Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144351) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ami még érdekes, hogy a hálószobai UE43TU8002KXXH gond nélkül lejátsza a 4k-t youtubeon. Egy szobával arrébb van mint a router. Ugyan úgy 5ghz wifin.
Szóval biztos a tv/fw-el van valami.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#144352) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok! Vettem használtan egy UE50MU6102-t. Kérdésem az lenne hogy honnan tudom megállípatni hogy IPS vagy VA panelos?

https://tinyurl.com/phnas

(#144353) gyeniko válasza Celtis (#144350) üzenetére


gyeniko
őstag

Az én Samu TV-im egyikén sem tapasztalok ilyet.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144354) rainman72 válasza N_A_S (#144352) üzenetére


rainman72
nagyúr

Innen [link]
Oldal irányban fakul ha VA,észre lehet venni!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144355) Celtis válasza gyeniko (#144353) üzenetére


Celtis
veterán

Nem is rólad volt szó. Itt a topikban többen is panaszkodtak, amire jött a válasz, hogy a covid miatt. Szerintem ebben a formában ez a magyarázat nem állja meg a helyét.

(#144356) Mauzes válasza kzkz (#144300) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez egy komplett képbeállítás "csomag", de szerintem semmi köze a local és global dimming issue-hoz, ami a kérdésben volt, azt nem oldja meg.

[ Szerkesztve ]

(#144357) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Mint Q80T tulajdonos szeretném kérdezni, hogy akinek ilyen készüléke van, van valami finomhangolásos beállítása amit esetleg megosztana velem? :)

Rtings.com-os beállítást megnéztem, le is mentettem már, de elég sokan mondták hogy nem túl jó. .... vagy alapjaiban véve kell egyáltalán állítgatni a tévét?

(#144358) insight válasza Lifer092 (#144357) üzenetére


insight
aktív tag

Nekem Q60R van, de a tippem: kapcsolj ki minden rásegítést, nézz olyan tartalmat amire biztosan gyakran fogod használni, és amint problémákat tapasztalsz, kezdd el egyesével visszakapcsolgatni őket. Nekem ez jött be.

Kipróbáltam a rtings.com beállításait, de a meleg színhőmérséklet miatt borzasztó sárgásnak és életlennek tűnt a kép, a gamma elállítása miatt meg a szemem kifolyt néhol a helyi fényerőtől. Gyakorlatilag a régi CRT tévék fílingjét modellezték le. Maradok a Természetes módnál, visszafogott korrekciókkal (a torzításcsökkentést be kellett lőnöm, különben darabosak voltak a mozgások), de néha bevallom, a Kiemelt mód is nagyon tetszik, főleg a Spektrum HD műsorainál.

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144359) Lifer092 válasza insight (#144358) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszönöm! :)

Mondhatni 99%-ban csak játékra lesz használva (Xbox), így akkor ehhez mérten nézegetem majd a beállításait, az rtings konfigot pedig akkor hanyagolom...

[ Szerkesztve ]

(#144360) kzkz válasza Mauzes (#144356) üzenetére


kzkz
őstag

A vastagabban szedett közül a kontrasztkiemeles és a helyi sötétítés van rá hatással. Teljesen eltűntetni nem fogja az "effektet"

[ Szerkesztve ]

(#144361) Mauzes válasza kzkz (#144360) üzenetére


Mauzes
őstag

De ha csak a local dimming issue a szempont (pl. feliratnál), akkor a helyi sötétítés beállítást alacsonyra kell venni.

(#144362) kzkz válasza Mauzes (#144361) üzenetére


kzkz
őstag

Miért? Te feliratra optimalizálsz? Nem inkább a filmre kellene?
Továbbá, mivel a HDR és SDR filmek beállítása mást kíván meg, így nem lehet olyat kijelenteni, hogy alacsonyra kell venni minden esetben.

(#144363) Mauzes válasza kzkz (#144362) üzenetére


Mauzes
őstag

De hát pontosan ezt kérdezte a kérdező: mit kell beállítani, hogy feliratnál ne "villogtassa" a képet. Ebből a szempontból márpedig alacsonyra kell venni a helyi sötétítést. Én végig erről a témakörről beszéltem, de lehet félreértettél.

