Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145851) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Köszönöm a segítséget.
Végül a tu8502-es lett 65 colos méretben, ami 150 ezer ft-ba állt meg :))
Próbálok utána olvasni, de sehol nem írják, hogy milyen panellal van szerelve ez a tv.
Tudjátok esetleg, mi lapul benne?

(#145852) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv,

Van egy Samsung UE40H6400AW tv-m, 6 éves lesz az idén de kb. annyit futott, mint egy 2 éves, mivel csak nagyon ritkán használtam. A probléma a következő: a képen látható, hogy a jobb alsó részen megjelent egy sötét folt. Mennyi idő után fog rosszabbodni a helyzet? Valószínű, hogy tönkremegy belátható időn belül vagy még ezzel a tempóval húzza majd 1-2 évet? Azt még tudni kell, hogy a tv nincs állandóan áram alatt. Ha nem nézem akkor kikapcsolom az elosztón, azt gondolva, hogy ezzel csak kímélem. De lehet, hogy rosszul csinálom? Előre is köszi a választ! :)

(#145853) mpo válasza forras2 (#145851) üzenetére


mpo
veterán

Talán itt:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145854) sandró60 válasza Wanderlust (#145852) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem is ilyen idős a UE 55 H6400 tévé.Lehet,hogy a te paneled nem ott készült ahol az enyém.
3xkopp nálam még ilyet nem vettem észre.
Az a pár óra mit fogyaszt készenlétben elhanyagolható.Tehát,hagyd bekapcsolva :K

[ Szerkesztve ]

(#145855) öcsi06 válasza bzs73 (#145848) üzenetére


öcsi06
tag

Így viszont nem talál meg minden csatornát.

(#145856) Wanderlust válasza sandró60 (#145854) üzenetére


Wanderlust
tag

A készülék Made in Slovakia, nem tudom mennyire számít. De előbb-utóbb így végzi az összes LED TV nem? Kár lenne, mert szeretem. Én pl. imádom a 3D-t, ez még tudta :)

(#145857) sandró60 válasza Wanderlust (#145856) üzenetére


sandró60
addikt

Én is nap mint nap megállapítom még mindig nem tudok betelni a nagyságával-amit kb másfél-2 méterről nézek a nejemmel
A képe még mindig jó. Nincs felhősödés-se.
6-évvel ezelőtt ez a tévé kapós volt :D

(#145858) öcsi06 válasza wallace 234 (#145844) üzenetére


öcsi06
tag

Na csak sikerült. Hát nem gondoltam, hogy tényleg oda kell picit ütni a tv oldalához a telefont, én csak óvatosan odaérintettem, ez volt a gond.

(#145859) öcsi06 válasza bzs73 (#145848) üzenetére


öcsi06
tag

Kipróbáltam több régióval is működött is de így meg nem találta meg az összes csatornát.
Viszont az eléggé gáz, hogy mondjuk ha észtre állítottam lehetett a csatornalistát pendrivre menteni, no a magyar régióban nincs ilyen funkció. :((

(#145860) bzs73 válasza öcsi06 (#145859) üzenetére


bzs73
őstag

Mielőtt keresel menj az adás-auto hangolás-kábeles keresési opciókba, és kezdő frekit vedd a legalacsonyabbra(47000KHz), végfrekvenciát a legmagasabbra(890000) Na ezek után auto hangolás, ott nem a upc vagy vodát kell választani hanem egyéb szolgáltatót, és teljes keresés. Így már mindent meg fog találni.

If a second or you are the first to lose.

(#145861) bzs73 válasza öcsi06 (#145859) üzenetére


bzs73
őstag

igen lehet csatornát menteni, és lehet törölni a csatornákat,szerkeszteni, áthelyezni. Arra figyelj hogy sok régiókódon nem megfelelő a karakterkódolás, azért írtam hogy észt vagy szlovák biztos jó. Ez igen tiszta szégyen, hogy ha úgy csinálja az ember ahogy a leírásban van, sokminden levan tiltva, úgy kell ztánajárni, mókolni.

If a second or you are the first to lose.

(#145862) wallace 234 válasza öcsi06 (#145858) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor most már minden rendben! :R

(#145863) öcsi06 válasza wallace 234 (#145862) üzenetére


öcsi06
tag

Igen ez már működik, köszi.

(#145864) öcsi06 válasza bzs73 (#145860) üzenetére


öcsi06
tag

Észtre is és szlovákra is állítottam a régiót, úgy kerestem ahogy leírtad, de mégis hiányzik jó pár hd csatorna. Azt hiszem feladom. Azért köszi.

