Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145951) RR-13 válasza topyjo (#145948) üzenetére


RR-13
őstag

Ez azért érdekes, mert a service menüt nem nagyon bírálhatja felül a hardveres támogatás hiánya stb. :U

Ugyanis én bekapcsoltam a nem létező Samsung felirat világítást (Light Effect) próbaként az s. menüben, és megjelent a Tv menüjében a lehetőség, hogy állandóan szeretném, ha világítana vagy csak, ha megy a Tv., vagy OFF-ra állítom. Persze nincs Samsung felirat világításom, így hiába kapcsoltam be próbaként. ;]

Ráadásul, amit átenged állítani az s. menüben, annak úgy is kellene maradnia, ami nem állítható az inaktív.
Szóval elvileg ON-ra állítva kellene maradnia, ha átállítod az s. menüben, bár lehet, hogy itt felülbírálja maga az s. menü amikor kikapcsolod a Tv-ét.
Leírás szerint sehol nem működik abban a típusban a PVR, így végül is mindegy, hogy ON-ba maradna -e, ha átállítod, de tényleg érdekes, hogy visszaáll OFF-ra.

Egyébként amikor ON-ra állítottad ott kapcsoltad ki a Tv-ét, vagy visszaléptél a főmenübe és úgy?

[ Szerkesztve ]

(#145952) anrab válasza topyjo (#145948) üzenetére


anrab
addikt

Nincs olyan hogy változtatások mentése? Vagy le okézni?

(#145953) topyjo válasza anrab (#145952) üzenetére


topyjo
aktív tag

Ha nem lépek ki azonnal, pár perc után magától visszaáll off-ra.
Van mentési lehetőség, ki is írja, hogy írás, de kkor is visszaáll off-ra.

[ Szerkesztve ]

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#145954) wallace 234 válasza nozs23 (#145950) üzenetére


wallace 234
őstag

Technikai szempontból a Hisense jobb! De a Samsungnak se kell szégyenkeznie a Q80T vel! Ha nem tudsz dönteni írd össze pro, kontra! Melyik a lényeges mi az amit, meg lehet oldani! Sajnos Dolby vision egy hamar nem lesz a Samsungnál! De a Samsung hdr je se olyan rossz, netflixnél filmmaker módba elég közel áll hozzá!

(#145955) anrab válasza topyjo (#145953) üzenetére


anrab
addikt

:((
Esetleg valamivel együtt kell átállítani.
De csak spekuláció. Mivel nem inaktív. Ez jutott még eszembe.

(#145956) RR-13 válasza topyjo (#145953) üzenetére


RR-13
őstag

Próbáltam segíteni...
Milyen mentési lehetőség van :F
Eddig az összes Samsung Tv esetében elég volt a visszalépés a főmenüben, majd Tv kikapcs. És ezzel mentette az új beállításokat.
Nálad kb. semmi nem úgy működik, ahogy kellene. :U

(#145957) topyjo válasza RR-13 (#145956) üzenetére


topyjo
aktív tag

Yt videót néztem:
svc-self test-flash
Én ezt gondoltam mentésnek.
ha simán kilépek a beállítás módosítása után, az sem változtat semmin.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#145958) Wanderlust


Wanderlust
tag

Valaki? #145852

(#145959) Celtis válasza Wanderlust (#145958) üzenetére


Celtis
veterán

#145879 nem elég?

(#145960) Wanderlust


Wanderlust
tag

Bazz, átsiklottam felette :W Bocs, és köszi :R

(#145961) redmr2


redmr2
újonc

Samsung ügyfélszolgálat=0

Január elején ide is irtam, hogy a 55Q70T optikai hangkimenete nem működik a Netflix, HBO hanggal, de a TV, Youtube esetén igen.
Probáltam fordulni az ügyfélszolgálathoz, de TV-t még életében nem látott akta tologató húzta az időt illetve felajánlotta a Samsung soundbar használatát. Ez Bluetooth és az nekem is működik. Nagyon határozottan kértem, hogy mérnöknek adják oda a kérdést aki megválaszolja, hogy az optikai hangkimeneten szerintük egyáltalán kellene-e lennie jelnek.
Ez nem történt meg, mert csak akta tologatók vannak.

