Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144802) Szabi020 válasza PuMbA (#144799) üzenetére


Szabi020
tag

Én azért elég nagy különbséget véltem felfedezni a LED és a QLED között. Főleg 80cm-ről nézve. Semmi pénzért nem kellene "sima" LED-es verzió.

(#144803) PuMbA válasza Szabi020 (#144802) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen TV-k között?

(#144804) jupp008 válasza PuMbA (#144799) üzenetére


jupp008
senior tag

Egyébként én ezt nem nagyon értem, hogy miért is így mozog a modellváltási sorszámozás.
Így elsőre mindig úgy tűnik, mintha a normál középkategóriáért feljebb kellene lépned egy szériát több pénzért de azonos tudásért :F ... de közben meg nem is.

(#144805) PuMbA válasza jupp008 (#144804) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig nagyon egyszerű. Ha meglátják a kisebb pénzű vásárlók, hogy QLED, akkor azt gondolják, hogy az mennyivel jobb lehet, mint az eddigi LED TV-jük - ami pedig ugye a régi LCD elnevezést cserélte -, hiába hasonlóan olcsó :) Ez olyan mint a TV-ben a mosópor reklám, hogy 1 évente jön új mosópor XY formulával. Persze, mindig kitalálnak valami újat az előző mosóporhoz képest....eléggé hihetetlen.

LCD panel képminőséget már nem lehet hova fejleszteni pár éve, szóval kellenek a marketing trükkök, a minél több képjavító meg SMART funkciók, hogy TV-t lehessen eladni, mert képminőségben már évek óta egy helyben toporgunk vagy visszafele fejlődünk, mert sok TV-nél rossz pl. a local dimming.

[ Szerkesztve ]

(#144806) insight válasza Szabi020 (#144796) üzenetére


insight
aktív tag

Nekem is Q60R-em van, a vissza bekapcsolós gondot nekem az első szoftverfrissítésig csinálta, többet nem. Felraktad a legújabb verziót?
Nagyjából a szoftverfrissítés idején váltottam hangrendszert is, JBL Bar 9.1-ről harman/kardon surroundra váltottam, azt sem zárnám ki, hogy esetleg a hangrendszer ébresztette fel CEC-en át...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144807) insight válasza PuMbA (#144805) üzenetére


insight
aktív tag

Valószínűleg igazad van a modellszámozás marketinghátterét illetően (főleg a Q70R vs Q70T a totális hülyének nézés kategóriája), de azért én úgy gondolom, a QLED-nek van némi értelme, a kontraszt sokkal jobb, mint a hagyományos LED-nél. MU8002-ről váltottam Q60R-re, ami a LED tévékben egy egész jó közepes vs QLED legalja, és még így is azt mondom, jobb a QLED.

Amit kevésbé értek, az a QLED vs OLED összehasonlítás, az a kettő már nem egy liga, még akkor is, ha a Samsung csak a Q farkával próbálja megerőszakolni a marketinget.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144808) PiszokAlfréd válasza Sonex79 (#144785) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Igen, ugyan azon vannak, nincs is itt más elérhető. Minden egyéb funkció működik, hangot tudok küldeni oda-vissza, még távirányítóként is funkcionál, de a tükrözésnél van valami gebasz.

(#144809) Szabi020 válasza PuMbA (#144803) üzenetére


Szabi020
tag

UE40KU6100 UE40K6000-hez képest hatalmas a különbség.

insight: Párat már frisítettem rajta. Nem a legújabb van fent az biztos.
Igaz, hogy a gép az megy mikor kikapcsolom sok esetben. De 10-ból 6x ki is kapcsolódik így is. De ott van a maradék 40% mikor vissza. Akkor kikapcsolom ismét, és jó. De frissítek egyet és megnézem.

(#144810) PuMbA válasza Szabi020 (#144809) üzenetére


PuMbA
titán

Azokhoz biztos, mert nekem is ez van, de egy TU8500-zal kb. ugyanazt kapod, mint a QLED-del :)

[ Szerkesztve ]

(#144811) Palace701 válasza PuMbA (#144795) üzenetére


Palace701
csendes tag

Jelenleg is van 43-s 120hz tv, csak más márkákban (Sony, Panasonic).

