Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144951) stemplar07 válasza calavera79 (#144949) üzenetére


stemplar07
őstag

:D egy 55 "-al könnyen ,,játszol,, de a 75 " már más játékos ..

(#144952) calavera79 válasza Sonex79 (#144950) üzenetére


calavera79
csendes tag

Mindent el tudok képzelni. Közben méregettem és takkra 4 perc 30 másodperc után csinálja 28 másodpercig.

Ezeket fogom kipróbálni:
- megnézem a routeren, hogy ekkor forgalmaz-e valamit a tv
- kihúzok belőle mindent és lekapcsolok minden más eszközt a média falon
- csinálok egy gyári visszaállítást és megnézem, hogy alapállapotban csinálja-e

Megírom az eredményt, hátha valakit érdekel :)

(#144953) stemplar07 válasza Sonex79 (#144950) üzenetére


stemplar07
őstag

hibás dugalj, vagy hosszabbító ? erre gondolsz ? egy csere próbát megérne máshonnan áramot vételezni ..

(#144954) Celtis válasza calavera79 (#144945) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig jól gondolkodsz. Valami történik készenléti módban és ez megnövekedett áramfogyasztással jár, ami miatt a táp zúghat. Ha van világítós pendrive-od dugd rá a TV-re. Nem csodálkoznék, ha ilyenkor világítani kezdene.

Próbáld meg letiltani az automatikus szoftverfrissítés keresést, az automatikus csatornafrissítést meg hasonlókat.

(#144955) Celtis válasza stemplar07 (#144953) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan 4,5 percenként meghibásodó dugalj? Ne vicceljünk már. :Y
A samsung szerviz is ilyenekkel jött, amikor 15 percenként megakadt a TV-n az adás. Azóta zabos vagyok miatta.

(#144956) stemplar07 válasza Celtis (#144955) üzenetére


stemplar07
őstag

,,..5 percenként megakadt a TV-n az adás..,, külső tunerrel is próbáltad pl? azért valahogy ki lehetne szűrni, nagy dolog lenne egy másik tápot adni neki ? én ezeket tenném előbb ..

(#144957) Celtis válasza stemplar07 (#144956) üzenetére


Celtis
veterán

Ne kezdjük újra, mert fájó sebeket szakítasz fel! Tökéletesen ki lehetett szűrni, hogy TV szoftverhiba, mégis 9 hónapomba került, amíg ilyen hülye indokokat kellett cáfolnom és mire a szakszerviz is belátta, hogy szar a termékük.

Persze lehet próbálkozni hosszabító cserével meg konnektor átszereléssel is.

(#144958) Sonex79 válasza calavera79 (#144952) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Kíváncsi vagyok hogy találsz e valamit. Szerintem ez annyira ritka hiba lenne, ha az egyáltalán, szinte kizárt hogy egymás után két tv-vel ez történik.

[ Szerkesztve ]

(#144959) calavera79 válasza Celtis (#144954) üzenetére


calavera79
csendes tag

Itt tartok:
- kipróbáltam más 220-ba dugni (amióta tesóm hifis lett én már mindent elhiszek :D) - sajnos nem segített
- ahol tartok: ha kihúzom belőle a LAN kábelt, akkor nem csinálja
- utp kábelt cseréltem, csinálja

Most átállok wifire, megnézem mi lesz.

(#144960) Sonex79 válasza calavera79 (#144959) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Miért kell lan kábel a tv-hez? Van amihez nem elég a wifi?

(#144961) Celtis válasza calavera79 (#144959) üzenetére


Celtis
veterán

A TV aktivitásait kellene letiltanod, de ezt már írtam.
Hálóban van a TV vagy miért zavar?

(#144962) calavera79 válasza Sonex79 (#144958) üzenetére


calavera79
csendes tag

Nekem van egy olyan elméletem - lehet nem leszek népszerű vele -, hogy sokan észre sem veszik, vagy ha észre is veszik nem foglalkoznak vele, ezért tűnik ritka hibának.