(#145865) gabo01 válasza öcsi06 (#145864) üzenetére


gabo01
senior tag

Sajnos én is így jártam többször aztán feladtam! :K
Most sajnos sem kép sem hang nincs az epg alatt ezért egyre kevesebbet használjuk! :O

(#145866) wallace 234 válasza öcsi06 (#145863) üzenetére


wallace 234
őstag

:R :R

(#145867) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy ue65te8002 televíziót, és nem működik rajta a timeshit funkció. Digitális kábelen jön az adás, az előző tévén jó volt, az is 8002-es, csak 55 collos volt. Ssd van rádugva, látja is a tartalmát, de ha megnyomom a megállítást, azt írja, hogy nem támogatott.
Magyar régióra van állítva, de próbáltam már másikat is.
Létezik, hogy nincs rajta ilyen funkció?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#145868) Batib válasza topyjo (#145867) üzenetére


Batib
őstag

Gondolom ez a te8002 az tu8002 lenne. Az előző is T sorozat volt? Csak azért mert a Samu honlapon ennél nem szerepel a felvétel funkció. (pl a 8502-nél már igen)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145869) topyjo válasza Batib (#145868) üzenetére


topyjo
aktív tag

valóban tu. Az előző meg nu volt.
akkor nem keresem.
Köszi!

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#145870) Batib válasza topyjo (#145869) üzenetére


Batib
őstag

Két év alatt ennyit "fejlődött " Samsung. A 8-as sorozatba már a PVR funkció sem fér bele. :F

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145871) RR-13 válasza Batib (#145870) üzenetére


RR-13
őstag

Elvileg service menüben be lehet kapcsolni a funkciót, mondjuk én nem találom egyelőre hol van. :U

Aki Q85RAT sorozatból vásárolt, esetleg van olyan, aki nem szedte le a Tv kijelzőről a fóliát azonnal?
Befolyásolja a képet, ha rajta hagyjuk? Mi a tapasztalat? Köszi. :B

[ Szerkesztve ]

(#145872) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Ismerős tavaly vásárolt Samsung okos tv-jére (sajnos tipust nemtudok) szerette volna felrakni a plex alkalmazást, ám nem akarta telepíteni, elvileg nem csinált semmit a tv.
Ilyennel találkozott már valaki?
Sajnos nem voltam ott náluk, nemtudtam még személyesen ránézni a dologra.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#145873) wallace 234 válasza RR-13 (#145871) üzenetére


wallace 234
őstag

Fólia az a szállítás alatti karcolásoktól, védi a panelt, fóliát le kell venni! Amúgy nem jó a kép!

(#145874) RR-13 válasza wallace 234 (#145873) üzenetére


RR-13
őstag

Nem egészen ezt kérdeztem, hanem saját tapasztalatot azoktól, akik esetleg rajta hagyták egy ideig, majd levették, és van-e különbség? :U
Mi rajta hagytuk, és gyönyörű a képe 4K műsornál is!
Kettő részen volt rajta matrica, az egyiket sikerült levenni jobb oldalon, amin egy szám volt, a másik a bal felső sarkánál van a lehúzást jelző sarokmatrica.
A fólia, mivel áttetsző, és nem durván matt, ezért hagytuk rajta, mert nem zavaró, és nem is látszik, és azért is, hogy védje a kijelzőt a portalanítás alatt...
A kérdés az lenne, hogy mi történik, ha rajta hagyjuk, befolyásol-e valamit hátrányosan :F

[ Szerkesztve ]

(#145875) Kleroo válasza RR-13 (#145874) üzenetére


Kleroo
veterán

Butaság rajtahagyni.
Ront a képen. Nem látványosan, de ront.
Ritkán kell törölni, ultrafinom kendőel, és akkor nem lesz karcos.
Plusz az antimatt bevonatot, ami egy nagy ütőkártya, meg helyből bukod a rohadtul tükrözöődő fóliával. :)
Vedd le, használni van a TV, hamarabb lesz alaplaphibás minthogy 2nél több porkarc legyen rajta.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#145876) wallace 234 válasza RR-13 (#145874) üzenetére


wallace 234
őstag

Válasz a következő, nos cseppet vissza fogja a fényerőt! Ill nem tud rendesen a panel felől a hő távozni! Tehát nyáron biztos, hogy a tvnek kampó lehet! Szóval ha neked így jó hagyd rajta! De a helyedbe inkább le szedném és még jobb lesz a kép

(#145877) szpeti40 válasza wallace 234 (#145876) üzenetére


szpeti40
addikt

Meg egy idő után nem fog "rágyógyulni" a fólia?
Lehet nehezebb is lesz leszedni vagy akár kárt is okoz.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#145878) wallace 234 válasza szpeti40 (#145877) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem is értem, hogy lehet rajta hagyni ez nem mobil telefon! Igen lehet melegszik és jobban oda tapad, azt utána tényleg gondban lesz a leszedéssel!

