Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144201) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Ma vettem át az tv-t (55q80t). Nagyon jó már normál módban is kép (intelligens mód már kicsit túl van nekem lőve, meg hidegek is az alapszínbeállítások hozzá), a hang szintén nagyon jó. Egyáltalán nem bánom az LG-ről váltást (nano793). IPS tv-t mostanában nem szeretnék újra. Távirányító amúgy elsőre fura volt, de hamar meg lehetett szokni, ebben talán meg a Webos-ben jobb picit az LG.

(#144202) pohár válasza Sonex79 (#144201) üzenetére


pohár
félisten

engem az őrületbe kerget, hogy ha hangsávot kell váltsak, bele kell másszak a menübe, pár gomb elfért volna még mondjuk a távirányítón :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144203) insight válasza pohár (#144202) üzenetére


insight
aktív tag

A fullos távkapcson a Tools gombbal ez elérhető, a smart remote-on nincs csak...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144204) pohár válasza insight (#144203) üzenetére


pohár
félisten

Q80-om van, csak smart remote-tal jön ugye... a nagyon tudom, hogy ott van, de hát ÍJ :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144205) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2018-ban vásárolt, QE65Q6FAMTXXH tv-m. Gondolkodom hogy lecseréljem, mennyit érhet szerintetek kb? Euronicsban vettem hozzá plusz garanciát is.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#144206) Doma88


Doma88
tag

Q60T tulajok, tudnátok pár szót ejteni a 60Hz-ről és a képelmosódásról? Mennyire zavaró illetve mennyire ellensúlyozható a beállítások módosítgatásával?

(#144207) Doma88


Doma88
tag

(bocs a dupla posztért de most jutott eszembe)

A betekintési szög tényleg olyan rossz mint ahogy a tesztekben írják?

(#144208) insight válasza pohár (#144204) üzenetére


insight
aktív tag

vágom , persze, fillérekért vegyél hozzá nagyot, ha zavar. Amúgy én bírom a smart remoteot, vettem belőle fémházast, de igen, a direkt gombok néha jól jönnének.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144209) marinea2 válasza Sirandrish (#144194) üzenetére


marinea2
addikt

Ne bankodj. Ugyan igy kezdtem itt ezt kb ugyan ezzel a ket tipussal 2-3 hettel ezelott, es QE65Q70T lett a vege..( Igaz ezt meg a mai napig nem szallitotta le az Edigital, de turelmes vagyok :U )

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144210) ORCA58 válasza Sonex79 (#144201) üzenetére


ORCA58
addikt

Az enyém (55Q80T) a területi a HDT azaz Home Delivery Team -Eddig erről a fuvarozó cégről nem is hallottam- Területi depójában van, így lehet holnap megkapom. Nagyon izgatott vagyok, remélem elégedett leszek.
A korábbi TV vásárlásakor 3-at küldtem vissza a "panellottó" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#144211) rainman72 válasza ORCA58 (#144210) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nagy terjedelmű cuccokat ez a cég szállitja!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144212) Mauzes válasza Sonex79 (#144201) üzenetére


Mauzes
őstag

Az intelligens mód nincs hatással a színekre, csak a fényerőre. Lehet a dinamikus módra gondolsz.

(#144213) Sirandrish válasza marinea2 (#144209) üzenetére


Sirandrish
legenda

Addig nem mentem el, de a 65ös 8502 berendelve :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144214) Hmmm1 válasza Celtis (#144148) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Milyen válaszra gondolsz?:d Vmi fél "hülyeséget" - bocs (na jó nem, de fél választ valamire) egy embertől, hogy valami talán így van, vagy úgy lesz. S nem is nagyon a kérdésre válaszolva. Azért szerksztettem kicsit át, mert ő is átsiklott a lényegek felett. Plusz, elég népszerü modell, érdekelne ki mit tapasztalt itt róla

"Hmmm1: A "szappanopera" effekt egy opcionális dolog, ha akarod bekapcsolod, ha nem, nem. Én személy szerint természetfilmnél kapcsolom be, szinte lemászik tőle a tv-ről, annak nagyon jól áll. Valamint én animációs filmekhez is be szoktam kapcsolni, szerintem jobban néz ki úgy, de nyilván ez egyéni megítélés kérdése"

Konkrétan SAMSUNG QE55Q80TATXXH érdekelnének vélemények, innen, milyen a mozgásmegjelenítése, a megadott forrsáokból, amit írtam. Akadásmentes filmnézést tud e, 1080p only hdmi és netflixen. Természetes filmmozgás mellett (mint mondjuk, standard pc, 60hz-es monitor - igaz a kisebb méretü monitoron kevésbé látszik, de akkor is)
(Csak mert AV forumon vmire nagy a panasz)

[ Szerkesztve ]

(#144215) PuMbA válasza Hmmm1 (#144214) üzenetére


PuMbA
titán

Mozgásmegjelenítésben a Sony-k a legjobbak.