Én új tv-én például mindig alaposan megnézem a pixelhibákat, aztán addig cseréltetem amíg tökéletes nem lesz (jó, persze tökéletes nem lesz soha, mert pl a jelenlegin nincs pixelhiba, de azért valami kis műanyag forgács be van esve a panel és az üveg közé így pixel hibának néz ki :) ). Szóval az ismerőseim röhögnek a történeteimen, amikor már az ötödik tv-nél járok, hogy mekkora szerencsétlen vagyok, bezzeg velük ilyen nem fordul elő, menjek át, nézzem meg, hahaha. Átmegyek, van rajta neki öt dead pixel....

(#144963) calavera79 válasza Celtis (#144961) üzenetére


calavera79
csendes tag

letiltottam ezeket már az első körben, de a routeren látom, hogy állandóan megy a forgalom egyébként. Még az appokat fogom sorban leszedegetni.

Nappaliban van, de ha este beülök gépezni, akkor kifejezetten hallatszik, és idegesítő, mint amikor szúnyog repked a fejed körül.

(#144964) calavera79 válasza Sonex79 (#144960) üzenetére


calavera79
csendes tag

Semmi extra, ki van építve oda a kábel, így nem terheli pluszban a wifit.

(#144965) stemplar07 válasza Celtis (#144957) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y hát ,,akko,, ez a selejt kategória, stresszeltek a gyárban az emberek.. pasz.. ez sem a régi már.. de tudnék a Sony-ról is mesélni ... igaz ott a droid ami balfék és legalább nem HW hiba .. Netflix megy tökéletesen, a YT nem.. 2 hét mire rájött a Support, h az a baja a droidnak, hogy nincs automatikusra állítva a dátum/idő.. :W

(#144966) Sonex79 válasza calavera79 (#144962) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igen, néha lehet hogy egyszerűen csak hátra kellene dőlnöd és gyönyörködni a tv-ben 😀.
A pixelhibákat mindig megnézem én is, azzal kezdem, de színeket, mozgásokat is checkolom. Tudom mit szeretnék, és ha az megvan, akkor boldogság. Nem szeretek visszavinni dolgokat, de ha valamiért fizetsz nem kevés pénzt és nem felel meg neked, akkor vissza kell vinni, mert egyébként állandóan zavarni fog. Hála jó égnek most nincs ilyen nálam, de nagy para most a tv vásárlás az tuti, én is aggódtam eléggé.

(#144967) birorichard válasza calavera79 (#144964) üzenetére


birorichard
őstag

Wireless csatlakozassal is csinalja? Esetleg a routert probald meg mashova dugni, tapkabelet lecserelni, lehet ott nem oke valami. Illetve ha atdugod masik utp aljzatba a routeren, akkor is van vagy csak kifejezetten az egyiknel?

[ Szerkesztve ]

(#144968) kovi rendel válasza Celtis (#144909) üzenetére


kovi rendel
újonc

(I) a 60Hz-es panelnél nem nagyon lesz lehetőséged "mozgásjavító" funkciók bekapcsolására, az elmosódás csökkentésére. Ez szerintem a kisebb gond, viszont én tartok tőle, hogy az idei Samsung TV-k mozgáskezelése TV adások esetén megint csapnivaló lett.(/I)

Írtátok hogy az idei tv-k sok esetben gyengébbek minta tavalyi társaik.
Nézegettem összehasonlításokat és mintha azt láttam volna, hogy a tavalyi 65RU8002 jobb a TU8502 nél?
Legalábbis a rtings-en úgy néz ki.
Illetve ha jól értelmezem a RU8002 típus 100Hz. míg a TU8502 60Hz?

Bocsánata láma kérdések miatt de kb 10éve nem foglalkoztam ezen kérdéssel, és most hirtelen sok az információ.
Találtam egy RU8002, kicsivel drágábban mint a TU8802.
Szerintetek?

