Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144601) Csabi1984 válasza PuMbA (#144599) üzenetére


Csabi1984
addikt

Lehet hogy rosszul fogalmaztam. Az a helyzet vásaroltam egy 4K-s Zidoo médialejátszót ami képes Bluray lemez lejátszásra is.
Nem tudom,.hogy a HDR a TV-n egyenlőe a Bmuray film esetében Hdr10 vagy mi :)
Sosem jöttem rá miér pompásabb a 1080p verzió és miért másabb a 2160p filmek színei. Én legalább is látok eltérést.

[ Szerkesztve ]

(#144602) Celtis válasza TeebyKay (#144576) üzenetére


Celtis
veterán

Ha elolvasod a edifier r1280db hangfalad kezelési útmutatóját, akkor ki derül, hogy az optikai bemeneten kizárólag PCM (2.0) jelet tud fogadni. Ha a TV Dolby digital-t küld, akkor nem fog a hangfalad megszólalni. Ez teljesen normális.
A megoldás, hogy a TV-n a digitláis hangkimenetet PCM-re állítod és máris lesz hang.
Lásd még #144493

(#144603) Celtis válasza TeebyKay (#144593) üzenetére


Celtis
veterán

Teljesen normális. Az optikai kapcsolat egyirányú TV->hangeszköz. A TV azt sem tudja, hogy egyáltalán van-e csatlakoztatott eszköz a túlvégen. Csak egy LED-et villogtat.

HDMI-ARC esetén van visszajelzés, illetve hangerőszabályozás a TV távirányítójával.

[ Szerkesztve ]

(#144604) mihaly13 válasza TeebyKay (#144596) üzenetére


mihaly13
tag

A hang menüben átkel váltani tv hangszóróról a hangfalra ( a tévé fel kell hogy ismerje a hangfalat és be kell hogy kerüljön a listára ) és átváltani mert máskép nem működik , ha nincsen a hangfalnak HDMI kijövetele akkor optikai kapcsolatot kell létre hozni és a hang módban át kell kapcsolni tv hangszóroról optikaira . Énnálam a 50TU8502-n amikor a hangot állítom kiírja hogy HDMI hangszóró és megjelenik egy plusz és mínusz számot már nem mutat ha optikai kábellel kötöm össze akkor optikai jelenik meg de akkor már két távirányító kell .

(#144605) undercover válasza pogi1 (#144591) üzenetére


undercover
senior tag

SDR-ben, 27 fényerő, 45 kontraszt, 0 élesség, 30 színek, 0, képbeállítások egyedi itt az alapot hagytam meg, Local Dimming az most éppen alacsony, kontraszt erősítő ki, színek warm 1, a többi alap.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144606) Sirandrish válasza junior19 (#144568) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megvan mind a 21 :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144607) junior19 válasza undercover (#144605) üzenetére


junior19
senior tag

Csak pár észrevétel, ha akarod kipróbálod.
Amit én mértem 55Q80T készüléket, azon az alacsony és a magas LD opciónál a háromszorosa volt a fekete szint a normál álláshoz képest. Így itt volt a legnagyobb a kontrasztarány is, ha nem okoz nálad anomáliát, akkor érdemes lenne ezt az opciót kipróbálni.
A 30-as színtelítettség értékét soknak tartom. Nem tudom, hogy tudod-e, mindent a fehérből vonatkoztatnak. A fehérnek van egy fénysűrűség értéke. A 3 alapszín fénysűrűség értékének meg kell egyeznie a fehér értékével. A színtelítettség vezérlővel a színek fénysűrűség értékét változtatod, a fehérré nem változik. Így a 30-as érték felborítja a színek fényességét a fehérhez képest. Amit mértem, azon 26-os érték felelt meg a fehérhez a megfelelő értéknek.
Ismert anyagon teszteld a 30-as értékeddel a fehér fényességét és a színek fényességét, s azután az alap25-ös, illetve 26-os értékkel. Ha esetleg neked mégis jobban tetszik az, hogy fényesebbek a színek, akkor inkább a Fényerő értékét növeld még, a színtelítettségét pedig rakd az alapérték közelébe. Így ha növeled a fényerő értékét, akkor nem csak a színek fénysűrűsége növekszik, hanem a fehér értéke is, az egyensúly nem bomlik fel.
Még azt is kipróbálhatod esetleg szemre, hogy ezt lejátszod a készüléken. [link]
Mivel a meleg1 színhőmérsékletet használod, szinte biztos, hogy mindenhol a kék egy picit több.
A videót figyelve a 2 pontos fehéregyensúly beállításánál a B-Gain csúszkánál csökkented 1 értékkel, azután még egyel, míg nem válik számodra túl meleggé a kép. Tényleg max 5-ös értékig érdemes kísérletezni. Látni fogod, ahogy a kis kék árnyalat megszűnik.