(#145879) Fetyoka0 válasza Wanderlust (#145852) üzenetére


Fetyoka0
tag

Ez lehet a baja. Valszeg a diffuzor elkoszolódott

(#145880) NoX válasza szpeti40 (#145872) üzenetére


NoX
senior tag

Hát ez így elég kevés infó.
Ugyebár ahhoz, hogy telepíteni, sőt egyáltalán használni tudd az alkalmazásokat, előbb el kell fogadni a feltételeket, és be kell jelentkezni a Samsung fiókba.

Nekem ezek után sem működött és mindenféle gond volt a Smart Hub-al, melynek végül az volt a megoldása, hogy a reklámblokkoló Pi-hole-ban engedélyezni kellett néhány domain-t, hogy működjön minden funkció a TV-n.
Nálam konkrétan a lcprd1.samsungcloudsolution.net -t, ha valakit érdekel.
Különben hibák léptek fel, és megbízhatatlanul működtek bizonyos funkciók.

(#145881) szpeti40 válasza NoX (#145880) üzenetére


szpeti40
addikt

Náluk nincs pi hole, csak én nem ismerem a samsung okos tévéket, nálunk lg van, így segíteni se nagyon tudok mert nemtudom mi merre van.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#145882) Saccco


Saccco
nagyúr

Ez a szaggatós judder hiba csak a Q sorozatú TV-ket érinti?

[**Samsung 2020 Series TV Motion/Judder/Stutter/Frame Rate (Firmware Bug/Glitch)**]

Kinéztem egy Q80T-t, de ez így dealbreaker. :(

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145883) PuMbA válasza Saccco (#145882) üzenetére


PuMbA
titán

TV adásnál mindegyiket, igen. Ha teljesen jó mozgást akarsz, akkor Sony.

[ Szerkesztve ]

(#145884) wallace 234 válasza Saccco (#145882) üzenetére


wallace 234
őstag

Elvileg ez már javítva lett! Nálam nincs gond a mozgással! 55q80t

(#145885) Saccco válasza PuMbA (#145883) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem tudom mit kezdjek... 65-ös XH90 vagy U8QF vagy Q80T, esetleg inkább egy 70-es egyszerűbb. :F

#145884 wallace 234:
Eddig olyat találtam, hogy úgy javította az illető, hogy kicserélte egy Sony-ra a TV-t. :DDD
Van hivatalos bejegyzés erre?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145886) topyjo válasza RR-13 (#145871) üzenetére


topyjo
aktív tag

Szia!
Nem lehet esetleg utólag aktiválni a timeshift funkciót, vagy olyan frimware-t rátenni, ami tudja,?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#145887) Celtis válasza Saccco (#145885) üzenetére


Celtis
veterán

Eddig olyat találtam, hogy úgy javította az illető, hogy kicserélte egy Sony-ra a TV-t. :DDD

Nálam is pont ez a módszer segített. :D

(#145888) wallace 234 válasza Saccco (#145885) üzenetére


wallace 234
őstag

Valaki már szerintem írta, de majd utána nézek! Én nálam nincs mozgás probléma! U8QF is egy jó lehetőség! Meg kell próbálni, amelyik tetszik! Te fogod nézni, de szerintem a Sonytol jobb árába van a U8QF. Samsung 55q80t jól sikerült tv, ha utána olvasol, elég jókat írtak róla! Sony tv nek valóban nagyon jó a mozgás megjelenitése! De mivel ez Samsung topik, Samsung 55q80t az ajánlott :R

(#145889) Saccco válasza wallace 234 (#145888) üzenetére


Saccco
nagyúr

U8QF-nek is van ilyen baja. A Sony-nak meg más hülyesége van. Kicsit szégyen, hogy ennyi pénzért ilyeneket adnak.

Nem veszek 55-ös TV-t, kicsi.
Minimum 65", maximum 70", mivel 160cm helyem van. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145890) wallace 234 válasza Saccco (#145889) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát igen elszomoritó, hogy ennyi pénzért ezt kapjuk, gyakorlatilag a tv vásárlás olyan lett mint a lottó! Ha ki fogod olyan mintha az 5 öst, nyerted meg! Láttam Hisense tvt, és szerintem elképesztő egy tv! Hisense topikba olvas bele!

(#145891) P4ND4


P4ND4
csendes tag

QLED TV Bluetooth távirányító szilikon az alábbi távitányító típusokhoz BN59-01272A BN59-01265A BN59-01270A BN59-01291A.
[kép]
Remélem érzitek, nem nyerészkedni szeretnék, tudom hogy ez nem adok veszek. A garancia úgy történt, hogy örökre elbúcsúztam a samsungtól. Ez a szilikon hüvely amit egy hónapot se tudtam használni. Felajánlom a leggyorsabb válaszolónak egy mátyásért. Amit egy postakész borítékban eljuttatok a címére. A postázást is tartalmazza a felajánlásom. Remélem nem sértettem valami húzós szabályt.
Inkább valaki használja mint elkallódjon vagy kidobjam

(#145892) Bubaaa válasza P4ND4 (#145891) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Egy pillanatra elgondolkodtam rajta, de a második pillanatban rájöttem, annyira jó fogása van a fém távnak, dehogy teszem bele.

