LAN-ra rakni a TV-vel, ha ez meg van akkor a TV-nek látnia kène.

[ Szerkesztve ]

(#144655) Ghostman78 válasza Ghostman78 (#144653) üzenetére


Ghostman78
senior tag

:Y
benéztem a topicot
sry

(#144656) Celtis válasza laabom (#144649) üzenetére


Celtis
veterán

Háttérvilágításban tönkrement egy vagy több LED. Keresd Axelrose-t itt a fórumon.

(#144657) Celtis válasza GRaul (#144624) üzenetére


Celtis
veterán

Azt, hogy a TV vagy a PC miatt nem tud 120Hz HDR 4:4:4-et azt nem tudom, de abban biztos vagyok, hogy nem a kábel miatt van.
Viszont a TV-ben a HDMI UHD color-t kapcsold be.
https://www.samsung.com/in/support/tv-audio-video/how-to-enable-hdmi-uhd-color-in-series-6-4k-uhd-tv/

(#144658) Parson válasza cybermage (#144654) üzenetére


Parson
addikt

Szia. A Synology oldalán azt irják, a DS streaming app, és nekem is ez a tapasztalatom. Az teljesen oké, hogy nem DLNA technológiát használ, ez nem is kérdés, pont emiatt hasznos, ha a DLNA kiesik mint lehetöség.
A mediaserver fel van dobva a NAS-ra, és már évek óta gond nélkül nézek DLNA-n filmeket a többi Samsung TV-men... pont ezért nem értem, hogy ezen a mostani TV-n ez miért nem megy... :F

A Plex csak végsö megoldás lenne, nem eröltetném, ha nem kell, mivel én se ismerem túlzottan, és nem is én fogom használni...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#144659) Palace701 válasza Szabi020 (#144626) üzenetére


Palace701
csendes tag

Nekem Q67T van ( Média Markt specifikus modell ) , szerintem a plusz 100PQI olyan sokkal nem lehet jobb (3% többlet ) , viszont a távirányító sokkal igényesebb , fém . Típusa : TM2090A . Pénzbeni értéke is jóval magasabb . Ha hasonló árban lesz , mint a Q60T, akkor ezt válaszd.
Nagyon szép , egyedi, kontrasztos színeket ad az alap Qled tv is már .

A Q65 (Euronics specifikus modell ) csak színében tér el a Q60t-től, másban ugyanaz .

(#144660) TeebyKay válasza TeebyKay (#144608) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erre valakinek ötlet?

"Arra van még esetleg ötletetek, hogy a feliratok menüpont miért van leszürkítve a menüben és kényszeríti a tv az egyik általa választott feliratsávot rám?"

(#144661) laabom válasza Celtis (#144656) üzenetére


laabom
tag

Köszönöm. Hogy találom meg mert keresésre nem jött be róla semmi? :((

(#144662) Celtis válasza laabom (#144661) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem a gugli ezt mondja.

(#144663) Celtis válasza laabom (#144661) üzenetére


Celtis
veterán

A fene tudja, a gyári lejtászó azt tudja amit tud.
Tudom, hogy ellenkezel, de egy 10-15e forintos médialejátszóval fényévekkel jobb eredményt tudnál elérni. 953-szor is leírom, hogy egy amlogic box Coreelec oprendszerrel a Tv távirányítóval kezelhetó felületet ad, mintha a Kodi a Tv-dben futna. Bármely TV gyártó médialejátszó szoftvere ehhez képest egy szánalomra méltó, reménytelen, hamvába halt próbálkozás.

Sokadszor is belinkelem a kis béna videómat a gyári DLNA lejátszó vs Kodi médiaplayer összehasonlításról. Meg kell nézni a másdik felét is, mert abból látszik a különbség. Végig a TV táviránytót használom.

[ Szerkesztve ]

(#144664) cybermage válasza Parson (#144658) üzenetére


cybermage
csendes tag

Hat, nem értem akkor miért nem megy. Ezt nézd még meg:
https://geeks.hu/tesztek/170724_synology_nas_streaming_szerver_beallitasa_videokhoz

(#144665) petir válasza Parson (#144658) üzenetére


petir
senior tag

Kicsit megkavartad ezt a DLNA kérdést :D most írod, hogy fent a mediaszerver ha fent van és egy hálózaton van a TV és a Syno látnod kell a source gomb megnyomása után a források között a Synology ikonját és ott a videót kiválasztva a video fileokat !