(#144969) calavera79 válasza birorichard (#144967) üzenetére


calavera79
csendes tag

Igen, csinálja sajnos. Akkor nem csinálja, ha semmilyen módon nem csatlakozik a nethez.

Már megrendeltem a visszaküldést, azt hiszem nézek más gyártót, mert úgy néz ki nem illünk össze :D

Nektek pedig nagyon köszönöm, hogy megpróbáltatok segíteni!

(#144970) stemplar07 válasza calavera79 (#144969) üzenetére


stemplar07
őstag

:(( gáz.. LG Oled, vagy..Sony950 ...csak ott droidtól fogsz ideges lenni... ( az LG nano és egyéb ips csodáitól óva intelek, volt szerencsém 3 éve egy 9-es szériához 1 hónapig(!) bírtam .. 900-1000 kontraszt , 2-300 max HRD/SDR fényerő, hiába szépek a színek... kevés volt,világos nappaliban élvezhetetlen volt .. egy MU7002 megválás volt utána )

(#144971) gyeniko válasza kovi rendel (#144968) üzenetére


gyeniko
őstag

Az RU8002-nek nem valódi utódja a TU8802, csak a számozás hasonló. Az RU8002 utódja inkább a Q70T.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144972) takyka77


takyka77
tag

Sziasztok!
Segítség kellene, mert nem jutok dülőre egy dologban. Vettem egy QE65Q80T tv-t és összekötöttem egy LG LAS550H soundbarral (előző tv-m lg volt, azzal használtam 5 évig, teljesen jól működött), de van egy kis furcsaság, amit nem értek.
TV-be HDMI1-be Telekom beltéri, HDMI2-be Himedia lejátszó dugva, LG-n HDMI ARC kimenet összekötve a TV-n HDMI 3 (eARC) bemenettel.
Beállítottam a csatlakoztatási útmutató szerint és a távirányítóval is.
A probléma az, hogy ha a HDMI2-be dugott Himedia lejátszó nincs bekapcsolva, addig ki sem tudom választani a hangszóró kimeneteknél a soundbart, ha be van kapcsolva akkor minden frankó, hangerő is megy a tv távirányítóval, de amint kikapcsolom pl. a media playert, már nem tudja irányítani a hangot a tv távirányító.
Mi lehet a gond, mit szúrtam el?

(#144973) Celtis válasza takyka77 (#144972) üzenetére


Celtis
veterán

A jelenség leírása alapján nem szúrtál el semmit. Úgy tűnik, hogy amikor a Himedia lejátszót kikapcsolod, akkor az elveszi a tápot a CEC áramkörétől is, ami így beterheli a CEC buszt és ezáltal blokkolja az összes többi készülék közötti CEC kommunikációt is.

Ha a korábban minden pontosan ugyanígy volt összekötve és használva csak a TV volt más, akkor egy rejtély, hogy miért tudott működni.
Megoldási lehet, ha a médialejátszót nem kapcsolod ki teljesen (esetleg megnézed milyen energiatakarékossági opciókat lehet konfigurálni), illetve ha azon nem használod a CEC funkciókat, akkor egy CEC-less HDMI kábellel vagy adapterrel kötöd be.

(#144974) DonDragonka válasza Celtis (#144973) üzenetére


DonDragonka
őstag

CEC kommunikációval nekem is bajom van, elég rendszertelenül működik de csak azóta amióta be kellett fognom a ARC-os HDMI-t is egy nem ARC-os de HDMI-s eszközzel, még nem játszottam a beállításokkal, de lehet inkább az, hogy a probléma fordított, az ARC áramkör kavar be a többinek... :F :F

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144975) Celtis válasza DonDragonka (#144974) üzenetére


Celtis
veterán

Az nem valószínű. Az ARC képességet is CEC-en beszélik meg az eszközök. Maga az ARC csak a hangjelet viszi. Az ARC csak pont-pont kapcsolat a két eszköz között, míg a CEC egy egy-adatvezetékes busz, amire minden eszköz párhuzamosan csatlakozik.