(#144364) ORCA58 válasza Hunor27 (#144339) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem is azért lett 55" 50 helyett, mert kisebb méretben nem gyártanak már 120Hz-es panellel. :((( Lehet, hogy már senki sem gyárt ilyen panelt. A Tv-k esetében is az megy, mint a telefonoknál. Ha egy magasabb minősére vágysz, vegyél nagyobbat, és persze mindjárt magasabb árért. :O

(#144365) PuMbA válasza insight (#144358) üzenetére


PuMbA
titán

"de a meleg színhőmérséklet miatt borzasztó sárgásnak"

Egyik megoldás: állítsd Normálra vagy Meleg 1-re Meleg 2-ről a színhőmérsékletet.

"és életlennek tűnt a kép,"

4K tartalommal biztos nem életlen. Kisebb felbontású tartalommal természetesen sosem lesz éles a képed, mint egy számítógép monitoron. Természetes képmódban van utólagos élesítés, ami jól jöhet FullHD vagy rosszabb minőségű anyagoknál, mint pl. TV adás.

" gamma elállítása miatt meg a szemem kifolyt néhol a helyi fényerőtől."

Gammát meg a rtings kis képeken lévő beállításait tilos beállítani, mert az TV darabonként eltérő :)

". Gyakorlatilag a régi CRT tévék fílingjét modellezték le"

Semmit nem modelleztek le. Az RTINS-en lévő beállítás az a kalibrált beállítás, amin minden képszerkesztőnek és filmszerkesztőnek kötelezően dolgoznia kell, mert ez adja a valósághoz legközelebbi képet, tehát ez lett a nemzetközi szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#144366) Yugo


Yugo
csendes tag

Sziasztok!

Felmerült még egy probléma.
Samsung Qe65q60t TV, apps, hbo go-t szeretnék telepíteni.
Megkersem, rányomok a Telepítésre, át is vált a gomb Mégsére, viszont pár mp után újra a Telepítés gomg jelenik meg és nem telepíti az HBO go-t.

Mindenkinél van ilyen gond, vagy csak nálam? Illetve van rá megoldás?

Köszönöm szépen!

(#144367) Attila2011 válasza Yugo (#144366) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Szia!

Nálam is eltűnt a hbo go, talán 2 napja kérdeztem itt, de senki se válaszolt.
Megoldást sajnos nem tudok rá, amit találtam, hogy a hbo 2014 után készült tv-re adja az appot.

(#144368) Yugo válasza Attila2011 (#144367) üzenetére


Yugo
csendes tag

Okés, viszont annyival kiegészíteném, hogy semmilyen appot nem tölt le :(

(#144369) insight válasza PuMbA (#144365) üzenetére


insight
aktív tag

- igen, normálra állítottam, azt látom korrektnek

- 4K tartalommal is életlennek tűnt, pedig nem volt az. A meleg szín rontott a kontraszton, a rosszabb kontraszt meg olyan látványt kelt, mintha életlenebb lenne a kép. Erre gondoltam.

- gamma állítgatásából tanultam :DDD viszont Film módban a tartalomnak megfelelően váltogatta a gammát, ez valami HDR fícsör?

- akár szabvány, akár nem, az biztos, hogy Q60R-en nem az van a legközelebb a valósághoz, vagy ha igen, akkor rossz a szemem. Aki szerint ez a valóság, az levehetné a szemüvegét :DDD How Fear and Loathing in Las Vegas changed Johnny Depp

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144370) PuMbA válasza insight (#144369) üzenetére


PuMbA
titán

"- 4K tartalommal is életlennek tűnt, pedig nem volt az."

Na így már ok :) A kékes színvilág után a sárgásabb életlennek tűnhet, de nem az. A kalibrált szabvány enyhén sárgás, hiszen a napfény a természetes fényünk és a napsütés is ilyen.

"viszont Film módban a tartalomnak megfelelően váltogatta a gammát, ez valami HDR fícsör?"

Ez dinamikus kontraszt vagy valamiféle más is lehet.

