Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145651) mpo válasza lacqa (#145650) üzenetére


mpo
veterán

Föl kell hívnod a barátodat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145652) RR-13 válasza lacqa (#145645) üzenetére


RR-13
őstag

Próbáld meg service menüből a resetet megcsinálni. :K

Távirányítón:
Info -- Menü -- Mute -- Power ilyen sorrendben. Majd megjelenik a Service menü.
Az első az Option lesz elvileg.
A távirányítón nyomsz egy Jobbra nyilat, akkor megjelenik a Factory Reset.
Nyomsz egy ok-t, és elvileg újraindul a Tv. :K

Mást ne nyomj el erre figyelj, és csak a vissza gombbal tudsz az előző menübe menni, ha esetleg elnavigálsz valahova.
A jobbra nyíl sok esetben a változtatási parancs a Service menüben, ezért nem szabad csak a vissza gombot használni. :U

[ Szerkesztve ]

(#145653) lacqa válasza RR-13 (#145652) üzenetére


lacqa
tag

Smart távirányítóm van csak, itt melyik az infó gomb?

(#145654) lacqa válasza mpo (#145651) üzenetére


lacqa
tag

Az megtörtént már, ő meg tudta csinálni a gyári visszaállítás, az újra indítás nem sikerült Magyarországot kiválasztva kérte a pint de számokat nem dobott fel :W lehet szoftver sérült meg visszaállitásnál :Yfirewire szaraxik :(

[ Szerkesztve ]

(#145655) RR-13 válasza lacqa (#145653) üzenetére


RR-13
őstag

Azzal nem lehet megoldani a service menüt. Valakitől csak tudsz szerezni egy normál Samsung távirányítót :O
Vagy letöltöd ezt, és ezzel is meg lehet oldani.

(#145656) lacqa válasza RR-13 (#145655) üzenetére


lacqa
tag

Jól van és köszönöm :R

(#145657) DonDragonka válasza lacqa (#145656) üzenetére


DonDragonka
őstag

USB is van a TV-n és kezeli a billentyűzetet, egeret... ;)
Ugyebár 2db van USB port-ból. Nekem az egyiken a külső vinyó van a másikon meg a vezeték nélküli multimédiás(Bill+tapipad egyben) billentyűzet... Elég hasznos, és lényeges gyorsabb vele mondjuk keresni valamit az alkalmazásokban. Szerintem már ezen a ponton és használható lenne... De persze csekkolni kéne...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145658) lacqa válasza DonDragonka (#145657) üzenetére


lacqa
tag

Értelek, nos Bluetooth billentyűzetem sajna nincs de egy laptoppom az van, esetleg azzal képernyőtükrözésre gondoltam vagy máshogy? :R

(#145659) ORCA58 válasza bzs73 (#145646) üzenetére


ORCA58
addikt

Mire gondolsz?
Minden TV-box megy minden TV-vel hiszen szabványos HDMI kábelen megy a kép és hang. A tartalmat meg nem a Tv-ről, hanem lan kábelen, WiFi-n vagy USB-n kapja.
Esetleg valamilyen speciális funkció érdekel? :U

(#145660) bzs73 válasza ORCA58 (#145659) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi, már utána jártam mindennek. Jobban arra lettem volna kíváncsi hogy pl hdmi kimenet milyen pl, mert a q70t-n van 2.1 hdmi, de a boxon is az van már. Valószínű be kell majd újítani egy ilyen boxot, mert ez a samu rendszer elég gyenge azért, meg kezdenek a reklámok is jönni. Ezt a VONTAR X96 MAX X3 PLUS 8K ULTRA boxot itt árulják az aprón, tesztek jók róla, és jó lesz az android. Pl a samu lejátszóba a feliratot is minden filmnél állítani kell, nem jegyzi meg, vagy még nem jöttem rá hogy kell.

If a second or you are the first to lose.

(#145661) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

megoldva

[ Szerkesztve ]

(#145662) ORCA58


ORCA58
addikt

Az nem meglepő, hogy a Minix boxot be lehet állitani a Smart távirányítóhoz. Viszont a tanix T9S boxot is sikerült. X boxot kell kiválasztani. :C Egyetlen hátránya, hogy a Smart távirányítóval nem leht bekapcsolni. Ettől azért így kényelmesebb használni. Leht, hogy más boxot is lehet, ha valamejik más készülék kiválastásával?

