Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145401) wallace 234 válasza Sonex79 (#145396) üzenetére


wallace 234
őstag

Q80T m van és én nem látok zavaró hibákat, ezt a piszkos képernyő effektust se. Samsungnál azért nem egyszerű mert, ha 2 egyforma Q80T teszel egymás mellé, gyanús, hogy mindkettőben más gyártó panelja van! Így lehet, hogy az egyiken zavaróbb mint a másikon a dse.

(#145402) Linzenbold1


Linzenbold1
csendes újonc

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok. Leginkább samsung tv-be gondolkozom. Tudnátok segíteni benne melyiket válasszam? Nem ragaszkodom a legujjabb modellekhez. Ha pl egy 2 éves csúcsmodel jobb mint a 2021-es akkor jöhet az is. 65" kellene. Nem a legdrágább, de nem is a belépő kategóriában gondolkozom. Minden hasznos tippbek örülnék. Legfontosabb a képmindőség! Köszi előre is!

(#145403) Jorgi Kormi válasza Linzenbold1 (#145402) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A 2019-es Samu modellek jobbak voltak és ha ragaszkodsz a samuhoz akkor ezt ajánlom:[link] vagy ha kitudsz fogni egy 65 q90r típust ( esetleg bemutató darab lehet még) Kérdés hogy mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#145404) wallace 234 válasza Linzenbold1 (#145402) üzenetére


wallace 234
őstag

2020 as Qledek valóban, butábbak lettek kevesebb local dimming zóna! Nem is tudom, Q80T elég jól sikerült még így is! Akkor a tavalyi modellek elég sokat tudtak, adták még a One connect boxot, azért kár, hogy 2020 as modellektől el vették, csak a legfelső kategória kapta meg. Sikerül egy 2019 es modellt ki fogni biztos jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#145405) muriel2 válasza Jorgi Kormi (#145403) üzenetére


muriel2
csendes tag

Savoyában ki van téve még 1 db 85-ös.Én is néztem tegnap. Srác szerint október körül kerülhetett ki és nem megy azért egész nap. Mikor én voltam, akkor is ki volt kapcsolva. Ennyiért jó ár azért még igy is...

https://euronics.hu/termekek/samsung-qe65q85ratxxh-4k-uhd-qled-smart-tv/p/227152

[ Szerkesztve ]

(#145406) NoX válasza Jorgi Kormi (#145403) üzenetére


NoX
senior tag

Én annyiért vettem most a Q90T-t. Pontosabban 545-ért.
Szerintem a 85R-nek azért árban sokkal lejjebb kéne lennie, mint az idei (bocs, már tavalyi) csúcsmodellnek, pláne, hogy a 85R a maga nevében nem számított annak.

Mondjuk ez korrekt ár érte:
https://euronics.hu/termekek/samsung-qe65q85ratxxh-4k-uhd-qled-smart-tv/p/227152
(399 999 Ft)
És van is belőle kiállítási darab, találkoztam vele. Be sem volt kapcsolva mondták, mert nem bírja a bolt hálózata (Sugár).

Én azért nem a Q80T-t vettem, mert nincs rajta a Ultra Viewing Angle réteg és ez nálam deal breaker volt.
A kevesebb dimming zónáért valóban kár.

A One Connect Box-ot én egy plusz hibaforrásnak élném meg. Nem hiszem el, hogy azon az egy nyamvadt vékonyka kábelen az áram mellett minden zavartalanul elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#145407) wallace 234 válasza NoX (#145406) üzenetére


wallace 234
őstag

Volt Q7 em és tökéletesen ment minden azon a vékony kábelen, semmi probléma nem volt! Ultra Viewing Angle réteget, nem kapta meg az európai modell , de így viszont kontrasztba sokkal jobb lett. Én inkább a jobb kontrasztot, részesítem előnybe mint oldalról is tuti legyen. De kinek mi a fontos, van akinek ez döntő is lehet! Q80T kevesebb zónával is elég jól boldogul. Szoftveresen jól meg oldották a vezérlést.

[ Szerkesztve ]

(#145408) Sonex79 válasza wallace 234 (#145401) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem vészes itt se, csak a nevezett alkalmakkor látni (síelés, esetenként focimeccs), ami még messze nem az a szint, hogy zavarjon, mert akkor visszavittem volna. Az megnyugtató azért, hogy a rtings is írja az értékelésnél, már amennyire ez megnyugtató lehet..