Ha leírnád pontosan a jelenséget, az talán közelebb vinne a megoldáshoz.

(#144976) takyka77 válasza Celtis (#144973) üzenetére


takyka77
tag

Köszönöm a segítséget, tényleg az a furcsa, hogy a régi TV-vel nem volt gondom.
Kábelt megpróbálok cserélni a media player és a TV között és átnézem a Himedia beállításait, hátha találok valamit ezzel kapcsolatban.
Amit viszont eddig is kipróbálhattam volna :U , de most kipróbáltam, hogy lehúztam a media playert a tv-ről és így tökéletesen működik a soundbar a tv-vel, ki-be kapcsolja, hangerőt is viszi a távirányító.
Szóval vagy kábel Himedia player és a tv között, vagy beállítás a Himedian, vagy egyszerűen ez ilyen lesz már. :F

(#144977) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Amit meglehet próbálni, hogy ami bekavar azon kikapcsolod a CEC-t

(#144978) stemplar07 válasza gyeniko (#144971) üzenetére


stemplar07
őstag

[link] ha meg nem sértelek, de hogy lenne utódja RU8002 nek a Q70T?
N contrast: 5756 : 1(vs 7144) HDR Peak 100% Window : 363 cd/m² (vs 488 cd/m²) igaz ,hogy a Q70T visszalépett a Q70R-hez képest ez nem vitás, de az RU8002 teljesen más készülék..jobb a Q70T a lebutítás ellenére (ég és föld egy világos nappaliban ..)

[ Szerkesztve ]

(#144979) gyeniko válasza stemplar07 (#144978) üzenetére


gyeniko
őstag

Dehogy sértesz meg! ;)
Én azért nem a T8000-t (vagy a Q60T-t) gondolom utódnak, mert nem 100 Hz-esek. Az 50 Hz / 100 Hz szerintem egyértelműbb "vízválasztó", mint a kontrasztok különbsége.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144980) ORCA58 válasza calavera79 (#144962) üzenetére


ORCA58
addikt

Ebben nem vagy egyedül. 10 éve a Samsung C650-öt is így vettem. 3-at küldtem vissza, mert nem SAMSUNG panel volt bennük. Az AUO panel feketéje sötétkék volt, és a CMO pedig szürke. Csak a szerencsén múlott, hogy hogy milyent hoznak. Akkor még a tv-re ragasztott infó alapján meg lehetett tudni ki a panel gyártója. Így 2 db-ot a futár kocsijában bontottam ki, és onnan ment vissza.

(#144981) Celtis válasza takyka77 (#144976) üzenetére


Celtis
veterán

Nemrég valakinél a Zidoo médialjátszó szoftverfrissítése hozott be ugyanilyen problémát.
Valami megoldás nyilván kell, mert így használhatatlan.

Megjegyzem, nekem kínai amlogic boxaim vannak, azok ugyanezt csinálják, ezért nem is kapcsolom ki őket soha. Így jobb is, mert a TV bekapcsolásakor nem kell várni. Fogyasztás miatt sincs jelentősége, talán nincs is különbség, kb. 5W így is, úgy is.

Azt ugye vetted, hogy speciális HDMI (CEC-less) kábel kell. Egy sima csere nem old meg semmit.

(#144982) Celtis válasza Csabi1984 (#144977) üzenetére


Celtis
veterán

Csodálkoznék ha segítene, mert a probléma a box kikapcsolt állapotában jelentkezik.

(#144983) takyka77 válasza Celtis (#144981) üzenetére


takyka77
tag

Igen tudom, megpróbáltam a cserét, de nem oldotta meg.
Feltettem a legújabb firmware-t, de nem oldotta meg.
Na mindegy egyenlőre így marad, max bekapcsolom mindig a playert.