Ne félj a Plex-től :) egy felhasználóbarát dolog , könnyen kezelhető rengeteg opcióval !

(#144666) Szabi020 válasza Palace701 (#144659) üzenetére


Szabi020
tag

Szupi! Köszi szépen az infót! Jelenlegi Q60R is MM-ből van.

Pár hete 149-ért volt MM-ben. Azt néztem, hogy 1-2 napig leárazzák, majd fel, mindig más lesz az ára. Most épp 166.

Figyelem akkor továbbra is. :)

Egyedül a válaszidőtől félek kicsit. Abban rosszabb Rtings tesztek alapján nem is kicsivel mint a Q60R. Nem tudom ez a valóságba mennyire fog átjönni. De fps játékok alatt gyanítom jobban mint egy film alatt. De, hogy ezt a "felhősödést" végre javították az pl nagyon szimpi.

(#144667) junior19 válasza undercover (#144651) üzenetére


junior19
senior tag

Az úgy tökéletes.

codec project

(#144668) Palace701 válasza Szabi020 (#144666) üzenetére


Palace701
csendes tag

Nincs mit , volt nekem is Q60R 14 napig . Játékokról nem tudok nyilatkozni , mert nem játszom . Viszont nagyon ronda volt a bevilágítás a széleknél. Így visszaküldtem az elállási idő alatt .A 43Q60R egyedüli Qled méretként IPS panellel rendelkezik , ahol ez általános probléma . A 43Q67T már VA panel , így ilyen probléma nincs. Válaszidővel semmi probléma tv adás vagy akár 4K Netflix tartalom alatt .
Valóban 150 volt a black Friday alatt , de sokszor láttam én is 157990ft-ért.
De ha máshol lesz a Q60T 150 alatt és nem fontos a prémium távirányító ( nekem nagyon bejön , felső kategóriás modellekhez jár) akkor nyugodtan vedd meg azt .

(#144669) TeebyKay válasza Celtis (#144663) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rendben, teszek egy próbát egy ilyen média lejátszóval (ne adj isten ez még akár az avi fájlokat is le tudná játszani?). Tudnál mondani egy konkrét típust amit érdemes megvenni?

(#144670) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Mi produkálhat ilyen hibát?
[kép]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#144671) mpo válasza laabom (#144661) üzenetére


mpo
veterán

Őt kell itt keresned, axlrose32, mobilszám is van:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144672) mpo válasza TeebyKay (#144669) üzenetére


mpo
veterán

Itt először olvasd el az összefoglalót.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144673) mpo válasza Celtis (#144663) üzenetére


mpo
veterán

Meg akartam nézni, be kellett jelentkezni a Google-ba, ezt kaptam:
Hoppá, valami hiba történt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144674) Szabi020 válasza Palace701 (#144668) üzenetére


Szabi020
tag

Érthető, hogy ez esetben visszakoztál. Szerencsére nálam annyira nem drasztikus rajta, de azért látni ha olyan jelenet van. Ez tény. Talán már megszoktam, mert az előtte lévőn is volt.

Nem is emlékeztem, hogy ez IPS. Örültem akkor, hogy végre van 43"-os méretben is Qled végre.

Még nem láttam ezt a prémium távirányítót, így tutira meglennék nélküle. Úgy talán jobban ragaszkodnék hozzá ha már használtam volna.

Köszi szépen az infókat! Héten ha lesz valamelyik jó áron akkor beszerzem.

Jelentkezek mindenképpen, hogy milyen, közel 2 év Q60R használat után kiváncsi leszek rá.
Illetve remélem lesz majd ekkora méretben is 120hz is egyszer...

(#144675) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,
Van egy Sony WH-CH710N fejhallgatóm és egy Samsung QE55Q60R tévém. A problémám, hogy nem tudom a kettőt összekötni. Lehet egyáltalán? Ha igen hogy?