(#145893) mpo válasza P4ND4 (#145891) üzenetére


mpo
veterán

Ez annak jó, aki nem bírja a reklámot és állandóan a csuklón tartja, hogy azonnal meg tudja a mute gombot nyomni. Előnye még, hogy nem kell keresni, hova tettem (feleségem).
Én kézben tartom a régi típust is és a hüvelykujjam a mute gombon van, felirat már nincs is rajta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145894) tomek1 válasza Saccco (#145889) üzenetére


tomek1
csendes tag

Nekem 65Q82T-m van ami ua mint a Q80T és én sem veszek észre ilyet, kikapcsolt mozgásjavító funkciók mellett.. Írták, hogy pl. a sportközvetítések emiatt élvezhetetlenek, na hát nálam az NFL meccsek simán futnak mind az Arena4-en, mind NFL GamePass-en nézve. PS4 Pro, Netflix, Plex, sehol nem érzékelek szaggatást, de az is lehet, hogy csak nem vagyok rá annyira érzékeny.
Egy bugot viszont észrevettem, amikor ki-be kapcsolom a game mode-ot akkor "be szokott ragadni" valami és utána valóban elkezd szaggatni amikor átkapcsolok pl. TV adásra. Ezt viszont megoldja az, ha belépek a menübe ahol bár kikapcsoltnak mutat minden mozgásjavító funkciót, csinálok egy be-ki kapcsolást, utána már nem szaggat.
Én egyébként meg vagyok elégedve a TV-vel és bár még csak 2 hete van nálam, egyelőre nem bántam meg, hogy ezt választottam :)

(#145895) RR-13 válasza Kleroo (#145875) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a véleményt, még csal két hetes a Tv, nem késtünk el a levétellel. Magam is kíváncsi vagyok a különbségre. :K
Viszont az alaplap hiba infót nem volt jó olvasni :Y
A Q85RAT szériásoknál jellemző az alaplap hiba :F

[ Szerkesztve ]

(#145896) RR-13 válasza wallace 234 (#145876) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, igen le lesz szedve egyébként, mert a hőtávozásra én is gondoltam, de mondjuk teszteltük, és alig érezni elől valami hőt, mert inkább felül a káva melegszik. :K

Ha tényleg jobb lesz a kép, akkor az még egy kis pozitív meglepetés lesz. :B

(#145897) Kleroo válasza RR-13 (#145895) üzenetére


Kleroo
veterán

Bármire jellemző az alaplaphiba.
Tömeggyártott vackok ezek, még a drága modellek is. :)
mindig lutri hogy pontosan hány évet bírnak. Ezért elég rájuk csak vigyázni, és nem tutujgatni őket. Ha 20évet bírna, és nem cserélnéd le, akkor érdemesebb a tutujgatás irányába menni. Bár a gyári fóliát akkor se hagynám rajta, 2 funkciót is kukázol vele (matt, antiglare bevonat, és a képminőségből is lekap)

Én a talpon, 1-2oldalon szoktam fenthagyni a fóliát. Nem bánt senkit, nem látszódik, és törölgethetem butába....de sok értelme igazából ennek sincs.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#145898) RR-13 válasza topyjo (#145886) üzenetére


RR-13
őstag

Valószínű olyan firmwaret nem adtak ki, amiben ON-ra van állítva a funkció, mivel a Tv-d leírásában sincs róla szó, mert alapból nem tudja a funkciót egyik régióban sem :(
Nálad, ha egyáltalán benne van a lehetőség a S. menüben, akkor PVR néven lehet.

A Q85RAT-ban a Timeshift funkció nálunk működik, tegnap próbáltam ki.
Nálunk a PVR funkciót a Service menüben az
OPTION --- MRT Option --- részben Extended PVR néven van.

(#145899) RR-13 válasza Kleroo (#145897) üzenetére


RR-13
őstag

Az én Tv-ém Made In Hungary :DDD
A matt, antiglare bevonatot egyelőre "helyettesítem" a fóliával, az is kicsit matt :P

(#145900) Kleroo válasza RR-13 (#145899) üzenetére


Kleroo
veterán

Majd ha leveszed, megérted. Szinte az ég világon semmi nem tükröződik rajta, a nagyon erős fényeket is szinte elnyeli. Brutáljó.
A fóliával kb mint egy tükör, minden IS látszik.

Hodor. Hodor? Hodooor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.