(#145962) pakfong


pakfong
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung ue40f6320awxxh típusú tv-m, 2014 augusztusában vettem, de ez mindegy is, egyébként hiba nélkül működik.
A gondom annyi, hogy a Netflix app semmit se játszik le (a Youtube app tökéletesen megy). Indítok egy filmet, 25%-ig elmegy, aztán annyi, és 1 perc múlva meg lehet nézni néhány adatot, amit a Fel, Fel, Le, Le, Bal, Jobb, Bal, Jobb, Fel, Fel, Fel, Fel billkombinációval bármikor el lehet érni. Semmi különöset nem ír itt. Ki-bejelentkezni simán lehet, ha szerkesztem a saját listát, az is változik. Pc-ről, telefonról megy a Netflix.
A legfrissebb verzió van a tv-n, reseteltem is már, úgyhogy valszeg a router lesz a ludas.

A routerhez nem férek hozzá, de vannak letiltva portok. Honnét lehetne megtudni, hogy a routeren miket kéne megnyitni Netflixnek, hogy tv-n is működjön?

Előre is köszönöm a segítséget!

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#145963) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
TU 8502 tulajokat kérdezném! A tv lejátszója milyen formátumokat támogat? Köszönöm!

"Fej vagy gyomor"

(#145964) Abel-0101 válasza kaboska (#145963) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

ha van telefon/laptop/gép hdmi vel bármilyet, alapból azt hiszem mp4, mkv, ez a leggyakoribb formátum, de persze a samsung apps be, letudsz tölteni olyan videó lejátszot ami kb minden formátumot támogat..)

(#145965) Robertó79


Robertó79
tag

Miért van az hogy a tv nem ismeri fel a csatornalistát amit letöltök meg nem tudom a chansortba megnyitni! A tv ue324302

(#145966) kaboska válasza Abel-0101 (#145964) üzenetére


kaboska
aktív tag

Igazából az érdekelne hogy pl.a bluray-en levő m2ts vagy ts fájlt jatsza e?

"Fej vagy gyomor"

(#145967) sandró60 válasza Robertó79 (#145965) üzenetére


sandró60
addikt

Töltsd le a Samsung Chanel Editort
Nagyon egyszerű a kezelése-fogd és vid :K

(#145968) Robertó79 válasza sandró60 (#145967) üzenetére


Robertó79
tag

Linket esetleg

(#145969) sandró60 válasza Robertó79 (#145968) üzenetére


sandró60
addikt

Beírod a Google ba azt amit írtam :B

(#145970) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Kb 2 hete használok egy 55Q80t-t. Egy 5 éves LG IPS-t FHD-t váltott. Hát előtte nagyon agyaltam egy 55-ös CX-en (mégis csak OLED meg valódi fekete meg minden) de a beégés parát nem tudtam elengedni és egyáltalán nem bántam meg hogy nem azt vettem. A képminőség eszméletlen jó, nagyon szépek a szinek, egyenletesek az egyszínű képek, nincs felhősödés, nincs bevilágítás. Jó a mozgásmegjelenítés legaláb is az én szememnek. A vesszőparipám volt a jó fekete szín és nyilván ha mellétennénk egy OLED-et egy koromsötét szobában látszódna a különbség, de azt kell hogy mindjam semmi hiányérzetem nincs. Sötétben mozizunk null lámpafénynél és pl egy szélesvásznú filmnél az alsó/felső fekete sáv csak akkor tűnik fel hogy nem 0% ha 1 percig csak azt nézem és akkor kezd derengeni a szememnek a TV felső/alsó széle. Nappal a feketét "tökéletesek". Betekinési szöge nyilván elmarad egy IPS/OLED-től. Hangzása is baromi jó, egy beépített redszerhez képes a mélyek szép "öblösek", köszönhetően a beépített, hát nevezzük mélynyomóknak.
Egyetlen bajom van a smart redszerrel kapcsolatban: a TV és az irányító ugye tudja kezelni az XBOX-ot illetve a beltéri egységet is és ha bemenetet váltok illetve bekapcsolom a TV-t akkor az adott eszközt amin áll először kikapcsolja majd jó esetben újra be vagy nekam kell manuálisan bekapcsolni pl a beltérit. Ezt lehet valami beállítással orvosolni?