YNWA

(#144676) TeebyKay válasza mpo (#144672) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi, majd felrobban a fejem az információ halomtól, de megpróbálok az ajánlott típusok segítségével kiigazodni a tv boxok birodalmában, aztán meglátjuk mi lesz az eredmény :D

Mégegyszer köszönöm a türelmeteket!

(#144677) mpo válasza TeebyKay (#144676) üzenetére


mpo
veterán

Ha itt ajánlanak az új típusból és megbízható helyet is, akkor már meg is veheted.
(Én itthon vettem 2 év garanciával).
Amit tudnod kell, hogy egy SD Card-ra fölrakod a CE+Kodi-t és kell 2 db Ultra High Speed HDMI kábel (azért ultra, mert nem annyival drágább, mint a High Speed).
[link]
A Kodit meg kitanulhatod PC-n is egérrel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144678) TeebyKay válasza mpo (#144677) üzenetére


TeebyKay
őstag

Miért kell az ultra high speed hdmi kábel? Sima hdmi 2.0 nem elég a 4k-s képhez? Hálózatba meg megy ethernet kábellel?

(#144679) Hunor27


Hunor27
csendes tag

Segítek nem lesz ,kicsi az esély a 120hz ,már ezt a témát körbe jártam ide haza

(#144680) mpo válasza TeebyKay (#144678) üzenetére


mpo
veterán

A High Speed és az Ultra egy árban van, csak az egyik adatátviteli sebessége 18 Gbit / s, az ultra meg 48 Gbit / s.
Nekem a High Speed van, akkor az volt.
[link]
[link]
Gyártói leírás:
Ezek vannak, 2.0 kábel nincs.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144681) TeebyKay válasza Hunor27 (#144679) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nekem ha 60fps-el elviszi a 4k képet már az is több mint az elvárt. Ha csak a 120hz-hez kell a szuperhipermega hdmi kábel akkor köszönöm, a 360p-s 20 éves sd filmjeim ezt nem igénylik és egyenlőre én se :D Nekem csak a minél szélesebb video és audio formátum támogatás, feliratkezelés és hálózati adattároló elérés a cél.

(#144682) TeebyKay válasza mpo (#144680) üzenetére


TeebyKay
őstag

Fentebbi hozzászólásom akkor neked is szánom. Mire nem lesz elég a sima hdmi kábel? És akkor a különböző gyártók különböző kábelein az 1.3, 1.4 és 2.0 elnevezések mit takarnak?

(#144683) mpo válasza TeebyKay (#144682) üzenetére


mpo
veterán

Ez a hivatalos kábel elnevezés:
[link]
A specifikáció az nem a kábel neve vagy száma. Ha jól emlékszem tilos is ráírni vagy így hirdetni.
Sima nevű nincs. :D
4K HDR-hez a High speed is elég, de az ultra is ilyen árban van és pár év múlva kellhet.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144684) TeebyKay válasza mpo (#144683) üzenetére


TeebyKay
őstag

És akkor amiket itt írnak és ezeket a számozásokat párosítják az általad linkelt elnevezésekkel?
[link]

(#144685) ORCA58 válasza PuMbA (#144644) üzenetére


ORCA58
addikt

1. Tudom, hogy nem egy PC, de a TV média tartalmak megjelenítésére, lejátszására készült, ezért elvárnám tőle, hogy ha böngészőben érhető el a tartalom , akkor azt le is tudja játszani. Van olyan legális sőt fizetős tartalom, ami csak ott érhető el! Egy 3 éve LG erre képes. Az hogy proci gyengébb egy telefonénál, a média boxra is igaz. Sőt talán a Tv procijánál is gyengébb, ennek ellenére böngészőből működik a média tartalom lejátszás.
2. Ezt félre érted. A laptopot ha rádugom a TV-re a az azonnal 3840-2160 UHD 30fps jelet mutat. Akkor is, ha csak az WIN10 asztalt látom, és a PC-n a Samsung tv kimenete 1280×720 re, vagy bármi másra van állítva. Ha egy 480p videót játszom le vele, akkor is UHD-ír ki, nem tudom megváltoztatni! Ha tükrözöm a Laptop kijelzőt, akkor is mindig UHD- mutat a TV. A tartalom egyébként biztos nem HDR.
"A laptopodnak egyáltalán HDMI 2.0-ás kimenete van és támogatja a HDR lejátszást a videókártyája?"
Miért? Ha nem az, akkor attól még nem lesz a jel UHD! :F