(#144812) ORCA58


ORCA58
addikt

Nektek mi a legújabb szoftver verzió Q80T tv-re. Az enyémen 1403.1 van. Az ügyfélszolgálat reagált a hiba bejelentésemre, és azt írták frissítsem, a 1460.9 a legújabb, ami letölthető. melyiket szoktátok letölteni? Az .exe vagy .zip fájl?

(#144813) PuMbA válasza Palace701 (#144811) üzenetére


PuMbA
titán

Igen :K Ezt jó hogy mondod, mert akkor a kollégának már meg is van a megoldás: nem Samsungot kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#144814) MikaVejneGI válasza ORCA58 (#144812) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

OTAn 1402 es a legújabb.
Webes felületen a 1406.
Én a zip-et szoktam letölteni , kicsomagol pendrive-ra, bedug tv , frissít.
Az exe önkicsomagolós változat.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#144815) Sonex79 válasza ORCA58 (#144812) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nekem 1460-as. Pendrive frissítéssel.

(#144816) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.
Tudtok esetleg ajánlani Pesten néhány olyan szakit aki meg tudná nézni, javítani az 5-6 éves Samsung TV-m hibáját?
A Samsung központban közölték, hogy 5 évnél idősebb tv-hez már nincs alkatrész.
UE37ES5500W típus, random módon ki-bekapcsolt, aztán kihúztam teljesen egész éjszakára most odáig eljutottunk, hogy be sem kapcsol a TV, csak villog a piros led és néha ciccen benne valami.

Mi lehet a gond?

(#144817) Szabi020 válasza PuMbA (#144813) üzenetére


Szabi020
tag

Tudtok ajánlani olyan típust(konkrétan) amin van HDMI 2.1 és 120Hz(43")? Jöhet privátba ha nem samsung. :D

[ Szerkesztve ]

(#144818) adp válasza Celtis (#144783) üzenetére


adp
őstag

Ez egy jó ötlet, remélem belemennek az eladók. Nem szeretnék média lejátszót, meg több távirányítót. Pár napig volt egy c715-ös TCL-em az tudta, akkor egy Samsungnak is tudnia kell.
Egyébként valaki mondott egy olyan opciót is hogy kodin játszla le, úgy éri el wifin a tartalmat számítógépről vagy mi, nem is kell az usb

(#144819) Celtis válasza adp (#144818) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kell külön távirányító a média lejátszóhoz.
A tv távirányítóval kezelhető. Olyan mintha a Kodi tv-n futna.

(#144820) adp válasza Celtis (#144819) üzenetére


adp
őstag

Akkor sem szeretnék média lejátszót :D

(#144821) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

A mai napon egy Q82 vel beszálltam az okostévések közé.
Mit érdemes első körben be vagy kikapcsolni a TV-n?

PC vel összekötve eddig a duplikálás és FULL HD volt a beállítás, de most a monitor full hd de a TV már 4K
babráljak a duplikálással vagy menjen inkább a kiterjesztésre mert ott jobb esetleg és kevésbé gond az eltérő felbontás?

SeriesX: JamesSHun

(#144822) Szabi020 válasza Palace701 (#144772) üzenetére


Szabi020
tag

Elvileg holnap jönnek. No majd kiderül ide ér-e, mert a posta hozza. :) Kicsit el vannak havazva. Bár lehet nem ezen a vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#144823) Palace701 válasza Szabi020 (#144822) üzenetére


Palace701
csendes tag

Odaérnek 👍😎 A másik kérdésedre reflektálva , túl sokat akarsz 😅 43 coll 120hz és még HDMI 2.1 is . Na ilyen nincs , 120 hz-es van , HDMI 2.1-el nincs.
Sony Bravia KD-43XH8596B
Panasonic TX-43HX940
A Panasonic közel Oled árban van 😀

(#144824) Szabi020 válasza Palace701 (#144823) üzenetére


Szabi020
tag

Majd jelzek, hogy mi a helyzet úgy is. Optimista vagy. :D Nagy elvárásom amúgy nincs a Q60T felé. Tudja amit a Q60R. Max inkább csalódok pozitívan ha úgy van. Ez annyira jól be van most lőve nekem, hogy kiváncsi leszek, még az is lehet ideteszem mellé és majd úgy állítom be...

Hát azt mindjárt gondoltam, hogy olyan nincs :)
Azért értém én, de annyiért már elég erős az ára.