Ezek tippek a részedre, amiket szemre talán érdemes letesztelni, nagyon pontosra csak kalibrálással lehetne megoldani.
Ha így is tetszik a készüléked képe, s nincs kedved kísérletezni, akkor a fenti tanácsokat hagyd figyelmen kívül.

codec project

(#144608) TeebyKay válasza Celtis (#144602) üzenetére


TeebyKay
őstag

Celtis és mihaly13

Köszönöm, a kimenet PCM jelre állítása után már működik is a hangfal. A hangfal hangerő szabályozása visszajelzés nélkül még egy kis megszokást fog igényelni.

Arra van még esetleg ötletetek, hogy a feliratok menüpont miért van leszürkítve a menüben és kényszeríti a tv az egyik általa választott feliratsávot rám?

(#144609) So5ika


So5ika
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni TV finombeállításához, ami a képminőséget illeti.

Típus: Samsung QE55Q70T.

Az alábbi módokhoz kérnék szépen szakértői tanácsokat. :)
SDR
HDR
Game mode
PC mode

Ez alapján csináltam, de nem tudom, valahogy nem győzött meg egyelőre..
Samsung Q70T QLED Calibration Settings - RTINGS.com

Köszönöm szépen! :R

(#144610) pogi1 válasza undercover (#144605) üzenetére


pogi1
tag

Köszi!

(#144611) junior19 válasza So5ika (#144609) üzenetére


junior19
senior tag

Ennyiből, hogy az nem győzött meg, semmit nem tudtunk meg, mi nem tetszik, mi a bajod azzal a képpel, amit az alapján kapsz.
Az egyébként kalibrálás nélkül talán a legpontosabb.
Ha mások adnak értékeket, akkor az ő ízlésük szerint fogod nézni? Miért nem tudod akkor a saját ízlésed szerint beállítani?
Ha nem tudod, hogy melyik kezelő mit csinál, kérdezz, s kapsz biztosan választ.
Vagy ha leírod, mi igazán a baj, arra is biztosan kapsz választ.
Körülbelül a feltett kérdésed olyan, mintha azt kérdezném valahol, hogy rendeltem pizzát, de nem ízlik. Honnan rendeljek pizzát?
Tényleg nem bántásból írtam ezeket, de így nehéz segíteni.

codec project

(#144612) So5ika válasza junior19 (#144611) üzenetére


So5ika
csendes tag

Mintha fakók lennének a színek, talán az a legnagyobb baj. Nem fényes a kép vagy hogy mondjam. Kicsit talán sötét is. Biztos vett más is ilyen vagy ehhez hasonló TV-t, ők milyen beállításokat használnak? Te mit javasolnál optimális beállításnak?

(#144613) Palace701 válasza Szabi020 (#144561) üzenetére


Palace701
csendes tag

A Q67t színében különbözik , prémium fém távirányító jár hozzá és magasabb 3200 PQI. Másban ugyanaz mint a Q60T.

(#144614) csdm válasza mpo (#144579) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!

Ebből létezik 5 méteres verzió?

(#144615) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,
A heten vasaroltam egy samsung q80t 55os tvt. Eddig teljesen elegedett vagyok vele. Vasaroltam hozza egy Hdmi 2.1 kabelt is. Igy a tvt a szamotogeppel osszekotve (5700xt videokartya) 4k-n 120hzre tudom is allitani. Viszont hdr modot nem tudom bekapcsolni, illetve 4:2:0ba 8biten megy csak a jel. Jatek modban hasznalom, mivel ugy van vrr. Az lenne a kerdesem, hogy a kabel limitalja le a dolgokat es azert nincs 4:4:4 vagy a jatek mod? Illetve, hogy ha nem gaming modban hasznalom, elo lehet csalni ugy is a 120hzet vrr-el? Koszi a segitseget :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#144616) mpo válasza csdm (#144614) üzenetére


mpo
veterán

Itt keresgélj:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144617) pogi1 válasza GRaul (#144615) üzenetére


pogi1
tag

Vagy itt: [link]