Bocs hogy kicsit bő lére eresztettem, köszi a segítséget.

(#145971) wallace 234 válasza Cilindrik (#145970) üzenetére


wallace 234
őstag

Nos nálam egy Lg55b9 et váltott, oled topikba pár hete, közzé tettem képeket is! Hát nem voltak túl boldogak! Hogy is mertem azt ki jelenteni, hogy a b9 gyenge lett, nem jól sikerült! Q80T meg elképesztő képet produkál! Fekete amit ad bőven elég! Nagyon kevés a különbség! Fényerőbe és színekben is nekem jobban be jött a Q80T! Betekintési szög nálam egész jó, persze függ milyen panelt kapott a tv, mert nincs egyforma panel, illetve a panel lottó örömei! Nálam sincs nyoma felhősödésnek, vagy bármilyen anomáliáknak! Hdmi beállításokat át nézted? Hdmi - cec ill külső forrást, automatikusan felismer a tv, kivéve a Telekomos iptv boxot, azt nekem kellet vele felismertetni, ill be tanítani a távot. Ha ki választom az iptvt, akkor megjelenik az ikon, ra kattintva be kapcsolja. Amit te írtál azt nem tapasztaltam!

(#145972) paatrick


paatrick
senior tag

Üdv szakértők.

2 modellre szűkült a választék ebben kérnék segítséget.
65 TU 8002
65 TU 8502
Filmek számítógépről mennének, ehhez kell valami speciálisabb HDMI kábel, vagy veszek a boltban egyet és jó lesz? Gépben Sapphire Radeon RX 5600 XT kártya van, azon 1db HDMI kimenet van :DDD Ezt tudja majd simán a 4k-t? Gondolom igen.
Szóval PC-ről filmezésre, minimális ps4 játékra melyik lenne jobb? Nekem youtube videókból a 8502-nek jobbnak tűnnek a színei és a feketéje.

Köszönöm előre is.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145973) Saccco válasza paatrick (#145972) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Samsung saját számozása szerint a 8002 PQI értéke 2100, a 8502-é pedig 2800, ezzel a számmal fejezik ki a képminőséget. Ha belefér vedd a 8502-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145974) PuMbA válasza paatrick (#145972) üzenetére


PuMbA
titán

4K PC-s filmnézés elég problémás, szóval mindenképp érdemes hanyagolni. Vagy PC-re és TV-re teszel Plex-et és a TV-t használod lejátszónak hálózaton keresztül, azaz a PC adattárolóként fog funkcionálni vagy veszel kis médiaboxot a TV alá.

[ Szerkesztve ]

(#145975) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Érdekelne a [SAMSUNG QE 55 Q77TATXXH 4K ] vélemények?

Pro kontra. Feketéje milyen?

Köszönöm.

(#145976) SuperGí válasza castiels (#145975) üzenetére


SuperGí
csendes újonc

Szia, Black friday-en vettem 229k-t. Nincsenek a neten hozzá jó kalibrálási beállítások. Az rtingsé egyenlő a 0-val. Biztam benne, hogy kiindulásnak jó lesz. Egyébkét a feketéje meglepően jó, de a fehéregyensúlyt nem sikerült "szemmel" beállítanom. Most például a piros nem az igazi. Láttam már rajta szép képet, vagy csak hozzászoktam. Szerintem 230-tól, biztos, hogy nem ér többet ez a tipus.

(#145977) Robertó79 válasza sandró60 (#145969) üzenetére


Robertó79
tag

Letöltöttem de semmi! A tv a listát tömöritve rakja a penre és kicsomagolás után nincs olyan kiterjesztés ami jó lenne!

(#145978) Sonex79 válasza castiels (#145975) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Inkább 55q80t-t vegyél szerintem. Kb annyi az is akciósan.

(#145979) Daffni2 válasza Robertó79 (#145977) üzenetére


Daffni2
addikt

[link]

Pontosan leírtam mindent, működik rendesen!