(#145663) DonDragonka válasza lacqa (#145658) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hát ez nem oldaná meg a problémádat.
Fizikailag kéne hozzá akár egy vezetékes USB-s billentyűzetet csattintani...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145664) lacqa válasza DonDragonka (#145663) üzenetére


lacqa
tag

Úgy néz ki hogy egy hagyományos távirányítót jó lett volna ha adnának ennyi pénzért mert azzal simán be lehet nyomni a kódot. :W a telóra letöltöttem egy smart remote távirányítót, tadamm és beütöttem vele a pin kódot.
Csak gyári visszaállítás csináltam, akkor ugye még nincs wifi kapcsolat a teló lévő kontrollal, így nem tudtam megint elindítani csak ha más országot jelölök ki. :Y Időpontot foglaltam a Samsunghoz, jövő héten távsegítségben egy technikus megoldja :D azért ha már ennyi pénzért vettem a tv t, egy normál távirányítót kiharcolok tőlük :R

[ Szerkesztve ]

(#145665) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,
2016 óta használok egy 55KS7000-t, meg vagyok vele elégedve, de kb 1 éve állandóan belefutok olyan tartalmakba amik pár másodpercenként megakadnak (nincs külön medialejátszóm). A fiam alacsonyabb kategóriás 2betűse pedig simán viszi.
Ismerős valakinek ez az akadás probléma, esetleg a megoldása?

más : jack fejhallgató bemenet előfordul még néha vagy már egyik típuson sincs? bt cuccok nem túl jók az én árkategóriámban
köszi

(#145666) fede94


fede94
tag

Samu 8502 es Usb-n keresztül milyen hordozót fogad el és játszik le róla (remélhetőleg) mindent?

(#145667) DonDragonka válasza lacqa (#145664) üzenetére


DonDragonka
őstag

Tökéletes megoldás. Az USB-t csak azért írtam, mert vannak akik nem szeretik kitömni a telójukat mindenféle progival (mint pl én). Mondjuk nekem gyárilag van távirányító progim mert van infra a telefonon. :D

Amúgy ha nem küldenek sokgombosat Amazon-on ócón lehet venni... :K

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145668) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok! Samsung TU8000-es széria készüléket lehet hagyományos infrás távirányítóval vezérelni (Logitech Harmony). Köszi a választ!

(#145669) ORCA58 válasza DonDragonka (#145667) üzenetére


ORCA58
addikt

Vagy ha van egy régebbi samsung tv, és annak a távja. Nálam a 10 éves is jó, csak dedikált házikó gomb nincs rajta, de az is könnyen elérhető.

(#145670) Batib válasza tomboy84 (#145668) üzenetére


Batib
őstag

Igen

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145671) adagabor


adagabor
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha valaki már találkozott ilyen szituval.
Van egy max 2.5 éves samsung 55" q7ft tvm. Egyszer már cserélték a képernyőjét gariban, akkor 1 azaz EGY db pixel hiba miatt. Amikor kijöttek a szakik mondták is, hogy ennyiért nem szoktak cserélni, de ha már itt vannak megcsinálják.
Ez 2020 májusában volt.

Most nézem, hogy fekete háttér mellet van 7 !!! HÉT halott pixelem, és egy ilyen krikszkrakszom...
Egyrészől érdekelne, hogy valakinek volt -e már ilyen baja, és ha volt mit is tett ezzel?
Illetve, lehet valahogy jelezni a samsung felé, hogy akkor köszöntem nem kérem ezt a tvt... azt adjanak valami mást, mert a #&@>bv tele van a tvjükkel...
[kép] [kép] [kép]

(#145672) wallace 234 válasza adagabor (#145671) üzenetére


wallace 234
őstag

Garancia van még? Ha már lejárt a garancia akkor már csak fizetősbe! (

(#145673) Sonex79 válasza adagabor (#145671) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Mondjuk az csodás hogy garanciaban panelcsere van, de azt sem ellenőrzik előtte. Simán próbáld meg újra. Elvileg arra is 2 év van a cserétől.