Kipróbálnék egy oled-et is ha már így szóba jött, de az megint csak nagyobb méretben érhető el... És az pont nem is szereti az "álló képet" ha jól tudom. (?)

[ Szerkesztve ]

(#144825) zoltan6


zoltan6
őstag

HBO-GO app működik annak akinek van előfizetése? Telefonon megy,tv- game over.

(#144826) insight válasza JamesHun (#144821) üzenetére


insight
aktív tag

Nekem a kiterjesztés szokott beválni.

A javasolt minimális beállítások, aztán innen indulj visszafelé, ha nem tetszik amit látsz:
- Film mód, ez automatikusan vált, a tartalomnak megfelelően (én inkább a természetest vagy kiemeltet használom)
- színtónus: meleg 1.
- kontrasztjavító: ki vagy alacsony (minél magasabb, annál több sötét részletet veszik el)
- Digitális tiszta megjelenítés: ki vagy alacsony (villódzás jelentkezhet, ha kikapcsolod teljesen)
- Auto motion plus: egyedi, azon belül torzításcsökkentés 4 (enélkül szaggat a mozgás), elmosódáscsökkentés 0, ledes képtisztaság ki.
- intelligens és adaptív cuccok ki

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144827) Bobby81 válasza zoltan6 (#144825) üzenetére


Bobby81
tag

qe55q80t --> Megy

(#144828) TeebyKay válasza Celtis (#144819) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez nem mindig igaz, nekem pl egy Xiaomi Mi Box-om van, és azt nem tudja kezelni a tv távirányítója.

(#144829) TeebyKay válasza TeebyKay (#144769) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erre valaki?

(#144830) DonDragonka válasza JamesHun (#144821) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ohhh egy 82-e tulaj. :C
Vagyunk itt páran akiknek 80-as van. Kutassuk ki együtt, hogy mi a különbség azon kívül, hogy MM saját típusa... :F
Távirányító fekete műanyag vagy ezüstös fém?
Azt olvastam valahol, hogy van pár beállítás a menüben ami 82 sajátja, 80-ban nincs. Elküldenéd ha szépen kérem(privát üzenetben, hogy ne terheljük a topic-ot) a menü felépítést? az is jó ha csinálsz róla egy viedót amint végig nyomkodod az összes pontot és alpontot... Ez nagy kérés, mert sok dolog van, szóval megértem ha ezt inkább kihagynád... :B
Minden esetre köszi előre is!

Vagy fordítsuk meg. Csinálok én egy videót és megosztom veled, akkor csak azt kéne megnézned, hogy van e különbség... Bár ez is macera lévén tényleg sok lehetőség van... :-D

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144831) NY_A


NY_A
őstag

Törölhető

[ Szerkesztve ]

(#144832) Luger válasza NY_A (#144831) üzenetére


Luger
csendes tag

Nem neked :)

[ Szerkesztve ]

(#144833) Mano66 válasza Luger (#144787) üzenetére


Mano66
senior tag

Kösz.
Elmentünk vásárolni a feleségemmel.Nézegettük az Euronic-ban (Soroksári) a Samsung QE55Q80T-t (290 ezer ft). 2 méterre tőle pakolták ki az LG Oled 55BX3LB-ket. Néztem a feleségem mindkettőt.Aztán azt monda Oled-del megyünk haza (370 ezer ft). :C Egy férj mer akadékoskodni.Elvégre nem kellett rábeszélnem. Igaz volt viszonyítási alapja a fiamék egy LG Oled 55B7SLA-t használnak.

Nem tudja valaki,hogy hogy lehet rávenni a tv-tne indítsa egyszerre mind a két rákötött készüléket.Műhold vevő + egy S905x3-as lejátszó. A műholdvevő nem kártyás.Nem tudom áttenni bele.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#144834) Luger válasza DonDragonka (#144830) üzenetére


Luger
csendes tag

Nem hiszem, hogy változtattak volna a menün. Pénzbe kerül és csak gond.
De, ha felrakod linket amit csináltál videót ...