" az biztos, hogy Q60R-en nem az van a legközelebb a valósághoz, vagy ha igen, akkor rossz a szemem."

Ehhez természetesen az is kell, hogy a videóanyag színe is valóságos legyen. Természetfilmeknél pl. szoktak túlozni többször. Filmeknél pedig teljesen a művészi szabadság dolgozik, tehát vannak olyan filmek, ahol szétviszi a szemed a színkavalkád pl. Transformersnél Film módban is vagy van film, ahol barnás, szürkés színvilágot használnak és visszafogott színekkel dolgoznak.

Mauzes: Több TV-nél a Meleg 1 van legközelebb a valósághoz, szóval a Meleg 2 tényleg túl sárgás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#144371) Mauzes válasza insight (#144369) üzenetére


Mauzes
őstag

Gammát HDR-ben külön állítja igen.

Az én Q82R-emen is a Movie mód Meleg2-vel (számomra) iszonyat sárgás, én nehezen tudom elképzelni, hogy az van a legközelebb a referenciához. Semmi nem ilyen sárgás a világban. :)

(#144372) kzkz válasza Mauzes (#144371) üzenetére


kzkz
őstag

Eleinte nekem is furcsa volt a 2. meleg beállítás. Aztán így hagytam, és az Rtingsen lévő részletes beállításokat (fehéregyensúly, ilyesmi...) beállítottam én is, azóta nem sárga.

Tudom, hogy minden panel más, és nem biztos, hogy az Rtingses beállítások tökéletesen passzolnak az én panelemhez, hiába ugyanaz a Q80R széria, de el nem rontotta a képet, legalábbis én nem látom.

Valakivel be kellene kalibráltatni SDR-hez és HDR-hez is, (nem tudom ezt milyen áron mérik), de én meg vagyok elégedve a képpel most is.

A mozgásmegjelenítést megnézném egy hasonló árban lévő Sonyn, mert amikor előtte az volt pár napig, akkor eddig már nem jutottam el, mert az IPS-es fekete helyetti szürke miatt vissza kellett vinnem idejekorán...

(#144373) Hunor27 válasza ORCA58 (#144364) üzenetére


Hunor27
csendes tag

Szia

Remélem tévedsz mert nekem a Samsung support azt mondta hogy FreeSync játék módban 120hz lesz PC - vel össze kötve hdmi 2.1-en a Tv és így meg is rendeltem, remélem nem vertek át mert akkor küldöm is vissza a Tv-t Emag szerencsére van 30 napos elállás, és nem az ára a baj hanem túl nagy közelről, 50 nekem bőven elég csak 120hz tv legyen

(#144374) Lifer092 válasza Hunor27 (#144373) üzenetére


Lifer092
senior tag

Tudtommal a Q80T 55" és afelett kapott 120Hz-es panelt. Az alatt 60Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#144375) Hunor27 válasza Lifer092 (#144374) üzenetére


Hunor27
csendes tag

55 " 100:%,de akkor a 60hz panel hogy képes 120hz-re mert ezt állítják, hogy tudja vagyis azt az infót kaptam, de minden oldalon valaki 120hz valaki azt hogy 60hz lehet mind 2 panellal szerelték a tv vagy már én se tudom mi legyen, tegnap már meg nyugodtam hogy az 50" tv is 120hz tud Windows alatt 10bitel, nem kell 55 tv vegyek, de már most megint bizonytalan lettem :F

(#144376) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Akinek van, vagy aki tudja, le tudná írni hogy milyen széles(hosszú?) a UE65TU8502 TV-nek a talpa?
Holnap tudom csak kibontani, de ez az infó nagyon kéne :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144377) rainman72 válasza Sirandrish (#144376) üzenetére


rainman72
nagyúr

[link] kb 90cm stand width

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144378) Sirandrish válasza rainman72 (#144377) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát az nem sokkal nagyobb akkor mint az 55ösé...szuper :)
Köszi :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144379) mihaly13 válasza Sirandrish (#144376) üzenetére


mihaly13
tag

Az UE-65TU8502 tévé méretei : 1449,6x918,4x371,4 a talp mérete : 896,5x371,4 . Egy lába van a közepén !