(#144216) ORCA58 válasza Hmmm1 (#144214) üzenetére


ORCA58
addikt

Remélem hamarosan lesz tapasztalatom. Viszont lehet az ami nekem tetszik és megfelel, az neked nem. Ezért "rizikós" a TV vásárlás. Látni kell, de otthon úgy ahogy használni fogja az ember.
A jelenlegi 10 éves Samu 40" Tv-ről is sokam mondták nem szabad bekapcsolni a Motion Plust rossz lesz tőle a kép. Én meg kikapcsolva nem tudom élvezni. A gyorsan mozgó tárgyak, vagy kamera esetén kikapcsolt állapotban rángatózó, darabos, homályos a kép. A média boxról játszott 24p-s filmeknél sem szeretem, ha a táj pásztázás közben ugrálnak a fák, házak a folyamatos mozgás helyett. Nejemnek tök mindegy. Jó így is, úgyis. Szerencsére megérti miért akartam drága tv-t venni, mikor fel ennyiért is vannak 55"-osakt. Sok pénz, de bízom benne megéri. 50"-volt a cél, de abban a méretben már nincs 120 Hz-es panel.
Tudom a nagyobb TV-n a hibákat is jobban látni. Kíváncsi vagyok a milyen lesz a , és arra milyen a gyakorlatba "Full Array Local Dimming"

[ Szerkesztve ]

(#144217) vektornfl


vektornfl
tag

Megjött a 65q80T és ugyan még a beállításokat nem nyomkodtam, de a képminőséggel annyira nem vagyok elégedett. Biztos kérek még tőletek tanácsot.
Viszont ami nagyon zavar, hogy nem tudom miért nem sikerül telepíteni a plex appot. Volt mostanában valakinek gondja a telepítéssel?

Az alkalmazások között megtalálom. Elindítanám a telepítést. Ekkor a telepítés gomb átváltozik "mégse" feliratra (amivel a telepítést tudnám megszakítani), aztán kb. 20 mp múlva visszavált a "telepítés" feliratra és közben nem történt semmi. Azért sem értem, mert a KS7000-en tök jól működik

(#144218) Haart válasza vektornfl (#144217) üzenetére


Haart
addikt

Ez nagyon jó összehasonlítás lesz majd oszd meg a tapasztalatokat, mert én is ks7000-ről fogok váltani és Q80t votl a kiszemelt. De ha csalódás lesz akkor nem veszek olyat :(

(#144219) ittvane válasza vektornfl (#144217) üzenetére


ittvane
csendes tag

Szerintem nyomj rá egy firmware update-et. Nekem ilyen volt a steam link appal.

(#144220) Sonex79 válasza ORCA58 (#144210) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Remélem nem lesz gond a tiéddel sem. Eddig csak a nanos LG-t küldtem vissza, de eléggé utáltam a folyamatot..

(#144221) Mauzes válasza Haart (#144218) üzenetére


Mauzes
őstag

1 ismeretlen user véleménye alapján? Akkor már miért nem csinálod azt, hogy megrendeled neten, és ha nem tetszik, akkor elállsz a vásárlástól és a futár visszaviszi a tévét?

(#144222) rainman72


rainman72
nagyúr

Azt hinné az ember hogy a Q80T bomba biztos ajánlat,és alap beállításon is leesik az álam kép lesz rajta!
Erre fel sok embernek nem tetszik :DDD
Na most akkor az emberekben vagy a tv-ben keresendő a hiba??
Elgondolkodtató :F
Vagy az ára miatt akkora elvárásokat támasztanak vele szemben,amit nem tud teljesíteni?? :))

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144223) cdl válasza rainman72 (#144222) üzenetére


cdl
senior tag

A második szerintem
Itt tényleg jó vélemények hangzottak ez a nyolcvanas szériáról(tavalyi, idei), ezért gondolhatják sokan, hogy tökéletes.
A tesztek is jókat írnak róla.
Aztán van aki nem azt várja el, amit tud.
Ilyenkor vagy egy Sonyt kell szemrevételezni, vagy az oled felé fordulni.
Persze bízom benne, hogy beálításokkal orvosolható a probléma.