(#144835) mihaly13 válasza PuMbA (#144813) üzenetére


mihaly13
tag

Hát erre én tudok válaszolni , nekem van egy Samsung 50TU8502-m és nagyon szép éles képet tudtam rá szerkeszteni , de egy borzalmas hangja van és ez engem nagyon zavar , ezért egy hónapja vettem egy Sony 49XH9505-s tévét és amint tudjuk a Samsung 50Hz a Sony pedig 100Hz , saját tapasztalatból mondom hogy nekem jobban tetszik a Samsung képe mint a sokkal drágább Sonyé az igaz hogy a Sony hangja az kiváló ! És most fogódzkodjatok meg a Samsung két oldalán van egy nagyon kevés sötéteb folt a drága Sonynak a ball fél képernyője enyhén világosabb mint a jobb , igazából nem zavar , de azért ha az ember kiad több mint 800€ akkor már van egy kisigénye a termékkel szembe nem !

(#144836) sunavlys válasza mihaly13 (#144835) üzenetére


sunavlys
senior tag

" nagyon szép éles képet tudtam rá szerkeszteni , "

már mint hogyan szerkeszted?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#144837) PuMbA válasza mihaly13 (#144835) üzenetére


PuMbA
titán

"nagyon szép éles képet tudtam rá szerkeszteni"

A kép élessége nem a TV-től függ, hanem a videó anyagtól. Minden 4K TV 4K felbontású, tehát ugyanolyan éles képet tudnak megjeleníteni. Természetesen a sima TV adás nem lesz éles, mert nem 4K felbontású, hanem negyed akkora. Ha pedig rátolod a képbeállításoknál az élességet az meg erős kontrasztú élek mentén szellemvonalakat okoz, szóval ez alapján nem lehet TV-ket összehasonlítani, hogy mennyire éles.

[ Szerkesztve ]

(#144838) mihaly13 válasza PuMbA (#144837) üzenetére


mihaly13
tag

Hát én sima tévé adásról beszélek , a Samsungnak is nagyon szép a képe , úgy akinek nincsen elegendő pénze nyugodttan vehet egy TU8500-s tévét , én az év elején áprilisban vettem egy 49Q60R és nagyon meg voltam elégedve a képpel de a hangja avval nem , két hét után visszavittem az eMAG-a és vettem egy 49Q70R a hangja ugyan olyan volt mint a Q60-é sőt a képe sem volt jobb a Q60-l én nem vettem észre különbséget ( sima tévéadásra mondom ) csak az árában mert sokkal drágább volt három nap után azt is vissza vittem és a végén vettem májusban az 50TU8502-t gondolván hogy 2020 kiadás valószínűleg orvosolták a hangot , hát nagyot tévedtem .

(#144839) PuMbA válasza mihaly13 (#144838) üzenetére


PuMbA
titán

A sima TV adás képe szokszor elég pocsék, szóval az nekem a mindegy kategória egy TV esetén :) Sz*rból nem tudsz várat csinálni, akárhogy maszkolod el a hibáit képjavítókkal. Sima TV adáshoz egy régi FullHD LCD vagy egy CRT TV a legjobb.

Képbeállításokat én csak jó minőségű FullHD vagy 4K filmeken állítok, ezért is van különbség itt a topikban, hogy ki mit szeret, mert ilyen filmeknél például nincs mit élesíteni, mikor alapból tűélesek.

[ Szerkesztve ]

(#144840) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ue55nu8052 tv amin tegnap előtt minden hiba nélkül ment a PIP. Tegnap óta csak 5-6 csatorna esetében jelenik meg az alkép a többinél fekete kép, semmi adás. A szoftver 1310 és az utolsó frissítés szetemberben volt, azóta nincs újabb.Többször áramtalanítottam a tv-t. Helyi kis szolgáltató Komáromban.
Valami ötlet?

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144841) beneed


beneed
csendes tag

Sziasztok. Döbbenetes problémába futottam bele. Van egy ue32eh4003 tv-m, amin csak egy PS4 van rá kötve hdmi-vel. Vettem egy soundbart, mondván így jobb lesz a game-elés, de szomorúan tapasztaltam, hogy se Jack, se RCA, se optikai kimenetek nincs a tv-n. Milyen megoldással tudnám élvezni az elköltött pénzemet? 😁 Esetleg egy scart- RCA adapter segít? Előre is köszi a segítséget.