[ Szerkesztve ]

(#145409) Jorgi Kormi válasza NoX (#145406) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A q90 T felel meg kb. a 2019-es q80r típusnak a a q 80t pedig a q70r-nek . A q85r a csúcs 90r alatt van közvetlenül . Egyébként 400 eFt -ért , ha megkapja a 2 év gyári garit ( az idei évtől 3 év ha jól tudom) még ha bemutató darab is megéri 65-ös méretben. Én többet egy LCD tv-ért nem adnék ki 65-ös méretben. ;] Én majdnem tavaly nyáron egy 65q80r-t vettem 350-ért ( bemutató darab kb.6 hónapot ment) és volt még egy q90r ( a legjobb Samu Qled tv)frissen kitett darab 550-ért is akkor , de végül 450-ért vettem új Pana oledet 0 km-rel.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#145410) wallace 234 válasza Sonex79 (#145408) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát az amerikai modell, de az itteniek annyival jobbak, hogy nincs az ultra Viewing Angle réteg. Bár van akinek, ez hiányzik. Kinek mi a jó.

[ Szerkesztve ]

(#145411) Sonex79 válasza wallace 234 (#145410) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem ez egy nagyon jó tv, de mint semmi, így ez sem tökéletes :) nem nagyon tud mellé lőni aki q80t-t vesz.

[ Szerkesztve ]

(#145412) wallace 234 válasza Sonex79 (#145411) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen egy nagyon jó tv! De ezt írtam a másik topikba is nincs tökéletes tv! Az még nem készült el! Aki ilyet vesz jól jár kivéve ha panel lottón nem nyer! De ahogy látom olednél is bele lehet futni!

[ Szerkesztve ]

(#145413) francz'70 válasza NoX (#145406) üzenetére


francz'70
aktív tag

A One Connect Box-ot én egy plusz hibaforrásnak élném meg. Nem hiszem el, hogy azon az egy nyamvadt vékonyka kábelen az áram mellett minden zavartalanul elmegy
Pedig elhiheted. Baromi kényelmes megoldás ez a kis box, a 65MU7002 - es tévémen a mai napig tökéletesen teszi a dolgát. 2db hdmi+1db usb+1db opt kábel ami állandóan rá van kötve + a maradék portokat is használom ha úgy hozza a helyzet (film, játékgép, stb)
Gondolj bele ha a tv a falon vagy a falhoz közel van....azért így mennyivel kényelmesebb.
Amúgy meg nem hallottam még, hogy ezzel a boxszal bármiféle "olyan" probléma lett volna, hogy aggódásra adhatna okot .....

(#145414) wallace 234 válasza francz'70 (#145413) üzenetére


wallace 234
őstag

Szerintem is egy nagyon jó dolog, és sajnálom, hogy a Q80T hez már ez nem járt, sokkal kényelmesebb nem kellett a tv mögött bújkálni! Nekem se volt gondom a boxal.

[ Szerkesztve ]

(#145415) tyccon


tyccon
tag

Sziasztok, H6400-hoz szeretnék venni egy bluetooth fejhallgatót filmnézéshez,max 20e ft-ig.
Elsősorban személyes tapasztalattal rendelkező tagok véleményére lennék kíváncsi,mivel azt olvastam,hogy nem minden fejhallgató jó hozzá.
Köszi előre is a segítséget. :R

(#145416) Batib válasza tyccon (#145415) üzenetére


Batib
őstag

Bekapcsoltad a BT audiot rajta? Anélkül azt hiszem nem fog menni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145417) tyccon válasza Batib (#145416) üzenetére


tyccon
tag

Igen,bekapcsoltam,már csak egy fejhallgató hiányzik. :)

(#145418) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Aki nagyon bátor, az futassa le ezt a tesztet, ha kíváncsi a DSE-re a tv-jén

[link]

Most legalább már tudom hogy még csak nem is jól láttam, amit látni kellett volna.. 😀

[ Szerkesztve ]

(#145419) Celtis válasza Sonex79 (#145418) üzenetére


Celtis
veterán

Vannak kifejezett DSE teszt videók. Amit linkeltél az nem igazán jó erre. De ha már azzal is csíkokat látsz, az baj.
Mutass egy képet.

[ Szerkesztve ]

(#145420) wallace 234 válasza Sonex79 (#145418) üzenetére


wallace 234
őstag

Le futtatam mindkét, teszt videót egyáltalán nem vészes! Láttam már rosszabbat! Sajnos ahány tv annyiféle, panel van. De film nézés közbe nyoma sincs! Így nem zavar!