(#144224) Sonex79 válasza rainman72 (#144222) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A tv-nek nincs semmi baja. Rengeteg tv-zési szokás van, rengeteg környezet amiben vannak, és hozzá egy csomó beállítás. Simán lehet rosszat vagy jót választani hozzá.

(#144225) rainman72 válasza Sonex79 (#144224) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az gondoltam azért h nincs baja :D
Csak elmélkedtem :))

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144226) vektornfl válasza vektornfl (#144217) üzenetére


vektornfl
tag

Megoldódott! Központi szerver hiba volt. Tegnap estétől próbálkoztam a plex letöltéssel és végig az említett jelenséget produkálta. Egy órája megpróbáltam más alkalmazásokat is és azoknál írta is a szerverhibát. Viszont kb. 20 perccel ezelőtt helyre állt a rend :R

Haart: mindeképpen meg fogom írni pár nap múlva, ha beállítgattam, letesztelgettem. Én a Ks7000el egyébként teljesen meg voltam elégedve, csak azért váltottam, mert az 49-es volt és kellett egy nagyobb.

Mielőtt bárki félre értené: ez egy baromi jó TV első ránézésre is, csak vannak zavaró képi problémáim vele egyelőre. Viszont azért is nem írtam semmi konkrétat, mert még nagyon az elején vagyok a használatnak. Lehet, hogy a jó beállítások mindent megoldanak :))

Szóval próbálom kiismerni, beállítani és utána leírom a privát véleményem :)

(#144227) anrab válasza Sonex79 (#144224) üzenetére


anrab
addikt

Bocs de nem tudok egyetérteni veled.
Ha megveszek egy több százezres tv-t annak bizony bekapcsoláskor nagyon jó képet kell hogy produkáljon. Mindentől függetlenül.
Később pedig lehet nyomkodni, próbálgatni, testreszabni.

(#144228) Sirandrish válasza anrab (#144227) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is így gondolom. Azért veszem hogy nézzem, és nem azért hogy babráljam a menübe...főleg mert nem is értek hozzá :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144229) PuMbA válasza vektornfl (#144226) üzenetére


PuMbA
titán

"Mielőtt bárki félre értené: ez egy baromi jó TV első ránézésre is, csak vannak zavaró képi problémáim vele egyelőre"

Az új TV-knél az a csapda, hogy igazából alig tudnak többet, mint egy KS7000, de el kell adni, ezért telenyomják őket még több képbirizgáló algoritmussal ("képjavító") és ezektől a különféle anomáliák is egyre sűrűbbek. Ez az alapbeállítás. Aztán ha a felhasználó nem kapcsolja ki ezeket, akkor ezt kell néznie.

[ Szerkesztve ]

(#144230) Doma88 válasza Doma88 (#144206) üzenetére


Doma88
tag

Erre valaki valamit? :))MM-be megnéztem, betekintése szöggel semmi baj viszont az a gagyi Media Markt-os TV reklám ment rajta, a mellette lévő TU8502-n pedig egy 4K demo így az egyértelműen sokkal jobban nézett ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#144231) PuMbA válasza Doma88 (#144230) üzenetére


PuMbA
titán

Elmosódás az a panel tulajdonsága, semmilyen beállítással nem tudsz javítani rajta. TU8502 és a Q60T kb. ugyanaz a TV.

[ Szerkesztve ]

(#144232) Sonex79 válasza anrab (#144227) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nekem elsőre is jó volt. Alapbeállítással nyugodtan nézd meg pl. a netflixről a six underground indítását elég sok perces autós üldözéssel. Semmit nem állítottam (normál hdr, normál hang) és qrva jól hozza. Mind kép, mind hang. Sztem 😀

(#144233) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
Ha PC-t kötök rá az UHD-s Samsung TV-re, miért csak 1080p a felbontás? (a laptop felbontása is 1080p, de az ilyenkor ki van kapcsolva, csak a Samsungra van irányítva a kép, és felbontást nem tudok állítani)