(#144984) Csabi1984 válasza Celtis (#144982) üzenetére


Csabi1984
addikt

Értem! bocsi :) A jelenségre fókuszáltam, nem a részletekre :D

Más: Valaki írta, hogy időközönként érdemes a Tv áramtalanítani a gyorsaságért. Ez igaz a nem Androdos TV-k esetében is?
Létezhet olyan egyes funkciók csak áramtalanítás után aktiválódnak illetve fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#144985) Paadoxon


Paadoxon
csendes tag

Sziasztok!

Q70 és az Ambiente mód kapcsán szeretnék némi segítséget/tippet/stb. kérni.

Mégpedig: bizonyos dolgokat nem tudok letölteni, mert kiírja, hogy letöltési hiba. Némelyiket meg sikerül. Próbáltam LAN-on, WiFi-n, be is vagyok jelentkezve a TV-be, szóval elvileg minden csillag együtt áll, de mégsem működik.

Valakinél volt már ilyen? Ha igen, mi lett (ha lett) a megoldás?

Illetve ki lehet azt valahogy kapcsolni, hogy automatán bekapcsolja az input eszközt, amin utoljára kapott jelet? Idegesítő, hogy bekapcsolja a set top boxot pedig csak pl NetFlix-et akarok nézni :)

Köszönöm!

(#144986) stemplar07 válasza kondi22 (#144933) üzenetére


stemplar07
őstag

na megjött ma a 75Q70T , épp a netflixet nézem 4k HDR, még természetes módban is világos, szép a képe , a sötét jeleneteknél is ...hátul és oldalról 1-1 db 160x 160-as ablak bevilágít, még így is gyönyörű a képe .. :) és még kevéssé tükröződik mint az 75MU7002 .. a képminőséget pedig nem is merem hasonlítani :)

[ Szerkesztve ]

(#144987) stemplar07 válasza Paadoxon (#144985) üzenetére


stemplar07
őstag

kapcsold ki az intelligens módot, ( szerintem..) én azzal kezdtem, kb 10 perce üzemeltem be ..a 75Q70T-t ..én utálom, ha ,,Alexának,, néznek :W

(#144988) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)

Adott egy Samsung J5100AW típusú TV nem mai gyerek igen :D
Van rá kötve HDMI-n egy műholdas dekóder és egy Xbox. A hangot optikán szerettem volna tovább küldeni erősítőre de ahogy látom nem jön ki optikai csatlakozón keresztül a TV-ből semmi, pedig azt írja output. Lehetsége, hogy nem engedné át hangot? Csak pl az jön ki optikán amit USB-n le játszik meg a DVB-T adások hangja?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#144989) Celtis válasza Csabi1984 (#144984) üzenetére


Celtis
veterán

A nem androidos TV-ken is komplex szoftver fut. A Tizen is ugyanúgy egy linux alapú operációs rendszer mint az Android, csak zárt. Tapasztalatom alapján azt sem mondanám, hogy stabilabb.

Szerintem felesleges újraindítgatni a TV-t, ha egyébként problémamentesen működik. Viszont előfordul, hogy egy hiba esetén (pl. gyakori hogy a YT app. nem indul el) az újraindítás a megoldás.

(#144990) malex3


malex3
kezdő

Sziasztok!

Van egy Samsung UE55TU8002-es tv-m, volna egy olyan kérdésem, hogy ha megosztok a számítógépemen egy mappát annak a tartalmát mivel tudom lajátszani a tv-n?
Remélem érthetően fogalmaztam.

Előre is köszi

(#144991) Csabi1984 válasza malex3 (#144990) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ehhez valami szerver program kell ( Plex, Serviio) A TV nem fogja úgy látni simán a hálózati megosztásokat. Bár lehet azóta fejlődtek a szoftverek.