(#144380) Attila2011 válasza Yugo (#144368) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Próbáltad már a gyári visszaállítást?

(#144381) Sirandrish válasza mihaly13 (#144379) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt tudtam hogy egy lába van, csak nem tudtam "hanyas" :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144382) rainman72 válasza Sirandrish (#144381) üzenetére


rainman72
nagyúr

:D :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144383) ORCA58


ORCA58
addikt

Az 55Q80T TV-men 1403 a szoftver verzió. A Samsung oldalon 1403.1 van fent. Zip és exe.
nem akarok USB-ről frissíteni, gondolom ha ráengedem a frissítést, akkor automatikusan letölti és telepíti.
Lehet tudni mi változott a 1403-hoz képest. Ti frissítettetek?

Hunor27
Félek hamis infóval láttak el, mivel minden tesztben ahol megemlítik a kis testvért 60Hz-et írnak. De ne legyen igazam!

(#144384) PuMbA válasza ORCA58 (#144383) üzenetére


PuMbA
titán

Az ugyanaz a .1-et nem írja ki a TV.

(#144385) Hunor27 válasza ORCA58 (#144383) üzenetére


Hunor27
csendes tag

De igazad lett ,írtak ismét samsung support gondolom most már aki ért is hozzá és azt a választ kaptam HDMI2.0 és 60hz a lap így vissza mondtam a megrendelést szerencsére még csak össze készítés alatt volt :DDD

(#144386) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek az utángyártott okos távirányítóról mondjuk Emag-ról? Ku6400-hoz lenne. A gyári 13-15 ezer ft. Az utángyártott meg 1-2 ezer. Leírás alapján a típusszáma azonos! Esetleg valami alternatíva? Előre is köszi!

(#144387) ORCA58 válasza PuMbA (#144384) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi.

Hunor27
Ez az a helyzet, amikor jobb lett volna, ha tévedek. :)

(#144388) junior19 válasza Mauzes (#144371) üzenetére


junior19
senior tag

Senki nem azt mondja, hogy a Te készülékeden a meleg2 a legjobb. Simán lehet, s ebben senki nem kételkedik, hogy sárgásnak látod.
De az van a legközelebb a D65 színhőmérséklethez. S ha kalibrálnák a Te készülékedet, egyensúlyba kerülne a 3 szín, akkor fehérnek látnád Te is. Most valószínűleg sok a piros és a zöld, kevés a kék, ezért látod sárgásnak. Kalibráláskor egyensúlyba kerül a 3 szín, s ezért lesz fehér.
A meleg2-őt pedig a teszt oldalak azért adják meg, mert az van a legközelebb, a legkisebbet ott kell korrigálni. Lehetne a meleg1-et is, vagy akár a normált is, de akkor többet kellene korrigálni, s senki nem szereti a dolgát tovább nehezíteni.
Ezért kalibráláskor a meleg2 van általában használva, de ha valaki nem kalibráltat, akkor én is a meleg1-et szoktam ajánlani, mert az szemmel még kevésbé zavaró.
De ha hiszed ha nem, általában a meleg 1 távolabb van a D65-től, mint a meleg2. Csak azt kevésbé veszi észre a szemünk, mint a pirosas-sárgás képet.
Amíg akár 6300K-os színhőmérséklet egyeseknek már zavaró lehet, addig 7000K-os kevésbé zavaró számukra. De minél magasabb a színhőmérséklet, annál inkább le kell mondanunk a színhelyes megjelenítésről. Aki nagyon hideg színhőmérsékleten nézi a megjelenítőt, az például ne is várjon jó arcbőrszín megjelenítést, mert nem fog összejönni.

codec project

(#144389) Bobby81


Bobby81
tag

Sziasztok
Samsung QE55Q80T tvn hogy tudom életre kelteni a DLNA-t?

(#144390) Yugo válasza Attila2011 (#144380) üzenetére


Yugo
csendes tag

Igen, az volt a megoldás!

(#144391) Sonex79 válasza Bobby81 (#144389) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ha minden jól be van állítva akkor a források között megtalálod a kiszolgálót. Ott ha rámész már bent is vagy az osztott tartalomban.