(#144234) mpo válasza anrab (#144227) üzenetére


mpo
veterán

Egy mosogatógépen is meg kell nézni, hogy a gyári beállítások megfelelnek-e vagy állítani kell a körülményekhez. A mosógép, mosó-szárítógép sem olyan egyszerű, mint a régi tárcsás mosógép, de a mobiltelefonon is kell állítgatni, a számítógépről (Windows 10), meg a routerről ne is beszéljünk.
A mai tévék már nem a régi CRT-k, ezeket is be kell állítani, akár tetszik, akár nem.
Nincs olyan gyári beállítás, ami mindenkinek tetszene, itt is ajánlanak beállításokat, alig van két hasonló. Az enyém sem az ajánlott film képmód, meleg1-re van állítva.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144235) zoltan6


zoltan6
őstag

Q80T készüléken az normális ha intelligens hangra van állitva,és random üvölt a tv,vagy alig hallani? Másnak is ilyen?
A másik meg hogy be van állitva a hang korrekció,mégis elkezd üvölteni ha jön a reklám.

(#144236) kelo0022


kelo0022
csendes tag

Üdv!

A napokban vettem egy QE65Q60T-t, még ismerkedem vele, előtte egy 6 évvel ezelőtti hd ready samsungom volt.
Tudnátok ajánlani ideális képbeállításokat az alapbeállítások finomítására?
Elsősorban HD csatornákat nézünk(rtl klub, tv2, spektrum, viasat...), illetve youtube, HBO GO, ritkán mozifilmek.

(#144237) PuMbA válasza zoltan6 (#144235) üzenetére


PuMbA
titán

El ne hidd már, hogy intelligens. Újabb hülyeség, amitől úgy tűnik, hogy a TV jobb, mint egy 5 évvel ezelőtti modell. Ugyanolyan buta, mint a föld. Tedd Normálra, mint a régebbi TV-den :)

[ Szerkesztve ]

(#144238) mpo válasza PuMbA (#144237) üzenetére


mpo
veterán

Akkor lenne intelligens egy tévé, ha a reklámnál azonnal elnémítaná a hangot és olyan csatornára kapcsolna, ahol éppen nincs reklám.
Mosópor is volt intelligens.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144239) zoltan6 válasza PuMbA (#144237) üzenetére


zoltan6
őstag

Pedig szerintem jó lenne az elgondolás ha működne normálisan,mert észrevettem hogy ha többen beszélünk a szobában,feljebb veszi a hangot.Csak az a baj hogy ezt random is csinálja,amikor csak békésen csöndben néznénk a tv-t,mintha a saját hangjára reagálna az érzékelője.De akkor megnyugodtam hogy ez ilyen.

(#144240) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Köszi a válaszokat.

@zoltan6 mozgásban leteszteled, hogy milyen filmeknél, tényleg kijön a 120hz előnye egy Netflixen vagy ilyesmi?!

Vmit olvastam erről, de csak félig meddig, AV forumon hogy a szoftverrel lehet gond és sokan jeleztek dolgoakt a Samsungnak, de nem akar tudomást venni róla. Képről nem tudok mit szólni, Majd megpróbálom üzletben megnézni.

Egy viszonylag akadásmentes filmezés érdekel, nagy ráegítések, túlpörgő kép nélkül.
Láttam egy gyönyörű képű 65-ös Phillips OLED-et, 50hz-es pannellel, kb eredeti ára 2x annyi legalább mint a 55Q80T-nek... viszont előbbinél jócskán kell állítgatni a dolgokat, még különböző filmeknél is. Dolby Vision igy ugy, is rátesz pluszban. Szal kicsit próbáltam volna egyediben lehúzni, állígatni a Motiont, de teljesen jó sehogy se volt. "Minimális"-on is érződött a rásegítés. Kikapcsolni teljesen ott nem is tudtam.

Szóval kíváncsi lennék erre, hogy mennyire simán kezeli ez a Q80, ami telekomnál is szórnak a fas*a filmnézést. - Ha jól gondolom nem csak a Film módban kéne a panel mozgásmegjelenítésének kijönni, a hertz-et illetően. Ha 120, akkor annak előnyét elvileg folyamatosan lehet látni nem? Aztán ehet keverem
24px5 felfele kijön a 120. Kevesebbet nem bír - de így akkor elv. Juddermentesen tudja mozgatni a képet nem, 24fps-el. (Lehet ennek is van hátránya, csak ugye ez a "megszokott")

[ Szerkesztve ]