[ Szerkesztve ]

(#144686) mpo válasza TeebyKay (#144684) üzenetére


mpo
veterán

A linkedről:
A legmodernebb 2.1-es verzió számmal elérhető a 4K @ 120 Hz and 8K @ 120 Hz.
A 2.1-el egy új HDMI kábel kategória jött létre, amit Ultra High Speed-nek hívnak (másnéven 48G), ami a kábel 48 GBit/s maximum sávszélességét mutatja.

A HDMI.ORG a hivatalos, itt vannak a specifikációk.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144687) TeebyKay válasza mpo (#144686) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tehát akkor a 2.0 jelöli a high speedet, a 2.1 pedig az ultra high speedet.

Akkor még egy kérdés, szerinted mi az előnye a 8-10 ezer forintos hama kábelnek a 2-3 ezer forintos equip, delock és társai kábelekhez képest? Világ életemben az olcsó kábeleket vettem a minőségiek helyett és tökéletesen működnek a mai napig.

(#144688) mpo válasza TeebyKay (#144687) üzenetére


mpo
veterán

Még 8000 Ft sincs.
Már összeszedtem, ne menjen kárba:
[link]
Can I use “HDMI 2.1” in my marketing?
And please note that NO use of version numbers is allowed in the labeling, packaging, or promotion of any cable product.

magyarul:

És ne feledje, hogy a kábeltermékek címkézésében, csomagolásában vagy promóciójában a verziószámok használata tilos.

Éppen a múltkor olvastam valamelyik topikban, hogy a 2000 Ft-os equip nem működött.
Minek próbálkozni, nem ez a legdrágább része egy rendszernek, de szívatásra kiváló egy olcsó kábel.

De nem ilyen kábeleket ajánlgattam:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144689) TeebyKay válasza mpo (#144688) üzenetére


TeebyKay
őstag

Édes istenem, mit tud ennyiért egy kábel? :D Bele van építve a high end gaming pc? :D

Hát kicsit bántaná a szívemet ha annyiba kerülne a hdmi kábel mint maga a tv box amihez veszem. Lehet hogy teszek egy próbát egy delockos kábellel, delockos cuccom úgy is elég sok van már, és ha tényleg szarra se jó akkor legfeljebb vissza viszem, és duzzogok egy sort hogy már megint a tapasztaltabb fórumozóknak volt igaza.

(#144690) So5ika


So5ika
csendes tag

Sziasztok!

HDMI kábel témában ezt olvassátok el. Itt érthetően, magyarul le vannak írva az egyes típusok.
https://kabelvilag.hu/hdmi-kabel-tipusok

Ahogy a TV-k jönnek elő az újabb és újabb extrákkal (HDR, HDR10, HLG, 120Hz, Dolby vision, stb.) úgy a kábeleknek is fejlődniük kell. Márpedig HDMI 1.4-el az előbb megnvezett feature-ök nem fognak menni. Mihelyst elterjedt lesz a 2.1-es szabvány, nem fog ennyibe kerülni, mint most.

Üdv.:

(#144691) So5ika


So5ika
csendes tag

Sziasztok!

Ajánlások hiányában elkezdtem magam finomítani az Rtings-en ajánlott beállításokat Q70T esetében. Szerintem egész jól haladok vele, hétvége körül már meg tudom osztani a saját beállításaimat, ha érdekel valakit.

Üdv.:

(#144692) Celtis válasza TeebyKay (#144689) üzenetére


Celtis
veterán

Nyugodtan vedd meg az olcsó eqip kábelt! Én is használok ilyeneket.
Amire neked kell, arra végképp jó lesz.

(#144693) insight válasza TeebyKay (#144689) üzenetére


insight
aktív tag

Én ezekbe ruháztam be, és azóta az Apple TV tudja 4K-ban a 4:2:2 kromatikus képet, szemfacsaró élességgel és kontraszttal. Sima 4K-nak nevezett HDMI kábellel 4:2:0 ment, kromatikus mód nélkül.