(#144392) Bobby81 válasza Sonex79 (#144391) üzenetére


Bobby81
tag

Mit értesz az alatt ha minden jó be van állítva?

Van NAS-om van megosztott mappám, de nem látható a források között olyan amivel elérhetném!

(#144393) Celtis válasza Bobby81 (#144392) üzenetére


Celtis
veterán

Azért nem látod, mert az fáljmegosztás és nem DLNA. El kell indítanod a NAS-on egy DLNA (média) szervert.

(#144394) kzkz válasza Bobby81 (#144392) üzenetére


kzkz
őstag

A NAS-on megosztott mappa valószínű Samba megosztással van kiajánlva. Ez nem jelenik meg a TV-n.
Ha tudja a NAS, akkor be kell kapcsolni a DLNA servert, ami ezen a protokollon osztja meg a tartalmat. A kettő (a Samba és a DLNA) független egymástól.

(#144395) Bobby81


Bobby81
tag

OK megpróbálom estére!
Köszönöm!

(#144396) Mauzes válasza junior19 (#144388) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, ez tök jogos. Kalibrálás nélkül úgy sem lesz helyes. Én csak annyit gondolok, hogy a szemem számára akár a Normál is közelebb van ahhoz, ahogy a szemem a világot látja, mint a Meleg2.

(#144397) junior19 válasza Mauzes (#144396) üzenetére


junior19
senior tag

Mert a hideg színhőmérsékletet szokta meg a szemed.
A Normál színhőmérséklet kb.9000K felett van, nem ritkán 10 000 felé is kerül. A normál színhőmérséklet tapasztalatom szerint minden esetben távolabb van a D65-től, mint a meleg1 vagy meleg2.
Azért érzed közelebb a jóhoz a normál színhőmérsékletet, mert egyrészt azt szoktad meg, másrészt a piros árnyalataira érzékenyebb a szem, mint a zöld és kék árnyalataira. S az arányokban a kék a legkevesebb, a fehér fénysűrűségének csak a 7%-át adja, míg a piros21, a zöld pedig 71 %-át. Ezért is %-an több kék % többlet kevésbé észrevehető, mint a pirosból.
Ezzel nem rábeszélni akarlak más beállítás használatára, csak az okokat írtam le.

codec project

(#144398) kzkz válasza junior19 (#144397) üzenetére


kzkz
őstag

junior19: leírnád, hogy te hogyan csinálod a kalibrálást? Egy kamera a TV elé, és egy szoftver, vagy a TV-vel is össze kell kötni a kalibráló szoftvert? Szóval mi ennek a menete és kb. az átlagos ideje?

(#144399) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali. T-től néznék tv-t. Samu.

E kettő közt mi lehet a különbség, úgy mégis...

SAMSUNG UE55TU8002KXXH vs SAMSUNG QE55Q80TATXXH

(Ps a rohadekok, cyber novembernek annnyi, jól felment az ára a utóbbi tv-nek. Mediaban egyébként, 400 fölött van az is furcsa.)

A Q80T utáni betük sokat nem számítanak gondolom (nagyjából mindenhol ez van nem? Árukereső szerint is)

Szóval pro -kontra előnyöket tudnátok. Attól függetlenül, hogy QLED és feltételezem szebb a kép. (de ha csak kicsit szebb ehhez a TU80002-höz képest... de mozgásra ugyanolyan akkor?)

Mozgásmegjelenítés érdekel még mindig főleg. (Megpróbálom megnézni Mediaban Q80-t)
Firmwarekre olvastam panaszt, hogy szarok, meg egyik után ez lesz rosszabb, vagy az stb. meg ki kell fogni a panelt.

Mennyivel lehet jobb a mozgás 1080p pendriveos anyagoknál vagy netflix, akár utóbbin.
Nem szeretem a mozgásrásegítőket (gyors, és nem filmszerű a felvétel)

[ Szerkesztve ]

(#144400) rainman72 válasza Hmmm1 (#144399) üzenetére


rainman72
nagyúr

Röviden ég és föld :D :D
Csak nézd meg a fényerőt pl :Y
Q80R tavalyi Q80T idei model
[link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.