(#144618) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah lassan lassan megbaratkozom az új TVvel. Persze továbbra sincs olyan világos mint a korábbiak, de mint kiderült, ez nem a TV hibája. Végül a normál.kepmodot választottam, es azt finomhangoltam. Ha ezt megszokja a szemem, akkor megnezem a filmmakert is,de egyelőre az élvezhetetlen nekem.
Az tény hogy eddig tényleg sokkal világosabban néztem a TV-t, de mar azt is látom hogy ahogy most nézem az sokkal közelebb áll a valósághoz.

Lényeg a lényeg...elnézést a sok sirankozasomert, es nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget. Igazan hálás vagyok.... :R
Alig várom hogy ezen a TV-n is Reszkessenek a betörők :DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144619) Celtis válasza GRaul (#144615) üzenetére


Celtis
veterán

Nem a kábel limitál.

(#144620) mpo válasza Sirandrish (#144618) üzenetére


mpo
veterán

Ha tudod, akkor a Planet Earth II-vel próbáld ki.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144621) mihaly13 válasza So5ika (#144612) üzenetére


mihaly13
tag

Nekem egy 50TU8502-m van már május óta és nagyon sokat dolgoztam hogy egy jó képet tudjak magamnak szerkeszteni és a következőkre jöttem rá a fényerővel nem szabad 25-l lejjebb menni mert megszűnik a kettős led hatás a színel felmentem 30-a és a kontrasztjavított nem kapcsoltam ki hanem maximumra tetem . A kép mód pedig filmmarke-e tettem és egy nagyon szép éles színes képem van !

(#144622) mihaly13 válasza Sirandrish (#144618) üzenetére


mihaly13
tag

Hát én örülök hogy kezded megszeretni a tévét az én 50TU8502-l is sokat dolgoztam amig egy nekem tetsző jóképet sikerült előállítanom ! Semmi elnézést nem kell kérjél a fórum társak azért vannak itt hogy egymásnak segítsünk és tapasztalatainkat megosztjuk egymással . Még egy tanácsot adok állítsd be minden képmódot a tetszésed szerint és utána összehasonlítás alapján vállazd ki a neked legjobbat !

(#144623) junior19 válasza So5ika (#144612) üzenetére


junior19
senior tag

Az Rtings azokat az értékeket sötét helyiségre adja meg.
Ha nem sötétben nézed, vagy a fényesebb képhez vagy szokva, akkor a Fényerőt emeld meg, s akkor nem lesz már fakó.

codec project

(#144624) GRaul válasza Celtis (#144619) üzenetére


GRaul
őstag

ezt kifejtened kerlek? 120hz-nel nem tud a tv HDR-t? Se 4:4:4-et?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#144625) gyeniko válasza junior19 (#144623) üzenetére


gyeniko
őstag

Akarod mondani, hogy a háttérvilágítást? ;)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144626) Szabi020 válasza Palace701 (#144613) üzenetére


Szabi020
tag

Köszi szépen a választ!

Az a 100 PQI különbség az látható szemmel?
A Q67 csak az MM-ben kapható. Ha jó akcióban van akkor olcsóbb is mint a Q60, de alapesetben sokkal több.

Nomeg van a Q65 amit megint csak 1 bolt árul.
Figyelem az árakat és ha lemegy megint valamelyik akcióba akkor lecsapok gyors rá. Persze ha lesz még karácsony előtt ilyen. :)

(#144627) mpo válasza gyeniko (#144625) üzenetére


mpo
veterán

A múltkor derült ki, hogy egyes típusokban már nincs ilyen lehetőség.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144628) junior19 válasza gyeniko (#144625) üzenetére


junior19
senior tag

Ahogy mpo is írta, a T-s modellekben már nincs a fekete szint beállítására szolgáló Fényerő lehetőség, kivette a Samsung.
A korábbi Háttérfény elnevezés, ami az általános fényerőszint beállításra szolgált elhagyta a Samsung, helyette Fényerő elnevezést kapott.

codec project

(#144629) Hunor27 válasza GRaul (#144624) üzenetére


Hunor27
csendes tag

Ezek a beállítások engem is érdekelnek majd,ki milyen beállításon használja a qe55q70t ,akkor 4k 120fps HDR stb milyen beállítások a jók,melyik a jó kábel ár/érték arány,de az lenne a legjobb ha lenne beállításokról több videó vagy kép mit miért jobb használni