(#145674) adagabor válasza Sonex79 (#145673) üzenetére


adagabor
csendes tag

A sima garancia valszeg már lejárt, de majd előkeresem a papírjait. És nagyon reménykedem benne, hogy mivel egy teljesen új panelt kaptam, akkor ott arra is van min 1 , de inkább 2 év +garancia. Holnap samsung ügyfélszolgálattal kezdek, kiderül remélem minden.
Arra a krikszkrakszos pixelhibára tudtok bármit is mondani ? életemben nem találkoztam ilyennel, és fosok , hogy aztmondják ,hogy meglett sértve stb..

(#145675) lacqa válasza DonDragonka (#145667) üzenetére


lacqa
tag

Na gondoltam egy merészet, bementem itt a Média Marktba hátha :Y jól tettem a srác profi volt :R a lényeg az, hogy minden gyári visszaállításnál újból párosítani kell a távirányítót Bluetooth kapcsolatba, egyből feldobta a számsort pin kódnál :R mert alapból infrán dolgozik a táv, de a Bluetooth a frankó neki, infrával is tud működik egy két funkció rajta, de kevés! A párosítását pedig úgy lehet megcsinálni, hogy egyszerre nyomni kell a visszanyilat meg a play/pause gombot közel menve a kijelzőhöz. Tehát ez van minden Qled vagy okos tvnél :Y Mondta a srác ez miatt már majd nem vissza is akartak hozni tv t :Y sajnos ezt a beállítást sehol sem mondják el! Gondolom hasznos ezért megosztom veletek is :R és köszi a segítséget azért :C

(#145676) wallace 234 válasza adagabor (#145674) üzenetére


wallace 234
őstag

Samsung a 2. Évbe cserélt panelnál nem újítja a garanciát, mikor a Q7FN nél cserélték a panelt, meg kérdeztem! Ha csak nem regisztráltál a 10 éves beégés elleni garanciára, és hátha azon belül ki tudsz harcolni valamit!

[ Szerkesztve ]

(#145677) adagabor válasza wallace 234 (#145676) üzenetére


adagabor
csendes tag

A 10éves kiégés elleni van rajta. majd holnap kiderül minden :\
melléteszem, hogy sima tvzés közben nem lehet látni a dolgot. Most kötöttem rá a szgépet, és mivel fekete háttér van , így egyből észrevehető volt a történet.

(#145678) wallace 234 válasza adagabor (#145677) üzenetére


wallace 234
őstag

Sok szerencsét hozzá, Samsung nem egyszerű!

(#145679) tomboy84 válasza Batib (#145670) üzenetére


tomboy84
tag

Hú, ez jó hír, köszönöm!

(#145680) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Egy UE40J5100-hoz keresem a legoptimálisabb megoldást "okosításhoz". Egy USB port áll rendelkezésre.
Válaszokat előre köszönöm.

(#145681) t-joco


t-joco
tag

Samsung QE50Q60T tv-nél a 2 tartó láb közti távolságot megtudná nekem mondani valaki?

(#145682) PuMbA válasza Zaji (#145680) üzenetére


PuMbA
titán

Xiaomi Mi Box S.

(#145683) RR-13 válasza adagabor (#145671) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Amikor kicserélték a panelt, akkor ellenőriztétek, hogy van-e rajta hibás pixel :F
Ha akkor nem volt rajta, csak később jött elő, akkor vélhetőleg a táp panel, tönkre tette az új kijelző pixeleit, azt is kellett volna cserélni, vagy komplett a tv-ét.