Az más téma, hogy a Youtube meg nem megy 4K-ban az Apple tévén a Covid-sávszélességmentős akció miatt :O De azt meg a TV eleve tudja 4K-ban, valahogy azon nem lett lebutítva

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144694) TeebyKay válasza Celtis (#144692) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi!

Egyébként a hdmi kábel típusát ki tudom valahogy tesztelni? Van egy halom hdmi kábelem most is rákötve eszközökre, de fogalmam sincs hogy melyik milyen mert nincs rajtuk feltüntetve, jó lenne valahogy rájönni.

#144693 insight

Nekem továbbra sincs igényem rohadt erős 8k képes kábelekre, majd 5 év múlva ha már lesz esetleg 8k képes eszközöm, akkor veszek hozzá való kábelt :)

[ Szerkesztve ]

(#144695) junior19 válasza So5ika (#144691) üzenetére


junior19
senior tag

Biztos sok Q70-es tulaj őrül majd neki.

Ha nem vagy biztos benne, mi mit csinál, s milyen tesztképpel kell beállítani, akkor inkább kérdezz rá, biztos kapsz választ.
Nagyon félre tud menni az eredmény, ha valamit rosszul korrigálsz. S mivel más paraméterekre is hatással van, rosszabb is lehet a végeredmény.
Sok időt megspórolhatsz magadnak.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#144696) So5ika válasza junior19 (#144695) üzenetére


So5ika
csendes tag

Tesztképek jöhetnek, meg videók is. Szerintem az sokat segítene, főleg ha van hozzá magyarázat.

Amúgy felhősödés Samsungoknál gyakori? Este sötét szobában ha full fekete a kép, pl jelenetváltáskor, akkor lehet felhősödést látni a sarkokban. Máshol azt írják, hogy ez normális dolog LCD kijelzőknél. Engem azért bosszant, hogy ennyi pénzért ilyen minőséget kapok. A minap Q80T-ről sem olvastam sokkal jobb véleményeket, pedig az már FALD meg van local dimming is.

Köszi!

(#144697) kzkz válasza mpo (#144688) üzenetére


kzkz
őstag

Én 3 méteres Equip HDMI 2.1-es kábelt használok, és simán átmegy rajta a 4K 60Hz, egy Amazon Firetv 4K stick van rákötve. Ugyanúgy működik, mintha a stick direktben be lenne dugva a TV-be, pedig még egy anya-anya HDMI átalakító is bele van toldva...

A kábel 4500Ft volt kb.

Azt valóban jó lenne tudni, hogyan lehet leellenőrizni, hogy egy HDMI kábel valóban tudja-e azt, amit állítanak róla.

[ Szerkesztve ]

(#144698) mpo válasza So5ika (#144696) üzenetére


mpo
veterán

A pdf-ben meg ott a magyarázat.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144699) adp


adp
őstag

Aki használ tu8002 vagy tu8502 tipusú tv-t attól szeretném kérdezni, hogy ezek viszik a 4k-t akadásmentesen külső hddről vagy pendriveról? tu7172, gondolm így a 7es széria nem viszi akadálytalanul.
Esetleg az Ru7400? Kommentekben azt olvastam viszi. Most láttam 55ös méretben 160-ért, a tu8002 is 160 a tu8502 183. Ha lehet nem költenék rá csak 160-at. Amúgy ez minek a hibája hogy a tu7172-ön akadokik a 4k usbről. Egy fórumos írta aki BF-kor vette 65ös méretben, bár gondolom mindegy hogy 55 vagy 65, nem azért szaggat.

(#144700) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok!

van még valakinek 2014-es 48H6400-as tévéje?

secret menüből meg tudná valaki mondani nekem a Option-> Type és Option-> MRT Option->Front Color adatokat?

Vagy honnan lehetne ezeket vissza keresni? vissza állítani gyárira? El lett nyomkodva és szerintem ez miatt lett zöld árnyalatú az egész kép :O

Nagyon jól jönne a segítség :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.