"Aki ad,az nyer"

(#145980) mpo válasza paatrick (#145972) üzenetére


mpo
veterán

Hallgass PuMbA-ra, vegyél egy lejátszót.
Nekem Minix Neo U9-H van, de ezt két éve vettem, vannak újabbak.
[link]
Minix->AVR->tv.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145981) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Q70t- hez fém távirányító, [link] melyik típust kéne venni?
ill most írtátok hogy pc 4k filmezés hdm-in problémás, ez mit jelent? Mert nekem noti hdmi-vel rádugva, 4k lejátszás, minden egyéb megy, de lehet figyelmetlen vagyok, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#145982) fede94


fede94
tag

Jobb mozgásmegjelenítés állításra van valahol menüpont a 8502-n. Én nem találtam. Kicsit néha megakad a kép.

(#145983) PuMbA válasza fede94 (#145982) üzenetére


PuMbA
titán

A képmegakadás nem azért van, mert nincs a mozgásmegjelenítés jól beállítva. 1970-as TV-ken sem volt baj a mozgásmegjelenítéssel, sosem volt akadás, pedig azokon a TV-ken semmilyen utólagos képfeldolgozás nem volt.

A Samsung TV-ken hibás a TV adás mozgásmegjelenítése, ezért látsz akadásokat, de ezek minimalizálása érdekében érdemes mindent képjavítót kikapcsolni, mert azok növelik a hibát, hiszen nem tökéletes algoritmusok. Filmmaker móddal tudod ezt megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#145984) öcsi06 válasza bzs73 (#145981) üzenetére


öcsi06
tag

Üdv, én pont ilyet vettem a Q80T-hez, tökéletes. Jófogáson keress rá.

(#145985) pws válasza PuMbA (#145983) üzenetére


pws
aktív tag

Hali
A QLED T-s sorozaton javította már a Samu a Judder firmware bug-okat?

(#145986) PuMbA válasza pws (#145985) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hiszem.

(#145987) pws válasza PuMbA (#145986) üzenetére


pws
aktív tag

Köszi, akkor szétnézek Sony fronton. XH900 épp akciós
:R

(#145988) wallace 234 válasza pws (#145985) üzenetére


wallace 234
őstag

Q80T van és szerintem a legutóbbi frissítéssel lett javítva, nálam nyoma sincs ilyen problémának! Szerintem próbáld meg! Ne hagyatkozz arra, hogy nem hiszemre! De ha Sony felé húzol, akkor nézz szét ott is!

[ Szerkesztve ]

(#145989) RR-13 válasza paatrick (#145972) üzenetére


RR-13
őstag

4K kompatibilis HDMI 2.0-ás kábel kell hozzá, és meg kell nézned, hogy a videó kártyád tudja-e azt a felbontást.
Vagyis nem jó akármilyen HDMI, és valóban nem egyszerű PC-ről a 4K tartalom megfelelő megjelenítése a Tv-re. :U
Vannak már 8K tévék is, ahhoz meg 2.1-.es HDMI kábel kell, ha jól tudom.

(#145990) mpo válasza RR-13 (#145989) üzenetére


mpo
veterán

Ilyenek vannak, amit te írsz, az nincs (hivatalosan).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145991) RR-13 válasza mpo (#145990) üzenetére


RR-13
őstag

A linkelt leírás részleteiben van pl. 2.0b. :K
A 4K kompatibilis, HDMI 2.0-ás néven van főleg a boltokban. :U
2.1 HDMI kábel is van forgalomban.

A 2.0b-vel kapcsolatban meg van egy részletes cikk, amiben benne van a 2.0 stb. is.

2.0b HDMI kábel.

[ Szerkesztve ]

(#145992) DerDer


DerDer
tag

Sziasztok!
Mi a különbség ezek a modellek között? Árban kb 20 ezer ft eltérés van.

QE43Q60TAU
QE43Q65TAU
QE43Q67TAU

(#145993) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.
Samsung TV-m (QE55Q6FAMTXXH) újratelepítettem, mert Netflixnél némely filmek esetén volt egyfajta jelenségem ami rohadt idegesítő volt, ami egy fehér vizszíntes csík random a képernyőn 0,5mpig , utána eltűnt.Nem is mindig ugyanott jelent meg, de rohadt zavaró volt.
Másik problémám a Samsung appban nem tudtam telepíteni és nem csatlakozott a szerverhez, ezért visszaálltam alapra.
TV-t nagy nehezen reseteltem, mert elfelejtettem a PIN-t (így csináltam) , viszont a régi beállításokat kifényképeztem, de nem tudtam 100%-an visszaálltani:
Régi kép: [kép]
Mostani kép: [kép]

Van erre ötletetek, mit hol állítsak?