Nekem is volt ilyen, hogy 3 pixelhiba miatt kijelzőt cseréltek, amikor betették az újat, akkor sehol nem volt pixelhiba, majd amikor elmentek, akkor 3 perc alatt előjött szinte ugyanott 3db pixelhiba.
Hívtam őket, még úton voltak vissza a szervizbe, és mondtam, hogy ennyit bírt, aztán 1 hét levelezés egyeztetés után a Tv-ét "cserélték", visszakaptam a pénzt, és másik típust vettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#145684) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Múlt héten érkezett nekem is egy Q70T 2020 as változat. Nos nem tetszik a kép minősége. A színt nem tudom normálisan beállítani vagy fakó vagy szaturált. A tv betekintési szögei szörnyűek, ha nem szemből nézem, akkor kicsit kivilágosodik a kép, ha jobban oldalról nézem akkor meg katasztrofális. Az 5 éves LG tv-m en sajnos azt kell mondjam, hogy szebb a kép sokkal. Nem tudom, hogy most a TV-m el lehet gond van ez csak ennyit tud? Ja ha nasról nézek pl. FHD filmet akkor a gyorsan mozgó tárgyak megjelenítése botrányos, de ha kikapcsolom a javító funkciókat, akkor szó szerint szaggat. A fekete részeknél egyes appoknál pl.: Netflix, a fekete sávokban fehér felhősödés van..., az élességet ha állítom kb. semmi nem változik, ugyanolyan a kép... és még sorolhatnám.. Nem fikázni jöttem a TV-t , de ezek nekem nagyon fura dologok egy közel 300k -s tv nél. Elképzelhető, hogy az enyémnek van valami baja?

Ma tervezem a visszaküldést , 14 napon belül el lehet állni az online vásárlástól ha jól tudom ugye?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#145685) HornedReaper válasza RazoR (#145634) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem a HD adás is sz@r, legalábbis az én szememnek a Q80T-vel (de más TV-vel is az lenne valószínűleg). Nem tudom megszokni a mozgások látványát, mintha minden film mikro-laggolna folyamat, gondolom ez a "judder".. PC-ről most film mode-ban egész élvezhető, hogy sikerült a kadenciahelyes lejátszást beállítani. Így képjavítók nélkül is élvezhető.
TV-ről hiába húzogatom a 2 szappanoperásító-csúszkát bárhova, nem tetszik :(((
Már a tyúkbél tápkábelt is vastagabbra cseréltem :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145686) wallace 234 válasza plejik (#145684) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát a Q70T sajnos a Q60 nak felel meg, dual ledes csoda tv! Q80T vel jobban jártál volna! És most elég jó áron van! 2020 Samsung tvk, vissza lépés a korábbi szériákhoz. Q80T a 70QR folytatása. Igen 14 napon belül el tudsz állni, indokolás nélkül!

(#145687) wallace 234 válasza HornedReaper (#145685) üzenetére


wallace 234
őstag

Q80T re volt ilyen panasz, Micro lagokra de jött egy frissítés ami meg oldotta. Én iptvt szoktam néha nézni, és nálam hibátlan a kép mozgás javítás is ki van kapcsolva! Samsungnál a panel lottó is játszik a Q szériába is sajnos.

(#145688) plejik válasza wallace 234 (#145686) üzenetére


plejik
addikt

Ezt szomorúan hallom... Vodafonte-ól vettem részletre, gondolom így is el tudok állni. Vennék náluk másikat q80t is van náluk. A q80t nél vannak ilyen hibák vagy az már egy komolyabb kategóriát képvisel, mert akkor lehet adok a samsungnak még egy esélyt. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#145689) wallace 234 válasza plejik (#145688) üzenetére


wallace 234
őstag

Eltudsz állni, Q80T elég jól sikerült én ki fogtam, direkt ledes, local dimming nagyon jól sikerült! Én csak jót tudok írni róla! Felhősödésnek nyoma sincs! Szerintem adj egy esélyt, ha nem jó vissza küldöd! Elég szomorú, hogy lutri egy tv vásárlás, ha ki fogja az ember akkor happy ha nem jön a bosszankodás!

(#145690) bobby45 válasza wallace 234 (#145689) üzenetére


bobby45
tag

Szia akkor én pont lkifogtam a rossz panelt a q80t-ből, botrányos a képe. Az a baj a vásárlástól már nem tudok elállni mert kicsusztam a 3 napból mivel nem online vettem, ilyen esetben Samsung szerviz segítségét lehet kérni? Felhivom őket aztán elmondom a gondom vagy hogy működik ez?