(#144630) So5ika válasza Hunor27 (#144629) üzenetére


So5ika
csendes tag

Én is nagyon örülnék neki, mert elég sok mindent lehet állítani, egy laikus magától nem fogja tudni jól beállítani. A gyári módok meg olyanok, hogy kisül az ember szeme.
Egy-egy modell esetén korábban, ahogy visszalapoztam a fórumot voltak elég komoly leírások a beállításokat illetően. Azért bátorkodtam írni, hogy hátha valaki tud segíteni, akinek ilyen vagy ehhez hasonló TV-je van.

(#144631) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok!
Samsung UE50RU7102KXXH típusú TV-m van. Ez képes műsor rögzítésre? Ha igen, hogy? Ha nem, melyik Samsung széria képes erre vagy mit figyeljek vásárláskor?
Üdv,
Mage

(#144632) gyeniko válasza junior19 (#144628) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen, közben utánanéztem én is. Azt olvastam (nem az Rtings-en, mert ott mást írnak), hogy nem vette ki, csak átnevezte a menü pontokat. Az egykori "fényerő" beállítást ma "shadow detail"-nek hívják. Azt nem tudom megnézni, hogy a magyar nyelvű menüben pontosan hogyan nevezik (talán "árnyék részletezettség" lehetne), mert pont ilyen készülékem nincs.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144633) undercover válasza junior19 (#144607) üzenetére


undercover
senior tag

Úgy érted, hogy ha nincs animália akkor a legjobb a LD Magas opció?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144634) junior19 válasza gyeniko (#144632) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor azt nagyon eldughatták a menüben, mert egy 80T-ét eléggé átbogarásztuk, s nem emlékszem ilyenre. Igaz nem is volt szükség nagyon rá, mert sötétben nézik, s a fekete szint jól volt gyárilag beállítva. Így ha van is valahol ilyen menüpont, mi azt nem babráltuk.

codec project

(#144635) junior19 válasza undercover (#144633) üzenetére


junior19
senior tag

Nem.
Ha a normál opciót választod, akkor mi ott mértük a legkisebb fekete szint értéket. Kb. 0.011nits, az alacsony és a magas opciót választva pedig 0,03 nits fénysűrűséget mértem a fekete mintára.
125 nits-re lett a fehér beállítva, így az LD normál opcióban kb.12 000:1-hez, míg az alacsony és magas opciót választva kb 4000:1-hez a kontrasztarány.
De szemmel is látható, ha kapcsolgatsz közöttük. Azon a készüléken a Normált választva a fekete sötétebb lett, mint a másik két opcióban.
S ha nem lesz nálad sem anomália a fehér felíratok körül, fehér, világos megjelenítések környékén, akkor kipróbálhatod azt az opciót. Sötétben nézéshez hozzáad az élményhez, ha van mindig környezeti fény a helyiségben, akkor szinte felesleges, akkor jó lehet az alacsony érték is.

codec project

(#144636) mpo válasza gyeniko (#144632) üzenetére


mpo
veterán

Itt van, a fényerő megvan és a részletárnyékolás is.

Most már csak az a kérdés, mire való ez a kettő?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144637) mpo válasza Sirandrish (#144606) üzenetére


mpo
veterán

A most berakott képen:
Képtisztasági beállítások
Ha a LED-es képtisztaság funkció értéke Be, a képernyő sötétebb lesz, mint Ki állapotban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144638) gyeniko válasza junior19 (#144634) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt a képet találtam (Q70T).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144639) undercover válasza junior19 (#144635) üzenetére


undercover
senior tag

Kösz a tippet megnézzem így mindenképpen.