(#144842) Celtis válasza TeebyKay (#144828) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, pontosabban is fogalmazhattam volna nem kell feltétlenül külön távirányító egy külső média playerhez. Illetve érdemes olyat választani, amihez nem kell. Egy tenyérnyi amlogic box akár láthatatlanul fel is ragasztható a TV hátuljára, és beköthető egy 30 centis HDMI kábellel, és beköltözik az Andorid vagy a Kodi a TV-be attól függően milyen oprendszer választ az ember. De ott Mi box vagy chromecast vagy bármi.

Ellenben szerintem a Mi box pont tud CEC-et.

(#144843) ORCA58 válasza ORCA58 (#144781) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem az Általános->Eszköz kapcsolat kezelő->Hozzáférés értesítő: "Mindig be"
Eszköz listában ott a telefon neve.
Mikor indítom a vezeték nélküli kivetítést, feljön egy ablak, hogy akarm vagy sem.

MikaVejneGI, Sonex79
Köszi lehet felteszem az újat.

(#144844) Celtis válasza beneed (#144841) üzenetére


Celtis
veterán

Ez annyira nem döbbenetes. Inkább az, hogy vásárlás előtt nem győződtél meg róla, hogy mire van szükséged.
Egyáltalán milyen csatlakozók vannak azon a TV-n? Ha van is rajta scart, azon szerintem nem fog kijönni a HDMI bemenet hangja.
Egy HDMI audió leválasztó lehet a megoldás. Arra figyelj, hogy neked sima HDMI extractor kell és nem HDMI-ARC-os (mert at nem támogatja a TV-d)! Lehet, hogy találsz ennél jóval olcsóbbat is, amelyik csak full HD-t tud, neked az is elég.
Ezt a PS4 HDMI kapcsolatba kell beiktatni. Csak a PS4 hangját tudod így a soundbarra küldeni, a TV egyéb bemeneteinek a hangját nem.

(#144845) Batib válasza beneed (#144841) üzenetére


Batib
őstag

Biztos nincs rajta fülhallgató kimenet? Ez egy 6-7 éves modell, akkoriban még raktak rá.
Jobban belegondolva, ez a03-as végű modell, ebből mindent kispóroltak.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#144846) JamesHun válasza insight (#144826) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi

sajnos észrevettem vagy 10 15 hibás pixelt egy csoportban és megy holnap reggel vissza a MM be
Elég szomorú vagyok, hogy így jártam
Pedig már felfúrtam a tv konzolt is a falra erre nem észre vettem közelről azt a vackot :S

SeriesX: JamesSHun

(#144847) JamesHun válasza DonDragonka (#144830) üzenetére


JamesHun
addikt

amint sikerül visszakérnem a pénzem és megvenni a duna plázában újra megnézhetjük (elég sok hibás pixelt vettem észre egy kupacban)

Fekete a távirányító és szürkések a +- és a fel le kezelő gombok

SeriesX: JamesSHun

(#144848) DonDragonka válasza JamesHun (#144846) üzenetére


DonDragonka
őstag

Azt hogy vetted észre? Mármint a 10-15 hibás pixelt?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144849) Szabi020 válasza Palace701 (#144823) üzenetére


Szabi020
tag

Be is lettek üzemelve. Ami így elsőre szembetűnik az az, hogy kisebb a fényereje valamivel. Viszont szebbek a színek a Q67T-n. Főleg a sötétek. Persze minimálisan, és csak akkor láttam mikor egymás mellett ugyan az a videó futott a 2 TV-n. A feketéje az 100X jobb. Az nagyon tetszik. A fényereje ami nem sok, a másikhoz képest, de majd megszokom ezt.

A távirányító az viszont szupi és a designje is tetszik. A részletárnyékolás ami új beállítási opció, azt még ki kell sakkoznom, hogy hogyan a megfelelő!
Neked mire van állítva?

Ezek így elsőre az észrevételeim 1 óra után.

[ Szerkesztve ]

(#144850) tha_answer


tha_answer
őstag

Sziasztok!

Amator kerdes, de kb ket hete lett egy ilyen:
https://www.samsung.com/hu/support/model/UE32C6000RWXXH/

ugyanakkor nem raktuk rogton ossze hely miatt, de most nem talalom a tapjat.
a user manualba se talaltam tapot, illetve a neten se, nem csodalkozom 10 eves modell.

honnan lehet szerezni hozza tapegyseget? koszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.