Sever probléma újratelepítés után is fennállt , viszont rájöttem mi okozza a gondot :D
NAS-on van adblocker beállítva (Pihone), ezért a TV hálózati beállításainkál a DNS server át kellett állítani a google (8.8.8.8) vagy Cloudflare(1.1.1.1) -re így már minden rendben zajlott.

Appok frissültek, samsung APPS-ba be tudtam lépni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#145994) mpo válasza RR-13 (#145991) üzenetére


mpo
veterán

A linkelt leírás részleteiben van pl. 2.0b.
Persze hogy van, de nem a kábel, hanem a specifikáció.
Cables are tested to ensure they support the full 18Gbps bandwidth from the HDMI 2.0b specification with an EMI test to ensure cables minimize interference with wireless signals.

A boltok sem hívhatják így a kábelt.
A hdmi.org-on megtalálod a specifikációt, aminek a készülék megfelelhet.
Ahhoz meg választhatsz kábelt ebből a listából, ahol föl van tüntetve, melyik specifikációnak felel meg:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145995) RR-13 válasza mpo (#145994) üzenetére


RR-13
őstag

Nem igazán értem az egészet, hogy miért írtad nekem ezeket... létezik 2.0 HDMI kábel, árulják is, nekünk elég ezt tudni, aki megveszi, és azt, hogy tudja a 4K támogatást stb. :U

Neki akkor is 2.0-ás HDMI kábelt kell vennie, hogy tudja a 4K támogatást, és mivel a boltok így árulják, ezért írtam így.
Valamit rosszul írtam :F

(#145996) Bubaaa válasza DerDer (#145992) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Szia. A 60as modell fekete keretes, műanyag távirányítóval, és 3100 PQI val. A 67es modell, szürke keretes, prémium fém távirányítóval, és 3200 PQI val. A 65 ről nem találtam specifikációkat.

(#145997) Celtis válasza mpo (#145994) üzenetére


Celtis
veterán

Ezek a megnevezések vagy kategóriák a hdmi forum hivatalos laborjában elvégzett (fizetős) tesztekkel elérhető tanúsítványok. Ha valamelyik gyártó nem költ erre, akkor nem is használhatja.

A hdmi forum is csak egy profitorientált szervezet és nem világhatóság. Tehát nem az van, hogy kötelező ezeket használni, hanem épp ellenkezőleg, nem használhatja bárki, csak aki fizet érte. Vagyis hogyne létezne 1.4, 2.1 meg egyéb kábel, hiszen kaphatók a boltban. A gyártó azt ír rá amit gondol és a bolt is megteheti ezt, amíg nem sérti más jogait.

Legfeljebb azt mondhatjuk, ha valaki az általad is linkelt plecsnivel ellátott kábelt vesz, az biztos lehet benne, hogy a kábel tudni fogja a besorolásnak megfelelő paramétereket. Viszont ettől még a más jelölésű kábel is lehet pont olyan jó, illetve máshol végzett tesztekkel is garantálhatók a megfelelő paraméterek.

(#145998) paatrick válasza RR-13 (#145989) üzenetére


paatrick
senior tag

Na hát jövőhéten meglátjuk. Elvileg a kártya tudja, mert már egy inteles beépített gpu is tud 4k felbontást kiadni magából, akkor egy dedikált videókártyát csak nem akaszt meg :P nem játszani fogok rajta 4k-ban.
Specifikációban ez a 8502 tudja a hdmi 2.1-et is, de valahol egy hozzászóló azt mondta neki nem megy :DDD szóval 2.0 kábelt veszek.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145999) Daffni2 válasza RR-13 (#145995) üzenetére


Daffni2
addikt

Amelyik bolt úgy árulja, hogy HDMI 2.0 kábel, azt el kell felejteni, mivel nem a megfelelő, félrevezető jelzéssel látta el a terméket!
Premium High Speed HDMI kábel a megfelelő jelzés arra vonatkozólag, hogy biztosan tudja a 4K 60 Hz átvitelt.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#146000) DerDer válasza Bubaaa (#145996) üzenetére


DerDer
tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.