Amugy a Bt 1886 vagy a 2.2 gamma a jobb? Sok véleményt olvastam már de nem tudom mi lenne a legjobb SDR-ben :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144640) junior19 válasza gyeniko (#144638) üzenetére


junior19
senior tag

Azt nem néztük, meg mondom őszintén. Jól eldugta a Samsung, ha ez a menüpont arra a célra szolgál. Bár valahol azért meg is értem. Most is olvastam az LG topikban, hogy ips paneles tévén a fekete vágás beállítására szolgáló Fényerő értéket jelentősen megemeli a felhasználó. S később meg csodálkozik, hogy nincs kontraszt, meg a fekete szürke.

codec project

(#144641) junior19 válasza undercover (#144639) üzenetére


junior19
senior tag

A filmeket már jó pár éve BT.1886-os gammára készítik. A 2,2-es gamma igazából a régebbi filmekre jó, illetve ha mindig van valamennyi környezeti fény, akkor célszerű használni.
A BT.1886-os gamma egy ívelt gamma menet a 2,2-es gammához képest. A sötétebb részeken alacsonyabb gamma érték a cél, így fényesebb lesz, több részlet látható. De sokszor kimossa kicsit a képet, ez megjelenítőtől függhet.
Amit egyébként mértem, az a 2,2-es gamma beállításnál 0 értéken 2,4-es gamma menethez volt közelebb, s mivel ők sötétben nézik, így a 2,4 is lett a cél, arra lett kalibrálva. Ha van nálad környezeti fény, akkor érdemes vele játszani, mert jobb lehet egy magasabb érték.

codec project

(#144642) gyeniko válasza junior19 (#144640) üzenetére


gyeniko
őstag

Ne is mondd, tegnap igyekeztem megfejteni az LG BX3 oled TV kép beállításait, 1 óra nem volt elég, hogy tényleg megértsem, melyik menüpont mit jelent, illetve eldöntsem, hogy nekem melyik beállításra is van szükségem. Fel is adtam, majd az ünnepek közötti időben folytatom. A Jézuska dugdos egy Samu QE55LS3-at, ennek ugyanaz a menüje, mint a többi Q70T-nek, erre már 25-én rávetem magam. Kíváncsi vagyok erre az "shadow detail" beállítási lehetőségre, valóban az egykori "fényerő"-e.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144643) ORCA58


ORCA58
addikt

Megvan az első rossz tapasztalat az 55Q80T-vel. Online színházi előadást néztem volna rajta tegnap. Böngészőből lehet csak indítani.
Először is kiírja a linkre kattintva kiírja, hogy a biztonsági tanúsítvány nem megbízható. Egyetlen más eszköz PC vagy Android bármely böngészővel nem panaszkodik. A lejátszás elindult, ha az kértem ennek ellenére lépjen tovább, de 1 percen belül leáll. Újra indítás után még megy 2-3 másodpercet és leáll végleg.
Volt akinek sikerült, vagy más nem is próbálta?
Megnéztem más oldalakat is. Az indavideón indulnak a filmek videok, de a videa.hu oldalon nem indít el semmit. Ez gáz, mert ha nagy ritkán kellene, nem jó. :(((

Megpróbáltam laptopot rákötni, de katasztrofálisan rossz volt a képet TV-n. Érdekes bármit állítottam a laptopon kimenetre, a TV az infó szerint mindig 3840-2160 UHD 30fps volt a jel. Win10-es a laptop. Ez így normális?
Video lejátszásnál fekete semmi, kontraszt végképpen semmi. A csak fekete kép is világító világos szürke. A Tv-n sem lehet sok mindent állítani, mert PC-nek érzékeli, így nincs sok lehetőség.
Az asztal viszont durván rondán túlszaturált.
Egyáltalán van rá mód, hogy PC-ről normális képet adjon?

Itt jött képbe, miért is kell egy olcsó média box a drága tv mellé. Bár mindig CE-vel használom, most jól jött a droid, ahol böngészővel végre szép minőségben élvezhettem a színházi előadást.

[ Szerkesztve ]

(#144644) PuMbA válasza ORCA58 (#144643) üzenetére


PuMbA
titán

1. A TV-k böngészője sosem volt telefon vagy PC szintű szint, mert gyengébb hardver van benne, mint egy okostelefonba, szóval ez várható volt :) Ne higyjük, hogy a TV-kben van böngésző és ezzel eljött a kánaán.
2. Ez sem ördöngősség. A laptopodnak egyáltalán HDMI 2.0-ás kimenete van és támogatja a HDR lejátszást a videókártyája? UHD filmek lejátszása topik összefoglalóját nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#144645) junior19 válasza undercover (#144639) üzenetére