[ Szerkesztve ]

(#145421) Sonex79 válasza Celtis (#145419) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem mindkét teszt jó, csak némileg más. amit én linkeltem ott csak bizonyos%nál látszik szerintem mindenkinek, és nem csík, mint kiderült. Amit küldtél azon is látszik a különböző helyzetekben különböző mértékben. De jó ez a teszt is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#145422) Unknown User


Unknown User
csendes tag

Sziasztok!

Nézte már valaki ezt a tv-t? [link]
Miért ilyen olcsó a tavalyi Q90r? Elvileg van raktáron, úgyhogy talán nem bemutató vagy bontott meg 3 év gari is vonatkozik rá. Nagyon feljeltette az érdeklődésem.

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#145423) Sonex79 válasza wallace 234 (#145420) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igen, ez fontos, filmnél én sem láttam még.

(#145424) Jorgi Kormi válasza Unknown User (#145422) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Telefonon kérdezz rá ! ( Annyit megér , főleg ha teljes gyári garit adnak rá)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#145425) wallace 234 válasza Unknown User (#145422) üzenetére


wallace 234
őstag

Tavalyi modell, és ebbe már kevesebb a local dimming zóna! Mint az előzőbe nincs hozzá one connect box se! De ettől függetlenül, lehet jó képe! Q80T is kevesebb zónát kapott, ill a Q70R folytatása inkább! De nincs rá panaszom! Jó ár érte! Egy próbát meg ér!

[ Szerkesztve ]

(#145426) wallace 234 válasza Sonex79 (#145423) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen ameddig a filmen nem látszik nincs gond! Akkor van ha már ott is zavaró! Akkor nincs mire várni.

(#145427) Szabi020 válasza NoX (#145399) üzenetére


Szabi020
tag

Hogyan látod, báválik a Q90T?
Úgy néz ide is fog érkezni egy. De azért elötte megkérdezlek róla! :)

(#145428) francz'70 válasza tyccon (#145415) üzenetére


francz'70
aktív tag

Személyes tapasztalatom van, csak sajnos nem tudom, hogy kaphatóak-e még a fejhallgatók?
Van egy H6500-as tévém (szinte ugyanaz mint a H6400) aminek a szervíz menüjében bekapcsoltam a bluetooth-ot. Két fejhallgatót használok (csak használtam mivel a tv már a gyerekszobában teljesít) hozzá.
Samsung Level on EO-PN 900 (45000.- ft. volt akciósan)
Philips SHB-7150 (25000.-ft)
....mind a kettő tökéletesen megy vele :K

[ Szerkesztve ]

(#145429) tyccon válasza francz'70 (#145428) üzenetére


tyccon
tag

Köszönöm a választ, sajna már nem kaphatóak.

(#145430) NoX válasza Szabi020 (#145427) üzenetére


NoX
senior tag

Hát a fekete, az elképesztő! Előtte IPS-es LG-m volt, és annyira kínos volt az a szürke a fekete helyett...

Úgy látom viszonylag szerencsém van a panellal is: 1db döglött pixelt látok teljesen fent a bal felső sarokban, a koszos kijelző effektus (dirty screen effect) pedig nem annyira zavaró.

Szokom még, ismerkedek a beállításokkal, tesztelgetem mi lesz majd a jó. De marad, az tuti :K

Néhány apró zavaró észrevétel:
- A local dimming furcsán viselkedik olyan feliratokkal, amiknek az első sora még a filmen van, de a második már a fekete sávon.
- Szintén lehet local dimming, mert ha a stáblista mellé beraknak ilyen kis ablakba bakiparádét, vagy bármit, az szinte nézhetetlenül sötét.
- Nincs hivatalos Twitch alkalmazás rá... ez elég bosszantó. Láttam, hogy van olyan, amihez Samsung fejlesztőnek kell állnod és saját magadnak lefordítani az alkalmazást forrásból, na de na...
- Nem tudja a T-Home set-top box-ot kikapcsolni.
- Valahogy nem jól ismerte fel az LG Soundbar-om: át kellett állítanom PCM-re, hogy megjöjjön a mélyláda hangja. És ezt sem tudja kikapcsolni és bekapcsolni sem. A soundbar támogatja az auto ki/be kapcsolást ha nem érez jelet. Az LG TV Magic Remote-je tudta ezt is ki/bekapcsolni.
- Nem tetszik, hogy ehhez is felhasználói fiókot kell létrehozni, hogy tudsz plusz alkalmazásokat telepíteni és használni bizonyos funkcióit.