(#145691) HornedReaper válasza plejik (#145688) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem sem felhős a Q80T Vodafone-tól, a kép király! Engem pedig másnál is zavart már ez a micro lagos / judderes dolog, szóval az én agyam is lehet a hibás :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145692) wallace 234 válasza bobby45 (#145690) üzenetére


wallace 234
őstag

Próbálj meg egy panel cserét, ki harcolni! Mert akik ki fogták, csak jót írnak róla! Jó indok kell, samsung nem egyszerű de ha sikerül akkor cserélnek panelt!

(#145693) bobby45 válasza wallace 234 (#145692) üzenetére


bobby45
tag

Mit javasolsz mit mondjak ami tuti beválik? 4k uhd blueray film kulso vinyorol botrányos pl, világos jeleneteknel mintha hangyák bolygója lenne, olyan szemcsés bármit is állítok rajt, nem beszélve hogy az eco mód hiába van kikapcsolva automatikusan sötétedik vilagosodik a kép, ott is bármit állíthatok rajt hiába :F

Hívjam fel a legközelebbi szervizt vagy mit kell tennem?

(#145694) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Q80T / Q90T-ről valóban van panaszáradat a mikrolaggal kapcsolatban :(
**Samsung 2020 T Series TV Motion/Judder/Stutter/Frame Rate (Firmware Bug/Glitch)**

Remélem rajta vannak a javításon, de mivel hardveresen minden oké a Samu szerint, lehet ilyen marad még jódarabig?! :W
Valaki olyat is írt, nincs nagy számú garanciális probléma a nevezett készülékekkel, Samu support-os ezt mondta neki

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145695) wallace 234 válasza bobby45 (#145693) üzenetére


wallace 234
őstag

Local dimming normál állásba, csinál ilyet ott sötétedik még! Ill kontraszt javító ki van kapcsolva? Képélesség 0 án van? Más forrásból is próbáld ki! Samsunggal kell beszélni, ők adják ki a munka lapot a szerviznek! Annak idején, engem is le teremtettek, hogy nem hozzájuk fordultam először.! Azt mondták mindig őket kell keresni!

(#145696) bzs73 válasza plejik (#145688) üzenetére


bzs73
őstag

Pl én is vodától vettem Q70t-t részletre, és semmi felhősödés, színek is jók. Széleken semmi bevilágosítás, mozgásnál sincs semmi baj. A betekintési szög, az megvan, kicsit homályosabb oldalról, de nem vészesen. ezt nézni kell hogy kb max hány fokból nézed a tv-t. én max 30-35°-ból, és kb ennek a tv-nek ott az elfogadható határa.

If a second or you are the first to lose.

(#145697) wallace 234 válasza HornedReaper (#145694) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen sok panasz volt ez ügybe, olvastam őket, de nálam nincs ilyen jellegű probléma! Mozgás javítás nélkül is hibátlan! De állítólag volt valami frissítés is ami azt javította!

(#145698) plejik válasza bzs73 (#145696) üzenetére


plejik
addikt

Nekem nem homályos, hanem kivilágosodik, de minimális eltérésnél is. Ha már fekszek a kanapén 10 15 fok maximum és már világosabb a kép. Még ha csak oldalról lenne benyelném, de ez így nem járja. Meg ezek a laggok stb.. De ahogy fentebb is írták a többiek, lehet Én fogtam ki egy olyat ami kicsit selejtes.. :D :DDD Ja és másfél hónapot vártam mire megjött az még hab a tortán.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#145699) HornedReaper válasza wallace 234 (#145697) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Kipróbálom amit ajánlgatnak, TV-t nézni Game Mode-ban a szaggatás ellen, de csak este tudom.. Színek persze majd elmennek kicsit és nem lesz local dimming

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145700) wallace 234 válasza HornedReaper (#145699) üzenetére


wallace 234
őstag

Local dimminget tedd maxra,kontraszt javítót kapcsold ki! Filmaker mód is ki kapcsolja a plusz képjavitó dolgokat! Érdemes abba is ki próbálni! Local dimming kicsit érdekes, mert maxon nem olyan agresszív! Normál módba nagyon le tudja vinni a fényerőt, nálam legalábbis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.