junior19
senior tag

Azt is nézd már meg légy szíves, amiről megy itt még az eszmecsere másik szálon.
[link]
Ezt játszd már le, ha lehet sötétben. ha nem lehet, akkor olyan fényviszonyok között, ahogyan általában nézed a tévét.
Ha van fény, akkor nagy eséllyel nem fogod látni a 17-es, 18-as, 19-es oszlopot, attól függően, mennyi a környezeti fény. Sötétben a 17-est halványan sejteni kell.
A Képtisztasági beállításokat kapcsold Be, mi történik a képen?
Ezután a Részletárnyékolást vagy Shadow Detail értékét kezd el emelni addig, amikor a 18-as oszlopot halványan látod, a 17-est sejted, 16-tól lefelé nem szabad látnod. Ha ez fog történni, hogy egyre több oszlopot látsz villogni, akkor ez a menüpont a korábbi tévék Fényerő lehetősége. Neked pedig az az érték lesz a helyes feketevágási szinthez, amikor a 16 alattiakat nem látod, a 17-est sejted. Azután írd már be ide, hogy mit csinált ez a két opció.

A gamma beállításához jó anyag a mostani Universal filmek, amiknek az elején a felirat a föld felett befordul. Ott a különböző opciókkal próbálkozhatsz. Ha sok a gamma, akkor a fekete szürke lesz, mosott lesz a kép. Ha kevés csillag ragyogását látod, akkor pedig már sötét a kép.
Vagy jó tesztanyag a Casino Royal nyitójelenete, amikor Bond tiszta feketében van az árnyékban. Ha mosott a kép, akkor sem jó, s ha nem látsz részleteket, akkor sem.
Vagy a Sötét lovagban 06:34-nél, amikor felnéznek az égre a jelre, a jobb oldali épületet ha tisztán látod, minden részletet, akkor nem jó a gamma, mosott lesz a kép. Ott a gamma beállításával meg lehet találni azt a pontot, amikor csak annyi részletet kell látnod, amennyit kell.
Persze a gamma beállítása feltételezi a helyes fekete vágási szint beállítását, amit az előbb írtam. Anélkül felesleges a gamma értékekkel próbálkozni, mert fals eredményeket hozz csak.

codec project

(#144646) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, UE32T5302 tipusu készüléket állitanám be, és sehol se találom rajta azt a DLNA opciót (saját tartalom), amivel a NAS-on tárolt filmeket tudnám nézni. Vkinek vmi tipp?? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#144647) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Az alábbi 2 TV között van lényegi különbség?
Árban egy 10-es.

SAMSUNG UE43TU7102KXXH
SAMSUNG UE43TU8002KXXH

Nem igazán követem a tv-s piacot, de mennyire hátrány , hogy az olcsóbb Samsung tv-k EDGE LED kialakításúak?

Az olcsóbb Samsungok milyen panellel készülnek?
Mennyire jó a betekintési szög, a fekete?
Mennyire hajlamosak a felhősödésre, bevilágításra stb.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#144648) petir válasza Parson (#144646) üzenetére


petir
senior tag

Milyen NAS-od van?

Meg van osztva a mappa?Fut a mediaszerver? Esetleg Plex-et használnál?
Ha igen akkor a source gomb megnyomását követően a forrásoknál meg kellene jelenjen a NAS-od onnan tudod kiválasztani a médiatartalmat.

Plex kicsit másképp megy cserébe jobb...

(#144649) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a mai nap észrevettem a kb 7 éves Samsung UE40F6400 led tv-n a képernyő közepén kb 8-10 cm-es vízszintes csíkban egy fekete halvány sáv van.

Mi lehet ez illetve szerintetek javítható? Lefényképezni nem tudom mert nem adja át de egyszínű képnél szinte tisztán látható.

Köszi előre is a segítséget.

(#144650) Parson válasza petir (#144648) üzenetére


Parson
addikt

DS212j. Az összes többi Samsung TV-m aminek volt DLNA-ja, kapásból tudta ezt. De ezen a tv-n kapásból meg se jelenik ez a ‚saját tartalom‘ app. Aszem még bütykölök kicsit rajta (nem a tv-n), hátha, de közben chateltem a Samsung ügyfélszolgálatával, ahol azt irták, hogy tartalommegosztásra nincs felkészitve ez az UE32T5302... ugyanakkor ök is azt irták, hogy a source listában kellene megjelennie... kicsit fura nekem.
Plexet nem használok még, DS Video app van letöltve, de azzal még nem sikerült összehozni eddig... mivel alapból DLNA technikával használtam mindig ezeket a filmnézéseket (pl tegnap este is, egy másik tv-n).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.