(#144241) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

PS: Egyébként én is néztem, hogy jó nagy bullshitekkel reklámozzák a tv-ket. Nem láttam adatlapokat sokáig, majd vicces volt, kicsit látni, hogy ilyen ki "gagyiságokat" próbálnak szenzációként eladni és főoldalra tenni, csatlakoztasd a eszközeid, meg a hang téma...Aztán lehet jók tényleg...
Távirányítóhoz évek óta nem nyúlnak, nem újítanak. Kérdés, hogy mennyire jönne be az is.
Semmi szenzációsat nem fejlesztenek.
Ergó ez a 300k-s tv, 55-ös méretben, tud e tényleg többet e egy 140k-s szintén 55-s tvnél. Jó QLED (azt se tudom milyen :D Gondolnám, hogy ez biztosabban normálisabb mozgásmegjelenítést és más (Milyen?) előnyöket biztosító tv, mint ami fele ennyibe kerül. Ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#144242) Daffni2 válasza RAiN91 (#144233) üzenetére


Daffni2
addikt

A Videokártya beállításokban keresd a megoldást.

"Aki ad,az nyer"

(#144243) zoltan6 válasza Hmmm1 (#144241) üzenetére


zoltan6
őstag

Abba a távirányítóhoz évek óta nem nyúlnak dologban azért ne legyél annyira biztos.Bár ne nyúltak volna hozzá.Az az egyetlen negatívum a tv-ben.Ennél ocsmányabb,kezelhetetlenebb távirányítóm még sose volt.Még jó hogy kezeli a régi Samsung távokat.
Bekapcsoló gomb, hangerő,csatornaváltó a 4 irány,meg az ok gomb, aztán kifújt.Kb. oyan érzés mintha egy számítógép egérrel kellene irányitani a tv-t.Okádék. :(

A másik kérdéseidre nem tudok válaszolni,szép képe van,de nem vagyok egy inyenc minőség terén.tv-t nézek vele,hbo-go,meg rpi-röl sorozatokat sd-be vagy max.720p-be.Azt is inkább szerintem én észre sem vennêm hogy 120 hertzen megy a tv vagy 60-on :N

[ Szerkesztve ]

(#144244) Sonex79 válasza Hmmm1 (#144241) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Saját tapasztalat erről: 140k-s 1 éves LG tv-n nem tudtam úgy beállítani a színeket hogy nekem megfelelőek legyenek, vadiúj nanos 210k-s LG-n nagyon durva mozgásproblémák voltak. Olcsóbb samsungokhoz képest sokkal szebb a képe, hangrendszerről már ne is beszéljünk. Tehát szerintem jóval többet tud, az más kérdés hogy valakinek ez tényleg ér e ennyit. Meg hát nyilván lehet feljebb menni az Oled tv-k irányába is.

(#144245) cdl válasza zoltan6 (#144243) üzenetére


cdl
senior tag

Mások vagyunk.
Én imádom ezt. Mindkettővel használom a tv-t, de jobban szeretem az újat.

(#144246) anrab válasza Hmmm1 (#144240) üzenetére


anrab
addikt

minden oled panel 120Hz-es és tudják a 24-es lejátszást natívan.
méret ugrásonként van legalább 200e. külömbség, mondjuk egy 55 és 65 oled között.
hát még ha az 55 qled és a másik meg 65 oled. és függ azért a szériától is.

[ Szerkesztve ]

(#144247) zoltan6 válasza cdl (#144245) üzenetére


zoltan6
őstag

Persze hogy használod a régit,mert ezen melyik gombal állítod meg a filmet? (stop),melyik gombal indítod el a felvételt? (rec),de talán még műsorújság gomb sincs rajta.

(#144248) kzkz válasza zoltan6 (#144243) üzenetére


kzkz
őstag

Van ott még azért pár funkció, pl.: a hang fel-le, és a csatorna fel-le is megnyomható középállásban röviden és hosszan is, ekkor más és mást csinál.

(#144249) cdl válasza zoltan6 (#144247) üzenetére


cdl
senior tag

Írtam, hogy máshogy használjuk. Nem kell rec, a műsorujság 2 kattintás talán a négyállásuval.
Nekem kézreáll, Neked nem. Tényleg jók a dedikált gombok, de ez jobban tetszik.

(#144250) grabber válasza vektornfl (#144217) üzenetére


grabber
addikt

Sajnos mindenki azt hiszi ha vesz tv-t 300-700k-ért akkor hibátlan lesz. PEdig ez nem igaz. Mindegyiknek van hibája,csak az egyiknek ilyen a másiknak olyan. Azt kell eldönteni,melyik hiba mennyit ér. Vagy ki mire érzékeny és annak megfelelően választani.
Sajnos még itt tartunk,hogy nem tudnak jobbat gyártani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.