Szeretnék majd hinni az intelligens módnak, úgyhogy egyelőre azon használom, mert semmi kedvem minden körülményhez átállítgatni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#145431) mpo válasza Unknown User (#145422) üzenetére


mpo
veterán

Azért ilyen olcsó, mert csak náluk van nincs, a többiek nem is forgalmazzák.
Nem elérhető!

Ha érted, akkor már elavult.

(#145432) Unknown User válasza mpo (#145431) üzenetére


Unknown User
csendes tag

Pedig kosárba is lehet tenni. Van olyan, amire azt írják, hogy csak üzletben. Na, akkor egy telefont megejtek. Köszi mindenkibek az információt.

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#145433) moco22


moco22
aktív tag

Sziasztok! Itt is felteszem a kérdést, hátha....
Segítséget és tanácsot kérnék. Van egy 2013-as Samsung UE40F7000 tévém. Még mindig állati jó kis tévé, minden szépen működik rajta, kivéve a böngészést. Régen ezen néztem online filmeket/sorozatokat, viszont (szerintem) a legutolsó frissítés óta egyszerűen nem működik a dolog. Azt írja ki, ha a Google böngészőben bemegyek pl. az Indavideoba, hogy a böngészőm elavult. Mi a túrót csináljak vele? Új tévét ezért nem szeretnék venni. Nem akarom se telefonnal , se laptoppal se semmivel sem használni (pl. képernyő megosztás), mert ezt magától tudta. Amúgy minden tökéletesen működik rajta, csak pont a böngésző nem, pedig nekem az lenne a legfontosabb, ha már ilyen okoska a tévém. Nincs lehetőségem szervizbe vinni (szoftvereztetés) mert nincs autóm, gyalog meg ugye nem igazán kivitelezhető a dolog. Mit tanácsoltok, mit csináljak? Nézzek egy tv okosítót? (a szívem szakad meg, mert nem volt egy olcsó kategóriás tévé, amikor vettem).

Samsung S22 Ultra

(#145434) DonDragonka válasza Sonex79 (#145421) üzenetére


DonDragonka
őstag

Bocs, de nem. Amit linkeltél az a fehér vagy szürkés(55%-tól) felirat miatt nem ideális. Viszont szépen látszik a local dimming, nem virít mint a fáklya, de nem is tud homogén maradni a megvilágítás és ezért nem tudsz reális képet alkotni a DSE-ről...
Jut eszembe, q80t-m van és nekem nincs érzékelhető DSE a másik videóval nézve. Nem full homogén de azt az eltérést amit mutat tutira észre nem venném soha, sehol...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145435) DonDragonka válasza NoX (#145430) üzenetére


DonDragonka
őstag

(bocs lejárt a szerkesztési idő ezért a duplázás)
Minőségi HDMI kábelt használsz?
Írtam korábban, hogy a q80t elég furán, hol kezeli hol nem a box ki-be kapcsolását, kapott egy minősített 8k-s 48Gbps-es HDMI kábelt, azóta patent minden... De ez vérbre ágyúval, és az volt inkább a gond hogy amit használtam az egy hulladék volt...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145436) Sonex79 válasza DonDragonka (#145434) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Akkor nagyon szerencsés vagy, hogy semmi dse nincs. Megnéztem Sony tv-n is, az homogénebb egyébként, de a dse-n túl szerintem mindenben gyengébb a képe egyébként.

(#145437) NoX válasza DonDragonka (#145435) üzenetére


NoX
senior tag

A bekapcsolás az tökéletesen megy neki.
Hogyan kéne működnie? Mindig ki-be kapcsolja a TV-vel együtt?
Azzal a kábellel használom, amit adtak hozzá; külön csomagolásban volt, Econ V.1.4 High Speed with Ethernet

(#145438) Paadoxon


Paadoxon
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit istenkáromló kérdés következik, de talán nem etettek meg vérengző tengerimalacokkal :)

Adott egy Q70, ahol a SmartThings-el Samsung tabletről az Ambiente módhoz fényképeket minden gond nélkül fel tudom pakolni, kb méretarányosak lesznek.
De ha ugyanezt egy iPhone-ról teszem meg az app használatával, akkor torzítva kerülnek megjelenítésre a képek.

Ez "standard" viselkedés lehet, vagy csak én baltázok el valamit?

Köszönöm szépen!

(#145439) francz'70 válasza NoX (#145437) üzenetére


francz'70
aktív tag

HDMI - ARC?
A tévén HDMI-CEC be van kapcsolva?