(#144992) malex3 válasza Csabi1984 (#144991) üzenetére


malex3
kezdő

Értem, akkor marad a plex.. kár, hisense-n látta a megosztott mappát a hálózaton
Köszi!

(#144993) Sonex79 válasza malex3 (#144990) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Elindítod a szervert a pc-n, melynek a tv-vel azonos hálózaton kell lennie, majd bemész a forrásokhoz a tv-n és elindítod a filmet. Saját lejátszó is van, ami ugyan erősen fapados, de működik. A plex is opció persze, de ott én mindig minőség romlást tapasztalok, így nem erőltetem.

(#144994) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Megjött a Q80T viszont a hanggal van egy kis gondom.

Eddigi setup így nézett ki: 7 éves LG tv, Denon AVR, Raspberry Pi Kodival, Syno NAS filmekkel.
A Kodinak a NAS mappái vannak betallózva (filmek, sorozatok), a Pi a Denonra van rádugva HDMI-vel, a Denon HDMI ARC van összekötve a TV-vel.
Eddig úgy működött, hogy a TV műsort nézve MCH Stereo hang jött az erősítőből, ha átváltottam a Kodira (a Pi-t vezérelte a TV távirányítója) és indítottam egy filmet akkor automatikusan átváltott az erősítő a megfelelő 5.1 hangra.

A Q80T-vel minden ugyanígy van bekötve, de nem vezérli a Pi-t a távirányító, ha külső forrásból indítok filmet nem vált át az erősítő 5.1-re.

Indítottam 4K HDR filmet de se 4k se HDR nem volt a kép és a hang sem volt 5.1.

Le kéne cserélnem a HDMI kábeleket 2.1-re?
Vagy valami nincs jól beállítva?

Illetve, hogy tudok PC-ről hálózaton keresztül minőségvesztés nélkül filmezni a TV-n?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#144995) mpo válasza RazoR (#144994) üzenetére


mpo
veterán

Külön ajánlatos a problémákat kezelni.
Premium HDMI (az van nekem) vagy most Ultra HDMi (jó ár) ajánlott, 2 db.
[link]

Próba: 4K HDR, 5.1 hang, aminek mennie kell, ha az erősítő is képes rá.
Csak ezután kel a HDMI-CEC-cel kísérletezni.

A PC-s lejátszás lett a sláger a házimozi haladóban (Voidxs ért hozzá).
[link]
Ehhez is megfelelő HDMI kábel kell, de ott a hossz a probléma.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144996) RazoR válasza mpo (#144995) üzenetére


RazoR
veterán

Eszembe sem jutott korábban, hogy kábel probléma lehet.

Arra van tipped, hogy mitől lehet most halkabb a tv hangja az erősítőn? Eddig az LG-vel 35 körül már jó volt, most 60 körül szól olyan hangosan mint az LG-vel

(#144997) Csabi1984 válasza RazoR (#144996) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ferlmerül bennem a kérdés, hogy mi különbség lehet az olcsóbb 2.0 Hdmi és a drágább közel 2x annyiba kerülő HDMI kábel között? A Hdmi kábel nem digitális azaz vagy van vagy nincs kép? ( Nem a verziók közötti eltérésre gondoltam)

[ Szerkesztve ]

(#144998) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy a TV-t rendesen ki és bekapcsolni lehet? Mert úgy tudom amit az új Tv-k-nél kikapcsolásnak hívunk (összezárul a kép) az csak egy alvó mód (nem készenléti mód).

(#144999) mpo válasza RazoR (#144996) üzenetére


mpo
veterán

Ha minden jól van beállítva (tv és AVR), akkor marad az, hogy LG és Samsung közötti különbség.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145000) mpo válasza Csabi1984 (#144997) üzenetére


mpo
veterán

A Hdmi kábel nem digitális
:F

A drága HDMI kábel nem kétszer annyiba kerül. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.