(#145440) mpo válasza Paadoxon (#145438) üzenetére


mpo
veterán

Nero Streaming Player-t ajánlom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145441) NoX válasza francz'70 (#145439) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, HDMI ARC -ba dugtam a set-top boxot, bár szerintem nem is lenne rá szükség, mert optikain csatlakozok a soundbar-hoz.
HDMI-CEC be van kapcsolva.
Bekapcsolni bekapcsolja első indításnál, de aztán kikapcsolásnál marad úgy a set-top box.

(#145442) francz'70 válasza NoX (#145441) üzenetére


francz'70
aktív tag

A HDMI - ARC (Audio Return Channel) ne a set - top - box-ot csatlakoztasd hozzá hanem a soudbard-t. Azt fogja ki-be kapcsolni + elég lesz a tv távírányítója

(#145443) pogi1 válasza francz'70 (#145442) üzenetére


pogi1
tag

Akkor lehet hogy úgy fog járni ahogy én.A soundbar a TV ARC -be van bedugva és a TV bekapcsolásakor bekapcsol a soundbar is.Kikapcsoláskor ki is kapcsol a TV és a soundbar is.De egy idő után a soundbar magától bekapcsol ez mitől lehet?Lehet hogy jelet ad a TV kikapcsolt állapotban és erre kapcsol be a hangprojektor?

[ Szerkesztve ]

(#145444) francz'70 válasza pogi1 (#145443) üzenetére


francz'70
aktív tag

Hát ez sok mindentől lehet. Első körben áramtalanítsd a tv-t, ha nem segít akkor próbálj meg egy másik HDMI kábelt + azért nézd meg, hogy nincs-e valami beállítva ami kapcsolhatja...
Még az is lehet, hogy kompatibilítási probléma, nálam egyszerűbb a helyzet mivel samsung erősítő van csatlakoztatva, .....nincs is vele problémám ;)

(#145445) pogi1 válasza francz'70 (#145444) üzenetére


pogi1
tag

JBL Bar 5.1 van minden szép és jó ezen kívűl.Per pill.azt csinálom hogy éjjel mikor megyek dobni egy sárgát akkor ki kapcsolom manuálisan.Bosszantó mondjuk hogy kikapcsoláskor működnek rendesen együtt de éjjel valamiért bekapcsol a soundbar.Ezeket amiket leírtál azon már túlvagyok.

[ Szerkesztve ]

(#145446) wallace 234 válasza Paadoxon (#145438) üzenetére


wallace 234
őstag

Lehet hogy kompatibilisi probléma van, IPhone lehet más formátumban, készíti el a képeket! Ugyanazok a kép méretei?

(#145447) NoX válasza francz'70 (#145442) üzenetére


NoX
senior tag

A soundbar még egész jól működik optikain: be van rajta kapcsolva egy auto on-off, ami jól működik a TV be/kikapcsoláskor. Bekapcsoláskor azonnal bekapcsol a soundbar, kikapcsolás után viszont kell néhány perc neki. Gondolom a nem érkező jel miatt kapcsol ki egy idő után.
Nade én a set-top boxról beszélek :) Azt nem kapcsolja ki a TV kikapcsoláskor.

(#145448) ORCA58 válasza francz'70 (#145354) üzenetére


ORCA58
addikt

Az hogy a TV kiabál vagy sem a Smart távirányító miatt, Box + kábel függő.
A MINX eddig csak a saját kábelével jó a kipróbált 5-ből, pedig nekem hosszabb kábel lenne jó.
Van egy Tanix T9S is, az eddig mindegyik kábellel jó. Még a filléres HDMI kábel is jó neki. Ha azt választom, hogy később állítom be, többé nem reklamál a TV. :F

Celtis 145394
55Q80T-n direkt foci közvetítéseknél néztem, de nem láttam ilyen jelenséget, mint a linkelt videón van.

[ Szerkesztve ]

(#145449) Sonex79 válasza NoX (#145447) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Azt csak manuálisan tudod kikapcsolni a tv set top box-s menüjében, legalábbis a UPC-nél. Aránylag könnyen elérhető, nálam a home után upc ikon, és fel fogja ajánlani a ki és bekapcsolás opciót, ramesz és kész.

(#145450) francz'70 válasza NoX (#145447) üzenetére


francz'70
aktív tag

A set-top-boxot nem is fogja, az ARC-hez audió eszközt kell csatlakoztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.